'T GENTRUM jliö Ruime keuze kleden kussentjes kaarsenlampjes kandelaars geurpotpourri EINDE ZOMERTIJD? 5.95 2.45 Nieuw huissherry 1 Van pop en jazz tot klassiek Geen avond thuis zonder muziek Gezelligheid thuis is een film op de buis. SPECULAAS - ROOMBOTER - AMANDELSTAVEN Sfeervolle decoraties voor ieder huis TON KEIJSER, Lectuur voor elk uur Meer dan 10OO verschillende tijdschriften De nieuwste SUSKE WISKE is uit. RIA GIESBERTZ, MAAK HET THUIS WEER OUDERWETS GEZELLIG! Nu weer gezellig onder ons, met Thee en luxe Bonbons Heerenweg 138 Heiloo Tel. 072-334940 BEEMSTER kadoshop, Westerweg 353, Heiloo. Tel. 072-331970. TON KEIJSER THEEKLIPPER Grote collectie MOLCA kaarsen, in de nieuwste najaarskleuren. Bijpassende servetten in meer dan 20 dessins. Voor ieder interieur een andere kleur. HOUTEINIBOS BLOEMEfUSHQP Fleurige expositie RADIO ENERGIE Politieberichten Gevonden voorwerpen Oogmeten bij John Moen Porceleyn Huys heeft koninklijke serviezen Feest rond opening verkeersschool Hoekstra Tuinkeuringen KMTP Blues-fenoneem Ronald Abrams in de Buk jn de broodruijj U vindt ons in Het Hoekstuk 12, tel. 336609 Stationsweg, tel. 330627 Heeft u de smaak eenmaal te pakken, zit u bij Bakker Borst lekker gebakken Wij zijn ook per telefax bereikbaar fax nr. 339306 Gezelligheid kent geen tijd. Daarom deze aanbiedingen: JONG BELEGEN KAAS BORRELNOOTJES pale dry-very dry of medium dry Probeerprijs Het Hoekstuk 3, Heiloo. 1001 (kado) artikelen, 't Hoekstuk 8 - Heiloo. Heiloo Winkelhof 't Loo 41 Heiloo Tel. 335535 Uw theespecialist DE UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 1991 HEILOO - Magda Bakker, Heieen Groot en Catharina Olgers exposeren dit weekend hun fleurige bezigheden in winkelhof 't Loo. Er zijn prachtige aquarellen met bloemen, er staan man den en schalen met geprepareerde boe ketten gecombineerd met zijde. Catharina Olgers demonstreert haar schitterende schilderwerk op trommels en dozen. Er zijn gezellige kleine en gro tere cadeautjes. Er is veel in de Engelse Country Style in geraffineerde combi naties en sfeervolle arrangementen. Kom kijken bij de kraam op het miden- plein van winkelhof 't Loo op vrijdaga vond, zaterdag overdag en op de koopzondag van 12.00-17.00 uur. ALKMAAR - Radio Noord-Holland start in samenwerking met het Gasbe drijf Kop Noord-Holland (GKNH) op dinsdag 1 oktober met een nieuw radio programma Radio Energie'. Een initia tief naar aanleiding van het Milieu Actie Plan (MAP). Het programma wordt één keer per maand uitgezonden tussen twaalf en half één 's middags. In tien uitzendingen komen verschillen de thema's over energiebesparing ter sprake. De eerste uitzending op 1 okto ber staat in het teken van de zuinige Hoogrendement (HR) ketel. Met een HR-ketel kan de consument veel geld besparen op de gasrekening. Deze ketel verbruikt beduidend minder energie, maar geeft wel de gewenste warmte. Andere onderwerpen die in Radio ener gie' worden besproken zijn onder ande re: warmwaterbereiding, isolatie en rijden op aardgas. Radio Energie' bereidt de luisteraar voor op het komende stookseizoen. Door de vele tips, adviezen, nieuwsbrie ven en de reactietelefoon kan de luiste raar optimaal van Radio Engergie' profiteren. Tijdens de uitzending is een panel van deskundigen in de studio aan wezig. Zij kunnnen ,live' antwoord ge ven op vragen van de luisteraar. Tevens wordt er naar aanleiding van de uitzen ding van Radio Energie' een nieuws brief uitgegeven over het thema. Een naslagwerk voor de luisteraars waarin de belangrijkste zaken van het program ma worden herhaald. Deze nieuwsbrief is gratis af te halen bij het Gasbedrijf Kop Noord-Holland te Alkmaar. Radio Energie' wil op een speelse ma nier de consument bewust maken van de mogelijkheden voor energiebesparing. Radio Energie' is vanaf dinsdag 1 ok tober om de vier weken te beluisteren tussen 12.05 en 12.30 uur op Radio Noord-Holland, frequentie 93.9 FM. HEILOO - In het weekeinde van 14 en 15 september werd het telefoontoestel in de telefooncel aan de Kennemerstraat- weg vernield bij een poging tot diefstal. Op de Kennemer straat weg, hoek Ka- naalweg kwam een fietster lelijk ten val. Met een heulpfraktuur werd ze opgeno men in het ziekenhuis. Op de Kanaalweg vond op 17 september rond 14.20 uur een openbare schennis plaats, waarbij de dader zich verplaatste in een lichtgroene personenauto, ver moedelijk merk Citroen BX met duits kenteken. Wie heeft deze auto ook ge zien? Gaarne informatie bij de politie Heiloo. In 2 woningen aan de Kuilenaar werd na verbreking van een deur ingebroken. Er worden o.a. CD's; fototoestel en geld vermist. Eventuele getuigen kunnen in fo kwijt aan politie. Uit een geparkeerde auto aan de Om loop werd rond 19.15 uur een tas met persoonlijke bescheiden ontvreemd. Een ruitje werd vernield. In het kader van de alcoholcampagne werden in de afgelopen week diverse au tobestuurders gecontroleerd op drank gebruik. Er werden (gelukkig) geen overtreders aangetroffen. De bestuurder van een auto op de A 9 geraakte van de weg en in de sloot ter wijl hij afgeleid werd door zijn autotele foon. In eerste instantie voor behandeling van schouderletsel naar het ziekenhuis. Daarna wees een ademana lyse uit dat hij teveel alcoholhoudende drank gebruikt had (1,05 promille). Auto-inbraak op de parkeerplaats aan de Omloop tegenover de Bayershoff- weg. Een ruit werd vernield en een tas met portemonnee, bankpas, rij- en ken tekenbewijs werd ontvreemd. Snelheidscontrole op de Kerkelaan. De snelste reed 70 km per uur, er werden 4 bekeuringen uitgedeeld. Auto-inbraak Maalwater. Ruitje ver nield en tas met div. spullen o.a. brillen en sleutels ontvreemd. Aangifte inbraak woning aan de Wes- terweg. Ontvreemd: horloge, ring en geld. Omstreeks 01.30 uur werden op 22 sep tember een paar auto's beschadigd met stenen. De politie heeft in de directe omgeving een paar daders aangehouden en in de loop van de dag een paar ande ren. Het onderzoek loopt nog. De ver nielingen werden gepleegd nabij het NS-station. In de periode van 16 t/m 23 september werden 9 fietsen ontvreemd. HEILOO - Bij de politie van Heiloo zijn in de week van 13 tot en met 19 septem ber de volgende gevonden voorwerpen aangebracht: Aiwa walkman met kopte lefoon, rood hondetuigje, zwarte voet balschoen HiTec maat 42, paar zwarte wollen handschoenen, schakelarmband met naam Richard, zilveren kinderarm band met drie bedeltjes en diverse sleu tels. Inlichtingen: politiebureau Heiloo. HEILOO - Van 25 september t/m 5 ok tober organiseert de Vereniging van kwaliteitsopticiens Oogmerk de Natio nale Oogmeetweek. Hoe belangrijk een regelmatige controle van de ogen is, blijkt uit de resultaten van de vorige oogmeetweken. Ruim 68% van de metingen gaf een geringe tot ernstige afwijking van het gezichts vermogen aan. Verontrustend was het feit, dat maar liefst 64% van alle onder zochte automobilisten in aanmerking komt voor een oogcorrectie. Zeker ver ontrustend als men bedenkt, dat 90% van de informatie in het verkeer via de ogen wordt ontvangen. Voor de meesten van ons geldt, dat in de loop van de jaren het gezichtsvermo gen in meer of mindere mate verandert c.q. afneemt. Veel mensen zijn zich daar absoluut niet van bewust, juist om dat dit proces zo langzaam verloopt. Met de nationale oogmeetweek willen de oogmerk opticiens de drempel voor een oogcontrole verlagen. De mensen zouden veel bewuster moeten omgaan met hun gezichtsvermogen. Een twee jaarlijkse controle zou iets vanzelfspre kends moeten zijn, vergelijkbaar met de bekende tandartscontrole. Tijdens de nationale oogmeetweek kan bij de oogmerk opticiens ook de oog- druk worden gemeten. Vooral voor mensen die ouder zijn dan 40 jaar is een dergelijke meting van de druk in de oog bol van groot belang. Een verhoogde druk in de oogbol kan aanzet geven tot glaucom,. een oogziekte die kan leiden tot een ernstige aantasting van het ge zichtsvermogen en op den duur zelfs tot blindheid. Ieder jaar worden gemiddeld 3.000 Nederlanders met deze oogziekte in het ziekenhuis opgenomen. Dit kan worden voorkomen, indien de ziekte vroegtijdig wordt ontdekt. Behandeling is vanzelfsprekend een zaak voor de oo garts. De opticien vervult hier een be langrijke signalerende funktie. Het grootschalig en landelijk opgezette initiatief van de oogmerk opticiens moet de drempel verlagen naar regelma tige oogcontrole. Tijdens de nationale oogmeetweek is de controle geheel gra tis en wordt verricht door de opticiens van oogmerk, die allen tevens gediplo meerd optometrist zijn. De oogmerk opticien in uw omgeving: John Moen Brillen, Winkelhof 't Loo 40, 1851 HT Heiloo, tel. 072-332595. Koninklijke serviezen vormen de toppers binnen de collectie van het Por- celeijn Huijs in het Stationscentrum. HEILOO - Er is lang en hard gewerkt in het Porceleyn Huys aan de Heerenweg om een grote aantal serviezen optimaal te presenteren. Het gezegde „adel ver plicht" werd hier heel goed begrepen. Hutschenreuter, Villroy en Boch, Wedgwood, en het nieuwe Royal Min- ton vragen om een uitstekende presenta tie. Het Porceleyn Huys kan u zo'n 120 verschillende serviezen laten zien en niet alleen in de vitrines maar ook door ta felshows, daar zijn alle registers voor open getrokken, kristallen drinkservie- zen, schitterend bestek, kandelaars, fijn linnen, een feest voor het oog. Robbe Berking wordt in een blok mid den in de zaak gepresenteerd, bestek in verzilverd, zilver en edelstaal. Aardig misschien te vermelden dat er een kleine afdeling z.g. ,,herenkadoos" is, een loupe, een brievenopener, flesopener. De modeontwerpers Pierre Cardin en Karl Lagerfeld hebben hun kreativiteit ook aangewend voor het ontwerpen van serviezen. U vindt ze in het Porceleyn Huys. Dit wordt allemaal in een show die van 27 t/m 30 september gehouden wordt getoond. Maar er zijn nog een paar cu riositeiten te zien zoals een bord met soepkop van de Shah van Perzië, een kop en schotel van de Paus en een bord van het Griekse koningshuis. Beslist uniek zijn de serviezen van koningin Elizabeth en prinses Anne. U ziet het Royal Pinxton Roses dat geschonken werd door de stad Derby in 1957. En een servies uit de Royal Crown Derby fabrieken, het Derby Green Panel, dit was het huwelijkskado van prinses Ann. Het is zeker een bezoekje aan het Porce leyn Huys aan de Heerenweg 211 in Heiloo waard. ALKMAAR - Op 5 en 6 oktober opent (dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur) verkeersschool Hoekstra officieel zijn deuren in Alkmaar op het Industrieter rein de Beverkoog. Na 9 jaar in Noord- Scharwoude geopereerd te hebben is verkeersschool Hoekstra uit zijn jasje gegroeid. Martien en Karin Hoekstra zijn enorm blij met hun nieuwe be drijfspand. Zij vinden dat zij in de Be verkoog zeer centraal zitten. Alkmaar is natuurlijk de examenplaats van het CBR. Ook zijn wij voor meer plaatsen beter bereikbaar. Ook voor de grote voertuigen zoals vrachtwagens en bus sen is de Beverkoog heerlijk ruim, waar voor dit een prima startplaats is. Tijdens onze opening zullen wij met trots ons bedrijf tonen. Ook is er volop de gelegenheid om ons opleidingspro gramma te leren kennen. Er is inmiddels zoveel veranderd in opleidingen voor het behalen van het rijbewijs, of het be roep chauffeur, dat wij proberen altijd met het nieuwste te komen. Denk maar eens aan de versnelde opleidingen voor de personenauto en theorie. Ook ver zorgen wij het complete nieuwe theorie programma, want zoals u weet gaat per 1 november de wetgeving weer verande ren. Dan moet het ook mogelijk zijn voor rijbewijsbezitters om een herscho ling te kunnen volgen. Verkeersschool Hoekstra verzorgt opleiding voor u.' Er is veel te doen op 5 en 6 november, u kunt b.v. gratis in onz« nieuwe Daf 95 een proefrit maken. Ook kunt u motor rijden op ons speciaal uitgezette terrein. Een trailclub geven diverse demonstra ties, waar je stil van wordt. Ook is er een compleet parcours voor off the road en traeks. Hardstikke leuk om hierin eens een ritje te proberen. Ook voor de (toekomstige) beroepschauffeurs is er heel wat te beleven. Daf Nederland komt met een enorme F 95 naar de Be verkoog. Er zal een verloting zijn onder de aanmeldingen op deze dagen, waar bij men een compleet verzorgde dag in de Daffabrieken kan winnen. Ook wor den er miniaturen uitgeloot. De promo tiewagen van Truckstar zal aanwezig zijn. Zij die zich opgeven als nieuwe leerling voor het autorijbewijs dingen mee naar een fantastische prijs: een weekend Parijs. HEILOO - Het was weer spannend voor de vaste keuringscommissie van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Tot op het laatste mo ment, wanneer de punten van drie keu ringen (voorjaar, zomer en nazomer) worden geteld, blijven ook voor ons de vragen open: 'Wie wordt er kampioen?' en 'Wie krijgen de prijzen?' Het gaat er immers om wie het jaar rond een goede tuin had. Wij beoordelen altijd aanleg en algeme ne indruk, onderhoud en bloei- en kleurrijkheid. Eén ding hebben alle prijswinnaars met elkaar gemeen. Hun tuinen scoorden alle hoog waar het het onderhoud betrof. Een prachtig aange legde tuin, die niet wordt onderhouden zal nooit in de prijzen vallen, terwijl een in aanleg mogelijk wat minder fraai ge heel, maar perfect onderhouden, zeker een kans maakt. De lekenkeurders hadden zich voor de eerste twee keuringen weer heel enthou siast getoond. Zelfs zó enthousiast dat er bij de zomerkeuring relatief veel tui nen werden aangewezen die in het voor jaar niet werden genoemd. Natuurlijk leuk voor ons om te doen, maar bij de nazomerkeuring worden alleen de hoogst genoteerden nogmaals bekeken. Dat betekent dat men beide keren moet hebben voldaan aan de keuringscriteria van de lekenkeurder en bovendien een bepaald aantal punten moet hebben be haald. Dat was dit jaar slechts met 38 tuinen het geval. In alle categorieën werden prijzen uitge deeld, soms geen drie, maar toch min stens één. En wie werd er nu kampioen 1991? De heer en mevrouw A. Spaans, Bergeonstraat 11. In de diverse categorieën is de verdeling als volgt: Klassieke tuinen: G. Schouten, Kenne- merstraatweg 29 le prijs. A. Slinger land, Kennemerstraatweg 19, 2e prijs. W. Kuin, Nieuwe Plantagie 12, 3e prijs. Vaste plantentuinen: le prijs niet toege kend. S.J. Sluis, Curtiuslaan 14, 2e prijs. J.D. Leek, Kerkelaan 32, 3e prijs. Omamententuinen: J.C.P. Hemmer, Heerenweg 172, le prijs. P. Blank, Groot Barlaken 54, 2e prijs. J.P. Was senaar, Kennemerstraatweg 351 3e prijs. Heidetuinen: le en 2e prijs niet toege kend. J.P. Brokx, De Ronge 21, 3e prijs. Algemene (overige) tuinen: le prijs niet toegekend. A.C. van der Sijs, Beste- vaerslaan 1, 2e prijs. P. Groot, Trom penburg 32, 3e prijs. In de ereklasse wisten zich te handha ven: A. Spaans, Bergeonstraat 11; Chr. Heeres, Laan van Muys 40. De eervolle vermeldingen gingen naar: R. de Boer, Nieuwe Plantagie 9, L. de Wit, Blinkenlaan 29, Mevr. K.C.E. Nij- man, Rosendaal 77. HEILOO - Eindelijk kruipt Ronald Abrams uit het circuit van beroemde voorprogramma's zoals in Alkmaar bij Meat Loaf, BB King en Ray Charles. Hij betreedt het in deze regio beroemde Buk Buk podium. Als hoofdact heeft hij dit jaar in Utrecht gespeeld op een bluesfestival. Geboren op Jamaica, zijn Roots in Chi cago, zijn thuisbasis in Amsterdam; Ro nald Abrams; blues- en funk-gitarist en zanger. Geïnspireerd door Jimi Hendrix heeft Ronald Abrams een geheel eigen speelstijl ontwikkeld, met als basis de Chicago-school. Hij speelt veel zonder plectrum en gebruikt de gitaar zo nu en dan zoals een bassist dat zou doen. Zijn vingervlugheid gebruikt hij om veel Rock en Funk effecten in zijn spel te brengen, maar ook een Heavy Metal loopje zal niet ontbreken. Een gitarist met veel onverwachte kan ten, waard om beluisterd en bekeken te worden, mede dankzij een prima live- act. Liefhebbers van muziek van Hen drix en van de blues kunnen eigenlijk onmogelijk dit optreden negeren. Zijn begeleidingsband The Ice Cold Band bestaat uit Bobby van de Berg op toet sen, Dimitri Veldkamp op basgitaar, Marcel Latulirissa op drums. Zaterdag 28 september, 22.00 uur, zaal Buk Buk in Heiloo. 500 gram 250 gram 7.25 r—v P Heerenweg 246a 1851 KZ Heiloo Tel. 072-337474 Heerenweg 246-250 - 1851 KZ Heiloo Tel. 072 - 33 18 28

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8