Jubileum Sans Atout Schilderwerk? Profiteer van de winterpremie! Lichtgewicht flessen bij Zuivelservice Heiloo Meervogels Handbal Indië-veteranen bijeen Politieberichten Boeiend betoog over Amadeus Mozart Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Begrotingsvergadering voor Limmer raad Winkelen met De Zonnebloem 'Egmond heeft het': 'n subtropisch zwembad Leo Tijssens exposeert beelden in Zevensprong Archeologisch onderzoek in Limmen succesvol SV De Vrijheid Politieberichten Programma d'Enterij Lamoraal van Egmont en Kleine Kapel geven surprise-concert Pud papier acties inHeitaa Billy Brooks Rosa King bij 't Akertje Bridgeclub Sans Atout Uw bloed is broodnodig Ingezonden Bob Denneboom in Galerie Amber Akersloot weer verder Delta Barok Trio met structuurvisie in de Slotkapel PAGINA 16 UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 1991 HEILOO - Bij het 55-jarig jubileum van Bridgeclub Sans Atout werd mevrouw L. Harreveld gehuldigd. Zij is op 88-jarige leeftijd al 53 jaar een trouw en zeer actief lid van de vereniging. Daarom terecht door voorzitter Toorenburg in 't zonnet je en de bloemen gezet. HEILOO - De winter is bij uitstek het seizoen om het interieur eens flink on der handen te laten nemen door de Win- terschilder. Ten eerste omdat het nieuwe seizoen dan fris en gekleurd kan beginnen. En ten tweede mdat er dan een premieregeling bestaat voor in de winter uitgevoerd onderhoudserk als schilderen en behangen. Particuliere op drachtgevers ontvangen namelijk een premie van 50 gulden per schilder per dag. De belangrijkste voorwaarde hier bij is dat het werk tenminste drie man dagen omvat. Voor niet-particuliere opdrachtgevers is er een winterpremie van 35 gulden per schilder per dag. De periode waarin de winterpremierege- ling van kracht is, loopt van maandag 18 november tot en met vrijdag 20 de cember en van maandag 6 januari tot en met vrijdag 13 maart. Het is aan te ra den zo snel mogelijk een afspraak te maken met de schilder. Hij kan dan een prijsopgave verzorgen, het schilderwerk goed inplannen en de premie-aanvraag regelen. Een tijdige afspraak garandeert dus dat zowel het binnenschilderwerk als de premieaanvraag goed en op tijd worden verzorgd. Schilders doen meer dan het hanteren van de verf- of lijmkwast. Zij adviseren graag over de mogelijkheden om inte- reieurs te verfraaien. Met behulp van de modernste materialen en technieken worden woningen en gebouwen in een nieuw en kleurrijk jasje gestoken. Voor meer informatie kunt u contact opne men met schildersbedrijf Ursem of Ter voort in Heiloo. De zeven zuivelprodukten, die in de vernieuwdelichte fles te koop zijn. HEILOO - Deze week wordt voor de dagverse zuivelprodukten een nieuwe, lichtgewicht fles geïntroduceerd. Melk, vol en halfvol, karnemelk, yoghurt, vol en halfvol, vanillevla en chocoladevla worden door Zuivelservice Heiloo nu in een nog altijd ambachtelijke glazen ver pakking gebracht, maar wel minder zwaar. In plaats van 620 gram weegt de nieuw vormgegeven fles nu nog maar 400 gram. Zowel voor de consument als voor de brengers van de zuivelproduk ten een extra voordeel, naast dat van de mogelijkheid van hergebruik dat bij gla zen verpakking hoort. De rijdende winkels van Zuivelservice Heiloo komen helaas niet in alle starten van Heiloo aan huis. Maar alle consu menten, die toch gebruik willen maken van de huis-aan-huis bezorg-service, kunnen altijd telefonisch hun bestelling doorgeven volgens het principe: van daag gebeld, morgen besteld. In de wekelijkse advertentie van Zuivel service Heiloo vindt u de telefoonnum mers voor de bestelling van boodschap pen. Daarnaast kunt u hierin zien welke dagverse zuivelprodukten in de nieuwe glazen verpakking verkrijgbaar zijn. AKERSLOOT - Na twee wedstrijden met gering verschil verliezen was het herstel van de dames overtuigend. Trainer-coach Albert Verzijde, enige tijd afwezig, is door Susan Bron vervan gen en zij heeft het team in het goede spoor weten te houden. Nummer veer tien bleek de motor van MFC. Door de ze uit te schakelen, met extra aandacht van de verdediging, snelle spelhervattin gen en de kansen benutten was Meervo gels goed voor twee punten (14-10). Werden in het verleden de kansen door enkele spelers van de heren die niet in vorm waren, teniet gedaan, afgelopen zondag een team dat vooral collectief goed handbalde speelde. De kansen werden benut en wilde HVC iets terug doen, vond men keeper Arjan v.d. Poorte op hun weg. Deze monsterover winning belooft veel voor de nabije toe komst (15-26). LIMMEN - De bekende schilder-teke naar Bob Denneboom behoort tot de al wat oudere kunstenaars. Hij werd op 23 december 1909 in Amsterdam geboren. Zijn opleiding ontving hij op de Amsterdamse Vrije Academie voor Beeldende Kunsten. Na de bevrijding van 1945 vertrok Bob Denneboom naar Egmond aan den Hoef waar hij zich naast het schilderen bezig hield met de restauratie van de Slotkapel en het orga niseren van de kunstmarkten in Bergen. Ook hielp hij bij de bouw van Maduro- dam en het Zuiderzeemuseum. In 1986 hing werk van Bob Denneboom in het Singermuseum op de tentoonstel ling van hedendaagse portretkunst, waar 150 portrettisten hun werk toon den. Een mooie map met werk van zijn hand over De Kust kwam later uit. Het bij deze map behorende boekje ligt tij dens de expositie bij Amber ter inzage. Begin 1992 komt de herdruk uit van het boekje Derper, Hoever, Binder" over het volksleven van de drie Egmopden dat hij samen met Kathinka Lannoy maakte. Over zijn werk als portrettist zegt Bob Denneboom: Omdat ik een mensen- gek ben, staat de mens als figuur en por tret" in mijn werk centraal, wat de techniek betreft heb ik geen bepaalde voorkeur". Behalve tekeningen maakt hij ook pastels, olieverven en aquarellen in figuratieve trant. Op de tentoonstel ling in Amber zijn naast portretten ook landschappen, stadsgezichten en een en kel abstract werk te zien. Onlangs heeft Bob Denneboom een serie volkomen nieuw, modern werk gemaakt. Hiervan kunt u als voorproefje één schilderij op de tentoonstelling bij Amber zien. Bob Denneboom exposeert zijn werk van donderdag 14 november tot en met zaterdag 7 december bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen. De openingstijden zijn: donderdag tot en met zondagmiddag van 14.00-17.00 uur. Galerie Amber is ditmaal dus ook op zondagmiddag geopend. HEILOO - Op zaterdag 14 december zullen oud-militairen, Indiëgangers van Land- Zee- en Luchtmacht, bijeenko men in het Open Huis, boven winkelhof 't Loo. De aanvang is 10.00 uur. Naast een lunch is er ook een filmvoorstelling en verder wordt deze dag in ontspannen sfeer doorgebracht. Zij die thans woon achtig zijn in Noord-Holland kunnen zich alsnog tot en met 17 november schriftelijk opgeven bij het adres J. Smeets, Ewisweg 120, 1852 EM Heiloo. De eigen bijdrage van 10 gulden per per soon kan die dag in het Open Huis wor den voldaan. Ook de partners en nabestaanden van deze oud-Indië- gangers zijn van harte welkom. HEILOO - Twee jongens zonder vaste woon- of verblijfplaats werden betrapt bij het stelen van twee kratten met lege flessen bij een winkel aan de Wester- weg. Inbraak woning aan de Poortweijdt. Men kwam binnen door een raam te forceren. Er worden sieraden en pasjes vermist. Op de Middelhof werd op soortgelijke wijze geprobeerd in te breken. In plan oost werd het ster-embleem van een Mercedes ontvreemd. Snelheidscontrole op de Dors. Er wer den 8 bekeuringen gegeven. De snelste reed 79 km/u. Via de achterdeur werd ingebroken in een winkel van winkelcentrum het Hoekstuk. De deur naar de winkelpas sage werd ook opengebroken. Van een andere winkel werd de ruit beschadigd. Nog niet bekend is of er iets ontvreemd werd. Ingebroken werd er in een winkel aan de Heerenweg. Een brei-machine en diver se kledingstukken werden ontvreemd. Aanrijding met letsel op de Kenne- merstraatweg kruising Ypesteinerlaan tussen een afslaande auto en een recht- doorgaande bromfietser. De bromfiet ser had schaafwonden aan een been. De afslaande auto verleende geen vrije doorgang. Aanrijding met letsel op de Kanaalweg. Een bestelauto haalde een personenauto in. Een andere auto reed vanaf een uitrit de Kanaalweg op. Er volgde een botsing tussen de bestelauto en de auto, die uit de uitrit kwam. Vervolgens botste de bestelauto tegen een boom. Twee voer tuigen raakten fors beschadigd. Een bestuurder werd voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Hij had ver wondingen aan mond, linkerknie en rechterheup. Aangifte van diefstal van een rolemmer vanaf de Oostkanter. Aangifte van diefstal van richtingaan wijzers van een auto. Op 25 juli en 27 augustus was iemand met zijn auto in Heiloo geweest en op beide keren was een richtingaanwijzer ontvreemd. Inbraak in een bouwkeet op de Domp- vloetlaan. Een raam werd opengebro ken. Ontvreemd werd o.a. een fax, rekenmachines, een schrijfmachine, di verse electrische gereedschappen, een radio en een telefoon. Vernieling van een ruit van een auto op de Haesackerlaan. Bij controle op de Kennemerstraatweg bleek na de ademanalyse een 27 jarige inwoner van heiloo onder invloed zijn pesonenauto te besturen. Diefstal uit een personenauto, welke ge parkeerd stond op het parkeerterrein van het recreatieterrein Noorderneg aan de Zeeweg. Ontvreemd werden een handtas met diverse bescheiden, een tennisracket en een flitsapparaat. Inbraak in een woning aan de Kerke- laan. Toegang werd verkregen door het forceren van een keukendeur. Uit de woning werden sieraden en geld ont vreemd. Van een auto op de P.v. Muijenweg werden een ruitenwisser en een antenne vernield. Bij een woning aan Hoog en Laag werd een klein ruitje ingegooid. In het kader van de alkoholcampagne zijn de afgelopen week ongeveer 30 au tomobilisten gecontroleerd op drank gebruik. Vorige week werden 10 fietsen als ont vreemd aangegeven. 10 Fietsen werden aangetroffen. 3 Fietsen gingen terug naar de eigenaar. De heer Passchier (rechts) vertelde in de bibliotheek voor een aandachtig publiek over de componist Mozart. HEILOO - Op 5 december is het precies 200 jaar geleden dat Johannes Chry- sostomos Wolfgang Amadé Mozart overleden is. Om dit feit te gedenken or ganiseerde de openbare bibliotheek Hei loo een lezing onder de titel 'Mozart, Europees Musicus, 1791-1991'. Daartoe had zij de heer Herman Passchier, voor zitter van de Nederlandse Mozart- vereniging èn van de Stichting Neder landse Mozartweek uitgenodigd. Aan een talrijk en aandachtig luisterend pu bliek lichtte de heer Passchier vooral de genialiteit van Mozart toe. Voor de pau ze zijn prille jeugdjaren, toegespitst op de periode die hij in Nederland heeft doorgebracht. Na de pauze gespiegeld aan zijn laatste levensjaar 1791, waarin hij onder andere 'Die Zauberflöte' en het 'Requiem' schreef. Met behulp van vele muziekfragmenten ondersteunde de spreker zijn uitermate boeiend en in teressant betoog. AKERSLOOT - De gemeente gaat weer een volgende stap zetten met de struc tuurvisie. Op het ontwerp zijn reacties binnengekomen van allerlei rijks- en provinciale instanties. Eén en ander vol gens de procedure die past bij dit soort gemeentelijke beleidsvoornemens. De raadscommissie zal maandag 18 novem ber om 20.00 uur in een extra vergade ring bijeenkomen. Ten toonzetting van de binnengekomen reacties is zowel kritisch als ook on dersteunend. Ondersteuning is er voor de keuze van de oostkant als ontwikke lingsrichting. Ook worden de toeris- tische-recreatieve mogelijkheden van de waterzijde van Akersloot onderschre ven. Kritiek is er op het aantal te bou wen woningen en op de soort woning bouw, die te duur zou worden door de aanleg van het water naar het dorp. Met name de belangen van natuur en land schap worden door een aantal instanties sterk benadrukt. Een bedrijfsterrein wordt door de Kamer van Koophandel en de dienst Economie van de provincie economisch wenselijk genoemd, maar afhankelijk gesteld van een nadere ruimtelijke afweging. LIMMEN - Volgende week woensdag hebben de raadsleden van Limmen een fikse klus te klaren, 's Avonds om 20.00 uur begint in Vredeburg namelijk een vergadering met meer dan veertig agen dapunten. Daaronder de najaarsnota 1991 en de begroting voor 1992. De par tijen in de raad zullen ter gelegenheid hiervan hun politieke visie geven. Daar naast komen ook het minimabeleid en het subsidiebeleid als agendapunten te rug. Er is dus het nodige verbale vuur werk te verwachten tijdens de openbare bijeenkomst. LIMMEN - Op dinsdagavond 19 no vember tussen 19.00 en 21.00 uur orga niseert De Zonnebloem in samenwerking met V D een Koopa vond, speciaal voor ouderen, gehandi capte en anderen, die niet zelfstandig boodschappen kunnen doen. U bent dan in de gelegenheid om rustig uw in kopen te doen en bovendien zal u een kopje koffie worden aangeboden, het geen de St. Nicolaassfeer zal verhogen. Heeft u in uw familie of kennissenkring iemend, die u kan vergezellen, dan kunt u op eigen gelegenheid gaan. Indien no dig, staan er voldoende rolstoelen bij de ingang ter beschikking. Heeft u echter geen chauffeur en/of begeleider ter be schikking, belt u dan tijdig even naar De Zonnebloem, secr. mevr. N. Seig- nette, tel. 1324. Vrijwilligers helpen u dan graag bij uw winkelavondje. Met een opduikend bord en vuurwerk werd het zwembad geopend. EGMOND - Vqrige week maandag opende commissaris van de koningin in Noord-Holland, R. de Wit, het subtro pische zwemparadijs in Egmond aan Zee. Uit het water kwam een groot bord naar boven met de tekst 'Egmond heeft het'; geen twijfel mogelijk wat met 'het' werd bedoeld. Het zwembad is een prachtige accom modatie geworden, die zowel ten behoe ve van de talrijke toeristen als voor de inwoners van Egmond en omringende plaatsen de grote investering van meer dan zes miljoen gulden waard is. Tij dens de opening spraken zowel de com missaris van de koningin als Egmonds burgemeester Brommet vol lof over de realisatie van het project. L. Tijssens exposeert onder andere dit werkstukdat hij Extasenoemt. HEILOO - Vanaf zondag 17 november exposeert de beeldend kunstenaar Leo Tijssens drie weekends in De Ze vensprong aan de Ewisweg te Heiloo. Tijssens is van oorsprong Alkmaarder en is nu woonachtig in Amsterdam. Sinds 1981 is Leo Tijssens, die opgroei de in een groot gezin, bezig met beeld houwwerk. Aanvankelijk in hout en steen werd tenslotte het boetseren met was en vervolgens gieten in brons zijn werkwijze. Als uitgangspunt voor zijn werk geldt het goed waarnemen van ge luiden, bewegingen en vormen van mens en dier. Fantasie en werkelijkheid zijn daarbij met elkaar in strijd. De expositie in De Zevensprong heeft als titel 'Verleiding en Hartstocht' en is te zien op 17, 23, 24 en 30 november en op 1 december, telkens tussen 13.00 en 17.00 uur. De officiële opening is zater dag 16 november om 15.00 uur, waarna men nog welkom is tot 17.00 uur. LIMMEN - De opgravingen in Limmen aan de Zuidkerkelaan, nabij de Oude N.H. Kerk, verlopen voorspoedig. Hoe wel de vanaf augustus lopende opgra vingen nog niet zijn voltooid, is er al een schat aan gegevens naar boven geko men. De bewoningssporen gaan terug tot de late ijzertijd/Romeinse tijd (200 v. Chr. - 200 n Chr.). Uit deze periode is een uitgebreid systeem van akkers blootgelegd. Verder zijn belangrijk de vroeg middeleeuwse sporen (8e-9e eeuw), waaronder een volledig koopmans- of ambachtshuis van ca. 10m lang en 4 m breed, waarschijnlijk gelegen aan een weg die langs een sloot liep. Deze sloot liep waarschijnlijk om de toen reeds bestaande (houten) kerk en leverde vele interessante vondsten op, waaronder een benen speelstuk, een wrijfsteen, een versierd benen weefgewichtje en veel aardewerk. Een bijzondere vondst was het volledige skelet van een grote hond. Opvallend is het ontbreken van bewo ningssporen van ca. 1000 tot 1300 (hoge middeleeuwen). De bewoning rond de kerk komt pas weer goed op gang na ca. 1300. Huizen uit deze periode zijn moei lijk aan te tonen doordat de dakdragen- de palen niet meer ingegraven zijn maar op zijn maar op horizontale balken lig gen, later vervangen door baksteen. Veel materiaal uit deze late- en post- middeleeuwen is echter gevonden uit be geleidende verschijnselen als een 14e/15e eeuwse sloot, afalkuilen uit de 17e/18e eeuw en twee waterputten: één uit de 16 eeuw en een ander uit de 18e eeuw. Veel werk dient nog door de Archeolo gische Werkgroep Limmen verzet te worden voor de opgravingen voltooid zijn. Hierbij is hulp van meer vrijwilli gers nodig. Degenen die belangstelling hebben om aan deze opgravingen mee te doen kunnen zich melden bij Mark van Raaij, tel. 02205-3097. LIMMEN - Uitslagen van woensdag 6 november: E-klasse:l. J. Drenth 99, C. Hooyboer 99 3. G. Miltenburg 98, C. Mooy 98. A-klasse. W. Erkamp 98, C.S. Pepping 98, R. Schatt 98, B. Met selaar 96. B-klasse: 1. C. Onderwater 98, 2. K. Punt 94, 3. N. Niele 93. C- klasse: 1. B. Meyer 94, M. Landmeyer 94, 3. A. Engel 93. D-klasse: 1. J. Pep ping 92 2. Mej. J. Zonneveld 89, R. Ha- geman 89. LIMMEN - Op dindag 5 november werd er op de Dusseldorperweg en de Uitgeesterweg een snelheidscontrole ge houden. De controle werd in de ochten duren gehouden en het resultaat op de Dusseldorperweg was één proces verbaal voor 67 km per uur (toegestaan max. 50 km/uur) en op Uitgeesterweg 14 processen-verbaal, waarbij de snelste 89 km/uur reed (max. snelheid toe gestaan 50 km/uur binnen de bebouwde kom). Afgelopen week kwam een persoon aan 't bureau die vertelde een aanrijding met haar bromfiets te hebben gehad op 1 november 1991 omstreeks 18.10 uur op fietspad aan noordzijde van de Rijksweg nabij pompstation Texaco. Ze zou tegen een jogger zijn gereden. Ze heeft hierbij een hersenschudding opge lopen en er was schade aan de brom fiets. De politie Limmen verzoekt eventueel getuigen zich te melden. De jogger is na de aanrijding doorgelopen en ook hem verzoeken we zich te mel den bij de politie Limmen. Op zaterdagmorgen omstreeks 3.00 uur is op de Rijksweg een onverlichte en on verzekerde bromfiets in beslag geno men. De bromfiets reed overigens met een - zelfs voor 's nachts - te hoge snel heid. De bromfiets is ondertussen tech nisch onderzocht en de bestuurder krijgt een proces-verbaal. Gevonden voorwerpen: bromfietssleu tel (met twee sleutels), protemonnaie (gevonden 4 maanden geleden bij dok terspraktijk). Verloren voorwerpen: zilveren bedel armband, zwart leren portefeuille, kin- derjas met geel en gebloemde voering met omslag. Zaalvoetbal K.N.V.B. Vrijdag 15 november: ERHO-Sportteam/Teere 19.00 ZVV 't Haasje-Students 19.50 MCA-Schoonm.Succes 20.50 Le Pont/Kotax-APSOV 21.40 ZVVC Uniekaas-HSV 22.30 Maandag 18 november: Ayyildiz Sport-Depova Standox 19.00 d'Enterij-Telephone Stars 19.50 MCA-'t Pontje 20.40 AFC'34/Accom-De Foresters 21.30 D'Enterij-Bordos 22.20 Volleybal Dinsdag 19 november: Oranje Wit 3-Rood Wit, dames 20.10 Oranje Wit 2-Rood Wit, dames 20.10 Oranje Wit 4-Schoorl, dames 20.10 Basketbal Zaterdag 16 december: Dunking Limmen-Alkmaar Quardians, 18.00 19.15 EGMOND - De Barokmuziek is tegen woordig in. Maar er is veel meer prach tige muziek uit deze periode dan ,,De Vier Jaargetijden" van Vivaldi en het Kerstconcert" van Corelli. Dat kunt u beluisteren op zondag 17 november, om 15.00 uur in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Dan speelt daar het Delta Barok Trio. Dit trio stelt zich juist ten doel de wat minder bekende muziek uit de Barok dichterbij het publiek te brengen. Eén van de manieren waarop dit nagestreefd wordt, is de thematische programme ring: programma's worden zoveel mo gelijk gebouwd rond een thema, waardoor de ,,rode draad" zichtbaar wordt. Dit concert van het Delta Barok Trio zal gaan over de componisten J.S. Bach, G. F. Handel en G. Ph. Tele- mann: de grote drie uit de laat-barok. Door de combinatie van de historisch- verantwoorde muzikale interpretatie met de geheel eigen wijze van aanpak en prestatie van het Delta Barok Trio krijgt oude muziek een nieuwe impuls. Eén en ander krijgt 17 november in de Slotkapel nog een extra dimensie door de medewerking van de Braziliaanse vi olist Paulo Souza. Het concert begint om 15.00 uur. De entree is 10,00 p.p. EGMOND - Op zondag 17 november geèft muziekvereniging Lamoraal van Egmont een koffieconcert in het Rode Hert te Egmond aan den Hoef. Om aan te geven dat Sinterklaas in aantocht is heeft men dit concert als ondertitel "surpriseconcert" gegeven. Er zijn dan ook verschillende surprises in het pro gramma opgenomen. Ook de Kleine Kapel zal tijdens het concert te beluiste ren zijn. Om de surprice-sfeer niet te beinvloeden kunnen we hier het programma nog niet verklappen. Wel is reeds te vermelden dat o.a. de prachtige Spaanse composi tie "El Paso Moro Gitano" van Kees Vlak op het programma staat. En zoals op alle concerten van Lamoraal van Eg mont in 1991 ontbreekt er ook dit keer niet iets van Mozart. Dit keer zal de "Figaro-mars" zijn in een arrangement van dirigent Frans Alleman. Een aangename verrassing zal ook zeker het optreden zijn van de Kleine Kapel. Het optreden van de Kleine Kapel zal in het teken staan van een kapelmeester wisseling. Kapelmeester Leo Stam heeft plaats gemaakt voor de nieuwe kapel meester Rien Druiven. Leo Stam heeft vele jaren voor de kapel gestaan en maakte vele successen mee. Hij blijft overigens bij de kapel de solo-trompet spelen en de zang voor zijn rekening nemen. Het eerste wapenfeit van kapelmeester Rien Druiven ligt er reeds. Hij heeft twee weken geleden met de Kleine Kapel op h?t Zilverstad blaaskapellencon- cours te Schoonhoven een prachtige eerste prijs behaald met 312,5 pnt. Na tuurlijk zal men hiervan wat laten ho ren. Het tweede gedeelte van het Kleine Kapel programma zal onder leiding staan van Leo Stam, met een greep uit het unieke repertoire wat hij heeft op gebouwd. Het belooft zeker een attractief concert te worden waarop het predikaat "voor het hele gezin" meer dan ooit van toe passing is. De toegang is vrij en de aan vang om 12.00 uur. Rosa King komt opnieuw naar Hei loo voor een optreden. HEILOO - Zondag 17 november om 18.00 uur is de graag geziene saxofo- niste èn vocaliste, Rosa King weer te be wonderen bij 't Akertje. Samen met haar band Upside Down, èn een wel heel bijzondere 'uitsmijter': Billy Brooks, de Skoonum-virtuoos! De in Alabama geboren Brooks heeft een mu zikale carrière achter de rug, waar je u tegen zegt. Na een gedegen studie trompet, clarinet en piano werkte hij samen met o.a. Louis Armstrong, Duke Ellington, Lio nel Hampton, Marvin Gaye, Little Ri chard en Ike Tina Turner. Te beluisteren is hij ook op platen van The Four Tops, Supremes, Ray Charles en B.B. King, en in films als "Blazing Saddles" èn "Hello Dolly". In zo'n beetje alle grote theaters van Amerika, Canada, Japan en Europa, gaf hij acte de présènee, en dat tot de dag van vandaag! Overtuig jezelf, wat deze rasmuzikant uit de stallen van o.a. Chess en Tamla Motown in zijn mars heeft! Nog niet zo lang terug op toernee in o.a. Mexico Ci ty, Tokyo, en Yokohoma, als gewaar deerd lid van de 'Lionel Hampton All Stars Band', nu dan "op Kapel"! Vo lop aanwezig, met zijn Skoonum, welk instrument in 1965 zijn eigen uitvinding was. Opgeblazen? Zelfs de loftrompet niet! Wel oppassen geblazen, daar de aanvang reeds 18.00 uur is! kad. meisjes Dunking Limmen-KTC, heren Dunking Limmen-Bestmade/ Akrides, heren 20.30 Sportinstuif 55-plus: Donderdag 14 november van 14.00-15.30 uur voor dames en heren. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Iedere maandag Volleybalvereniging Effect, container nabij sporthal Het Vennewater. Tussen 18.00-22.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uhr. Woensdag 20 november Fanfare showband Heiloo, huis aan huis actie in Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Ook gebruikte kleding. Halen op verzoek: 331783 (tussen 17.00-18.00 uur). Maandag t/m vrijdag (school- en/of werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840 of 02206- 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga: ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren, 8.45-15.30 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook gebruikte kleding. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. HEILOO - Uitslagen maandag 11 no vember: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 65,0% 2. Schouten-Vermeeren 61,7%. B-lijn: 1. Fam. Kaashoek 60% 2. Mevr. Middelbeek-Bolweg 57,5% C-lijn: 1. Ds. Meijering-Werdmuller 64,6% 2. Teusen-v. Linden 58,3% D-lijn: 1. Mw. Potze-Kemper 63,3% 2. Roelofs partner 61,7% E-lijn: Mevr. Hellemans-Grootes 58,9% 2. Mevr. Westhuize-Theune 57,8% F-lijn: 1. Ds. v. Toornburg-de Vries 67,5% 2. Ds. de Jager-v.d. Goot 57,5%. AKERSLOOT - Daarom blijven wij van het Rode Kruis afd. Akersloot steeds weer de donoren vragen. Want uw bloed kan ook een mensen leven red den! Er is steeds weer bloed nodig, voor de vaak voorkomende bloedtransfusies, maar ook voor onderzoek en het win nen van zeldzame stoffen om bepaalde ziekten te kunnen bestrijden. En wat denkt u als beloning te krijgen? In elk geval geen geld, echter het weten dat, mocht u onverhoopt bloed nodig hebben, er bloed is, afkomstig van ook een donor, zoals u en ik. Laten we dit nu ook samen doen! Het kan, na tuurlijk. Wij geven aan elke donor weer de kans bloed te geven in café de Vriendschap op vrijdag 22 november van 18.45 tot 20.30 uur. U komt toch zeker ook? Op deze avond wordt er tevens een filmpje gedraaid, waarin uiteen wordt gezet wat er allemaal met uw bloed gebeurt. Structuurplan HEILOO - Recentelijk is het zogeheten structuurplan van het college aan de ge meenteraad gepresenteerd en ter inzage gelegd voor overige geinteresseerden. Wat direct opvalt zijn de mogelijke lo caties voor de aanleg van een derde be drijventerrein alsmede de uitbreiding van het woningareaal. Vooral wat betreft het bedrijventerrein kan men z'n vraagtekens plaatsen, aan gezien er reeds twee terreinen zijn: de Oude Werf en Oosterzij. Ten zuiden van Heiloo probeert Limmen zich sterk te maken om aldaar een bedrijventer rein te realiseren. Maar wat dacht u van het binnenkort te ontwikkelen bedrij venterrein in de Boekelermeer, op de noordoost grens van onze gemeente. Potentiële werknemers kunnen hun werk straks binnen enkele minuten be reiken. Men kan zich afvragen of er wel overleg plaats vindt met provincie en buurgemeenten. Dat deze aanleg ten koste gaat van onvervangbaar weidege bied is duidelijk. Ook het zoeken van nieuwe woninglo caties moet kritisch gevolgd worden. Waaruit blijkt dat tot 2000 nog 1100 en daarna tot 2010 nog eens 600 woningen gebouwd moeten worden. Men beweert dat dit nodig is om de vergrijzing tegen te gaan. Goede raad aan diegenen die ons dorp gaaf willen houden: hou groen wat groen is. Bouw alleen voor woningzoe kenden. Overleg eerst eens met je buur gemeenten voor je met een voorstel voor bedrijventerreinen naar het ge meentebestuur loopt. Ontwerp een be hoorlijk openbaar vervoerplan op interregionaal niveau, zodat niet ieder een in zijn auto hoeft te stappen. Kort om, geacht college: hou het leefbaar. Dat schreven uw partijen toch ook in hun verkiezingspamflet? H. Tolsma, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 16