Eerste paal voor meerfase-woningen Ypestein rfr A.j. vos Actiedagen bij Intratuin 7 ftm mf NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Onderwijzer Piet van der Laan kwart eeuw in het onderwijs PJ MACOM Nijverheidsweg 19B 338891 57e JAARGANG NO. 10 - 4 MAART 1992 Tweede aflevering van 'Tien Mijl van Heiloo' Federatieve Vrouwen raad Heiloo Rectificatie Stichting Sarana in 't Ateliertje Aquarellen en keramiek bij galerie Amber Portret van een boerderij Geslaagd tekstverwerken Voorverkoop Buk Buk OPENINGSTIJDEN: Politieberichten De kleine gids J m Ui 0, ?r s "i> m; Emmers en gaas voor paddentrek gereed Geslaagd notuleren Bloemengroeten per computer snf Advertenties en administratie Uitkijkpost: Jl Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - VA/hi 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 l/V Redactie: De redactie is tijdens kantooruren L ■rO j te bereiken onder nummer 072-330175. V ^■nlH ns, Redactie-adressen: Y Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) j Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072)-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Uiiwik&Zt HEILOO - Op zaterdag 21 maart wordt voor de tweede maal de loop 'Tien Mijl van Heiloo' gehouden op een straten- parkoers in Heiloo Oost. De organisatie is evenals vorig jaar in haden van de on dernemers van de Kennemerstraatweg in samenwerking met atletiekvereniging Trias. Er is behalve een wedstrijdloop over tien mijl ook een mogelijkheid voor trimlopers om deel te nemen. Voor hen is er een keuze uit 4,1 km, 7,1 km of 10 mijl. De wedstrijd gaat uitsluitend over 10 mijl. De start is om 16.30 uur. De prijzen voor de wedstrijdlopers bestaan uit geld en goederen en natuur lijk een aantal ereprijzen. In vijf catego rieën worden telkens drie bekers beschikbaar gesteld. Bovendien is er een wisseltrofee voor de snelste loper. Alle bekers worden beschikbaar gesteld door Drukkerij Uitkijkpost BV. De prijsui treiking zal direct na de loop plaatsvin den. Voor iedere deelnemer is er een herinnering. Voor meer informatie over de catego rieën, inschrijving en dergelijke kan men terecht bij N. van Baar (072- 126254) of bij Sporthuis Johan Jansen (072-336670). HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo, een overkoepeling van de plaatselijke vrouwenorganisaties, orga niseert vanaf 12 maart op zes achtereen volgende donderdagochtenden een cursus over verhalen waarin vrouwen de hoofdrol spelen. Vrouwen hebben door de eeuwen heen verhalen en sprookjes overgedragen aan de volgende genera tie. Zij zijn traditioneel degenen die dit oude cultuurgoed doorgaven en nog steeds doorgeven. Opmerkelijk is in dit verband dat recent zelfs zgn. „verhalen- huizen" zijn opgericht (Utrecht, Den Haag, Amsterdam) waar mensen elkaar weer op ouderwetse" manier verhalen vertellen over vroeger en er zijn zelfs ,,vertel-cursussen" waar men dat kan leren. In de cursus van de FVR zullen eve neens oude (volks)verhalen worden ver teld en geanalyseerd. Aandacht zal daarbij worden besteed aan de beeld vorming over vrouwen (en mannen) in de verhalen van vroeger maar ook wordt gekeken naar de manier waarop in de huidige literatuur en in de populai re TV-series beelden over mannen en vrouwen ten tonele worden gevoerd. Docente is mevrouw Marjan Willems, voor veel vrouwen in Heiloo geen onbe kende. De bijeenkomsten vinden plaats in het Open Huis boven Winkelhof 't Loo van 9.15 - 11.30 uur. De kosten be dragen 30,00 voor de hele cursus. Op geven is mogelijk bij mw. T. Driest, tel. 331842 en mw. A. v.d. Neut, tel. 333043. Geen maretak in Heiloo HEILOO - In het artikel over de Zuid- erneg in de Uitkijkpost van vorige week is een foutje geslopen. De begrippen maretak, heksenbezem en vogellijm werden onterecht aan elkaar gelijk gesteld. De maretak is echter een in Hei loo (en bijna geheel Nederland) niet voorkomende halfparasiet. De heksebe- zem komt wel voor en was op de foto zichtbaar. De heksebezem wordt ver oorzaakt door een schimmel, die in de slapende knoppen van een boom uitlo pers veroorzaakt. Excuses voor deze verwarring. HEILOO - Naast de bekende zelfge maakte kinderkleding, stoffen, wol, speelgoed en andere snuisterijen ver koopt 't Ateliertje aan de Heèrenweg vanaf deze week ook een groot assorti ment van de Stichting Sarana Kinder hulp Sri Lanka. De stichting Sarana is al enkele jaren actief voor kinderen in tehuizen en slop penwijken van Sri Lanka. Door ver koop van onder andere kinderkleding, houtsnijwerk, wenskaarten, borduur- en vlechtwerk, zijde-batik shawls en ge batikte stoffen steunt men in Sri Lanka een aantal vrouwengroepen en kansar me jongeren, die deze produkten ma ken. Van de opbrengst wordt naast een eerlijk loon een premie gegeven voor opleiding en investeringen om door te groeien en meer mensen werk te bieden. Daarnaast wordt veel steun verleend aan het verbeteren van de leefomstan digheden van de vele tehuis- en sloppen- kinderen door middel van scholing en beteren voeding om zo hun kansen in de toekomst te vergroten. De verkoop vindt in Nederland vooral plaats via braderieën en jaarmarkten, maar nu kunt u ook dagelijks in het Heilooër Stationscentrum bij 't Ate liertje uw keuze maken en zo dit goede doel steunen. Verdere informatie over de Stichting Sarana en haar werk vindt u eveneens in 't Ateliertje. C.V -V V LIMMEN - In Galerie Amber te Lim- men zijn de komende vier weken aqua rellen te zien van de Castricumse Afra Kerssens en keramiek van de Noorse Bjorg Aksnes. De aquarellen van Afra Kerssens zijn vooral dromerig en teer. Ze hebben een sprookjesachtige, mystieke sfeer waarin licht een belangrijke rol speelt. Deze sfeer is te danken aan de bijzondere nat- in-nat techniek. Behalve aquarellen zijn op de tentoonstelling bij Amber wax- paintings van haar hand te zien, kleine schilderijtjes die ze maakt met warme gekleurde bijenwas. Bjorg Aksnes, geboren in Stavanger, woont tegenwoordig in Bergen waar ze les geeft in handvaardigheid op een middelbare school. Bjorg Aksnes expo seerde veel in en om Alkmaar, Bergen, Den Haag en Amsterdam. Tegenwoor dig uit Bjorg zich vooral in de kerami sche vormgeving op de Japanse raku-manier. De keramiek wordt daar bij in een veldoven gebakken. Na het stoken worden de nog gloeiend hete voorwerpen in stro en water afgekoeld hetgeen een eigenaardige struktuur aan het keramiek geeft. Van Bjorg's hand zijn op de tentoonstelling zowel kleine voorwerpen, lijkend op vruchtbeginsels en stenen, als grote torsen te zien. De expositie van aquarellen van Afra Kerssens en keramiek van Bjorg Aksnes is te zien van 5 tot 29 maart bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18, Limmen. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 - 17.00 uur. De offi ciële opening wordt op zaterdag 7 maart óm 14.00 uur verricht door Bob Toma- novic. Iedereen is bij deze opening van harte welkom. De eerste paal voor de meer fase-woningen werd vorige week geslagen HEILOO - Uitgerust met jas, laarzen en helm sloeg de voorzitter Mr. H. T. Hubbeling, van de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo de eerste paal. Hiermee werd een start gemaakt met de bouw van 41 meer fase woningen. Het L-vormige gebouw bestaat uit 2 woon lagen, de woningen hebben 3 kamers er is rekening gehouden met een slaapver trek, wat door een schuifwand te reali seren is. Er wordt bij de bouw rekening gehouden dat er milieu ontlastende en energie besparende materialen gebruikt wordén. Er komt een Hoogrendement verwarmingsketel en water besparende douchekoppen en toiletreservoirs wor den aangebracht. Het beleid van de wo ningbouwvereniging is erop gericht dat de beneden verdieping bewoond gaat worden door 55-plussers, voor de bo venverdieping zuUen jonge woningzoe kenden in aanmerking komen. Als dit planklaar is heeft de woningbouwvere niging 650 woningen in haar bezit. Men hoopt dit aantal in enkele jaren op te voeren naar 1000. Het aantal woning zoekenden in Heiloo bedraagt momen teel 1200. Deze woningen zijn ontworpen door ar- chitektenburo Reus en Leeuwenkamp B.V., de aannemer is Nevanco- woningbouw uit Maarssen. De eerste bewoners zullen medio oktober van dit jaar hun woning kunnen betrekken. Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°P I Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart organiseert Intratuin Heiloo, ge vestigd aan de Vennewatersweg 15, de traditionele Doedagen. Tijdens deze da gen is er volop informatie te vergaren over alle soorten voorjaarsklussen. Een fraaie tuin vraagt immers de juiste voor bereiding. En daar is het nu de tijd voor. Bovendien heeft Intratuin voor u op deze twee dagen extra scherpe Doe dagen aanbiedingen. Reden temeer! Intratuin is er klaar voor, het voorjaar mag beginnen. En er is heel wat te zien. Wat denkt u van het volgende: Een no viteitenshow, met het nieuwste van het nieuwste op het gebied van tuin, terras, balkon en huiskamer is binnen bij In tratuin. Hoe kunt u nu het beste kamerplanten op- voor verpotten. In potgrond, maar welke? Of op hydrocultuur? Voor alle informatie kunt u terecht bij Intratuin. En heeft u een zieke plant: Neem die mee, want de plantendokter houdt spreekuur van 10.00 tot 16.00 uur. Milieuvriendelijk tuinieren wint terecht aan populariteit. Uitgebreide informa tie kunt u verkrijgen bij onze specialist. Uw Intratuin is immers erkend bio- vakhandel. Videodemonstraties en voorlichting over de aanleg en verzorging van vij vers. Maar ook accessoires als pompen, beelden etc. kunt u uitgebreid bewonde ren. Vijverwater kan getest worden op de pH-waarde, u dient dan wel een fles je vijverwater mee te brengen. De monstraties en uitleg over het aanleggen van een terras, een pad of een straatje en over de toepassing en verwerking van hout in uw tuin. Alle elementen die een rol spelen bij het aanleggen of vernieuwen van uw tuin worden uitvoerig belicht. Heeft u vra gen of wilt u ideeën opdoen? Kom, en onze specialist vertelt. Van plan tot en met kosten. En terwijl u zich rustig oriënteert, kun nen de kinderen meedoen aan een speci aal voor hen georganiseerde puzzel- tocht. Met vragen en opdrachten over allerlei dingen die bij Intratuin te bele ven zijn. En ieder deelnemertje krijgt na afloop een leuke verrassing. Het is tenslotte krokusvakantie. HEILOO - In deze tijd, waarin de ont wikkeling c.q. uitbreiding van Heiloo een belangrijk discussiepunt is, lijkt het de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een goede zaak eens aandacht te besteden aan een echt Hollands onderwerp: een „onbe dorven" oude boerderij. Hij staat dan wel niet in ons dorp, maar in de Gelder se Vallei, waar de heer Gerrit de Graaff zonder twijfel schitterende overvloei- dia's heeft gemaakt. De boerderij is 350 jaar oud en nog vo lop in bedrijf, inclusief hooibergen en schaapskooien. Niet alleen de boerderij gaan wij bezichtigen, maar ook zullen zeker vele dieren en planten van dichtbij worden bekeken. Vanuit zijn schuilhut krijgen wij een goed beeld van de vogels die in de winter om en bij de boerderij vertoeven. Deze causerie met dia's wordt gehouden op dinsdag 10 maart in de Gereformeer de Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Aanvang: 20.00 uur; toegang: gratis. HEILOO - Op het in januari door de Associatie SMK afgenomen examen slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma tekstverwer ken de dames M. Hydra (Alkmaar), J. Mui-Krul (Grootsciiermer), M. Slippens (Limmen), J. van Veen (Alkmaar) en Y. Zweers (Heiloo). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. HEILOO - In de maanden maart en april staat er weer het nodige aantal knallers op de Buk-bühne. De laatste tijd loopt het storm in de Buk qua be zoekersaantallen. Vandaar dat het noodzaak is dat er vaker dan voorheen voorverkoop gehouden wordt. De volgende activiteiten met voorver koop staan op het programma: 20 maart De Dijk, 22 maart Birdland goes Buk Buk (met o.a. Rosa King en Jan Akkerman), 28 maart Spo-Dee-O-Dee, 5 april Cropdusters, 11 april Finale Big Buk Buk Band Battle, 19 april Tok Tok Festival, 25 april Rowwen Heze. De voorverkoop begint normaliter twee weken van te voren op vrijdagavond in de Buk en de dinsdag erna in Centerdisc (Slimpad 36, Heiloo). Alleen met Crop dusters begint de voorverkoop drie we ken van te voren. Wees er snel bij als je verzekerd wilt zijn van een toe gangskaart. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Boven een slagerij aan de Tulpencroftlaan brak brand uit. De brandweer was snel ter plaatse en de brand was snel geblust. De oorzaak is nog niet bekend. Op het Malevoort werd een automobi list gecontroleerd en hij bleek teveel al coholhoudende drank genuttigd te hebben. Proces-verbaal en een rijver bod waren het gevolg. Tijdens het rijden ontstond er een brand in een auto op het Malevoort. De brandweer heeft het vuur geblust. De auto is vermoedelijk total-loss. Na de vernieling van een ruitje werd uit twee auto's bij winkelhof 't Loo een tas met inhoud ontvreemd. Algemeen advies: Laat geen goederen zichtbaar achter in de auto als u deze parkeert (ook al is het maar voor even). Berg tassen en dergelijke op in de kof ferbak. Regelmatig worden binnen vijf tot tien minuten auto's opengebroken op parkeerplaatsen bij recreatiegebie den, bij winkelcentra, de bibliotheek et cetera. Door goederen niet zichtbaar op te bergen voorkomt u de gelegenheid. Op de kruising Vennewatersweg - Westerweg deed zich een aanrijding voor tussen een traktor en een persone nauto. De bestuurder van de traktor verleende geen voorrang. De bestuurster van de auto liep lichte ver wondingen op aan het gezicht. Een 32-jarige inwoner van Heiloo, die met zijn auto over de Stationsweg reed bleek onder invloed van alcohol. De ademanalyse gaf 565 ug/1 aan. Op 1 maart werd tussen 9.00 en 20.30 uur ingebroken in een woning aan de Butterlaan. Men kwam binnen door een achterdeur te forceren. Een portemon nee met geld en een zilveren roomstellet- je werden ontvreemd. In twee woningen aan het Groot Barla- ken werd ingebroken. Men kwam bin nen door verbeking van de achterdeur. In één woning werd geld uit een porte monnee gestolen. Zondagmiddag werd uit twee auto's een tas gestolen, met als inhoud ondermeer geld, waardepapieren en een horloge. Dit gebeurde respectievelijk op de Ken nemerstraatweg en een parkeerterrein bij de Woonheuvel aan de Zeeweg. De auto's werden opengebroken door het inslaan van een zijraam. De laatste week van februari werden er 10 fietsen ontvreemd. Vorige week werden de volgende gevon den voorwerpen aangegeven bij de poli tie: diverse sleutels, paar rode Renata-babyschoentjes, gele kanarie, zwarte schoudertas, blauwe portemon nee met inhoud, pop met rose jurk, zee verkenners shawl en een paasr-rose handschoen. -Piet van der Laan werd door een ware carnavalsstoet van huis opgehaald. HEILOO - Dat was een drukte van be lang donderdagochtend voor het huis van Piet van der Laan. Het gebeurt ook niet elke dag dat je 25 jaar in het onder- HEILOO - Eén dezer dagen is de inmid dels 51e editie van De Kleine Gids voor de Nederlandse sociale zekerheid ver schenen. De Kleine Gids geeft een dui delijk en bondig overzicht van de sociale verzekeringen en voorzieningen. Alle nieuwe informatie over de sociale zekerheid per 1 januari 1992 is erin ver werkt. Deze uitgave is een belangrijk hulpmiddel voor iedereen die in aanra king komt met de sociale zekerheid en wordt ook in het onderwijs gebruikt. De Kleine Gids komt tot stand onder re dactionele eindverantwoordelijkheid van het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering en wordt uitgegeven in sa menwerking met Uitgeverij Kluwer. De Kleine Gids is verkrijgbaar bij de boek handel, de districtskantoren van de So ciale Verzekeringsbank en het Voorlichtingscentrum Sociale Verzeke ring. De prijs is 2,00. Bij toezending per post worden portokosten in reke ning gebracht. V HEILOO - Langs de Zandersloot is het werk gedaan. Het gaas en de emmers zijn op hun plek aangebracht en inge graven. De fotograaf van de Uitkijk post maakte deze overzichtsfoto tijdens de werkzaamheden vorige week za terdag. wijs zit. De leerlingen van de Rehoboth- school waren dat niet vergeten. Trak- toren met wagens er achter door de leer lingen mooi versierd kwamen Piet van der Laan van huis halen, want zo'n dag mag je geen stap verzetten. Door de on derwijzers was een rap ingestudeerd. ,Hé, Piet van der Laan, Heeft vijfentwintig jaren voor de klas gestaan. Hé, Piet zie je 't niet' Je hebt in hebt in al die jaren heel veel goed gedaan. Hé Piet, Rehoboth Piet Met jou kan je lachen met jou kan je zingen en op de piano zit je te swingen. Hé, hé Piet van der Laan enz.' Er werd natuurlijk feest gevierd op school en 's avonds was er een receptie. HEILOO - Op het in januari afgeno men examen door de Associatie SMK slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma notuleren de dames W. Kauw (Warmenhuizen), Y. Koeleveld-van den berg, E. Krap (Alk maar), C. Luiken-de Ruijter (Wijk a/zee), M. Meijer (Limmen), C. Pel, A. Rodermond (Alkmaar), G. Vermaat (Koedijk), S. Voos (Heemskerk) en J. Weel (Alkmaar). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. HEILOO - Bloemenspeciaalzaak Henk Scholten, Stationsweg 88 te Heiloo heeft onlangs definitief het computer tijdperk betreden. Net als bij de 1700 andere bij de verzendorganisajie Fleu- rop Interflora Nederland aangesloten bloemisten verscheen hier een personal computer in de winkel, waarmee volle dig geautomatiseerd orders naar collega-bloemisten verzonden kunnen worden. Wie een Bloemengroet wil ver sturen, kan hierdoor rekenen op een nog betere dienstverlening. Automatiseringsproject Bloemtel is in eerste instantie ontworpen om de uit wisseling van Fleurop-orders te vereen voudigen. Het gaat daarbij jaarlijks om 1,5 miljoen orders, die een enorme ad ministratieve inspanning vergen. Het geautomatiseerde systeem brengt de hoeveelheid adminstratie fiks terug, ter wijl de kans op fouten nihil is. Wie tot nu toe een Fleurop-Bloemen- groet wilde versturen, stapte naar een aangesloten bloemist. Deze gaf de op dracht vervolgens telefonisch of per fax door aan een collega elders in het land, die op zijn beurt de Bloemengroet afle verde. Bij deze werkwijze bestond - hoe wel dit slechts sporadisch voorkwam - het gevaar van verminking van de op dracht. Met Bloemtel zijn dergelijke fouten. Het project Bloemtel is een initiatief van de Vereniging Bloemist Winkeliers (VBW) en Fleurop Interflora Neder land, die samen besloten de orderver werking te automatiseren. Dit, in navolging van landen als Zweden en Frankrijk, waar de bloemisten al langer via de computer Bloemengroeten ver werken. I I A AI I A /I A KI DAKDEKKER - LOODGIETER C. HACHMANG Holleweg 19 072-335085

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1