Aannemingsbedrijf R. Min B.V. ]aap en Wil Kaandorp voor Kip en Kaas Equipe Coiffures U KENT ALLEEN DE QUICKSTEP NOG? LATIN-AMERICAN LIMMEN Dans school Tel. 02205-1339 Met de KERST op z'n mooist? fffew Zorg voor een BRUINE HUID, dan ziet u er extra FEESTELIJK uit! De kerstman Laat Hollands Roem uw was doen! KLAVERJASSEN Café-Bar "DE UITKOMST" Wij staan iedere zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur bij het Parochiehuis in Limmen. TINY M00IJ-VERVE1 HERHALINGSCURSUS BALLROOM. Deze cursus is bedoeld voor degenen, die vroeger reeds dansles hebben genoten en nu weer alles in 15 weken willen ophalen. TEVENS STARTEN WIJ EEN CURSUS: Njto 4/Vt - Wist U dat R. Min B.V. vandaag de laatste van totaal 53 woningen in plan D'Enterij heeft opgeleverd? - Wist u dat er per elke 41/3 werkbare werk dag één woning is opgeleverd? - Wist u dat alle woningen dóór en voor Lim- mers gebouwd zijn? - Proficiat Gemeente Limmen. - R. Min B.V.: NIET DE MINSTE ALS HET OM BOUWEN GAAT! Wij hebben ook KADOBONNEN! Middenweg 10, 1906 AR LIMMEN Telefoon 02205-3778 Openingstijden: maandag t/mzaterdag van 10.00 - 22.00 uur. Zaterdag 21 december Wij wensen u prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. Joke en Herman Rijksweg 7 - Limmen naaien en patronen volgens "Danckearts Methode" Wij wensen U feestelijke dagen en een gelukkig nieuwjaar Dames, U leert onder vakkundige leiding zelf Uw kleding vervaardigen nog enkele plaatsen vrij Limmen - Middenweg 2 - 02205-1910 UW KERASTASE-KAPPER - - Kerststukjes maken in Conquista Paneel Sint Willibrordus naar Duitse parochie Schaken in Limmen Lintjesregen bij de Uylenspieghels Bibliotheek Limmen Dunking Limmen Radio-Kerstman in Lim men en Akersloot Kerstmiddag SWOL Politieberichten RIJKSWEG 43 1906 BD LIMMEN TEL. 02205-3842 Maandag 6 januari 1992 starten wij voor (echt)paren: In 15 weken leert U: Cha-Cha, Rumba en Jive. START: MAANDAG 6 JANUARI 1992 19.30 uur HERHALING BALLROOM 21.00 uur LATIN-AMERICAN Voor nadere inlichtingen en aanmelding zijn wij op donderdag- tot dinsdagavond vanaf 19.00 uur bereikbaar in de school of tel. 02205-3842. S-; j! Kerst en TSTieuwjaar Openbare raadsvergadering Veranderingen door invoering Paspoortwet m.i.v. 1 januari Verleende hinderwetvergunningen Voorgenomen bouwvergunning Verleende bouwvergunningen UITKIJKPOST 18 DECEMBER 1991 PAGINA 21 t ZONNE-STUDIO Dinsdag gehaald en dinsdag weer terugbezorgd in heel Heiloo. Lakenpakket zelf halen en brengen. 5 LAKENS of TAFELLAKENS vanaf 9.25 WOLLEN DEKENS, heerlijk fris gewassen 9.35 Kennemerstraatweg 436 - Heiloo - Telefoon 330766 Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen of Kelts uit de 4e - 6e eeuw. Dat in de geschiedenis van onze kuststreken de stichting van zogeheten moederkerken te Oegstgeest, Vlaardingen, Velsen, Pet ten en Heiloo wordt genoemd, is wel be kend. Jammer vind ik het dat in dit rijtje Limmen nog steeds ontbreekt. Hopenlijk zal door de presentatie van dit schilderij een impuls worden gege ven om ook ons dorp op te nemen in de namenrij van Hollandse moederker ken", aldus de schilder tijdens de pre sentatie van zijn werk afgelopen zaterdag. LIMMEN - Het komende weekend is Conquista net als altijd op vrijdaga vond en zondagmiddag open voor de jongeren vanaf 16 jaar met het jonge- rencafé. Zaterdagmiddag is er voor de kinderen van 7 tot en met 12 jaar een leuke activi teit die helemaal aanslaat bij dit mo ment: kerstmis. Deze middag gaan de kinderen kerststukjes maken. De mid dag wordt geleid door onze kerststukjes-specialist Bart. Dit moet dus een slaand succes worden. Op zaterdagavond stond een horror- night in het boekje, maar die gaat we gens te kort aan inschrijvingen niet door. We hebben komende zaterdaga vond een disco-avond. Op deze avond mag je gerust verzoekjes aanvragen, zo dat je ook jouw favoriete muziek kunt horen. Het houten paneel van Siem van Bleisem, dat geschonken is aan een Duitse parochie. LIMMEN - Toen de wederzijdse betrek kingen tussen de Corneliusparochie te Limmen en een parochie te Erfurt in Duitsland in een stadium kwamen dat ze ondérling geschenken gingen uitwis selen, werd het voor de Limmer werkge meenschap diep nadenken geblazen. Wat te denken aan de Erfurtse paro chie? Via gezamenlijk overleg werd besloten dat een schilderij best wel als blijvende herinnering in aanmerking zou komen. Als min of meer natuurlijke gedachte kwam toen de patroonheilige van Nederland naar voren en werd aan Siem van Bleisem gevraagd of hij een schilderij van Willibrord wilde maken., ,,Niet eenvoudig als je je realiseert dat je de man nooit gezien hebt en eigenlijk alleen op mytische gegevens kunt af gaan. Een voordeel was wel dat ik ge loof dat deze van oorsprong Engelse monnik hier op onze strandwal is ge land en ook hier heeft rondgetrokken", aldus Van Bleisem. ,,Het Putje van Heiloo nemen we maar op de koop toe, maar het zou met niet verwonderen als de kerk aan de Zuid- kerkelaan door Willibrord of één van zijn 11 medebroeders zou zijn gesticht. In ieder geval heb ik mezelf de vrijheid gegeven in het schilderij iets vast te leg gen van deze vermeende vroege Limmer historie, o.a. de stranding van zijn schip aan de huidige Wester weg, die toen nog door de Oude Rijn werd bespoeld". Sint Willibrord is afgebeeld als een zeer jeugdige bisschop, gekleed in een diep keltisch groen kleed en hij heeft als ge schenk voor onze oosterburen een bosje Limmer tulpen in de hand. De naam Sint Willibrordus op het schilderij is uit gevoerd in een letterzetting uit het Book LIMMEN - Vredeburg 2 kwam in Sant poort niet verder dan een puntenverde ling. Het werd 4-4 dankzij de eerste vier borden, J. Limmen, J. Zentveld, G. de Graaf en B. Kerkhof en ondanks de staart die totaal niet wilde kwispelen. De laatste ronde onderlinge van 1991 bood weinig verrassingen. G. Hafkamp klopte G. Hes en kwam aldus weer in de nabijheid van de top. De partij tussen de pasgepromoveerden R. van der Storm jr en G. Pouw werd door eerstge noemde gewonnen. In de B-groep vestigde P. Vessies zich op kop door R. Slob te slaan en bleek P. de Waard na zijn degradatie niet bij de pakken te wil len neerzitten door R. Morcus te onder werpen. Aan de top van de C-regio prijkt B. Oud die in de derde ronde van het tweede halve speeljaar op F. v.d. Vegte zijn derde overwinning boekte. De overige uitslagen zijn: A: R. Rommel-J. de Graaf rem.; C.Limmen-J. v. Hint 1-0; R. v.d. Storm sr.-R. Denekamp 1-0; B. Kerkhof-A. Duijkersloot 1-0; G. de Graaf-H. Druij- ven 1-0; K. Aafjes-P. Vlaar rem.; J. Zentveld-T. Schut rem.; J. Limmen-J. Admiraal afgebr.; P. v.d. Heijdt-P. v. Buuren afgebr. B: H. Min-R. Lammers 0-1; R. Jagtenberg-L. v.d. Eng 1-0; B. Dirkson- R. Hooijboer 0-1; M. Out-B. de Waard 1-0; M. Bos-N. Min 0-1. C: B. de Wit-W. Pepping rem.; B. Dekker-S. Beentjes 1-0; J. Kramer-C. Dekker 0-1; C. Out-L. de Boer 1-0; A. de Waard-C. Struijlaart 1-0. Vrijdag 20 december vindt het jaarlijkse Kersttoernooi plaats. Dat begint voor de jongeren om 19.00 uur en voor de overigen om 20.15 uur. Daarna trekken {Je koningen zich met hun dames op hun kastelen terug. De eerste speelavond is die van vrijdag 10 januari. LIMMEN - Zaterdag 14 december, na afloop van de 11e trekking van de Su perloterij van Scouting Limmen, maak te Prins Tyl VIII met zijn gevolg zijn opwachting. Hij kwam om het' bestuur van Scouting Limmen in het zonnetje te zetten voor hun goede werk. Voor hun niet aflatende ijver in het be lang van de jeugd van Limmen mocht Kees Dekker namens Scouting Limmen de „Zilveren Gortzak" in ontvangst ne men uit handen van Prins Tijl VIII. Slechts viermaal eerder werd deze on derscheiding uitgereikt. Scouting Lim men heeft meer dan een bijzondere prestatie geleverd volgens Tijl VIII. Zondag 15 december tijdens het koffie- uurtje met de bewonèrs van bejaarden huis de Cameren was het alweer onder scheiden geblazen. Hier werd directeur Jan Elders flink in het zonnetje gezet voor zijn werk gedurende de afgelopen 13 jaar als directeur. Omdat hij door zijn v.u.t.-aspiraties het volgend jaar niet meer van de partij zal zijn vonden de Uylenspieghels nu het moment rijp om Jan Elders te ridderen tot Gortige Gortzak'. Met het koffie-uurtje was het feest voor de bewoners van de Cameren om 12.00 uur afgelopen voor de Uylenspieghels moest toen het grote feest van dit wee kend nog beginnen, de Beierse middag. Van 15.00 tot 20.00 uur genoten meer dan vierhonderd gasten, in een zeer feestelijke opgetuigde zaal, van een lek ker maal snert en boerenkool met wordt en bovenal van de feestelijke muziek van de Erika Kapel.' De Uylenspieghels verdienen eigenlijk zelf ook een lintje voor de wijze waarop ze met behulp van velen zulke prachtige feesten organi seert. Zondag kwam die hulp vooral van Klaas Meegdes, Dik Denekamp en Gerrit Hartog. Zij bereidden de maal tijd en die ging er met graagte in. LIMMEN - De afgelopen weken zijn de volgende spullen in de bibliotheek blij ven liggen: twee paar kinderwanten, geel en grijs, een mouwlamp, een zon nebril en een blauwe pet met het op schrift 'Marco'Ook zijn diverse bladwijzers gevonden. Voor inlichtin gen kan men terecht in de bibliotheek tijdens de openingsuren. LIMMEN - De Kadetten Meisjes bas ketbalden er weer lustig op los. Ze ko men met hun uitslagen al aardig in de buurt van die van de beide herenteams. Ditmaal was in een degelijke wedstrijd Onze Gezellen de klos: 28-16. De verslagen over Heren 1 beginnen enigszins deprimerend te worden. He ren 1 blijft dan wel gedurende de hele wedstrijd goed spelen, men wordt toch steeds weer in de eindfase overvleugeld, ditmaal door Racing HSY 5. Een leuke wedstrijd, maar vooral op het eind vrij hard: 44-57. Heren 2 lijkt steeds verder af te glijden. De partijen worden vaak nipt verloren, maar elke nederlaag telt. Het probleem van de heren is gewoon dat er teveel ge mist wordt, de meeste aanvallen worden niet scorend afgesloten. Zelfs met ver sterking uit heren 1 kon niet gewonnen woren van Racing HSY 7: 38-42. Als u denkt dat basketball misschien uw sport wel eens zou kunnen zijn, bel dan tel. 02205-2319 en informeer naar de mogelijkheden, die Dunking Limmen u wellicht kan bieden. LIMMEN - Als het aan de makers van het bekende zondagmorgen/middag programma van de Omroepstichting voor Uitgeest, Akersloot en Limmen (OSU) ligt, wordt de traditie van de Kerstman in ere hersteld in de dorpen, die bij deze omroep aangesloten zijn. Tijdens de uitzending van 22 december wordt tussen 10.00-12.00 uur verslag ge daan van het bezoek, waarmee de gast uit het hoge Noorden de bejaardenhui zen Geesterheem (Uitgeest 10.15 uur), Strammerzoom (Akersloot 11.00 uur) en de Cameren (Limmen 11.30 uur) zal vereren. In het geval van een niet witte-kerst wordt de reis gemaakt per koets. De be- woners/sters van de drie te bezoeken huizen zullen worden getracteerd op de bekende oliebollen en appelflappen. De Ziezozondag-kerstshow hoopt dat in Uitgeest, Akersloot en Limmen met na me veel kinderen ter verwelkoming van de Kerstman bij de genoemde huizen aanwezig zullen zijn. LIMMEN - Donderdag 19 december om 14.00 uur organiseert de SWOL een kerstmiddag in de Wollewei. Om de sfeer wat luister bij te zetten treedt het Limmer Blaaskwartet op onder leiding van Anton Baars. Het gezelschap brengt behalve kerstliederen ook enige korte werkjes van Mozart en Vivaldi ten gehore. Er zijn drie klarinetten met An ton Baars, Truus Koot en Marian Vos, terwijl de dwarsfluit wordt bespeeld door Trudie Beentjes. Alle 50-plussers zijn van harte welkom. LIMMEN - Bij een snelheidscontrole op de Westerweg bleken van de 57 passan ten, 5 bestuurders zodanig te snel te rij den dat zij een bekeuring kregen. Deze controle vond plaats op 11 december tussen 8.45 en 9.45 uur. Eveneens op 11 december vond er tus sen 11.00 en 12.00 uur een snelheidscon trole op de Uitgeesterweg plaats. Hier reden van de 92 passanten 15 bestuur ders met een zodanige snelheid dat zij een bekeuring kregen. De hoogst geme ten snelheid bedroeg hier 80 kilometer. In de nacht van 11 op 12 december werd er aan de Westerweg een brievenbus vernield. De brievenbus werd vermoe delijk met vuurwerk opgeblazen. De politie Limmen zal de komende we ken extra streng letten op het afsteken van vuurwerk. Zoals wellicht bekend is, is het alleen toegestaan om vuurwerk af te steken op oudejaarsavond van 21.00 uur tot 02.00 uur. Buiten deze uren is het niet toegestaan en hierop zal worden toegezien. Bij een overtreding volgt proces-verbaal. Wij verzoeken ook de ouders erop toe te zien dat hun kinderen geen vuurwerk afsteken zolang dit nog niet mag. Voorts blijft natuurlijk de slo gan: ,Je bent een rund als je met vuur werk stunt', onverminderd van kracht. Gevonden voorwerpen: een groen PTT- brievenbus. Verloren voorwerpen: bruin etui met sleutels. Openingstijden* politiebureau Limmen, maandagmorgen van 9.00-12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Op donderdag 2 januari 1992 wordt de inmiddels traditionele gehouden in cultureel centrum Vredeburg Dusseldorperweg 64. Voor alle inwoners van Limmen bestaat dan de gelegenheid om het gemeentebestuur en elkaar in ontspannen sfeer te ontmoeten. De Nieuwjaarsreceptie duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Sluitingstijden gemeentehuis Op vrijdag 27 december 1991 zal het gemeentehuis de gehele dag gesloten zijn. In verband met Oudejaarsavond vervalt op dinsdag 31 de cember 1991 het spreekuur van de wethouders. Donderdag 2 januari 1992 is het gemeentehuis vanaf 10.30 uur weer geopend. Kerstboominzameling De kerstboominzameling vindt plaats op vrijdag 3 januari 1992. Vanaf 9.00 uur kunnen de bomen ingeleverd worden op hetterrein gelegen tussen de Middenweg, J. Valkeringlaan en de Vuurbaak. Kinderen die een boom inleveren ontvanger hiervoor een traktatie. tijdstip donderdag 19 december 199120.00 uur plaats cultureel centrum 'Vredeburg', Dusseldorperweg 64 te Limmen agenda 1/3 Opening, verslag vergadering 28.11.1991, ingekomen stukken/mededelingen. Voorstel benoeming tot ambtenaar burgerlijke stand. Overeenkomst verkoop grond Dusseldorperweg 39. Overeenkomst verkoop grond hoek d'Enterij/Bartignon. Voorstel tot verkoop strook grond aan de heer Morcus. Voorstel tot aankoop perceel Uitgeesterweg 5. Voorstel tot aangaan intentie-overeenkomsten. Aangaan kasgeldleningen en beleggen overtollige kas gelden in|1992. 12 Bedragen rekening courant 1992. 13 Krediet woonrijpmaken fasen 5 en 5a plan Enterij. 14 Krediet aanleg Zomerschoon. 15 Wijziging raadsbesluit d.d. 15.09.1988 inzake bouw 5 woningwetwoningen door woningstichting Li-Ak. 16 Aanvullend raadsbesluit d.d. 15.09.1988 inzake afgeslo ten geldlening door woningstichting Li-Ak. 17 Wijziging telefooninstallatie. 18 Medewerking voor bouw 11e lokaal Pax Christischool. 19 Begroting 1992 SNK. 20 Begroting 1992 Wl. 21 Voorstel tot vaststellen uitwerkingsregeling minimabeleid. 22 Begrotingswijzigingen. 23 Sluiting. De wijzigingen met m.i.v. 1 januari 1992 betreffen kort samen gevat: - leeftijd waarop kinderen kunnen worden bijgeschreven in de reisdocumenten van ouders is verhoogd tot 16 jaar - kinderen tot 16 jaar kunnen thans in reisdocumenten beide ouders worden bijgeschreven - voor jongeren tot 16 jaar bestaat de mogelijkheid tegen een speciaal jeugdtarief reisdocumenten te verkrijgen - reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd - het teruggeven van ongeldig gemaakte reisdocumenten is alleen mogelijk indien het reisdocument nog een geldig visum of een geldige buitenlandse verblijfstitel bevat - reisdocumenten dienen persoonlijk te worden aange vraagd èn opgehaald - strenge controle op echtheid van handtekening van ouders t.b.v. toestemming voor bijschrijving in/afgifte van reisdocu menten. Extra aandacht willen wij vestigen op de volgende wijziging: - vanaf 1 april 1992 is het niet meer mogelijk met verlopen paspoorten te reizen. (art. 31 WABM) Burgemeester en wethouders hebben, onder een aantal voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 10 december 1991 vergunning verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: - M.W.B. Robert te Heiloo - voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor een dansschool, Rijksweg 43 te Limmen - A.B. Hunnekink te Limmen - voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het hou den van melkvee en jongvee, Westerweg 37 en Dronenlaantje 1 te Limmen - Aannemingsbedrijf Jonker b.v. te Limmen - voor het oprich ten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor opslag materialen/machinale houtbewerking/showroom autoverkoop, Rijksweg 58-60 te Limmen - Voetbalvereniging Limmen te Limmen - voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het houden van wedstrijden alsmede het bakken in olie en vetten en het hebben van verlichting, Damphegeestlaan 2 te Limmen. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Limmen ter inzage en wel m.i.v. 18 december tot 18 januari 1992, elke werkdag, van 9.00-12.00 uur. Na telefonische afspraak (telefoon 02205-1456) van 14.00-16.00 uur en iedere woensdagavond van 17.00-20.00 uur. Ingevolge artikel 44, lid 2 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot en met 17 januari 1992 beroep open bij de Kroon voor: 1 de aanvrager; 2 de betrokken adviseurs; 3 diegenen, die overeenkomstig de artikelen 20,2122, lid 2 of 28, lid 1 onder c van de WABM bezwaren hebben ingebracht; 4 enig andere belanghebbende, die aantoont, dat hij of zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de sub 3 genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, Afdeling voorde geschillen van bestuur, postbus20019,2500 EA Den Haag. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van ge noemde Afdeling, met gelijk postadres. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen aan: - de heer H.G.J. Schoonakker- bouwen tuinhuisje, Achterweg 48 te Limmen. Het bouwplan ligt m.i.v. 19 december 1991 gedurende veer tien dagen voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijk zijn of haar bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. (Wet AROB) Burgemeester hebben besloten bouwvergunning te verlenen aan: - A.J.A. van den Boogaard, Sportlaan 2a - vergroten woning - P.E. van Willigen, Sportlaan 5 - vergroten woning - S.J. Hollenberg, Dusseldorperweg 126 - plaatsen carport. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen dertig dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegenen, die door verlening van de bouwver gunning rechtstreeks in zijn/haar belang getroffen wordt. 18 december 1991, Burgemeester en wethouders van Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 21