Grote actie van De Zonnebloem voor werving van leden en vrijwilligers KLASSIEKE JUBILEUM m /Mascotte C. HACHMANG Net wat meerMode mifi IWRRI AH VOOR HEILOO EN OMSTREKEN to A.J. VOS Stel, het is je eigen vel, PERGAMANO DEMONSTRATIE ZATERDAG 2 NOVEMBER van 13.00 - 17.00 uur Ac Sc/vuyv&ify- ■NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING Kantoorvakhandel Stationscentrum if*/.. Heerenweg 140 Ac Heiloo 56e JAARGANG NO. 43 - 23 OKTOBER 1991 Aktie Nederlandse Brandwonden Stichting GIRO 202122; BANK 70.70.70.643 Vliegenzwammen, ze zijn er gelukkig nog Bedrijven helpen De Zonnebloem in Heiloo C.D.-ZAAK VAN HEILOO Hoek Slimpad/Heerenweg072-334906 Basiscursus PC-gebruik ietsje meer service'... simon peek Open dag in De Loet, Overkerck en De Cameren Giro 121 UNICEF Unicef bij Albert Heijn ZELDZAME COLLECTIE BERGENSE SCHOOL Else Berg Arnout Colnot Dirk Filarski Leo Gestel Jan van Herwijnen Germ de Jong Harrie Kuyten Mommie Schwarz Matthieu Wiegman Piet van Wijngaerdt RENÉE SMITHUIS KUNSTHANDEL Stationsweg 83 - Heiloo Vr.-za.-zo. 14.00 - 18.00 uur OPENINGSTIJDEN: r Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren n a te bereiken onder nummer 072-330175. In iB Redactie-adressen: I ■VT Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Hrd^l J j Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude r j (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen HEILOO/LIMMEN - De Nederlandse Brandwonden Stichting bestaat 20 jaar. In die 20 jaar hebben wij veel goed werk kunnen doen om brandwonden te voor kómen en beter te genezen. Daarnaast maken wij wetenschappelijk onderzoek mogelijk naar de behandeling van ver brandingen en wij bevorderen de opti male behandeling van patiënten met ernstige brandwonden. En wij houden Europa's grootste huidbank in stand en actueel. In dit jubileumjaar starten wij een spe ciaal voorlichtingsproject voor senio ren, een risicogroep die Veel belang stelling voor dergelijke informatie heeft. Voor (de ouders van) kleuters en peuters en voor kinderen van 10 tot 14 jaar lopen al soortgelijke projecten. De Nederlandse Brandwonden Stichting wil graag de komende 20 jaar haar werk voortzetten en verder uitbreiden. Daar om vragen wij u twee minuten van uw tijd. Twee minuten om een paar gulden te geven als de collectant bij u aanbelt. Of, als u eerst nog meer informatie over ons werk wilt, twee minuten om een fol der aan te vragen bij de Nederlandse Brandwonden Stichting, Postbus 1015, 1940 EA Beverwijk. Wij denken dat u na lezing daarvan begrijpt dat uw dona tie zéér op prijs gesteld wordt. Want u zult inzien dat elke donatie van levens belang is. Stel, het is je eigen vel, nietwaar? U kunt in de week van 27 oktober tot en met 2 november een collectant aan de deur verwachten. Maar u mag ook nu meteen geven, op giro 20.21.22 of bank 70.70.70.643 ten name van de Neder landse Brandwonden Stichting te Be verwijk. TT M De coördinatie van de actie in Heiloo wordt verzorgd door G. Zeeman, Holle- weg 68; in Limmen is mw. J. de Groot, Rijksweg 120 de coördinatrice. Makelaar Taxateur o.g. £$POTHEVKEERNKOOP[Mj Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN |NVmi Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES bid HEILOO - De vliegenzwam spreekt van alle paddestoelen wel het meest tot de verbeelding. Die grote paddestoel rood met witte stippen waar kabouter Spille been op heen en weer zat te wippen, was bijna naar het rijk der sprookjes ver dwenen. Maar.wanhoop niet. Na het artikel dat de Vliegenzwam op het punt stond uit te sterven bereikten ons van vele kanten telefoontjes dat er in een aantal tuinen Vliegenzwammen geheel spontaan opgekomen waren. Bij een huis zelfs vijf bij elkaar. Nu bleek dat het artikel bedoelt was om te kijken hoe de Vliegenzwam zich in een vervuild mi lieu gedraagt en ondanks de lange droge zomer, viel dat nog reuze mee. Ge lukkig! Vliegenzwammen in de tuin: on danks een ongunstige zomer toch vrij veel te zien in Heiloo. HEILOO - Op 24 oktober krijgen alle inwoners van Heiloo een brief van de nationale vereniging de Zonnebloem in de bus. Daarin kondigt deze vrijwilli gersorganisatie een grote ledenwerfactie in Heiloo aan. Tussen 28 oktober en 1 november worden alle inwoners die nog geen lid zijn gebeld met de vraag of ze voor 12,50 per jaar ondersteunend lid willen worden. Op dit moment zijn er zo'n 750 leden en ruim 30 vrijwilligers in Heiloo. De Zonnebloem streeft er naar het welzijn van langdurig zieken* lichamelijk gehandicapten en hulpbe hoevende ouderen, ongeacht hun le vensbeschouwing, te bevorderen. In Heiloo heeft de Zonnebloem sinds 1977 vaste voet aan de grond. De heer A. Spruit, voorzitter van de plaatselijke Zonnebloemafdeling Heiloo: „We zijn heel actief voor zieken en gehandicap ten in Heiloo. Maar", voegt hij er aan toe, "als meer mensen ondersteunend lid worden, kunnen we ons werk nog meer gestalte geven en verder uitbrei den. Een groot deel van de opbrengst gaat namelijk rechtstreeks naar het plaatselijke Zonnebloemwerk". Daar om hoop ik dat de ledenwerfactie een groot succes wordt". Persoonlijke behoeften Vrijwilligers van de plaatselijke Zonne bloemafdeling gaat regelmatig op be zoek bij zieken en gehandicapten in Heiloo. Dit ,bezoekwerk' is de belan grijkste activiteit van de Zonnebloem. Voorzitter de heer Spruit: „We willen voorkomen dat zieken en gehandicap ten ongewild in een isolement raken en vereenzamen. Iets wat vaak gebeurt bij mensen die niet of nauwelijks van huis kunnen". Uitgangspunt bij elk bezoek is volgens de voorzitter de vraag 'Waar mee kan de Zonnebloem u van dienst zijn?' „We willen inspelen op de per soonlijke behoeften van elke zieke of gehandicpate. Sommigen hebben be hoefte aan een diepgaand gesprek, ter wijl anderen al blij zijn met gewoon wat gezelschap". Maar volgens de voorzitter zijn er veel meer mogelijkheden. Hij noemt er en kele: ,,De bezoek(st)er kan bijvoorbeeld samen met de zieke of gehandicapte naar een braderie, museum of theater gaan, of samen een cursus volgen op welk gebied dan ook. Het gaat er om wat de zieke of gehandicapte wil". In de ruim 1300 Zonnebloemafdelingen doen 25.000 vrijwilligers dit bezoekwerk. Activiteiten Naast het bezoekwerk heeft de Zonne bloem een scala aan activiteiten voor zieken en gehandicapten. Een greep uit het aanbod: vakantieweken (landvakan ties en hotelbootreizen) dagboottoch ten, winkeldagen, ontspanningsbijeen komsten met optredens van bekende ar tiesten en de bekende Sinterklaasactie ,Zon in de schoorsteen'. In Heiloo or ganiseert de plaatselijke afdeling uit stapjes naar onder andere Paleis het Loo, dagboottochten, ontspanmngsbij- HEILOO - De ledenwerfactie die wordt gehouden van 28 oktober tot en met 1 november heeft ook een aantal Heilooër bedrijven geïnspireerd. Diverse bedrij ven hebben aangeboden om Zonne bloem-vlaggen uit te hangen in de actie periode. De Zonnebloem afdeling Hei loo is deze bedrijven zeer erkentelijk voor deze geste. Tevens zijn er bedrij ven, die de locale afdeling in Heiloo fi nancieel willen steunen. Daarvoor staat het bankrekeningnummer 12.05.77.895 open. Voor de hulp en ondersteuning zegt het bestuur de bedrijven en particu lieren bij voorbaat dank. Zieken en gehandicapten willen er ook wel eens even uit", zegt voorzitter Spruit. ,,Ze zitten al zo vaak thuis en er zijn nauwelijks mogelijkheden om er zelf op uit te trekken". Volgens de plaatselijk voorzitter is vooral het on derling contact tijdens de activiteiten erg belangrijk. „Het gaat toch vooral om het ontmoeten van oude bekenden, een gezellig praatje maken, koffie drin ken, een kaartje leggen, enzovoort". Ledenwerfactie De plaatselijke Zonnebloemafdeling Heiloo hoopt tussen 28 oktober en 1 no vember zoveel mogelijk nieuwe on dersteunende leden te werven. Mensen die het Zonnebloemwerk met een jaar lijkse bijdrage van 12,50 willen steu nen. „Maar', zegt voorzitter Spruit, ,We hopen dat de actie ook enkele nieu we vrijwilligers oplevert, We kunnen nog best een aantal enthousiaste mensen gebruiken die bezoekwerk willen doen en mee willen helpen bij onze activitei ten. Ook kan het zijn dat we via de actie zieken en gehandicapten op het spoor komen die graag bezoek van een Zonne bloemvrijwilliger willen ontvangen". De voorzitter wijst er tot slot met na druk op „dat iedereen, ongeacht levens beschouwing, een beroep op de Zonne bloem kan doen". iQ n 95i Dere «mbiaSog is geWg Vm 31 éeanéè* Wl C V. KETEL NODIG H.R. V.R. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 RIOLERING - HOGEDRUKREjN]GING Voor meer informatie over de Zonne bloem en/of de ledenwerfactie kan men contact opnemen met mevrouw M. Vriend (072-331810) of de heer A. Spruit (072-333558). Ook wanneer men ii/il matpn van de diensten van INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Stationsweg 85,1851LJ Heiloo HEILOO - De laatste cursus in 1991 die start aan de Kennedy Computer Oplei dingen in Heiloo is de cursus „Wat kan een P.C. en wat kan ik ermee!" Deze cursus, die bedoeld is voor absolute be ginners op de computer, duurt 6 maan dagavonden van 19.30 tot 21.30 uur, kost 195,00 (div. subsidie mogelijkheden) en begint op maandag 28 oktober, er zijn nog enkele plaatsen vrij. Inschrijving: tel. 072-335099 (vra gen naar mw. Poetsema). •vS-^V Huize De Loet in het Heilooër Plan Oost. juwelier Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 De Cameren in het hart van Limmen. HEILOO/LIMMEN - Op zaterdag 26 oktober van 10.00-16.00 uur zetten Hui ze De Loet, de Loet 1, Huize Over kerck, Stationsweg 92c in Heiloo en de Cameren, Vredeburglaan 1 in Limmen hun deuren wijd open om een ieder in de gelegenheid te stellen een verzor gingshuis eens van binnen te bekijken. Er wordt tevens uitgebreid informatie gegeven en een rondleiding verzorgd. Personeel Waar gaat het nu om? Veel jongeren hebben vaak nog nooit een verzorgings huis van binnen gezien en hebben geen 1 a idee hoe het daar in z'n werk gaat. Bo vendien dreigt er in de toekomst een groot tekort aan verzorgend personeel. Op dit moment gaat het nog wel, maar de vergrijzing neemt toe en men is bang dat er straks onvoldoende personeel zal zijn. Jongeren van nu, zijn de krachten van straks. Voor hen o.a. is het mis schien de moeite waard, zo'n dag eens een kijkje in een van de verzorgingshui zen te gaan nemen. Want als je, niet weet wat het is zal je waarschijnlijk nooit tot een keuze komen in dit verzor gende beroep te gaan werken. Een tweede groep waarvoor het zeker interessant is deze dag eens binnen te lo pen is voor hen die een tweede keuze in hun leven moeten maken de z.g. herin treders. Dan is er nog de groep vrijwilli gers. „Zonder hen zouden we ons geen raad weten", aldus de direkteur van de Loet. „Er is voor een vrijwilliger zo veel te doen al is het maar eens een bezoekje brengen of een wandelingetje maken". Werk Het werk in een verzorgingshuis is niet te vergelijken met het werk in een ver pleegtehuis. Een verzorgingshuis is klei ner, intiemer en er is een andere werkdruk. Het is ook de bedoeling de mensen te prikkelen het beeld van de ge zondheidszorg te veranderen. Iedereen heeft z'n eigen verantwoording. Als ie der een stukje zorg aanlevert, ontstaat er een keten van zorg. En wie leeft die of bel voor uw donatie: Oó-55024040 (50 ct. p.m.) HEILOO - Deze week zal er een stand van Unicef te vinden zijn bij Albert Heijn ter ondersteuning van de landelij ke Unicef-aktie: Help een oorlogskind uit de lappenmand. U kunt hier de machtigingskaarten inleveren, die in de omroepbladen te vinden zijn. Ook de uitgebreide Unicef-collectie, die o.a. bestaat uit wenskaarten, puzzels en agenda's, zal hier verkrijgbaar zijn. Voor inlichtingen en verkoop: mevr. M. ter Avest-van Veen, De Hoghe Weijdt 49, 1851 EB Heiloo, tel. 334777. Verzorgingshuis Overkerck aan de Stationsweg in Heiloo gens en meisjes, mannen en vrouwen de moeite waard a.s. zaterdag een bezoek te brengen aan een van de verzorgings zorgt. U zult in Huize de Loet ook een film kunnen zien over het reilen en zei len in een verzorgingshuis. Maar er is ook een technische dienst, en een keu ken dienst dit maakt allemaal deel uit van het verzorgingshuis. Dus voor jon- huizen. De heer Steenhuis van Huize Overkerck: Geef ons de gelegenheid te laten zien wat hier gebeurt". maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1