o Informatierubriek van de gemeente Heiloo IN CHINA WORDT DE ROEP OM VRIIHEIP FLINK ONDERDRUKT. HEILOO AMNESTY INTERNATIONAL Aanvragen Hinderwetvergunning Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30'uur Bijzondere exposities in gemeentehuis Heiloo Gemeente Heiloo maakt inrichting ereveld Westerbork mede mogelijk Nieuwe bouwplannen Veel belangstelling en reacties op concept- Structuurvisie Heiloo AGENDA RAADSVERGADERING voor donderdag 12 december 1991. College stelt nieuwe richtlijnen op voor aarikondigingsborden Openbare verlichting: houd zicht op licht! HSV Nieuws Expositie De Toekomst Effect dames 1 zet de goede lijn voort Meervogels handbal Slotkapel ontvangt subsidie uit fonds zomerpostzegels DRINGEND VERZOEK In China is de roep om democratie verstomd. De partij is voor dictatuur. De partij weet wat het beste is. Wie anders denkt, krijgt straf. Dat beslist de partij. Niet de rechter. O IRQ 454QOO PAGINA 4 UITKIJKPOST 11 DECEMBER 1991 Naast de bijzondere expositie van de twee schilderkunstenaars Marie Koning en Cor Heeck is er in hej gemeentehuis sinds vorige week ook een expositie van twee jonge'keramisten. Het gaat om het werk van Marije Jansen en Menno Watzema die ieder herkenbaar zijn aan een eigen 'keramische' stijl. Zowel de schilderijen als het keramiek is te bewonderen op werkdagen tussen 8.30 en 16.00 uur in het gemeentehuis van Heiloo. De gemeente Heiloo heeft geld beschikbaar gesteld aan de Werkgroep Westerbork 102.000 voor het realiseren van een ereveld in het voormalige doorgangskamp Westerbork. Dit ereveld maakt onderdeel uit van een plan voor de herinrichting van het kampterrein. Het vroegere kampterrein moet in de toekomst een plek worden voor herdenking en bezinning. Maar ook als herinnering om de periode 1940-1945 levend te houden: het verleden als leerproces voor nu en de toekomst. Het geld dat de gemeente Heiloo beschikbaar heeft gesteld, wordt gebruikt voor het zgn. Stenenplan. De Werkgroep Westerbork 102.000 gaat op de vroegere appèlplaats 102.000 naamloze stenen plaatsen: voor elk slachtoffer één steen. Hiermee wordt op indringende wijze de omvang van de 'deportaties in beeld gebracht. Elke steen roept tevens de herinnering op aan de individuele slachtoffers. De financiële bijdrage van de gemeente Heiloo maakt het mogelijk om 80 naamloze stenen te plaatsen op het ereveld. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: De Blinkenlaan 24, H. van Kuijk - uitbreiden woning. Werkendelslaan 55, J.J.G. Pankras - uitbreiden woning. Baetenburg 7, R. Kranenburg - uitbreiden woning. Baafjeslaan 16, E. Neijens - uitbreiden woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 12 december 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De drie discussie-avonden over de concept- Structuurvisie zijn druk bezocht. In totaal zo'n driehonderd belangstellenden naar de avonden in Het Kruispunt en het Open Huis. Ook het aantal schriftelijke reacties dat binnenkomt, duidt erop dat de toekomst van ons dorp veel inwoners aan het hart gaat. In dit artikel wordt een korte weergave gegeven van het verloop van de avonden. Aan het begin van alle bijeenkomsten legde mevrouw Willemse-Van der Ploeg, portefeuillehouder Ruimtelijke ordening, uit dat het behoud van het mooie, groene en rustige karakter van het dorp Heiloo het belangrijkste uitgangspunt van de Structuurvisie is. In de concept-Structuurvisie wordt aangegeven hoe, met behoud van die waarden, toekomstige vragen op het gebied van wonen, werken en recreëren ingepast kunnen worden. Tijdens de discussie-avonden kwamen vooral reacties naar voren die betrekking hadden op de verkeersluwe Kennemerstraatweg, op de keuze-locaties voor een eventueel bedrijvenpark en op de mogelijke woonwijk Zuiderloo. Op de tweede en derde avond werd gediscussieerd aan de hand van stellingen. Burgemeester Schoof gaf nadrukkelijk aan dat de stellingen waren opgesteld om de discussie te prikkelen en dat zij op geen enkele wijze politieke standpunten van het College of raad bevatten. De strekking van de stellingen was het aangeven van consequenties die met bepaalde keuzen samenhangen. Zo luidde de stelling over de verkeersluwe Kennemerstraatweg bij voorbeeld zo: "De consequentie van een rustige en statige Kennemerstraatweg is een rondweg ten westen of ten oosten van Heiloo". Naar aanleiding van deze stelling bleek in de discussie dat -als het op kiezen aankomt- een groep aanwezigen vond dat er een rondweg moest komen als daardoor de Kennemerstraatweg rustiger zou worden. Een andere groep vond het handhaven van de natuurlijke en groene omgeving van Heiloo belangrijker dan een verkeersarme Kennemerstraatweg. In relatie tot de verkeersproblematiek op de Kennemerstraatweg werd ook een aantal malen de mogelijke aansluiting op de A 9 naar voren gebracht door aanwezigen. Namens het College gaf wethouder Wuijster- Schuddeboom aan dat het oplossen van dé verkeersproblemen op de Kennemerstraatweg niet alleen een zaak is van de gemeente Heiloo. Samen met de collega-gemeenten aan de Kennemerstraatweg moeten oplossingen gezocht worden. Op dit moment wordt er, in samenwerking met andere gemeenten, een kenteken-onderzoek gehouden waardoor meer inzicht wordt verkregen in de verkeersstromen van het verkeer op de Straatweg. Het College van burgemeester en wethouders van Heiloo is er overigens niet van overtuigd dat een aansluiting op de A-9 de oplossing is voor het verkeer op de Kennemerstraatweg en is benieuwd naar de resultaten van het onderzoek. Een ander verkeersaspect dat tijdens de discussie-avonden werd ingebracht, is het NS-plan Rail 21 waarin sprake is van een spoorwegverdubbeling van het traject waaraan ook Heiloo ligt. Van de zijde van het College werd benadrukt dat de gemeente Heiloo niet in een positie verkeerd om deze plannen tegen te houden. Maar door in een vroegtijdig stadium met zowel Heilooënaren als buurgemeenten langs het traject te bezien hoe deze plannen voor Heiloo op een zo gunstig mogelijke manier zijn in te passen, hoopt het gemeentebestuur een sterke onderhandelingspartner voor de NS te kunnen zijn. Juist daarom is het meedenken van burgers over de toekomst van Heiloo op dit moment zo belangrijk. In de concept-Structuurvisie worden drie keuze-locaties gegeven waar in de toekomst een bedrijvenpark zou kunnen komen. De stelling die op dit aspect betrekking had, luidde: "Heilooër bedrijven moeten voor ons dorp behouden blijven. Door hen een plaats te geven op een Heilooër bedrijvenpark kunnen zij in de toekomst beperkt groeien en geweerd worden uit woonwijken." Zoals bij alle stellingen het geval was, bleek ook hier de mening onder de aanwezigen verdeeld te zijn. Ten aanzien van de keuze locaties werd door omwonenden van twee keuze-locaties aangegeven dat zij op zich niet tegen een bedrijvenpark zijn maar dat zij een dergelijk park in hun directe woonomgeving niet gewenst vonden. Bezwaren van eenzelfde strekking kwamen van inwoners op de mogelijk toekomstige woonwijk Zuiderloo. De stelling die op dit onderdeel van de Structuurvisie in ging, luidde als volgt: "Om in de toekomst te voorkomen dat Heilooër woningzoekenden naar elders Vertrekken, is het nodig om ook na voltooiing van de wijk Ypestein nieuwe woningbouwlocaties te ontwikkelen." Tijdens de discussies bleek dat er verschillend gedacht werd over de vraag of ook Heilooëer woningzoekenden in de toekomst de mogelijkheid moeten hebben om zich in Heiloo te vestigen. Wat denkt u van de toekomstige ontwikkeling van Heiloo? Laat het ons voor 17 december a.s. weten! Tot 17 december a.s. heeft u de gelegenheid om aan het gemeentebestuur te laten weten hoe u over de toekomst van ons dorp denkt. De concept-Structuurvisie waarin een aantal mogelijkheden wordt aangedragen, ligt ter inzage bij de Openbare Bibliotheek en bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis van Heiloo. Daarnaast verscheen in de Uitkijkpost van 13 november jl. onder de naam "De gemeentegang belicht" een beknopte versie van de concept-Structuurvisie. (Van deze pagina liggen bij de receptie van de gemeente Heiloo nog een aantal exemplaren gratis beschikbaar voor belangstellenden.) Als u wilt reageren, stuurt u uw reactie dan aan: Het College van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In de komende maanden wordt u in deze rubriek op de hoogte gehouden over het vervolg op de Structuurvisie-discussie in Heiloo. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Vaststelling 1e partiële herziening van het bestemmingsplan Buitengebied. Vaststellen voorbereidingsbesluit Zuid-Oost Begroting 1992 Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland. Subsidieverzoek 1992 Anti Diskriminatie Buro. Subsidieverzoek Stichting Buro Slachtofferhulp N.H.N. 1991 en 1992. Verhuur perceel Mariënstein 179 (voormalige kleuterschool 't Pinkeltje). Machtigingsbesluit deelname waarborgfonds woningbouwcorporaties. Aangaan van een convenant met het rijk inzake sociale vernieuwing. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Sanering wegenbeheer, overdracht wegen. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 12 december 1991 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 8.00 en 12.30 uur op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Het College van burgemeester en wethou ders van Heiloo heeft nieuwe uitgangspunten opgesteld voor plaatsing van borden langs de openbare weg. Het gaat om borden waa rop evenementen worden aangekondigd. De nieuwe uitgangspunten worden hieronder genoemd. Er wordt geen toestemming verleend voor borden die commerciële evenementen aan kondigen. Voor het plaatsen van borden die niet- commerciële activiteiten en voorstellingen aankondigen, inclusief culturele evenemen ten in theater De Beun, is vooraf geen schriftelijke toestemming nodig van de ge meente. Het plaatsen van aankondigingsborden is slechts toegestaan vanaf maximaal 2 we ken vóór het evenement tot uiterlijk 2 da gen na het evenement. De afmeting van de borden mag maximaal 100 x 60 cm zijn. Borden waarop evenementen worden aan gekondigd die buiten de gemeente Heiloo plaatsvinden, worden niet toegestaan. Een uitzondering geldt charitatieve regionale acties. Het College heeft de afdeling Openbare Werken gemachtigd om commerciële aan kondigingsborden en/of borden, die te groot zijn of te lang blijven hangen, te ver wijderen. Als u een storing heeft in de openbare verlichting dan kunt u de storing op werkdagen melden via telefoonnummer 072 - 313206. Wilt u bij melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast doorgeven? Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, bekend, dat op 25 oktober respectievelijk 1 november 1991 bij hen is ingekomen een tweetal aanvragen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de heer H. Schong voor het in werking houden van een visverwerkingsbedrijf gelegen aan de Kennemerstraatweg 125, alhier (AZ-71); 2. de heer E.C. Molenaar voor het oprichten en in werking hebben van een machinaal houtbewerkingsbedrijf, gelegen aan De Oude Werf 6, alhier (AZ-72). De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen gedurende een maand op de afdeling Openbare Werken (kamer 113) ter inzage en wel vanaf donderdag 5 december 1991 tot en met maandag 6 januari 1992, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavonden tot en met 6 januari 1992 van 19.00 tot 22.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling Openbare Werken een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 6 januari 1992 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek moet tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het college worden ingediend. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens openbare hoorzittingen op woensdag 18 december 1991 om respectievelijk 10.00 uur (Schong) en 11.00 uur (Molenaar) op de gemeentesecretarie van Heiloo, Raadhuisplein 1, alhier, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot gedachtenwisseling over de aanvragen. Degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen in te dienen. HEILOO - H.S.V. is in De Rijp door het bekende oog van de naald gekropen. Want voor rust heeft De Rijp verzaakt H.S.V. op achterstand te zetten. Zeker drie goede mogelijkheden om te scoren lieten zij onbenut. Na rust kwam H.S.V. wat beter in de wedstrijd zonder echt gevaarlijk te worden. De doelman van De Rijp had dan ook een rustige middag. Zo'n twintig minuten voor tijd kreeg De Rijp ten onrechte een strafschop toege wezen wegens vermeend hands van Ro nald de Waard. Maar ook deze moge lijkheid was niet aan De Rijp besteed, want* hij ging hoog over, zodat de wedstrijd in een 0-0 eindigden. H.S.V. zit in een diep dal, want ook nu werd er weer verloren met 2-0 uit bij Spirit 2. H.S.V. moest na acht wedstrij- den winst nu beide punten afstaan aan De Rijp 2. De uitslag was 1-2, al was een gelijkspel beter op zijn plaats geweest. Het programma voor zondag 15 decem ber is als volgt: H.S.V. 1 thuis tegen Meervogels, aanvang 14.00 uur; H.S.V. 2 thuis tegen D.T.S. 2, aanvang 11.00 uur; H.S.V. 3 uit tegen Ilpendam 2. EGMOND - P.v. de Toekomst uit Egmond-Binnen houdt zaterdag 14 en zondag 15 december haar jaarlijkse postduivententoonstelling in café 't Haasje, Herenweg 66, Egmond-Binnen. U bent van harte uitgenodigd een kijkje te komen nemen op zaterdag vanaf 20.00 uur en zondag van 11.00-17.00 uur. Op zaterdagavond is een spectacu laire bonnenverkoop, waarbij bonnen van zeer gerenommeerde liefhebbers onder de hamer zullen komen. Tevens is er het Rad van Avontuur en een grandi oze loterij met schitterende prijzen. HEILOO - De dames van het eerste team trekken de positieve trend door en wonnen ook afgelopen week hun wedstrijd in de promotieklasse. Ze staan nu op de 4e plaats als hoogst ge plaatste vertegenwoordiger van het speelcentrum Alkmaar. Ook Heren 1 is weer op de weg terug na een wat minde re periode, ook zij wonnen hun laatste wedstrijd. Bij de lagere teams staat deze week de onderlinge tweestrijd tussen Heren 2 en Heren 3 op het programma. Deze wedstrijd gaat tevens.om de bovenste plaats in de 2e klasse. Wint Heren 3 dan verstevigen zij hun le plaats, maar als Heren 2 zegeviert komen beide teams samen aan kop. De return van bovenge noemde wedstrijd zal dan wellicht over een kampioenschap beslissen. Op vrijdag 20 december houdt Effect een grote Kerst Klaverjas Drive in de kantine van de duivenvereniging achter Sporthal 't Vennewater. Op deze avond wordt ook een kerstgetinte verloting ge houden ten behoeve van de jeugdafde ling van Effect. Onze jeugdafdeling is de laatste jaren iets gegroeid, maar het opleiden van jeugd kost veel tijd en geld! De aanvang is om 20.00 uur en de toegang kost 2,50 per persoon. In schrijven kan bij Peter Kraakman, Bos- varen 7, tel. 332713. AKERSLOOT - De dames junioren van Meervogels had moeite op gang te ko men. In het begin werden veel fouten gemaakt en afgestraft. Ruststand 11-7. Deze voorsprong werd in de tweede helft door snelle aanvallen en breakouts afgemaakt door Susan Krom en cir kelspeelster Jolanda Kaptein die door schijnbewegingen werd aangespeeld en ook scoorde. Beide punten bleven in Akersloot (11-11). EGMOND - Het bestuur van de Stich ting Gebruik Slotkapel is bijzonder ver heugd over het feit, dat de Slotkapel in aanmerking is gekomen voor een belan grijke subsidie van het Fonds Zomer postzegels. Elk jaar wordt door de toeslag op de verkoop van de zomer postzegels een bedrag van drie miljoen gulden bij elkaar gebracht. Met dit geld kunnen honderden projecten net dat steuntje krijgen, dat nodig is om tot uit voering te komen. Het gaat dan om gro te en kleine projecten, die liggen op het gebied van cultuur en maatschappelijk welzijn. De symbolische cheque zal aan de Stich ting Gebruik Slotkapel worden over handigd door mevr. Op den Kelder en mevr. Stenneberg, die de plaatselijke af deling van het Fonds Zomerpostzegels vertegenwoordigen. Zij doen dit tijdens de pauze van het concert van 15 decem ber door het kamerorkest van Lamoraal van Egmont en het kamerkoor Con cord. De aanvang van het concert is 15.00 uur; de pauze verwachten wij om ca. 15.45 uur. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4