winkel-buurten OPFRISSINGSKURSUS MET NIEUW VERKEERSREGLEMENT erkende autorijschool BENOE UNIEKE HAARGROEI LOTION UIT INDIA Denisé's Wonderland, winkel vol met leuke Engelse spullen Speciaal voor rijbewijsbezitters. 1 avond van 19.00 tot 22.00 uur. 17,50 incl. boekje met veranderingen Voor bedrijven en instellingen kan de kursus op locatie verzorgd worden. VERKEERSSCHOOL 072-330044 HEILOO Wij zijn nu OPEN! "JEF LETSCHERT UITKIJKPOST 2 OKTOBER 1991 /CODE Informatie- en communicatieverzorging Per 1 november: "Geef je verstand eens voorrang" Basis-cursus PC-gebruik Bruna kinderfeest - Kom snel kijken - Nog enkele plaatsen vrij. Voor informatie: 072-335181/02205-3616 Nu in Castricum: avondopleiding voor het grafisch vak van de toekomstdesktop publishing Oud Indiaas recept helpt haargroei te bevorderen Wij verkopen o.a.: jiol\i\ /JHF-ifgl 1% De manier om Cl I W I lil Ic haaruitval te I V I 111% voorkomen en haargroei te fBSSaiglg» bevorderen AVTAR is samengesteld uit tientallen extracten van Indiase planten, kruiden, wortels en vruchten. AVTAR bevat alle voedingsstoffen die haarwortels nodig hebben voor een gezonde haargroei. AVTAR voorkomt overmatig haaruitval en bevordert haargroei, daar waar nog haarwortels (donshaartjes) aanwezig zijn. AVTAR verwijdert roos zonder de hoofdhuid te beschadigen. AVTAR gaat vergrijzing en het vet worden van haren tegen en herstelt de natuurlijke glans. D.A.-Drogist-Parfumerie Heerenweg 148 Stationscentrum tel. 330890 AVTAR is een vloeibaar, zuiver natuurlijk produkt Bijwerkingen treden niet op. Met Benoe naar Rotterdam en Delft Fiets cadeau Desktop publishing: vijfjaar geleden nog in de kinderschoenen, nu een veelgevraagde deskundigheid. Wij kunnen nog twee deelnemers plaatsen op onze opleiding van 32 avonden. Dames Bridgeclub Sans Atout Wij adviseren en leiden op voor handelsdrukkerijen *p. r. -afdelingen studio's huisdrukkerijen Voor informatie: 02518-57137 HEILOO - Onder deze slogan gaat de overheid het publiek informeren over de invoering van het nieuwe Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV). Dit reglement wordt van kracht op 1 november 1991. Het oude regle ment dateert van 1966, hierin probeert de wetgever alle situaties letterlijk te regelen. Vooral door het in hoog tempo toene mende aantal verkeersdeelnemers bleek dit in de praktijk niet mogelijk te zijn, zodat men vaak gedwongen werd om af te wijken van de bepalingen. Dit moest dan natuurlijk wel binnen bepaalde grenzen blijven, zo mogen we nooit zo- ner noodzaak het verkeer belemmeren of in gevaar brengen. Zeer eenvoudig gezegd vinden we dit ook terug in artikel 25 van de wegenver keersweg (WVW). Het RVV kunnen we als een soort kind van deze wet beschou wen. In 1993 zal ook deze wet gewijzigd worden en zal waarschijnlijk de volgen de tekst in art. 25 komen: Het is verbo den zich zodanig te gedragen dat hierdoor: a. gevaar op de weg wordt veroorzaakt of kan worden veroor zaakt; b. het verkeer op de weg wordt gehinderd of kan worden gehinderd. Met dit in gedachten kon de wetgever het nieuwe RVV veel eenvoudiger ma ken en veel regels laten vervallpn. De verkeersdeelnemer zelf zal moeten gaan bepalen of hij of zij zich veilig gedraagt. En doen we dit niet kunnen we altijd aangesproken worden op art. 25. Na tuurlijk zijn er genoeg regels overgeble ven om situaties te regelen, maar veel van deze zijn aangepast aan de huidige moderne tijd. Een voorbeeld: Voetgangersoversteek plaatsen, dat zijn die dingen waar lesau to's altijd "onnodig" voor stoppen, in het oude reglement was bepaald dat al leen voetangers onbelemmerde door gang verleend moest worden als ze op de zebra stonden, en was het een vorm van beleefdheid als ook gestopt werd wanneer ze aan kwamen lopen. Daar echter een voetganger die op het trottoir staat voor een zebra niet op lijn 5 staat te wachten is in het nieuwe RVV be paald dat we ook een voetganger die op het punt staat om over te steken bij een zebra voor moeten laten gaan. Nog een voorbeeld is dat er nu letterlijk bepaald is dat de vluchtstrook van een autosnelweg alleen in geval van nood gebruikt mag worden, hierdoor is veel beter op te treden tegen bestuurders die de file voorbijgaan over de vlucht strook. Ook de ongeschreven regel dat de bestuurder die rechts afslaat voor gaat op degene die links afslaat is nu toegevoegd. De nieuwe opzet staat of valt echter met de goede wil van iedere verkeersdeelne mer, een goede start zou bijvoorbeeld zijn een korte bijscholing te volgen in de nieuwe regels waarbij tevens een aantal bestaande regels nog eens herhaald wor den. Want per 1 november is het al zo ver, het CBR bijvoorbeeld gaat echt per deze datum volgens de nieuwe regels examineren. Ook zal de manier van exa mineren, zowel op praktijkexamens als ook op de theorie-examens veranderen. De leerling zal meer op inzicht en het "algehele beeld" geexamineerd wor den. De leerling zal veel meer de kans krijgen om te laten zien dat hij of zij als een verantwoordelijke verkeersdeelne mer de weg op kan. Ook het met behulp van casinomethoden door een theorie examen komen zal steeds moeilijker en hopelijk onmogelijk worden. Als zowel leerling als rijbewijsbezitter de moeite nemen om zich de kennis ei gen te maken van het nieuwe reglement zal 1 november pas echt een verbetering worden. Misschien om eens een idee te krijgen van de manier waarop hun kin deren de theorie leren. Tijdens de kur- sus zal namelijk van echte CBR examens gebruik worden gemaakt. Voor inlichtingen: verkeersschool Ver- sterre (zie advertentie elders in dit blad) HEILOO - Blijkbaar voelen velen zich aangesproken door de cursus met de veelzeggende naam "Wat kan een P.C. en wat kan ik ermee?" Er hadden zich voor de cursus, die gestart is op dinsda gavond 24 september dan ook meer cur sisten aangemeld dan geplaatst konden worden. Derhalve zal er opnieuw zon cursus georganiseerd worden en wel va naf maandagavond 21 oktober. Daar deze cursus bestemd is voor hen die nog onbekend zijn met de computer zal de cursus niet te veel eisen: het be treft 6 avonden en de kosten bedragen 195,00. Er zijn nog enkele plaatsen vrij achter deze geavenceerde P.C.'s (1 cursist per computer tijdens de les). Voelt u ervoor om aan deze cursus deel te nemen, neem dan contact op met: Kennedy Computer Opleidingen tel. 072-335099 (vragen naar Mw. Poetse- ma). Boekenkaartentijdschriften, strips en nog veel meer hebben volop de ruimte bij Boekhandel Avis op het Stationsplein. HEILOO - In de nieuwe Bruna-winkel aan het Stationsplein is het feest voor kinderen. Tot en met 18 oktober kun nen alle kinderen t/m twaalf jaar meedoen. Wat moet je doen? Ben je nog geen ne gen jaar? Maak dan een leuke tekening van de dieren in en om je huis. Je mag het met kleurpotlood, viltstift of verf doen, het doet er niet toe, als het maar een mooie of leuke tekening wordt. Wie nu de allermooiste tekening heeft Breedstraat 38 - hoek Krebbesteeg (tussen de HEMA en C&A) Instituut voor kunst, cultuur en reizen Zaterdag 5 oktober a.s. Excursie naar tentoonstelling "Saenredam" Nederlandse architectuurschil ders uit de 17e eeuw. Aansluitend bezoek aan Delft. gemaakt mag voor een bedrag van 50,00 aan boeken uitzoeken. Ook de oudere kinderen kunnen iets winnen. Ben je wel al negen maar nog geen dertien jaar probeer dan eens een leuk verhaaltje te schrijven. Het onder werp is hetzelfde, dieren in en om je huis. Zowel de tekeningen als het ver haaltje moeten vóór 19 oktober ingele verd zijn bij Bruna aan het Stations plein. Doe je best en maak er iets moois van, misschien win je dan wel zo'n mooie prijs. Deskundige R. Singh. HEILOO - Steeds meer mensen vinden baat bij oude Oosterse geneeswijzen. Denk maar eens aan yoga en aan de mil joenen die met succes en acupunctuur behandeling hebben ondergaan. Ook in de Ayurveda, een van de oudste Indiase geschriften (ca. 3000 voor Chr.) vinden we een enorme hoeveelheid kennis om ziekten te voorkomen en een gezond le ven te leiden. In dit heilige boek vond Ayurveda-deskundige R. Singh de basis voor het recept van AVTAR, een volko men natuurlijk produkt om haren en hoofdhuid weer gezond te maken. AV TAR is hèt middel om haaruitval te voorkomen en de haargroei te be vorderen. R. Singh: "Ayurveda betekent Kennis van het leven. Volgens de Ayurveda is het leven. Volgens de Ayurveda is het hele universum opgebouwd uit 5 ele menten: ether, lucht, vuur, water en aarde. Uit deze elementen ontstaan weer drie fysieke elementen of Tridos- ha's: Vata, Pita en Kapha, oftewel lucht, gal en slijm. De drie Tridosha's vestigen zich in alle vitale organen van het lichaam. Als ze in de goede verhou ding voorkomen zijn lichaam en geest gezond. Is het evenwicht verstoord, bij voorbeeld door verkeerde voeding, leef gewoontes of stress, dan wordt je ziek. Ook bij haaruitval en kaalheid kan dit evenwicht verstoord zijn. De Ayurveda geeft recepten om de Tridosha's weer in balans te brengen. Daarmee worden de oorzaak van de kwaal en niet de symptonen bestreden. AVTAR is zo'n recept. Het grijpt het probleem letterlijk bij de wortel aan. Vele mensen hebben het inmiddels hiet succes toegepast." R. Singh: "AVTAR is samengesteld uit tientallen extracten van planten, krui den, wortels en vruchten. Het is volko men natuurlijk en geeft de haarwortels alle voedingsstoffen die nodig zijn voor een gezonde haargroei. Daardoor wordt haaruitval voorkómen en wordt de haargroei bevorderd. Bovendien is AV TAR een uitstekend middel tegen dun haar. Het voorkomt vet haar, roos en vergrijzing en herstelt de normale glans. Binnen enkele maanden valt in de meeste gevallen een duidelijker haar groei te constateren". R. Singh: "AVTAR lijkt een wonder middel, maar is het beslist niet! De be langrijkste voorwaarde voor succes is dat de haarwortels nog intact zijn. Dat wil zeggen dat er nog enige donshaartjes aanwezig moeten zijn. En natuurlijk moet AVTAR consequent en op de juiste manier worden toegepast. Maar als aan die eisen wordt voldaan mag men uitstekende resultaten verwach ten!" Het haargroeimiddel is in Heiloo ver krijgbaar bij DA drogist Jef Letschert. Luxe pick-nick manden, speeldozen, pot pourri, Hot pourri, originele verjaardagskaarten, klein grenen meubelen, geuren series voor in de klerenkast, pot pourri kaarten, glaswerk, sjabloonboekjes, Quilt stoffen, -patronen, -toebehoren, schilderijtjes, doorstops, en nog veel meer originele cadeau's die wij zelf hebben geïmporteerd vanuit Engeland. Hopelijk tot ziens Breedstraat 38 - Alkmaar Verkrijgbaar bij: HEILOO - Op zaterdag 5 oktober orga niseert Benoe, Instituut voor Kunst, Cultuur en Reizen een dagexcursie naar de tentoonstelling 'Perspectieven; Saen redam en de Nederlandse architectuur schilders van de 17de eeuw', gecombi neerd met een bezoek aan Delft. De meest bekende architectuurschilder is Pieter Saenredam (1597-1665). Hij is de eerste van de architectuurschilders die werkelijk bestaande gebouwen af beeldde. Hij construeerde de voorstel ling volgens een ingewikkeld perspec tivisch systeem. Door recente publica ties is de aandacht over deze kunste naar, en daarmee voor het genre dat hij vertegenwoordigt, aanzienlijk toegeno men. Saenredams werken zijn nogal kwetsbaar omdat ze allemaal op paneel geschilderd zijn. Niettemin zullen op deze tentoonstelling meer dan vijftien schilderijen van zijn hand te zien zijn, afkomstig uit zes verschillende landen. Op deze tentoonstelling zullen schilde rijen uit de gehele wereld voor het eerst bij elkaar te zien zijn. Het schilderij uit Alkmaar, dat voor deze tentoonstelling gerestaureerd werd, bleek onverwacht een 'echte' te zijn, waardoor de waarde van duizenden guldens steeg tot achttien miljoen! Na het bezoek aan de tentoonstelling gaan we naar Delft. "Delft is de stad van de Hollandse intimiteit, langgerekte smalle grachten, waar in de zomer bloeiende linden de ramen raken en het zonlicht aangenaam zeven. Stad ook van gangetjes en straatjes, pittoreske bruggetjes, binnenplaatsjes en inte rieurs, die -evenals de werken van de hier geboren Hollandse meester- hun glans direkt aan de hemel en het water ontleend schijnen te hebben. "Deze ly rische ontboezeming door Theun de Vries geeft een treffende karakteristiek van één der oudste en gaafst gebleven steden van Nederland. U kunt dit toet sen aan uw eigen ervaringen en bevin dingen tijdens dit bezoek aan Delft. Er zijn nog enkele plaatsen. Voor in lichtingen over het precieze programma van deze dag en aanmelding; bel: 072-335181. Adverteren is naamsbekendheid De helpt daarbij HEILOO - Onlangs ontving mw. N. van Tuyl een prettig bericht van rij wielhandel Hoebe aan de Stations weg. Zij was namelijk winnaar ge worden van een gloednieuwe Bata- vus-fiets. Op de foto wordt de twee- wieler overgedragen aan mevrouw Van Tuyl. Picknick-manden, beren en nog veel meer Engelse artikelen in Demise's Wonderland aan de Breedstraat in Alkmaar. HEILOO - Uitslagen woensdag 25 sep tember: A-lijn: 1 Middelbeek-Daudey 59.6% Nieuweboer-bennen 57.5% B- lijn: 1 Tuinstra-Tuinstra 60.9% 2. Stark-Klerk 57.3% C-lijn: 1. Zijlstra- Koot 58.3% 2. Antonysen-Romar 57.1% D-lijn: Vi Stolk-Mak 60.4% Vi Hellemans-Wassenaar 60.4%. ALKMAAR - Aan de Breedstraat 38 in Alkmaar heeft Denise Oerlemans haar eigen winkel geopend. Haar grote liefde voor Engeland komt hierin duidelijk tot uitdrukking. ,,Ik heb enige tijd in Enge land gewerkt en heb mijn ogen daar goed de kost gegeven. Ik zag daar zulke leuke dingen, die het ook hier in Neder land vast goed doen", aldus Denise. De luxe pick-nickmanden springen di rekt in het oog, handgevlochten rieten manden met bijvoorbeeld een aardbei enservies, thermoskannen in de kleur en een heel mooi bestek. En dan de speeldozen, zo kunnen alleen Engelsen dat maken, een naaimachien- tje met muisjes erop die de klosjes en het spoeltje bedienen en dan nog één die zich met de stof bezig houdt. En dat is er dan nog maar één uit de collectie. Er is ook een uitgebreide verzameling heer lijk zachte knuffelbeesten. Voor kinderen zijn er de sjabloonboek jes waar je met een stevige kwast en verf de leukste figuren mee kunt maken. Van de grenen meubelen, valt naast de burootjes en de tafel met de ingelegde tegeltjes, de keukenkast op. Deze heeft maar liefst 21 laadjes in verschillende maten, voor veel doeleinden te gebrui ken. De glazen karaffen en glazen zul len ook bij menigeen in de smaak vallen. Nu het eendentijdperk z'n beetje aan zijn eind raakt heeft een nieuw tijdperk zijn entree gemaakt dat van de beren. Waarschijnlijk heeft Winny de Poeh daar model voor gestaan. Bij Denise's Wonderland zijn veel van deze berenza ken te zien tot stofjes aan toe. Er is trouwens een uitgebreide stoffen afde ling. Bovendien gaat er eind november, begiji december, een aantal cursussen van Stqrt waar die stofjes allemaal goed van pas komen. Er komt een cursus quilten, dan kunt u zelf ganzen, eenden en beren maken. Tevens start er een cur sus patchwork en lampekappen maken. Redenen genoeg om eens langs te gaan bij Denise's Wonderland aan de Breedstraat 38 in Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6