Cvenemeutenagende Oud papier acties in Heffee H l i I k\* mm De heer Van Zaal zegt Hobby farm gedag Anti-Discrimatie bureau start nieuwe campagne Bij rijden in mist is extra oplettendheid geboden. Rijden in de mist H 1 tii Porcupines Sin Semilla bij La Strada Ijsbaan Heiloo 'Vuur en sneeuw' ijzig toneel van Falkland Expositie '3 x Baart' in De Zevensprong HSV Nieuws Extern competitieleed bij Oppositie Grandioos Benefietconcert Dutch Swing College Band UITKIJKPOST 30 OKTOBER 1991 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 2 november: maandelijkse Kook-verkoop, Victoriepark 2 te Alk maar, van 10.00-14.00 uur; tevens sinterklaas-verkoop (speelgoed). De op brengst is bestemd voor een project in Brazilië (uitbreiding kinderhuizen). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 té Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Poppentheater Dibbes 'In de maand november zijn er voorstel lingen op 2, 13, 16 en 20 november. Alle voorstellingen beginnen om 14.30 uur, entree 5,00 p.p. Inlichtingen en reser veringen: Dibbes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Zaterdag 23 november: jeugdfilm 'Mi rakel in Valby' voor kinderen vanaf 9 jaar, aanvang 19.00 uur. Inlichtin gen/reserveringen: zie boven. Sporthal Het Vennewater Donderdag 31 oktober: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 1 november: Zaalvoetbal KNVB 18.00-23.15 Zaterdag 2 november: Zaalvoetbal diverse clubs 9.30-15.30 Basketbal Flashing Heiloo 15.45-19.45 Zaalvoetbal 20.00-21.00 Zondag 3 november: Tafeltennis Ten Cate 10.00-20.00 Maandag 4 november: Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 5 november: Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 6 november: Zaalvoetbal KNVB 18.00-23.15 Galerie Sol y Sombra Tot en met 17 november is er in galerie Sol y Sombra, Verdronkenoord 94 te Alkmaar werk te zien van o.a. Leo Gestel, Jan Sluijters en Isaac Israels. Openingstijden: vrijdag en zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 12.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot en met eind november zijn in Hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl schilde rijen te zien van Jean Thomassen en Ine Veen uit Heiloo. Openingstijden: alle dagen. Galerie Amber Babs Bannenberg-Wilms Floet expo seert tot en met 9 november objecten van koper en email in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen. Ope ningstijden: donderdag, vrijdag en za terdag 14.00-17.00 uur. Postzegel ruilbeurs NVPV Alkmaar Zondag 3 november: grote ruilbeurs voor postzegelverzamelaars in de Brain- box, Kanaalkade 26 te Alkmaar tussen 10.00-16.30 uur. Lift aanwezig. Inlich tingen: tel. 072-115185. WAO/AAW Belangenvereniging Iedere maandag houdt de WAO/AAW Belangenvereniging Heiloo en omstre ken een soosochtend in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo vanaf 9.00- 12.00 uur met gelegenheid tot biljarten, kaarten en rummycup spelen. Galerie De Kapberg Tot en met 10 november worden in Ga lerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef schilderijen en tekeningen van de Egmondse kunstenaar Jos Sley- pen geëxposeerd. Openingstijden: zater dag en zondag van 13.30-17.00 uur. Galerie Dyk I Tot en met 24 november is fotografie van Wijnapd Vlugt te -zien in Galerie Dyk 1, Dijk 1 te Alkmaar. Openingstij den: donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Koffiecontaet Elke zondag van 14.00-16.00 uur en el ke dinsdag van 10.00-11.30 uur koffie contaet in het ontmoetingscentrum aan de MaasGeesteranusweg 2 te Heiloo. Geboden worden sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. In lichtingen: 331668, 331536 of 332364. Galerie Nu Tot en met 2 december is in Galerie Nu, Nuhout van der Veenstraat te Castri- cum werk te zien van Harry Dercksen (beelden en schilderijen). Openingstij den: donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 4 november: Tibetaanse klankschalen, een avond met bijzondere muziek, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: Wil Jordens (335652) of Inge Nolta (333218). Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 1 november: klaverjassen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Van te voren opgeven is verplicht en dit kan op woensdag 30 oktober bij J. Zwart (331644) of bij G. de Ruijter (336702). Meervogels handbal Zondag 3 november: thuiswedstrijden in sporthal De Lelie van meisjes aspi ranten, mini's, heren junioren Al en se nioren 1 tussen 10.00 en. 15.00 uur. Schildklierpatiënten Zaterdag 2 november: voorlichtingsbij eenkomst voor schildklierpatiënten in de Schakel te Heerhugowaard. Voor in lichtingen: 02203-9445. Openbare Bibliotheek Ter gelegenheid van het Mozart-jaar zijn er in de openbare bibliotheek te Heiloo de volgende activiteiten: - Tot en met 10 november in de afdeling voor volwassenen en in de muziekbibli otheek de tentoonstelling 'Wolfgang Amadeus Mozart 1791-1991 en in de jeugdafdeling de tentoonstelling 'Mo zart en zijn tijd'. - cd-aanbieidng van de maand novem ber: één cd uit de categorie Mozart gra tis lenen in combinatie met één of meer betaalde cd's. - Maandag 4 november: lezing door dhr. H. Passchier in de bibliotheek, aanvang 20.00(-22.00) uur, over 'Mo zart, Europees musicus, 1791-1991'. Kaarten a 7,50 verkrijgbaar in de bi bliotheek. Treinenbeurs Zondag 3 november: treinenbeurs in dorpshuis De Moriaan, Dorpsduinen 4, Wijk aan Zee van 11.00-16.00 uur. Paddestoelen in het duin Tot en met 25 november: expositie over paddestoelen in De Hoep aan de Zee weg in Castricum bestaande uit foto's en echte exemplaren, te bezichtigen ie dere zondag van 10.00-17.00. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Zaterdag 2 november Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroe- kweg 21. Tussen 9.00-11.30 uur. Dage lijks onder schooltijd kan oud papier gebracht worden. Ook gebruikte kleding. BSC Double Stars Heiloo, parkeerter rein sportpark Het Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Handbalvereniging Foresters, parkeer terrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Iedere maandag Volleybalvereniging Effect, container nabij sporthal Het Vennewater. Tussen 18.00-22.00 uur. Maandag 4 november Rehoj^othschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 6 november Fanfare showband Heiloo, huis aan huis actie in Ypestein. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Ook gebruikte kleding. Halen op verzoek: 331783 (tus sen 17.00-18.00 uur). Maandag t/m vrijdag (school- en/of werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840 of 02206- 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdae van de maand, alleen na ooga- HEILOO - Tijdens de eerste mistige herfstdagen kan men er al bijna vanuit gaan, dat er de nodige kettingbotsingen en andere ongelukken zullen plaas vin den op de weg. Men kan zich daarbij af vragen: waarom passen automobilisten zich niet beter aan de omstandigheden aan? Waarom geven veel automobi listen vrijwel net zoveel gas in de mist als bij helder zicht? Professor Dr. Bene- dikt von Hebenstreit van de TÜV- academie van Beieren/Hessen heeft in opdracht van Volkswagen AG de ach tergronden van dit gedrag onderzocht. In de mist veroorzaakt de fysiologie van de mens het rijden met (te) hoge snel heid. Dit heeft te maken met het fixatie punt en de drie-seconden-regel: de mens kijkt naar de plek waar hij na drie se conden zal zijn. Dit geldt voor alle weg gebruikers: zowel voor voetgangers, als voor fietsers en automobilisten. Wie zich als voetganger voortbeweegt, zonder bewust naar iets te kijken, fixeert zijn blik op het punt dat men na drie seconden zal bereiken. Het fixatie punt van de automobilist ligt, bij een snelheid van 50 km/u, op ongeveer 42 meter. Bij een snelheid van 120 km/u is dit ongeveer 100 meter. Natuurlijk kan het ook gebeuren dat de aandacht door een onverwacht voorval ergens anders op wordt gericht. ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren, 8.45-15.30 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook gebruikte kleding. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Wanneer wij, tegen deze natuurlijke manier van doen in, het fixatiepunt ge durende langere tijd dichter naar de au to brengen, dan zijn we niet meer in staat met een hoge snelheid te rijden. Geregeld via het vegetatief zenuwstelsel ontstaat dan een duidelijk merkbaar on behaaglijk gevoel, in het uiterste geval zélfs een gevoel van onpasselijkheid. Omgekeerd echter, gaan wij automa tisch sneller rijden, als het fixatiepunt ver naar voren wordt gelegd. En daar gaat het hier om. Want bij het rijdemin de mist kan het oog zich eigen lijk nergens meer op fixeren. Behalve de grijs-witte massa is er niets waar men naar zou kunnen kijken. Dus stelt het oog zich automatisch in op het kijken naar objecten die zich verder weg bevin den. Daardoor gaat de automobilist sneller rijden dan eigenlijk aanvaard baar is. Bij het rijden in de mist is het dus abso luut noodzakelijk, regelmatig een blik op de snelheidsmeter te werpen en de snelheid zonodig te corrigeren. Want wanneer men weinig zicht heeft, moet men in ieder geval voor ogen houden dat de remweg niet langer mag zijn dan de afstand die men kan overzien. Bij mist vergist men zich bovendien gemak kelijk in de afstand tot de voorganger. Omdat men deze slechts vaag ziet, lijkt de afstand groter dan in werkelijkheid het geval is. Het onjuist inschatten van de rijsnel heid, doordat men gewend is aan een hoge snelheid, speelt eveneens een rol bij het rijden in de mist. Heeft men lan gere tijd 120 km/u gereden en rijdt men in de mist 80 km/u, dan heeft men het gevoel langzaam te rijden, ofschoon de ze snelheid gezien het beperkte zicht, objectief bekeken, beslist te hoog is. Ook hier helpt een regelmatige blik op de snelheidsmeter. De kuddegeest kan fataal zijn. Men blijft daarbij dicht achter de voorgan ger, onverschillig hoe hard deze rijdt, omdat men zich daardoor veiliger voelt. Dit achtervolgen is echter, in combina tie met het onjuist inschatten van de af stand tot de voorganger, één van de belangrijkste oorzaken van vele ketting botsingen. Kleine mistbanken vormen een bijzon der probleem. Komen meerdere mist banken van beperkte omvang kort na elkaar voor, dan gaat men er op reke nen dat de volgende mistbank ook wel weer klein zal zijn. Men rijdt met zon der snelheid te verminderen de volgende mistbank in - en stelt dan met schrik v^st, dat het mistgebied veel groter is dan men had verwacht. Dat anderzijds zelfs korte en dunne mistflarden het zicht belemmeren en zo obstakels ver bergen, moet iedereen die regelmatig aan het verkeer deelneemt zich goed realiseren. Nacht en ontij tenslotte, niet zomaar een graag geciteerd schrikbeeld, vergro ten de gevaren nog eens. Met name dan, wanneer de automobilist zelf een beetje beneveld is, omdat hij één, of misschien wel twee glaasjes heeft gedronken. Al coholgebruik verlengt de reactietijd. Bovendien denkt men met een glaasje op vaak dat men langzamer rijdt, dan in werkelijkheid het geval is. Maar ook nuchtere mensen reageren meestal 's nachts wat trager dan nor maal door vermoeidheid. Haastige spoed van de pendelaars in de ochtend mist speelt een soortgelijke gevaarlijke rol. Het enige recept dat werkt in het omgaan met mist is steeds weer: zorg er voor voldoende tijd te hebben om het doel te halen en neem zonodig de voet van het gaspedaal. In twijfelgevallen kan men beter een afspraak afzeggen en zelfs een overnachting in een drie sterren-hotel is goedkoper dan een repa ratie van mens en auto. ALKMAAR - Anti Discriminatie Bu reau's (ADB's) staan slachtoffers van discriminatie bij. Ondanks het feit dat zij al een aantal jaren bestaan blijkt dat mensen soms niet weten dat zij daar met een klacht over discriminatie terecht kunnen. Om daar in verbetering te brengen is onlangs een Inadelijke publi citeitscampagne gestart. Deze campag ne brengt het bestaan en de werkzaam heden van de ADB's onder de aandacht van beroepskrachten in het welzijns werk, de gezondheidszorg, de rechts hulp en de politie. Ruim 35 ADB's zijn gevestigd in diverse gemeenten in het land. Het ADB in Alk maar is werkzaam in de hele regio Noord-Kennemerland. Alle ADB's hel pen slachtoffers van discriminatie op grond van huidkleur en etnische af komst. Het ADB in Alkmaar houdt zich behalve met racisme ook bezig met het bestrijden van discriminatie op grond van sexe, sexuele voorkeur en andere gronden, zoals leeftijd en handicap. De (vrijwillige) medewerkers geven tevens voorlichting en besteden aandacht aan het ontwikkelen van een structurele aanpak van. discriminatie. De praktijk wijst uit dat het welzijns werk, de gezondszorg, de rechtshulp en de politie regelmatig worden geconfron teerd met hulpvragen die voor een deel ook bestaan uit discrimatieproblema- tiek Voor beroepskrachten is het soms moeilijk om het element van discrimina tie in het verhaal van hun cliënten als zodanig te herkennen. Bovendien ver eist de aanpak van discriminatie specia le kennis en vaardigheden die met name ADB's in huis hebben. Ook weten be roepskrachten soms niet, dat zij bij een ADB terecht kunnen voor, hulp en ad vies en een cliënt daarnaar kunnen ver wijzen. De landelijke publiciteitscampagne be oogt de doelgroep meer attent te maken op signalen van discriminatie en de ver wijzing naar ADB's te versoepelen. De campagne is georganiseerd door het Landelijk Bureau Racisme Bestrijding, het Anti Discrimatie Overleg en het Landelijk Overleg van ADB's. Enkele tienduizenden beroepskrachten uit de bovengenoemde sectoren worden bena derd met een uitgebreid informatiepak ket over de verschillende werkzaamhe den van ADB's. Door deelname aan deze campagne wil het ADB Noord-Kennemerland komen tot een nauwere samenwerking met be roepskrachten in het werkgebied. Op deze wijze kunnen slachtoffers van dis criminatie in de toekomst sneller en be ter worden ondersteund. Beroepskrach ten die met concrete discriminatieklach ten en cliënten te maken krijgen, kun nen voor nadere informatie terecht bij het ADB Noord-Kennemerland, Post bus 385, 1800 AJ Alkmaar, tel. 072 - 154400. Mensen die als vrijwilliger bij het ADB willen komen werken kunnen eveneens contact opnemen. Aanstormend poptalent in het voorprogramma bij The Porcupines. HEILOO - Na een korte zomerslaap hebben de stekelvarkens zich onlangs weer volledig en enthousiast gestort op het muziekgebeuren, wat impliceert dat diverse podia betreden worden. Zo ook zaterdag 2 november/wanneer zij bij La Strada acte de présènee geven! Gezien de vorige keer in februari, belooft dit weer een toffe avond te worden, met muziek uit de 'sixties' en maar al te vaak bezocht door twee generaties! Het belooft een lange avond te worden, daar The Porcupines 50 songs ten ge hore zullen brengen, terwijl er boven dien nog een Heilooër band in het voorprogramma zit: Sin Semilla! Sin Semilla, wat is dat nu weer? Welnu, wanneer The Porcupines een paar jaar terug het levenslicht aanschouwen, gaan er van meet af aan twee jonge roadies mee, Kees Heynes en Bart Klaasse, bei den ook zelf gitaristen in de dop. Broer Tom pikt het weer op van Bart en er wordt door het drietal volop geoe fend in de schuur en gedroomd van een eigen bandje. 'Egel' Piet weet nog een drummer, Bob Mooy, en via school ko men ze in contact met een zangeres uit Obdam, Linda Verweel. Het klikt èn klinkt alras en de bandleden schrapen alles bij elkaar om instrumentarium aan te schaffen dan wel te vervangen, en om oefenruimte te huren bij De Wal in Eg- mond aan Zee. Weliswaar nog piepjong, doch de reper toirekeuze is verbluffend: Hendrix, Sto nes, Joplin, CCR. Met succes wordt er spoedig op feesten gespeeld en wat zij op de bühne nu reeds in hun mars heb ben, kan een ieder zaterdag beluisteren. Komt op tijd, daar de aanvang (a la fif ties sixties) 20.00 uur is en de entree 'Lastraditioneel' gratis. H HEILOO - Het land van de ijsbaan in het mooie Heilooër Bos ligt er nu nog groen bij, maar binnenkort verandert dat weer in een watervlakte, waar zich in de komende winter een goede ijslaag op kan vormen. In het vorige seizoen is bewezen dat de natuurijsbaan in een be hoefte voorziet. Gedurende twee weken is er toen dagelijks geschaatst en dank zij de goede verlichting en ruime kanti ne was het ook 's avonds gezellig druk. Zelfs tijdens een periode van grote sneeuwval is het gelukt de baan goed be rijdbaar te houden. Het heeft dus zeker zin om zich van een seizoenkaart te voorzien. In de komen de weken zullen bij de mensen, die ook het vorige jaar een kaart hadden, de exemplaren voor het aanstaande seizoen worden aangeboden. Nieuwe gegadig den kunnen zich wenden tot de heer R. de Beurs, Holleweg 157,te Heiloo, tel. 072-330373. De prijs van een seizoen kaart bedraagt 7,50, na 1 december wordt Hpt f 19 SO HEILOO - In de Hobbyfarm was het vorige week woensdag zowel een beetje feestelijk als engigszins verdrietig. Na vijfjaar trouwe hulp aan de kinderen, die op woensdagmiddag hun creativiteit uitleven, nam de heer Van Zaal afscheid als medewerker. Niet leuk, maar door de prettige sa menwerking toch ook reden om te trakteren. Dat deed het bestuur van de Hobbyfarm met limonade of koffie metkoek. Voor de heer Van Zaal was er een kunstzinnige herinnering, een grote tekening van de kinderen en een cndenuhnn voor Hin vrouw een bos bloemen Een scène uit 'Vuur in de sneeuw', gebracht door Falkland. HEILOO - Vrijdag en zaterdag speelde de toneelvereniging Falkland, voor goed gevulde zalen, het stuk van Sam Shepard, Vuur en Sneeuw. Beslist geen eenvoudig stuk, mensen die niet in staat zijn op enigerlei wijze harmonieus met elkaar om te gaan. Een ijzjge ervaring. Ze probéren er aan te ontshappen maar de bloedband houdt ze bij elkaar. Het lag niet aan de spelers van Falkland dat het een lange zit werd. De songs die telkens werden gedraaid maakten de voorstelling erg fragmentarisch waar door de draad van het verhaal telkens onderbroken werd. Hans Srrreele, een riieuw lid van Falk land is beslist een aanwinst, hij maakte iets angstigs van de rol van Jahé. Mike Kuijt, als zijn broer, deed niet voor hem onder. Anneke Keysper (Lym), Allard de Graaf (Mike), Marian Scholte (Lor raine) en Lia Bais (Sally) lieten uitste- De expositie '3 x Baartis te zien in De Zevensprong. HEILOO - Op 8, 9 en 10 november wordt in De Zevensprong de expositie '3.x Baart' gehouden. In de ruimte aan de Ewisweg 5 te Heiloo is de toegang gratis, op vrijdag tussen 20.00 - 22.00 uur, zaterdag tussen 10.00 - 18.00 uur en zondag tussen 12.00 - 18.00 uur. De officiële opening is vrijdagavond om 20.30 uur. Ab Baart toont zijn fotografie. Vanuit het fotograferen van diverse onderwer- pen'heeft hij zich de laatste jaren meer toegelegd op portretfotografie. Erik Baart toont schilderijen. Na eerst landschappen in olieverf te hebben vast gelegd is hij geleidelijk aan overgegaan op de mens als onderwerp. De keuze voor het materiaal is uiteindelijk acryl geworden. Afra Janssen-Baart laat portrettekenin gen zien. Voorts zijn er in aquarel por tretten, stillevens en landschappen. HEILOO - Een koninkrijk voor een schutter, dat moet trainer Van Wijk van HSV hebben gedacht na de wedstrijd H.S.V.-De Valken. Want een veel ster ker H.S.V. moest onnodige een punt in leveren aan de bezoekende Valken. Meteen na het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter zette H.S.V. De Valken vast op eigen helft, maar van de vele mogelijkheden om te scoren werd er niet een benut, de ruststand was dan ook 0-0. Ook na rust was H.S.V. veel sterker, maar Edward Geeskens en Den nis Koppes wachtten te lang met schieten. Een kwartier voor tijd leek H.S.V. dan toch op voorsprong te komen. Ron Agasi haalde vanaf twintig meter gewel dig uit, maar een op de doellijn staande speler redde zijn ploeg voor een achter- -1 fjan nok 0-0 H.S.V. 2 bevindt zfch in een diep dal, want ook nu werd er weer verloren, met 2-0 van V.I.O.S. H.S.V. 3 gaar onver droten door met wihnen, nu werd Mon- nickendam in eigen huis met 3-1 verslagen. Het programma voor zondag 3 novem ber luidt als volgt: H.S.V. 1 uit tegen ZAP, aanvang 14.00 uur; H.S.V. 2 uit tegen Den Helder 2, aanvang 12.00 uur; H.S.V. 3 thuis tegen O.F.C. 2, aanvang 10.00 uur. WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BI J DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. kend toneelspel zien. Een bijzonder woord van waardering voor Antoinette van der Laan en Maarten Schols die hun rollen schitterend gestalte gaven. De re gie was in handen van Jaqueline Kooter. Als altijd waren de decors van Gerard Gilles en Gees Lammers. Zij wisten, de ijzige s/eer, koel, en heel mooi te om lijsten. HEILOO - Schaakvereniging Oppositie resteert tot nu toe zeer matig in de bondswedstrijden. Zowel het eerste als het'tweede team blijven aan de-verkeer de kant van de score. Nu werd afgelo pen week het eerste verpletterd door ZSC met IVi-SVi. Door de bondswedstrijd van het eerste en de herfstvakantie een zéér kleine ron de in de A-poule. Slob pakte zijn kans om weer lijstaanvoerder te worden en versloeg Hafkamp in een zeer aanval lende partij, waarbij vrijwel alle cen trumpionnen direct in de opening naar voren werden gestuurd. Daar had Haf kamp niet van terug en liet de kopposi tie weer bezetten door zijn tegenstan der. A-poule: Ligthart-Hossing afg. Slob- Hafkamp 1-0, Sauer-Niehaus 0-1, Ebregt-Horninge 1-0. B-poule: Alleman-v. Hoek Vi-Vi. Kraaijenbrink- Brink 0-1, Rey. v. Buuren-v.d. Werff 1-0, Obdam-Kracht afg. Lindenhovius- Plas 1-0, Koenders-manni 0-1, Ooyevaar-Bevers 1-0, v. Stee-v.d. Brink 0-1. HEILOO - Het op 24 oktober j.l. door de Dutch Swing College Band gegeven benefietconcert, ten bate van het kin derdagverblijf 'De Vijfhoek', is weer een sueces geweest. Het was voor de derde achtereenvolgende maal dat de organiserende Rotaryclub Heiloo, met medewerking van de RotoraCtclub Alk maar e.o., er in geslaagd is om deze we reldberoemde jazzgroep van eigen bodenrnaar Heiloo te halen. Opnieuw is gebleken dat de Moeder Godskerk zich heel goedvoor dit soort benefiet- evenementen leent, qua acoustiek en qua ruimte om de kleine 700 toehoor ders plaats te bieden. De huidige, uitstekend op elkaar in gespeelde, zesmansformatie bracht met elan een vernieuwd en verfrissend pro gramma. Daarbij werd duidelijk dat de bandleden de repertoirekeuze, met na me afwisselend, middels diverse jaz.zstijlen zijn gaan samenstellen. Naast ondermeer knap gearrangeerde dixielandnummers en een fraaie versie van de bekende St.Louis Blues, weer klonken composities van eigen hand en een zeer beluisterenswaardig arrange ment in de Duke Ellington-stijl, dat be paald goed bij het publiek in de smaak bleek te vallen. Het is goed te kunnen constateren dat deze, inmiddels 45-jaar bestaande, jazzformatie voor oude en ook jonge liefhebbers nog altijd veel te bieden heeft. Na afloop van het benefietconcert, dat mede tot stand kon komen door diverse sponsers, kon de voorzitter' van de Rotaryclub Heiloo een cheque van 10.000,- aan het bestuur van de 'Vijf hoek' overhandigen en laten zien dat velen 'vierkant achter de Vijfhoek' staan. Met het geld zal o.a. aangepast speelgoed voor de verstandelijk en meervoudig gehandicapte kinderen aan-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6