Thuis in uw huis Kunst in uw huis Verhuizen is maatwerk Tretford,eeii nieuwe Ontdekking inWollen vloerbedekking. ■■1 Y. KOPS Makelaar Vos: Mensen blij maken geeft DECORETTE URSEM Voor verlichting en elektrische installatie AANNEMERSBEDRIJF b v De Uitktffeptet wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen LET OP! G. BALTUS Het leukste Baby- en Kinderbehang tretford Zomerdijk brengt keukens tot leven f 350,- subsidie bij aanschaf hoogrendement ketel Vrijblijvend prijsopgave. GAS-WATER-SANITAIR Heerenweg 131, HEILOO O 072-331430 Heerenweg 144 072-331799 'fawtbergen westerweg 258 heiloo elektro-technies buro architektenbuno mühren eri bode heerenweg 136 b 1851 kv heiloo telefoon 072-335380 V massiefhouten interieur systeem Interieur-architect Anne Lawant: 'Je moet je in een woning thuis voelen' NIEUWBOUW-VERBOUW - ONDERHOUD STATIONSWEG 13 1851 LH HEILOO TELEFOON 072-330478 Vrijdagavond koopavond tot 21.00 uur. Combirek, dat staat overal! Combirek is verkrijgbaar bij: Hoefsmid 2 1851 PW Heiloo 072-330480 UITKIJKPOST 9 OKTOBER 1991 INTERIEUR WAARBORG lijn aangesloten HEILOO - Een huis kopen doe je maar een beperkt aantal keren in je leven, misschien zelfs maar één keer. Juist daarom, en omdat er veel geld mee ge moeid is, is het een goede zaak om de makelaar in te schakelen. Bijvoorbeeld een NVM-makelaar. Bijvoorbeeld de heer A.J. Vos uit Heiloo. De Uitkijk post sprak met hem. ,,De NVM-makelaar heeft veel contac ten in een bepaalde gemeente. Via de computer kunnen wij beschikken over informatie van collega's, die objecten in Heiloo - of ook elders - aanbieden. En al deze. informatie kunnen wij ten dienste van de cliënt stellen", zegt de heer Vos. Het geautomatiseerde sys teem van de Nederlandse Vereniging van Makelaars is zeer doeltreffend. De woonwensen en financiële mogelijkhe den van een potentiële koper kunnen worden ingevoerd. Dagelijks worden vraag en aanbod met elkaar vergeleken en dus kan er snel gereageerd worden. Goede doen De woningmarkt is op dit moment in goede doen. De afgelopen jaren zijn de prijzen licht gestegen. In de eerste helft van 1991 zijn veel woningen van eige naar gewisseld, waardoor er nu zelfs sprake is van een (te) gering aanbod. Dat heeft natuurlijk weer effect op de prijs. De heer Vos verwacht dat deze dan ook nog wat zal stijgen, ondanks het feit dat de economische ontwikke- HEILOO - „Verhuizen is werken op maat. Het lijkt wel altijd het zelfde, maar iedere verhuizing is anders, vooral door kleine details. Als het steeds gelijk was had ik het ook geen dertig jaar vol gehouden". Deze woorden komen van de heer De Wit van verhuisbedrijf De Graaff. Dit bedrijf bestaat al sinds 1926 en had in 65 jaar achtereenvolgens de heren Visser, De Graaff en De Wit als eigenaar. Van het ene huis naar het andere. Er zijn veel mensen, die zeker de eerste ver huizing zelf voor hun rekening nemen. Maar komen ze een tweede maal voor die klus te staan, dan is de stap naar een verhuisbedrijf maar klein: liever laat men de spullen door vaklieden verplaat sen. Deze laatsten worden door de va korganisatie Erkende Verhuizers opgeleid in Lunteren. Docenten uit de praktijk brengen de aankomende ver huizers de kneepjes van het vak bij. Want het is allang niet meer zo dat ver huizen een kwestie van kracht is. Han digheid staat voorop, inclusief het juiste gebruik van beschikbare hulpmiddelen als de verhuislift. De firma De Graaff rekent doorgaans een dag voor de verhuizing van een doorsnee familie. Tijdens die verhuizing zijn alle goederen verzekerd, daar hoeft men zich geen zorgen over te maken. Nervositeit is überhaupt niet nodig wan neer men de Erkende Verhuizer inscha kelt. Er wordt niet verwacht dat men zelf meehelpt en zelfs - in overleg - kan men het inpakken laten verzorgen. Dit heeft als voordeel dat men tot vlak voor de verhuizing normaal in de oude wo ning kan blijven wonen, terwijl de ver huizing dankzij de routine en deskun digheid van de verhuizers veel rustiger verloopt. „Voor de mensen is een verhuizing vaak een evenement, voor ons is het dagelijks werk", zegt de heer De Wit. „Wij pro beren altijd rust over te brengen, de spanning weg te nemen. Dat is direct ook een aantrekkelijk aspect van het vak: op de goede manier met mensen omgaan". Veel verhuisbedrijven, zoals De Graaff, bieden behalve het transport van goede ren ook de mogelijkheid om spullen voor korte of langere tijd op te slaan. Aan de Nijverheidsweg is daarvoor een speciale opslagruimte met ideale condi ties om alle goederen in goede staat te houden. Tot slot geeft de heer De Wit iedereen die gaat verhuizen het advies niet te lang van te voren al spullen in te pakken. „Men is dan veel te lang bezig met de verhuizing. Je kan beter laten inpakken, dan verloopt alles in een veel meer ont spannen sfeer". Niet zozeer krachtmaar wel inzicht en handigheid zijn de juiste eigen schappen voor een goede verhuizer. lingen een wat negatieve tendens laten zien. Bij de verkoop van een woning is het voor de meeste mensen duidelijk dat daarbij de hulp van een makelaar zeer gewenst is. Het bepalen van de vraag prijs is dan de eerste 'klus'. „Mensen willen nog wel eens een te hoge prijs hebben, vanwege hun affiniteit met de woning", aldus de heer Vos. „Als ma kelaar moet je met een reële schatting komen, daar zijn later alle partijen het best bij gebaat. Na de prijsbepaling ma ken wij afspraken met de verkoper over het verdere verloop. In ieder geval wordt de woning ingevoerd in het NVM-computersysteem, waardoor col lega's zeer snel op de hoogte zijn". Gericht zoeken Wil men een woning aankopen, dan zijn er twee mogelijkheden. Ten eerste kan men alle advertenties in kranten en bla den bekijken en naar aanleiding daar van contact zoeken met de makelaar. Ten tweede kan men de NVM-makelaar een zoekopdracht geven. De woonwen sen worden dan ingevoerd in de compu ter en zodra er een huis in de verkoop komt dat aan de wensen tegemoet komt, neemt de makelaar contact op met de 'zoeker'. Een bezoek aan het be treffende pand is dan vaak het vervolg. Dit gericht zoeken is een specialiteit van de NVM-makelaar. „Het behartigen van de belangen van de cliënt staat voorop", zegt de heer Vos. „We maken een eigen waardebepaling van een pand dat bezocht wordt. Daar bij wordt gekeken naar de bouwkundige status van de woning, naar de mogelijk heden tot verbouw, kortom, alle facet ten, waarover informatie wordt ver langd, moeten worden belicht". Is de koper hierna overtuigd, dan kan hij de makelaar inschakelen bij de verdere transactie. Ook over de financiering kan hij advies inwinnen, bijvoorbeeld bij een NVM- hypotheekshop. „Daarover beschikken wij niet", zegt makelaar Vos. „Maar natuurlijk kunnen we wel adviseren. We hebben uitstekende contacten met hy potheekcentra en verschillende banken". Deskundigheid Van de makelaar mag een grote dosis deskundigheid worden verwacht: op ju ridisch, financieel en bouwkundig ge bied. Binnen de NVM is men zich hier goed van bewust. De aangesloten make laars volgen regelmatig cursussen, bij voorbeeld met betrekking tot technische aspecten of over wijzigingen in het bur gerlijk wetboek. „Voor kopers en verkopers is het heel belangrijk dat zij een makelaar kiezen waarmee het klikt", aldus de heer Vos. „Je moet een huis kopen dat je aan staat, dat lekker aanvoelt, dat om je heen zit als een jas". Voor een makelaar is het dan ook zaak om goed contact te hebben met zijn cliënten, te weten wat *-jlid von de Vereniging van Nederlandse chter de naamTretfordgaat-véél meer schuil 'dan ribbelgestapijt. Tretford heeft een royale kollefctie kamerbreed tapijt Van zuiver scheerwol en menggarens. In méér dan 60 verrassende en originele klcuréh. Er is een Tretford voor elk intóifur. Voor kamerbe- woonstefs, jonge gezinnen met^jpdéren. Vopr mensen die van klassiek en van Icifpjstteh (Marokkaanse berbers)houden. V Stap 'ns bij uw woninginrichter binnen. En ontdek dc 100T mogelijkheden van de Tretford vloerbedekking. Pure klasse van vezel tot kleur! Originele vloerbedekking van Tretford kunt u bekijken en bewonderen bij Van Aostastraat 28. 1851 JC Heiloo. Naast Warannuis Bloder Telefoon 072-339400 VRIJDAG KOOPAVOND zij willen. En het is juist dit persoonlijk contact wat het beroep van makelaar voor de heer Vos zo aantrekkelijk maakt: „Je moet aanvoelen wat de wen sen zijn. En het leukste is dan de men sen blij maken. Dat geeft veel voldoe ning". Een interieurontwerp van Anne Lawant. Typerend zijn de doorgeef- ruimtede kasten op maat en de door schilder Diepeveen kunstzinnig 'verborgen' pilaar. (Foto Ton Smit) HEILOO - 'Moeten we de kast hier zet ten?' Of sterker: 'Willen we eigenlijk wel een kast?' 'En hoe moet het met de verlichting?' Dit soort vragen stelt men zich als men het interieur van de woning wil veranderen of vernieuwen. Meestal zelfs, gaat het nog verder dan alleen de plaats van bepaalde meubelstukken. Bij de inrichting van de woning kan het best zo zijn, dat de beschikbare ruimtes niet voldoen aan de wensen. De woning moet aangepast worden om tot een pret tige leefsfeer te komen. Het maken van keuzes is niet eenvoudig. De hulp van een interieur-architect kan in zo'n geval uitkomst bieden. „Het inschakelen van ëen interieur architect heeft als voordeel dat men een objectief ontwerp krijgt", zegt Anne Lawant uit Heiloo. Hij is werkzaam als onafhankelijk interieur-architect en is aangesloten bij de BNI (Beroepsvereni ging Nederlandse Interieur-architecten). „Onafhankelijk wil zeggen niet gebon den zijn aan leveringsprogramma's of actuele trends, zoals vanuit een meubel zaak wel het geval is. Hierdoor ben je beter in staat een ontwerp te maken dat geheel aan de wensen van een opdracht gever voldoet. Ik ben niet gericht op de verkoop van meubels, maar op het ont werpen van een goed interieur". Men moet zich in z'n eigen woning thuis voelen is het vertrekpunt van Anne La want als hij met mensen over hun inte rieur praat. In een oriënterend eerste gesprek is het zaak het eigen woonbeeld duidelijk te krijgen. „Je moet uitzoeken hoe de mensen zijn, hoe ze willen leven in hun huis, wat hun ideeën zijn", zegt Lawant. „Daarna kan je dan een schet sontwerp maken, geeft tegen-ideeën. Afhankelijk van de betrokkenen ont staat er een wisselwerking waaruit een goed plan kan ontstaan". Meer dan meubels De interieur-architect houdt zich, zoals gezegd, met meer bezig dan louter meu bels en stoffering. Bouwkundige kwali teiten zijn noodzakelijk. In sommige gevallen is een inpandige verbouwing nodig om het gewenste interieur te reali seren, in andere gevallen geschiedt dit door een aanbouw. Maar ook op het ge bied van verlichting of kleur, om maar twee voorbeelden te noemen, is een interieur-architect de aangewezen per soon voor deskundig4"advies. „Het gaat erom om de woonidentiteit van mensen te achterhalen. Hun sociale achtergrond speelt een belangrijke rol, maar zeker ook invloeden van buite naf", vertelt Lawant. „Ik richt me vol ledig op de mensen, hoe zij met elkaar wonen. Daarop wordt het ontwerp toe gespitst". Zijn eigen inbreng ziet hij vooral in het aanreiken van mogelijkhe den. „Je moet elkaar vinden in een creatieve wisselwerking. Dat kan door je eigen ideeën visueel toe te lichten. Dat kan met illustraties, maar ook door de mensen mee te nemen naar winkels, toonzalen of galeries". „Eigenlijk zou iedereen eerst naar een interieur-architect moeten gaan alvo rens de woning in te richten", zegt La want. „Je kan beter van te voren advies vragen en wat geld besteden aan een goed ontwerp". Deze uitspraak is geba seerd op de praktijk. De Heilooënaar geeft bijvoorbeeld een cursus interieur architectuur aan de Volksuniversiteit in Castricum. Veel cursisten doen mee, omdat zij de problemen bij hun eigen problemen niet kunnen oplossen. „Men is aan de gang gegaan, maar loopt vast. Vaak moet men weer helemaal opnieuw beginnen om de ontstane problemen op te lossen". Meubelontwerp Bij het vormgeven aan het interieur van een woning gebeurt het vaak dat paskla re oplossingen niet zomaar 'te koop' zijn. Er moet, bijvoorbeeld ten aanzien van de omvang van meubelstukken, in gespeeld worden op de beschikbare ruimte. Anne Lawant, in het verleden al actief op het gebied van meubelont werp, schrikt er niet voor terug om meubels zelf te ontwerpen. Met name kasten worden door hem op maat inge bouwd in het interieur. „Het gaat spelenderwijs, het inbouwen van eigen meubels", zegt hij. „Het is ook leuk om iets te bedenken wat er niet is, zoals een inloopkast of een aanvul ling op een bestaand keukensysteem". Dit aspect van vormgeven is natuurlijk niet bij elke woning nodig. Maar het geeft wel een beeld van het resultaat wat de samenwerking met een interieur architect kan opleveren. Voor meer in formatie (ook over de genoemde cursus aan de Volksuniversiteit te Castricum) kan men contact opnemen met Anne Lawant, Van Aostastraat 2 te Heiloo (tel. 072-335905). RIJKSWEG 35/37 LIMMEN Combi rek is een massief houten interieursysteem wat u in staat stelt elke ruimte in uw woonhuis naar eigen smaak en ideeën, sfeervol en fantasie rijk in te richten. Met Combirek kunt u uw eigen interieur telkens opnieuw aanpassen of uitbreiden, want Combirek is per onderdeel verkrijgbaar. Nu, maar ook over jaren. U ziet Combirek in de kamer Er zijn echter legio creaties die met dit systeem te verwezenlijken zijn. De produkten, eenvoudig te lakken of in kleur te beitsen, zijn gemaakt uit eersteklas vurehout. De hoogwaardige kwaliteit en degelijke constructie bieden u jarenlang gebruikersgenot. Overtuig uzelf en ook u zult merken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 19