Visvoondeel bij AH 1.99 Hulp aan Polen blijft nodig de Kerstactie Sint Jan Mavo |De béste wensen I a a 1 a a a i i NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN wmstearfm agenda fty A.J. VOS jg NINTENDO Albert Heijn, Winkelhof't Loo 50, Heiloo. Kibbeling, 100 gram Nu Bovendien gratis proeven op vrijdag 6 (ook op de koopavond) en zaterdag 7 december. 56e JAARGANG NO. 49-4 DECEMBER 1991 Wenskaartagenda van de Kinderpostzegels Internationale Dag van de Rechten van de Mens GEHEIMEN IN DE NACHT (verhalen uit Heiloo) door Jaap-Wim van der Horst 96 p. - f 15,95 Verkrijgbaar bij: Boekhandel Deutekom Sinterklaas-liedjes in de muziekschool Nu ook verhuur COMPUTERSPELEN Collecte voor Vijfhoek Aanschaf Skoda Favorit nu zeer interessant OPENINGSTIJDEN! maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Gré Lantinga en Abraham Brouwer exposeren bij Rozing 't Ateliertje Concert Nieuw Leven Aanbieding is geldig t/m zaterdag 7 december a. CU A rUM A Kif* DAKDEKKER - LOODGIETER nHV^nlVIHNVjl Holleweg 19 072-335085 C.V. KETEL NÓDIG H.R. V.R. - RIOLERING - HOGEDRUKREINIGING momm m Wij wensen u prettige Kerstdagen en een voorspoedig Nieuwjaar Meditatie en bezinning Vul nu uw £3 Kerst of nieuwjaars- wens in. 3+ Voor plaatsing op 2? 18 december. Inleveren voor 13 december a.s. bij: Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo 072-330175 of fax 072-535644. Afzender: I f 30,00 (2x zo groot f 57,50) Wij wensen u Zalig Kerstfeest en een Gezegend Nieuwjaar naam: adres: plaats: tel.:... wenst u feestelijke dagen en een gelukkig nieuwjaar f 40,00 (2x zo groot f 75,00) Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren j te bereiken onder nummer 072-330175 InlHlHv Redactie-adressen: ■ëJH T Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Jj Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. ■9K/ (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinrïegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren, op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. cd - - De wenskaartenagenda, baar in het postkantoor. verkrijg- HEILOO - De decembermaand is weer aangebroken. De maand waarin duizen den Kerst- en Nieuwjaarskaarten hun weg vinden naar familie, vrienden en bekenden. En elk jaar weer is het een heel karwei om alle adressen bij elkaar te krijgen van al die mensen aan wie u een kaartje wilt sturen. De Stichting Kinderpostzegels Neder land heeft daar een prachtige oplossing voor! De Wenskaartagenda speciaal ontworpen voor de decembermaand. Een schitterend boekje met illustraties van Monica Maas, waarin u kunt op schrijven aan wie u een Kerst- of Nieuw jaarskaart wilt sturen. En na de feest dagen kunt u notereri van wie u er één heeft gekregen. Compleet met ruimte voor ht volledige adres. Zodat u alles in een handomdraai bij elkaar heeft. Han dig voor u zelf, maar ook heel bijzonder als Sinterklaas- of Kerstcadeautje. De Wenskaartenagenda kost 7,50 en is te koop op het postkantoor in Heiloo. Tot het eind van de maand zitten de vrijwilligers van het Plaatselijke Comité voor Kinderpostzegels voor u klaar op werkdagen van 09.30 tot 16.30 uur. Ook kunt u natuurlijk terecht op het postkantoor voor Kinderpostzegels en/of kaarten Voor 'tKind. De collectie van het jaar 1991 liegt er niet om: een serie prachtige, fleurige nieuwe Kinder postzegels en een gevarieerd assortiment met nieuwe kaarten Voor 't Kind. Ver schillende bekende en onbekende ont werpers hebben dit jaar achtenveertig nieuwe wenskaarten in allerlei soorten en maten ontworpen: ansichtkaarten, glazenierskaartenpop-up-kaarten ....voor elk wat wils! Of u nu Kinderpostzegels, de Wens- kaartenagends of kaarte Voor 't Kind koopt, u doet ook iets extra's: u steunt projecten voor kinderen overal ter we reld. Projecten die direct gericht zijn op het welzijn van kinderen. Zo steunt de Stichting Kinderpostzegels Nederland bijvoorbeeld speel-o-theken, met name speel-o-theken die bijzondere aandacht schenken aan gehandicapte en/of al lochtone kinderen en aan speeltuinen die toegankelijk worden gemaakt voor gehandicapten. Maar ook pensions voor de opvang van zwerfjongeren ont- vagen financiële steun en het ziekenhuis in Overvecht bijvoorbeeld ontving sub sidie voor onderzoek naar oudere kin deren die nog bedplassen. De heer Rusch en mevrouw Velthuis: beiden op de bres voor Polen. HEILOO - Op 10 december 1948 werd de Universele Verklaring van de Rech ten van de Mens opgesteld door de Ver enigde Naties. Deze dag wordt ieder jaar "gevierd" door Amnesty Internati onal. Over het hele land verspreid hou den Amnesty-groepen en sympathisan ten fakkeloptochten of fakkelwakes. Ook de Amnesty-groep in Heiloo houdt ieder jaar een fakkelwake.. Al 43 jaar zijn er mensenrechten en nog steeds worden de rechten van miljoenen men sen over de hele wereld geschonden. Wel iets om even bij stil te staan, maar tegelijkertijd wil de vlam van de hoop blijven branden. Amnesty International Heiloo nodigt iedereen uit die de mensenrechten een warm hart toedraagt, om mee te doen aan de fakkelwake. Hoe meer mensen, hoe meer fakkels, hoe meer vlammen van hoop. De fakkelwake wordt gehou den bij het station op dinsdag 10 decem ber van 16.45 - 18.15 uur. Voor fakkels wordt gezorgd. HEILOO - Vanmiddag, 4 december, spelen en zingen we Sinterklaasliedjes. Iedereen die kan spelen en zingen is wel kom. Je hoeft geen leerling van de mu ziekschool te zijn. Als je nog geen muziek hebt kun je die bij de school op halen. 't Kost 1 dubbeltje per kopie. We beginnen om half vier. Het duurt onge veer drie kwartier, daarna is er vopr alle zangers en muzikanten een beker choco lademelk. Donderdag 5 december stop pen de lessen uiterlijk half zeven, uiteraard vanwege de Sint Nicolaas- viering. Woensdag 11 december is de volgende speelavond. Deze staat geheel in het teken van de kersttijd. De aan vang is om half acht. Volgende week krijgt u wat meer informatie over de laatste speelavond voor de Kerstva kantie. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Enige weken terug werd in de Uitkijkpost een artikel geplaatst over de winkels in de Poolse stad Swietochlo- wice. Een delegatie van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice be zochten september van dit jaar een aan tal winkels in deze Poolse stad en was toch wel verbaasd over het ruime aan bod van artikelen. Op dit verslag reageerde mevrouw Vel thuis uit Heiloo. Zij plaatste krachtig haar vraagtekens bij de indruk, die het artikel had gewekt: 'De winkels in Po len zijn dan wel vol, maar de meeste mensen kunnen dé artikelen niet beta len', was de strekking van haar com mentaar. Aan de hand van voorbeelden onderbouwde zij dit. Al vele jaren zet de familie Velthuis zich in voor hulp aan Poolse gezinnen door middel van inzamelingsacties en andere activiteiten. Afgelopen vrijdag bijvoorbeeld werden er bij Albert Heijn levensmiddelen inge zameld om hiermee kerstpakketten sa men te stellen voor mensen in Polen. De Stichting Stedenband nam de kritiek van de familie Velthuis serieus op. Vori ge week besprak voorzitter de heer Rusch het ontstane misverstand. In het gesprek bleek duidelijk, dat beide Hei- looër initiatieven bedoeld zijn om de Poolse bevolking te helpen. Die hulp is dan ook hard nodig, de armoede onder grote delen van de Poolse bevolking is enorm. En inderdaad: de winkels zijn vol, maar de produkten worden abso luut niet met het grootste gemak aange schaft. Zowel de familie Velthuis als de heer Rusch lieten blijken blij te zijn dat het meningsverschil uit de wereld geholpen is. Beiden gaan voort, ieder op hun ei gen gebied, maar zo mogelijk ook geza menlijk, om de Polen te helpen. Weder zijds begrip en samenwerking staan daarbij aan de basis. Samenwerking is er wat betreft de fami lie Velthuis zeker ook wat betreft de verzending van pakketten naar Polen. Deze week komt weer een vrachtauto van een Pools transportbedrijf naar Alkmaar en Heiloo om pakketten voor familie, vrienden en kennissen op te ha len. Vanavond tot 20.00 uur en volgen de week donderdag (12 december) tussen 13.00 en 20.00 uur kunnen de pakketten ingeleverd worden bij de fa milie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van de geadresseerde en de afzender die nen duidelijk leesbaar op de doos ge schreven te worden. De pakketten mogen nu ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten. Het maximale ge wicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Voor inlichtingen: 072- 331802. f 5,- per dag iedere dag langer M,- Heerenweg 138 072-334940 HEILOO - Vorige week werd door de Stichting Vrienden van De Vijfhoek in Heiloo een huis-aan-huis collecte ge houden. De opbrengst hiervan, 5667,50, wordt gestopt in het fonds waarmee de Stichting op den duur een snoezelhoek wil realiseren in het dagver blijf voor meervoudig gehandicapte kinderen in Heiloo. Door de' inzet van leden van HSV en Rotoract kon de col lecte in een groot deel van Heiloo ge houden worden. Voor de komende maanden staan diverse acties op het programma, bijvoorbeeld in winkelcen trum Centrumwaard in Heerhugowaard en in De Vest in Alkmaar. ALKMAAR - Skoda-dealer Autobe drijf, W.N. Stoop, Regulierslaan 14, Alkmaar, wijst er op dat het op ogen blik zeer interessant is om uw huidige auto in te ruilen voor een nieuwe Favo rit. De reden is dat de overheid de subsi die op schone motoren met ingang van 1 januari zal gaan verminderen. Alle personenauto's zullen hierdoor tussen de 800,- en 1250,- duurder worden. Dus ook de Skoda Favorit. Nu nog koopt men een nieuwe Favorit vanaf 15.695,-. Bovendien kunt u (vanwege de grote vraag naar deze stelle stijger in zijn klasse) een zeer aantrekkelijke in- ruilbedrag voor uw huidige auto ver wachten. En de Favorit kan zeer snel geleverd worden. Het wordt steeds interessanter om Fa vorit te rijden. Ga maar na: een hele maal aan de Westerse smaak aangepast model met vijfde deur, een pittige 1.3 li ter motor, een Ecotronic brandstof systeem dat voldoet aan de strengste milieu eisen en een samenwerking met Volkswagen waar de Skoda-rijder in toenemende mate van zal profiteren. En natuurlijk niet te vergeten de inruil- waardegarantie van maar liefst 70% tot 2 jaar na aankoop. Bovendien kan gebruik gemaakt wor den van het tijdelijke aanbod van 3 maanden gratis benzine. Informeer ook naar de Skoda-alles-kan-financiering, zoals het bekende 3-Stappen-Plan. Wie van dit voordeel wil profiteren moet snel langskomen. De voorraad is be perkt. Tel. 072-111418. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Bij de meubelzaak van^de firma Rozing exposren twee Heilooëna- ren t.w. Gré Lantinga en Abraham Brouwer. Van Gré Lantinga zijn er aquarellen te zien veel bloemen en land schappen, zij was een leerlinge van Gu- da Slot-Paarlberg en heeft al meerdere exposities op haar naam staan. Abraham Brouwer laat gouaches zien, hij heeft net een zeer sukses volle expo sitie in het Gemeentehuis gehad. De decembermaand is bij uitstek ge schikt voor exposities. Bovendien is het exposeren in meubelzaken voor beide partijen interessant. De firma Rozing ziet er na de modernisering heel mooi uit en in deze sfeervolle omgeving ko men de schilderijen optimaal tot hun recht en geven u een indruk hoe het er bij u thuis uit kan komen te zien. De fir ma Rozing heeft maar liefst vier verdie pingen sfeervolle meubeltoonzalen, waarvoor elke smaak en leeftijd iets te vinden is. De schilderijen hangen door de hele zaak, beslist de moeite waard om de zaak van Rozing aan de Wëster- weg eens te gaan bekijken. HEILOO - Na de inbraak van enkele weken geleden, waarbij onder andere de hele voorraad kinderkleding werd gestolen, heeft 't Ateliertje aan de Hee- renweg 138 weer nieuwe creatieve en thousiastelingen in het team opgenomen. Het aanbod is daarmee weer uitgebreid. Bijvoorbeeld is er kinderkleding van Saskia, die tevens sieraden, houten speelgoed en spaarpotten maakt. Marie- Louise houdt zich vooral bezig met het ontwerpen van exclusieve kado- artikelen, onder andere kaarsen, die in opdracht versierd kunnen worden voor een geboorte, huwelijk of verjaardag. Ook verwerkt zij droogbloemen op vele manieren en hoort het beschilderen van satijn, voor een kussen of een fotoboek, tot haar capaciteiten. Fleurige kinder kleding is er van Cynthia, Elly en Yvet- te, die van elk ontwerp slechts één exemplaar maken, maar toch voor een leuke prijs. Nog net voor Sinterklaas is 't Ateliertje weer gezellig gevuld met originele, handgemaakte artikelen. En zeker voor de komende kerstdagen zult u er slagen. HEILOO - De Heilooër Oratoriumvere niging Nieuw Leven zal op dinsdag 10 december een uitvoering geven van het oratorium "Samson" van Georg Frie- drich Handel. Het is een oratorium met een sterk dramatische inslag, waar het oud-testamentische gegeven behandelt van het verraad door Dalilah, de vrouw van Samson: de vernedering en de dood van Samson, de strijd tussen de Filistij nen met de Goden, dié zij vereerden en de Israëlieten, geleid door Jehovah. Het leven van Samson wordt beëindigd door de inéénstorting van de tempel. Het werk wordt besloten met een lofprijzing van Jehovah, die uiteindelijk alles ten goede zal leiden. De heldenrol van "Samson" wordt ge zongen door Nicolas Mansfield, tenor de vrouw van Samson, Dalilah, door Susanne Miron, sopraan, Micah, zijn vriend, wordt gestalte gegeven door Ra chel Cooper, alt, Manoah, zijn vader, door Mark Peterson, bas, Harafah, een reus uit Gath, door Bas Ramselaar, bas. De koren, beurtelings Filistijnen; de vij anden van Samson; de Israëlieten, de vrienden van Samson, priesters van Da- gon: en de Israëlitische vrouwen, wor den uitgevoerd door onze Oratoriumvereniging. Het clavecimbel wordt bespeeld door Jaap Spigt, en het orgel door Marinus Metz. De begelei ding is in handen van het Amsterdams Begeleidings orkest. Het geheel staat onder leiding van Marcel Joosen. Kortom een grootse onderneming, waar met veel enthousiasme aan gewerkt is, en dat we met veel plezier aan een groot publiek willen presenteren. Het concert vindt zoals altijd plaats in de Moeder Gods Kerk op dinsdag, 10 december om 20.00 uur. Het adres is Holleweg 111 in Heiloo, Toegangsprijzen 18,00, do nateurs 9,00, CJP en 65+ 15,00. Makelaar Taxateur o.g. ^pÓthekenK00P Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor; Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Diplomazwemmen zwembad Loos HEILOO - Dinsdag 26 november heb ben 30 leerlingen afgezwommen in de Beeck in Bergen. De heer Scholtens van de Nationale Raad Zwemdiploma's gaf op alle onderdelen een uitstekend aan, waar iedereen en vooral de ouders erg blij mee waren. Geslaagd voor A: Sjoerd Bot, Thijs van Domburg, Dennis Jong, Albert Kozijn, Mark Lensen, Suzanne van der Molen, Sander Oudman, Henk Ranzijn, Man- dy Ruimveld, Marvin Wijdenbosch. Geslaagd voor B: Stendert Baars, Pa scal Bais, Rens Bakker, Arjan Bakker, Eva Beijer, Boy Broersen, Marius Bronstring, Matthijs Esser, Sanne Him- melreich, Sander Jacobs, Nicole Klaver, Hanneke Limmen, Marjolijn Prijs, An- nemieke Out, Tim Ruimveld, Kate Schut, Lotte Schijf, Tim Tegel, Anna de Wolff, Hidde Zijp. Twee leerlingen van de Sint Jan Mavo, Eefje Pieterse en Linda van de Velden bezig aan hun kerstkaarten. Vanaf 9 december staan op de Sint Jan- Mavo heel veel activiteiten, zowel bin nen als buiten de lessen, in het teken van de kerstviering. Met als thema Weg er mee?!" door middel van dagopeningen, specifieke lessen, film, en een kerstbij eenkomst aandacht besteed aan het feit, dat de (naasten)liefde en vrede uit de kersttijd in het nieuwe jaar vaak weer geruisloos in de prullebak zijn verdwe nen. In het kerstthema gaat het om mensen, dieren en dingen die we kwijt willen. Omdat we ze lastig vinden, te ge vaarlijk of gewoon omdat we ze beu zijn. Het thema krijft zijn concrete vertaling in een actie ten bate van de Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding. Binnen de lessen beeldende vorming hebben leerlingen van de eerste drie leerjaren heel fraaie kerstkaarten gemaakt, die voor 1,00 per stu'k worden verkocht. Met de opbrengst van de actie hoopt de school een bedrag toe te voegen aan het geld dat na de paasactie 1991 door een groep tweedeklassers aan de Leprastich ting is overgemaakt. De inzet voor de leprabestrijding zal omstreeks Pasen 1992 nog een voortzet ting krijgen. Tegen die tijd zal ook via de media de stichting heel duidelijk on der ieders aandacht worden gebracht. Het plan is om in april 1992 nog eens op de Sint Jan-Mavo een grote activiteit op te zetten, die dan wellicht een sportief karakter zal krijgen. HEILOO - Meditatie kan in deze jachti ge tijd een staat van onstpanning schep pen waarbinnen het mogelijk is contact te maken met delen van jezelf die ge woonlijk wat minder aanbod komen. De bedoeling hiervan is je bewustzijn te leren kennen en te vergroten. Eigenlijk net zoals je in een auto op de snelweg steeds overschakelt naar een volgende versnelling tot je de versnelling hebt be reikt die past bij de omstandigheden van dat moment en je rustig en ontspan nen je weg naar je bestemming volgt. De middelen die mediteren hiervoor ten dienste staan zijn onder andere een ge richte ademhaling, geleide fantasie en het concentreren van energie en gedach- tenkracht. De cursus wordt gehouden op zaterdag middag 14 december van 13.30 tot 17.00 uur en is bedoeld voor iedereen die na der kennis wil maken met deze techniek. Bij voldoende belangstelling is een ver volg mogelijk. Voor opgave en/of in lichtingen kunnen belangstellenden bellen met Margreet Schouwenaar, tel. 072-332418. a a II f 25,00 (2x zo groot f 47,50) a a a a

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1