I I r: HEILOO m O N Tf A 7J?y7ï Aanmeldingsformulier Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-31 31 31 Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur STRUCTUURV 7* A\ JV/ - Kr Wonen in het groen Hoe 'zeker' zijn alle plannen in de structuurvisie? Meedoen aan de discussie over de structuurvisie, hoe kan dat? Hoe gaat het verder? Inleveren bij of insturen naar Gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo PAGINA 10 UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 1991 De gemeentegang belicht M t \/r *A<v-.r De behoefte aan buitensportaccommodatie neemt, in oppervlakte gezien, af. Bij de herschikking van sportterreinen is besloten om enkele voetbalvelden af te stoten. Met name het complex velden tussen Egelshoek/De Dors is zeer bruikbaar voor woningbouw. Op deze plaats is een aantrekkelijke woonbuurt in het groen met zo'n 120 woningen te realiseren. Naast woningen bepalen ook winkels en andere voorzieningen de kwaliteit van het woonklimaat. In de structuurvisie zijn deze voorzieningen terug te vinden binnen de zgn. Centrumdriehoek. Dit is een denkbeeldige driehoek die gevormd wordt tussen winkelcentrum Het Loo, het Stationscentrum en de kruising Stationsweg/Kennemerstraatweg. Het Loo wordt gezien als hoofdwinkelcentrum waar ook culturele voorzieningen geconcentreerd kunnen worden. Om de omgeving rond Het Loo aantrekkelijker te maken, wordt geadviseerd om rond de Witte Kerk een plein te vormen. Het station ligt op een gunstige plaats in ons dorp al ligt enigszins 'verstopt' vanaf de Zeeweg/Stationsweg gezien. Hier kan door een andere inrichting iets aan gedaan worden. Er wordt wat betreft uitbreiding van het stationscentrum gedacht aan enkele voorzieningen die bij een station horen: horeca, een kiosk of een nieuwe fietsenstalling onder het station bij voorbeeld. De kruising Stationsweg/Kennemerstraatweg kan geaccentueerd worden door bij voorbeeld de aanleg van een rotonde en markante kunstobjecten op de hoeken. Een van de sterke punten van ons dorp is de aanwezigheid van veel groen. Je zou kunnen zeggen dat, van buitenaf gezien, Heiloo verscholen ligt achter het groen. In de structulirvisie wordt die buitenrand van het dorp 'de zoom' genoemd. Voor de toekomst wordt voorgesteld om, bij voorbeeld in het oosten, de overgang naar het open landschap te laten verlopen in een half-open groenzoom. Daarmee wordt bedoeld dat er in het aanwezige en nieuwe groen doorkijkjes kunnen komen waardoor je uit Heiloo naar buiten kan kijken en omgekeerd. Op sommige plaatsen in de groene zoom bestaan dergelijke doorkijkjes al, bij voorbeeld in de richting van de abdij van Egmond. Er wordt in dit artikel steeds gesproken over structuurvisie maar eigenlijk gaat het om een ontwerp-structuurvisie. Of de echte structuurvisie er straks zo uit gaat zien, hangt mede af van de reacties op het ontwerp waarover ook uw mening wordt gevraagd. Het College van burgemeester en wethouders is het er wel over eens dat het om goede plannen gaat in de ontwerp-structuurvisie, die het waard zijn om aan u voor te leggen. Het vaststellen van de uiteindelijke structuurvisie gebeurt door de gemeenteraad. De plannen in de structuurvisie lijken heel globaal. Dat is ook de bedoeling. U kunt de plannen het beste vergelijken met 'toekomstdromen'; je weet wat je graag wilt en wat je niet wilt. Voor die dingen die je graag wilt, zoek je naar mogelijkheden om ze te realiseren. Zo is het ook met een structuurvisie. Als de meeste inwoners van Heiloo het erover eens zijn dat de rust en het groen van ons dorp behouden moet blijven, en dat de Ken nemerstraatweg weer een rustige laan zou moeten worden, dan zal het gemeentebestuur er alles aan moeten doen om dit gerealiseerd te krijgen. Dat zal niet op korte termijn zo zijn, maar 'wie niet waagt, die niet wint' moet u denken. Hieronder geven wij puntsgewijs de mogelijkheden aan: f u kunt de ontwerp-Structuurvisie inzien bij de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis (op werkdagen tussen 8.30 en 12.00 uur) of in de Openbare Bibliotheek Heiloo Na het inzien kunt u uw reactie, liefst schriftelijk, in leveren bij de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo u kunt een exemplaar van de ontwerp- Structuurvisie bestellen bij de gemeente tegen betaling van f 20,--. Uw bestelling kunt u doorgeven aan Ingrid Hoeksema, secretaresse van het College, tel. 31 32 88. r u kunt deelnemen aan de discussie-avond over de structuur visie, die de gemeente Heiloo op maandagavond 25 november organiseert in gebouw Het Kruispunt aan de Maasgeesteranus- weg te Heiloo. U moet zich dan voor 18 november a.s. aan melden. Dit kunt u doen door het aanmeldingsformulier bij dit artikel in te sturen aan de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Uiteraard kunt u het formulier ook inleveren bij de receptie van het gemeentehuis. U kunt u ook tele fonisch aanmelden bij Ingrid Hoeksema. Dit kan via haar telefoonnummer 31 32 88 en uitsluitend op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur of 15.00 en 16.00 uur. Voor organisaties is een soortgelijke discussie avond georganiseerd op dinsdag 26 november. Zij worden hier voor per brief uitgenodigd. Organisaties die deze week nog geen uitnodiging hebben ontvangen maar die wel graag deel willen nemen, kunnen hierover contact opnemen met Ingrid Hoeksema. Tot uiterlijk 17 december a.s. heeft iedereen de tijd om zijn of haar reacties in te leveren bij de gemeente. Alle reacties, ook die tijdens de discussie-avond naar voren komen, worden bestudeerd en voorzien van een advies. De gebundelde reacties en bijbehorende adviezen worden vervolgens doorgegeven aan de leden van de gemeenteraad die deze reacties kunnen betrekken bij de politieke discussie over de structuurvisie. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de definitieve structuurvisie in de raadsvergadering van 2 april wordt vastgesteld. De gemeente vindt dat iedereen de gelegenheid moet hebben om ook de gebundelde reacties en adviezen in te zien. In de gemeentelijke rubriek in de Uitkijkpost zullen wij berichten wanneer en waar u de bundel in kunt zien. Meer informatie: bel ons! Als u naar aanleiding van dit artikel nog vragen heeft, kunt u bellen met Clara Overes, voorlichter van de gemeente Heiloo. Zij is doorgaans bereikbaar op alle werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur via haar telefoonnummer 31 32 89. En als zij uw vraag zelf niet kan beantwoorden, weet ze in ieder geval wie dat wél kan! KNIP UiT Ik wil graag deelnemen aan de lokale discussie over de gemeente Heiloo op maandag 25 november. Naam: Adres: Telefoonnummer:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 10