Raad Heiloo stemt in met winkelstructuurplan Veel mogelijkheden bij Stichting Ouderenwerk Ingezonden Vriendschapsconcert in de Slotkapel Nieuwe presentatie Hogeschool Alkmaar Tröckener Kecks in uitverkocht Buk Buk Kerstviering in Overkerck Foresters Nieuws CDA informatie-uur Bolbloemtelers stellen hun bedrijven open Gered Gereedschap heeft nieuw project VVD spreekuur Heilooër Bridgeclub Informatie-avond van Recra Sports 1992 Feestelijke muziekavond 'Zingen houdt jong' Openbaar Onderwijs bereikbaar voor iedereen Watergymnastiek voor 65-plussers met begeleiding Nieuwjaarsreceptie UW Dia-lezing over ikonen Tekenen en schilderen voor ouderen een succes PAGINA 8 UITKIJKPOST 15 JANUARI 1992 HEILOO - Donderdagavond ging bijna de gehele raad accoord met het voor gestelde winkelstructuurplan. Tegen stemden D66 en Groen Links. Heiloo 2000 had veel kritiek op het plan, (be moeizucht van de gemeente), maar ging tenslotte toch mee met het CDA, VVD en P.v.d.A. Het CDA had de indruk dat de bewo ners van Heiloo tevreden zijn over het huidige winkelaanbod ,,maar dat kan alleen blijven als de inrichting van de winkelcentra aangepast wordt aan de ei sen van deze tijd". Het voorstel dat er nu ligt is voor het CDA acceptabel en er wordt ruimte geschapen voor een eco nomische groei. Met betrekking tot de rangorde van de winkelcentra vindt het CDA van essentieel belang dat er in het Stationscentrum een supermarkt komt, maar de veranderingen in het centrum zullen perfekt moeten passen in het dorpse karakter. Het CDA was ook zeer verheugd dat er nu kans op een week markt komt. Ook de VVD en de PvdA konden zich in grote lijnen hierin vinden. 't Loo blijft winkelcentrum nummer één en zal gaan uitbreiden. De Boer su permarkten worden teruggebracht naar één en komt dan in het Stationscen trum. De ruimte aan de Kennemer- straatweg die dan vrij komt zou eventu eel een mogelijkheid kunnen zijn voor de Super Discount, want voor een ande re supermarkt is in Heiloo géén plaats. Heiloo 2000 verweet de gemeente Hei loo bemoeizucht. ,,Hoe kunt u iemand (Superdiscount) naar een plaats dwin gen die daar geen geld voor heeft en bo vendien van niets weet. En waarom geen andere supermarkt aan de Kenne- merstraatweg", aldus ten Hoope. H. van Halem van D66 vindt dat eerst de mening van de bevolking gevraagd moet worden daar wordt nu niet naar ge luisterd. ,,Het is niet zomaar een aan passing. Het gaat om behoorlijke uitbreidingen. Aan de Raadhuisweg en de Heerenweg wordt het winkelopper vlak uitgebreid met 1300 m2 en 't Loo met 2200 m2. Deze veranderingen zijn van belang voor heel Heiloo", aldus van Halem. ,,Als we dit laten doorgaan, stop dan maar de procedure van de structuurvisie"! A. Pleizier van Groen Links verweet h,et college zich te hebben laten leiden door de belangen van de grootwinkelbedrij ven. „We zitten hier toch voor de belan gen van de inwoners van Heiloo", aldus Pleizier. Burgemeester N.P.M. Schoof was het daar helemaal niet mee eens. „Wij hebben uitvoerig gesproken met de middenstandsverenigingen. De su permarkt is daarom zo belangrijk om dat deze een trekkersfunktie vervult, de winkels er omheen profiteren daarvan". Mevrouw A. Worm-de Moei van het C.D.A. drong aan op enige spoed met betrekking tot de weekmarkt. Burge meester Schoof zei dat hieraan gewerkt wordt maar dat er eerst nog overleg met de winkeliers moest zijn, het kan nog wel een paar maanden duren. Jubileum Wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg (CDA) werd deze avond gefelici teerd met haar twaalf en een half jaar wethouderschap in Heiloo. Burge meester Schoof beschreef haar als ambi tieus, hardwerkend en energiek. „Het is meer dan een volledige baan". Nu was het eens de echtgenoot van de wethou der die iets spiritueels aangeboden kreeg, omdat het gezin haar de moge lijkheid bood, het werk van wethouder uit te oefenen. Van de gemeente kreeg mevrouw Willemse een oude ets van Heiloo toen het nog maar 900 inwoners telde. De nestor, Ton ten Hoope, sprak na mens de raad: ,,Het C.D.A. bezorgt mij overuren!". Toch zag hij de komst van Ans Willemse nooit los van het vertrek van wethouder J. Bolten, die zo lang deel had uitgemaakt van het college. „Burgemeester Glijnis vroeg clementie met u te hebben maar het helaas oyerle- den raadslid van Dantzig zei heel fijn tjes: „We zullen het haar niet lastiger maker dan de andere raadsleden". Ook Ten Hoope sprak zijn bewonde ring uit over het enthousiasme van de wethouder. Mevrouw Worm (CDA) zei: „Rechtvaardigheid samendelen is je de vies", als voorbeeld noemde ze de kerst pakketten, de gelegde basis voor het minimabeleid en het goede kontakt met de ouderen. „Je voert een zichtbare CDA politiek, we zijn trots op je". In haar dankwoord zei de wethouder een beetje sprakeloos te zijn „en dat overkomt me niet vaak. Ik heb 12/2 jaar met het grootste plezier gewerkt sa men met de ambtenaren van het korps". In de raad werkte Willemse met burgemeester Hoekstra, Glijnis en nu Schoof. Geen hond is schuldig HEILOO - Onze laan - schertsend reeds genoemd „Haesackerlaan" - is per gemeente-folder gepromoveerd tot met rood gemarkeerde „Hondenroute", waar - ik citeer -„honden, aangelijnd, hun behoefte mogen doen, zonder dat deze persé moet worden opgeruimd". Vraag: Wie mag het dan wél opruimen? Ik mag dus, als niethondebezitter, de boel opruimen die door langskomende honden voor mijn huis wordt gedepo neerd. Vreemd. Want we mogen niet aannemen dat een hond, lopend langs onze hondenroute, zo welwillend is zijn behoefte uit te stellen c.q. op te houden tot hij de dichtsbijzijnde drollinette (wat een woord!) heeft bereikt. Voor de meeste bewoners aan de rood gemar- s keerde hondenroutes zal derhalve de overlast groter worden. Wat een gedoe eigenlijk allemaal! Ter wijl de enige juiste maatregel zou kun nen zijn: Elke hondebezitter die zijn of haar hond toestaat zijn behoefte te laten doen in de tuin of berm van iemand an ders, zonder zelf de boel op te ruimen, een boete van bijvoorbeeld 50,00 in het vooruitzicht te stellen. Deze ingewikkelde gemeentelijke constructie, in de folder vermeld, zal in de praktijk zorgen voor irritatie, over last en niet blijken te voldoen. W. Kager, Heiloo EGMOND - Sinds juli 1991 woont in Egmond-Binnen het echtpaar Elena en Leonid Minkin. Zij zijn asielzoekers, die er in het kader van de Regeling Op vang Asielzoekers zijn gehuisvest. En Egmond ontvingen zij een warm wel kom. Door vrijwilligers uit de gemeen schap werden zij direct wegwijs gemaakt in de Egmondse gemeenschap, daardoor erg geholpen door het feit dat zij zich veel moeite getroosten onze taal snel vaardig te worden. Elena en Leonid Minkin zijn van beroep beiden pianist. Als blijk van waardering en dank voor de wijze waarop zij in Eg- mond hun nieuwe thuis vonden, geven zij een vriendschapsconcert, dat zal worden gehouden op zondagmiddag 19 januari om 15.00 uur in de Slotkapel. Hun medewerking aan het concert is ge heel gratis. De opbrengst uit de entree gelden (f 10,00 inclusief koffie en koek) hebben zij in overleg met de Stichting Gebruik Slotkapel geheel bestemd voor de aanschaf van een nieuw orgel in de Slotkapel, waarvoor nu financiële acites worden gevoerd. Het concert heeft een in hoofdzaak ro mantisch karakter. Uitgevoerd wordt: de Sonate Pathétique van Ludwig van Beethoven, préludes van Rachmaninov en stukken van ljadov, Skrjabin en Chopin. Elena en Leonid Minkin volgden beiden in de Sovjet-Unie een conservatorium opleiding. Elena is daar werkzaam ge weest als pianiste, docente en concert meester en speelde ook kamermuziek in verschillende ensembles. Leonid was werkzaam als docent en concertmeester aan het conservatorium en componeer de ook zelf. Hij was lid van de vereni ging van beroepscomponisten, muziek criticus en schreef een aantal werken over moderne muziek. In 1974 werd hij winnaar van het concours voor muziek wetenschappen in Moskou. De laatste jaren werkte hij als auteur, redacteur en presentator van verschil lende muziekprogramma's voor de Rus sische televisie. Bekend waren zijn T.V.-programma's over jazz en over volksmuziek van de verschillende volke ren in de Oekraïne. Omdat het werken hen vanwege het toenemende anti semitisme steeds moeilijker werd ge maakt, vluchtten zij in 1990 naar Ne derland. Hier hopen zij een nieuw bestaan te kunnen opbouwen, als zij de status van vluchteling hebben gekregen. ALKMAAR - Hogeschool Alkmaar gaat zich in het lustrumjaar 1992 duide lijker voorstellen aan de buitenwacht. Het nieuwe beeldmerk werd vorige week tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst officieel gepresenteerd. Drs. G.M. van Wijk, voorzitter van het College van Bestuur, wees zijn medewerkers er bij deze gelegenheid op dat het instituut een nog belangrijker rol in Noord-Holland kan spelen. Hogeschool Alkmaar is met bijna 5.000 studenten, 500 medewerkers en ruim 40 afstudeerrichtingen de grootste HBO-instelling boven het Noordzeekanaal. Voor Hogeschool Alkmaar is de presen tatie van nieuw logo en huisstijl een eerste stap in de uitvoering van een stra tegisch plan, met daaraan gekoppeld een strategisch communicatieplan. De hogeschool heeft een periode van inter ne reorganisaties afgesloten en is er klaar voor zich nadrukkelijker te profi leren. Van Wijk: 'Je kunt je werk nog zo goed doen, maar als anderen het niet weten, dan sterft het in schoonheid. Er is binnen ónze hogeschool veel kennis die het verdient beter bekend te worden'. Hogeschool Alkmaar bestaat uit de sec toren Economie, Gezondheidszorg, Muziek en Theater, Opleiding Leraren Basisonderwijs, Techniek en Techniek- Chemie. Van Wijk wil zijn instituut meer als één geheel presenteren. Een be langrijk accent ligt uiteraard op het ver zorgen van goed beroepsonderwijs voor jongvolwassenen, maar dienstverlening en bijscholing zullen daarnaast steeds meer aandacht krijgen. Eerder werd bekend dat Hogeschool Alkmaar, Algemene Hogeschool Amsterdam, Hogeschool van Amster dam en Hogeschool Haarlem mogelijk in de loop van 1992 een federatie gaan vormen. Een fusie tussen de vier instel lingen wordt daarbij uitdrukkelijk niet beoogd. De samenwerking moet leiden tot een betere afstemming van het on derwijsaanbod, én tot een sterkere posi tie van het Noordhollandse HBO-onderwijs. De Tröckener Kecks spelen zater dag in een uitverkocht Buk Buk. HEILOO - Vier maanden na dato spe len de Tröckener Kecks dan toch in jon gerencentrum Buk Buk. In september kon het optreden geen doorgang vinden vanwege een ontsteking in de arm van gitarist Ron de Weerd. Zaterdag 18 ja nuari staan de Kecks weer vertrouwd, voor een volledig uitverkocht huis, te spelen op de Buk-buhne. De zaal gaat open om 21.00 uur en helaas zijn alle kaarten reeds verkocht! Het fenomeen "uitverkocht huis" be gint de laatste tijd steeds gewoner te worden voor Buk Buk. In een maand tijd is dit nu alweer drie keer voorgeval len. De enorme verbreding van het Buk- programma zorgt voor eeni publieks groep van zeer uiteenlopende samenstel ling. Ook in 1992 is Buk Buk van plan om volgens de ingezette koers verder te gaan. Vast terugkerende programma onderdelen zullen zijn: houseparty's, hardrockcafé, Jam-sessies, FAAG- independant dance nights, Teenage Danceclubs, vele regionale bands en vanzelfsprekend de top van de Neder landse muziekscène. Incidentele activiteiten zullen als maandprogramma aangeboden wor den, zoals in de maand maart het grote Popconcours voor beginnende regiona le bands (aanmelden bij Buk Buk: 072-335242) onder de naam Big Buk Buk Battle. De maand april staat in het teken van de subtop van het Nederlands theatercircuit, met o.a. Alex d'Electri- que, Jan Vos en André Manuel. Succes nummers van vorige jaren zullen ook weer op de bill staan, o.a. met Pasen het Tok-Tok-festival voor gevorderde bands uit de regio. Tenslotte zal Buk Buk ook nauw betrokken zijn bij de re organisatie van het Ypestock-festival, dat in juni georganiseerd gaat worden. EGMOND/LIMMEN - Op zaterdag 1 Vanzelfsprekend gaan de veelal intern februari stelt een aantal bolbloemtelers georganiseerde activiteiten ook met gro in Noord-Kennemerland hun bedrijf te regelmaat door, zoals diverse (mu- open. Bezoekers zijn van harte welkom ziek) workshops en anderssoortige van 12.00 tot 17.00 uur. thema-aktiviteiten. Dit grote aanbod Bolbloemen produceren is voor velen van aktiviteiten brengt met zich mee dat een onbegrijpelijk gebeuren. Bijna het Buk Buk, per direkt, nieuwe medewer- gehele jaar zijn deze prachtige bloemen kers kan gebruiken, te koop en brengen daarmee voor velen In 1991 zijn de BUK-grenzen al enorm het zonnetje in huis. Om deze bloemen verlegd door het optreden van de Troc- (tulpen, narcissen, irissen etc.) mooi en kener Kecks op het Pinkpop-festival, sterk bij de consument te krijgen is een Na dit optreden liet zanger Rick de ingewikkelde behandeling noodzake- Leeuw blijken, in het journaal, dat de lijk. Velen weten niet hoe deze behande- Kecks een zwak heeft voor jongerencen- ling plaatsvindt. De telers laten dat trum Buk Buk in Heiloo. De eerste graag zien. Omdat het telen van bol- klapper van 1992 wordt dus knallen! bloemen (broeien of trekken in vakter men) in kassen gebeurt, kan deze dag onder alle weersomstandigheden door gang vinden. De deelnemende bedrijven zijn: 1. Ge broeders Hopman, Noordvelderweg 3a, Egmond-Binnen; 2. J. Hopman Zo nen, Herenweg 91, Egmond-Binnen; 3. Firma Punt, Rijksstraatweg 115, Limmen. Het bezoek van deze bedrijven is uitste kend te combineren met een bezoek aan Egmonds Bloemenzee in de sporthal De Schulp. Bij de telers is te zien hoe de bloemen geproduceerd worden, terwijl op de tentoonstelling te zien is hoe mooi het eindprodukt kan zijn. HEILOO - Op eerste Kerstdag, 's mid dags, hebben de bewoners en be woonsters van Overkerck zich het Kerstdiner goed laten smaken. De gan gen werden afgewisseld met koorzang, declamatie, een stukje quatre-mains spel en samenzang met begeleiding op piano en dwarsfluit. Sinds enkele weken is er een koor van bewoner en bewoonsters genaamd ge mengd Koor Toontje lager', dat op deze middag voor het eerst optrad. De Kerst liederen, met veel plezier ingestudeerd, vielen bij iedereen letterlijk en figuurlijk goed in de smaak. Zelfs solistische bij dragen ontbraken niet! Het was voor vele zangers en zangeressen een hele stap om hieraan mee te doen (de gemid delde leeftijd is 87 jaar!), maar het en thousiasme werkte aanstekelijk en we gaan dan ook met samen-zingen zeker verder. Ook een sonatine van Diabelli, 4-handig uitgevoerd, waar flink op geoefend was, oogstte bewondering en was een sfeer volle bijdrage aan deze Kerstmiddag. Al met al kunnen we terugzien op een heel gezellige en muzikale Eerst Kerstdag met veel inbreng van de eigen bewoners en bewoonsters. HEILOO - Zo langzamerhand nadert voor de voetbalteams het einde van de winterstop. Overigens houdt deze stop geenszins in dat er in het geheel geen verenigings-aktiviteiten zouden zijn. In tegendeel, ook dit jaar was er wederom een geslaagde klaverjasdrive en natuur lijk op nieuwjaarsdag de traditionele happening waar na afloop van een voet balwedstrijd tussen het eerste zondag team en het zaterdagteam, de leden elkaar onder het genot van een drankje en live muziek, een voorspoedig 1992 toewensten. Hoewel de echte winter nog moet ko men, begint voor de voetballers zo lang zamerhand de competitie weer. Het eerste zondagteam zal zondag echter eerst de enkele weken geleden gestaakte thuis-wedstrijd tegen K.V.V. dienen af te werken (nog 13 minuten). De overige teams zullen zich via vriendschappelijke wedstrijden zo goed mogelijk trachten voor te bereiden op de definitieve start na de winterstop. HEILOO - Raadsleden willen u betrek ken bij wat we noemen Sociale Vernieu wing. Denkt u bij Sociale Vernieuwing bij u in de omgeving aan het vorm geven daaraan? Dan wil u daar vast met CDA- raadsleden over van gedachten wisselen. Donderdagavond 16 januari vanaf 19.30 uur in het Open Huis. Wilt u meer weten? Heeft u ideeen? Breng het in, het gaat immers om maar eens iets te noemen over het verbeteren en/of optimaliseren van de dagelijkse leefomgeving, of het verbeteren van de sociale en culturele dienstverlening. Schriftelijke reacties zijn steeds welkom bij: CDA Fractiesecretariaat, J.H. Vee- ninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. HEILOO - Gered Gereedschap afd. Heiloo, gaat een nieuw project begin nen. Het project betreft een vrouwen boerderij in Sierra Leone, West-Afrika. Hier werken zo'n 55 vrouwen, die ver schillende gewassen verbouwen zoals mais, casave en katoen. Het katoen wordt verder verwerkt, zodat de vrou wen een naai-atelier kunnen starten, en zo voor eigen voorziening werken, maar ook voor de markthandel. Gered Gereedschap is nu bezig om pik houwelen, schoppen e.d. op te knap pen. Daarnaast hebben we een vraag om gieters en kofferhandnaaimachines. Kunt u ons daaraan helpen, graag! U kunt uw spullen kwijt op het vertrouw de adres van de Wereldwinkel te Hei loo, waar u ook meer informatie kunt vinden over ons nieuwe project. Heeft u zin om als vrijwilliger mee te werken, bel ons op. Vele handen maken licht werk. Voor meer informatie: Sandra (072-400157) of René (072-156999). HEILOO - Dinsdag 21 januari houdt de VVD-gemeenteraadsfractie in het ge meentehuis (oude ingang aan de Raad huisweg) haar maandelijkse spreekuur. Aanvang 19.30 uur. De burgers van Heiloo kunnen dan met de VVD-fractie van gedachten wisselen over het ge meentelijk beleid, zoals bijvoorbeeld het volkshuisvestingsplan, de Structuur visie Heiloo, de ervaringen met de maatregelen voor de bestrijding van hondenoverlast of welk ander onder werp ook. Opgave van het te bespreken onderwerp vooraf aan de fractiesecretaris drs. E.M.I. ten Hacken (tel. 330316) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. Overigens blijven de leden van de VVD-gemeenteraadsfractie na tuurlijk steeds voor een ieder aan spreekbaar. De telefoonnummers en taken: wethouder Juup Wuijster (331914); fractievoorzitter Janneke Cahn (332520); fractiesecretaris Ernest ten Hacken (330316); Annemarie Geer- ling (152823); Henk Post (332905) en Thom Knijff (337228). HEILOO - Uitslagen dinsdag 7 januari: A-Lijn 1 ds. Klerk-Stark 55.00 2. ds. Hardeveld-Weehuizen 51.50 1. mw. Imeson-hr. Tiel 55.00 2. ds. Blanken- Manshanden 54.00. B-lijn 1. mw. Hoff- Hr. Tamminga 62.50 2. fm. Muller 55.00 1. ds. Oosterwijk-Warmenhoven 56.00 2. fam. v. Halem 54.00. Uitslagen donderdag 9 januari: A-lijn 1 hr. Bennink-v.d. Vlies 56.67 2. Hr. Berkman-mw. v.d. Vlies 55.83 1. ds. v. Baar-v.d. Linden 57.08 ds. Haan-v. Loon 57.08. B-lijn 1. fm. de Jong 61.50 2. mw. Dammann-hr. Dijkstra 52.50 1. hr. Happe-Koot 59.50 2. ds. Eichels- heim-Wijnbeek 57.50. C-lijn 1. ds. Huibert-Nielen 63.89 2. mw. Neyens-hr. Laan (55) 61.81. HEILOO - Het Nivon wandelpad van Pieterburen in Groningen naar de Pie tersberg te Maastricht (286 km) gaat dwars door dit unieke Limburgse ge bied. Voor de Recra Sporters uit de regio Noord-Holland was dit de aanlei ding om het traject van Roermond naar Maastricht in 1991 te lopen. Het woord "sjoen" is ontoereikend om de schoon heid van dit unieke gebied in een woord te vertolken. De heer Blickman uit Haarlem vond dat ook. Hij legde al dat "sjoens" vast op de gevoelige plaat van de stereo fotografie. Het resultaat is een zeer fraaie driedemsionale dia presentatie zowel van het boven als het ondergrondse natuurleven en de stede lijke bebouwing van Zuid Limburg. Een vertoning hiervan heeft plaats op donderdagmiddag 23 januari in het ge bouw van de wijk vereniging Plan Oost. Tijdens de pauze krijgt u een uiteenzet ting over de wandel en fietsevenementen 1992. De eerst volgende Polder- en duinpadwandeling start op donderdag 6 februari. We lopen datn het traject Santpoort-Bloemendaal-Haar lemWe gaan daarna in etappes door naar Schoonhoven. Na de dia-presentatie van de heer Bliek man is er gelegenheid onder het genot van een consumptie vragen te stellen over de Recra Sports evenementen. De aanwezige Recra Sporters zullen u de gewenste informatie over de ééndaagse en de meerdaagse tochten gaarne ver strekken. De middag wordt besloten met een dia-presentatie door Geert Doesburg over de wandel- en fietsevene menten 1991 en de hoogtepunten uit voorgaande jaren. Mocht u geïnteresseerd zijn in de dia presentatie "Wie sjoen is oos Lim burg", in de wandel en/of fiets evenementen 1992 dan bent u van harte welkom. De kosten bedragen vier gul den p.p. incl. de consumpties. U wordt verzocht op maandag 20 januari een plaats te reserveren bij Cees Janssen, Iepenlaan 30, 1815 EE Alkmaar, tel. 072-113168. HEILOO - Op vrijdag 24 januari viert gemengd koor 'Zingen houdt jong' zijn 20-jarig bestaan in de vorm van een mu zikaal festijn, waarvan de opbrengst ge heel geschonken zal worden aan het dagverblijf voor gehandicapte kinderen De Vijfhoek te Heiloo. Naast enkele koorwerkjes, die het koor ten gehore zal brengen, wordt - geheel belangeloos - medewerking verleend door de mezzo sopraan Marie-Anne Paques. Zij woont en werkt in Zwaag, bij Hoorn en studeerde solozang aan het Swee- linck Conservatorium te Amsterdam. Na haar opleiding specialiseerde zij zich in de muziek van vóór de 18e eeuw en volgde daartoe meestercursussen bij o.a. Montserrat Figueras en Marius en Altena. Naast haar werkzaamheden als zangpedagoge en vertolkster van deze 'oude' muziek - o.a. in het ensemble Hortus Musarum - leidt zij verschillen de Westfriese korén, waaronder 'Pro Arte Vocale'. Stefan Broersen uit Alkmaar, zal koor en soliste begeleiden aan het orgel. Stefan is leerling van de Alkmaarse or ganist/componist Pieter Rijnja. Regel matig is hij werkzaam als organist tijdens kerkdiensten in Alkmaar en om geving. Bovendien begeleidt hij ver schillende koren. Het jonge salonensemble La Contadi- tantanella zorgt voor de lichte toets op deze avond. In 1989 werd het ensemble door Jacky Everwijn -docente dwars fluit- bijeen geroepen om een nieuw sa lonensemble te vormen van de Muziek school Beverwijk. Er wordt gespeeld in Parijse bezetting: 2 violen, klarinet, fluit, cello en piano. Op het repertoire staan Czardassen, tango's, walsen in de salonstijl van de jaren '30, maar ook rustige, niet zozeer tot dansen uitnodi gende melodieën en 'n muzieksprookje. Vrijdag 24 januari wordt het muziek feest gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Hei loo. Aanvang: 20.00 uur - kerk open va naf 19.30 uur. Toegangsprijs incl. programma: 10,- (65 desgewenst 8,50). Opbrengst van de jubileum avond voor De Vijfhoek. HEILOO - Nog voordat de eerste cur sus edelsmeden voor beginners van start gegaan is, heeft de Stichting Ouderen werk moeten besluiten in maart een tweede cursus voor 55-plussers te begin nen. Ook deze zal samen met de Hobby farm georganiseerd worden. Belangstellenden voor deze tien weken durende cursus kunnen zich nu al opge ven bij de Stichting Ouderenwerk. De kosten bedragen in totaal 195,00, waarvoor men naast de lessen van me vrouw Kristine van Marwijk materiaal ontvangt en het gereedschap kan ge bruiken. Aan het einde van de cursus is men de trotse vervaardiger en bezitter van drie zilveren en drie niet-zilveren sieraden. Cursus p oppenmaken De beginnerscursus kunstzinnige pop pen maken trekt zoeel belangstelling, dat besloten is een tweede cursus te or ganiseren. Voor deze nieuwe serie, die in maart van start gaat, kan men zich nu al opgeven bij de Stichting Oude renwerk. De cursus, die tien weken duurt, kost 100,00, waarin het materiaal is inbe grepen. Onder leiding van mevrouw Roos Margiono wordt eerst het ontwer pen en vervaardigen van poppenhoof- den, handen, voeten en het lijf geleerd. Daarna wordt de kleding gemaakt. Cursus bloemschikken Vanaf maart organiseert de Stichting Ouderenwerk twee cursussen bloem schikken. In een periode van zes weken wordt onder leiding van docente Astrid Wesselius geleerd, hoe men zelf fraaie bloemstukken kan maken. Op elke les worden twee arrangementen vervaar digd, die mee naar huis genomen kun nen worden. De eerste serie lessen begint op woens dag 11 maart. Om de veertien dagen wordt van 11.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt aan de deelnemers de fijne kneepjes van het bloemschikken bijge bracht. De tweede serie wordt gegeven vanaf donderdag 12 maart in het Oost- honk, eveneens elke veertien dagen van 11.00 tot 16.00 uur. Voor beide series bedragen de kosten in totaal 42,00, waar per les 11,00 voor het materiaal bijkomt. Voor deel nemen kan men zich aanmelden bij de Stichting Ouderenwerk. Cursus papier-architectuur De beginnerscursus papier-architectuur voor 55-plussers kan nog enkele deelne mers gebruiken. Deze veertiendaagse cursus start op vrijdagochtend 28 febru ari om 10.00 uur in het Trefpunt aan de Westerweg 294. De kosten voor vier les sen bedragen 25,00, waar nog materi aalkosten bijkomen. De cursus staat onder de bekwame leiding van de dames J. Staal en Th, van Manen. HEILOO - De Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO) is misschien een oude bekende, maar nog niet voor iede reen. De VOO is een grote vereniging met ruim 35.000 leden en 3000 aan gesloten medezeggenschapsraden. De leden zijn georganiseerd in zo'n 500 af delingen, over het hele land. Ook in on ze gemeente is een VOO afdeling. De VOO staat op de bres voor goed en vol doende openbaar onderwijs. De VOO zet alles op alles om te zorgen dat het aanbod van onderwijs in overeenstem ming is met de vraag. Veel ouders ver langen openbaar onderwijs voor hun kinderen. In de gemeente Heiloo zijn voldoende openbare scholen, alleen was de sprei ding ongunstig geworden. Gelukkig komt er dit jaar in de wijk Ypestein een openbare basisschool bij. Voor ouders is het dan ook van belang de informatie avond op donderdag 16 januari bij te wonen. Deze avond wordt georgani seerd door de gemeente Heiloo en ge houden in de kantine van openbare werken aan het Roosendaal. De nieuwe school is ook bedoeld voor kinderen uit een wat "wijdere" omge ving. Daarom kunnen wij ook ouders en belangstellenden uit de gemeente Limmen deze voorlichtingsavond van harte aan bevelen. In Limmen is mo menteel geen openbare basisschool. Door de bouw van de school in Ypestein, wordt ook voor inwoners van Limmen, openbaar onderwijs bereik baar. De VOO vindt dat de laatste school in een gemeente, of in een wijk,een openbare moet zijn. Dat geldt ook voor de eerste school, bijvoorbeeld bij nieuwbouw. Immers alleen de open bare school kan gelijke rechten garan deren voor alle groepen ouders, leerlingen en leerkrachten. Cursus grafologie Op woensdag 5 februari start de Stich ting Ouderenwerk Heiloo een cursus grafologie. Er bestaat een hecht ver band tussen handschrift en karakter. Met als basissen door uzelf geschreven brief worden de verschillende grafologi- sche kenmerken op een eenvoudige wij ze behandeld, zodat u leert inzien, dat uw brief uw karakter toont. De cursus bestaat uit 10 wekelijkse les sen, die van 9.45 uur tot 11.30 uur in Het Open Huis worden gegeven. Het cursusgeld bedraagt 50,00 exclusief het bijkomend materiaal ter waarde van 20,00. Heeft u belangstelling? Geeft u zich dan zo snel mogelijk op bij boven genoemde stichting of bij de docent, de heer P. Kloos, tel. 330883. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Trimmen voor mannen Met ingang van maandag 3 februari or ganiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo iedere week van 11.00-12.00 uur trimmen voor 55-plus-mannen in het Heilooër Bos. Mevrouw Els de Wit, sportdocente, zorgt voor deskundige begeleiding. De kosten bedragen 50,00 per half jaar. Verzamelpunt is Tennishal De Dors, de Dors 5/7 te Heiloo. Poolse 55-plussers Zoals al eerder werd bericht, organi seert de Stichting Ouderenwerk in fe bruari een middagbijeenkomst over 55-plussers in de Poolse stad Swietoch- lowice. De grote problemen van Polen kan Heiloo niet oplossen. Maar wel kan het helpen om de dagelijkse probleemp jes wat te verlichten. Binnenkort volgen er meer bijzonderheden over de mid dag, die de ouderen in Heiloo meer in zicht in de dagelijkse werkelijkheid van Swietochlowice zal geven. gen wordt de deelnemers de weg gewe zen in de kunst van het Japanse papier vouwen. De kosten bedragen 50,00, plus 25,00 voor het lesboek en materi aal. U kunt zich opgeven bij de Stich ting Ouderenwerk. Docent gevraagd voor werkgroep dichters De Stichting Ouderenwerk wil de dich ters onder de 55-plussers in een werk groep bijeen brengen. De Stichting Ouderenwerk zoekt niet alleen de dich tende 55-plussers van Heiloo, maar ook een 'echte dichter', die als vrijwillig do cent de deelnemers verder op weg kan brengen bij het uitdrukken van hun ge voelens en gedachten. Voor de werkgroep kan iedereen, die gedichten schrijft of daar (weer) mee wil beginnen, zich opgeven. Het doel van de werkgroep is het bespreken van el- kaars werk, het experimenteren met on ze eigen taal en het nog meer plezier beleven aan de dichtkunst. Zowel de do cent als de dichters kunnen zich aanmel den bij de Stichting Ouderenwerk. Cursus geheugenoefening De cursus geheugenoefeningen voor ou deren heeft voor enkele 55-plussers nog een plaatsje vrij. De cursus wordt op vrijdagmiddag van 2 tot 4 uur in het Trefpunt aan de Westerweg 294 gehou den. Aanvang 24 januari. De cursus, die onder leiding van een deskundige docente staat duurt tien we ken. De kosten bedragen 75,00 in to taal, waar nog 18,50 voor het cursusboek bijkomt. Voor zover niet anders vermeld kan men voor inlichtingen en/of opgave voor de genoemde activiteiten in dit artikel terecht bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, telefonisch bereikbaar onder nummer 331297 (tijdens kantoor uren). HEILOO - Voor de watergymnastiek met 65-plussers onder persoonlijke be geleiding, dat grote belangstelling trekt, zijn weer enkele plaatsen vrij. De orga nisatie is in handen van de Unie Van Vrijwilligers (UW). De activiteit vindt plaats in zwembad Loos, De Omloop 9. Zowel voor dinsdagmiddag van 15.00- 15.30 uur als voor de vrijdagmorgen van 11.30-12.00 uur kan men zich aan melden. De groepjes zijn klein, ongeveer 15 per sonen. Onder leiding van een bevoegd docente worden oefeningen gedaan. De temperatuur van het water is 30° C., dus zeer aangenaam. De diepte van het bad is zodanig, dat iedereen overal kan staan en zich vrij in het water kan bewegen. De watergymnastiek is ook geschikt voor mensen, die niet kunnen zwem men. Zelfs watervrees hoeft het deelne men niet in de weg te staan. De laatste vijf minuten bestaat de mogelijkheid tot vrij zwenmmen of genieten van het bub belbad (37° C.). Wie dat wil, kan in het water of bij het omkleden persoonlijke hulp krijgen van een vrijwilliger. De kosten bedragen 2,50 per week. Wanneer nodig, wordt u van huis ge haald en weer thuis gebracht. De kosten van het vervoer moeten apart betaald worden. Voor nadere inlichtingen of deelnemen kunt u contact opnemen met mevrouw I. Niessink, tel. 333332 (b.g.g. 331297). Origami-cursus Onder leiding van mevrouw Karin Dojes-Scaf begint aan het eind van de maand een nieuwe cursus Origami voor 55-plussers. Eenmaal in de veertien da- HEILOO - De Unie van Vrijwilligers (UW) afd. Heiloo kan terugzien op een geslaagde Nieuwjaarsreceptie, gehou den op 8 januari in verzorgingshuis Overkerck. De aanwezigheid van veel UVV-ers zorgde voor een geanimeerde middag. Tijdens die middag maakte de heer P. de Cloedt, UVV-bestuurslid, be kend dat hij benoemd was tot voor zitter. Hij deelde ook mee, dat mevrouw W. Lampe het bestuur heeft verlaten. Ja renlang was zij penningmeester en het laatste jaar gewoon lid van het UVV- bestuur. Op de komende jaarvergade ring in april zal officieel afscheid van haar genomen worden. Mevrouw M. Faber, oud-voorzitter, sprak ook nog een woordje. Zij herin nerde aan het feit, dat het ministerie van WVC de subsidie aan de Landelijke UW met 25% heeft verminderd en dat naar oplossingen voor de gevolgen er van wordt gezocht. Zij is nu hoofd bestuurslid voor de Provincie Noord-Holland (HP) van de Landelijke UW. Ook onderstreepte zij nog eens het belang van het werk van de vrijwilli ger aan de basis. Tot slot valt er te vermelden dat de ver zorgingshuizen vertegenwoordigd wa ren op deze UV V-receptie. HEILOO - Op uitnodiging van de A.N.B.O., de K.B.O. en de Stichting Ouderenwerk Heiloo komt een ervaren ikonen-schilderes een dia-lezing houden over Griekse en Russische ikonen. Zij toont ons daarbij een aantal door haar vervaardigde werkstukken, waarbij zij de techniek van deze bijzondere schil derkunst za toelichten. Dit alles onder steund met muziek uit de Byzantijnse ri tus. Wij verwachten daarvoor iedereen boven 50 jaar op donderdag 16 januari om 14.00 uur in het Trefpunt, aan de Westerweg 294 in Heiloo. De toegang voor deze bijzondere middag bedraagt 3,00 p.p. incl. koffie of thee. HEILOO - Reeds vele jaren heeft de Stichting Ouderenwerk Heiloo het Te kenen en Schilderen voor Ouderen, met succes in haar programma staan. De er varing heeft geleerd, dat deze vorm van vrijetijdsbesteding niet alleen nuttig en zinvol is, maar bovendien werkt het ver frissend om iets geheel anders te doen als de altijd terugkerende dagelijkse sleur. Tekenen en schilderen is meer dan ge woon bezig zijn. In bepaalde kringen spreekt men zelfs van "Beeldend bezig zijn", ookal omdat de creativiteit om de hoek kijkt en in de meeste gevallen een woordje mee spreekt. Meerdere malen worden zelfs onder ouderen, die op late re leeftijd de tekenstift of het penseel ter hand hebben genomen, "verborgen ta lenten" ontdekt. Zo is tegenwoordig een grote schare van beoefenaren ontstaan die met plezier het werken met krijt-, aquarel- of olie verf, als een rbon van inspiratie erva ren. De Stichting Ouderenwerk Heiloo stimuleert dit creatieve werk met een ac tieve groep dames en heren, die elke vrijdagmiddag van 13.30 - 16.30 uur in het Trefpunt, Westerweg, Heiloo, bij eenkomen. Er wordt op geheel vrije ba sis in een sfeervolle accommodatie getekend en geschilderd, waarbij aange tekend wordt dat er géén cursus wordt gegeven! Er is wel technische begelei ding aanwezig! Momenteel is er door het vrijkomen van enkele tafels wederom beperkte plaat sing mogelijk. Diegenen die geïnteres seerd zijn om hun vrije tijd zinvol en nuttig te besteden aan de beeldende kunst en bovendien het sociaal contact willen verstevigen: informatie via tel. 336919 of aan de zaal, Westerweg 294 te Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 8