I I Informatierubriek heiloo van de gemeente Heiloo Hot lichtolütl en G> Tf 'I ALARM ALS ELKE SECONDE TELT -Mr m Eerste paal scholen wijkvoorziening Ypestein Kleurwedstrijd voor kinderen rond eerste paal slaan Burgerlijke stand gemeente Heiloo t/m 23 september 1991 Elders geboren Huwelijksaangiften tot 23 september 1991 Huwelijken tot 23 september 1991 Overlijden t/m 23 september 1991 Elders overleden Wil je ook een Cultureel Jongeren Paspoort? Haal een aanvraagformulier bij het gemeentehuis! Agenda raadsvergadering voor donderdag 3 oktober 1991 Een groenbericht van de afdeling beplantingen: Omvorming van het padenstelsel in de Neggen Bouwplan Gemeente reserveert voor vrijwillig(st)ers plaats in Kinderdagverblijf Ollie B. Bommel Commissie vergadert over het nieuwe Volkshuis vestingsplan Heiloo Wat is een Volkshuisvestingsplan en wat staat er in? Belangstelling voor het Volkshuisvestingsplan? Het ligt voor u ter inzage! Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 1991 De wijk Ypestein wordt met de dag mooier en volwassener. Voor de nieuw te bouwen woningen stijgt de belangstelling, ook bij de inwoners van Heiloo. Het wordt dan ook een fraaie wijk met veel groen en goede wijkvoorzieningen. Op donderdag 26 september om 11.30 uur wordt door mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom, de wethouder voor Onderwijs, de eerste paal geslagen voor wat het 'kloppend hart' van Ypestein gaat worden. Een prachtig functioneel gebouw dat onderdak biedt aan een openbare baisschool, een r.k.-basisschool en het wijkcentrum. Het is de bedoeling dat de scholen met ingang van het volgende schooljaar, 1992 - 1993, ingebruik worden genomen. Over de wijze waarop en wanneer het aanmelden van leerlingen voor de scholen gaat gebeuren, wordt eind oktober/begin november '91 informatie verstrekt. Deze informatie wordt o.a. via de gemeentelijke informatierubriek in de Uitkijkpost verstrekt. Belangstellenden voor het slaan van de eerste paal zijn van harte welkom op de bouwplaats aan de Ypesteinerlaan, ten zuiden van de Grosmarkt. Op het tijdstip dat de eerste paal geslagen wordt, zitten veel kinderen op school. Toch zijn kinderen straks een belangrijke groep 'bewoners' van het nieuwe multifunctionele gebouw in Ypestein. Daarom is er speciaal voor hen rond deze feestelijke gebeurtenis een teken-/k!eurwedstrijd. Hieronder zie je een verkleinde afdruk van de teken-/kleurplaat. Op de plaat is het nieuwe gebouw 'uit de lucht' te zien. Zo in zwart-wit ziet het er nogal saai uit. Als het gebouw er volgend jaar echt staat, zal het zeker geen saai gebouw zijn: met rondom groen, spelende kinderen en kleurige kozijnen en deuren én een naam. In verband met de wedstrijd vragen wij jullie om jullie fantasie de vrije loop te geven door de plaat te kleuren, maar ook door er dingen bij te tekenen. Maak het gebouw en de omgeving vooral zoals jij graag wilt dat het wordt. Met speeltuig, met kleuren en misschien zelfs wel met een naam. Zoals gezegd, de tekening in deze rubriek is een verkleining van de wedstrijdplaat. De echte wedstrijdplaat kun je ophalen bij de receptie van het gemeentehuis of bij de Grosmarkt Ypestein. Bij de beoordeling van de werkstukken wordt onderscheid gemaakt naar drie leeftijdsgroepen: 3 - 5 jaar, 6 - 8 jaar en 9 tot en met 11 jaar. De prijswinnaars worden via deze rubriek in de Uitkijkpost bekendgemaakt. Alle werkstukken moeten uiterlijk 17 oktober a.s. worden ingeleverd bij de receptie van het gemeentehuis in Heiloo. Vergeet niet je naam, adres en leeftijd te vermelden. Lisette M. d.v.: Bussen, Pieter J. en: Mooij, Angela M. Jasper z.v.: Pos, Hans en: Jonker, Yvonne Marco z.v.: Papa, Edward en: Visser, Willemina. Marianne N. d.v.: Ekkers, Gijsbert en: Roos, Olga Steven z.v.: Out, Henricus J.C.M. en: Mulder, Catharina M. Bibianne M. d.v.: Schouten, Mario P. en: Smit, Rinske M. Schaasberg, Edwin G. en: Homan, Cynthia C.D. de Groot, Petrus H.S. en: van Steenwijk, Alexandra van Rooijen, Adrianus J.J. en: Werdmuller, Catharina B.M. Swart, Maarten C. en: Stroo, Anita D. Brakenhoff, Paulus A.H. en: Onderwater, Agnes C.A. Schaft, Jacobus E. en: Fleur, Pascale B B. Gerstenheimer, Leonhard en: Happe, Esther M. van Trigt, Ronaldus N.C.M. en: Kempers, Brigitte M. den Hartigh, Jan. en: de Jager, Petronella W. Klaassen, Robert H. en: Baltus, Alexandra J. van Hooff, Michael en: Jones, Hetty L.L. Bloemendal, Theodorus J. en: Bicker, Marina L.A. Braumann, Anna w.v. Lakeman. Kuiper, Jacoba Rus, Dieuwertje G. w.v. v.d. Vall. van Steeg, Gerdina E. w.v. Stiemer. Janssen, Paulus H.G. Beukers, Henrica P.M. Jongeren die een CJP willen aanvragen, kunnen hiervoor ook in het gemeentehuis terecht. Het formulier kan worden afgehaald bij de balie van de afdeling bevolking van het gemeentehuis. Het CJP is beschikbaar voor jongeren tot en met 25 jaar. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Beëdiging van het nieuw benoemde raadslid de heer Joh. F. Vrugt. Verdaging beslissing op beroepschrift tegen weigering bouwvergunning P. Duin voor het vergroten van een garage/hobbyruimte op het perceel Warmoezierslagn 22. Verdaging beslissing op beroepschrift tegen weigering bouwvergunning H. van de Pal en N.H. Kabel voor het veranderen en vergroten van de bergingen op de percelen De Waard 115 en 117. Vaststellen voorbereidingsbesluit perceel De Blinkenlaan 33 in verband met uitbreiden woning. Vaststellen voorbereidingsbesluit perceel Zevenhuizerlaan 87 in verband met uitbreiden woning. Wijziging bestuursstructuur Medisch Centrum Alkmaar. Wijziging Algemene Politie Verordening in verband met bestrijding overlast honden. Vervulling vacatures in raadscommissies en externe organen als gevolg van vertrek van raadslid J.A.M. de Witte. Beschikbaar stellen krediet kosten ondersteuning bij opstellen plan ontwikkeling omgeving 't Loo. Beschikbaar stellen krediet t.b.v. externe hulp bij het opstellen en uitwerken van een structuurvisie Heiloo. Beschikbaar stellen krediet t.b.v. het bijstellen van het verkeersstructuurplan. Krediet kosten vergoedingsregeling leden van commissies. Taakoverdracht heffing onroerend- goedbelastingen van het rijk aan de gemeente. Invoeren overeenstemmingsmodel met commissie voor Georganiseerd overleg. Wijziging rechtspositieregelingen. Wijziging vergoedingsregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. Verhuur atletiekaccommodatie aan Het Maalwater. Exploitatiesubsidie aan atletiekvereniging Trias. Beschikbaar stellen extra krediet voor algehele aanpassing en ingrijpend onderhoud aan de Vondelschool. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 3 oktober tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 8.00 en 12.30 uur op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. w mms Sinds enkele jaren is het beheer van het gebied de Neggen geleidelijk aan gewijzigd in een meer natuurlijk beheer. Hierbij is onderscheid gemaakt in zones die intensief of extensief worden beheerd. Intensief onderhoud vindt plaats in de delen die dicht bij de omringende woningen liggen. Deze dienen als directe uitloopruimte van het gebied. De overige delen worden extensief beheerd. Hierdoor wordt een zo natuurlijk mogelijke ontwikkeling van de beplanting bevorderd en mogelijk gemaakt. Het huidige padenstelsel past niet meer bij het karakter van het gebied. Bovendien is het vaak onduidelijk welke functie een willekeurig pad heeft. Voetpaden worden als fietspad gebruikt. Om dit te verbeteren zal een omvorming van het padenstelsel plaatsvinden. Deze zal bestaan uit het aanbrengen van een drietal verschillende padtypen: fiets-, voet- en ruiterpaden. Elk type pad zal te herkennen zijn aan haar eigen verhardingsbreedte en - materiaal. De fietspaden vormen een padenstelsel binnen de Neggen dat aansluit op de doorgaande fietsroutes binnen en buiten de gemeente. Ze zijn bedoeld voor ongemotoriseerd verkeer, maar ook voetgangers mogen er gebruik van maken. De komende jaren zullen alle fietspaden worden voorzien van een rode toplaag en een verhardingsbreedte van drie meter. Deze aanpassing zal eind 1993 gerealiseerd zijn. De doorgaande fietsroute vanaf de Zeeweg (richting Egmond) via de Noorderneg richting het Heilooërbos en het Maalwater wordt ter hoogte van het Heilooër Veentje verlegd naar de zuidzijde van de brede sloot. Dit om het Heilooër Veentje te ontlasten. Het voetpadenstelsel in de Neggen sluit aan op de voetgangersroutes binnen de wijken, de Zeeweg en het Heilooër bos. Ze zijn alleen toegankelijk voor voetgangers. Het merendeel van deze voetpaden zal worden omgevormd tot graspaden. Tijdens de omvormingsperiode zullen openvallende gaten eenvoudig worden gedicht, zodat vergrassing plaats kan vinden. In de Noorderneg zullen een aantal asfaltvoetpaden gehandhaafd worden, zodat ook dit gebied bij slechte terreinomstandigheden goed toegankelijk blijft voor voetgangers. De breedte van de voetpaden kan variëren, maar zal in ieder geval smaller zijn dan die van de fietspaden. Het ruiterpadenstelsel sluit aan op de bestaande ruiterpaden langs de Zeeweg. Het zijn houtsnipperpaden of zandpaden, uitsluitend toegankelijk voor ruiters. De tekeningen van het padenstelsel liggen van 25 september tot 2 oktober ter inzage bij de administratie van Openbare Werken in het gemeentehuis. De ter inzage legging is van 8.30 tot 12.00 uur. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft het voornemen om aan A.M. Ulot, Ringweg 18 te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan West II vergunning te verlenen voor het uitbreiden van het woonhuis op perceel Ringweg 18. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 26 september 1991 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage tussen 8.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Gedurende genoemde termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, gemotiveerd schriftelijke bezwaren indienen. Vrijwilligerswerk lijkt alleen weggelegd te zijn voor mensen van wie de kinderen op school zitten of het huis al uit zijn. Ouders van kleine kinderen die graag een dag in de week of misschien meer, hun krachten willen inzetten voor een goede zaak, lijken daar door de 'handenbindertjes' maar moeilijk aan toe te komen. De gemeente Heiloo hoopt door het reserveren van een plaats in het kinderdagverblijf Ollie B. Bommel een helpende hand te bieden. Eén plaats in dit dagverblijf is speciaal gereserveerd voor kinderen van vrijwillig(st)ers. De ervaring leert dat zo'n plaats gebruikt kan worden voor 2 a 3 kinderen. Voor informatie over de kindplaats kunt u terecht bij mevrouw R. Roos van de afd. Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 31 31 65. Op dinsdag 8 oktober vergadert de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting o.a. over het nieuwe Volkshuisvestingsplan Heiloo. Deze vergadering vindt plaats in het gemeentehuis in Heiloo en begint om 20.00 uur. Commissievergaderingen zijn in de regel openbaar. U bent dan ook van harte welkom om de vergadering bij te wonen. In het nieuwe Volkshuisvestingsplan vindt u beschreven welke knelpunten er in Heiloo zijn op het gebied van huisvesting, en -nog belangrijker!- hoe de gemeente deze knelpunten wil gaan oplossen in de komende jaren. Uit een onderzoek dat aan de opstelling van het plan vooraf ging, bleek dat Heiloo veel meer oudere inwoners (boven de 45 jaar) heeft dan in andere plaatsen het geval is. Daar staat tegenover dat het aantal jongere inwoners erg laag is. Deze zgn. on evenwichtige bevolkingsopbouw kan op den duur vervelende gevolgen hebben, bijvoorbeeld voor scholen maar ook voor gezinszorg en andere zorginstellingen. Uit een ander onderzoek dat ter voorbereiding op het plan werd gehouden, bleek dat veel jonge inwoners Heiloo verlaten omdat er onvoldoende mogelijkheden voor hen zijn om een eigen huishouden te starten. Ook veel oudere inwoners van Heiloo zijn op zoek naar een andere huisvesting die beter bij hun veranderde woonbehoefte aansluit. Al met al zou je kunnen zeggen dat als je zorgt voor passende huisvesting voor ouderen er door doorstroming ook meer woonruimte beschikbaar komt voor jongeren. 'Toch blijft dan het feit dat Heiloo niet genoeg huizen heeft om het probleem geheel op te iossen. En ook al komen er nu nog nieuwe huizen bij in de wijk Ypestein, het zijn er niet genoeg om de problemen van de onevenwichtige bevolkingssamenstelling te doorbreken. Toch hoopt de gemeente Heiloo met het nieuwe Volkshuisvestingsplan dit probleem adequaat te lijf te gaan. Enkele manieren waarop zij dit denkt te doen zijn: nieuwbouwplannen zullen gebouwd worden volgens een zgn. 'doelgroepenbeleid'. Dat betekent dat er zodanig gebouwd gaat worden dat zoveel mogelijk woningzoekenden in Heiloo kunnen doorstromen naar een andere woning. realisatie van goedkope' bouwplannen voor woningzoekenden met een kleine beurs. zorgen dat er binnen het bestaande woningaanbod meer ruimte komt voor doorstromingsmogelijkheden, bijvoorbeeld door aankoop en splitsing van grote beleggerswoningen, door het aanpassen van ouderenwoningen aan hedendaagse normen (o.a. lift) of door aankoop van vrijkomende villa's en andere gebouwen ten behoeve van ombouw tot jongerenhuisvesting. er komt een Werkgroep Volkshuisvesting die vanaf het allereerste begin betrokken is bij nieuwbouwprojecten. In die werkgroep zitten o.a. de woningbouwverenigingen, de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw, makelaars, e.a. de Verordening woonruimteverdeling zal aangepast worden aan het nieuwe beleid. De plannen die u zojuist las, zijn een greep uit de totale plannen die de gemeente Heiloo heeft om het huisvestingsprobleem op te lossen. Als u geïnteresseerd bent in het hele pakket maatregelen dan kunt u het beste het Volkshuisvestingsplan inzien. Dit kan zowel in het gemeentehuis als in de Openbare bibliotheek. 1 Mocht u na het lezen van het Plan nog vragen hebben, dan kunt u deze steilen aan de heer Van Dorsten van de afd. Algemene Zaken. Zijn telefoonnummer is 31 31 26.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4