A ^srirnrnmn 8 a WILD J.KUYPER BAK KERIJ DORP ROOMBOTER AMANDELKRANSJES PROEFSTOL SLAGER BURGERING VANDERBORDEN biedt aan: KAANDORP BAKT BETER BROOD Ta BURGERING Slager - Poelier KWALITEITS VLEES en HOLL. en SCHOTS RUNDVLEES f Vraag onze speciale Kerst-bestellijstü J Candlelight Kerstconcert met Regina Albrink Akersloot Poldertrimloop Kei jtconcert in Slotkapel Meervogels handbal Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Programma in d'Enterij Schaken in Limmen Oecumenische adventsviering Kennemerstraatweg 506 1851 NH Heiloo Tel. 072-331157 DEZE WEEK EXTRA VOORDELIG: 260 gram rijk gevuld GELDIG VAN DONDERDAG T/M ZATERDAG HEILOO POORTWEIJDT 11 Rozing herenmode Kerstaanbieding pantalons pullovers vesten GIRO 1122 ■nvmB makelaardij - assurantiën - woning beheer kennemerstraatweg 33 -1800AG alkmaar -072-111141* 3 nabij Winkelhof 't Loo, Heiloo, tel. 072-333156 Zondag 15 dec. aanvang 11.30 uur Mozart in muziek en woorden Een groot misverstand voor kwaliteit Grote sortering WILD voorradig o.a. ree - hert - zwijn - fazant eend - haas - enz. enz. HEILOO BAETENBURG 86 Beierse midag bij de Uylenspieghels Politieberichten SV De Vrijheid Een avondje gezellig uit bij dansschool Two Step Limmer IJsclub Limmer IJsclub PAGINA 16 UITKIJKPOST 11 DECEMBER 1991 Regina Albrink concerteert in de dorpskerk in Akersloot. AKERSLOOT - Op zondagmiddag 22 december zal het kerstconcert van de se rie Candlelight-concerten in de dorps kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot verzorgd worden door de bekende pia niste Regina Albrink. Dit concert zal weer op onze vaste loca tie gegeven worden. In een bijna vijf maanden durende restauratie/renovatie is het gehele interieur opgeknapt. De ra diatoren zijn van de muren gehaald en vervangen door vloerverwarming. De muren zijn opnieuw gestuct en afge werkt. De vloer die uit zerken uit de ze ventiende en achttiende eeuw is samengesteld is opnieuw gelegd, waar bij de mooiste exemplaren een betere plaats gekregen hebben en waardoor het geheel geëgaliseerd is. Het koorhek uit midden 1600 is gerestaureerd en iets naar achteren geplaatst, de bruikbare ruimte van de kerk is hierdoor toe genomen. De opvallend gele kleurstelling van de kerk is op grond van haar monumentale waarde behouden. Na lang beraad is ge kozen voor een iets warmere tint geel. Het weekend van 21 en 22 december zal geheel in het teken staan van deze uit ei gen middelen opgebrachte restauratie. Het concert vormt de feestelijke afslui ting van dit weekend. Regina Albrink is een graag terugkeren de gast in de Candlelight-concerten. Dit jaar is het één van de weinige concerten, die zij in de buurt van haar woonplaats Limmen geeft. Haar drukke agenda laat verschillende concerten zien de de moei te waard zullen zijn. Op Tweede Kerst dag zal zij een Chopin-Mozart recital verzorgen in de kleine zaal van het Con certgebouw in Amsterdam, verder is zij samen met de actrice Mildred Dissel koen en de Poolse sopraan Jadwiga So- sinska te horen in een programma rond Chopin, waarin ook weinig uitgevoerde liederen van deze componist zullen klinken. Op zondagmiddag zal zij in Akersloot bekende en onbekende werken spelen van Chopin (o.a. de Revolutie-etude en de Berceuse), van van Beethoven (de so nate Pastorale) en van Liszt (Soiree Mu- sicale). De variaties over een thema van Johann Christian Fischer (KV 179) la ten u in dit Mozartjaar kennis maken met een minder bekend werk van deze componist. Het concert begint om 15.00 uur, de kerk gaat open om 14.15 uur. De toe gangsprijs bedraagt 12,50; CJP en Pas 65-1- betalen 7,50; kinderen tot en met twaalf jaar betalen 1,00. Uiteraard zijn er dit jaar weer abonne menten voor de hele serie en een knip- kaart voor drie concerten te krijgen. De prijzen hiervan bedragen respectievelijk 35,00 en 25,00. Gezien de grote be langstelling voor dit concert verzoeken wij u om tijdig uw plaatsbewijs te bestellen of een abonnement te reserve ren. Voor inlichtingen en reserveringen kunt u bellen met (02513) 13221, 12598 of 15047. AKERSLOOT - Zondag, 1 december werd weer een poldertrimloop gelopen, georganiseerd door Handbalvereniging Erics Audio Meervogels '60. Ondanks het mistige weer en koude omstandighe den waren er weer vele sportieve lopers. De 4 km was een geheel jeugdige aange legenheid, wat ons zeer verheugde. Ook zien we in de rest van de uitslagen vele oude bekenden. De volledige uitslagen zijn: 4 km. Ie jeugd: Leon Veldt 15 min 54 sec., 2 jeugd Marlon Talman 16 min. 24 sec.m, 3e jeugd Michel v.d. Wel 20 min 19 sec., Ie meisjes Ingrid Brasser 19 min. 45 sec.; 8 km: le Bob Bruschke 28 min. 12 sec.; 2e Aldert Pepping 28 min. 23 sec.; 3e Kees Brasser 28 min. 30 sec.; le dame Ria Ilio Poulos 36 min. 03 sec., le veteraan Kees Brasser 28 min. 30 sec., le jeugd Bram de Waard 36 min. 52 sec.; 14 km: le Piet Kuys 49 min. 09 sec., 2e S. P. Zomer 50 min. 16 sec., 3e E. Hakvoort 50 min. 23 sec., le dame Gré v.d. Broek 1.04 min. 50 sec., le ve teraan S. P. Zomer 50 min 16 sec., le jeugd Maurice Vastenouw 1.14 in. 51 sec. EGMOND - Zondag 15 december om 15.00 uur zal in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef een feestelijk Kerstcon cert gegeven worden. Feestelijk vanwe ge de opgewekte muziek; die uitgevoerd wordt en feestelijk omdat dat gebeurt in de sfeer van het Kerstfeest. De uitvoe renden zijn het Kamerorkest van Lamo raal van Egmont en het kamerkoor Concord. Entree: 10,00 (inclusief koffie en koek). Reservering: tel. 02206-2033 of 2206-2387. Onder leiding van Frans Alleman zal het Kamerorkest wel niet direct Kerst- muziek spelen, maar toch werken uit voeren, die de toehoorder in Kerststemming kunnen brengen. Zo staat o.a. op het programma de be roemde Music for the Royal Fire works" van Handel, terwijl ook de Romanze uit de al even beroemde ,,Eine Kleine nachtmusik" van Mozart uitste kend past in de sfeer van dit concert. Datzelfde geldt voor stukken als ,,Air" uit de derde suite van J.S. Bach en de bekende ,,Sicilienne" van Fauré. Directer refererend aan Kerstmis is het programm van Concord. Dit kleinkoor (14 leden) beschikt over uitstekend stemmenmateriaal en een uitgebalan ceerde koorklank en is al eerder met veel succes in de Slotkapel opgetreden. Uitsluitend a capella zingend zal o.l.v. Arie Groen o.a. van Praetorius worden gezongen ,,Psallite unigenito" en ,,Es ist ein Reis entsprungen";van J. S. bach „Wie schön leuchtet der Mor genstern" en van R. Vaughan Williams „The Blessed Son of God". AKERSLOOT - De bekerwedstrijd te gen eerste divisionist Heracles hebben de dames op karakter gewonnen. Een kleine achterstand werd ingelopen waarna Meervogels steeds op voor sprong bleef. Met een 16-12 overwinning gaan de dames de vierde bekerronde in. Afgelopen zondag tegen De Blinkert, de koploper in de derde divisie, werd er dik verloren. Meervogels keek al spoedig te gen een grote achterstand aan. Deze was niet te overbruggen. Door met 24-12 te winnen staat Blinkert terecht aan kop. In het begin een gelijkopgaande strijd bij de heren waarbij Meervogels moeite had met schoten uit de tweede lijn. Daarna liet Meervogels fraaie staaltjes van technisch handbal zien en bewees Eddy Krom dat hij ook uit de hoek kan scoren. Onvriendelijke momenten wer den door het goedleidende scheidsrech- terskoppel bekwaam opgelost. Ondanks fisiek hard spel van Zandvoortmeeuwen behaalden de heren een ruimte 26-17 zege. De strijd om een plaats in de beovenste regionen in de jeugddivisie is door Meervogels gewonnen. In het begin wei nig krachtverschil. De 11-7 ruststand gaf een juist beeld van de krachtverhou ding. Ook hier werden de onderlinge ir ritaties door de scheidsrechters in goede banen geleid. Met deze overwinning telt Meervogels mee in de jeugddivisie (21-16). Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 13 december: Vestibule - ZVV Stap. Woutersverz. - Dekker sport MCA - Hoornsche Veerh. Vrije vogels - Superga/Pulc. v. Nimwegen - PV Hooge Huys 19.00 19.50 20.40 21.30 22.20 19.00 19.50 20.40 21.30 22.30 Maandag 16 december: d'Enterij - Berdos ERHO - SV Heiloo'80 Du Passage - Flash/Not. Edison Expr. - EXo drankserv. Unil Motor - v. Nimwegen Volleybal Dinsdag 17 december: Oranje Wit - EMM ds. 20.10 Oranje Wit 4 - WA ds. 20.10 Effect - Oudorp hr. 20.10 Oranje Wit 1 - Katapult hr. 21.20 Effect - Oranje Wit 2 ds. 21.20 Effect - VVO ds. 21.20 Sportinstuif 55-plussers: Donderdag 12 december van 14.00 - 15.30 uur. LIMMEN - Terwijl de strijd om de clubtitel halverwege is zijn de twee pro movendi uit de B-groep bekend, evenals degradanten uit groep A. Hogerop gaan R. van der Storm jr. en G. Pouw die hun laatste partijen in de B-regio van respectievelijk R. Komen en N. Admi raal wonnen. Neerwaarts naar B. gaan P. de Waard en R. Bollweg. In de top van de A-groep blijft de strijd fel. N. Hageman is de titel van "coming-man" volop waard, gezien zijn zege op G. Hafkamp en de 6e plaats die hij daarmede besteeg. J. Limmen, nu 7e en J. Admiraal, 3e, klopten T. Schut en G. Hes. De C-groep kon met een zestal nieuwelingen worden ver strekt van wie G. Dekker en J. Kramer met overwinningen op L. de Boer en W. Pepping meteen hun visitekaartjes afgaven. na een 4-4 resultaat in hun eerste wedstrijd enkele weken geleden kreeg het Limmer Jeugd-achttal in de tweede ontmoeting, ditmaal tegen het kennelijk sterke team van de Pioniers, een zware pil te slikken. Het werd 7-1 voor de Alk- maarders, die alleen aan het eerste bord van N. Hageman struikelden. De overige uitslagen van dé 12e ronde- onderling waren: A: C. Limmen-G. de Graaf 0-1; A. Kaandorp-H. Levering rem.; P. v.d. Heijdt-B. Kerkhof rem.; R. v.d. Storm sr.-M. Limmen afgebr.; H. Duijven-J. Zentveld 0-1; J. v.d. Hint-A. Duij- kersloot 1-0; P. de Waard-R. Rommel 1-0; R. Bollweg-K. Aafjes 0-1 regl.; P. Vlaar-Th. Al 0-1 regl. B: O. Kaandorp-R. Lammers 1-0; B. Dirkson-M. Zuurbier 0-1; M. Bos-G. Kaandorp rem.; L. v.d. Eng-H. Min rem.; N. Min-B. de Waard 0-1; R. Hooijboer-M. Out 1-0; E. Hekkelman- M. Briefjes rem.; P. Vessies-F. Nijman 1-0. C: W. Castricum-B. Dekker rem.; B. de Wit-W. Thijsse rem.; C. Struijlaart-F. v.d. Vegte rem.; A. de Waard-C. Out 0-1; A. v.d. Molen-B. Oud 0-1. LIMMEN - Zaterdag 14 december wordt in de Corneliuskerk de jaarlijkse adventsviering van de Nederlands Her vormde Kerk, de Gereformeerde Kerk en de Katholieke Kerk van Limmen ge houden. Voorgangers in de viering, die om 19.00 uur begint, zijn dominee F. van der Wind en pastoor P. Ruiter. Het Gemengde koor Sint Cecilia onder lei ding van Peter Rijs zal de zang begelei den. Tijdens deze adventsviering wordt een schilderij gepresenteerd van Sint Willi- brord, dat gemaakt is door Siem van Bleisem. De maker zal zelf bij de pre sentatie een korte uitleg geven. Dit schilderij wordt geschonken aan de Sint Antoniuskirche in Erfurt, waarmee de Limmer kerken contact onderhouden. Gevr.: zelfst. werkende HULP i.d. huishouding Te koop: OPEL ASCONA voor 5 a 6 uur p/w. bij ouder echtpaar. NB: er zijn 2 hon den aanwezig. Tel. 072-332929. 16d '82, nw. model., 4 drs. trekh., radio, 160.000 km. 3350,-. Tel. 072-338262. Verloren: groen HONDE HALSBANDJE, 6 dec. omg. Ewisweg/Vrieswijk 16.00 uur. Patrijsakkers 12, tel. 072-333749. 52.5 d95 In een fijne en rustige omgeving (plan Oost) gel. MIDDENWONING met voor- en achtertuin (13 m., Zuid) en stenen berging. V.v. c.v. moederhaard, dak- en glasisolatie. Ind.: hal, wc, kelderkast, keuken, woonkamer (25 m2) met schuifpui naar terras. Verd.: 4 slaapkamers (waarvan 1 met balkon), douche met wastafel; vaste trap naar zolder- verd. met veel bergruimte en mogelijkheid voor 5e slaapkamer. Aanvaarding: in overleg. VRAAGPRIJS: f 165.000,- k.k. Inl.: na kantoortijd: Pieter van der Borden, tel.: 072-330550. STICHTING KINDERPOSTZEGELS NEDERLAND LEIDEN TELEFOON 071 25 98 00 Mm MAKE LAAR Hl Koffieconcert incl. gratis kopje koffie Tineke Ruysschaert, Piano Levente Kende Kaarten a 15,00; CJP/65 12,50 Vrijdag 20 dec. aanvang 20.15 uur Hetty Heyting, Michel Sorbach, Martin van den Ham Kaarten a 25,00, CJP/65 22,50 Boekhandel Avis - Boekhandel 't Hoekstuk - Reisburo Holland International - Postagentschap- Rookshop Jan-Tine Braam. Het theater met: de uitstekende accommodatie genoeg gratis parkeerplaatsen een gezellige bar en prima programma's Kennemerstraatweg482 - Tel.072-330571 Rustig gelegen middenwoning met stenen ber ging en fraaie tuin op 't W. nabij scholen en win kels. Ind. b.g.: entree met tegelvloer, berging met tegelvloer, toilet, trapkast, L-kamer, luxe half open keuken met veel inbouwapp. 1e Verd. Overloop, drie ruime slaapkamers en badkamer met douche, toilet, wastafel, w.m. aansl. 2e verd.: vaste trap, grote zolder, slaapkamer mog. Alg.: zeer goed onderhouden, optimaal geïsoleerd. Vraagprijs: f 174.000,- k.k. MAKELAAR, TAXATEUR O.G. EN ASSURANTIËN. Heerenweg 167,1851 KN Heiloo,Tel.: 072-331716. Piet Stam bewerkt de zaal tijdens de Beierse middag in 1988. LIMMEN - Zondag 15 december vieren de Uylenspieghels hun jaarlijkse eet- feest in het parochiehuis St. Maarten. Tussen 15.00 en 17.30 uur kunnen de 400 deelnemers aanschuiven aan de lan ge eettafels in de feestelijk opgetuigde zaal. Het feest zelf gaat door tot 20.00 uur. De deelnemers kunnen zich te goed doen aan onvervalste erwtensoep met roggebrood en spek bereid door Klaas Meegdes en Dik Denekamp, en aan de boerenkool met wordt bereid door Ger- rit Hartog. Het genoemde drieman schap staat borg voor kwaliteit zodat de feestgangers hun buikje dik kunnen eten. De Beierse muziek wordt geleverd door De Erica Kapel onder leiding van Piet Stam. De Erica Kapel is de absolute top op dit gebied in Nederland. Reeds twee maal eerder luisterde deze kapel het eet- feest op en over juist die twee keer doen de meest enthousiaste verhalen de ron de. De verwachtingen zijn dus weer hoog gespannen. De 400 kaarten voor deze middag vonden dan ook gretig af trek. Otto Bruschke, Rijksweg 184, heeft nog enkele kaarten te koop voor deze middag voor de treuzelaars. Voorafgaand aan de Beierse middag gaan de Uylenspieghels op de koffie bij de bewoners van bejaardenhuis de Ca- meren. Deze gezellige morgen dient als kennismaking en als opwarmertje voor het Carnavalsfeest op 2 maart dat de Camerenbewoners met de Uylenspieg hels vieren. De muziek tijdens het koffie-uurtje wordt verzorgd door de hofmuzikanten van de Uylenspieghels; Arjan Kaandorp en Piet Mooy. LIMMEN - In de nacht van 1 op 2 de cember werd in een woning aan de Rijksweg ingebroken. Er werd niets gestolen. Op de Westerweg wordt nog steeds te snel gereden. Bij een controle op 4 de cember werden 5 mensen bekeurd van wege te hoge snelheid. De hoogst gemeten snelheid ws 70 kilometer p/u. In de nacht van 5 op 6 december werden van een auto in de Meidoornlaan alle wieldoppen gestolen. Wie heeft iets ge hoord/gezien? Op 8 december werd na een achtervol ging en het veroorzaken van een aan rijding een inwoner van Limmen aange houden. Hij bleek te veel alcohol te heb ben genuttigd. In de nacht van 6 op 7 december werd in een woning aan de Kapelweg ingebro ken. Er werden ongeveer 1000,-, en een fles drank gestolen. In de nacht van 7 op 8 december werd in een woning aan de Hogeweg ingebro ken. Een aanzienlijk geldbedrag en een aantal sierraden werden gestolen. In de nacht van 8 op 9 december werd uit een weiland aan de Hogeweg een ac cu t.b.v. de stroomtoevoer van schrik draad gestolen. Tevens werd deze nacht een auto staan de gehouden, waarbij bleek dat de bestuurder een verlopen rijbewijs had. Verloren voorwerpen: zwarte heuptas met inhoud; kinderwantje, lila, opdruk Micky Mouse; blauwe portemonnee, met bankpas; bruin leren etui met sleutels. Gevonden: een sleuteletui met sleutel. Openingstijden buro Limmen: maan dagmorgen en donderdagmiddag. LIMMEN - Uitslagen van 4 decmeber bij Schietvereniging De Vrijheid: woensdag 4 december: E-Klasse: 1. Cees Mooij 100, 2. Cees Hooijboer 98, Siem Schilder 98; A-Klasse: 1. Rob Schaft 99, 2. Ben Metselaar 98, 3. Wim Erkamp 96; B-Klasse: 1. Egbert Pep ping 97, 2. Niek Niele 96; C-Klasse: 1. Arends Engel 91, 2. Hennie Engel 81; D-Klasse: 1. J. Pepping 95. LIMMEN - Iedere zaterdagavond vanaf 20.30 uur is er vrijdansen in de nieuwe school aan de Rijksweg 43 te Limmen. Men heeft een zeer grote vloer, waar u op gezellige dansmuziek de voetjes over de vloer kunt laten gaan. Deze avonden zijn voor (echt)paren en worden niet al leen voor eigen cursisten gegeven, maar voor iedereen in de regio, die eens een gezellige avond wil hebben in een stijl volle omgeving. Want toegegeven, geheel gezien is het een schitterend mooie gelegenheid om daar eens met familie of vrienden een leuke zaterdagavond door te brengen. Wat de muziek betreft kunt u op velerlei manieren uw.dansje wagen, want zowel ballroom als latin-american wordt er ge draaid en heeft u verzoeknummers, dan wordt zo mogelijk daaraan voldaan. Er zijn gezellige zitjes voor roken en niet roken, u wordt door de dames en heren op uw wenken bediend en de hap jes, die u er kan verkrijgen, zijn van harte aan te bevelen. De entree bedraagt 5,00 per persoon. De school is tijdens de schoolvakanties gesloten, dus bij twijfel kan u altijd even informeren: tel. 02205-3842. LIMMEN - Dinsdagavond 3 december heeft de Limmer IJsclub de derde coo- pertest gehouden voor de leden van de ijsclub en voor alle sportliefhebbers uit Limmen. De coopertest werd gelopen op het Koekkoeksveld aan de Wester weg. Onder goede omstandigheden wa ren de afstanden weer groter dan de vorige lopen. De afstanden, die in 12 minuten gelopen werden, zijn als volgt: jeugd: Jurriaan Oudhoff 3228 meter, Rene Groot 3141 m, Bas van de Velden 3000 m. Senioren: Peter van Stralen 3627 m., Aldert Pep ping 3550 m, Emiel Martens 3482 m. Dames: Coby Admiraal 2958 m., Ilon- ka v.d. Velden 2802 m., Hetty v.d. Laan 2601 m. Meisjes: Moniek Ruiter 2475 m., Leonieke Zomerdijk 2455 m., Marieke Bruschke 2425 m. LIMMEN - De dagen worden nog steeds korter en zo hier en daar heeft het eerste laagje ijs al op de sloten gelegen. Alles duidt er op dat de winter echt in aantocht is. En natuurlijk begint dan bijna iedereen weer aan schaatsen te denken. De leden van de Limmer IJsc lub dachten hier al veel eerder aan. Reeds in de zomer wordt er in de duinen hard getraind om dan half oktober op scherp te staan. Dan gaat namelijk de ijsbaan open en worden de gladde ijzers voor het eerst weer ondergebonden. Zo'n veertig jeugdleden en zestig senio ren draaien nu wekelijks hun rondjes op ijsbaan 'de Meent'. Gelukkig voor hen waren er meerderen, die dit jaar vroeg aan schaatsen dach ten. Zuivelfabriek De Vereeniging was er één van. Die kon zich el vinden in de mentaliteit van de schaatsers om steeds naar weer beter te willen presteren. (Bij elke wedstrijd zijn er wel persoonlijke records te noteren). Daarom stelde de producent van kaas en andere melkpro- dukten schitterende jacks beschikbaar. De jeugdleden kregen er één gratis en de senioren konden er een tegen inkoop prijs aanschaffen. Op de trainingsdagen is de Limmer IJsclub dan ook de meest opvallende club met hun blauwe jack's met 'Lim- merpolder Zuivel' print op de achterzij de. De IJsclub is zuivelfabriek De Vereeniging dan ook zeer dankbaar voor dez gulle geste. De IJsclub hoopt echter ook dat er snel op natuurijs ge schaatst kan worden. Dan zullen de jacks ook in de Limmer polder te zien zijn. De jeugd van de Limmer IJsclub in hun nieuwe kleding.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 16