- 'r::. A. J. vos NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Eind mei Poolse week in Heiloo Stichting Stedenband treedt naar buiten 57e JAARGANG NO. 4-22 JANUARI 1992 Heiloo krijgt kleinschalig bedrijfsverzamelgebouw op De Oude Werf Wie heeft er nog slaapgelegenheid m Van der Steen zakt 'door de grond' •- - Nationale wedstrijden typen en steno Op vakantie met het Nederlandse Rode Kruis Zieken thuis verzorgen Tentoonstelling H.O.V. bij Oud-Heiloo OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Bak voor plastic flessen bij Albert Heijn in 't Loo Concert in Witte Kerk Nieuwe stalling bij NS-station Cursus leren concentreren Het is FAAG in de Buk Bijen houden Natuurontwikkeling op het veehouderijbedrijf Geslaagd Jazzsociëteit Heiloo Psychometrie Foto-expositie IJsland Joke Bruijs in theater De Beun Cl I A All All A kl^ DAKDEKKER - LOODGIETER HACHMANG Holleweg 19 072 335085 C.V. KETEL NODIG H.R. V.R. - RIOLERING - HOGEDRUKREINIGING INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - In de loop van dit jaar start projectontwikkelaar Midi Center uit Alkmaar met de bouw van een klein schalig bedrijfsverzamelgebouw op het bedrijventerrein De Oude Werf in Hei loo: Midi Center Heiloo. Het gebouw bevat 14 multifunctionele units in drie verschillende typen en gaat plaats bie den aan even zoveel bedrijven. Het Midi Center richt zich op (starten de) ondernemers, die op zoek zijn naar een middelgrote opslagruimte, werk plaats, atelier of showroom al dan niet in combinatie met kantoorruimte. Ook winkeliers die hun dure winkel vierkan te meters niet voor opslag willen gebrui ken kunnen er terecht. Het gebouw wordt goed geïsoleerd, krijgt een representatief uiterlijk, wordt gebouwd met goede kwaliteit, onder houdsarme bouwmaterialen en is voor zien van ruime parkeergelegenheid. Midi Center werkt rechtstreeks, zonder tussenkomst van makelaars en beperkt de overhead-kosten tot een minimum. Daarbij zorgt Midi Center alleen voor een pakket aan basisvoorzieningen. Elk bedrijf kan zijn eigen ruimte verder naar eigen inzicht indelen, af laten wer ken en voorzien van aanvullende voor zieningen. Hierdoor betaalt elk bedrijf alleen voor die zaken die men daadwer kelijk nodig heeft. De basis-unit is 70 m2 groot en biedt via een hoge overheaddeur de mogelijkheid om met groot materieel te laden en te lossen. De twee andere typen maken van de hoogte gebruik om het vloerop pervlak te verdubbelen met behulp van een tussenvloer. De verdieping kan on dermeer gebruikt worden om in te rich ten als kantoorruimte. Meer informatie over het bedrijfsverza melgebouw (o.a. koop- en huurprijzen) is verkrijgbaar bij Midi Center v.o.f. via tel. 072-125090 of 152205. HEILOO - Heiloo, met zijn schitteren de natuur en omgeving, zal ook dit jaar weer veel toeristen aantrekken uit het buitenland. Hierdoor onstaat er een te kort aan slaapgelegenheid. De VVV van Heiloo doet dan ook een beroep op de inwoners van Heiloo. Beschikt u over één of meerdere kamers met wasgele genheid, waarvan onze gasten gebruik zouden kunnen maken, en kunt u voor een goed ontbijt zorgen, aarzel dan niet, en neem contact op met mw. De Moor (072-333719) of mw. Rozing (072- 335588). Zij stellen het bijzonder op prijs om snel iets van u te mogen horen. Het stadhuis in de Poolse gemeente Swietochlowice. HEILOO - De laatste week van mei, om precies te zijn van maandag 25 tot en met zaterdag 30 mei, zal in Heiloo een Poolse week gehouden worden. Deze bijzondere aandacht voor dit Oosteuro- pese land is een direct gevolg van de ac tiviteiten van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice. De vrijwilligers binnen deze stichting werken aan een stedenband op cultureel, sportief en maatschappelijk vlak met de Zuidpool- se plaats Swietochlowice. Tijdens de Poolse week zal een flinke delegatie uit deze industriestad naar Heiloo komen. De contacten tussen Heiloo en Swie tochlowice komen voort uit particulier initiatief. Verschillende activiteiten, zo als vakantieweken voor tieners en uit wisselingen op bestuurlijk niveau, brachten de twee gemeentes dichter bij elkaar. In 1991 vonden de eerste officië le bezoeken plaats. Tijdens het laatste directe contact, in september jl. in Po len, werd de basis voor de verdere uit- HEILOO - Op bedrijventerrein De Ou de Werf is het normaal al een drukte van belang. Op dit moment wordt dit nog eens vermeerderd door de bouwac tiviteiten bij autobedrijf Van der Steen. Om de vele aantrekkelijk geprijsde in ruilauto's te kunnen bergen wordt er namelijk een nieuwe showroom gereali seerd. En niet zo eentje, die voor de hand ligt: Van der Steen laat namelijk de showroom uitgraven, waardoor er maximaal gebruik gemaakt wordt van het beschikbare grondoppervlak. Vori ge week werd door de uitvoerder, Den- kal uit Limmen, het dieptepunt' bereikt. HEILOO - Op zaterdag 21 maart zullen in Arnhem voor de twaalfde keer de na tionale kampioenschappen machine- schrijven en stenografie gehouden worden. Er zijn voor de kandidaten aantrekkelijke prijzen te winnen, waa ronder uitzending naar het buitenland voor deelname aan internationale wedstrijden. Iedere wedstrijdkandidaat krijgt in ieder geval een herinnerings vaantje. Indien een kandidaat geklas seerd wordt, krijgt deze bovendien een oorkonde waarop de behaalde presta ties vermeld worden. De kampioenschappen worden georga niseerd door Intersteno Groep Neder land in samenwerking met Uitgeverij -Thieme en Brother Nederland. Voor deelname aan de wedstrijd moet u wel aan bepaalde eisen voldoen. U kunt in diverse categorieën ingedeeld worden. Indien u interesse heeft, kunt u inlich tingen en aanmeldingsformulieren ver krijgen bij Instituut Dompvloet, Kennemerstraatweg 514 te Heiloo. Deelname aan de wedstrijd kost 22,50, inclusief een lunch 30,00. Bij Instituut Dompvloet kunt u terecht voor begeleiding bij de training en de noodzakelijke coaching. Instituut Dompvloet leidt op voor de er kende diploma's typen, steno Neder lands en Engels, tekstverwerking (WP 5.1), MS-DOS, DBase, Lotus, compu- terboekhouden, middenstand, notule ren, basiskennis boekhouden, Neder landse en Engelse bedrijfscorrespon- dentie. Bovendien verzorgt Instituut Dompvloet ook dagopleidingen voor secretaresse en receptioniste. U kunt In stituut Dompvloet bereiken onder tele foonnummer 072-330936 (vragen naar Joeke Spierings). breiding van de banden gelegd. Een officiële stedenband tussen de besturen van beide gemeentes is er nog niet, maar gezien de huidige ontwikkelingen zal die in de nabije toekomst gesloten kunnen worden. Vier groepen Tijdens de Poolse week zullen naar ver wachting vier verschillende groepen uit Swietochlowice Heiloo bezoeken. Alle reerst een dansgroep, die zowel in win kelhof 't Loo als in theater De Beun een folkloristisch programma zal verzor gen. Aan deze evenementen verleent ook de Heilooër volksdans- en zang groep Pridini haar medewerking. Ten tweede zal een groep muzikanten naar Heiloo komen. Het is nog niet bekend in welk genre zij actief zijn. Als derde groep wordt een officiële de legatie van de Poolse gemeente ver wacht. Ook in Swietochlowice is een soort uitwisdselingscomité ingesteld met vertegenwoordigers van diverse organi saties. In tegenstelling tot de situatie in Heiloo is in Swietochlowice het gemeen tebestuur wel nadrukkelijk als 'trekker' aanwezig. Tenslotte komt er een voetbalelftal van jongens tussen de 18 en 21 jaar oud. Zij worden door de Heilooër Sport Vereni ging (HSV) ontvangen en onderge bracht. Onduidelijkheid bestaat nog over de komst van een kleine ploeg atle ten voor deelname aan de stratenloop, die dit jaar voor de tweede maal georga niseerd zal worden door de winkeliers van de Kennemerstraatweg in samen werking met atletiekvereniging Trias. Gastgezinnen Alle Poolse bezoekers worden onderge bracht bij gastgezinnen. Tijdens hun verblijf in Heiloo krijgen zij enkele ex cursies en andere activiteiten aangebo den. De Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice moet deze zaken zelf fi nancieren door middel van sponsoring en bijdragen van particulieren. Om dit laatste te realiseren zal binnenkort een campagne voor de werving van dona teurs gestart worden onder de inwoners van Heiloo. De stichting ontvangt van de gemeente Heiloo in 1992 een subsidie van 5.000 gulden. De Poolse week in Heiloo zal in septem ber van dit jaar een Hollandse week in Swietochlowice als vervolg krijgen. Dan zullen delegaties uit Heiloo naar Polen reizen voor sportieve en culturele uit wisselingen. Onderdeel van beide weken vormen ook enkele exposities. In Hei loo zullen foto's, kunst en kostuums uit Swietochlowice te zien zijn. Naar verwachting zal in april een infor matieboekje verschijnen met het pro gramma van de Poolse week, informatie over de stad Swietochlowice en algemene informatie over de contac ten tussen deze twee gemeentes. Voor meer informatie over de Stichting Ste denband Heiloo-Swietochlowice en de in dit artikel vermelde activiteiten kan men nu reeds contact opnemen met de heer P. Rusch (tel. 332866) of de heer J.W. van der Horst (tel. 333775), bei den op werkdagen na 19.00 uur. REGIO - Behoefte aan vakantie? Wie niet. Mogelijkheden te over, zou je zo denken. Voor de doorsnee vakantiegan ger is dat ook zo; voor langdurig zieke of gehandicapte mensen is het aanbod van vakantiemogelijkheden echter be perkt. Toch hebben ook zij recht op va kantie. Zo denkt het Nederlandse Rode Kruis erover. Daarom organiseert het jaarlijks speciale vakantie in binnen- en buitenland voor met name mensen, die verzorgings- verplegingsbehoeftig zijn. Vakantie waarbij extra zorg, extra aan dacht, aangepaste accommodaties en een aangepast programma zijn daarbij de sleutelwoorden. De mogelijkheden zijn de volgende. Ten eerste het varen met de J. Henry Du- nant, een vakantieschip dat plaats biedt aan 68 ernstig gehandicapten. Ten twee de een verblijf in één van de twee vakan tietehuizen in Nederland (Rheden en Wezep), welke zijn voorzien van liften, aangepaste sanitaire voorzieningen en ruime kamers voor 2, 3 of 4 personen. En ten derde zijn er diverse vakantiemo gelijkheden in het buitenland. De vakantieweken duren van maanda gochtend tot zaterdagochtend. Van de gasten wordt een eigen bijdrage ge vraagd van 325,00, die vooruit dient te worden betaald. Mocht de eigen bij drage een onoverkomelijk bezwaar zijn, dan probeert het Rode Kruis hierin tege moet te komen. De kosten van een Rode Kruis-vakantieweek bedragen per gast meer dan 1.000 gulden. Er worden diverse soorten weken geor ganiseerd, bijvoorbeeld voor niet- rokers, voor echtparen, voor bepaalde leeftijdsgroepen, waaronder jeugd, voor aids-patiënten, enzovoort. Als u langdurig ziek bent of gehandi- HEILOO - De wijkverpleegkundigen van Kruisvereniging Heiloo geven infor matiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of omgeving te maken hebben met ernstig of langdu rig zieken. De informatiemiddagen zijn ook bestemd voor hen die hiermee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De grondbe ginselen die nodig zijn om een zieke thuis té verzorgen worden aangfeleerd, onder andere gebruik van hulpmidde len, medicijngebruik, voeding en met welke zaken de kruisvereniging u verder kan helpen. De data zijn 19 en 26 februari alsmede 4 en 11 maart van 14.00-15.30 uur in het wijkgebouw, Holleweg 94 te Heiloo. Aan deze bijeenkomsten kunnen maxi maal 12 personen deelnemen en als u lid bent van de kruisvereniging zijn er geen kosten aan verbonden. Opgave voor 1 februari bij de wijkverpleegkundigen tussen 12.00-13.00 uur, tel. 331073. HEILOO - Voor de liefhebbers van operette is een bezoekje aan de Oud heidskamer in Heiloo (in de Oude Pastorij aan de Kennemerstraatweg) beslist de moeite waard. Daar is name lijk nog tot en met 21 maart de expositie over de 40-jarige Heilooër Operette Vereniging te zien. Deze tentoonstelling laat een verscheidenheid aan requisieten zien, terwijl er ook een videopresentatie is van uitvoeringen in de afgelopen tien jaar. Men kan in de Oudheidskamer te recht op dinsdag tussen 19.00-21.00 uur capt, aarzel dan niet om u op te geven. Deze vakantiemogelijkheden zijn er speciaal voor u. Als u zich wilt opgeven of meer informatie wenst, stelt u zich dan voor 1 februari in verbinding met de hieronder genoemde personen. Voor Akersloot: mw. Kaandorp, Bin nengeest 3, 1921 CM Akersloot, tel. 02513-10240. Voor de Egmonden: mw. M.P. Moes- Maquiné, Dennenlaan 10, 1931 BZ Eg- mond aan Zee, tel. '02206-5068. Voor Limmen: mw. A. Meijer-Kors, Bartigon 7, 1906 BT Limmen, tel. 02205-1566. Voor Heiloo: mw. A.G. Vonk-Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 072-332620. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Makelaar Taxateur o.g £?po!heVkEeRnKOOP M Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES b_id De wethouders Wuijster van Heiloo (links) en Van der Stok van Alkmaar steunen de proef met plastic flessen van hartee. HEILOO - Vanaf vandaag, woensdag 22 januari, staan in Alkmaar en Heiloo (winkelhof 't Loo) containers voor de inzameling van oude plastic flessen en flacons. Tot nu toe belandden plastic flessen en flacons in de vuilnisbak. De bedoeling is dat de inwoners van de twee gemeenten hun plastic flessen en flacons voortaan terugbrengen naar de zogenaamde plast-flessenbak. Het ma teriaal wordt herverwerkt in nieuwe plastic flessen, wat leidt tot een bespa ring van grondstoffen en tot minder afval. Het inzamelen van plastic flessen in Alkmaar en Heiloo is een proef. Initia tiefnemers zijn drie partners uit het be drijfsleven: DSM, Procter Gamble en Albert Heijn. Daarnaast wordt mede werking aan de proef verleend door de gemeenten Alkmaar en Heiloo. De proef duurt ongeveer acht maanden. De proef is gebaseerd op het Verpakking sconvenant, waarin het bedrijfsleven HEILOO - Op zaterdag 1 februari, aan vang 20.15 uur, geeft het gezelschap Tre Fontane een concert in de Witte Kerk in Heiloo. Dit trio bestaat uit Jennifer Er iksson (viola da gamba), Jan Jaap Lan- gereis (blokfluiten) en Frank van Wijk (clavecimbel). Voorts zal Peter Onnes (hobo) zijn medewerking verlenen. Er worden werken uitgevoerd van L. An- driessen, J.S. Bach, J.Chr.Fr. Bach, Ci- ma, Dolci, Van Eijck, Telemann en Vivaldi. De toegangsprijs bedraagt 10,00 7,50 voor cjp/65 Plaats reservering is mogelijk via tel. 332882 of ,331721. HEILOO - Op deze foto valt het nog wel mee, maar op normale werkdagen is het aan de westkant van het NS-station in Heiloo soms werkelijk een puinhoop: overal fietsen tegen hekken en palen. Onverschilligheid van de treinreizigers? Nee, zeker niet. De Nederlandse Spoor wegen zijn bezig met de realisering van een geheel nieuwe stalling bij het stati on. Straks zal er dus ruimte genoeg zijn om alle fietsen weer keurig op een rij te plaatsen. ALKMAAR - Op dinsdag 4 februari (13.30-15.30 uur) start in het vrouwen gezondheidscentrum Truitje aan de Wielingerweg 235 te Alkmaar een cur sus 'Leren concentreren' voor vrouwen tot 55 jaar. Ook bij jonge vrouwen komt het veel vuldig voor dat ze zich niet goed kunnen concentreren. Geen wonder: de vrouw heeft vele taken en fungeert vaak als ge heugen voor het hele gezin. Ze moeten hun aandacht vaak sterk verdelen en vergeetachtigheid kan een gevolg zijn. Deze cursus leert door praktische oefe ningen, het aanleren van trucs en vooral door het vergroten van de motivatie om dingen te onthouden en het geheugen te trainen. Dit kan belangrijk zijn voor bijvoorbeeld het oppakken van een stu die. Docente is Ans Leijenaar. De cur sus omvat tien bijeenkomsten. De kosten bedragen 50,00. Voor inlich tingen en/of opgave: 072-624001. HEILOO - Op vrijdag 24 januari opent Buk Buk zijn deuren goor de liefheb bers van alternatieve muziek. Vanaf 21.00 uur kunnen de bezoekers weer eens lekker uit hun dak op de dansvloer. De hele avond zal geput worden uit het brede assortiment van de alternatieve muziek: wave, ska, punk, hradcore, crossover, wat voor naam je er ook aan geeft, als het maar dansbaar is. FAAG (Fridaynight All Alternative Groove) zal elke twee weken eindelijk weer eens de mogelijkheid geven om in de buurt van Alkmaar een plek te heb ben, die eens wat anders biedt dan trends en top-40 muziek. De Buk heeft voor FAAG speciaal dj Edwin aange trokken, die onder andere in De Mel kweg en Korsakoff heeft gedraaid. Hij staat garant om Buk Buk weer eens goed op zijn kop te zetten: GAAF! HEILOO - Op zaterdag 25 januari houdt de heer W. de Jonge, Nivon-lid uit Den Helder, voor de afdeling Heiloo een voordracht met diabeelden over het houden van bijen. Een ieder die wel eens wat meer wil horen en ook zien over deze bijzondere diertjes en hun leefwijze is die avond welkom in het Open Huis te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Voor Nivon-leden is de toegang gratis; voor overige belangstellenden: volwassenen 2,00 en jeugd ƒ1,00 (kaartverkoop alleen aan de zaal). zich onder andere de taak stelt de afval berg te verkleinen door meer verpakkin gen te gaan recyclen. De industrie kan veel meer oude plastic flessen en flacons herverwerken dan er via verschillende kanalen soms al terug komt. Bedoeling van de proef is inwo ners uit Alkmaar en Heiloo hierover te informeren en hen uit te leggen hoe de kringloop van plastic flessen werkt. Ook wordt gewezen op de belangrijke rol van de consument, die bereid moet zijn om plastic flessen en flacons ge scheiden te houden van overig afval en terug te brengen naar de plastic- flessenbak. Het motto van de proef is: 'Een plastic fles voor een plastic fles'. In de plastic- flessenbak kunnen dan ook alle plastic flessen en flacons worden gedeponeerd. Leeg, omgespoeld en liefst zonder dop. Voorbeelden zijn een plastic shampoo- fles, de plastic wasmiddelenflacon of een flacon met doucheschuim. Als het maar plastic is en als het maar flessen of flacons zijn, want alleen dat plastic is goed genoeg om weer hoogwaardig te verwerken in nieuwe plastic flessen en flacons. Dus geen enkele andere plastic verpakking. En ook geen PET-flessen waar statiegeld op zit, want die kunnen gewoon terug naar de winkel. Vooralsnog staan de plastic-flessenbak- ken alleen bij de vier grotere Albert Heijn supermarkten in Alkmaar en Hei loo. De bakken zijn herkenbaar aan de groene kleur met in grote witte letters de woorden 'flacons, plastic flessen'. Af hankelijk van de resultaten wordt beke ken of er meer containers kunnen wor den geplaatst. BERGEN - Vanaf 6 februari organi seert Volkshogeschool Bergen een cur sus voor veehouders, die op hun bedrijven meer aandacht willen schen ken aan natuur. Veehouders hebben bij het uitvoeren van hun beroep dagelijks te maken met planten, vogels, vissen, vlinders en kleine zoogdieren. Met een relatief geringe inspanning kan de na tuur positief gestimuleerd worden. De cursus 'Meer natuur op uw bedrijf' helpt veehouders ideeën en plannen te ontwikkelen. Voor uitvoerige inform- natie en aanmeldingsformulieren kunt u contact opnemen met Volkshogeschool Bergen, tel. 02208-94541. HEILOO - De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar belooft net zo'n prachtige happening te worden als de laatste van 1991waar Milly Scott voor een prachti ge afsluiting zorgde. Voor 26 januari is de man uitgenodigd, die tijdens het North Sea Jazz Festival heeft laten ho ren hoe leuk het kan zijn op bestaande teksten van bekende jazznummers in ventief te variëren: Max Teawistle. Hij is echter niet de enige gast. De swingen de vocalgroup Bounce is eveneens be reid gevonden naar het Open Huis te komen voor een kort optreden. Ook Kees Nelsloot, de man die zulke prachti ge jazzgedichten maakt, zal een aantal van zijn nieuwste gedichten voordra gen. Kortom, dit wordt een middag die u niet mag missen. De aanvang op 26 ja nuari is 15.00 uur. Toegangskaarten zijn nu verkrijgbaar bij Disco Heiloo in 't Loo. HEILOO - Op uitnodiging van de Stich ting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae verzorgt Toni Marchese uit Wormer op maandag 27 januari in het Open Huis te Heiloo een avond over psycho metrie. De aanvang is 20.00 uur en de entree bedraagt 7,50. Psychometrie is een onderdeel van hel derziende waarnemingen, te weten het 'zien' van gebeurtenissen met behulp van een voorwerp. De aanwezigen wor den verzocht een kettinkje, ring, horlo ge, foto of iets dergelijkse mee te brengen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Arbor Vitae, tel. 072-624909. HEILOO - Onze oud-plaatsgenoot Rob van der Kreke is aan de universiteit van Amsterdam geslaagd voor zijn docto raal examen bedrijfsecenomie. HEILOO - Op 8 en 9 én 15 en 16 febru ari kan men in De Zevensprong aan de Ewisweg 5 te Heiloo terecht voor de ex positie 'IJs-land-schap' van fotograaf Bob Bestenbreur uit Heerhugowaard. De foto-expositie neemt de bezoeker, die op de genoemde data van 11.00- 17.00 uur terecht kan, mee op een tocht door een indrukwekkend land met een zeer gevarieerd landschap en een onge repte natuur. Het landschap wisselt snel af van gletsjers, watervallen, onher bergzame hoogvlaktes, groene valleien, grillige lavaformaties, tafelbergen en vulkanen tot fraai gekleurde rhyoliet- bergen, heetwater- en zwavelbronnen en nog veel meer. Bij een reis door dit land valt men van de ene verwondering in de andere en voor natuurliefhebbers en landschapsfotografen is het een waar paradijs. De foto's van Bob Besten breur geven daarvoor een goede in dicatie. Joke Bruijs komt naar Heiloo. HEILOO - Donderdag 6 februari komt Joke Bruijs in theater De Beun met haar solo-programma 'Gepeperd', dat door de pers unaniem enthousiast is ontvan gen. Instrumentaal wordt zij bijgestaan door Hans Stoop en Wouter de Koning. 'Gepeperd' is ontstaan vanuit de wens om de bezoekers te laten lachen, te ont roeren wellicht en om ze te laten genie ten van de muzikale kracht van Joke Bruijs en haar begeleiders. Het is geen vrijblijvend programma. In het geheel niet. Het is een cabaretprogramma, waarbij de theaterbezoeker zich niet hoeft af te vragen wat nu precies de ver haallijn is. Die verhaallijn is er niet. Wie de voorstelling gezien heeft, zal dan ook niet 's avonds in bed badend in het zweet rondtollen omdat de kern van het verhaal hem of haar is ontgaan. Joke Bruijs toont zich een volleerd cabaretiè re: ze geeft geen antwoord, maar signa leert en stelt de vraag. Gelukkig voor Joke en haar tekstschrijvers leveren de hedendaagse problemen nog steeds vol doende vragen op. En gelukkig voor de bezoeker worden de signalen en de vra gen vertaald in mooie, scherpe liedjes en conferences. De voorstelling op 6 februari begint om 20.15 uur. De entree bedraagt 22,50 (cjp/65 20,00). Kaartverkoop bij de bekende voorverkoopadressen en vanaf een uur voor aanvang aan de kassa van De Beun. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072)-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1