Limmen Mozaïekenkomitee Limmen luidt jubileumjaar 1992 in Agenda limmen Veel belangstelling bij opening Scouting-paleis in Limmen d& Première Limmer Plankeniers Politieberichten Surprise maken in Conquista Moord in Amsterdam H.S.V. Limmen Vredeburg weer voor de kinderen TIOS Limmen Sinterklaas in Limmen Schaken in Limmen SV De Vrijheid Ook voor uw sportberichten Fancy-fair in Slotkapel Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Beschouwingen in Egmond Damclub Heiloo Meervogels Handbal PAGINA 16 UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 1991 Tienduizend narcissen verdwenen afgelopen zondag in de grond langs de Rijksweg in Limmen. De lente komt er aan! LIMMEN - Met de jaarwisseling nog in het verschiet is het Mozaïekenkomitee Limmen al geruime tijd bezig met de or ganisatie van de Bloemendagen van 1992. Reden voor deze vroege start is het feit dat volgend jaar de Bloemenda gen voor de 40ste maal gehouden zullen worden. Het tijdstip is al bekend: van zaterdag 25 april tot en met donderdag 30 april. Hoewel in het verleden de data waarop de Bloemendagen werden gehouden we ieens verschoven zijn, in verband met extreme weersomstandigheden, zal dat dit jaar zeker niet gebeuren. De vele ex tra festiviteiten die zullen plaatsvinden dwingen het komitee tot deze beslissing. Om passanten op dit bijzondere bloe- menjaar voor Limmen te wijzen zullen in de bermen langs de Rijksstraatweg in het vroege voorjaar zo'n 10.000 narcis sen tot bloei komen. Zondag jongstle den hebben de komiteeleden de spade ter hand genomen om de door de Lisser bollenveiling Hobaho geschonken nar cissen te planten. Het "grootste probleem waarmee Lim men geconfronteerd wordt is de aan voer van de hyacinthen-bloempjes, ook wel nagels genoemd. Er wordt een re cord aantal werkstukken verwacht en daarom is men nu al op zoek naar nagel-leveranciers tot ver buiten Lim men om de "huisleveranciers" aan te vullen. Door het vastprikken van het tijdstip van de Bloemendagen worden bovendien hoge eisen gesteld aan de koelruimtes waarin de aangevoerde na gels bewaard kunnen worden, om zo min mogelijk afhankelijk te zijn van het weer. Een groot deel van de activiteiten rond de bloemendagen zullen gericht zijn op de Limmer bevolking. Voor de school jeugd komt er een teken- en kleur- wedstrijd en een wedstrijd hyacinth-opkweken. De mooiste teke ningen zullen tijdens de bloemendagen geëxposeerd worden. Voor iedereen is er een fotowedstrijd met als thema: 40 jaar bloemendagen. Ook ligt het in de bedoeling om een videoband en een boekje uit te brengen met een historisch overzicht van de bloemendagen. Het komitee speelt met de gedachte om weer een bloemenkoningin te kiezen, zoals dat ooit in het verleden gebruikelijk was. Ongetwijfeld zal Limmen in de lente de vele bezoekers weer onthalen in een zee van lentebloemen, prachtig aangelegde tuinen, met daarin kunstwerken van hy- acinthennagels en bloemen. LIMMEN - Op de kruising Rijksweg- Westerweg vond op maandag 11 no vember een aanrijding plaats. Een voor gesorteerde auto werd van achteren aangereden. Door deze botsing schoot de aangereden auto op weghelft voor het tegemoet komende verkeer en werd door tegenligger aangereden. Door de aanrijding raakten de inzittenden van de voorgesorteerde auto gewond, en zij werden ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis. Tegen de achterop rij dende bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. Deze week één aangifte van diefstal fiets. Met ingang van 1 november 1991 is een 'Te Snel Rijden'-werkplan van start ge gaan. Dit houdt in dat met zeer grote re gelmaat snelheidscontroles gehouden gaan worden in de gemeente Limmen. Afgelopen woensdag werd op de Rijks weg een controle gehouden. Van de 780 passanten reden 68 bestuurders harder dan 60 kilometer per uur. In totaal wer den 8 bekeuringen uitgeschreven. De hoogst gemeten snelheid was 90 kilome ter per uur. Donderdag werd op de Uitgeesterweg een controle gehouden. Van de 109 pas santen reden er 66 bestuurder harder dan de wettelijke toegestande 50 kilo meter per uur. Er werden 15 proces verbaal uitgeschreven. Hier was de re cordhouder 81 kilometer per uur. Ook op donderdag werd een controle gehouden op de Kerkweg. Van de 183 passanten reden er 23 bestuurders bo ven de 50 kilometer per uur. Er werden 7 bekeuringen uitgeschreven. De re cordhouder reed maar liefst 79 kilome ter per uur in deze smalle winkelstraat; Op dinsdag 12 november vond op de Rijksweg A9 een kop-staart botsing plaats zonder gewonden. De donkere winterdagen zijn aangebro ken. Het wordt vroeger donker. Ouders controleer de verlichting van de fietsen van uw kinderen en wijs hun op de ge varen en risico's. En let ook op uw eigen verlichting. Een bekeuring is tegen woordig 40 gulden voor een fiets. Op woensdag 13 november een aanrij ding zonder gewonden op de kruising van de Rijksweg en de Uitgeesterweg. De fout was het niet verlenen van een voorrang. Een als ontvreemd staande fiets werd gevonden en kon aan de eigenaar terug geven worden. Van belang is dat zoveel mogelijke gegevens van een fiets bij de eigenaar bekend zijn (framenummer, postcode, merk, type en kleur). Op die manier kan dan een fiets gemakkelijk terug gevonden worden. Reeds nu zijn enkele meldingen gedaan van vuurwerkoverlast. Indien de jonge ren gesnapt worden krijgen ze hoge be keuringen en wordt het vuurwerk afgenomen. Verloren: zilveren bedelarmbandje, zwarte portefeuille, gele kinderjas, sleu telbos met 10 sleutels, gouden oorknop. Gevonden: plastictas met sportspullen (schoenen, sportbroek etc.), zwarte por temonnee Australië, licht bruine porto- monnee en bromfietssleutels. Het politiebureau van Limmen heeft vaste openingstijden: maandag van 9.00-12.00 uur en donderdag van 14.00-17.00 uur. Op overige dagen en tijden er iemand aanwezig zijn, maar dan kunt u beter een telefonische af spraak maken. Telefoon rijkspolitie Limmen 02205-1783. LIMMEN - Ook dit weekend is Con quista weer open voor diverse leeftij den. Vrijdagavond bijvoorbeeld zijn we geopend voor de jongeren vanaf 16 jaar. Op deze avond wordt er afwisse lende muziek gedraaid, dus voor elk wat wils. Zaterdagmiddag zijn we om 14.00 uur geopend voor de kinderen van 7 tot 12 jaar. Deze keer gaan we surprises ma ken voor Sinterklaas. Zaterdagavond is het weer tijd om de disco-apparatuur uit de kast te halen, want op deze avond wordt er voor de tieners van 12 tot 16 jaar een disco-avond gehouden. Tieners denk alvast aan de inschrijving voor de horrornight op 21 december, want de inschrijving moet uiterlijk 7 december binnen zijn. Zondagmiddag is een gouwe-ouwe mid dag. Deze middag wordt er muziek ge draaid uit het verre verleden. Van hardrock tot easy-listening. En dan zijn we alweer bij.het einde van het weekend aangekomen. Maar dat wil niet zeggen dat Conquista dicht is, want ook op maandagavond zijn we open om te kun nen biljarten en darten en na te praten over het weekend. LIMMEN - Op 26 november komt onze oud-plaatsgenoot Kees Hageman in Vredeburg aan de hand van dia's en fo to's en boeiende verhalen een boekje open doen over het onderwerp Moord in Amsterdam'. Kees Hageman werkt al ruim 30 jaar bij de Amsterdamse politie en heeft bij de moordbrigade honder den moorden mee heipen oplossen. De geboren en getogen Limmer zal op deze avond uitleg geven over zijn erva ringen en over het werk wat hij daar doet. Voor wie geïnteresseerd is in het werk van een moordbrigade in een we reldstad als Amsterdam ongetwijfeld een boeiende avond. Tevoren kaarten reserveren is mogelijk, gemeentehuis Limmen, tel. 02205-1456, vragen naar de heer Adrichem. Aanvang 20.00 uur. Toegang 5,00. LIMMEN - Zondag 17 november togen 7 vissers uit Limmen naar het N.H. Ka naal voor hun eerste winterwedstrijd. Bij lichte vorst en mist worden de hen gels te water gelaten. Er wordt met zo wel vaste hengels als feedorhengels gevist. Geen van beide methoden bleek echt succesvol. Er werden in totaal 19 vissen gevangen met 'n totaalgewicht van 3475 gram. De uitslag: 1. P. v.d. Heijdt 900 gr., 2. J. Jak 600 gr., 3. G. Dekker 550 gr., De volgende winterwedstrijd is zondag 1 december, er wordt gevist aan het Stet, alwaar de deelnemers om 9.00 uur verwacht worden. De vangsten zijn daar over het algemeen beter. Binnenkort valt de betaalgiro voor de contributie van 1992 weer door de bus. Deze is 25,00. Tevens kunt u uw vere niging steunen door de visakte rechtstreeks bij de club te bestellen. Bent u nog geen lid, maar wilt u dat wel worden, dan kunt u zich opgeven bij P. v.d. Heijdt, Molenweg 65, 2437. Ook jeugdleden kunnen hier lid worden. LIMMEN - Het is bijna weer zover. Voor de 6e keer komen de toneelspelers uit Castricum naar Limmen om voor de kinderen een vrolijk Sinterklaas- toneelstuk te spelen. Omdat vorig'jaar de zaal van Vredeburg eigenlijk te klein was om voor alle kinderen een goed plaatsje te vinden, heeft de culturele Limmen besloten om deze maal twee voorstellingen te geven op zondag 24 november: de eerste om half twee en de tweede om half vier, zodat er niemand teleurgesteld hoeft te worden. En dat het een vrolijke boel wordt, daar kun je op rekenen. Herrie in het paleis" is weer een spel van de Castricummer Bas Bruinsel die een jaar of tien geleden het idee kreeg dat juist het Sinterklaasfeest zo'n prachtige gelegenheid is om voor de kin deren iets bijzonders te gaan doen. En dat idee sloeg aan. Jaar na jaar bedenkt hij weer een nieuw verhaal, dat hij dan met de spelers en speelsters van twee to neelverenigingen tot leven brengt in de eigen gemeente en ook in de omgeving. Maar inmiddels hebben deze stukken via een uitgever hun weg gevonden naar vele plaatsen in ons land, waar toneel groepen het idee oppakten en ze nu een vrolijk onderdeel zijn van het Sinter klaasfeest van talloze buurt- en perso neelsverenigingen etc. De voorstellingen duren ongeveer 50 minuten en zijn ook voor kinderen va naf ongeveer vier jaar heel begrijpelijk en net niet lang om te kunnen blijven boeien. Wie het één van de vorige keren heeft meegemaakt weet er alles van. En natuurlijk blijft de oude bisschop op zijn voetstuk. Maar ook kinderen, die al wat ouder zijn zullen genieten. Ook dit jaar wordt het weer heel fijn en spannend. Als Sinterklaas een weekje op vakantie is moet zwarte piet zorgen dat alles voor het feest in orde wordt gemaakt. Hij moet voor de kadootjes zorgen en voor de chocolade-letters en de pepernoten. En denk je dat ie dat doet? Welnee, hij is veel te lui en vertikt het. Dat kan na tuurlijk niet, want het Sinterklaasfeest moet doorgaan! Maar gelukkig zijn er twee kleine pietjes die er voorzorgen dat alles toch nog op zijn pootjes terecht komt. Maar dat wordt eerst wel een he leboel Herrie in het paleis". De zaal van Vredeburg gaat om 13.30 uur open en kaartjes koop je bij de in gang van de zaal, boven aan de trap voor 2,00. LIMMEN - Op zondag 17 november hield de T.I.O.S. weer de jaarlijkse on derlinge wedstrijden. In tegenstelling tot andere jaren werd ieder procent- gewijs gewaardeerd, tot groot genoeten van kinderen én ouders. De leiding: Ca- rolien Welboren en Els Lemmens had den ook dit jaar gezorgd voor succes volle onderlinge wedstrijd. Iedereen ging met een diploma en vaantje naar huis. Kampioen bij de recreatie meisjes werd Susan Kerssens met 34.9. Zij kreeg een prachtige beker. Bij de keurploegmeis- jes was de uitslag: Selectiegroep: 1. Jo- rine Koenderman, 2. Marije Min, 3. Eefje de Groot; Keurploeg: 1. Sandra van Vlimmeren, 2. Gitta van Duin, 3. Jill Koot; Keurploeg: 1. Fenneke Veg- ter, 2. Chantal Pepping, 3. Esther v. Leeuwen; Keurploeg: 1. ELine Vegter, 2. Jolanda Kaandorp, 3. Tessa Potze. Kampioen van alle keurploegmeisjes werd Sandra van Vlimmeren met 37.7. ook zij kreeg een prachtige beker. LIMMEN - Dit jaar zal de Sint met z'n vele zwarte pieten op zaterdag 23 no vember in Limmen worden ingehaald. Net als andere jaren zal de sint en zijn gevolg weer een feestelijke rondtocht door ons dorp maken. Voorafgegaan door de drumband en Harmonie Excel sior, zal hij met zijn hoofdpiet in een open koets de rondtocht om 15.00 uur aanvangen op het Achtkant. De route is verder: de Wieken - Molenweg - Burg. Nieuwehuizenstraat - Kerkweg - Mid denweg - Enterij - Bartigon - Jan Valke- ringlaan - Dusseldorperweg - Vrede- burglaan - Meidoornlaan - Lageweide - Kerk. Om 15.30 uur gaat de Cornelius kerk open, waar de sint met z'n pieten om 15.45 uur zullen arriveren. Samen met het kinderkoor o.l.v. Peter Rijs zullen de grote kinderschare de sint weer uit volle borst toezingen. Namens het hele dorp zal burgemeester Huisman Sinter klaas officieel welkom heten, en tevens zal pastoor Ruiter daar ook nog een woordje aan toevoegen. We hopen dat het ook dit jaar weer een groot en gezel lig feest zal worden! LIMMEN - Winst van G. Hes op T. Morcus, van B. van der Heijdt op J. Limmen, N. Hageman op M. Limmen en een veelbelovende remise van H. Druijven tegen J. Admiraal zijn de even zovele bewijzen van de frisse wind die bij SV Vredeburg sinds september door de hogere regionen van de A-groep waait. Hes haalde met zijn zege Morcus van de hoogste zetel. Even spraakmakend was in deze negen de ronde de winst die M. Zuurbier in de B-groep op W. Koenekoop boekte waardoor R. van der Storm jr. die zelf vrijaf had met minuscuul verschil op de B-troon kwam. G. Pouw profiteerde door winst op P. Vessies mee en bezet hier de derde plek. In de Jeugdgroep is Maarten Out dank zij zijn zege op Fenneke van der Vegte na deze negende en laatste rond al zeker van een gedeelde eerste promotieplaats. Lars van der Eng kan nog met hem ge lijk komen. De overige uitslagen zijn: A: J. Zentveld-J. Krijt 0-1, J. de Graaf- P. v.d. Heijdt 0-1, P. de Waard-P. Vlaar 0-1, B. Kerkhof-G. de Graaf 0-1, R. Rommel-R. v.d. Storm sr. 0-1, R. Denekamp-H. Levering 0-1, P. v. Buuren-J. v. Hint rem., G. Hafkamp- T. Schut 1-0. B: R. Hoooijboer-R. Komen 0-1, R. Lammers-M. Bos rem., F. Nijman-N. Admiraal 0-1 (regl.), H. Min-O. Kaan dorp 0-1, B. de Waard- G. Kaandorp 1-0, M. Briefjes-N. Min 0-1, E. Hekkelman-B. Dirkson 0-1. C; Christine Out-Anita v.d. Molen 1-0, Ad de Waard-Cora Struijlaaar rem. Kees Dekker draait de speciale sleutel in het slot. De jonge scouts kijken vol verwachting toe. LIMMEN - Zaterdag was het groot feest aan de Kapelweg in Limmen. Na een reeks van tien sprekers mochten ne gen leden van Scouting Limmen de nieuwe accommodatie officieel in ge bruik nemen. Een uniek project was voltooid, een droom ging in vervulling onder het motto 'Met hulp van bedrij ven en steun van velen kan Scouting Limmen blijven spelen'. Ceremoniemeester Toon Beemsterboer praatte de rij van sprekers aan elkaar. Als eerste sprak Kees Dekker, voorzitter van de bouwcommissie. Hij blikte terug op alle plannenmakerij, het geld verga ren en de inzet van zovelen. Bijvoor beeld de sponsors, de gemeente, het parochiebestuur, de bouwbedrijven, de kopers van loten en de vele vrijwilligers. Van deze laatste groep werd 'vader' Kees Min onderscheiden met het vriend schapsteken van Scouting Nederland; Wim Hageman ontving het zilveren waarderingsteken. Hun enorme inzet werd ten overstaan van de vele aanwezi gen geroemd. Na Kees Dekker, die van sherpa Marij ke Dirkson een plant ontving voor zijn verdienste, besteeg wethouder Snijder het podium. ,,Met deze accommodatie moet Scouting Limmen honderd jaar kunnen worden", waren zijn slotwoor den. Fantastisch dat dit gerealiseerd is", noemde vervolgens voorzitter Bak ker van de Limmer Ondernemers Vere niging het Scouting-project. Bert Colijn, districtsvoorzitter van de Scou ting, ging nog verder: ,,Het is 'een prestatie van formaat. Ik ben bang dat dit qlleen maar in Limmen kan". Pastoor Ruiter toonde ook kort te kun nen spreken. Namens het parochie bestuur sprak hij z'n waardering uit, mede gebaseerd op de Scouting- doelstellingen. Buurman NTKC (Neder landse Toeristische Kampeer Club) be nadrukte bij monde van Ed Koehorn de goede verstandhouding: ,,Onze beider organisaties zorgen voor een waardevol le invulling van de vrijetijd van mensen". De show werd hierna gestolen door prins Tyl VIII en een groot deel van zijn raad namens carnavalsvereniging Uy- lenspieghels. ,,Ik vind het een paleis voor Scouting. Gefeliciteerd met het ge bouw, met het initiatief, ach, eigenlijk met alles!" De Prins zette hierna nog eens 'vader' Kees Min in het letterlijke najaarszonnetje en benoemde hem voor zijn leven tpt Gortige Gortzak. Het pu bliek had er een luid 'alaaf' voor over. Als voorlaatste presenteerde mevrouw Brandjes een door haar gemaakt schil derij over de legende van Sint Joris, de patroon van Scouting. Ten overstaan van de jeugd van de vereniging vertelde ze de legende en besloot met het motto: 'Door het goede te doen het kwaad overwinnen'. Tot slot betuigde Trudy Hoogeboom namens het stichtings bestuur van Scouting Limmen de waar dering aan het adres van de bouwcommissie. Met de benen wat stijf door de kou toog de grote verzameling mensen hierna naar de ingang van het nieuwe gebouw. Met veel vernuft was een openingsact uitgedacht. De deuren zwaaiden hierna open en juichend renden de negen jeug digen, vertegenwoordigers van elke speltak, naar binnen. Limmen was defi nitief een schitterende accommodatie rijker. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw, Midden weg 26a, 1906 AR Limmen. Spreekuur ma. t/m vrij. van 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedgevallen en in het weekend: tel. 072-126482 (alarm nummer). Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Openingstijden: ma., wo. en vrij. van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtist: lidmaatschap van Interkruis Noord-Kennemerland is noodzakelijk. Afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: Gasthuisstraat 2, Postbus 67, 1800 AB Alkmaar. Ma. t/m vrij. van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199222; na 17.00 uur en in het wee kend, tel. 072-484444. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 uur. Door de geringe personeelsbezetting kan zij op andere dagen wel eens geslo ten zijn. Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Bijna elke speltak heeft een eigen ruimte in het Scouting-paleis. LIMMEN - Uitslagen van schietvereni ging De Vrijheid, clubavond 13 novem ber: E-Klasse: 1. K. Hooyboer 99, T. L. Vermolen 99, 3. S. Schilder 97; A- Klasse: 1. Schaft 97, 2. W. Erkamp 95, C. S. Pepping 95; B-Klasse: 1. K. Admi raal 97, 2. K. Punt 95, 3. C. Onderwater 92, K. Schol 92, W. Verzylenberg 92; C- Klasse: l.P. Walbeek 95, 2. A. Engel 90, 3. M. Landmeier 88; D-Klasse; 1. M. Elhardt£9, 2. J. Pepping 87, R. Ha geman 87. LIMMEN -\ Onder leiding van Ben Lieferink speelden de Limmer Planke niers het blijspel 'De zeurende zaag'. Wie heeft de man die een erfenis heeft gekregen vermoord? Gerda Kuyper en John Groot stonden hun mannetje in de niet eenvoudige rollen. Joop van der Steen was niet hele maal tekstvast, maar dat zal de komende voorstellingen wel beter gaan. Het belangrijkste is dat er plezier aan het acteren beleefd wordt en dat dat de ene keer beter gaat dan de andere keer spreekt vanzelf. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en Ph.K.H. Juch, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel au tomatisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis- Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Lim men, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 72 (in de Pius), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donder dag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor aanmeldingen voor en informatie over het gastouderproject: mw. A. Vlietstra; spreekuur op woensdag van 9.30-10.30 uur in het gemeentehuis. Zij is dan tel. bereikbaar onder nummer 1456. Tijdens de overige kantooruren kunt u haar bellen onder nummer 072- 332932. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). EGMOND - Zoals intussen wel bekend zal zijn, is het orgel in de Slotkapel ter ziele. Restauratie, dan wel herstel is geld gooien in een bodemloze put. Nu is er in Friesland een orgel te koop, dat won derwel zou passen in onze Slotkapel. De prijs is acceptabel en het orgel is op kor te termijn te plaatsen. Het probleem is echter dat bij opdracht tot plaatsing 10% (ca. 4000,00) van de aankoopsom terstond op tafel moet komen. Wij stellen ons voor om dit via een fancy-fair bij elkaar te halen, ged achtig het feit dat de fancy-fair van ver leden jaar ten behoeve van de restauratie van de ramen ook zo'n groot succes is geweest. Wat is er zoal in de aanbieding? Orgel pijpen; ze kunnen niet in roulatie ge bracht worden voor professioneel gebruik, maar zijn heel goed bruikbaar als decoratie-materiaal, als C.D.-rekje, als vitrinekastje, als plantenbak. Enkele zeer bijzondere pijpen worden, op een artistieke wijze versierd, via een grootse verloting aan de man gebracht. Daar voor draait vrijdag vanaf 19.30 uur en zaterdag vanaf 16.30 uur volop het Rad van Avontuur. Eigengebakken taarten, taai, speculaas (eventueel op bestelling). Boeken en kleine gebruiksvoorwerpen. Men kan ook alleen maar komen kijken en luisteren, warme chocolade-melk en warme harten zijn constant voorradig. Wanneer is men welkom? Vrijdag 22 november van 17.00 tot 21.00 uur; za terdag 23 november van 145.00 tot 21.00 uur. Op de fancy-fair is ook het Wereld Natuur Fonds en Unicef met een stand vertegenwoordigd. EGMOND - Op maandag 25 en dinsdag 26 november wijden de leden van de Eg- mondse gemeenteraad zich in twee ses sies aan de algemene beschouwingen. Rode draad daarbij is de begroting voor 1992. Maandagmiddag om 14.00 uur start de eerste termijn, 's avonds vanaf 19.30 uur gevolgd door.een min of meer reguliere raadsvergadering. Dinsdag 26 november worden de beschouwingen in tweede termijn voortgezet vanaf 19.30 uur. Aansluitend zullen de begroting 1992, de belastingmaatregelen en de be leidsvoornemens worden vastgesteld. De bijeenkomsten worden alle gehou den in het gemeentehuis aan de Zwarte- dijk te Egmond aan Zee en zijn toegankelijk voor belangstellenden. HEILOO - De 9e ronde in de onderlinge competitie leverde opnieuw verrassende uitslagen op. P. Heyne dwong R. de Boer een remise af. Deze partij, had voor Heyne winst kunnen opleveren, mits deze het eindspel beter zou hebben afgewerkt. De partij Ursem - Van Lieshout eindig de met wisselende kansen eveneens in een puntenverdeling J. Kraakman kwam tegen P. Zwart tot een gemakke lijke overwinning, terwijl A. Kroon door een slagzet van Schouten eveneens de punten moeste inleveren. Het speloverwicht van L. Koersen bleek voldoende om C. Bijwaard verder terug te wijzen, waardoor Koersen de on geslagen koploper blijft. Een respecta bele prestatie leverde A. Valkering door in een zeer spannend duel de gerenom meerde M. Out de overtuigende wijze te kloppen. AKERSLOOT - De gedoodverfde kaïp- pioen ADO dames stond spoedig met 3-0 voor. Daarna kreeg Meervogels meer vat op het spel van ADO en wist toch een 3-4 ruststand af te dwingen. Na de rust een te gehaast spelend Meervo gels met veel balverlies. Daarna dook Ria Seignette in de kleine gaatjes en via de nog onmisbare Joke Metselaar en El len Tiebie kwam Meervogels op 7-8. Jammer genoeg moest Meervogels in de eindfase een strafworp veroorzaken en werd de eindstand 8-8. Werden de dames junioren in het begin met veel Amsterdamse bluf en intimida tie op 0-2 gezet, de eindstand laat al ra den dat Meervogels een prima wedstrijd speelde. Een grote hoofdrol speelde keepster Kune v.d. Zwaan, die zeven strafworpen stopte. Het eind werd wat rommelig door vervelende overtredin gen van de Meer. Wederom 2 punten dik verdiend (24-7). De eindstand laat zien dat door de heren op het scherp van de snee is gehand bald, met Tonegido als de lucky- winner. Toch heeft Meervogels het ver lies aan zichzelf te danken, stond Arjan v.d. Poorte niet altijd op de goede plaats, er werd ook slordig verdedigd. Hier maakte Tonegido gretig gebruik van, vooral vanuit de hoeken pakte To negido in de laatste seconde de winst (23-24). Het lukte Meervogels junioren niet ook maar één punt van het bovenaanstaande de Blinkert te pakken. Dichter dan 3-4 lieten de Haarlemmers Meervogels niet komen. De junioren speelden te ver krampt, verloren nogal eens de bal en troffen een Blinkert-keeper, die in vorm was. Ook verdedigend zat het niet goed, De Blinkert won terecht (8-17).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 16