/Mascotte Intra-tip... intratuin Hoe ziet de gemeente Heiloo er over zo'n twintig jaar uit? Laatste directeur PTT Heiloo neemt afscheid PERGAMANO DEMONSTRATIE ZATERDAG 2 NOVEMBER van 13.00 - 17.00 uur Wegens de jaarlijkse personeelsdag is Drukkerij Uitkijkpost VRIJDAG 1 NO VEMBER de gehele dag GESLOTEN 10 sfeervolle kaarsen SHn Sa» v Kantoorvakhandel xle Stationscentrum e* Heerenweg 140 mC Heiloo rlAvHIVIAnU Holleweg 19 072-335085 Werkgroep Vluchtelingen hulp Heiloo Mode examens 56e JAARGANG NO. 44 - 30 OKTOBER 1991 NIFIIWfiRI AH VOOR HEILOO EN "OMSTREKEN Activiteiten ANBO-KBO Oratorium-vereniging OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Opbrengst collecte geestelijk gehandicapten Nu geen speelplek, straks geen toekomst Het Hoekstuk op z'n Frans Dierenbescherming in de winkelhof 't Loo Werkgroep gedichten schrijven dat ietsje meer service... simon peek juwelier WÈF* Heerenslager vijfmaal in de prijzen Historie Alkmaarse binnenstad belicht Sporthal-primeur: Buckler uit 't vat Muziek in Gulden Vlies i OeU^'f Cl I Al UI A KI r* DAKDEKKER - LOODGIETER C V. KETEL NODIG H.R. V.R. - RIOLERING - HOGEDRUKREINIGING Makelaar Taxateur o.g. ^pqthekenK0°P I Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Voor de asielzoekers in onze gemeente zoeken wij een herénfiets; een studiegitaar met lesboek(en); een win terjack maat 52 (lengtemaat). Wilt u de ze artikelen beschikbaar stellen en verzekeren ze nog in goede staat, wilt u dan bellen: Mevr. T. Filé, tel. 336090, of mevr. S. Meinen, tel. 338639. HEILOO - Vrijdag 25 oktober zijn tij dens in Utrecht gehouden mode exa mens geslaagd: Tineke Kouwen, Sylvi- ane Hunia en Marja Teeling (coupeuse), Annelies Blom (modinette) en Andrea Faber (costumière). Zij volgden hun opleiding aan de Maritas Modevak school te Heiloo. Ruim 80 uren sfeervol licht. Nu HET GROENE WARENHUIS heilOO (west) Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 De heer A. Berkhout neemt af scheid van de PTT. HEILOO - De laatste direkteur van de PTT Heiloo, de heer A. Berkhout, heeft gisteren afscheid genomen. Wegens re organisatie zijn de werkzaamheden beëindigd. Ik had nog wel wat willen blijven, maar het is niet anders" zegt Berkhout. De PTT Heiloo krijgt geen nieuwe direkteur, maar valt nu onder Alkmaar. De heer Berkhout heeft 34 jaar bij tante Pos gewerkt en altijd met plezier. In 1957 begon hij als lokettist zoals dat toen nog heette, tegenwoordig spreken we van baliemedewerker, in Koög a/d Zaan. ,,Ik ben toevallig bij de post te recht gekomen want eigenlijk kom ik uit de levensmiddelen branche, ik werkte in een zaak in Alkmaar", vertelt Berk hout. Toen kwam de bestedingsbeper king en werd er voor zekerheid bij de overheid gekozen. Na Koog a/d Zaan \Verd het Krommenie, daar trouwde de heer Berkhout, en hielp daar tien jaar zijn cliënten aan het loket. ,,Als slagers- zoon kon ik goed met mensen en geld omgaan, ik vond het heerlijk werk". Maar een mens wil niet z'n leven lang aan het loket werken, dus werden er vakdiploma's van de PTT gehaald. In 1969 vertrok het gezin Berkhout naar Haarlem. Hier werd het administratief werk, samenstelling van dienstregelin gen voor bestellers. In 1974 werd terug gekeerd op het oude nest, Krommenie, waar Berkhout tot 1981 de taak van chef loket en gelddiensten vervulde. Op 1 november 1981 kwam de overplaat sing naar Heiloo waar de funktie de eerste vijf jaar als beheerder benoemd maar de laatste vijf jaar gewoon direk teur heette. Er is in die jaren veel veranderd, de heer Berkhout heeft nog staten bijgehouden, van de in- en uitgaven. Er werden veel funkties toegevoegd en andere vervie len. Het uitbetalen van de AOW, de rentezegels en couponboekjes, het is al lemaal verleden tijd. Het geld komt nu uit de muur en treedt er een storing op dan wordt de direkteur even monteur. ,,De leukste tijd vond ik altijd de kerst tijd dan was het vreselijk druk, maar de saamhorigheid was groot. Service heb ik altijd hoog in het vaandel gehad", al dus de scheidende direkteur. Vervelen is er straks niet bij, want verschillende verenigingen hebben al een beroep ge daan op de tijd van de heer Berkhout. Dinsdag werd er een receptie aangebo den in Klein Varnebroek, waar iedereen de familie Berkhout nog een keer de hand kwam drukken. HEILOO - Ditmaal een agenda over zicht. Noteert u nog even de eigen-werk- tentoonstelling in het Trefpunt, Wester- weg 294, op zaterdag 2 en zondag 3 no vember. Wij ontmoeten u daar graag. Openingstijden: zaterdag van 1.00 tot 16.30 uur, zondag van 12.00 tot 16.30 uur. Overige aktiviteiten in november zijn: dansen woensdag 6 november bingo: donderdag 7 november sjoelen: woens dag 13 november, klaverjassen: donder dag 14 november; dansen: woensdag 20 november, sjoelen: woensdag 27 no vember. St. Nikolaasbingo: donderdag 28 november. ALKMAAR - De Alkmaarse Oratorium Vereniging start opnieuw haar repeti ties. Met de uitvoering van de 'Elias' heeft dit koor bewezen op niveau te presteren. Met spanning en enthousi asme wordt daarom naar het instuderen van het nieuwe werk uitgekeken. Dit wordt de mis in As van Schubert. Nieu we leden, vooral tenoren en bassen, zijn van harte welkom. Belt u even voor in formatie naar: 072 - 123106. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - De onlangs in Heiloo gehou den Nationale Collecte Geestelijk Ge handicapten heeft in totaal 12.419.60 opgebracht. Dankzij de gulle gevers en de grote inzet van de wijkhoofden en de collectanten kon dit mooie resultaat be reikt worden. Een woord van dank aan ieder, die hieraan heeft meegewerkt. HEILOO - In Nederland wordt het steeds drukker en op straat gevaarlijker. Daarom zijn kinderen voor hun spel meer en meer aangewezen op allerlei veilige speelvoorzieningen. Het Natio naal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, streeft naar uitbreiding van speelruimte voor de jeugd in ons land. Gebrek aan voldoende speelmogelijkhe- den heeft immers ingrijpende gevolgen voor de groei naar volwassenheid. Spe len is voot een kind van levensbelang. Daarom gaan de collectanten van Jantje Beton dit najaar op pad onder het mot to "Nu geen speelplek, straks geen toekomst". Duizenden vrijwilligers in het land ste ken graag de handen uit de mouwen om kinderen hun broodnodige speelruimte te geven. Het Nationaal Jeugd Fonds helpt hen daarbij. Zo worden ieder jaar vele honderden, zinvolle projecten ge realiseerd voor de jeugd tot ongeveer zestien jaar. Het fonds van Jantje Beton stelt geld beschikbaar voor de aanleg, verbetering of uitbreiding van jeugdac- commodaties, kinderboerderijen, spee- lotheken, peuterspeelzalen, jeugdcircus- sen en -theater, speeltuinen en andere voorzieningen, die de leef- en speel ruimte van het kind bevorderen. Boven dien stelt Jantje Beton jaarlijks vele honderden kinderen», voor wie een va kantie niet is weggelegd, in de gelegen heid er een weekje tussenuit te gaan. Het Nationaal Jeugd Fonds is hiervoor afhankelijk van uw bijdrage. Daarom vindt in de week van 3 tot en met 9 no vember opnieuw de nationale jeugdcol- lecte plaats. Vijftigduizend collectanten uit het jeugd- en jongerenwerk vragen u om geld voor de jeugd. Voor de jeugd vereniging of -club in uw woonplaats, die door de aanhoudende bezuinigingen steeds verder in de knel dreigt te komen en voor het jeugdwerk in het hele land. Gun de jeugd uw gulle gift. Immers: Nu geen speelplek, straks geen toekomst! Komt u geen collectant tegen, maak dan uw bijdrage over op giro 1247 ten name van het Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht. •HEILOO - De Kennemerstraatweg weer een rustige, statige laan. Woningbouw op locaties ten zuiden van de Zevenhui- zerlaan en op de Egelshoek. Kiezen uit drie locaties, welke de meest geschikte plaats is voor een bedrijvenpark. Het ontwikkelen van een route voor lang zaam verkeer tussen het noordelijk en zuidelijk deel van Heiloo. Een groene rand met doorkijkjes op de grens tussen bebouwde en onbebouwde kom van Heiloo. Dit zijn de plannen* die het meest in Jiet oog springen in het eerste ontwerp van de structuurvisie van de ge meente Heiloo. Vorige week is de visie in de vorm van een rapport gepresen teerd door het college van burgemeester en wethouders. Een structuurvisie geeft in grote lijnen het toekomstige beleid weer op het ge bied van de ruimtelijke ordening en dus het leefmilieu in de gemeente. De be langrijkste componenten van dit leefmi lieu zijn wonen, werken en recreatie. Het gaat bij het vaststellen van een structuurvisie om beleid op de lange ter mijn. Het beleid krijgt in de loop der ja ren vorm, stap voor stap. Maar de basis hiervoor >vordt nu gelegd. Maatschappelijke discussie Daarom wil het gemeentebestuur van Heiloo door middel van een brede maatschappelijke discussie zoveel mo gelijk organisaties en inwoners bij het verder uitwerken van de plannen be trekken. Binnenkort worden hiertoe discussiebijeenkomsten georganiseerd, voor zowel vertegenwoordigers van HEILOO - Vorige week was het 'oui' en nonniet van de lucht in winkelcentrum 't Hoekstuk. De winkeliers van het gezellige cen trum in Heiloo- West hadden er al les aan gedaan om hun overdekte promenade in Franse sfeer té vat ten. De reacties van het winkelend publiek waren positief. Het win kelpersoneel had zich voor de ge legenheid gekleed en de petten en shawls waren dan ook ruim verte genwoordigd. HEILOO - Op donderdag 31 oktober en vrijdag 1 november zal de dierenbe scherming Heiloo en omstreken met een informatie- en verkoopstand staan bij Albert Heijn in winkelhof 't Loo. Met het oog op Sint Nicolass en Kerstmis zijn er weer allerlei leuke kado-artikelen te koop, waaronder de fraaie kalender van de dierenbescherming 1992. HEILOO - Het schrijven van een ge dicht witje vaak alleen doen, in alle rust en concentratie. Want het schrijven van een gedicht is het proberen in weinig woorden iets van jezelf of uit je eigen ervaring op een kernachtige en veelzeg gende manier uit te drukken. Maar voor het verwerken, verbeteren, het omgaan met jouw gedicht heb je ook anderen nodig. Die leveren de goede en slechte opmerkingen om weer verder te kun nen, leren je welk effect jouw taalge bruik op anderen heeft; kunnen ervaringen met je delen; stimuleren je in jouw ontwikkeling. Om die reden organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo een werkgroep ge dichten schrijven. Bedoeld voor iede reen, diemet het schrijven van gedichten bezig is of daar (weer) mee wil beginnen. Bedoeld voor iedereen die zijn of haar pennevruchten wil delen met gelijkgezinden. Bedoeld, niet in de laatste plaats voor iedereen die plezier beleeft aan het schrijven of denkt daar aan plezier te kunnen gaan beleven. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester- weg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297 (bereikbaar op werkdagen van 9.00 - 12.30 uur). Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 maatschappelijke organisaties als voor individuele inwoners van Heiloo. De data voor deze avonden zijn 25, 26 en 27 november. Via de gemeentelijke voorlichtingsrubriek in de Uitkijkpost worden binnenkort meer bijzonderhe den bekend gemaakt. Gelijk met de start van de maatschappe lijke discussie begint ook de termijn waarbinnen iedereen die wil reageren op het concept-plan dit schriftelijk kan doen. Alle reacties worden door de in gestelde gemeentelijke werkgroep struc- tüurvisie beoordeeld en van commen taar voorzien. Vervolgens wordt het ge heel ter discussie gesteld in de diverse raadscommissies, waarna het college hoopt dat de structuurvisie in de raads vergadering van april 1992 kan worden vastgesteld. Achtergrond opstellen visie Er zijn verschillende redenen waarom de gemeente Heiloo heeft gekozen voor het opstellen van een structuurvisie. Al lereerst komt deze tegemoet aan de be hoefte aan een totaalvisie wat betreft de ruimtelijke ontwikkeling van Heiloo. De suggesties in de inleiding van dit arti kel zijn voorbeelden hiervan, welke in het concept-plan tot uitdrukking zijn gebracht. Het college van burgemeester en wethouders legt de nadruk voorna melijk op het creëren van woningbouw plannen en werkgelegenheid en het handhaven het woonklimaat en het openbare groen. In de tweede plaats, dus naast de totaal visie, kan de structuurvisie ook gebruikt worden bij het overleg over de herzie ning van het streekplan Noord-Kenne- merland. Dit plan moet in 1993 van kracht worden. De opstellers van het concept-plan voor een structuurvisie geven duidelijk een aantal voorkeuren aan. Opmerkelijk daarbij is de zogenaamde Loo-as. Dit beslaat het gebied van Heilooër Bos aan de noordzijde tot en met de (verlengde) Vennewatersweg in het zuiden met de Kennemerstraatweg en de spoorlijn als oostelijke en westelijke begrenzing. In het zuidelijke gebied wordt in het plan voorzien in woningbouw tussen Zeven- huizerlaan en Kennemerstraatweg (voorlopige wijknaam Zuiderloo), waarbij ook de aanleg van een klein bos, de Heilooërhout, is gedacht. Winkelspreiding Wat betreft de spreiding van winkels wordt 't Loo als hoofdwinkelcentrum aangemerkt. Het Stationscentrum zou niet moeten groeien; slechts een herin richting lijkt zinvol, aldus de opstellers van het concept. Extra aandacht is er wel voor de kruising Kennemerstraat weg - Stationsweg. Dit kruispunt van di verse doorgaande en toevoerswegen zou geaccentueerd moeten worden. Een vol gend industrieterrein lijkt in de toe komst noodzakelijk, maar over de locatie is nu nog geen uitgesproken mening. De in de concept-structuurvisie aange geven ruimtelijke ontwikkeling van Hei loo in de komende (tientallen) jaren staat vanaf dit moment ter discussie. Voor meer informatie of inzage in het concept-plan kan men contact opnemen met de afdeling voorlichting van de ge meente Heiloo, telefonisch bereikbaar onder nummer 313289. HEILOO - Bij vakwedstrijden tijdens de slagersvaktentoonstelling, die in Utrecht gehouden werden van 20 t/m 24 oktober behaalde de Heerenslager van de Heerenweg te Heiloo met vijf inzen dingen vijf prijzen: driemaal zilver voor achterham, metworst en leverworst *en tweemaal brons voor gelderse rook worst en runderrookvlees. ALKMAAR - De Culturele Compagnie organiseert op vrijdag 1 november een lezing met dia's met als titel 'Zorg voor de historische binnenstad'. Deze avond in het teken van Alkmaar wordt ver zorgd door de heer P. Verhoeven, direc teur van het bureau Monumentenzorg te Alkmaar. Plaats van handeling Ts wijkcentrum Overdie (Ruusbroechof 97, Alkmaar), de aanvang is om 20.00 uur en de entree is 12,50. Aansluitend op de lezing is er op zater dag 2 november, aanvang 9.15 uur bij de Sint Laurenskerk te Alkmaar, een uitgebreidé stadswandeling onder lei ding van de heer Verhoeven. De kosten hiervoor bedragen 25,00. Inlichtingen: Culturele Compagnie, tel. 072-334343 of 02208-97718. HEILOO - Er had geen betere keu ze gemaakt kunnen worden voor de introductie van het alcohol-loze Buckler-bier in Heiloo: sporthal 't Vennewater. Vorige week vrijdaga vond ging de tap open en konden de zaalvoetballers kennis maken met de eerste getapte Bucklers. Sport en alcohol gaan niet samen. Sport en Buckler wel. Het wachten is op siga retten zonder teer en -nicotine, of nee: stoppen met roken, meer spor ten en Buckler in plaats van pils. Het ligt zo voor de hand. Met een beetje doorzettingsvermogen ALKMAAR - Het vermaarde Gulden Vlies in Alkmaar bruist momenteel van de muziek op de zaterdag avond. Afge lopen week was de super Avro roads how in het hart van de Kaasstad. Op 2 november is er de move your body po wer party met bekende dj's, terwijl een week later de Avro roadshow opnieuw komt. Voor 16 november is Hans Ver snel uitgenodigd, de grote animator van de hit *the road show. Deze muzikale avonden gaan door zolang het nog kan in 't Gulden Vlies en wanneer er vol doende belangstelling krijgt het pro gramma een vervolg met diverse andere shows. vertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■a- KBN te bereiken onder nummer 072-330175 IfliH Xx Redactie-adressen: Y Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) r~~V HH J Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude vllïL/ (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1