mm D66 Heiloo-Limmen viert 25-jarig bestaan KVG St. Monica Wethouder Wuijster licht verkeersregels toe voor 55-plussers in Trefpunt Beginnerscursus papier-architectuur Nivon-landenavond over Spanje Harmonie Caecilia succesvol op concours Wie wil de VVD-fractie Heiloo spreken? Operette Vereniging in de Oudheidskamer Vergadering Oud Heiloo Cuba Si Cursus Engels voor 55-plussers Spasmodique: bekende muzikale gast in de Buk Open dag De Sluys PAGINA 8 UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 1991 HEILOO - Vrijdag 1 november vierde D66 Heiloo-Limmen het 25-jarig bestaan van de politieke partij D66. Tij dens deze bijeenkomst was veel oud ma teriaal verzameld uit de Heilooër politieke geschiedenis van D66. Onder de aanwezigen waren enkele oud-actieve leden van D66 Heiloo zoals Gerard van de "Putte (oud-penningmeester), Ali Schuurman-de Haan (oud-gemeente raadslid en oud-voorzitter) fv Jos van Dam (oud-voorzitter). De huidige voorzitter Hans Vlug memo reerde o.a. de discussie die binnen D66 is gevoerd over het Brinkplan - één van de eerste plannen voor winkelcentrum 't Loo. Het is of de geschiedenis zich her haalt, want ook nu buigt de gemeente raad zich over mogelijke herinrichtings voorstellen van het winkelcentrum 't Loo. Veel politieke succesjes kwamen aan de orde zoals het initiatief van D66 tot de oprichting van de moedermavo en de nota openbaarheid; een nota die pleitte voor meer open politieke cultuur binnen de gemeenteraad en gemeentebestuur en meer inspraak en voorlichting voor de burger, Als dank voor de inzet van de vele leden en sympathisanten voor het vele werk dat er is verricht, werd aan het oudste Heilooër lid Gerard van de Putte (lid vanaf 1966) een bos bloemen aange boden. Het nieuwste lid Ronald Koorn werd een fles wijn aangeboden, HEILOO - Dinsdag, 5 november hield het K.V.G. haar jaarlijkse bezinnings dag bij de Zusters Juliana aan de Hoo- geweg. Voor 80 dames hield Vicarus Geukers een boeiend betoog, met als onderwerp Geloven in deze tijd". Het werd van alle kanten belicht en bespro ken. Na de lunch werd de discussie hervat. Het vanzelfsprekende uit het verleden is niet meer en heeft plaats gemaakt voor eigen interpretatie, bezinning en verant woordelijkheid. Om 14.30 uur werd de dag besloten met een Eucharistievie ring. We kunnen terugzien op een zeer goede bezinningsdag. Onze volgende bijeenkomst heeft een duidelijk ander thema. Op woensdag 20 november, om 20.00 uur in 't Trefpunt, zal de heer Schekkerman uit Castricum voor ons de avond verzorgen, met als thema „Hóe goed ken je je provincie". Ondersteund door een dia prestatie zal hij ons veel laten zien en horen van onze mooie provincie. Het belooft een mooie en leerzame avond te worden. Introdu cé's zijn van harte welkom. HEILOO - Op woensdag 20 november om 10.00 uur zal wethouder J. Wuijs ter-Schuddeboom in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo in samenwer king met Veilig Verkeer Nederland een toelichting geven over de wijzigingen van de verkeersregels en verkeerstekens door de invoering per 1 november van het nieuwe Reglement Verkeersregels en verkeerstekens. De toegang is gratis. Niet alleen in Heiloo, ook elders in den lande roept het nieuwe reglement veel vragen op. Om die reden heeft Veilig Verkeer Nederland een algemene info lijn ingesteld 035-211441. Nu reeds ko men op dit nummer honderden tele foontjes binnen. Het oude reglement is inmiddels 25 jaar oud. In die tijd is enerzijds, zijn ver keersdeelnemers veel mondiger gewor den. De belangrijkste verandering van het reglement heeft te maken met ons ei gen mondiger gedrag in het verkeer: 'Geef je eigen verstand eens voorrang!' Het aantal regels wordt verminderd. In plaats daarvan krijgt de verkeersdeelne mer een grotere eigen verantwoorde lijkheid. De meeste 55-plussers kenden de oude verkeerstekens en -regels goed; ze kre gen ze bij wijze van spreken met de pa plepel ingegoten. Om niet voor onaan gename verrassingen te komen staan, is het nu belang kennis te nemen van de veranderingen. Daar begint op woens dag 20 november om 10.00 uur in het Trefpunt uw eigen verantwoorde- UikhpiH HEILOO - Met ingang van vrijdag 28 februari start de Stichting Ouderenwerk Heiloo een beginnerscursus papier architectuur voor 55-plussers. De cursus wordt eens per 14 dagen 's morgens van 10.00-12.00 uur gegeven in het Tref punt, Westerweg 294 te Heiloo. De kosten (excl. materiaal) zijn 25,00. Wat is papier-architectuur? Heel be kend is het origami, de Japanse vouw- kunst, waarmee met kleurig papier allerlei dieren en dingen gevouwen wor den. De kunst daarvan is, dat er uitslui tend gevouwen wordt en er geen andere technieken als bijvoorbeeld knippen of snijden gebruikt mogen worden. Bij Papier-architectuur gebruikt men juist wel die andere technieken en met name het snijden en rillen. Daarmee worden hele andere, maar wel weer prachtige en soms verbazingwekkende resultaten bereikt. Voor nadere opgave en/of informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294 te Heiloo, tel. 331297 (bereik baar op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur). HEILOO - De jaarlijkse landenavond van het Nivon Heiloo vindt plaats op zaterdagavond 23 november en is dit maal gewijd aan Spanje. Het bestuur heeft mevrouw A. van Wiechen (arche ologe) en de heer R. Conens (fotograaf) bereid gevonden een dialezing te verzor gen onder de titel: 'Spanje, meer dan zon alleen!'. De lezing beidt een boeiende zwerftocht door natuur en cultuur van dit fascine rende land. Want Spanje heeft zoveel meer te bieden dan alleen maar zon en zee: bergen, hoogvlakten, herinnerin gen aan een rijk en bijzonder verleden waar de geschiedenis zijn sporten heeft achtergelaten in ruïnes en musea. De Openbare Bibliotheek Heiloo zal zoals gebruikelijk weer zorgen voor een ten toonstelling uit eigen bezit van boeken, grammofoonplaten, compact discs en dia's. Plaats: Open Huis, aanvang 20.00 uur. De kosten bedragen voor Nivon-leden 3,50, voor jongeren t/m 18 jaar 2,00 en voor anderen 5,00 p.p. Kaarten voor deze avond kunnen vanaf heden worden gereserveerd bij de fam. Mulder, Het Veld 12, Heiloo, tel. 333127. HEILOO - Het Heilooër harmonie orkest Ceacilia is zaterdag 3 november op concours geweest in Tuitjenhorn. Het concours werd georganiseerd door de plaatselijke muziekvereniging Hilde- gardis en stond onder auspiciën van de Federatie van Katholieke Muziekbon- den in Nederland, in samenwerking met de roomskatholieke Noordhollandse bond van muziekverenigingen. Caecilia speelde als verplicht wer 'Qua- tre jours a Paris' van Kees Vlak en als keuzewerk 'Jamaican folk suite' van Harold L. Watters. Beide stukken wer den keurig uitgevoerd onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen. De jury, bestaande uit de heren Adams, Van Os senbruggen en Valkema, gaf hiervoor 270 punten, hetgeen goed was voor een eerste prijs in de eerste afdeling, waarin Caecilia uitkomt. Een succesvolle dag derhalve en eeri stimulerend begin van een nieuw muzikaal seizoen, vol van ac tiviteiten. Zoals u van Caecilia gewend bent, kunt u de harmonie weer bij vele activiteiten in Heiloo tegenkomen, zoals de intocht van Sint Nicolaas over anderhalve week en in het voorjaar bij de avondvier daagse. Een nieuw programma staat alweer op de lessenaars en vol verve wordt er ge werkt voor de komende concerten. Eind november is er een concert voor de pa tiënten van het psychiatrisch centrum, vervolgens een muzikale bijdrage aan de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Heiloo en in maart van het nieuwe jaar staat het voorjaarsconcert op het pro gramma. Al met al een wervelende start van een druk seizoen voor harmonie /"'opr'ilio te voeren, ervaren hoe leerlingen in het beroepsonderwijs werken. De scholen gemeenschap bestaat uit het lager huishoud- en nijverheidsonderwijs en het lager technisch onderwijs. Kom ken nis maken met of kom de kennis ver nieuwen over het lager beroepsonder wijs op de Open Dag op woensdag 20 november. HEILOO - De burgers van Heiloo, die de VVD-gemeenteraadsfractie willen spreken over het gemeentelijk beleid, krijgen daartoe woensdag weer de gele genheid. Op woensdag 20 november houdt de VVD-fractie om 19.30 uur haar maandelijkse openbare spreekuur in 't Open Huis. Opgave van het te bespreken onderwerp vooraf aan de fractiesecretaris drs. E.M.I. ten Hacken (tel. 330316) werkt een snelle en comple te beantwoording in de'hand. Overigens blijven de leden van de VVD- gemeenteraadsfractie natuurlijk steeds voor een ieder aanspreekbaar. Gemaks halve de telefoonnummers en taken: wethouder Juup Wuijster: Milieu, ver keer, onderwijs, sport en recreatie (331914); fractievoorzitter Janneke Cahn: Algemene Zaken, openbare wer ken, beplanting, sociale zaken, SNK en St. Volksmuziekschool (332520); frac tiesecretaris Ernest ten Hacken: Milieu, verkeer en vervoer, onderwijs, sport en recreatie (330316); Annemarie Geeriing: Welzijn, emancipatie, volksgezondheid en voorlichting (152823); Henk Post: Ruimtelijke Ordening, volkshuisvesting (332905) en Thom Knijff: financiën, personeelszaken en St. Open Huis (337228), De VVD-fractie Heiloo - dicht bij de burger - staat open voor uw vragen, op en aanmerkingen! HEILOO - Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de Heilooër Operette Vereniging zal er binnenkort een expositie worden ingericht in de Oudheidskamer van Heiloo onder het motto: „Veertig jaar operette in Hei loo". Hoewel er in de archieven vol doende gegevens beschikbaar zijn, is er toch een sterke behoefte aan materialen uit de beginjaren van de vereniging. (Foto's, krantenknipsels etc. van 1951-1961). Iedereen die H.O.V. bij het verzamelen van deze gegevens behulp zaam kan zijn, wordt verzocht contact op te nemen met Frits Hogerheyde, tel.: 072-334275. Naast deze aktiviteit is H.O.V. natuur lijk ook intensief bezig met de voorbe reidingen van haar jaarlijkse voorstel lingen. Voor dit seizoen staat „Der Vo- gelh-andler" van Carl Zeiler op het pro gramma. Voor het vervaardigen van de decors is H.O.V. nog op zoek naar en kele heren en/of dames die het leuk vin den om op zaterdagmorgen in teamver band een zaag, hamer of verfkwast te hanteren. Knutselt u graag en beschikt u over wat vrije tijd (b.v. V.U.T.-er) stelt u zich dan in verbinding met Annie Weyer, tel. 02510-34777, of ga ter ken nismaking met het hele gezelschap eens naar de repetitie op donderdagavond in het Open Huis. HEILOO - Volgende week dinsdag, op 19 november, houdt de vereniging Oud Heiloo haar jaarvergadering. Deze zal plaatsvinden in de zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeeststraat en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de gebruikelijke huishoudelijke punten. Na de rondvraag zal de archeo logische werkgroep verslag doen van de laatste opgravingen in Heiloo, geïl lustreerd met lichtbeelden. Deze maand is in de vaste expositie ruimte van Oud Heiloo in de Oude Pastorij (schuine tegenover het gemeen tehuis) nog steeds de expositie te zien, welke gewijd is aan het geslacht Baltus. Op dinsdagavond en zaterdagmiddag kan men er terecht om een blik te wer pen in de uitgebreide familiegeschiede nis, welke op een overzichtelijke wijze wordt gepresenteerd. De laatste exposi tiedag is zaterdag 30 november. HEILOO - In juni is in Amsterdam de Stichting Cuba Si opgericht. Dit in na volging van de eerder in Frankrijk gestarte aktie met het doel de republiek Cuba met financiële akties te helpen overleven. Toen na de verdrijving van de dictator Batista in 1959 het Cubaanse volk een einde maakte aan de Ameri kaanse overheersing, hebben de V.S. al le mogelijke middelen aangewend om hun invloed en macht op het eiland te herstellen. Door het instellen van een economische blokkade proberen de VS Cbua op de knieën te krijgen. Niet het falen van het socialisme op Cuba is de oorzaak van de grote problemen van dit momeiit maar de verscherping van de blokkade van de VS die al 30 jaar duurt èn de politieke en economische in eenstorting van de SU. Na 1959 is er onder de bezielende lei ding van Fidel Castro, die hier in de dagbladpers steeds als een wrede dicta tor wordt voorgesteld, afgerekend met grootgrondbezit, uitbuiting, onderont wikkeling en schrijnende armoede, die we in de rest van Latijns-Amerika nog dagelijks aantreffen. Op het gebied van gezondheidszorg en onderwijs neemt Cuba een plaats in die huizenhoog uit steekt boven de haar omringende lan den. Deze onder zeer moeilijke omstandigheden bereikte vooruitgang is een doorn in het oog van de regering Bush. Cuba blijft terecht vasthouden aan het socialistische principe van eerlij ke verdeling en dus geen verrijking van de ene mens ten koste van de ander. De Stichting Cuba SI Nederland (ook in Duitsland, Denemarken, Spanje, Zwe den en Ierland zijn solidariteitscomite's opgericht) - wil een financiële campagne bijdragen aan het ledigen van de nood, die nu op Cuba ontstaat. De eerste acti viteit is aansluiting bij de Europese ak tie „Een tanker olie voor Cuba". Inzet daarbij is de nationale onafhankelijk heid en souvereiniteit van het Cubaanse volk, onmiddellijke beëindiging van de VS blokkade, ontmanteling VS marine basis en normalisering van de relaties tussen Cuba en de VS. Cuba Si wil deze maand de Tweede Ka mer via een kaartactie vragen er bij de regering op aan te dringen dat zij op treedt voor beëindiging van de blokka de. Voor informatie en aktiemateriaal; Cuba SI, Donker Curtiusstraat 5, Amsterdam, tel. 020-6849876, en bij Cuba SI Alkmaar e.o., De Kandelaar 31, Heiloo, tel. 072-334588. De formatie Spasmodique, voor het laatst in hun bestaan bij Buk Buk HEILOO - Spasmodique kan je zo lang zamerhand wel een Buk Buk band noe men, medewerkers zijn al zenuwachtig voor het optreden dat de band op 16 no vember zal geven (aanvang 22.00 uur). De band gaat aan het eind van het jaar uit elkaar en dan zal zanger Mark voor zichzelf onder de naam Marcus verder gaan. Als je een keer het Spasmodique- gevoel mee wilt maken moet je zeker naar Buk Buk noemen. De entree is 10,00. Tijdens concerten worden mensen aan getroffen op de toppen van hun tenen, met rillende ruggen en open monden. De muziek draagt een sfeer van hartstocht en geweld uit, vanuit een zwaar donker geluid bloeit een bepaalde schoonheid op. In november vorig jaar kwam hun cd 'Haven' uit, welke zelf ge produceerd en opgenomen is in de eigen oefenruimte. Volgens zanger Mark (die alle teksten schrijft) is "Haven" rea listischer dan de vorige cd's die meer uit dromen bestonden. Op de 'allerlaatste' cd van Spasmodique 'Who's afraid' staan live-nummers, die nooit eerder zijn uitgebracht. Een echte must voor de fans. Spasmodique speelt voor de laatste keer in hun bestaan in de Buk. Wil je weten waarom de medewer kers Spasmodique een fantastische band vinden, kom dan kijken en vooral luisteren op 16 november. In het voorprogramma speelt de band Isis. Deze band bestaat ongeveer een half jaar en is gevormd rond Hans Brus- see, die zelf ook als gitarist bij Spasmo dique gespeeld heeft. Voor deze band is dit één van de eerste optredens. Zo zal je zien en horen dat uit de ene goede band (Spasmodique) weer andere goede bands (zullen) komen. HEILOO - Eén van de meest succesvol le cursussen in Heiloo is de cursus En gels voor 55-plussers van de Stichting Ouderenwerk. Vele ouderen gaan tegen woordig met vakantie haar het buiten land en proberen daarom zich de beginselen van deze taal eigen te maken. Maar niet alleen vakantie-gangers vol gen deze cursus, ook ouderen, waarvan de kinderen naar Engels sprekende lan den zijn geëmigreerd. Zij hebben nu de mogelijkheid hun kleinkinderen te be grijpen en eenvoudige gesprekjes te voe ren. Daarnaast biedt enige kennis van de Engelse taal meer kijkplezier bij televisie-uitzendingen. Ook zullen vele Engelse uitdrukkingen in de krant en via de radio beter begrepen worden. De lessen worden in een rustig tempo gegeven en er wordt niet voor een diplo ma opgeleid. In januari start de Stich ting een cursus voor beginners. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Ook voor ge vorderden zijn er nog mogelijkheden. U kunt zich opgeven of inlichtingen bij J. Linnekamp, tel. 333872. ALKMAAR - Scholengemeenschap De Sluys aan de Havinghastraat 3 te Alk maar houdt op woensdag 20 november haar jaarlijks open da. 's Middags van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur bruist de school van de aktiviteiten. Ouders, leerlingen en belangstellenden kunnen door een aantal opdrachten uit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8