100 gram 3,25 150 gram 3,75 "de heeren-slager" Voor uw gemak Vleeswaren Asorti HAM PREI QUICHE 4 HALEN 3 BETALEN Onze BEKROONDE ACHTERHAM Maak uw keus uit onze met zorg en vakmanschap samengestelde Rollades Fondue- en Gourmetschotels Frikando's HEERENWEG 186 HEILOO TELEFOON 072-331141 IrAet Kerstmis hangt er zo'n mysterieuze gezellige sfeer in de lucht. U bent druk bezig met het zoeken naar smakelijke en feestelijke verrassingen. Geheimpjes die u pas vrij wil geven als het zover is. W ij denken wat dat betreft graag met u mee en geven u diverse suggesties waarover u kunt nadenken. En als u zover bent dat u het weet, delen wij graag deze creatieve ideeën met u en zorgen ervoor dat alles perfekt op tafel komt! Gebraden Rosbief - Achterham Runder Rookvlees - Gebraden Gehakt Een vriendelijk verzoek van uw slager: Bestel vroegtijdig uw vleesschotel voor de komende feestdagen, wij zijn er dan van overtuigd, dat u als gastvrouw alle eer krijgt die u toekomt. Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1992 Dierenbescherming Heilooër Bridge Club Schaaknieuws Oppositie Klankvolle Samson door Nieuw Leven Zwemdiploma's Samenwerking Heilooër Gymnastiekverenigingen Oliebollenactie de Geuzen Actie voor familiehuis in cëntrum. Bergen Beter omgaan metrelf en anderen PAGINA 8 UITKIJKPOST 18 DECEMBER 1991 Inspectie Heiloo e.o.: 072-335642. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106 of 337853. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072- 333838. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Actie vakantiepleegdier: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor: Honden: Sabor, bouvier, reu (4!/2 jr.), niet geschikt bij kleine kinderen. Boe- fie, gest. bouvier teef (11 jr.). Spike, zwart/witte flinke middenslag reu (2 jr.). Sarah, bastaard Mechelse herder (3 jr.) Casa, bastaard poedel, gest. teef (11 jr.). Nora, bastaard groenendaeler (ca. 3 jr.). Nadere inlichtingen bij tel. 02205-2256. Voor Boomer, kruising bobtail/afghaan, gec. reu van 8 jr., kunt u 02518-56881 bellen. Katten: 3 zwarte poesjes en 1 zwart ka tertje van ca. 12 weken. 2 Cyperse poe sen en 1 cyperse kater van 6, 10 en 12 jr. (allemaal afzonderlijk verkrijgbaar). Meer bijzonderheden bij tel. 337853. Vermist: Zwart/witte kater met witte snuit, kin, buik en voorpoten, groene vlooien band, 8 jr., Vrieswijk, Heiloo. Tamme zwarte kraai, Poortweijdt, Heiloo, licht cypers poesje met witte bef en pootjes, Mariënstein, Heiloo. in.: 072-616106. Gevonden: Grijs met witte ongec. kater, witte neus, bef, poten en staartpunt, Goodeslaan, Heiloo. Zwart/witte poes met witte bef en snorharen, voor witte teentjes en achter sokjes, geelbruine ogen, Achter weg, Limmen. inl. 072-616106. Kalenders Dierenfoto-kalenders a 6,95 zijn nog te verkrijgen bij mevr. I. van Beek- Nicolai, Slimpad 9, tel. 332759. HEILOO - Uitslagen woensdag 11 de cember: A-lijn 1. Hr. Jansen-Lange 64.38 2. ds. v.d. Goot-Oud 49.38 1. fam. v.d. Steen 59.38 2. Hr. Kloots- mevr. Kramer 53.75 B-lijn 1. fam. v. Os 58.75 2. Hr. Plas-Mevr. Spruyt 56.88 1. fam. Schoonhoven 53.75 2. Hr. Noom- Pin 53.13. C-lijn 1. hr. Lohr-Mevr. Roos 58.13 2. Ds. v. Diggelen-Leek 54.38 1. fam. Muller 60.63 2. ds. Meyssen-Mulder 58.13. D-lijn 1. mevr. de Bryckere-Hr. Koster 62.50 2. ds. Brokx-Verhoef 60.63 1. mevr. Couzijn- hr. v.d. Vlies 63.13 2. Hr. Adams-mevr. Weehuizen 55.63 E-lijn 1. hr. Dijkstra- Leek 55.63 2. hr. v. Brakel-Brinkhuis 53.75 1. fam. Romar 66.88 2. fam. v.d. Laan 66.25. F-lijn 1. ds. Brinkhuis- Meuleman 61.25 2. hr. Berkman-mevr. v.d. Vlies 48.13 1. ds. Admiraal- Hardeveld 53.75 hr. Evers-Haan 53.75. Afzeggen: voor de dinsdag op maanda gavond bij dhr. Happe, tel. 331416; voor de donderdag op woensdagavond bij dhr. Lohr, tel. 330052. HEILOO - Alleen nog een avond voor de afgebroken partijen, en dan kan wedstrijdleider Hans Hassing de stand opmaken met vooral voor de promo- vend en degradanten de zeer belangrijke consequenties. Het is nog een ware slachting bij de onderste 5 in de A- poule. De heren Blom en van Lienen staan vrij vast, maar Langereis, Lig- thart, Hassing, Ebregt en Horninge hebben vrijwel allemaal nog afgebroken partijen staan, en nog vaak tegen el kaar, zodat er nog heel wat gespecu leerd kan worden over de einduitslag. Voor de promovendi is het een stuk makkelijker, de waarschijnlijke kampi oen Zeeman neemt de heren van Hoek, Heeringa, Lindenhovius en Brink mee naar de A-poule. De clubkampioen van vorih jaar; A. Slob, staat weer fier bo venaan met Morrema-Hafkamp, Alle man, v.d. Werff en C. v. Etten op eerbiedwaardige afstand. Uitslagen 13e ronde: Slob-Maas 1-0, Hafkamp-Jongkind 1-0, Ebregt- Folkertsma Z2-Z2, Sauer-Blom Z2-Z2, Hassing-Horninge 1-0, Alleman-Bos 0-1, v. Lienen-Langereis afg., Afg. Hafkamp-M. Alleman 1-0; Extern, Op positie 2 14e ronde: Aris de Heer 5/2-2/2, v.d. Werff-Maas Z2-Z2, v. Etten-de Jager 1-0, Niehaus-Folkertsma 0-1, Kerst-Ebregt Z2-Z2Langereis-Bos 1-0, v. Lienen-Ligthart Z2-Z2, Blom- Jongkind 0-1, 15 Ronde: Zeeman-v.d. Werff 1-0, Kracht-v. Hoek Z2-Z2, Rey. v. Buuren-de Jong 1-0, Heeringa- Ooyevaar Zi- Z2Lindenhovius-Brink 1-0, Manni-Obdma 1-0, Kraaijenbrink- Kamp 1-0, Plas-Beyers 1-0, Moll-v. Ba- kei 0-1. HEILOO - Vorige week dinsdagavond voerde de Heilooër Oratorium Vereni ging Nieuw Leven in de Moeder Gods- kerk het oratorium 'Samson' van Handel uit. Het oratorium is gebaseerd op het oud-testamentische verhaal, wat de Engelse dichter Milton in de zeven tiende eeuw aanzette tot het schrijven van zijn laatste werk 'Samson Ago- nistes', een treurspel in de Griekse tra gedievorm. Dit is te horen in de oratoriumtekst, evenals de inbreng van de bewerker Hamilton Newbury. Het koor van Nieuw Leven slaagde er vol overtuiging in de toonzetting en dy namiek van het orator am over te bren gen naar het publiek. Ook de solisten, Susanne Miron (sopraan), Rachel Coo per (alt), Nicolas Mansfield (tenor), Marc Peterson (bas7 en Bart Ramselaar (bas) vertolkten hun rollen intens en in spirerend. Ónder leiding van Marcel Joosen heeft Nieuw Leven duidelijk aan vorm en kracht gewonnen en het zou fantastisch zijn als zich nog een aantal tenoren wil den aanmelden om deze sectie wat te versterken. Natuurlijk waren er over het geheel genomen hier en daar enkele klei ne oneffenheden, enkele onzuiverheden of nèt even te weinig spanning. Ook het Amsterdams begeleidingsorkest liet daarbij af en toe een steekje vallenNiet alleen de complexiteit van de composi tie, maar ook de geringe mogelijkheden met orkest en solisten samen te repete ren spelen daarbij een niet te onder schatten rol. Jammer echter dat er zo vaak en zo veel gehoest en geproest werd door de aan wezigen in de met enthousiaste muzie kliefhebbers vrijwel volle Moeder Godskerk. Ook het klaarzetten van de koffie voordat de pauze begint is een lo venswaardig streven, maar misschien kan het een volgende keer met een beet je minder storende bijgeluiden?. Handel zette dit bijbels gegeven met in dringende dramatiek op muziek. Marcel Joosen wist met groot gevoel voor het karakter van Handels muziek, met veel vakmanschap en met ongeaffecteerde preciezie het nodige reliëf aan de vertol king over te brengen op de leden van het koor, die met een enorme inzet en be trokkenheid dit concert tot een succes maakten. HEILOO - Donderdag 12 december hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in 't Vennewa- ter afgezwommen. Voor het A-diploma zijn geslaagd: Rik Haazelager, Johan van Beek, Youri van Veen, Chris Admiraal, Jacco Koot, Jeffrey Lute, Rob Min, Arno Veldt, Saskia de Vries, Nick Koning, Daisy Al- tena, Jasper Broeks, Bram van Noort, Paul Maarten Vogel, Jojanneke Schut, Floortje en Joris Abbes, Patrick Götz en Bram Dingerdis. Voor het B-diploma slaagden: Susan Bruin, Nick Kappen, Frank en Rob Metzelaar, Joost Visser, Susanne en Paul van der Steen, Martijn Punt, Jen ny de Ruite, Ralf Duijnmeijer, Bart de Man en Menno Benedick. HEILOO - In Heiloo hebben lange tijd twee gymnastiekverenigingen naast el kaar bestaan, Klimop en DOVES. Vroeger is er enige rivaliteit geweest, maar die tijd is allang voorbij. Uit noodzaak hebben de beide verenigingen steeds meer toenadering gezocht. Keur- ploegtraining jongensuur, moeder- en kind gym, springwedstrijden en spellen- dag zijn reeds gezamenlijke activiteiten. Een gedeelte van de leiding is zelfs al in een hand. Enkele uren van de verenigin gen zijn op dit moment onrendabel en zouden samengevoegd moeten worden. De besturen van de verenigingen kun nen het goed met elkaar vinden en (niet onbelangrijk) de financiële overzichten van de beide verenigingen zijn nagenoeg gelijk. Kortom, de tijd is daar om de verenigin gen samen te voegen. Zowel Klimop als DOVES schrijven op 15 januari een le denvergadering uit om aan de leden te vragen de vereniging op te mogen hef fen. Na afhandeling van de wettelijke zaken zal dan in maart een nieuwe vere niging worden opgericht. De naam van deze vereniging zal zijn: Turn- en Gym nastiekvereniging Heiloo, kortweg T.G.V. Heiloo. De huidige bestuursleden blijven voor lopig allen aan en zullen voorstellen doen voor de verdeling van de functies. Uiteraard is het de leden van de nieuwe gymnastiekvereniging toegestaan om 'andere bestuursleden voor te dragen. ALKMAAR - In deze weken voor de Kerst gaan bevers, welpen, verkenners en rowans van Scoutinggroep De Geu zen langs de deuren om bestellingen op te nemen voor oliebollen. Deze bollen met rozijnen worden gebakken op maandag 30 december en thuis bezorgd op dinsdag 31 december. Ze worden verkocht per zak van 10 stuks voor 4,00. De Geuzen hebben inmiddels een enorme ervaring opgebouwd in de oliebollenbakkerij en ze hopen dit jaar weer ongeveer 20.000 bollen aan parti culieren en het bedrijfsleven te verkopen. Het geld dat opgehaald wordt met deze oliebollenactie wordt gebruikt om duur zaam spelmateriaal aan te schaffen voor de diverse speltakken en voor het onder houd en de vaste lasten van het club huis. De voorbereidingen zijn inmiddels in volle gang. Op 30 december zullen ongeveer 100 leid(st)ers, bestuursleden, ouders en vrienden in ploegendienst be zig zijn met deeg maken, het bakken en verpakken van de oliebollen. Op 31 de cember komt de bezorgdienst in actie. De zakken zullen voorzien zijn van een advies hoe de bollen het best kunnen worden opgewarmd. De huis-aan-huis verkoop zal plaatsvin den in Alkmaar, Öudorp, Sint Pancras, Koedijk en de Egmonden. Telefonisch bestellen is ook mogelijk (ook in Hei loo) op telefoonnummer 072-120123, tot uiterlijk 28 december 17.00 uur. BERGEN - Door Rotary en Rotaract Alkmaar-Bergen wordt voor dit doel in het centrum van Bergen een grote over dekte kerstmarkt georganiseerd onder de naam: Kerstplein 1991. De verwarm de overdekte markt is geopend: vrijdag 20 december van 13.00-21.30 uur, zater dag 21 december vari 10.00 - 19.00 uur en zondag 22 december van 12.00 - 19.00 uur. Elke dag van 16.30 uur tot 18.00 uur Happy Hour. Naast diverse kramen waar met voor deelaanbiedingen diverse aantrekkelijke artikelen te koop zijn zoals kerstmuziek (CD's en platen), handcraft aardewerk, kaarsen, wintersportartikelen, banket, gebak, kerststukjes en kerstgroen, is er ook een notenbar en een stand waar warme chocolademelk, cocktails en fris dranken gebruikt kunnen worden. Verder zijn er diverse bijzondere attrac ties. Er is een snelportrettekenaar', een knipartiest, een berenstand en ook het restaurant ontbreekt niet, waar erwten soep en zuurkool met spek en worst ge geten kan worden. Natuurlijk ontbreekt ook de echte kerstman niet. Hij is de he le dag tijdens de opening aanwezig en zal diverse malen met zijn arreslede een straatparade maken. Voor de kinderen is de mogelijkheid aanwezig om samen met de kerstman op de foto te gaan. Zondag komt ook het airmobiel, waarin voorlichting wordt gegeven over reizen naar en wintersportmogelijkheden in Amerika. Er wordt daar een aantrekke lijke korting op eventuele boekingen ge geven. Het hele gebeuren zal op diverse plaatsen muzikale omlijsting krijgen, door het optreden van diverse groepen en artiesten. Het hele plein in Bergen speelt in op dit bijzondere gebeuren. In diverse zaken wordt gelijktijdig happy hour gehou den, terwijl zondag ook alle winkels voor het publiek open zijn. Zaterdaga vond wordt een kerstconcert gegeven in de Ruinekerk door 'The Seasight Sin gers'. Al met al een bijzonder aantrek- keljk gebeuren voor een bijzonder goed doel, dat een bezoek dubbel en dwars waard maakt. ALKMAAR - De Gordon-werkgroep N-H verzorgt dit jaar weer de cursus; 'Beter omgaan met jezelf en anderen', voor vrouwen en mannen. Hoofdthe ma's van deze cursus zijn: - Het verrij ken van contactuele luister- en spreek- vaardigheden, op het werk, met ge zinsleden, buren, vrienden, cliënten, fa milie. - Bewust worden wat je wel en niet wilt. - Je mening of gevoel verwoor den zonder de relatie te schaden. - Hoe je nee kunt zeggen op voor jou onaan vaardbare verzoeken. - Positief denken en de juiste woorden kiezen. - Je belan gen behartigen op een wederzijdsbevre- digenden manier. - Omgaan met conflicten. Problemen voorkomen. - Hoe je kunt reageren op boosheid, kri tiek, macht, verwijten. - Helpend luiste ren zonder andermans probleem over te nemen. Er zullen 10 bijeenkomsten zijn van 3 uur voor ongeveer 10 personen. Aanvang januari 1991 in Alkmaar. Voor een folder met meer informatie kun je bellen: 072 - 124614. Dagelijks van 9.00-20.00 uur. Zondags van 12.00- 20.00 uur. Te koop: Meranti KOZIJN- v HOUT, Balkhout, velling- hout, vloerhout, raggels, gipsplaten, rabathout, antie slipdelen, tuinhout, deuren, hardhouten palen, aftim- merhout, grote partij rode stenen. Fa. Metzelaar en Zn., Bogerdl. 23, Limmen, tel. 02205-1379, b.g.g. 2977. Een echte BLAUWSPAR uitzoeken voor 20,- dat kan alleen aan de Kenne- merstr.weg hoek Kapel- laan. Slechts 75 stuks OP OP. Tot ziens, (ook 's avonds). FRUITBOMEN SNOEI EN. Best Tuinen Heiloo, tel. 072-333605. Te koop: OPEL ASCONA 16d '82, nw. model, 4 drs., trekh., radio, 160.000 km. 3350,-. Tel. 072-338262. Ina, Bep en Els van Boetiek Little Lady wensen u een KREATIEF 1992. Kenne- merstr.weg 215, Heiloo, open 13.30-16.30uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8