OPRUIMING //lasootte /Mode Ans 12V2 Willemse-van der Ploeg jaar wethouder Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A.J. VOS M STATIONSWEG 85 - 1851 LJ HEILOO 57e JAARGANG NO. 3 - 15 JANUARI 1992 Scoutinggroep Victorie heropent Troephuis Boswandeling in Heiloo Groot-Brittannie belicht door Zonvaart W1moe'è^9°edere OPENINGSTIJDEN: Jeugdtheater Heiloo brengt 'Momo en de tijdspaarders' Informatiemiddagen wijkverpleegkundigen Nieuw hek langs deel van Kapelbos Informatieavond Indonesië-reizen Uitslag kleurplaat en prijsvragen Uitkijkpost BERGEN HEILOO HOORN in HEILOO - Op zaterdag 18 januari wordt het troephuis aan de Westerweg hoek Kerkelaan heropent. Deze feeste lijke gebeurtenis vindt plaats om 12.00 uur door burgemeester N.P.M. Schoof. Op 29 juni van het vorige jaar brandde door onbekende oorzaak dit troephuis af. Hiermee ving voor de Victorie-groep een zeer moeilijke tijd aan. De speltak- ken hebben met behulp van de gemeente tijdelijk onderdak gevonden in het ge bouw van Westpoint. Hoewel de brandschade aan het opstal voldoende verzekerd was, heeft de groep toch veel aktiviteiten moeten ont plooien om het resultaat te behalen dat nu is bereikt. Door Bouwbedrijf Kuij- per BV te Alkmaar is de herbouw op uitstekende wijze geschied. Ook heeft de groep veel hulp gehad bij het zagen en het vervaardigen van nieuw meubi lair. Voorts is een aantal acties gevoerd waardoor de groep enige financiële speelruimte kreeg. Binnen dè eigen groep is ook veel energie gestopt in werkzaamheden van de herbouw. Na de opening is er voor iedereen die belangstelling heeft voor scouting de mogelijkheid ons gebouw te bezichtigen en tevens kennis te maken met onze ac tiviteiten. De welpen (7-11 jaar) en de verkenners (11-15 jaar) kunt u bezig zien met hun spel en de oudere leden, vanaf 16 jaar, kunnen u rondleiden en vertellen over hun activiteiten. In de zomermaanden o.a. zeilen op het Alk- maardermeer en 's winters botenon- derhoud. Jongens, maar zeker ook meisjes in de leeftijd vanaf 7 jaar zijn van harte wel kom om lid te worden van onze groep. Wilt u meer weten of heeft u vragen, komt u dan op 18 januari bij ons kijken in ons troephuis. U bent van harte wel kom tussen 11.45-15.00 uur. De groeps- begeleider, Bas Swüste, is ook telefo nisch bereid uw vragen te beantwoor den: tel. 072-335521. HEILOO - Zondag 19 januari is het weer de derde zondag van de maand. Dat betekent dat u mee kunt wandelen met gidsen van het IVN. Om 11.00 uur wachten zij u op bij de Kattenberg in het Heilooërbos (aan de Kenne- merstraatweg) voor een (gratis) rondlei ding van ongeveer anderhalf uur door het bos. Andere zondagen kunt u elders terecht: de eerste zondag van de maand in Ber gen, vertrekpunt Ruïnekerk, beeldje van Roland Holst, de tweede zondag in Alkmaar, de Egmonderhout ingang aan het Honkpad, en de vierde zondag kunt u ook in Alkmaar-Noord wandelen: om 11.00 uur staan gidsen klaar bij de Jan- nekes Hoeve om u rond te leiden door de Rekerhout. Ook Parnassia, ons Info-centrum in Bergen aan Ze, (eerste weg links aldaar, zie bord) is een bezoekje waard. Elke zondag zijn wij van 13.00 tot 17.00 uur open. Wilt u inlichtingen, belt u dan 072-331588. HEILOO - Engeland, Wales, Schotland en... Londen. Groot-Brittannië, het reuze-eiland. Zo dichtbij, maar voor ve len nog zo onbekend. Wist u dat Groot- Brittannië een enorm veelzijdig vakan tieland is voor iedere smaak? Voor jong en oud. Of u nu een georganiseerde bus reis neemt of met de eigen auto op pad gaat,, Groot-Brittannië zal u elke dag weer verbazen. Toerkoopreisburo Zonvaart organiseert dan ook i.s.m. De Jong Intra vakanties een spectaculaire audio-visuele dia show en informatieavond over dit veel zijdige land. Zo wordt u meegenomen naar de mooiste Nationale Parken van Engeland. Naar de onovertroffen na tuur van de Schotse Hooglanden. Prachtige historische huizen en beroem de tuinen met een ongeëvenaarde kleu renpracht in Zuid-Engeland. Natuurlijk nemen wij ook een kijkje in Wales en niet te vergeten in Londen! Alle beziens waardigheden trekken aan uw oog voorbij. Deze informatieavond zal gehouden worden op 22 januari in het Open Huis te Heiloo, boven de Winkelhof 't Loo. Aanvang: 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Entree: 4,50 p.p. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Toerkoopreisburo Zonvaart, Raadhuisweg 14 te Heiloo, tel. 072-332114. Reserveren verplicht! INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte jn de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Vorige week werd na afloop van de maandelijkse raads vergadering stilgestaan bij het 12!/2-jarig wethouderschap van Ans Willemse-van der Ploeg (CDA). Aan het eind van de jaren '70 maak te zij haar entree in de gemeente raad van Heiloo. In juni 1979 volgde zij partijgenoot Bolten op als wethouder. Sindsdien heeft zij zitting in het college van B&W, waarbinnen zij al diverse portefeuil les onder haar hoede heeft gehad. Het overgrote deel van de jaren als wet houder heeft mevrouw Willemse-van der Ploeg zich bezig gehouden met soci ale zaken, cultuur en welzijn. Op dit laatste terrein was de eerste 'grote zaak', die zij in de raad moest verdedi gen: een nieuwe accommodatie voor de ouderenbonden en daaraan gekoppeld de start van ouderenbeleid. ,,Er was toen nog geen duidelijke visie, er werd ingespeeld op vragen van be langhebbenden", weet de wethouder nog. Het nieuwe onderkomen werd ge vonden in het huidige Trefpunt, het be leid werd stap voor stap vorm gegeven. ,,Naar aanleiding van het onderkomen zijn we met meer zaken aan de gang ge gaan, hebben ons erin verdiept. Later kwam de offciële nota. Nu zijn we bezig met de uitvoering". Veel ouderen een zegen „Ouderen moeten zelf aangeven waar aan behoefte is. Het beleid moet dicht bij de mensen staan. We hebben daar om het ouderenwerk losgekoppeld van Alkmaar en een eigen stichting opge richt. Een organisatie op afstand werkt niet", aldus mevrouw Willemse. ,,En nu zie je dat het werkt, het Heilooër ou derenwerk floreert. Er zijn veel vrijwil ligers voor de eigen activiteiten, men is min of meer self-supporting. Het is een zegen zoveel ouderen in het dorp te heb ben. Het woord vergrijzing is onzin, dat wil ik niet horen. Het is toch jammer dat er voor groepen mensen soms ter men worden bedacht, waar ze zelf niet debet aan zijn". Nadat de ouderen hun nieuwe onderko men betrokken hadden, richtte de poli tiek zich op de jongeren. In het bijzon der de verbetering van de accommoda tie werd opgepakt. Een groot verbou wingsplan van het Brunogebouw werd financieel mogelijk gemaakt en gerea liseerd. „Voor de jongeren hebben we eerst naar de accommodatie gekeken, daarna pas meer inhoudelijk", zegt de wethou der. „Jongeren vormen, evenals oude ren, niet één groep, je moet ook voor hen een soort facet-beleid voeren, af gestemd op de behoefte. Vanuit de ge meente bezien zijn we nu zo ver dat een start met integraal beleid gemaakt kan worden. Jongerenwerk houdt voor ons niet op bij de voordeur van het Bruno gebouw, er zijn vele andere aspecten, zoals huisvesting en alcoholmatiging". Eigen verantwoordelijkheid Evenals op andere terreinen geldt ook voor jongeren dat het uitgangspunt van tensportaccommodaties, waarbij de Egelshoek vrij zal komen voor woning bouw. Ook in de Pastoor van Muijen- weg komt ruimte, door de overtollig heid van enkele schoolgebouwen. Tenslotte is het gebied Heiloo-Zuid (tussen Zevenhuizerlaan, Kennemer- straatweg, Vennewater^weg en Hoge- weg) in beeld. „Op grotere locaties moet gevarieerd gebouwd worden, ge baseerd op beleid", vindt mevrouw Willemse. „Uitgangspunten daarbij zijn bouwen op maat en flexibel bouwen", gaat de wethouder verder. „We moeten wonin gen bouwen waar vraag naar is. De doelgroepen zijn veranderd met pakweg tien jaar geleden: er zijn meer ouderen en meer één- en tweepersoons huishou dens. Boven alles staat echter dat Hei loo een groene woongemeente moet blijven. Die sterke kant van de gemeen te moeten we uitbuiten". Waar en hoe in de (nabije) toekomst in Heiloo ge bouwd zal worden, zal volgens me vrouw Willemse hopelijk worden be paald bij de vaststelling van de struc tuurvisie door de gemeenteraad. Dichter bij de burger Bij alles wat de gemeente onderneemt, wordt in toenemende mate de bevolking betrokken. Wethouder Willemse is, als portefeuillehouder wat betreft voorlich ting, zeer tevreden over deze ontwikke ling. „We staan dichter bij de burger. Voorlichting is heel belangrijk. De over heid moet open staan voor allerlei gelui den, de gemeente is er niet alleen voor het ophalen van een paspoort. Het is overigens ook voor de gemeente een groeiproces, een nieuw en heel belang rijk beleidsterrein", zegt mevrouw Willemse. „Als gemeente moeten we het beleid etaleren, de burgers van informatie voorzien. Dan kunnen we gelijkwaardi ge gesprekspartners zijn en uitgebreid van gedachten wisselen. Ik hoop dat de mensen de voorlichting goed oppakken en gebruiken en niet maar blijven wach ten. Stap voor stap wordt openbaarheid en openheid van het bestuur ingevoerd. Vroeger waren vergaderingen van de raadscommissies bijvoorbeeld nog besloten. Nu is er al spreekrecht voor burgers", aldus mevrouw Willemse. De vaart zit er goed in, op allerlei terreinen. Nota's verschijnen, nieuw beleid wordt ontwikkeld. De wethouders hebben een full-time baan aan de vele werkzaamheden. Sinds kort wordt dat volledige dienstverband ook gehonoreerd. De werkweek van jubilerend wethou der Willemse-van der Ploeg is door dit besluit op initiatief van en door de raad niet veranderd. Haar agen da was en is minstens veertig uur per week gevuld. „Als bestuurder moet je naar de mensen toe en naar hen luisteren. Dat kan niet van ach ter een bureau", is haar overtui ging: Wat dat betreft is de sociale vernieuwing voor mevrouw Willem se geen ommezwaai in haar wer kwijze, maar juist een bevestiging daarvan. Jaap-Wim van der Horst mmm P VAN OER Te\ 072-330550 Oe Laghe WeVjdt 2 He^oo Kennernersuj--;^^ maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Makelaar Taxateur o.g. hypothekeRn °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Samen met wethouder Ans Willemse-van der Ploeg en moeder en bestuurslid van de wijkvereniging Karin Kroon inspecteert de toekomstige gebruikster van de peuterspeelzaal, Daisy Kroon, de vloer van het in aanbouw zijnde wijkcentrum in Ypestein. de gemeente is dat de doelgroep nauw betrokken is bij de invulling en uitvoe ring van het beleid. „Je wilt jonge men sen zoveel mogelijk aanreiken waar ze later- profijt van hebben", licht me vrouw Willemse toe. „Maar dat bereik je niet door alles maar voor ze te doen. Als gemeente moeten we mogelijkheden geven waardoor men eigen verantwoor delijkheid kan dragen, men moet het zelf doen". Als reële mogelijkheid ziet de jubilerende wethouder de instelling van een coördinatiepunt voor jongeren - vergelijkbaar met het ouderenwerk. Als je een rode draad wilt aangeven in \2Vi jaar wethouderschap van Ans Wil lemse-van der Ploeg zou je 'welzijn van jong tot oud' als omschrijving kunnen hanteren. Want behalve met jongeren en ouderen heeft zij ook politieke ver antwoordelijkheid voor voorzieningen ten behoeve van de jongste inwoners van Heiloo: de peuterspeelzalen en van recenter datum de kinderdagopvang. Ook hiervoor zijn in Heiloo inmiddels goede accommodaties gerealiseerd of in wording (o.a. de peuterspeelzaal in Ypestein) en is duidelijk dat in een be hoefte wordt voorzien. Belangrijke gesprekspartners Een bredere doelgroep wordt bereikt bij activiteiten in de verschillende wijken. In Plan Oost beschikt de wijkvereniging over een eigen onderkomen, in Ypestein is het wijkgebouw in wording. In andere wijken worden ondermeer aula's van scholen gebruikt. „De wijkverenigingen zijn voor ons belangrijke gesprekspart ners", zegt wethouder Willemse. „Bij voorbeeld bij belangenbehartiging of bij de renovatie van speelterreintjes. Er is nog geen beleid voor heel Heiloo, maar nu we in Heiloo gaan deelnemen aan de sociale vernieuwing wordt het onderwerp wel actueel". In afgelopen \2Vi jaar is er op het ge bied van welzijn en cultuur veel gereali seerd. „Maar steeds als je denkt dat je klaar bent, zijn er nieuwe ontwikkelin gen", zegt mevrouw Willemse. „Nu bij voorbeeld komt het eind in zicht van de realisering van accommodaties. Dan kan je denken: 'Mooi, dat is klaar, dan *1 r:111 HEILOO - 'Momo en de tijdspaarders' is een spannende, sprookjesachtige mu sical voor jong èn oud, die gebracht wordt door enthousiaste jongeren tus sen de 13 en 18 jaar oud. De tekst is ge schreven door Bob Steenstra, Martin Affourtit tekent voor de regie en Cas Himmelreich componeerde de muziek. Ook dit jaar is er weer maandenlang keihard gerepeteerd om met een zo mo gelijk nog betere produktie dan voor gaande jaren op de planken te komen. Het resultaat mag er dan ook zeer zeker zijn en om dit alles niet te missen moet je op 8 en 9 februari zijn in theater De Beun te Heiloo. De tijden van de voor stellingen zijn: zaterdag 8 februari om 15.00 en 20.15 uur, zondag 9 februari om 12.00 en 15.00 uur. De kaarten voor alle vier de voorstellin gen zijn vanaf vrijdag 24 januari ver krijgbaar bij: Rookshop Braam in 't Loo, Reisburo Holland International, Boekhandel Avis in het Stationscen trum en Boekhandel Giesbertz in 't Hoekstuk. Voor meer informatie en plaatsreserveringen kun je tussen 18.00 en 20.00 uur bellen naar tel. 072- 152346. Structuurvisie Heiloo Zeer actueel zijn natuurlijk de reacties op het ontwerp van de structuurvisie voor Heiloo, de ontwikkeling van de ge meente in de nabije toekomst. „Natuur lijk moeten we eerst in Ypestein verder bouwen, dat loopt al snel naar het jaar 2000", zegt wethouder Willemse. „De jaren daarna moeten vervolg-locaties aangewezen worden. De keuzes daar voor moeten nog gemaakt worden". Het draait daarbij om enkele stukken van Heiloo. Zoals bekend wordt ge werkt aan een herschikking van de bui- HEILOO - De wijkverpleegkundigen van Kruisverenigen Heiloo geven infor matiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of omgeving te maken hebben met ernstig of langdu rig zieken. De informatiemiddagen zijn pok bestemd voor hen die hiermee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De grondbe ginselen die nodig zijn om een zieke thuis te verzorgen worden aangeleerd, o.a. gebruik van hulpmiddelen, medi cijngebruik, voeding en waar de kruis vereniging u verder mee kan helpen. De data zijn: 19 en 26 februari alsmede 4 en 11 maart van 14.00-15.30 uur in het wijkgebouw, Holleweg 94 te Heiloo. Aan deze bijeenkomsten kunnen maxi maal 12 personen deelnemen en als u lid bent van de kruisvereniging zijn er geen kosten aan verbonden. Opgave vóór 1 februari bij de wijkverpleegkundigen tussen 12.00-13.00 uur, telefoon 072-331073. kan mevrouw Willemse wel naar huis' Maar nee, direct is er dan een accentver- schuiving naar andere beleidster- njeuwe fag langs het oostelijk deel van het Kapelbos. Momenteel wordt geld verzameld om ook de andere reinen Met het laatste doelt zij duidelijk op ruimtelijke ordening en huisvesting, de beleidsterreinen, die sinds de laatste ver kiezingen onder haar verantwoordelijk heid vallen. „Beide onderwerpen zijn heel interessant en ze vormen bovendien een mooie combinatie", vertelt me vrouw Willemse vol enthousiasme - een handelskenmerk van de wethouder. „Na ruim tien jaar met in hoofdzaak sociale zaken en welzijn trok deze ver andering me aan. In de afgelopen an derhalf jaar is er bovendien, bij toeval, zeer veel te doen: de bouw van Ype stein, de structuurvisie, de centrumont- kanten van een nieuwe afscheiding te voorzien. aanlokkelijk om op de fiets te springen HEILOO - De eerste 120 meter nieuw hek rond het Kapelbos van Onze Lieve Vrouw ter Nood wel aan de kant van de Hoogeweg is afgelopen week geplaatst. In september 1991 zijn wij met de actie begonnen. Een goed hek rondom het Kapelbos. Dankzij de steun van velen kunnen wij nu aan alle goede gevers la ten zien hoe het gaat worden. Met de wintertemperatuur is het nog niet zo Cl I A SM I A A A MS* DAKDEKKER - LOODGIETER HACHMANG Holleweg 19 072 335085 C.V. KETEL NODIG H.R. V.R. - RIOLERING - HOGEDRUKREINIGING en eens te gaan kijken. Maar zodra het weer het toelaat neem dan eens de moeite. Wij blijven een beroep op u doen onze actie te steunen. Het tweede gedeelte aan de Kapelweg komt nu aan de beurt. Ook ongeveer 120 meter. Voor die westelijke kant van ons bos hebben wij al 50 meter en zodra er voldoende geld is, starten wij. Wij blijven optimistisch. Daarom durven wij nog een keer ons giro- en banknummer op te geven: giro: 672168. t.n.v. Onze Lieve Vrouw ter Nood. Banknummer Rabobank Heiloo 12.08.02.399, t.n.v. Onze Lieve Vrouw ter Nood, omschrijving 'Hek'. Dit plekje in Heiloo is wel een religieuze hoek, maar ons bos staat voor iedereen open en wij weten dat degenen, die er komen, genieten van de rust in het bos. Onze ervaring is dat velen, die niet reli gieus gebonden zijn, ze actie. ons steunen bij de- HEILOO - Vanwege de grote belang stelling voor de goedkope en geheel ver zorgde reizen naar Indonesië verzorgd door de Stichting Het Schone Streven zal op woensdagavond 22 januari nog maals een informatieavond worden ge houden waarbij ook een filmverslag van deze reis wordt getoond. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis boven winkelcen trum 't Loo in Heiloo. Kaarten voor de ze avond zijn verkrijgbaar in dit zelfde winkelcentrum bij Disco Heiloo a 2 gul den. Het aantal toegangskaarten is beperkt. HEILOO - In de Uitkijkpost van 18 de cember, in de speciale kerstbijlage, was voor de jeugd een kleurplaat opgeno men. Bovendien stonden er een puzzel voor de jeugd en een kruiswoordraadsel voor volwassenen in. Vele honderden reacties kwamen binnen bij de redactie van de Uitkijkpost. Uit de vele inzen dingen zijn door loting de volgende prijswinnaars naar voren gekomen. Kruiswoordraadsel: le prijs- (muziek- bon t.w.v. 75,00) P.C.A. van der Heijdt, 't Kieftenland 23, Limmen; 2e prijs (muziekbon t.w.v. 50,00) A.H. Eeken, Termijen 11, Heiloo; 3e prijs (muziekbon t.w.v. 25,00) C. Zwaga- Groot, Anna van Burenlaan 37, Eg- mond aan den Hoef. Puzzel voor de jeugd: Carina Appel, Chopinstraat 18, Akersloot; Niels Mos sel, Oudburgerlaan 66, Heiloo; Wille- mijn Morsch, Mient, Castricum; Meta Hoetjes, Kennemerstraatweg 171, Hei loo; Ellen Smit, Bogerdlaan 1, Limmen. Zij krijgen allen een boekenbon t.w.v. 15,00. Kleurplaat jeugd: Wendy Kerssens, Rembrandtsingel 10, Akersloot; Bianca Weeteling, Luilaantje 41, Egmond- Binnen; Jiska van Roon, Brasemcroft- laan 13, Heiloo; Daniëlle van Bakkum, Kerkemeer 21, Akersloot; Eva van 't Hoff, Spoorlaan 14, Heiloo; Marion Dekker, Kieftenland 74, Limmen; Me- lanie Mehrer, Wagnerlaan 23, Aker sloot; Niels Hergaarden, Termijen 57, Heiloo; Lizet Houtman, Brugstraat 5, Limmen. Voor deze winnaars ligt een tekenblok en een boekenbon van 15,00 klaar. f De prijzen kunnen tijdens kantooruren worden afgehaald bij Drukkerij Uit kijkpost BV, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. Om misverstanden te voorkomen is het handig om een docu ment mee te brengen, waardoor wij ze ker weten dat we de prijs aan de daadwerkelijke winnaar meegeven. Over de uitslag wordt niet gecor respondeerd. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072)-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1