o I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Sunrise Bijzondere net/es Prijzenregen in Heiloo HEILOO rfi I 'S Adverteren Is naamsbekendheid De helpt daarbij Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Nieuw bouwplan Vergadering Commissie Financiën en Personeelszaken Voorbéreidingsbesluit Ook deze week nog gemeentelijke koopavond Informatie-avond nieuwe scholen Ypestein zonnestudio VOORBRUINEN WINTERSPORT of ZONNE- VAKANTIE 072-339441 Voor: WÊMM. Marjolein Vis wint cd-speler bij Videotheek 't Centrum in Heiloo Marianne Haveman wint skate- bike bij Bolt en Verf en Wand rpr* Prijswinnaars bij Super Discount 0 7** Prijzen bij Opticien John Moen Cursus Klassieke Homeo pathie bij De Wester Stoken en ventileren 'De bloedbruiloft' in theater De Beun Introductiecursus ZEN Shiatsu-Massage Gesprekkenserie over Jodendom PAGINA 4 UITKIJKPOST 15 JANUARI 1992 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de heer J.N. Reuzenaarte Akersloot voor de bouw van een woning met garage op het perceel Laan van Zeeman 14b. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 16 januari 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Op donderdag 16 januari vindt om 20.00 uur in het gemeentehuis van Heiloo de eerstvolgende vergadering plaats van de commissie Financiën en Personeelszaken. Op de agenda staat o.a.: Sanering wegenbeheer, eventuele overdracht van wegen Krediet vervangende tienerwerkaccommodatie Samenwerking met Hoogheemraadschap NHN inzake belastinggegevens De vergadering is openbaar. U bent van harte welkom. Als u nadere informatie wenst over deze commissie dan kunt u contact opnemen met de secretaris van de commissie, de heer W. Knaap, tel.072-31 31 50. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 9 janua ri 1992 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel grond Laan van Zeeman 14b. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak) en wel vanaf donderdag 16 januari 1992. Heiloo, 14 januari 1992, De burgemeester voornoemd, N.P.M. Schoof Evenals vorige week is er ook deze week nog een (voorlopig laatste!) mogelijkheid om gebruik te maken vari de gemeentelijke koopavond voor het afhalen van hondepenningen of het aanvragen en afhalen van paspoorten en andere reisdocumenten. De gemeentelijke koopavond vindt plaats op vrijdag 17 januari tussen 19.00 en 20.00 uur. Op donderdag 16 januari a.s. wordt in het gebouw van Gemeentewerken aan het Rosendaal een informatie-avond gehouden over de nieuwe basisscholen die in augustus 1992 van start gaan in de wijk Ypestein. Tijdens deze bijeenkomsten kunnen ouders van basisschoolleerlingen o.a. kennismaken met de directeuren van zowel de openbare- als de r.k.-basisschool. Daarnaast is ook veel plaats ingeruimd voor het stellen van algemene én individuele vragen. Uiteraard is er ook de mogelijkheid om nieuwe leerlingen aan te melden. Dit geldt ook voor ouders van wie de kinderen in de loop van het schooljaar '92/'93 de 'basisschoolleeftijd' bereiken! Hoewel de nieuwe scholen gesitueerd zijn in de wijk Ypestein zijn zij uiteraard toegankelijk voor iedereen in Heiloo en omstreken. Op de informatie-avond is ook het bestuur van de Stichting Kinderspeelzalen Heiloo aanwezig om belangstellenden te informeren over de nieuwe peuterspeelzaal die onderdak krijgt in het wijkcentrum Ypestein. De informatie-avond begint om 20.00 uur. Stationsplein 3 Heiloo Verstandig Voor uw Bel voor informatie: Basiscursus KLASSIEKE HOMEOPATHIE. 10 avonden, v.a. 30 jan. volledig studieprogramma op aanvraag. Info.: Instituut De Wester Tel. 072-128709. VERZEKERINGEN SPAREN (belastingvrij) HYPOTHEKEN PENSIOENEN Uw verzekerings hypotheek-adviseur weet de weg. Assurantie hypotheekadviseur W.M. ROTTEVEEL Molenweg 107, 1906 DH Limmen tel. 02205-3061 Wij maken er gewoon meer werk van! /T mJH Ria de Kroon (rechts) overhandigt de cd-speler aan Marjolein Vis HEILOO - 'Three men and a little la dy': naar aanleiding van deze film werd door Filmclub, een overkoepelende or ganisatie van zo'n 130 zelfstandige vide otheken in Nederland, een prijsvraag uitgeschreven. In Heiloo, waar video theek 't Centrum is aangesloten bij deze organisatie, werd Marjolein Vis de plaatselijke winnares. Uit handen van Ria de Kroon ontving zij een fraaie por table cd-speler. Bij videotheek 't Centrum is men zeer tevreden over het ruime aanbod van films en de belangstelling hiervoor van het brede publiek. De vele films die door televisiestations via de kabel wor den uitgezonden vormen geen echte concurrentie. ,,Men komt een film ha len met daarin zijn of haar favoriete ac teur of actrice", zegt Jaap de Kroon. „Bovendien huurt men liever een in het Nederlands ondertitelde film, dan dat men moet kijken naar een in het Duits, Frans of Engels gesproken film bij de buitenlandse zenders". Een extra dimensie binnen videotheek 't Centrum aan de Heerenweg 138 wordt gegeven door de videogames, die sinds enige maanden worden verhuurd. ,,Wij proberen het hele pakket van Nintendo te krijgen", aldus Jaap en Ria de Kroon. Er zijn nu ongeveer vijftig ver schillende spellen beschikbaar, waar voor goede belangstelling bestaat. Iedere maand komen er ongeveer vier bij. Als men wil kan men zelfs een com puter huren bij 't Centrum. De huur prijs voor een spel is vijf gulden per dag. „Vooral de jeugd vindt het prach tig", zegt Jaap de Kroon, „maar ook ouderen: ik ben er zelf ook mal mee". Videotheek 't Centrum is alweer meer dan tien jaar actief in het Stationscen trum. Het huidige pand zal binnenkort intern verbouwd worden, zodat de pre sentatie van films en spellen nog over zichtelijker wordt. Daarnaast zal er in de winkel een computer worden ge plaatst, waarop men zelf kan inzien wel ke films al eerder gehuurd zijn, terwijl er ook informatie over de films in op geslagen wordt. Door middel van een pincode en speciale pasjes zal het systeem de privacy van klanten waar borgen. Naar verwachting in het tweede kwartaal worden deze veranderingen en verbeteringen doorgevoerd. HEILOO - Was dat even een verrassing, win je daar zomaar een skatebike. Deze had niet beter terecht kunnen komen. Marianne Haveman had namelijk al een tijd gespaard om de felbegeerde skatebi ke te kunnen kopen. Maar zo rond de feestdagen waren ze nergens meer te krijgen. En dan word je ineens opgebeld door de firma Bolten dat je een skatebi ke gewonnen hebt. Fantastisch! Bolten verf en wand verraste de jeugd in hun laatste informatiekrant met een lu dieke kleurwedstrijd, waarbij je een echte max skatebike kon winnen. Bij de aktieve verf- en behangspeciaalzaak werd een groot aantal kleurplaten inge leverd. Helaas kon er maar één winnen. Bij Bolten verf en wand, werd na rijp beraad van de jury Marianne Haveman de winnares, wat was ze blij! Marianne Haveman neemt haar skatebike in ontvangst. HEILOO - In het laatste deel van 1991 werd bij de Super Discount aan de Ze- venhuizerlaan een actie voor de klanten gehouden onder de naam 'Trek 'n kaart'. De prijswinnaars hiervan zijn nu bekend en vorige week mocht bedrijfs leider IJzerman de prijzen overhandi gen. Vijf gelukkige winnaars derhalve in de supermarkt, die respectievelijk twee boodschappenbonnen ter waarde van 150 gulden, twee Sony walkmen en een Sony discman in ontvangst mochten nemen. In het voorjaar zal weer een nieuwe actie gestart worden, dit keer onder de noemer 'Beestenboel'. De prijswinnaars bij de Super Discount. HEILOO - Mevrouw E. Scholten en de heer A. Edelman waren de prijswin naars van de olympische quiz bij John Moen. Bausch en Lomb, de leveranciers van de bekende Royban zonnebrillen en alles wat met contactlenzen te maken heeft, organiseerde samen met John Moen (Heiloo en Castricum) deze quiz. Bausch en Lomb zijn nl. world wide sponsor voor de Olympische spelen 1992. Er moest een slagzin gemaakt worden en de leukste kwamen in aanmerking voor een prijs. Daarnaast dingen deze prijswinnaars ook nog mee naar een kans om bij een van de wedstrijden in Barcelona aanwezig te zijn. John Moen opticien in winkelhof 't Loo in Heiloo en Geesterduin in Castricum is up to date op het gebied van contact lenzen, maar ook op het gebied van bril len vertegenwoordigt hij verschillende exclusieve merken. Met de moderne ap paratuur worden uw ogen zorgvuldig en vakkundig gratis opgemeten. HEILOO - In deze cursus krijgt de cur sist een behoorlijke basiskennis van de Klassieké Homeopathie. De cursus om vat 10 donderdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur. Het eerste uur wordt de theo rie en de filosofie van de Klassieke Ho meopathie behandeld en (na een korte pauze) enige geneesmiddelen die zonder risico kunnen worden toegepast. U wordt ook wegwijs gemaakt in andere vormen van natuurgeneeskunde, zodat u een betere keus kunt maken omtrent een te volgen therapie, waarbij de gewo ne geneeskunde niet wordt uitgesloten. De docent is een natuurgeneeskundige, die zijn vakdiploma Klassieke Homeo pathie heeft behaald aan de Academie voor Natuurgeneeskunde te Hilversum. Hij heeft deze cursus al meerdere malen gegeven. De Wester is blij met deze cur sus, die haar deugdelijkheid en prak tisch nut heeft bewezen. Het is zeker geen cursus, waar je van alles net te wei nig krijgt om er echt iets aan te hebben en ook beslist geen reclamecursus voor een eigen praktijk. De cursus staat open voor iedereen. Be kendheid met medische termen is niet nodig. Wilt u een volledig studie programma of wilt u zich opgeven, bel dan Instituut De Wester: 072-128709. ALKMAAR - De energiebewuste luiste raars komen 21 januari weer ruim aan hun trekken in de vijfde uitzending van Radio Energie. Het thema deze keer is: 'stoken en ventileren'. In deze koudste maanden van de winter houden mensen het liefste de ramen en deuren gesloten. De noodzaak van ventileren is echter groot. Zonder ventilatie kunnen er in de woning bepaalde problemen optreden. Radio Energie geeft antwoord. Radio Energie laat de luisteraar aan het woord. Het is de gewoonte dat live in de uitzending wordt gereageerd. In de stu dio zit het Radio Energiepanel, met daarin een aantal deskundigen. Radio Energie wordt uitgezonden op 21 janua ri van 12.05 tot 12.30 uur bij Radio Noord-Holland studio Alkmaar via de ether op de FM 93.9 en de kabel. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Poppentheater Dibbes Zaterdag 25 januari: jeugdfilm 'De dans van de ijsberen', aanvang 19.00 uur, voor kinderen vanaf 8 jaar. Inlichtingen en reserveringen: Dibbes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Sporthal Het Vennewater - Heiloo Donderdag 16 januari: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 17 januari: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Zaterdag 18 januari: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-15.30 Zaalvoetbal div. clubs '17.00-22.30 Zondag 19 januari: Handbal div. clubs 9.30-13.30 Zaalvoetbal 13.30-14.30 Volleybal NeVoBo 15.00-17.00 Maandag 20 januari: Volleybal Effect 17.45-23.00 Dinsdag 21 januari: Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 A. Edelman (links) en E. Scholten (midden) ontvingen een prijs uit han den van opticien John Moen. Tweemaal is De bloedbruiloftte zien in De Beun te Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 17 en zaterdag 18 januari zal de 1 la klas van de Adriaan Roland Holstschool uit Bergen, na drie jaar toneelles in dit vierde jaar een pro- duktie op de planken brengen om hun opgedane vaardigheden te tonen. Dit al les in de vorm van een liefdestragedie, „De Bloedbruiloft", van de Spaanse schrijver Lorca. Het stuk is geregisseerd door Piet Spil, bekend van cabaretgroep „Straatarm", die met dit stuk bewijst dat zijn kwali teiten ook op andere tonveelvormen tot uiting komen. „De Bloedbruiloft" zal te zien zijn in De Beun te Heiloo op 17 en 18 januari, aanvang 20.15 uur. Kaar ten te reserveren bij de receptie van de school, 02208-97219, ook verkrijgbaar aan de kassa. BERGEN - Voorafgaand aan een basis cursus Shiatsu-massage wordt er op dinsdagavond 21 januari om 20.00 uur een introductieles gegeven, in de Shiatsu Studio Bergen aan de Stroomerlaan 20. De cursus wordt gegeven door Joop van der Meij. Shiatsu is een vorm van manuele thera pie, een manipulatie met behulp van duimen, vingers en handpalmen om druk uit te oefenen, teneinde interne stoornissen te verhelpen en de gezond heid te bevorderen. Massage kan ons een middel verschaffen om de druk van het werk en huiselijke problemen te compenseren. Tevens wordt in deze cur sus aandacht besteed aan Zelf-Shiatsu (Do-On) die er voor zorgt dat de algehe le lichaamsenergie toeneemt. Voor aan melding voor deze introductieles, welke 10,00 kost, kunt u bellen: 02208- 97711. HEILOO - Op maandagochtend 3 fe bruari starten we bij voldoende deelna me voor de zesde keer een serie gesprekken aan de hand van het thema: Jezus was een jood, en daarom.... Een serie van 6 bijeenkomsten (eens per veertien dagen), te houden in de zaal van de Pius X parochie aan de Hobbe- malaan. We zullen ons verdiepen in de joodse achtergrond van Jezus, én in wat zijn jood-zijn betekent voor ons leven met onze christelijke achtergrond in een christelijke wereld. De bedoeling is om meer te gaan begrij pen en aanvoelen van de joodse manier van omgaan met geloven en leven, waarbij zeker aan bod zullen komen: joodse traditie, Israël en het antisemi tisme. Dit alles in verband gebracht met onze eigen manier van leven. Opgave voor deelname en informatie bij: Ben van Tijn, tel. 072-333421. Woensdag 22 januari: Handbal Foresters 18.00-19.00 Zaalvoetbal KNVB 18.00-23.15 Sporthal d'Enterij - Limmen Geen opgave ontvangen. Sporthal De Lelie - Akersloot Zaterdag 18 januari: Meervogels handbal jeugd 12.00-13.30 Meervogels handbal jeugd 17.00-18.30 Zondag 19 januari: Handbal Meervogels 9.30-14.00 Expositie Martin Kers Tot en met 30 januari is bij het Noord hollands Landschap, Dorpsstraat 65 te Castricum een expositie te zien van fo tograaf Martin Kers bestaande uit land schapimpressies. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 13.30-17.00 uur. Inlichtingen: 02518-59750. Galerie Nu Tot en met 9 februari: Expositie van Berthy J.F. Müller (acrylschilderijen en gemengde technieken) en Babs Bannen berg (objecten) in Galerie Nu, N. van de Veenstraat 48 te Castricum. Openings tijden: donderdag tot en met zondag 13.00-17.00 uur. Bond van Plattelandsvrouwen - Heiloo Donderdag 16 januari: dia-lezing door mw. Van der Haar uit Haarlem over folkloristische kleding uit Tsjechoslo- wakije. Introducé's betalen 2,50. Aanvang 20.00 uur in de zaal van de ge- ref. kerk, Noordergeeststraat. Katholiek Vrouwengilde - Heiloo Woensdag 22 januari: onder leiding van de heer Appelman worden oudholland- se spelen gedaan, aanvang 20.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294. Introdu cé's zijn welkom. Spreekuur uitkeringsgerechtigden Woensdag 22 januari: QNV-spreekuur voor uitkeringsgerechtigden van 14.00-15.00 uur in de Kapelkerk, Laat 80 te Alkmaar. Inlichtingen: 124754. Noordhollands Kamerkoor Donderdag 23 januari: concert door het Noordhollands Kamerkoor m.m.v. het Noordhollands Philharmonisch Orkest met werken van Van den Boogaard en Hubers. Aanvang 20.15 uur in de Pe trus en Paulus kerk te Bergen. Entree 17,50. Muziek op winteravond Vrijdag 17 januari: recital door Frank van de Laar en Biljana Urban (piano) in de Witte Kerk, Kerkplein, Sint Pancras, aanvang 20.15 uur. Entree ƒ8,50. In lichtingen: 072-641343. Expositie 'Doorwerken' Tot en met 29 februari is in het Medisch Centrum te Alkmaar werk te zien van de leden van de Alkmaarse schildersve reniging Doorwerken ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de vere niging. Vogelvereniging Kleurenpracht Maandag 20 januari: jaarvergadering in het clubgebouw van de postduivenvere niging Luchtpost, achter sporthal 't Vennewater, aanvang 20.00 uur. WAO/AAW Belangenvereniging Maandag 20 januari: nieuwjaarsrecep tie vanaf 9.30 uur in 't Trefpunt voor le den, hun partner en andere belangstellenden. Mededeling: er is nog gelegenheid tot het volgen van naailes op maandagmid dag en/of donderdagavond. Inlichtin gen/opgave: 331840 of 334861. Iedere maandag houdt de WAO/AAW Belangenvereniging Heiloo en omstre ken een soosochtend in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo vanaf 9.00- 12.00 uur met gelegenheid tot biljarten, kaarten en rummycup spelen. Koffiecontact Elke zondag van 14.00-16.00 uur en el ke dinsdag van 10.00-11.30 uur koffie contact in het ontmoetingscentrum aan de Maas Geesteranusweg 2 te Heiloo. Geboden worden sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. In lichtingen: 331668, 331536 of 332364. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 20 januari: origami-kunst o.l.v. mw. A. de Vries uit Amsterdam. De bijeenkomsten vinden plaats in het Open Huis, beginnen om 20.00 uur en de entree is 3,00 per persoon. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 1 maart is in het stedelijk museum te Alkmaar de tentoonstelling 'De krankzinnigentekeningen van Jan van Herwijnen' te zien tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. Doelenstraat 5 te Alkmaar. Galerie Dijk 1 Tot en met 26 januari is in Galerie Dijk 1 een lustrumexpositie te zien met werk van Adriaan van de Koppel, Aafke Kel ly, Jos Sleijpen, Anneke van de Mande- le, Mans Lenards, Fé Bazelmans en Gery Bouw. Adres: Dijk 1 te Alkmaar, openingstijden donderdag-zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Concert Vrouwvolk Zondag 2 februari: extra (benefietcon cert door 't Vrouwvolk, aanvang 14.00 uur in De Vest te Alkmaar, aanvang 16.00 uur. De entree bedraagt 15,00. De opbrengst is bestemd voor het Alk- maars steunpunt voor politieke vluchte lingen. Kaartreservering: 127344 (De Vest). Openbare Bibliotheek Heiloo Van 16 tot 30 januari is het onderwerp van de boeken op de thematoren (voor in de bibliotheek) 'biografieën'. Pakketten voor Polen Donderdag 16 januari: mogelijkheid om pakketten in te leveren voor familie, vrienden of bekenden in Polen bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo (331802) tussen 13.00-20.00 uur. Het maximale gewicht van het goed verpak te pakket (met adressen van geadres seerde en afzender duidelijk leesbaar) is 25 kilo; de kosten: 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Katholiek Vrouwengilde Limmen Woensdag 15 januari: jaarvergadering met enkele bestuurswisselingen, aan vang 20.00 uur in het Parochiehuis. Na afloop kienen ten bate van een nieuw spaar project. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 17 januari: bridge-avond in het Oosthonk aan de Oostkanter 14. Opge ven woensdag 15 januari na 19.00 uur via tel. 337947 of 336702. Woensdag 5 februari: extra bridge avond. Opegevn maandag 3 februari via tel. 333141 (b.g.g. zie boven). Vanaf maart elke eerste en derde vrijda gavond bridgen in het Oosthonk. De derde vrijdag blijft de competitie avond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4