Extra kommissie- vergadering Aansluitend aan de raadsvergadering van 23 janu ari zal er een vergadering worden gehouden van de raadskommissie I. In deze vergadering zal aan de orde komen een dis- kussiestuk over de gemeentelijke visie op het funk- tioneren van het samenwerkingsverband Noord-Kennemerland op de korte en lange termijn. De akkommodatienota is uit. Eind vorige week heeft het kollege van burge meester en wethouders van Limmen de akkommo datienota aan diverse verenigingen verzonden. De akkommodatienota is een inventarisatie van wensen en behoeften van verenigingen op het ge bied van de huisvesting. Scouting Limmen is be gonnen met een verzoek voor een nieuw gebouw. Conquista wilde ook wat anders. Het huidige ge bouw voldoet niet meer aan de eisen van de tijd. De Wollewei moest worden opgeknapt. Aan de ruimte voor Excelsior moest wat gebeuren. Kortom vele wensen. Het feit, dat verschillende wensen bij het gemeentebestuur bekend waren, was aanleiding een nader onderzoek in te stellen. Enquete Onder de Limmer verenigingen is een enquete in gesteld. De medewerking van de verenigingen is uitstekend geweest. Uit het onderzoeksresultaat is af te leiden dat er op het gebied van de verbetering van de huisvesting wel wat moet gebeuren, maar in het algemeen was men tevreden met de huisvesting. Het onderzoeksresultaat bevatte onvoldoende ma teriaal voor een akkommodatienota. Uit rechtstreekse kontakten tussen verenigingen en gemeentebestuurders was voldoende bekend dat verbeteringen in de huisvestingssituatie moesten plaatsvinden. Er werd een begin gemaakt met het opzetten van een akkommodatienota. Akkommodatienota In de akkommodatienota zijn de verschillende ge bouwen besproken. De positie van de huurders is belicht. Er doen zich verschillende mogelijkheden voor. Varianten worden dit in de nota genoemd. Het kollege van burgemeester en wethouders heeft de varianten A tot en met H naast elkaar gezet. Dit overzicht is in deze rubriek afgedrukt. Daarnaast zijn drie varianten financieel beoor deeld, namelijk de varianten A, B en H. Wat was ook al weer het uitgangspunt van de ak kommodatienota? Globaal gezegd was het uitgangspunt: a. zorgdragen dat de verenigingen een zo goed mogelijke huisvesting krijgen; b. terugdringen van de kosten van de gemeente lijke akkommodaties. De financieel doorgerekende varianten A, B en H betekenen het volgende. Variant A. komt erop neer dat alles bij het oude blijft. De zgn. nul-optie. Het positieve resultaat is te becijferen op 710.000,- Variant B. gaat uit van een 100% situatie. Het voorzieningenpeil in Limmen wordt op een maximaal niveau gebracht. Het positieve resultaat is te becijferen op 1.790.000,- Variant H. kan worden gekwalificeerd als een variant op een iets lager niveau van het maxi maal haalbare. Het positieve resultaat 2.300.000,- mag er zijn. Deze laatste variant heeft de voorkeur van het kollege van burgemeester en wethouders gekre gen. Niet alleen om het financiële resultaat te bereiken. Ook de haalbaarheid van deze variant heeft een rol gespeeld bij de afweging. De voor zieningen c.q. akkommodaties worden naar een hoger niveau getild. Opgemerkt wordt dat bij de beoordeling van het financiële resultaat gelet moet worden op een be drag van 1 miljoen opbrengst. Deze opbrengst komt voort uit de verkoop van de grond onder het huidige gemeentehuis voor woningbouw. Dit bedrag van 1 miljoen wordt ingezet voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. De vo*orkeursvariant H wordt in deze rubriek belicht. Wat gebeurt er in de voorkeursvariant H? Als door de politiek wordt gekozen voor de voor keursvariant van het kollege dan wordt de Wolle wei gehandhaafd. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Wollewei In eerdere plannen van de gemeente zou de Wolle wei aan de Sportlaan worden gesloopt. De huur ders van dit gebouw zouden elders onderdak moeten krijgen. De Stichting Welzijn Ouderen Limmen (SWOL) zou naar het sociaal kultureel centrum Vredeburg moeten. Voor de peuterspeel zaal zou nieuw moeten worden gebouwd. In het dorpsvernieuwingsplan van augustus 1991 was nog voorzien in de sloop van de Wollewei. Voor de gemeente was dit ook de meest voordelige oplossing. De sloop van de Wollewei zou dan wel in kombina- tie met het af te breken sportgebouw moeten plaatsvinden. In de akkommodatienota wordt er rekening mee gehouden dat de Wollewei wordt gehandhaafd. De huurders kunnen erin blijven zitten. Het gebouw moet dan wel worden opgeknapt. De gemeente is bereid daarvoor 40.000,- uit te trekken. Het Rode Kruis wordt uit de Wollewei gehaald en zal worden ondergebracht in de nieuwe brandweer garage. Nieuwe brandweergarage Het kollege van burgemeester en wethouders wil de brandweergarage onderbrengen in een gebouw, dat vrijkomt door aankoop en verplaatsing van dat be drijf naar een nieuw bedrijventerrein. In het kader van de uitvoering van het dorpsvernieuwingsplan zullen de komende tijd diverse gebouwen worden aangekocht. Het moet mogelijk zijn in een van die vrijkomende gebouwen (autospuiterij Molenaar of van der Steen en Kleverlaan) de brandweer onder te brengen. Omdat diverse hulpverleningsorganisaties steeds vaker met elkaar samenwerken is het gewenst ze ook onder een dak te brengen. Het Rode Kruis, dat nu in de Wollewei zit en kasten heeft in de ruimte van Excelsior, wordt in de nieuwe brandweergara ge ondergebracht. Wat gebeurt er met de brandweergarage? De brandweer is gehuisvest in een komplex aan de Schoolweg. Het pand wordt gedeeld door brand weer en de muziekvereniging Excelsior. In de voor stellen van het kollege van burgemeester en wethouders wordt de eigendom gesplitst. Aan Ex celsior wordt voor een symbolisch bedrag het ge bouw verkocht. Eerst wordt er nog het een en ander opgeknapt, zoals vernieuwing van de c.v.- installatie. De vrijkomende ruimte van de brandweer wordt bestemd voor het bloembollenmuseum en/of oud heidkamer. Immers het komplex ligt dicht bij de Hortus Bulborum. Rekening wordt gehouden met een investeringsbe drag voor dit doel van 250.000,- Conquista Conquista heeft dringend behoefte aan een andere akkommodatie. Door het bestuur van deze klub wordt er alles aan gedaan een verbeterde akkom modatie te krijgen. Dit is geen eenvoudige zaak. Het gemeentebestuur rekent het tot haar verant woordelijkheid om Conquista daarbij te helpen. Voor Conquista doen zich verschillende mogelijk heden voor, namelijk - nieuwbouw - of onderbrengen in een andere gemeentelijke akkommodatie. De keuze uit deze mogelijkheden is nog niet ge maakt. Nieuwbouw gaat de.financiële spankracht van Conquista te boven. (plm. 450.000,-) De ge meente heeft reeds 150.000,- geraamd in de fi nanciële meerjarenplanning. Daarom wordt serieus gekeken naar vestiging van Conquista in een vrijkomend bedrijfsgebouw. Ook hier kan ongeveer hetzelfde worden opgemerkt als bij de brandweer is gebeurd. Door bedrijfsverplaatsing moet het mogelijk zijn een goede huisvesting te vinden. Bij uitvoering van deze mogelijkheid wordt een an der onderzoek ingesteld naar de wenselijkheid van verkoop van gronden voor woningbouwdoeleinden aan de Visweg (lokatie Conquista). Bibliotheek De bibliotheek aan de Kapelweg is in een vrij nieuw gebouw ondergebracht. De ruimte is te klein en het bestuur van de bibliotheek heeft dringend behoefte aan uitbreiding. De uitbreiding aan de bibliotheek is mogelijk maar kost veel. Bovendien is de bibliotheek ver gelegen van het centrum van het dorp. Daarom zijn plannen gemaakt voor een kombina- tie van de bouw van de bibliotheek en het gemeen tehuis (Kerkweg Noord) Uit een financieel onderzoek blijkt, dat deze kom- binatie financieel aantrekkelijk is. Volgens de voorkeursvariant H wordt er een ge meentehuis en bibliotheek gebouwd. Dit betekent, dat het huidige gebouw aan de Kapel- weg kan worden verkocht. Gemeentehuis Over de plannen voor de bouw van een nieuw ge meentehuis behoeft niet veel meer geschreven te worden. In juni 1991 is de lokatie aangewezen. Ge bouwd zal er worden in het verlengde van de Lage Weide in het te ontwikkelen bestemmingsplan Ker kweg Noord. Enige tijd geleden is er een architekt gekozen voor de'bouw van het gemeentehuis. De architekt is in middels aan het werk. De plannen gaan ervan uit, dat aan het gemeente huis een bibliotheek wordt gebouwd. Financieel aantrekkelijk en andere voordelen, die in deze ru briek niet verder worden genoemd. U kunt er zelf misschien wel het een en ander bij bedenken. De vraag was alleen nog of er een raads- en trouw zaal bij het nieuwe gemeentehuis wordt gebouwd. In het sociaal-kultureel centrum Vredeburg wor den de raadsvergadering en de trouwpartijen ge houden. In de plannen van het gemeentebestuur wordt de raadszaal gebouwd in het nieuwe gemeentehuis. Een gefaseerde bouw van gemeentehuis en later het aanbouwen van een raadszaal is erg kostbaar. Overwegingen van financiële aard pleiten voor de bouw van een kompleet gemeentehuis. Binnenkort komt het kredietvoorstel voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis aan de orde. In dit voorstel wordt rekening gehouden met de bekosti ging van de bouw (gemeentehuis en bibliotheek) van 6 miljoen, waarvan 1 miljoen, -zoals is vermeld- komt uit de opbrengst van de verkoop van grond onder het oude gebouw. Sporthal Enterij Waarom nu naar de sporthal? De sporthal Enterij ligt aan de Middenweg naast het oude gemeente huis. Het is inmiddels bekend, dat Limmen een overkapaciteit heeft aan overdekte sportakkom- modaties. In 1991 is getracht aan die overkapaci teit iets te doen. De gemeente heeft het sportgebouw aan de Sportlaan aangekocht en per 1 augustus 1992 zal dit gebouw worden gesloopt. De sportverenigingen en het gymnastiekonderwijs van de scholen worden in de sporthal Enterij on dergebracht. Een concentratie van sportaktivitei- ten. Die concentratie zal tot gevolg moeten krijgen dat de kosten teruglopen. De kosten van de spor- takkommodaties bewegen zich voor Limmen op een te hoog niveau. Deze maatregelen sorteren nog onvoldoende finan cieel effekt. De kosten moeten nog verder naar be neden. De kosten kunnen ook naar beneden worden gebracht door de sporthal te verkopen en aan de nieuwe eigenaar voorwaarden te stellen ter garantie van de handhaving van de sportaktivi- teiten. Multi-funktioneel centrum Gedacht is in een van de varianten om op de grond, die vrijkomt door nieuwbouw van het gemeente huis, een nieuw multi-funktioneel centrum te bouwen. Ook de plannen zijn uitgewerkt voor een nieuw multi-funktioneel centrum. Variant B gaat uit van deze nieuwbouw. Nieuwbouw is mogelijk, maar dan moet er een concentratie plaatsvinden van sociaal-kulturele aktiviteiten in een gebouw. Het parochiehuis en Vredeburg kunnen voor dat doel dan niet meer worden gebruikt. Deze variant heeft niet de voorkeur van het kollege van burgemeester en wethouders. Kortom er komt geen nieuw multi-funktioneel cen trum. Het kollege van burgemeester en wethouders wil wel serieus bekijken of een gedeelte van de grond voor uitbreiding van sportaktiviteiten kan worden verkocht. De grondopbrengst die is geraamd moet dan wel worden gehaald. De eventuele verkoop van de sporthal Enterij komt dan ook weer in beeld. Het behoeft niet perse ver koop van de sporthal te worden, maar er kan ook een andere rechtsvorm worden gekozen. Sociaal-kultureel centrum Vredeburg Het centrum Vredeburg wordt ontmanteld. Al lang bestaan er plannen het bloembollenmuseum dich ter bij de Hortus Bulborum te brengen. Wederom een concentratie van voorzieningen. In de akkom modatienota wordt voorgesteld het museum in de brandweergarage onder te brengen. Er wordt een nieuw gemeentehuis gebouwd. De kommissievergaderingen worden in het nieuwe ge bouw gehouden. In Vredeburg zouden alleen raadsvergaderingen en huwelijksvoltrekkingen plaatsvinden. De gemeen telijke aktiviteiten in Vredeburg lopen aanmerke lijk terug. Voor enkele verenigingen, die nog van Vredeburg gebruik maken is handhaving van deze fraaie boer derij te duur. De exploitatielasten worden becijferd op jaarlijks 200.000,-. Daarom zijn de plannen gericht op de onderbren ging van de huidige verenigingen in een ander ge bouw. In eerste instantie is gekoerst op het onderbrengen in een nieuw multi-funktioneel cen trum aan de Middenweg. Het parochiehuis diende zich ook aan. Het kollege van burgemeester en wethouders is van mening, dat er in Limmen geen plaats is voor twee of drie sociaal-kulturele centrums (namelijk Vrede burg, een nieuw centrum of het parochiehuis). Verkoop van Vredeburg is dan ook bijna onaf wendbaar. Vredeburg zal worden verkocht met een woon bestemming. De netto opbrengst wordt geraamd op 570.000,-. De exploitatielasten van 200.000,- komen gedeeltelijk vrij. Door ver schuiving van gemeentelijke aktiviteiten naar een nieuw gemeentehuis worden ook personeelslasten (plm. 100.000,-) naar dit objekt toegerekend. Het parochiehuis Het parochiehuis is vele keren in diskussie geweest. In een van de varianten uit de nota is voorzien dat het parochiehuis wordt gesloopt; de sociaal- culturele aktiviteiten worden geconcentreerd in het nieuw te bouwen centrum aan de Middenweg. Woningbouw voor bijv. ouderen op de plek van het parochiehuis lag voor de hand. Er zou op die manier een versterking van de funkties in het dorpshart plaatsvinden. Aan een van de doelstel lingen in de akkommodatienota zou worden beant woord. Deze ontwikkeling zou ook financieel gunstig uitpakken. Het kollege van burgemeester en wethouders heeft om verschillende redenen hiervoor niet gekozen. Gekozen is voor handhaving van het parochiehuis. Het gebouw zal aangepast moeten worden aan de eisen van de tijd. De gemeente zal zich inspannen de verenigingen uit Vredeburg in het vernieuwde parochiehuis onder te brengen. Omdat het parochiehuis eigendom is van een ander wordt het voorstel gedaan om financieel te partici peren. Een bedrag van 100.000,- wordt daarvoor uitgetrokken. Met andere woorden wil de gemeente ''invloed" kopen. Het kopen van deze invloed zal nog nader onderzocht moeten worden. Daarover zal met de eigenaar ook nog verder gesproken moeten worden. Culturele Raad Limmen. In de akkommodatienota gaat het kollege van bur gemeester en wethouders in op de positie van de Culturele Raad. De Culturele Raad heeft een twee ledige funktie, namelijk bevordering van culturele aktiviteiten en een beheersfunktie. De beheers- funktie betreft Vredeburg en is in de loop der tijd ontstaan. Het kollege is van mening, dat het voor een Cultu rele Raad niet perse nodig is over een eigen huis vesting te beschikken. Het kollege van burgemeester en wethouders hecht eraan de Cultu rele Raad Limmen te behouden. Stichting Algemeen Sportbelang (SAS) In tegenstelling tot de Culturele raad Limmen vindt het kollege van burgemeester en wethouders dat er voor de SAS geen plaats meer is. Het sportgebouw aan de Sportlaan is door de ge meente van de SAS overgenomen en mogelijk wordt de eigendom (gemeente) en exploitatie (SAS) van de sporthal Enterij in andere handen overge dragen. Naar de mening van het kollege heeft de SAS ook geen taak om sportaktiviteiten financieel te on dersteunen. In het kader van het door de gemeente te voeren subsidiebeleid wordt deze stimulerende funktie door het kollege overgenomen. Behandelingsschema In deze rubriek is het behandelingsschema opgeno men. Een informatiebijeenkomst op 30 januari 1992 en behandeling in een extra kommissie III op 26 februari 1992 en vaststelling door de raad op 12 maart 1992. Tot slot De akkommodatienota eindigt met een slotzin, na melijk LIMMEN WERKT AAN GOEDE EN BETAAL BARE AKKOMMODATIES OP VELERLEI GEBIED. Vervolg op pag. 15 PAGINA 14 UITKIJKPOST 22 JANUARI 1992 LIMMEN WJLLWEI - HANDHAVBM PBJTSBSJ». - NIEUWBOUW - HANDHAVEN HANDHAVEN SNOL HANDHAVEN »XES HANDHAVEN PRIVATISEREN COMPLEMENTEREN WONINGBOUW - RAADSZAAL - UITBREIDEN lire m MUL TI rUNKTIONEEL CENTRUM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 14