/Mascotte CENTERDISC, DÉ C.D. ZAAK VAN HEILOO hk Heerenweg/Slimpad fel A.J. VOS Bouw scholen en wijkcentrum in Ypestein van start gegaan E Vlaten 10 daagse VAN -V VUUREN MOOISTE KADO'S VIND JE IN DEZE PLATENZAAK: 'Baltus'-expositie in Oude Pastorij geopend CMATUMAMP DAKDEKKER - LOODGIETER nnunlVInlMU Holleweg 19 072-335085 Opnieuw succes voor Fanfare showband Heiloo Geslaagd Tintoretto nieuws DRINGEND VERZOEK KMTP geeft ideeën over vaste planten Woonrevalidatieproject De Hoghe Weijdt Hofdijkschool-nieuws W.A.O.-A.A.W. Belangenvereniging 56e JAARGANG NO. 40-2 OKTOBER 1991 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Raadsvergadering Heiloo Leerlingen Willibrordus school lopen voor kinderen in Roemenië en pater Borst Winterkledingbeurs Nationale collecte Geestelijk Gehandicapten simon peek dat ietsje meer service... iyyr juuuelier OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Kortingskaart bij Hoekstuk-winkeliers fa A w<M. «K® of mus'c0! besteding HEILOO - Donderdag 3 oktober is het weer tijd voor de maandelijkse samen komst van de raadsleden van Heiloo. Vanaf 20.00 uur wordt er vergadert in de raadszaal van het gemeentehuis. Het betreft een openbare vergadering, dus wie belang bij of belangstelling voor de punten op de agenda heeft, kan plaats nemen op de publieke tribune. Tijdens de vergadering wordt in de eerste plaats de opvolger van de de heer De Witte in de CDA-fractic benoemd, de heer J.F. Vrugt. Via enkele voorbe- reidingsbesluiten is daarna de bestrij ding van de overlast door honden onderwerp van gesprek. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor om vanaf volgend jaar be lasting voor het houden van een hond in te voeren. Maar ook worden de regels verscherpt, waardoor de algemene poli tieverordening aangepast moet worden. Na de discussie tijdens de vorige raads vergadering over het 'planologisch be vriezen' van het Stationscentrum wat betreft de winkels staat deze maand de situatie bij 't Loo op de agenda. De raad moet besluiten over het beschik baar stellen van een krediet voor onder zoek en het opstellen van een plan voor de ontwikkeling van 't Loo en omgeving in de nabije toekomst. De volledige agenda en de bijbehorende stukken kan men inzien in het gemeen tehuis en in de bibliotheek tijdens de openingsuren. Diverse generaties Baltus waren van de partij bij de opening van de expo sitie over hun familie. Geheel links samensteller Rob Baltus. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in de expositieruimte van de Oude Pastorij een nieuwe tentoonstelling geopend. Een bijzondere tentoonstelling, geheel gewijd aan de familienaam Baltus. De Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°P I Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES heer Rob Baltus uit Heiloo heeft gedu rende twintig jaar onderzoek gedaan naar de stamboom van zijn familie. Het resultaat daarvan is uitgebreid door middel van tabellen en illustraties in beeld gebracht. Tijdens de opening toonde de heer Ad miraal, secretaris van de vereniging Oud Heiloo, zich verheugd over de expositie: ,,Een tentoonstelling als deze hebben we nog nooit gehad. Vorig jaar toonden we goud en zilver, wat hoog verzekerd moest worden. Nu hebben we geen ver zekering, maar wel is het getoonde van grote waarde". De heer Baltus zelf was blij dat hij na zoveel jaren speuren nu het resultaat kan tonen: Twintig jaar is niet niks". Dat werd nog eens onderstreept door mevrouw E. van Vliet-Mak, die de offi ciële opening verrichtte. ,,Het is een enorm werk geweest. Het is een grote familie. Bovendien moest Rob Baltus zich verdiepen in de historische context. De familie gaat pas leven als je weet hoe de mensen in hun tijd leefden". De heer Baltus heeft achttien generaties over een periode van zes eeuwen bijeen gebracht. De tentoonstelling is voorzien van allerlei bijzondere en ook wel ludie ke (kopieën van) documenten. In 1992 zal de Bal?tus-stamboom in boekvorm gepubliceerd worden. Tot en met zater dag 30 november kan men alles gaan be kijken in de Oudheidskamer van de Oude Pastorie, die op dinsdag (19.00- 2100 uur) en zaterdag 1400-1700 uur) voor belangstellenden geopend is. Men vindt de Oude Pastorie schuin tegeno ver het raadhuis aan de Nicolaas Beets weg. HEILOO - Tijdens het afgelopen zon dag gehouden nationale concours in Ur- sem heeft Fanfare Showband Heiloo opnieuw een groot succes behaald. Op het concours, dat onder auspiciën van de ANUM gehouden werd, behaalde het korps een eerste plaats. Nadat in ju ni van dit jaar al het concours in Landsmeer werd gewonnen, betekent dit dus opnieuw succes voor deze mu ziekvereniging. Fanfare Showband Heiloo, dat uitkomt in de hoogste afdeling, de ere-divisie, heeft dit jaar een tweetal prachtige con coursmarsen weten te bemachtigen. Stilstaand werd "A sign of Friendship" gespeeld. Dit nummer is verleden jaar gecomponeerd door de Nederlander Ruud Böhmer en is een ode aan zijn leermeester, Joop van Wakeren. Deze mars is specifiek voor drumfanfare ge- compóneerd en laat dan ook zowel het lichte als het zware koper in volle glorie weerklinken. De jury, bestaande uit Eg Leemhuis en Joop van Wakeren zelf, waardeerde de uitvoering van "A sign of Friendship" met 102 punten. Lopend werd de mars 'On Parade' van Rob Balfoort gespeeld. Balfoort is zelf dirigent van één der beste Nederlandse drumfanfares en het is dan ook niet ver wonderlijk dat hij in zijn composities in staat is om alle accenten van de drum fanfare te laten weerklinken. De jury waardeerde de uitvoering door Fanfare Showband Heiloo eveneens met 102 punten. Via een nieuwe omrekenings formule kwam het eindtotaal van de band op 85 punten, voldoende voor een eerste prijs. Een persoonlijk succes werd behaald door de Heilooër tamboermaitre, Erik Michielen. Hij werd, net als in Landsmeer, door de jruy onderscheiden als beste tamboermaitre van het con cours. Aan het concours werd deelgeno men door in totaal 36 majorettepelo tons, drumbands en drumfanfares uit het gehele land. Het concours, dat in de open lucht plaats vond, werd geplaagd door vele regenbuien. Desondanks liep het programma nauwelijks uit. Wethouder Wuijster-Schuddeboom ziet erop toe dat de eerste paal voor de scholen en het wijkcentrum in Ypestein correct in de grond verdwijnt. HEILOO - Met het slaan van de eerste, meters lange paal gaf mevrouw Wuijs ter-Schuddeboom, wethouder voor on der andere onderwijs, vorige week don derdag het startsein voor de bouw van twee basisscholen en een wijkcentrum in Ypestein. Het wordt een gemeenschap pelijk gebouw in het hart van de wijk, dat in augustus 1992 in gebruik geno men zal worden. Voor het jongste woon-gedeelte van Heiloo opnieuw een mijlpaal. Een wijkcentrum en onder- wijs-faciliteiten zijn immers van groot belang voor het toekomstige woon klimaat. Dit onderstreepte mevrouw Wuijster nog eens in haar toespraak in Motel Heiloo waar alle betrokkenen zich ver zamelden na de officiële handeling. ,,Wij hopen dat de bouw met voortva rendheid gerealiseerd zal worden, opdat in augustus '92 de deuren van de scho len en het wijkcentrum geopend kunnen worden en de kinderen en volwassenen van Ypestein kunnen zeggen f het woont nu nog fijner in Ypestein". De gecombineerde bouw is ontworpen door de heer Peters van architectenbu reau Stuurman Partners BV en wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Tee- renstra uit Heiloo. Mevrouw Willemse-van der Ploeg, we thouder voor sociale en culturele zaken, hoopt dat het nieuwe gebouw 'een pa rel' in de wijk zal worden. Zij ziet grote voordelen in het feit dat het gebouw drie gebruikers zal kennen: openbaar en rooms-katholiek onderwijs en de wijk- vereniging. Deze laatste participant kreeg een pluim: "De wijk vereniging heeft een leeuwenaandeel geleverd in de plannen met betrekking tot ondermeer de ruimte voor kinderopvang en de mo gelijkheden voor sociale ontmoeting en multifunctioneel gebruik". Voor het wijkcentrum is door de gemeenteraad van Heiloo een bedrag van 500.000 gul den beschikbaar gesteld. De heer Morshuis van het rooms- katholiek schoolbestuur liet zich lovend uit over het 'drie-in-één-concept'. „We kunnen samen meer bereiken dan ieder apart", aldus Morshuis. ,,Ik ben blij dat we met z'n drieën gaan samenwo nen. Natuurlijk is de eigen identiteit be langrijk, maar wij zien goede mogelijk heden om die tot uitdrukking te brengen". Voorzitter Bastiaanse van de wijk vere niging Ypestein verhaalde bij deze gele genheid kort over de sneltreinvaart waarin zijn vereniging zich heeft ont wikkeld. Nog maar net een jaar na de oprichting is de eerste paal voor een ei gen onderkomen geslagen. ,,De samen werking met het onderwijs gebeurde met veel enthousiasme. Wij doen het graag voor de bewoners van de wijk. We hopen op een prettige samenwer king met zowel de gemeente voor het openbaar onderwijs als met het rooms- katholiek schoolbestuur". HEILOO - Op 27 september slaagde on ze oud-plaatsgenote Irene Hogeboom van Buggenum voor het doctoraal exa men geneeskunde aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. HEILOO - Op 5 en 6 oktober houdt teken- en schildervereniging Tintoretto een expositie buitenaktiviteiten 1991 in haar atelier De Zevensprong aan de Ewisweg, hoek Zevenhuizen te Heiloo. De openingstijden zijn van 14.00 -17.00 uur, de toegang is gratis. Op 5 zowel als op 6 oktober zal om 15.00 uur een klei ne video-presentatie worden gegeven betrekking hebbende op de buitenakti viteiten. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. HEILOO - Nu velen van u reeds denken aan de tuin van volgend jaar en dan met name aan de beplanting, verwachten wij -op de eerste ledenavond van het nieuwe seizoen een volle zaal. De heer Grimme heeft ons al eens laten zien welke éénja rigen er allemaal zijn. Dit keer maakt hij ons wegwijs in het labyrinth van de vaste planten. Vanzelfsprekend wordt de vraag beantwoord "Wat zijn eigen lijk vaste planten?" De heer W. Grim me is van beroep tuin-architect en heeft als hobby het fotograferen van bloemen en planten. Wij starten dit seizoen dus met een echt 'tuin'onderwerp en nodigen leden en niet-leden dan ook met veel genoegen uit voor de dia-lezing op dinsdag 8 ok tober in de grote zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: gratis. De heer Huve (links) overhandigt de sleutel aan coördinator Kraakman. HEILOO - Vorige week werden twee drive-in woningen aan de Hoghe Weijdt 61 en 63 in gebruik genomen voor pa- tiëntenbewoning. Het is een project van het Psychiatrisch Centrum Sint Willi- brord. Het woonrevalidatieproject zal zich specifiek richten op training en voorbereiding van bewoners van het Psychiatrisch Centrum op plaatsing in een beschermde woonvorm. Dit laatste is een voorziening voor (ex-) psychiatri sche patiënten, gesitueerd in een gewone woonwijk. Groepen bewoners, die zelfstandig wonen (nog) niet aan kun nen, wonen hier gezamenlijk, onder be geleiding. De heer Ruud van Dongen sprak zich namens het Psychiatrisch Centrum en thousiast uit over de realisering van het project. Over de situering middenin een woonwijk zei hij: ,,Ik ben niet pessi mistisch, ik ben ervan overtuigd dat de contacten goed zullen verlopen". Directeur patiëntenzorg, de heer R.E. Offerhaus, wenste de bewoners geluk in het dubbele pand en sprak woorden van dank aan alle medewerkenden bij de realisering van het project. ,,Het zal niet aan enthousiasme ontbre ken", zei Eugène Kraakman, coördina tor van het project. ,,Willibrord heeft moeilijke tijden gekend. Mag dit huis een voorbeeld zijn voor nog meer nieu we zaken binnen het centrum". Hierna was het tijd voor de officiële sleuteloverdracht. De panden aan de Hoghe Weijdt zijn eigendom van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, gevestigd in Dongen. Namens de Congregatie sprak de heer Huve, die vanaf 1969 zeventien jaar in het huis heeft gewoond, de wens uit dat de pan den voor de nieuwe bewoners een ,,goed thuis" zal zijn. Eugène Kraakman ont ving hierna de sleutel. HEILOO - Er zijn tijdens het afscheids feest vele foto's gemaakt. Wellicht staat uw kind ook op een van deze foto's! U kunt deze foto's bekijken en eventueel nabestellen tot de herfstvakantie, 12 ok tober. De foto's hangen in het gebouw van de Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43/44, in de buurt van de klas van de heer Brouwer, groep 8 Hofdijkschool. De ballon die de grootste afstand heeft afgelegd is die van Renee van Dooren. De ballon kwam terecht in Nieuw Bal linge (Dr.): 129 km. van Heiloo! Voor Renee van Dooren is er een boekenbon gekocht. Tevens is er een boekenbon gestuurd naar de familie uit Nieuw Bal linge, die er voor zorgde dat het kaartje weer in Heiloo terecht kwam. HEILOO - Maandag 14 oktober hou den wij een bingo-ochtend in het Tref punt aan de Westerweg. Aanvang 9.30 uur. Tevens vindt dan de uitreiking plaats van de behaalde successen van de afgelopen viswedstrijden. Aanvankelijk zou deze ochtend op 7 oktober gehou den worden, maar door omstandighe den is het met een weekje uitgesteld tot 14 oktober. Ook delen wij mede dat er op de woens dagavond een cursus gegeven wordt van houtbewerking en een cursus van elec- tra. Beide cursussen worden gehouden in ons lokaal aan de Pastoor van Mui- jenweg 16, van 19.00 tot 21.00 uur. Komt u eens een kijkje nemen. U bent van harte welkom. Modeman Stationsweg 61 Heiloo Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 18b0 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren l—r~lbCY te bereiken onder nummer 072-330175. ■fill Redactie-adressen: ..—MylMx y Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) J Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude r. u (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandaq om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 401My 2 ÜJm iYoictetoer 1991 Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Veel inzet en drukte bij de sponsorloop van de Willibrordusschool. HEILOO - Voor de zesde keer hebben de kinderen van de Willibrordusschool zich ingezet voor pater Borst. Dit jaar voor het eerst ook voor de kinderen in de weeshuizen van Roemenië. Voor hen hadden zij een sponsorloop georgani seerd. Het zat ze niet mee, de regen viel met bakken neer. Het bestuur had dan ook besloten de tijd wat in te korten maar hun enthousiasme was er niet min der om. Drie weken lang waren de kin deren langs de deur gegaan om te vragen wie ze wilde sponseren. En dat was aardig gelukt. Eén was dr bij die had twintig sponsors gevonden! HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo houdt op woensdag 9 okto ber een gecombineerde winter kinder en dameskledingbeurs. Deze beurs wordt gehouden in de gereformeerde kerk, Noordergeeststraat 9, achter win kelcentrum 't Loo. U bent in de gelegenheid kleding (geen ondergoed of nachtkleding) te kopen en verkopen voor dames en kinderen vanaf 4 jaar. De kleding moet goed draag baar, schoon en heel zijn. De Federatie ve Vrouwenraad stelt zich niet aansprakelijk voor het zoekraken van artikelen. Inbreng op 9 oktober van 9.00 tot 12.00, verkoop van 13.30 tot 16.00 uur. Afrekenen en ophalen van niet verkoch te artikelen van 18.30 tot 19.30 uur. Van de opbrengst is 3A voor de in brengster en !4 voor het werk van de Federatieve Vrouwenraad Heiloo. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-333661 of 072-331401. De organisatie was in handen van ou ders van de kinderen van de Willibror dusschool. Via de microfoon werden de lopers op de hoogte gehouden van de stand van zaken. De groten liepen wel 30 rondjes, de kleintjes uiteraard wat minder. Aan het einde van de race was er voor iedereen wat te eten en te drinken. Een verrassing was dat mevrouw Bak ker, de zuster van pater Borst, de kinde ren namens haar broer bedankte. Ze zou nog dezelfde avond met hem bellen om een verslag van de middag te geven. Hoeveel geld deze loop heeft opge bracht is nu nog niet bekend. Zeker is wel dat het geld dat naar pater Borst gaat bestemd is voor kinderhuizen in Santiago. Voor dat van Roemenië wordt babyvoeding gekocht. Een prima initiatief! HEILOO - De week van 7 t/m 12 okto ber staat in het teken van deze collecte, die jaarlijks een bittere noodzaak is. Ons land telt meer dan 100.000 mensen met een verstandelijke handicap. Het is gebleken, dat met goede zorg, aange paste trainingen en toewijding de moge lijkheden van verstandelijk gehandicap ten vergroot kunnen worden, o.a. door thuiszorg. De ouders kunnen, als de handicap niet te ernstig is, stap voor stap vooruitgang boeken in de ontwikkeling van hun kind. Dit is niet eenvoudig; er is echter thuishulp, die bijvoorbeeld spelletjes doet met het kind, even oppast, mee gaat naar het zwembad, waar ze zich als "een vis in het water" voelen. Reeds nu blijkt hoe onmisbaar dit werk is, terwijl nauwelijks of geen subsidie hiervoor wordt verkregen. Er zijn nog veel meer doelen, die de Na tionale Collecte Geestelijk Gehandicap ten ondersteunt, o.a. voorlichting en adviezen aan ouders, trainingen, hulp middelen, sport en spel, vrijetijdsbeste ding e.d. Onder het motto "Denk daar óók eens aan" hopen wij op een goede opbrengst van de collecte, waarvan 45% in dit rayon blijft voor regionale en plaatselijke activiteiten. De collecte wordt gehouden d.m.v. collecte envelopjes, die u deze week in de krant aantreft. Geef, wat u missen kunt; wij zijn u dankbaar voor uw gift. Tel 072-330550 OeU8^«fHelto a( SP Stationsweg 85A - Heilc o - Telefoon 072-335730 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten HEILOO - Tot en met zaterdag 19 ok tober houden de winkeliers van winkel centrum Het Hoekstuk een leuke actie voor het winkelend publiek. Door mid del van een speciale kortingskaart kan men vanaf heden gebruik maken van een aantal speciale aanbiedingen in de verschillende winkels. Men hoeft er niet veel extra moeite voor te doen. De kor tingskaart, die deze week verspreid wordt tegelijk met de Uitkijkpost, bevat veertien coupons. Men hoeft deze slechts los te knippen en in te leveren bij de aanschaf van de op de coupons ver melde artikelen. Aarzel dus niet en pro fiteer. ALKMAAR - BEVERWIJK - HAARLEM HEEMSKERK - HEILOO INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES» Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moéten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1