Ummen Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten Ouderenbeleid uitgehold tot kille rekensom De Vroegte Wint SKODA-modellen krijgen VW-steihpel Sponsorloop Willibrordschool CDA-nota: 'Politiek dicht bij mensen' Aktiviteiten Anbo-Kbo Jamboree on the air Bijbelavond Concert door Camerata Egmont The Ramblers 'vijfenzestig jaar jong' in de Beun *oldertrimloop Meer- vogels Meervogels handbal Raadsvergadering Akersloot TTV Limmen Depova Politieberichten Schaken in Limmen Tafeltennis titelstrijd voor de Limmer jeugd Raadsvergadering Limmen Limmer IJsclub Burgerlijke stand gemeente Akersloot Limmen vindt aansluiting bij QSU Squash voor de jeugd Superloterij Scouting GIR011 22 22 2 BANK 70.70.70.333 UTRECHT Peter Dekker in het parochiehuis Programma in d' Enterij HSV Limmen SV De Vrijheid Koffieconcert Excelsior UITKIJKPOST 9 OKTOBER 1991 HEILOO - De bonden van ouderen stel len vast dat de eerdere aanzetten tot een integraal ouderenbeleid onderuit wor den uitgehaald. Het huidige beleid staat haaks op wat in de nota Ouderen in tel" wordt beweerd. Het ouderenbeleid wordt uitgehold tot een kille rekensom van financiën. De nadruk ligt op betaal de arbeid, ouderen worden weggedrukt naar de marge van de samenleving. Centraal thema van het beleid van dit kabinet is participatie". Inkomen is daarbij een van de belangrijkste voor waarden. Inzet van het kabinetsbeleid is het vergroten van het aantal mensen met betaalde arbeid. Daarmee legt de overheid zich dus ook de verplichting op om ouderen - die niet meer op de ar beidsmarkt kunnen komen - toch van een goed inkomen te voorzien. De Unie K.B.O. is van mening dat het kabinet onvoldoende garanties biedt voor koop- krachtbehoud van ouderen, met name van de mensen die alléén AOW ontvan gen (650.000), waaronder veel oudere vrouwen. Het koopkrachtplaatje voor ouderen dat dit kabinet heeft ontwikkeld, is op gebouwd op té optimistische veron derstellingen. Ouderen gaan er enkel op vooruit als de loonontwikkeling niet ho ger is dan 3,75 procent. Nu al is duide lijk dat de vakbeweging hogere looneisen zal gaan stellen om de voorge nomen kabinetsmaatregelen en de ver- _wachte inflatie te compenseren. De koopkracfrMtf.n ou^^^aat_dus on der druk. De kosten van het levensonderhoud van ouderen gaan omhoog. Enkele voor beelden: de huurprijzen stijgen met 5,5 procent; milieu- en reinigingsrechten gaan gemiddeld 65,00 per jaar om hoog; ziekenfondspremie en premie AWBZ worden 100,00 per persoon per jaar duurder; de prijzen van het openbaar vervoer gaan met 6 procent omhoog. Uit recent onderzoek is geble ken dat een alleenstaande die louter van de AOW moet rondkomen nu reeds 100,00 per maand te weinig heeft voor de minimaal noodzakelijke uitga ven. Voor een echtpaar is de situatie iets beter. Deze overheidsmaatregelen veroorza ken voor een belangrijk deel de inflatie. Het spook van de loonprijsspiraal wordt door het kabinet zelf in het leven geroepen. Ouderen kunnen geen loonei sen stellen, terwijl ze ook niet kunnen profiteren van compensatiemaatrege len. Het enige wat het kabinet doet voor ouderen is de verhoging van het AOW- pensioen met 3 procent. Daarnaast kun nen ouderen meeprofiteren van een ver hoging van de belastingvrije voet met 200,00 voor iedereen. Wil het kabinet specifieke maatregelen nemen voor ou- deren dan moet zij de ouderdomsaftrek als vaste aftrek herinvoeren. Wilt u de ouderenbonden sterker maken in hun protest en strijd voor de belan gen van de ouderen meldt u dan bij de A.N.B.O. (tel. 337318) of bij de K.B.O. (tel. 332892). Werk mee tegen de uithol ling van het ouderenbeleid! HEILOO - Op zondag 13 oktober orga niseert hengelsportvereniging De Vroeg te Wint (DVW) de tweede en tevens haar laatste baarsviswedstrijd van dit seizoen. Plaats van handeling is op nieuw het Noordhollands Kanaal bij Burger Vlotbrug. Voor degenen, die deel hebben genomen aan de baars- wedstrijd om de W. Mooij-beker is dit een ideale gelegenheid, om hun kunnen in de baarsvisserij nog eens te de monstreren. Het najaar vordert alweer, zodat zelfs vroege vissers wat langer kunnen blijven slapen. De tijd van verzamelen en ver trek is voor deze wedstrijd bepaald om 7.00 uur vanaf de brandweerkazerne nabij 't Loo. Voor opgave en eventuele nadere info: P. Scholten, tel. 072- 336397, en P. Welp, tel. 02518-54867. ALKMAAR - Skoda zal net als Volks wagen, Audi en Seat in het vervolg zijn logo in het midden van de grille voeren. Hiermee wordt op symbolische wijze aangegeven dat Skoda de vierde loot aan de Volkswagen-stam wordt. Prak tisch mag dit worden opgevat als een keurmerk van de Duitse automobielgi gant voor de Tsjechische auto's. Sinds Skoda en Volkswagen zijn gaan samenwerken, maakt de Tsjechische fa brikant een stormachtige ontwikkeling door. Volkswagen nam een derde deel van de aandelen over en gaat in tien jaar tijd negen miljard mark in het traditie rijke merk investeren. De heer J. L. van Rij, directeur van de Nederlandse importeur van Skoda, be zocht onlangs weer de Tsjechische fa briek en keerde zeer verheugd terug. Van Rij: ,,A1 is de Skoda fabriek de modernste autofabriek van Oost- Europa, de produktielijnen zijn nog niet zo geavanceerd als in het Westen. Terwijl in de ene hal uitsluitend robots werken, wordt een hal verder nog met de hand gelast. Maar de invloed van het Volkswagenconcern is al duidelijk zichtbaar. De werknemers zijn bijzon der enthousiast over hun aansluiting met de Duitse automobielproducent en daardoor zeer gemotiveerd". Verder constateert de heer Van Rij dat de Tsjechische werknemers zich terdege bewust zijn van de sterke concurrentie op de internationale automarkt. ,,Men beseft dat een groeiend marktaandeel van Skoda alleen kan worden bereikt door auto's van de hoogst mogelijke kwaliteit te produceren. Daar wordt dan ook hard aan gewerkt, want zij wil len niets liever dan hun Duitse collega's laten zien dat die niet de enigen zijn die auto's kunnen maken. Behalve in de fa briek is die gedrevenheid ook terug te vinden in de auto's die we binnenkrij gen. De produktiekwaliteit voldoet on der de hoede van Volkswagen aan nog hogere eisen. De nieuwe plaats van de gevleugelde pijl staat duidelijk voor een nieuwe kwaliteitsnorm Informatie over Skoda is verkrijgbaar bij Automobielbedrijf W. N. Stoop, Regulierslaan 14, Alkmaar. HEILOO - De sponsorloop, georgani seerd door de ouderraad en het team van de Willibrordschool, op 27 septem ber is niet alleen een sportief feest ge worden maar ook een financieel succes. Nu bijna alle sponsorbedragen binnen zijn, blijkt dat 173 leerlingen in krap 2 uur tijd ruim 6000,- bijelkaar hebben gelopen voor de weeskinderen in Chili en Roemenië. Door de inzet van het or ganiserende comitee, maar vooral ook door enthousiaste inspanningen van de gesponsorde leerlingen kunnen pater Theo Borst en Stichting Hulp Kinderte huizen Roemenië, hun goed werk weer een jaar voorzetten. HEILOO - Op 30 september hield het CDA afdeling Heiloo een discussiea vond over de CDA-nota "Politiek dicht bij mensen". Een nota over de verster king van het politiek funcitoneren. De inhoud van de nota is erg herkenbaar, maar geeft tegelijkertijd aan hoeveel er nog te verbeteren valt t.a.v. de gekozen kernbegrippen: het bevorderen van een meer politieker besluitvorming, zowel plaatselijk, provinciaal als landelijk en het grondig verbeteren van de interne en de externe communicatie met de leden en de kiezers. Een werkgroep had langs hoofdlijnen eerr discus* samengest inlvoed en vervreemdi reaucratisei! burgers, in van analys lingen in hoe en op democratis kenbaar da; en in de doorklinkt, de menselijke maat centraal te staan v._ niet de systematiek of een ander techno cratisch gegeven. Een levendige discussie volgde en leden gingen uitvoerig in op de aangevoerde aanbevelingen. Vooral het punt "com municatie met de burgers" kreeg de vol le aandacht. Dit leidde tot deels amenderingen en/of aanvullingen, die bijdroegen tot het aangeven van moge lijkheden tot het versterken van het po litiek functioneren van politici, en tot het vormen van een breder draagvlak waarop de besluitvorming van beleid berust. Al met al een uitstekend geslaag de avond, die navolging verdient. HEILOO - Het was weer oergezellig in het Trefpunt op dinsdag 1 oktober. De bet hieraan was de modeshow van de fa. Schipper, die door onze eigen modellen werden getoond aan een enthousiast pu bliek van 90 personen. Alle getoonde ensembles werden als vanouds aan krit- sche blikken onderwopren een en ander ondersteund door een gedegen prer sentatie. De aankondigde bingo op donderdag 31 oktober gaat niet door, deze wordt ver schoven naar een later tijdstip. Hierover wordt men nog ingelicht. Tot slot de bustocht van donderdag 10 oktober. Om misverstanden te voorko men, de vertrektijd van beide bussen is om 8.30 uur. Vriendelijk verzoek op tijd aanwezig te zijn. HEILOO - Papa-Alpha-Mike-India- November-stroke-Jamboree. Deze vak termen zijn in het weekend van 18, 19 en 20 oktober veelvuldig te horen bij Scouting Heiloo. Scoutinggroepen over de hele wereld zullen dan meedoen met de Jamboree On the Air (JOTA), en ook scouting Heiloo zal er weer aan meedoen. Vanwege het feit dat het dit maal voor de tiendemaal in Heiloo, is hebben de mensen van Scouting Rurik en Victorie het spektakel groter dan ooit opgezet. Te verwachten is -naast de gebruikelijke hijskraan van Winder Limmen- een 15 meter hoge van hout gepionierde zend- toren, een feestelijke open dag met tal loze activiteiten waarbij u een goed beeld van scouting kunt krijgen. Maar ook kunt u een kijkje nemen in de zen- druimte, bij de Jótakrant, in de radi ostudio, en kunt u onder het genot van een Jotaburger meer informatie over scouting verkrijgen bij de promotie- stand. Het scoutingterrein is te vinden aan de Kistemaker 11 in Heiloo. HEILOO - Als u wilt weten wat het be tekent om christen te worden of op nieuw God wilt gaan volgen of gewoon benieuwd bent wat u te horen krijgt, no digen we u uit om de bijbelavond te be zoeken waar gesproken wordt over dit onderwerp. Spreker is de evangelist Jan Roest. De toegang is vrij. Plaats: zaal van de Gereformeerde kerk, Noorder geeststraat te Heiloo op 11 oktober om 20.00 uur. Inlichtingen: M. Oppenhui zen, 02518-54596, of H.R. Smit, 072- 337151. EGMOND - Zondag 13 oktober treedt in de slotkapel te Egmond aan den Hoef het kamerorkest Camerata Egmont. Dit kamerorkest zal voor u een gevarieerd programma uitvoeren onder leiding van hoornist Paul van.Zelm. Op het pro gramma staan de volgende werken: Pe tit Symfonie van Charles Gounod, hoornconcert no. 4 van W.A. Mozart en de beroemde symfonie no. 40 van W.A. Mozart. Voor de slotkapel is dit concert een pri meur. De primeur bestaat uit het voor de eerste maal presenteren van een symfonie-orkest binnen de muren van de Slotkapel. Het concert begint om 15.00 uur 's middags. De toegangsprijs is 10,00. HEILOO - Welk Nederlands orkest der lichte muze had én heeft de grootste naam en faam aller tijden?; bezit ook buiten de Nederlandse grens een benij- aardige populariteit?; is sinds de hting in 1926, nog steeds springle- en daarmee een wereldunicum?; door de jaren heen garant voor riginele 'souns'?; en weet telkens bruisende swing, dansmuziek en nummers aan een gretig publiek te schotelen? The Ramblers, geruime tijd onder lei ding van grondlegger/pianist Theo Uden Masman, later aangevoerd door componist/tekstdichter/arrangeur Jack Buiterman en vanaf 1977 door Marcel Thielemans, blijken nog immer een ge weldige attractie voor jóng en oud. Het huidige dertien-mans-orkest bestaat uit een aantal beroemde coryfeeën uit de 30er/40er/50er jaren aangevuld met jongere topmusici, die zich inmiddels allang de typische 'Ramblerssound' hebben eigen gemaakt. De 'swing' van deze big band is niet kapot te krijgen. Aanvang van de voorstelling 20.15 uur. Voorverkoop bij de bekende adressen. Entree 27,50 (CJP/65 25,00). AKERSLOOT - Zondag 13 oktober or ganiseert handbalvereniging Meervogels '60 een poldertrimloop. Deze trimlopen genieten een goede verzorgding en ge zélligheid. Meervogels '60 ziet vooral de betere lopers uit de regio aan de start verschijnen. Maar ook deelnemers, die gewoon gezellig met elkaar willen trim men. Er worden 3 afstanden gelopen nl. 4, 8 of 14 km. De 4 en 8 km beginnen om 10.00 uur en de 14 km om 10.05 uur. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van Meervogels '60 aan de Boschweg in Akersloot, waar ook de start is. Kleed- en douchegelegenheid is aanwe zig. Deze lopen gelden voor het trim- loopboekje van de KNAU en 40 veteranen. De eerste drie, de eerste vete raan, de eerste dame en de eerste jeugdi gen beneden 14 jaar van elke afstand worden met eremetaal beloond. In schrijfgeldtot 16 jaar 2,00; 16 jaar en ouder 3,00. Met aandenken resp. 3,00 en 4,00. Voor meer inlichtin gen: G. Veldt, tel. 02513-15081. AKERSLOOT - De dames hadden te gen medekoploper De Meer uit Amster dam een sterke start. Daarna hadden de dames moeite met het stoppen schoten uit de tweede lijn. Na 4-4 gelijk nam De Meer een kleine voorsprong. Ondanks de drievoudige score van Silvia Overpelt moest men de punten aan De Meer laten (8-10). Het gerenommeerde CSV was niet van plan ook maar één punt aan de Meervogels-heren te laten. Toch wist Meervogels een grote achterstand met volharding en op conditie in te lopen en zelfs in de laatste seconde gelijk te ma ken. Voor dit punt was hard gewerkt (19-19). De dames junioren konden het tegen SEW niet bolwerken en moesten een flinke nederlaag incasseren. Eindstand 10-17. De heren junioren keerden teleurgesteld terug uit Haarlem. Tegen De Blinkert was slechts één scheidsrechter. Deze wedstrijden kunnen niet door één scheidsrechter gefloten worden. Het werd zeer hard, wat trainer-coach Arie Krom deed besluiten passief te spelen, met gevolg een grote nederlaag. AKERSLOOT - Morgen, donderdag 10 oktober is er raadsvergadering in Akersloot in de raadzaal van het ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: voorstel te verklaren, dat de vaststelling van een bestemmingsplan wordt voor bereid voor het gebied, gelegen om en nabij de Stieropperdijk te de Woude. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe afvalsotffen verordening. LIMMEN - Ook de tweede en derde week van de najaarscompetitie brachten voortreffelijke resultaten van de Lim- mense topteams: het eerste senioren team won tweemaal, met 6-4 en 9-1, van het taaie A-merk 2 en het vooral vei;re Treffers 6, waar Menno zich de titel "Man of the Match" verwierf, door een drietal met veel concentratie en inzet be vochten overwinningen in drie games. Het tweede draait nog niet zoals we van hen verwachtten; vooral Jaap en Henk kunnen de vorm nog niet vinden en Cor, altijd een "slow starter" heeft nog een conditie-achterstand. Tegen Typ hoon 1 werd het een kansloze 0-10 ne derlaag, tegen Spoetnik 2 3-7, waarbij Wim positief uit de "verf" kwam met twee winstpartijen. Deze laatste wedstrijd bracht een rekord-aantal van 8 partijen in drie games, met beslissin gen op steeds maar enkele punten - de volgende ontmoetingen vallen ze wel licht richting Limmen? Het eerste jeugdteam nam gelukkig een beetje wraak voor de "oude mannen" door Typhoon met 10-0 te verslaan en daarna ook Alkmaar '71 met 7-3 aan de kar te binden. Jurjun Ypma is hier sa men met Desmond de Vries nog on geslagen. Beginners en recreanten zijn van harte welkom op de training op vrijdagavond en de clubavond op maandag in de sportzaal aan de Hogeweg 61 te Lim men. Maandag vanaf 20.00 uur. LIMMEN - Bij een inbraak in een wo ning aan het Kieftenland werden o.a. sieraden meegenomen. Men is binnen gekomen via een raampje boven de ach^ terdeur van de woning. Enkele weken geleden werd er vanuit een woning aan de Oosterzijweg een tui- nezeltje weggenomen. De benadeelde kreeg van een inwoner uit Limmen een tip waar haar ezeltje te vinden was en zodoende staat het dier nu weer in de tuin van de rechtmatige eigenaar. In de avond van 27 september werd er ingebroken in een woning aan de Zuid- kerkelaan. Men kwam binnen door een achterdeur te forceren. Sieraden en che ques waren de voornaamste buit. Te vens werd er die avond ingebroken bij de buren van voornoemde inbraak. Hier was men binnengekomen nadat een raam en een achterdeur waren op- gengebroken. Bij deze inbraak werden geld en sieraden meegenomen. Op zondag 29 september werd er inge broken in twee woningen aan de Lage Weide. Aan de achterzijde werden respectievelijk een achterdeur en een raam opengebroken. Bij één van de wo ningen werden batterijen gestolen en bij de andere geld en staatsloten. Op maandag 30 september werd er op de Startingerweg te Limmen een fietser ondersteboven gereden door een andere fietser. Vermoedelijk is deze aanrijding door onoplettendheid veroorzaakt. Bei de fietsers kwamen ten val en één van hen is met een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen naar het zieken huis gebracht. Op de Oosterzijweg vond in de nacht van 4 op 5 oktober een aanrijding plaats, waarna de veroorzaker hiervan is doorgereden. Een geparkeerde auto werd door een andere personenauto met aanhangwagen aangereden. Daar er van deze aanrijding getuigen waren, is de zaak in onderzoek. Bij een inbraak aan de Rijksweg in de avond van 6 oktober werden diverse goederen, waaronder een fototas weg genomen. Men was binnengekomen door een drietal deuren te forceren. Verloren voorwerpen: sleutelbos met sleutelhanger (schoentje). Openingstijden bureau Limmen: Maan dag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. LIMMEN - Winst-van B. van der Heijdt op R. Rommel en van B. Kerkhof op J. Limmen vormden in de 3e ronde van de A-groep het zout in de pap, die overi gens geen verrassingen bood. In de B- regio frappeerden de overwinningen van W. Koenekoop op R. Hooijboer en van B. Dirkson op F. Nijman. Zowel in A als in B lijkt het verschil in speelsterk- te al enige jaren kleiner te worden met een flink groeiende middenmoot als ge volg. In de C-afdeling is Lars v.d. Eng de enige, die uit drie gespeelde partijen de volle winst behaalde. Ditmaal was Christine Out zijn slachtoffer. De overige uitslagen zijn: A: P. de Waard-H. Druijven 0-1; G. Hafkamp-T. Morcus 0-1; C. Limmen- A. Duijkersloot 1-0; A. Kaandorp-P. v. Buuren 0-1; R. Denekamp-M. Limmen 0-1; G. de Graaf-P. v.d. Heijdt 0-1; H. Levering-J. Zentveld 0-1; G. Hes-T. Schut rem. B: O. Kaandorp-N. Min 0-1; R. Komen-N. Admiraal 1-0; B. de Waard- R. Lammers 1-0; M. Zuurbier-G. Pouw 0-1; E. Hekkelman-G. Kaandorp 0-1; P. Vessies-R. Morcus 1-0; M. Briefjes- M. Bos 0-1. C: M. Out-B. Oud 1-0; B: de Wit-A. v.d. Molen rem.; C. Struijlaart-F. v.d. Vegte rem.; L. de Boer-Ade Waard 0-1. LIMMEN - Op zondag 13 oktober wordt in de sportzaal aan de Hogeweg de Limmer titelstrijd tafeltennis gehou den voor alle jongens en meisjes tot en met 17 jaar. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur, deelname en toegang zijn gratis. Inschrijven kan bij W. Krom, 't Kieftenland 104 (tel. 2457), en bij J. Peek, Meidoornlaan 37 (tel. 2243). LIMMEN - Morgen, donderdag 10 ok tober, is er raadsvergadering in Limmen in Cultureel Centrum Vredeburg, aan vang 20.00 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende punten. Bouw bollen schuur Hortus Bulborum. Bezwaren te gen voorbereidingsbesluit Kerkweg Noord. Aanwijzen van een lokatie voor het nieuw te bouwen gemeente huis. LIMMEN - Dinsdag 1 oktober is door de leden van de Limmer IJsclub de eerste coopertest gelopen op het Koe- koeksveld. Het is de bedoeling dat het een serie van 5 testen wordt in het win terseizoen. De coopertest gaat over een tijd van 12 minuten. De uitslag is als volgt: Jeugd jongens: Erik Zomerdijk 2882 m, Menno Oudhoff 2880 m, Jeroen Lute 2850 m; Jeugd meisjes; Jessica Zomer dijk 2125 m, Sandra Duinmeijer 2055 m, Liesbeth Thijsse en Lara Glorie 2055 m; Jun. jongens: Jurriaan Oudhoff 3075 m, Richard Bloedjes 2853 m, Niek Admiraal 2780 mp jun. meisjes: Katha- lijne Oudhoff 2875 m, Jolanda Lam mers 2547 m, Leonieke Zomerdijk 2440 m; Heren: Peter van Stralen 3327 m; Emiel Martens 3325 m; Rinus Koot 3110; Dames: Cobi Admiraal 2825 m; Sandra Koot 2365 m; karin Meijland 2365 m; Veteranen: Toon Lute 3050 m, Willem Blakborn 3050 m, Henk Stienstra 3032 m. AKERSLOOT - Geboren: Kelly, doch- ter van H.J. Draijer en G.W. Schim mel, Kevin, zoon van J. van der Oord en T. Lust, Benjamin, zoon van D. Buurmeester en T.G. van Elburg, Mar- tijn Sebastiaan, zoon van G.J. Struijf en H.G.C. Verduin. Winnie Ida, doch ter van N.P.J. van der Eng en J.I.M. Oud. Mike, zoon van J.M.G. Drost en J.G. Kabel, Stefanie Veronica Maria, dochter van N.G.M. Groot en V.A.M. Smit. Overleden: Maria Groot, e.v. E.P. Klaver. Ondertrouwd: Wilhelmus van der Veer en Maria C.C. Twaalfhoven. Petrus J.M. Langendijk en Ingrid A.E. Kors. Gehuwd: Gerardus N. Beentjes en Pe- tronella C. van Roon. mmmm Lidy Schoof was één van de presentatorendie de burgemeesters v.l.n.r. CornelisseVerdier en Huismanhet vuur na aan de schenen legde. LIMMEN - Zaterdag was er de hele dag een radiouitzending vanuit Cultureel Centrum Vredeburg, omdat Limmen zich aangesloten had bij de OSU. Akersloot deed dit al een jaar eerder. OSU staat nu voor Omroep Stichting, Uitgeest Akersloot en Limmen. Van 9.00 tot 17.00 uur was de OSU in de lucht en konden de Limmenaren ho ren en wie wilde ook zien (live) wat de OSU allemaal të bieden had. Om 10.00 uur ging de microfoon open voor drie scholen uit Limmen, Akersloot en Uit geest. De presentatie was in handen van de kinderen van groep 7 en 8. In „Lun chen in Limmen" waren bedrijven die vestigingen ver over de grens hebben te LIMMEN - Speciaal voor de school gaande jeugd is er in de herfstvakantie van maandag tot en met vrijdag tussen 9.30 en 18.00 uur de mogelijkheid om onbeperkt squashen voor 15,00, in clusief les en gebruik van racket. De ba- sisschooljeugd kan les krijgen op maandag en dinsdag van 9.30-10.15 uur en de leerlingen van het voortgezet on derwijs dezelfde dagen van 13.30-14.15 uur. Opgeven bij tennis- en squashcen- trum De Voetel, Kapelweg 10 in Lim men (tel. 1862). LIMMEN - Het was een geslaagde avond bij de achtste trekking in Cafe de Lantaarn te Limmen. De volgende nummers werden getrokken: 0955: 0529; 0502; 0466; 0615; 0621; 0645; 0509; 0960; 0979; 0172; 0957; 0357; 0407; 0997; 0071; 0082; 0315; 0062; 0155; 0051; 0134; 0485; 0415; 0562. De winnaars krijgen persoonlijk bericht. Zig zag heeft voor een gezellige avond gezorgd. Voor inlichtingen: W. Hage- man, tel. 02205-1504, of W. v.d. Steen, tel. 02205-3381. De week van 7 t/m 12 oktober staat in het teken van de zorg voor verstandelijk gehandicapten. Mensen met een verstandelijke handicap hebben ook mogelijk heden. Met goede zorg, trainingen en thuishulp kunnen we die mogelijkheden vergroten, zodat zij beter kunnen funktioneren. Daar is véél geld voor nodig. Met uyv financiële bijdrage helpt u hen een stapje verder. Denk daar ook eens aan! gast. 's Middags moesten leden van de Conquista, de Kajuit en de Storeyclub het tegen elkaar opnemen en de meeste rijksdaalders zien te verdienen: Ook de ouderen werden niet vergeten. De klapper van de dag was toch wel de finale. De drie burgemeesters van Lim men, Akersloot en Uitgeest speelden elk met een deskundig team het spel Trivi,- ant. Dit programma werd uiterst des kundig gepresenteerd door Lidy Schoof en Jan Baaij. De burgemeester J. Ver- dier (Uitgeest),. Cornelisse (Akersloot) en E. Huisman (Limmen) gaven elkaar geen haarbreed toe, maar tot slot ging de ploeg van Akersloot met de eer strij ken en mocht een „grote" beker in ont vangst nemen. De OSU is elke dag te beluisteren op FM 106.7 Mhz van 9.00- 22.00 uur. Peter Dekker treedt nog eenmaal op in het Parochiehuis. LIMMEN - Voor de laatste keer treedt Peter Dekker 19 oktober op in het paro chiehuis in Limmen. In zijn programma "Op dak zitten met een bos uien" is Pe ter voortdurend op zoek naar een rode draad in zijn programma. Mocht hem dit lukken, dan berust dat op louter toeval. In dit tamelijk chaotisch programma bent u getuige van een lied dat tot grote hoogte stijgt en wordt u geconfronteerd met merkwaardige typetjes. Verder geen gezeur over het gescheiden huisaf val, maar wordt er wel via de telefoon contact gezocht met de oudste in woonster van Nederland. De muzikale leiding is in handen van Bert Valkering en de techniek berust bij Sjaak Seignette. Na afloop dansmuziek met het bekend orkest "Poker". Kaar ten a 12,50 verkrijgbaar bij de Ver sstraat winkeliers en aan de zaal. Aanvang cabaret 21.00 uur. Zaal open om 20.00 uur. Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 11 oktober: Broekman Makela - Postiljon 19.00 Tervoort - Sporting 19.50 MCA 2 - Secom Lute 20.40 Tervoort - Sprenkelingboys 21.30 Sprenkelingboys - Wouter verz. 22.20 Maandag 14 oktober (beker wedstrijden):. Foresters - HSV 19.00 Koedijk - CZVV Castricum 19.50 Foresters - Citypool 20.40 Foresters - Meervogels 21.30 't Pontje - ZW. Ursem 22.30 Sportinstuif 55-plussers, Op donderdag van 14.00-15.30 uur: voor de dames en heren. Kom op men sen, waar is iedereen? Er kunnen nog heel wat mensen bij, de sporthal is groot genoeg. Nog met vakantie? Dat kan ge beuren. Te mooi weer? Moet u naar de tuin of bent uaan het klussen? Welk ex cuus u ook bedenkt, straks zit u met een stel stijve, stramme ledematen en kunt u de dingen niet meer doen zoals u ge wend was ze te doen. Trouwens weet u wel hoe gezellig het is om met elkaar op een ontspannen wijze bezig te zijn? Dit is echt weer iets heel anders dan uw da gelijkse beslommeringen. Kom eens langs. LIMMEN - Op 22 september waren 28 vissen van de club naar 't Zand afge reisd, om aldaar in het kanaal baars te vangen. Helaas werden er maar zeer weinig buit gemaakt. En, of dit nog niet genoeg was, ging het nog regenen ook. Al met al dus een wedstrijd om snel te vergeten. Op 13 oktober zullen we het dus maar opnieuw proberen. Uitslagen A-groep: 1. G. Tuyn (jr.) 30 pnt.; 2. P. v.d. Heydt (jr.) 25 pnt.; 3. M. Zandbergen 20 pnt.; L. Mors 20 pnt. B-groep: 1T. Metselaar 40 pnt.; 2. P. Levering 30 pnt.; 3. J. Baltus 25 pnt.; 4. T. Kroon 20 pnt. LIMMEN - Uitslagen schietvereniging De Vrijheid Limmen, clubavonden 25 september en 2 oktober in De Lantaarn. Ere-klasse: F. Zonneveld 99-96; C. Hooyboer 98; S. Schilder 98; J.Drenth 96-97. A-Klasse: 1. R. Schaft 99-98; 2. W. Er- kamp 95-97; J. Nuijens 96; C. Mooy 96. B-Klasse: W. Verzijlenberg 98; K. Schol 98; C. Onderwater 96. C-Klasse: 1. J. Waalbeek 97-92; 2. B. Meyer 88-88; J. v. Duin 86-88; A. Engel 93. D-Klasse: M. Ehlhardt 93; J. Pepping 85-91; J. Winter 89; B; Sassen 85-84. LIMMEN - Op zondag 13 oktober wordt door muziekvereniging Excelsior een koffieconcert gegeven in het Cultu reel Centrum Vredeburg te Limmen. De aanvang van het concert is gesteld op 12.00 uur. De eerste, die voor het voetlicht treedt is het jeugorkest van de harmonie o.l.v. de heer A.J. Baars. Dit jeugdorkest ver dient het om ook tidjens een koffiecon cert hun prestaties te laten horen. Na het jeugd-orkest zal de drumband het programma o.l.v. instructeur Jan de Goede vervolgen. Het senioren-orkest van de harmonie o.l.v. de heer J.P.M. v.d. Molen zal het programma voltooi en. Tijdens het gehele concert zal het programma bestaan uit lichte muziek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 22