Een keuken kiezen: kwestie van kennis en van kontanten Decorette Ursem: wit behang heeft afgedaan Kunstschilder Jan Giling: Kunst in huis is een zeer persoonlijk zaak Thuis in uw huis Kunst in uw huis BUURTRUM0ER NVM NVM HEERENWEG 167 1851 KN HEILOO 072-331716 Drukkerij Uitkijkpost B.V. NVM HEILOO HANDELSWEG 9 HEILOO LAAN VAN FRANS 19 HEILOO MARIËNSTEIN 170 HEILOO VREDENOORD 117 HEILOO WESTERWEG 162 NIEUW Talloze kleuren verf met de kleurcomputer UITKIJKPOST 9 OKTOBER 1991 v.v .;v< 03 MAKELAAR ONMOCRf NO COCO V ra MAKELAAR 03 MAKELAAR OiMOCHCNO ooco UW MAKELAAR BIEDT AAN Centraal gelegen kantooretage, goed bereik baar vanaf de openbare weg en met ruim vol doende parkeermogelijkheden. Het ligt op de eerste verdieping van riant be drijfspand en bestaat uit de entree, drie vertrek ken en een toiletruimte, in totaal met een vloer oppervlakte van ca. 90 m2. Bouwjaar 1975, goed onderhouden, gestoffeerd, goed geïso leerd en c.v. op gas. HUURPRIJS: f 9.900,- per jaar excl. b.t.w. Schitterend gelegen villa met ruime garage. Ind.: entree met hard houten trap, toilet, grote L- kamer (open haard), luxe open keuken, bijkeu ken (wasm. aansl.) en douche. 1e Verd.: over loop, 2 ruime slpks., zeer fraaie badk. met ligbad, toilet en dubb., wast. 2e Verd.: vaste trap, zolderberg, nog een kamer mog. Alg.: Hete luchtverw. v.v. dubbelglas en dakisolatie. Prachttuin op 't Z. grondopp. 455 m2. VRAAGPRIJS: f 385.000,- k.k. Royale middenwoning met vrijst. stenen garage, uitst. onderh. met fraaie tuin op 't W. in rustige wijk bij scholen, winkels en station. V.v. dak-/muur-isolatie, c.v. op gas (comby-ketel 1989), eigen grond 195 m2. Ind.: b.g.: entree, toilet, L-kamer met tegelvloer en aansl. voor open haard, open keuken. 1e verd.: overloop, 3 ruime slpks, badk. met ligbad en 2e toilet. 2e verd.: Vaste trap, voorzolder, 1 slpk. met dakkapel. VRAAGPRIJS: f 219.000,- k.k. Royale middenwoning met aangeb. stenen garage, uitst. onderh. met zonnige tuin op 't W.: grenzend aan 't water! Gunstig gelegen. V.v. dak-/vloerisol., dubbel glas (grotend), c.v. gas, warm water via c.v., hardh. kozijn, eigen grond 209 m2. Ind. B.g.: Entree, toilet, L-kamer (43 m2), open keuken met div. inbouwapp. 1e Verd.: Overloop, 3 ruime slpks. en badk. met ligbad en 2e toilet. 2e verd.: Vaste trap over loop, c.v.-ruimte en 2 slpks. VRAAGPRIJS: f 279.00,- k.k. Vrijst. woonhuis met dubb. garage en ruime tuin op 't Z-O. Ind.: B.g.: entree, toilet, ruime L- kamer, keuken met bijkeuken. 1e Verd.: Overloop, 2 ruime slpks, badkamer m. ligbad en toilet. 2e Verd.: Vaste trap, voorzolder en 1 slaapkamer (beperk te hoogte). Alg. c.v. op gas, grotendeels dubbel glas, dakisol., deels gestoff. en goed onderh., eigen grondopp. 418 m2. Aanvaarding: direkt. VRAAGPRIJS: f 259.000,- k.k. KAARTEN VOOR HET GOEDE DOEL! Nu al Kerstkaarten bestellen? Ja, Kerst is er sneller dan u denkt. Vraag naar de Intercard-kollektie. Origineel en zeer veel keuze. Onze kollekties bevatten ook enige kaarten voor 't goede doel LIMMEN - Bij het kopen van een keu ken komt veel denkwerk te pas. Men moet zich in allerlei zaken geen verdie pen want een mens z'n lust is een mens z'n keuken. Ten eerste welke keuken wil ik en past bij mijn budget want de prijzen lopen sterk uiteen. Om over de verscheiden heid maar niet te spreken. Is die keus gemaakt dan begint het echte denk werk. Wat voor apperatuur e.d. moet er in. Om te beginnen moet alles zo doel matig mogelijk opgesteld worden, dat vereist een praktische opstelling. Een keuken mag bijvoorbeeld nooit ver van de eethoek liggen. Wie kiest voor een open keuken zal rekening moeten hou den met de inrichting van de woonka mer en hoe zit dat met de verwarming? ,,Wij zetten het hele plan voor onze klanten op papier", zegt de heer Zo merdijk. ,,We maken gezamenlijk een plan en wij dragen de mogelijkheden aan". Waarmee moet rekening gehouden wor den? Welke apperatuur wordt gekozen. Eerst eens goed te raden gaan bij u zelf, wat uw behoeften zijn want wie een magnetron of keukenmachine heeft staan en er nooit wat mee doet heeft al leen maar ruimteverlies. Gebruikt u het wel, dan vergroot het uw kookplezier. Hoe gaan we koken: gas, electrisch, ke ramische kookplaat, of hallogeen. Denk er om bij deze laatste komen er extra kosten bij omdat er voor de elek triciteit een groep bijgemaakt moet wor den. En kunnen mijn pannen hier ook op gebruikt worden. Wat voor aanrecht nemen we, hier weer veel mogelijkheden b.v. Corian, een kunststof, die naadloos verwerkt kan worden, graniet, gepolijst schitterend, maar erg kostbaar. Gewoon kunststof of liever een houten aanrecht. Hoe zit het met de kastruimte. Tegen woordig worden veel kasten tot aan het plafond gemaakt, mooi, maar bent u klein van stuk dan is er wel een trapje nodig. Wat doen we met de oven, indien er ruimte is. Laat deze dan op ooghoog te inbouwen. „Tegenwoordig worden er heel veel combi-ovens verkocht, dat is een magnetron en een oven in één. Wie er even mee om kan gaan heeft er erg veel plezier van", zegt Zomerdijk. Let ook goed op de hoogte van het aan- HEILOO - Het is alles kleur wat de klok slaat. Niet alleen wat betreft meubels, maar zeker ook op het gebied van be hang. ,,Er is bijna geen wit meer", zegt Henk Ursem van Decorette in het Stati onscentrum. Hij laat het zien: het struc- tuurbehang, van een afstand behoorlijk wit, heeft toch een kleur gekregen. „Natuurlijk zullen er nog wel een paar soorten wit behang blijven", stelt Ur sem de liefhebbers hiervan gerust. Maar de variëteit zal sterk afnemen. Wat zijn dan wel de trends in behang? „In ieder geval de Engelse country-stijl. Een kleurrijk assortiment in allerlei kwaliteiten", aldus Ursem. De kenmer kende eigenschap van de country-stijl is dat men binnen één vertrek met diverse soorten behang kan werken, maar dat deze allemaal op elkaar zijn afgestemd qua kleur en motief. ,,Het is echt een stijl voor romantische mensen. Het be hang is er voor woonkamers en andere vertrekken. Het is echt een sfeermaker in huis", vindt de Decorette man. „En dat past in deze tijd. De mensen beste den meer aandacht aan het interieur, er is behoefte aan een eigen sfeer". Kleuren en motieve Naast de rijk gedesigneerde country- <3+ii1 Wiift aa'' 1-.Iz-o,». gelijnde behangsoorten. Op dat gebied is er een groot aanbod, waarbij het ge bruik van kleur en motieven zeer op valt. Het is voor de medewerkers van Decorette Ursem zaak om de mensen bij hun keuze goed te adviseren. De anno 1991 bonte wereld van het behang heeft een doorslaggevend effect op het inte rieur van een woning. Rustig wikken en wegen is dan ook zeer aan te bevelen. Dat geldt overigens evenzeer voor het kiezen van behang voor de kinderka mer. Was het aanbod hierbij in vroeger jaren enigszins beperkt, nu zijn er zeer veel mogelijkheden, ook in de moderne modische kleuren. Decorette geeft haar klanten graag ad vies. Daarbij wordt niet sec gekeken naar het behang, maar worden vloerbe dekking, licht, gordijnen enzovoort net zo goed meegenomen. „Wij zijn na tuurlijk geen interieur-architecten", zegt Henk Ursem. „Maar produktin- formatie kunnen we uitvoerig verstrek ken". Deze dienstverlening, ondermeer deskundigheid en service, wordt nauw lettend intact gehouden bij Decorette. „En het maakt niet uit of men voor één rolletje behang komt of voor behang voor een hele woning", onderstreept recht, voor lange mensen, een uitkomst deze wat hoger te maken werkt veel prettiger, bovendien kan men dan de plint nog van laden voorzien. Ook de koelkast en de vriezer vereisen een goed overleg, kijk altijd eerst wat u echt nodig hebt. Verlichting is ook erg belangrijk en bepaalt voor een groot deel de sfeer in de keuken. Verlichting onder de bovenkastjes zorgt voor goed licht op de handen en staat bovendien erg gezellig. De hoge hallogeen verlich ting is soms wat hel aan de ogen, maar geeft goed licht in de gehele keuken. Denk bij een open keuken ook aan het licht in de huiskamer, breng dit in harmonie. Spoelbakken is een hoofdstuk apart, een dubbele wasbak is fijn maar neemt ook veel ruimte van de aanrecht in beslag. Er zijn ook andere halve spoel bakken op de markt die naar verhou ding veel minder ruimte innemen. Het materiaal dat u wilt, hangt natuurlijk nauw samen met het werkblad dat u kiest. Het kan ook uit één stuk bestaan. Dan de kraan, weer een punt om over na te denken handig is ook er een zeep- pompje bij te nemen, geenTast meer van glibberige stukken zeep of flesjes op het aanrecht. Mooi staan de chroom of messing stan gen tegen de achterwand. Hieraan kun nen veel zaken die vaak bij het koken nodig zijn opgehangen worden en staan nog decoratief ook. Heeft u zich verdiept in alle mogelijkhe den en variaties die mogelijk zijn dan komt tot slot nog: wat leggen we op de vloer en doen we op de achterwand. Wie een Corian blad kiest (en er zijn nog meer merken) dan kunt u het aan recht door laten lopen in de achter wand. Heeft u dit niet dan moet er een keus gemaakt worden uit de zeer vele te gels en platen. Ook wordt, vooral in kleinere ruimten, wel met spiegels op de achterwand gewerkt, mooi, maar be werkelijk. Gepolijst is ook een van de nieuwere mogelijkheden. De heer Zomerdijk zegt hierover: „Je ziet de laatste tijd veel mensen daartoe overgaan, er zijn legio mogelijkheden in kleur in dessin". Want vloer en achterblad van een zelfde materiaal staat heel rustig, maar het blijft een kwestie van smaak. Daar de keukens tegenwoordig veel in glanzend materiaal aangeboden worden moet men hierbij overwegen dat dit meer on derhoud vergt. De een heeft het er voor over, de ander niet. Dan nog de vaatwasser, naast het nor male formaat van 60 cm zijn er nu ook kleine machines van 45 cm, in sommige gevallen een uitkomst, maar de praktijk heeft geleerd dat een grote, ook bij de kleinere gezinnen snel vol is. Wij hebben geprobeerd u een globaal overzicht te geven van de belangrijkste zaken, die u bij het aanschaffen van een nieuwe keuken voordien. Geld en ruim te spelen hierbij een belangrijke rol. Doe er iets aan! De Nederlandse Stich'ting Geluidhinder helpt bij het vinden van een oplossing voor alle vormen van lawaai in en om huis. NSG, Postbus 381, 2600 AJ Delft. HEILOO - Bij de specialist op het ge bied van kleur vindt u nu de volledig computergestuurde mengmachine. Met deze mengmachine kunt u alle kleuren verf krijgen die u maar wilt. Niet alleen talloze kleuren zijn mogelijk, ook aller lei toepassingen. Er kan verf gemengd worden voor muren, voor hout en aller lei toepassingen. Wist u trouwens, dat er verschillende verven voor het inte rieur en voor buiten beschikbaar zijn? De verf is vervolgens naar keus lever baar in de bekende Histor-kwaliteit of in Sigma Vakverf, de verf voor de pro fessionele doe-het-zelver. Om de door u gekozen kleur in de door u gewenst verf te krijgen is de benodig de informatie opgeslagen in het geheu gen van de computer (een IBM-computer met twee disk drives en een kleurenmonitor). De gekozen kleur wordt ingetoetst op het toetsenbord; de mengmachine doet de rest. Dat betekent dus, dat de machine bekijkt welke kleurpasta's nodig zijn om de verf op kleur te brengen, in welke verhoudingen deze moeten worden gebruikt en daarna zelf het doseren uitvoert. Vergissingen zijn niet meer mogelijk. Er wordt met de grootste nauwkeurigheid gewerkt en bovendien is de kleurcompu ter beveiligd tegen ongelukjes. Geen bus aanwezig? De computer meldt het en weigert te doseren tot de bus er is. Bo vendien is er het voordeel van de snel heid. De kleurcomputer voert de opdrachten vlekkeloos en snel uit, waardoor de klant niet lang hoeft te wachten. Iets wat zeker een voordeel is als meer klanten geholpen willen wor den. Bolten Verf Wand kleurenspeci- alist haalt elke kleur zonder problemen uit de kleurcomputer. Met Histor Wenskleur en Sigma Vakverf: kwaliteit in verf en kwaliteit in kleur. Jan Giling heeft zijn eigen stijl van schilderen. Hij sluit zich niet aan bij trends, maar gaat z'n eigen weg. Dat is op dit moment ook geen enkel pro bleem, daar er in de moderne schilder kunst geen uitgesproken stroming de boventoon voert. „Alles mag", zegt Gi- ling. „Na de tweede wereldoorlog was er omschakeling van figuratief naar abstract. Een voortrekkersrol was er daarbij voor Cobra, de stroming met fel kleurgebruik, waarmee men de schreeuw naar vrijheid vorm gaf. Nu zie je alles, al is er een tendens naar een wat behoudende werkwijze met hoge ar tistieke normen en enorm vakwerk". De aankoop van een kunstwerk voor de eigen woning is natuurlijk heel erg af hankelijk van het budget wat beschik baar is. Maar tegenwoordig zijn wel veel mensen met kunst bezig. Niet alleen door te kijken (musea en galeries), maar juist ook door zelf te schilderen of te te kenen. ,,Dat juich ik enorm toe", zegt Jan Giling. „Schilderen is een waanzin nige manier om je te uiten. Je gaat daar door anders naar de dingen in je directe omgeving kijken. En door het zelf te doen ga je ook anders naar het werk van anderen kijken bij exposities. Maar de mnPtPI1 n^t fp ,„;n c wippr Hpf/- rmhwlrt hij flPt ont Er is een keuken voor iedere smaak en portemonnee. Rechte Hondsbosschelaan 22 Jan Giling aan het werk in zijn atelier: HEILOO - „Kunst is voor iedereen an ders. Mensen hangen iets aan de muur wat hen dierbaar is, waardoor men ge boeid is". Dit zegt de Heilooer schilder Jan Giling in een gesprek over 'kunst in huis'. Door zijn schilderijen komt hij regelmatig bij mensen in huis en hoort hij de verhalen achter de voorwerpen, die mensen in hun woning tentoonstel len. „Soms zie je schilderijen die duide lijk niet bij de mensen horen, maar aan hen zijn opgedrongen vanuit de heer sende trends", oordeelt Giling. „Maar de mooiste dingen in een huis zijn vaak heel persoonlijk en staan doorgaans los van die trends". exposeren. Je moet je er als kunstenaar goed van bewust zijn wat je naar buiten brengt". Kopen op gevoel Een expositie is de beste plaats om kunstwerken te zien en eventueel uit te kiezen voor het eigen huis. „Je moet een kunstwerk niet kopen vanwege de naam van de maker, maar op je ge voel", adviseert Jan Giling, die als kunstenaar en als kunstliefhebber de emotionele betrokkenheid van groot be lang acht. „Het is beter om werk van een onbekende kunstenaar te kopen dat je raakt. Als de aanschaf van een schil derij financieel niet haalbaar is, dan kan je ook heel goed kiezen voor een teke ning of grafisch werk. Daar heb je hele mooie dingen bij", aldus Jan Giling. 'Kunst in huis' is een zeer persoonlijke aangelegenheid. Jan Giling is daarvan zeer overtuigd. De aanschaf ervan is iets anders dan boodschappen doen in de supermarkt. Je moet veel gaan kijken in galeries en musea. In de Uitkijkpost kunt u wekelijks in de agenda lezen waar in Heiloo en omgeving onder an dere exposities gehouden worden. Voor Jan Giling zelf geldt ook een per soonlijke band met wat hij schildert. Deze betrokkenheid is voor hem een voorwaarde om een schilderij te maken. „Het kan niet anders, een schilderij is iets van jezelf", aldus Giling. „Bij een opdracht kijk ik ook altijd of die me wel ligt. Raakt het me niet, dan kan ik ook nooit een goed schilderij maken". Schreeuw naar vrijheid Heiloo Ttel. 072-330175 Fax 072-335644 'Kunst kopen is een kwestie van gevoel'. linlcrcnnl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 15