Kerstsprookje Winter Heldere kristallen ijzers krassen, betoverend wit, sprookjesland. rend", riep hij. "Wat is mijn goud 1 om mei meur en Kieurcombin [oed tegen verhui- meerjarige plant UITKIJKPOST 18 DECEMBER 1991 PAGINA 9 Er was eens, niet zo heel erg lang geleden, een man die verschrikkelijk erg rijk was. Hij had zoveel geld en goud, dat hij niet eens zelf wist hoe veel. Enfin, het was dus schandalig veel! Bijna alles in z'n huis was van goud. De tafels waren van goud en de stoelen. De lampen schitterden in het licht van de elektrische kaarsen. De borden waren van goud en de man at met een gouden vork en lepel. Meneer Van Zanten liep door z'n kamers en keek naar het gouden behang. "Wat schitterend toch, al dat goud", mompelde hij, "maar ik vind, dat ik nog niet genoeg goud heb. Ik moet zien, dat ik nog meer verdien. Er zijn nog een heleboel mensen waar ik geld van krijg Meneer van Zanten stuurde z'n knechten erop uit, om al die mensen te zeggen, dat ze moesten betalen Dat moesten ze voor Kerstmis. En als ze dat niet deden, moesten ze het land uit. Daar zouden die knechten dan wel voor zorgen. De knechten gingen en zeiden tegen de mensen, dat meneer Van Zanten zijn geld vóór Kerstmis wilde hebben, anders moesten ze uit hun huizen en uit het land "Hoe kan meneer Van Zanten dat nou doen. Hij weet toch. dat we geen geld hebben?" En de mensen keken alle maal erg bedroefd, want nu moesten ze juist voor Kerstmis hun huizen uit. Zomaar, midden in de koude winter. Meneer Van Zanten was ook de eige naar van de fabriek die de lampen moest laten branden. Hij was ook eigenaar van de kaarsenfabriek en van het gas. En die fabrieken konden niet meer werken, toen al die mensen die een schuld bij meneer Van Zanten hadden, hun huis en het land uitgezet waren. De fabrieken gingen dicht en het licht ging uit en het gas kwam niet meer naar de huizen. Ook niet naar het huis van meneer Van Zanten. "Dat kan niet! Dat mag niet!" raasde meneer Van Zanten. En hij liep door het donkere huis. Het was er zo donker, dat hij elk ogenblik tegen een gouden tafel of stoel aanliep. Want zelfs het glanzende goud kon meneer Van Zanten niet meer zien! Dat kwam ook, doordat de maan maar steeds niet achter de wolken vandaan kon komen. Er werd bij meneer Van Zanten aan de deur geklopt. De elektrische bel deed het niet, maar dat kloppen klonk heel duidelijk door het hele huis. Meneer Van Zanten struikelde en sukkelde naar de voordeur en deed open. In de donkere avond stond een oude man. Hij vroeg om een snee brood, maar meneer Van Zanten gooide de deur voor die man z'n neus dicht. zen. maar hij is niet winterhard. U moet de plant dan ook in de winter bin nen houden. Het is moeilijk om de kerstster voor de tweede keer in bloei te krijgen. De op bloemen lijkende schutbladen krijgen hun kleur alleen als de plant vanaf no vember minimaal 14 uur per etmaal in volkomen duisternis staat. Anders blijven de schutbladeren gewoon En het licht van die kaars viel op al dat goud dat meneer Van Zanten had. Het leek, of er duizend kaarsen brandden! Wat was dat prachtig! Me neer Van Zanten had zijn goud nog nooit zo mooi zien blinken. "Schitte- nu een gevarieerd, afwijkend kerststuk je te maken. Combinaties van bloe men met coniferengroen, hulst of klimop kunnen heel erg mooi zijn. Zonder dit groene blad kunt u overi gens ook schitterende arrangemen ten maken. Creatieve voorpret voor de feest dagen: gezellig samen een kerst stukje maken. (Foto: Bloemenbu reau Holland) i 4 t i A a S i - 4 i i mensen hun geluk weer". En weg was de stem en weg was de vreemde man. De volgende morgen stuurde meneer Van Zanten zijn knechten naar alle schuldenaars. Ze kwamen allemaal weer terug. Ze gingen allemaal weer Iiös$f^ne7kaarserfm verwerkt. Of een smalle, hoge tak met orchi deeën en aan de voet ervan een grote bolvormige kaars. Trouwens, ook zonder kaarsen kunt u prachtige kerstdecoraties sa menstellen. Stoffenlint, crèpelint en kerstballen zijn uitstekende vervan gers. Zij maken het kerststukje juist apart. Moeilijk is het in ieder geval niet. Simpelweg beginnen en u zult zien hoe mooi en origineel uw kerst stukjes worden!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 37