m °Etï Sinterklaas arriveert in Heiloo C. HACHMANG NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN O A.J. VOS Lions-actie bij Silhouet voor Blijfhuis Medisch Centrum Grote workshop quatre-mains in de Heilooër Muziekschool té NINTENDO 56e JAARGANG NO. 48 - 27 NOVEMBER 1991 Atelierbezoek Werkgroep 77-11 Tienerdisco bij Buk Buk Collectanten nodig voor de Vijfhoek VVN houdt controle en zoekt medewerkers OPENINGSTIJDEN: Nu ook verhuur COMPUTERSPELEN Een steunfonds voor Zwarte Pieten is volgens hun werkgever Sint Nico laas hard nodig wegens de toenemende werkdruk Wim Twaalfhoven in het Open Huis Telstars in Oud Inn Geslaagd 1 SA ,,u l SP// 1 I Vele cadeau-artikelen worden gepresenteerd door de Lions Club Damesbridgeclub Sans Atout Schoen zetten in Grosmarkt Politieberichten Doroté Crijns en Thom Janssen achter de vleugel in de muziekschool Vrijwilligershulp bij rouwverwerking C.V. KETEL NODIG H.R. V.R. - DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 RIOLERING - HOGEDRUKREINIGING Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren 0N 1 te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: W Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude )J (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op zondag 1 december hou den de leden van de kunstenaarswerk groep 77-11 open huis. Belangstellenden zijn dan tussen 12.00 en 16.00 uur van harte welkom voor een kijkje in de di verse ateliers en een praatje met de ar tiesten, die wonen in Heiloo en omgeving. U kunt vooral kennismaken met het werk waarmee ze op dat mo ment bezig zijn. Bezoekers van de traditionele drie jaarlijkse tentoonstelling in het Witte Kerkje weten dat de creaties zeer ver scheiden zijn. Daarom is het zeker inte ressant om rond te gaan en de opvattingen nader te bezien in de huise lijke omgeving. Want voor de volgende grote overzichtstentoonstelling moet u nog een jaartje wachten. In elk van de ateliers krijgt u adressen en route-aanduidingen, maar hier geven we al een overzicht: Dorette en Jan Giling, Middelhof 10, Heiloo: schilderijen en aquarellen. Marije Jansen en Menno Watzema, Galjoenstraat 11, Alkmaar Noord: ke ramiek. Wim Klein Schiphorst, Westerweg 47, Heiloo: materieschilderijen. Mary Koekenbier, Regulierslaan 4, Alk maar: schilderijen. Kees Oosterbaan, Irenelaan 38, Eg- mond aan den Hoef: tekeningen, aqua rellen en assemblages. Rien Wensma, Lisztstraat 3, Alkmaar: keramiek. HEILOO - Het is alweer vier weken ge leden, sinds de eenmalige Tienerhouse en Houseparty, dus hoog tijd voor weer een flitsende disco van de Galaxy drive show. Zit je alweer te popelen om de Bukzaal te betreden in je meest trendy outfit: tiener tot en met 15 jaar kunnen zich om half acht melden op vrijdag 29 november in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. De entree is 2,50. HEILOO - In het kader van de actie ,Geef ze de ruimte!' wordt er deze week in Heiloo gecollecteerd door de Stich ting Vrienden van De Vijfhoek. Het ac- tiedoel betreft het realiseren van een Snoezelruimte voor de verstandelijk ge handicapte kinderen van deze unieke vorm van dagopvang voor de regio Noord-Kennemerland Vrijwilligers die er vanavond, morgena vond of vrijdagavond twee uurtjes voor over hebben om te helpen met collecte ren, worden verzocht om contact op te. nemen met Hans Springer van de Stich ting Vrienden van De Vijfhoek, tele foon 072-621104. Gewoon eventjes doen! HEILOO - Feestelijk kwam Sinterklaas zaterdag in Heiloo aan. De Zwarte Pie ten en de muziekkorpsen, Fanfare en Showband Heiloo, Tamboer en Majo- rettenkorps Nijenburg, de Boscrossers, Volkdansgroep Pridini, en Scouting Victorie plus nog een prachtig aange kleed korps uit Alkmaar De City Guards liepen mee in de feestelijke stoet. Burgemeester N. P. M. Schoof HEILOO - Op zaterdag 30 november wordt in Heiloo bij garage Barten een gratis banden- en verlichtingscontröle gehouden. De tijd van natte en gladde wegen is weer begonnen. Onder norma le omstandigheden reageert eem auto meteen op handelingen van de bestuur der zoals sturen, remmen en gasgeven. Maar als het wegdek nat is, gebeurt dit soms maar ten dele of helemaal niet. Dat is het gevolg van het water dat zich tussen de band en het wegdek bevindt. Wordt dit water niet snel genoeg wegge- perst, dan bestaat er geen contact meer tussen band en weg, zodat de auto als het ware over de water laag glijdt. Aqua planing heet dit verschijnsel. Bij de bestrijding van aquaplaning speelt de diepte van het bandenprofiel een grote rol. Een goede diepte (2 mm) is dus van groot belang vooral bij nat weer. Natuurlijk is goede verlichting ook van groot belang. Gezien en gezien worden. De profieldiepte van de banden wordt opgemeten en uw verlichting wordt na gezien en indien nodig afgesteld. Bij ga rage Barten op Het Zevenhuizen 40, kunt u terecht van 9.30 tot 15.30 uur. V.V.N. is aanwezig met een ogentest. Als u mee wilt werken aan de verbete ring van de verkeersveiligheid in en om Heiloo, dan kunt u zich opgeven als me dewerkster bij V.V.N. Voorlichting geven op scholen en beurzen, helpen bij verkeersacties en vrijwillige controles. Informatie over de controle of over Vei lig Verkeer Nederland kunt u krijgen via tel. 072-610450. U kunt toch niet aan de kant blijven staan als het om de verkeersveiligheid gaat. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 f 5,- per dag iedere dag langer Mf- Heerenweg 138 072-334940 BORDE^ taxateur goederen De Lag ne ItW We# 2 Tel."- °72" .330550 >33. Makelaar Taxateur o.g. SOpotheken °°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN NV Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES EL Sint Nicolaas sprak vanaf het bordes van het gemeentehuis de vele kinderen uit Heiloo toe. heette de Sint welkom bij het gemeente huis waar honderden kinderen op de komst van de goedheiligman stonden te wachten. Caecilia en Eensgezindheid speelden daar Sinterklaasliedjes en er werd uit volle borst meegezongen. Sinterklaas zei: ,,Ik ben zo blij in Hei loo te zijn, de kinderen daar maken er altijd zoveel werk van met hoedjes en mutsjes". Ze mochten die avond alle- v maal hun schoen zetten. Sint had alleen de leuke zwarte Pieten meegenomen en- de ,,zeur" pieten thuis gelaten. Na zijn toespraak op het bordes ging Sint met zijn gevolg naar binnen en daar wachtte hem een verrassing. Per lift mocht Hij naar boven gaan, vooral het bochten werk vond de Sint duidelijk leuk. Aangekomen in de raadzaal reikte Sint aan Pascal en Robin Zwaan en aan Judith Blokker hun gewonnen prijzen van een kleurwedstrijd van Ypestein uit. De Sint vroeg of de wethouders de sala ris verhoging die ze pas hadden gekre gen niet in het noodfonds voor Zwarte Pieten wilden storten. De afwezigheid van wethouder Willemse, die naar een bijeenkomst van het CDA moest, grief de de Sint wel. ,,Ze stelt een CDA bij eenkomst boven de komst van de bisschop. Met mij is ze nog niet klaar". Sint refereerde ook log even aan het 25-jarig raadsleden werk van Ton ten Hoope (Heiloo.2000). ,,Hij weet nog, en heeft daar ook over verteld, hoe ge zellig de Sinterklaas feesten vroeger wa ren, toen alle raadsleden nog aanwezig waren. Maar iedereen doet nu weer z'n best een beetje van die gezelligheid terug te roepen". Sinterklaas bedankte ook •nog de dames Wiep Oudekerk en Gerda Mulder, de anonieme werkers achter de schermen en de heer van Hove, de geestelijke vader van het Sinterklaas feest. En last but not least de heer Koen- ders die het inwendige van de mens voor zijn rekening had genomen en iedereen van een drankje voorzag. HEILOO - De schilderijen van Wim Twaalfhoven, van wie al enige keren werk in het Open Huis werd tentoon gesteld, zijn moeilijk vergelijkbaar met wat er in doorsnee aan kunst in het Open Huis wordt geëxposeerd. Tot eind december hangt er nu van deze schilder een magisch-realistisch schilde rij van ca. 2 x 5 meter, waaraan de kunstenaar de titel ,De geboorte' gaf. Om het transporteerbaar te maken werd het over 4 schilderijen verdeeld, welke nauw opgesloten een vierluik vormen. Reeds eerder werden twee van deze lui ken afzonderlijk getoond, maar nu het geheel is samengevoegd, komt de com positie beter tot haar recht en zal het als vierluik met zijn heldere kleuren mede door het grote formaat nog meer indruk maken eri niet snel worden vergeten. HEILOO - Zondag 1 december staan muziek en gezelligheid volop in de be langstelling bij café-bar Oud Inn aan de Heerenweg in Heiloo. In de avonduren is er namelijk een optreden van de for matie Telstars. Een allround repertoire wordt gebracht, wat dé toch al goede sfeer in het café nog eens zal benadruk ken. Voor iedereen, die van een muzi kaal slot van het weekend houdt, dus een prima mogelijkheid bij de Oud Inn op de zondagavond. HEILOO - Onze plaatsgenoot John van Zanen studeerde in Den Helder af aan de Hogeschool voor Gas- en Petroleum- Technologie. HEILOO - Vrijdag 29 november hou den de Lions Clubs van Heiloo, Eg- mond en Limmen weer een creatieve kerstactie bij Binnenhuisarchitectuur Silhouet aan de Kennemerstraatweg. Als bijzonderheid zal restaurant 't Stok paardje demonstreren hoe zelf, op een voudige wijze, een heerlijk kerstdiner gemaakt kan worden. Een gedeelte van de kerstomzet stelt de Lions ter beschik king voof het Blijfhuis bij Medisch Cen trum Alkmaar. Culinair Nieuw is dit jaar dat de kok van het 't Stokpaardje u een heel feestelijk kerst diner voorschotelt. Binnenkort wordt er aan de Kennemerstraatweg 94 een kookwinkel geopend. Hier kunnen ge rechten afgehaald worden die al ten dele klaar zijn. De persoonlijke noot kunt u er zelf aangeven en bij Silhouet kunt u zien hoe de laatste hand aan het diner wordt gelegd en hoe dat in z'n werk gaat. Het is mogelijk zo'n diner te bestellen en straks voor de kerst af te halen. Ook een beetje culinair zijn de kerstca kes, verleden jaar vonden die grote af trek. De Lions vrouwen zorgen ook dit jaar weer voor een flinke voorraad. Er is weer quilt werk te zien en een grote sortering kaarsen en kerstkaarten. Mag- da Bakker verzorgt weer de bloemdeco- raties en de boeketten. In de etalage van Silhouet zal een schitterende kersttafel gedekt staan, ditmaal met kant en een gebroken wit servies met kandelaars. Er zijn ook nog tal van exclusieve kado's te zien. Kortom een bezoekje aan Silhouet Binnenhuisarchitectuur zal u alle kerstinspiratie geven. 't Stokpaardje demonstreert ook nog op de vrijdagavonden tot aan de kerst t.w. 6, 13 en 20 december van 19.00-21.00 uur. Er zijn demonstraties van het kerstdiner en u kunt tevens proeven. Het gaat om een terrine van gerookte paling, gevulde flensjes met garnalen, parelhoen met morilles en chocolade ge bak met mousse. U kunt ook een wijn advies vragen. Op de open dag wordt er koffie met pe tit fours gepresenteerd en 's middags een drankje. Dit alles wordt ,,live" geïl lustreerd door twee doorgewinterde jazz-fanaten. Van al het moois dat u de ze tijd bij Silhouet ondervindt is een percentage voor het Blijfhuis bestemd. Men wil op loopafstand van het M.C.A. een familiehuis inrichten waar ouders van ernstig zieke kinderen kun nen verblijven. De overheid geeft hier geen subsidie voor, het geld moet dus door allerlei akties bij elkaar gebracht worden, dit is er één van. HEILOO - Uitslagen woensdag 20 no vember: A-Lijn: 1. Visscher - v. Twuij- ver 67.2%., 2. Roozen - Schaffer 57.3%; B-Lijn: 1. Schaap - Zijlstra 59.4%, 2. Weehuizen - Hart 57.8%; C-Lijn: 1. Brugman - Groen 60.4%, 2. Stolk - v. Vegten 57.5%; D-Lijn: 1. Beentjes - de Geus 60.9%, 2. Rus - Nobel 58.9%. HEILOO - De medewerkers van de Grosmarkt in Ypestein hebben van de staf van Sint Nicolaas vernomen, dat komend weekend een bezoek aan de su permarkt op het programma staat. Daarom mogen alle kinderen van Hei loo vrijdag hun schoen komen zetten in de Grosmarkt. De gehele dag, tot en met de koopavond, is hiervoor gelegen heid: Het zou dan leuk zijn als de kinde ren voor een leuke tekening of iets dergelijks zorgen. Op zaterdagochtend kunnen de kinderen hun schoen weer komen ophalen en wie weet wat daarin gestopt is! HEILOO - Inbraak in een woning aan de Tulpencorftlaan. Er wordt niets ver mist. Hetzelfde gebeurde bij een woning aan de Bestevaerslaan. Aanrijding op het Rosendaal tussen een, automobilist en een afslaande fietser. Laatstgenoemde heeft enige kneuzingen en schaafwonden. Er werd ingebroken in een woning aan de Wilgenlaan. Aldaar werd een friese klok ontvreemd. Op de Laarmanstraat/hoek Kenne merstraatweg werd een tasje uit een fietsmand geroofd van een fietser. De dader reed op een bromfiets met breed stuur, droeg een rood jack met witte cir kel op rugpand, alsmede een witte helm. De bromfietser verdween via de Ter Coulsterlaan (fietspad gemeentebosje) naar de Heerenweg. Wie heeft iets ge zien? Politie Heiloo vraagt getuigen zich te melden: 072-333144. Avondinbraak in een woning aan de Laan van Muijs. Via verbreking van de achterdeur kwam men binnen. Vermist worden enige sieraden. Een poging tot inbraak Werd gedaan bij een woning aan de Ringweg. In de afgelopen week werden aan de Westerweg, Hoogeweg en Oosterzijweg milieucontroles uitgevoerd. Drie over tredingen werden geconstateerd. In één geval betrof het een nacontrole waarbij alles in orde werd bevonden. In de nacht van 22 op 23 november werd in het kader van de regionale alco holactie een alcoholcontrole uitgevoerd in de gemeenten Heiloo, Limmen en Eg- mond. In totaal moesten 65 automobi listen een blaastest doen, waarbij 2 automobilisten teveel bleken te hebben gedronken. Beiden kregen na het afne men van de ademanalysetest een proces verbaal en een rijverbod opgelegd. Inbraak in een woning aan de Wildt- laam Men kwam daar binnen na het openbreken van de achterdeur. Aanrijding zonder gewonden op de A9, waarbij 8 auto's)betrokken waren. Een automobilist verloor de controle over zijn auto en kwam uiteindelijk in omge keerde richting op de rijbaan tot stilstand, waarna een kettingbotsing ontstond met diverse erachter rijdende auto's. Er werd getracht in te breken in een wo ning aan de Groenelaan. In de periode van 17 tct en met 24 no vember werden 7 fietsen en 1 bromfiets als ontvreemd aangegeven. 3 fietsen en 3 bromfietsen werden aangetroffen; 1 bromfiets en 3 fietsen gingen terug naar de eigenaar. HEILOO - Op 22 februari volgend jaar wordt er in de muziekschool Heiloo een grote workshop voor vierhandig sa menspel op de piano (quatre mains) ge houden. De workshop komt voort uit een samenwerkingsverband tussen de muziekschool en de leden van de quatre-mains groepen in Noord- Holland. Het doel van de dag is driele dig: verhogen van het spelniveau, het verbreden van de onderlinge contacten en het imago verbeteren van dit specifie ke pianospel. Oorspronkelijk was het de bedoeling om de workshop in het najaar van 1991 te houden, gespreid over meerdere da gen. Door allerlei perikelen wat betreft het al dan niet verkrijgen van provincia le subsidie werd de datum verschoven en het programma tot één dag beperkt. Het voorbereidende werk was al in een ver gevorderd stadium, dat van afge lasting geen sprake kon zijn. Sylvia Blom, van de Alkmaarse quatre-mains groep Gerard Groenendaal en mede organisator van de dag, zocht met suc ces naar sponsors voor het evenement. De Alkmaarse muziekhandel Spanjaard en de Verenigde Spaarbank boden de helpende hand, waarmee de financiën geregeld waren. Lessen Het programma van de dag begint om 10.00 uur met lessen van 25 minuten per duo. Als docenten zijn Doroté Crijns en Thom Janssen aanwezig. In totaal kun nen 20 duo's inschrijven voor de works hop, maar daarnaast kunnen belang stellenden de lessen ook als toehoorder bijwonen. In de dag zijn een lunch en avondmaaltijd ingeroosterd, waarna 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur een concert op het programma staat. Uit voerenden daarbij zijn de deelnemers aan de workshops en de twee docenten. De pianiste Doroté Crijns studeerde in 1988 af bij Harry Vooren aan het Alk- maars Conservatorium. Momenteel stu deert zij- bij Marjès Benois^ in Amsterdam. Doroté Crijns is als bege leider verbonden aan de SKON (Stich ting KamerOpera Nederland). Zij is werkzaam als piano-docente aan de Muziekschool Heiloo. Voorts is zij lid van het salonorkest Ladies Lounge en is zij als pianiste actief in diverse en sembles. Thom Janssen studeerde bij Jaap Spaanderman, Jan Wijn en Herman Uhlhorn. In 1988 behaalde hij zijn di ploma uitvoerend musicus aan het Con servatorium in Utrecht. Een jaar later studeerde hij af voor het hoofdvak the orie. Momenteel is hij werkzaam als re petitor bij het Nederlands Concertkoor en de SKON. Met dit laatste gezelschap maakte hij tournees door Duitsland met 'Die Zauberflöte' van Mozart en 'Die Kluge' van Orff. Tevens is hij pianist van het voornamelijk hedendaags geo riënteerde Basho-ensemble en is regel matig te beluisteren als begeleider en solist in recitals. Een uitkomst In de visie van de docenten is het quatre-mains spel een uitkomst voor ie dere pianist: Samenspel is veelal be perkt in vergelijking met andere instrumenten. Een pianist is meestal be geleider voor anderen. Quatre-mains klinkt veel leuker dan solo-spel", aldus het tweetal. Voor quatre-mains is zowel veel origine le muziek als herschreven composities. De deelnemende duo's moeten voor 22 februari één stuk voorbereiden van maximaal tien minuten. Zij krijgen of wel in een openbare ofwel een besloten les de nodige muzikale aanwijzingen om het samenspel nog beter te laten klin ken. Technische aanwijzingen zullen be perkt blijven: daarvoor ontbreekt de tijd in de les van 25 minuten. Dat wil niet zeggen dat men de gehele dag maar een klein half uurtje achter de toetsen kan zitten. In drie lokalen van de muziekschool kan men oefenen met een vaste of ad hoe partner. Daarnaast kan men natuurlijk luisteren en kijken bij de lessen van andere deelnemers. Openbare bibliotheek Ook kan men een kijkje nemen bij de expositie die de openbare bibliotheek van Heiloo voor dit evenement inricht. Die is in de weken rond de workshop in de bibliotheek zelf, maar op 22 februari in de muziekschool te zien. Belangstellenden, die niet aan de works hop zelf willen deelnemen, maar wel overdag de lessen als toeschouwer wil len volgen, kunnen zich.hiervoor tot 15 januari aanmelden. De kosten bedragen 7,50, waarvoor men tevens een plaats bewijs voor het concert 's avonds in be zit heeft. Wil men gebruik maken van de mogelijkheid van een lunch of avondmaaltijd dan zijn de meerkosten hiervoor 7,50 per maaltijd. Wie alleen 's avonds naar het concert wil, kan aan de zaal terecht. Inschrijfformulieren voor deze dag zijn verkrijgbaar bij de muziekschool Heiloo. Voorts kan men voor alle informatie terecht bij Sylvia Blom, tel. 072-330011. ALKMAAR - De vereniging Handrei king zoekt op korte termijn vrijwilli gers, die arïdere hulp willen bieden in hun rouwproces. Mensen, die zelf ie mand hebben verloren en denken lotge noten tot steun te kunnen zijn door middel van huisbezoeken. De vrijwilli gers krijgen vooraf een gesprekstrai- ning. Belangstellenden kunnen contact opnemen met: mw. M. v.d. Aakster, tel. 072-119266, of mw. B. van Lienen, tel. 072-119745. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17-00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1