Informatierubriek van de gemeente Heiloo Het licht röen Hotel-café-restauarant De Vassy aan de voet van de vuurtoren et N Tf HEILOO V ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Raadhuisplein 1 Postbus 1 T850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Openbare verlichting: houd zicht op licht! Baggerwerk in Termijen, Mariënstein en Vredenoord begonnen. Vergadering Commissie Financiën en personeelszaken Nieuwe bouwplannen Rioolreiniging in het centrum van de gemeente en in diverse andere wegen Chemobox: inzamelen klein chemisch afval nu nog makkelijker. Aanvraagbon chemobox Naam Adres Telefoonnummer Burgerlijke stand gemeente Heiloo Geboorten t/m 24 oktober 1991 Elders geboren Huwelijksaangiften t/m 24 oktober 1991 Huwelijken Overlijden t/m 24 oktober 1991 Elders overleden. Verleende collectevergunningen Schoonmaakbeurt 'woens dagse' en 'donderdagse' rolemmers. Informatiebijeenkomst over het werk van de afd. Soci ale Zaken. Een groenbericht van de afdeling beplantingen Boeiend concert Seasight Singers en Merry Minstrels UITKIJKPOST 30 OKTOBER 1991 Als u een storing constateert in de openbare verlichting dan kunt u de storing op werkdagen melden via telefoonnummer 072-313206. Wilt u bij melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast doorgeven? Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Vorige week werd begonnen met het uitbaggeren van de waterpartijen in de wijken Termijen, Mariënstein en Vredenoord. Bagger wordt veroorzaakt door waterplanten, maar ook door vallende bladeren van bomen. Om de doorstroming van het water op peil te houden en (daardoor) de kwaliteit van het water te handhven, is het nodig dat een keer in 10 a 15 jaar sloten en vijvers worden uitgebaggerd. Schoon water bevordert een goed leefklimaat voor planten en vissen in de sloten en vijvers. Bij de baggerwerkzaamheden wordt begonnen met het leegpompen van de vijver. Vervolgens halen leden van de visclub de vissen eruit. Daarna wordt de vijver uitgebaggerd en worden de oevers hersteld. Tot slot wordt de vijver opnieuw vol water gezet. De verwachting is dat de werkzaamheden eind november a.s. klaar zijn. Als u meer informatie wenst over de werkzaamheden, kunt u bellen met de heren Voskuil of De Waard van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 33 68 80. De eerstvolgende vergadering van deze commissie vindt plaats op donderdag 31 oktober om 20.30 uur in het gemeentehuis van Heiloo. Op de agenda staat o.a. concept-begroting 1992 en meerjaren- beleidsplan 1992-1995. wijziging belastingverordeningen en tarieven 1992 a. onroerend-goedbelastingen b. rioolafvoerrecht c. reinigingsheffingen d. toeristenbelasting e. tarieven zwembad f. tarieven sporthal g. tarieven gymlokalen Milieupremie oud papier De commissievergaderingen zijn openbaar. U bent dan ook van harte welkom. Burgemeester en wethoud'ers maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Trompenburg 20, R. Langkemper, - uitbreiden woning. Warmoezierslaan 12, G. Tervoort, schuurtje. plaatsen De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 31 oktober 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In verband met het reinigen en inspecteren van het hoofdriool in of langs de wegen gelegen tussen de Kerkelaan, Kennemerstraatweg, Stationsweg en de Spoorlijn is het mogelijk dat de bewoners van deze wegen hiervan enige overlast ondervinden. Dit geldt ook voor de volgende wegen in plan YPESTEIN; Het Zandstuk, Rosendaal, Oesdommerveen, De Waard en De Kuilenaar. Tevens de Kennemerstraatweg (westzijde) tussen Stationsweg en Zevenhuizerlaan en de Butterlaan tussen Heerenweg en Breedelaan, waar eveneens rioolreinigingswerkzaamheden zullen plaatsvinden. Hoewel meestal overbodig, is het toch raadzaam ter voorkoming van schade, om de w.c.-pot af te dekken indien u de spoelwagens in de nabijheid van uw woning signaleert. Ook indien u gedurende enige tijd afwezig bent verdient het aanbeveling deze werkwijze te volgen. Met het werk is reeds begonnen. Afhankelijk van de weersomstandigheden zullen de werkzaamheden ca. twee weken duren. Sinds september vorig jaar doet de chemocar Heiloo aan. Op zo'n 12 plaatsen in ons dorp zijn speciale haltes waar bewoners hun klein chemisch afval naar toe kunnen brengen. Het verzamelen van dat klein chemisch afval gebeurt bij veel huishoudens in open dozen of kisten. Er zijn huishoudens die tegen deze manier van verzamelen bezwaren hebben omdat het gevaar kan opleveren voor kinderen of huisdieren. Als u het gevaarlijk vindt om voorraden klein chemisch afval zo in uw huis op te slaan, raden wij u aan om dit afval steeds tussentijds in te leveren bij de winkels waar u het materiaal gekocht heeft. De deelnemende winkels zijn herkenbaar aan een sticker op de deur waarop staat "Probleemstoffen retour". Voor'diegenen die er bezwaar tegen hebben om hun verzameld klein chemisch afval in open dozen te bewaren, is er de zgn. chemobox. Dit is een kunststof doos met een deksel die op een speciale manier te openen en te sluiten is. Hierdoor wordt de veiligheid van kinderen en huisdieren vergroot. Tegenover dit voordeel staat ook een nadeel: de chemobox is gemaakt van kunststof materiaal. Op het moment dat de box niet meer gebruikt en weggegooid wordt, is er sprake van milieuverontreiniging. Voor de gemeente Heiloo is dit reden om de chemobox niet automatisch beschikbaar te stellen voor alle huishoudens maar zich te beperken tot die huishoudens die de box echt gaan gebruiken. Bij voorbeeld voor huishoudens waar nu het klein chemisch afval niet bewaard wordt omdat zij geen veilige opslagplaats hebben. Hoe kunt u in het bezit komen van een chemobox? Als u voor het verzamelen van uw klein chemisch afval voortal gebruik wenst te maken van een gratis chemobox kunt u zich aanmelden via de bon bij deze advertentie. U moet deze bon invullen en voor 25 oktober a.s. insturen aan de gemeente Heiloo, afd. Openbare Werken, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Uiteraard mag u de bon ook persoonlijk inleveren bij de receptie van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De datum waarop u de chemobox af kunt halen, worden begin november in deze rubriek aangekondigd. Als u nog eens na wilt lezen welke stoffen er onder klein chemisch afval vallen, of waar en op welke wijze u dit afval kunt inleveren, dan kunt u bij de receptie van de gemeente Heiloo ook terecht voor de folder over klein chemisch afval. Wouter C.A.M. z.v.: Slinger, Robert C. en: Polman, Gabrielle J.M. Lisanne d.v.: Jorna, Jan T. en: Boos, Petronella H.M. Fancy d.v.: Mannes, Michael J.M. en: Ossen, Karin A. Jasmijn d.v.: Doornbos, Marcus A. en: Metz, Catharina T.W.M. Perry S. z.v.: Schut, Jozef L. Femke d.v.: de Lange, Peter H. en: Wijnbeek, Gertrude M. Kool, Ronald A.A. en: Mors, Alexandra C.A. de Muijnck, Andries C. en: Fabius, Karien J.D. Geen Zijlstra, Jeanette J. e.v. Driessen. van de Kreeke, Johannes. Beekhoven, Dirk A. Bolhuis, Johannes G. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. Nederlandse Brandwonden Stichitng: 27 oktober t/m 2 november 1991. 2. Nationaal Jeugd Fonds: 3 t/m 9 november 1991. 3. Diabetes Fonds Nederland: 10 t/m 16 november 1991. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In de wijken waar op woensdag en donderdag de grijze rolemmers worden geleegd, is het weer tijd voor een schoonmaakbeurt. Op woensdag 6 november is de beurt aan de rolemmers in de wijk die begrensd wordt door de Ewisweg, Westerweg, Vennewatersweg, Het Malevoort en Pastoor van Muyenweg. Op donderdag 7 november worden dan de rolemmers schoongemaakt in de wijk Heiloo Oost die begrensd wordt door de Oosterzijweg, Kennemerstraatweg, Laan van Zeeman en de Rijksweg. U wordt gevraagd uw grijze rolemmer deze dag wat langer buiten te laten staan om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Op woensdag 6 november a.s. vindt er in Het Trefpunt een informatiebijeenkomst plaats voor de leden van de ouderenbonden en andere belangstellenden over het werk van de gemeentelijke afdeling Sociale Zaken. Tijdens deze bijeenkomst vertelt wethouder J. Borsjes het een en ander over o.a. het gemeentelijke minimabeleid. Daarnaast geven medewerkers van de afdeling Sociale Zaken voorbeelden en mogelijkheden in het kader van bijstand voor bijzondere kosten van levensonderhoud. De bijeenkomst vindt plaats in Het Trefpunt en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Als u eens wilt weten wat de afdeling Sociale Zaken voor werk doet en voor welke uiteenlopende problemen zij proberen oplossingen te zoeken, bent u van harte welkom op deze ochtend. Voor meer informatie over deze bijeenkomst kunt u ook contact opnemen met Clara Overes, voorlichter van de gemeente Heiloo, 072 - 31 32 89. k k Omstreeks half november zullen de werkzaamheden behorende bij het aanbrengen van de beplantingen langs de nieuwe Vennewatersweg starten. Bij het opstellen van het beplantingsontwerp is gekeken naar de reeds voorkomende beplanting en de omgeving. Tevens is er naar gestreefd een eenheid aan te brengen in de beplanting en dit af te stemmen op de visueel-ruimtelijke structuur in groter verband. Visueel-ruimtelijk gezien is het gebied in tweeën te splitsen. Het eerste deel, de gradiënt-situatie, is versterkt door éénzijdig aan de weg beplantingen aan te brengen. Deze beplanting zal voor een groot deel bestaan uit een boombeplanting van iep langs het Malevoort een voortzetting langs de zuidelijke randweg. Zowel in oostelijke als in westelijke richting langs de randweg wordt deze boombeplanting geleidelijk beëindigd. In oostelijke richting ter hoogte van het stadsrandpark en in westelijke richting ter hoogte van de kruising met de westerweg. Deze boombeplanting is niet alleen visueel ruimtelijk gewenst doch ook functioneel zal het vooral voor de fietser een verkeersveilige scheiding met de weg vormen. Naast deze éénzijdige boombeplanting zullen langs dit wegdeel op nog twee plaatsen beplantingen worden aangebracht. In de zuidelijke 'oksel' van de T-splitsing bij 't Malevoort wordt een boomgroep aangebracht ten behoeve van de verkeersveiligheid (voorkomen dat de weggebruiker het gevoel krijgt dat de randweg rechtdoor loopt). Bij het tuincentrum zal tussen het fietspad en de sloot ter hoogte van de* achteringang een heesterbeplanting worden aangebracht zodat het achtererf afgeschermd wordt. En bij de hoofdentree zal Iep-beplanting versterkt worden, zodat deze entree een duidelijk accent krijgt. Het tweede deel van het wegtracé ligt in het kleinschalige bollenlandschap. De karakteristieke beplanting van dit landschap zal ook als wegbeplanting worden aangebracht. Dit betekent dat daar waar de randweg dicht langs bebouwing en erven is gesitueerd over de gehele lengte beplanting in de vorm van hagen is opgenomen. Deze hagen mogen (geheel in de sfeer van het landschap) gedeeltelijk laten uitgroeien tot struik of boom. Op de meer open gedeelten wordt deze vorm van beplanting in een ritme van beplant en niet beplant aangebracht. Hierdoor zal de weggebruiker (automobilist) de sfeer van de haagbeplanting langs de weg ervaren, maar ook het relatief open bollenlandschap kunnen waarnemen. Op twee punten in dit deel worden bomen aangebracht. Een boomgroep bij de kruising met de Hogeweg, tussen de randweg en het parallel weggetje. Deze boomgroep vormt als het ware de 'tegenhanger' van de zware erfbeplanting aan de andere zijde van de Hogeweg. Voordat de Vennewatersweg aansluit op de Kennemerstraatweg, doorsnijdt de weg een bedrijventerrein. Vanuit het beeld van de weg is ervoor gekozen een boombeplanting met een onderbeplanting aan te brengen, zodat de weggebruiker het zicht op de bedrijfsactiviteiten ontnomen wordt. De boomkeuze (wilg) is mede bepaald door de aanwezigheid van boombeplantingen van wilg langs de Kennemerstraatweg. De onderbeplanting zal worden gevormd door meidoorn. In het hele plan is bij alle kruisingen en in- en uitritten rekening gehouden met de verkeersveiligheid. Dat wil zeggen dat de aan te brengen beplantingen op voldoende afstand van kruisingen en in- en uitritten zijn aangebracht zodat voldoende zicht voor de weggebruiker aanwezig is. Het beplantingsplan ligt ter inzage van 6 t/m 13 november op het gemeentehuis, bij de afdeling beplantingen van 8.30 - 12.00 uur. EGMOND - Hotel-café-restaurant de Vassy is van een familie pension uitge groeid tot een luxer hotel met een speci aliteiten restaurant. De plek is uniek gelegen aan de voet van de vuurtoren van Speyk. De scepter wordt hier ge zwaaid door Heidi Meyer, geassisteerd door haar echtgenoot en niet in de laatste plaats door chef kok Cornelis Bakker, die zijn culinaire sporen ver diende in het Carlton hotel in Antwer pen, en dus bourgondisch-frans/bel- gisch kookt. Gezelligheid en goed eten samen ge bracht in een sfeervolle omgeving en ge coördineerd door ober/kelner de heer Hamming. In het restaurant is plaats voor 30 personen en er zijn 44 slaap plaatsen. Wie een partij geeft en van verkomt, mag gratis blijven slapen. Nu wordt het weer tijd voor de wildtne- nu's, een goede wijn hoort daarbij cn daar wordt in de Vassy heel veel zorg aan besteed. Er is keus uit zo'n 37 goede wijnen. De witte wijnen worden in een speciale klimaatkast bewaard, de rode wijnen worden in lavasteen opgeslagen daar is namelijk een constante tempe ratuur. De* kaart biedt een ruime keuze, bij de voorgerechten veel vis maar ook een lamsfilet of een portie wijngaardslak ken. Hetzelfde geldt voor de hoofd schotels naast een schotse lendebief stuk, gebraden lamsvlees of een gebak ken eendeborst met zwarte pepersaus, is er ook keus uit heilbot, gepocheerde zeewolf, tong, zalm of paling en wat dacht u van een gegratineerde zeekreeft in een zachte haassaus. Van een chef kok uit België zijn natuurlijk ook de heerlijke desserts te verwachten. Het is ook gezellig om na een strand wandeling een borreltje aan de bar te komen drinken want ook daar is het goed toeven. Het hotel-restaurant de Vassy heeft een lange voorgeschiedenis. In 1956 is de fa milie Kok daar een pension begonnen. Van twee huizen werd er een gemaakt en er waren 26 slaapplaatsen. De heer Kok zat op de walvisvaart en dat kwam prachtig uit want dat stelde hem in de gelegenheid 's zomers zijn vrouw te hel pen als er zomergasten waren. Ze deden dit werk tot 1976, daarna is het 6 jaar verpacht geweest. Heidi Meyer vertelt: ,,Toen hebben wij het gekocht, mijn man had horeca erva ring, ik niet. Ik zat op een kantoor in Keulen, maar dat vond ik niets. In Hol land heb ik alle benodigde horeca papie ren gehaald en nu heb ik ook een horeca tic, het is een prachtig vak. Ik volg nu nog een extra wijn cursus, want van de wijnen uit de DDR weet ik niets en die uit Zuid Afrika mochten niet. Het leuke is dat je daar weer Hollandse namen in terug vindt". -V II Hotel-café- rest au ran t De Vassy in Egmond aan Zee: een intieme en gespe cialiseerde horeca-gelegenheid. In 1984 is er verbouwd en kwam er een naar een totaal produkt, een klein luxu- etage bovenop, er kwamen 7 kamertjes eus hotelletje met een leuk restaurant en bij en het achtergedeelte werd uitge- toch betaalbaar", zegt Heidi Meyer, breid met 3 kamers. In 1986 vond er een Volgens mij zijn ze daar uitstekend in- interne verbouwing plaats. We streven geslaagd. EGMOND - Op zaterdag 2 november om 20.15 uur verzorgen The Seasight Singers uit Bergen een ontreden in de Slotkapel in Egmond aan 'den Hoef, in samenwerking met The Merry Minstrels uit Beverwijk. Het programma van bei de vocalgroups bestaat voornamelijk uit close harmony-nummers, vaak in eigen arrangementen. Vocalgroup The Seasight Singers uit Bergen, opgericht in 1973, bestaat uit 20 vrouwen en 16 mannen. Het repertoire bestaat uit close harmony-muziek, die op de piano wordt begeleid door Diny v.d. Akker, of a capella wordt gezon gen. De muzikale leiding is in handen van de dirigent Arie Groen uit Broek op L.angedijk. The Seasight Singers treden ongeveer twaalf keer per jaar op, vaak op uitnodiging in de regio, maar ook el ders in het land en voor de radio. Vocalgroup The Merry Minstrels werd in 1968 opgericht door Bert Kransberg. Het ensemble telt zes sopranen, vijf al ten, vier tenoren en vijf bassen en zingt voornamelijk close-harmony. In de ruim 23 jaar, dat de groep bestaat, heeft het koor grote bekendheid gekregen. Hiervan getuigen de vele uitnodigingen voor gastoptredens o.s. het Hoogovens schaaktoernooi en het Rode Kruis Zie kenhuis in Beverwijk. Verder werd een gedeelde eerste plaats veroverd op het Nederlands Koorfestival in De Doelen in Rotterdam. Het repertoire bestaat voornamelijk uit vocale arrangementen van arrangeurs, zoals Norman Luboff, Anita Kerr en Gene Puerling. De laatste jaren worden The Merry Minstrels in strumentaal bijgestaan door slagwerk en bas. Het concert van beide vocalgroups be looft een boeiende gebeurtenis te wor den. Kaarten a 10,00 (inclusief koffie of thee) zijn verkrijgbaar bij de Slotka pel. De kapel is geopend vanaf 19.45 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4