Woningbouw in Kerkweg Noord eJSQ Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Structuurvisie Structuurschets Bestaande situatie Woningbehoefte Voorzieningen Het gemeentebestuur van Limmen heefteen studie laten verrichten naar het gebied Kerkweg Noord - begrensd door Kerkweg, Middenweg, Visweg en Dusseldorperweg - met het oog op de toekomstige woningbouw aldaar. Die woningbouw zal pas aan de orde komen in het jaar 1995, als het plangebied Enterij is volgebouwd. Enterij ligt ten zuiden van de Kerkweg. Het resultaat van de studie is een structuurschets, die zojuist is verschenen. Het is de bedoeling, dat de raadscommissie nog voor de zomervakantie hierover een uitspraak doet. Daarna kan worden gewerkt aan een ontwerp-bestemmingsplan. Voor het zover is wordt een informatieavond gehouden en bovendien kan eenieder naar aanleiding van dit artikel een schriftelijke reactie inzenden. Die reacties worden meegenomen bij de definitieve standpuntbepaling over de structuurschets Kerkweg Noord. Elders in deze rubriek vindt u een overzicht van het behandelingsschema. OO Q O O Q-Q< LM II M I f OXr OTOOOO Behandelschema Ontsluitingen Groenstructuur Het milieu Modellen Voorkeursmodel Raadsvergadering Subsidienota Bouwplannen Verleende bouwvergunningen Aangevraagde en tegelijk voor genomen hinderwetvergunning Goede Vrijdag UITKIJKPOST 15 APRIL 1992 PAGINA 21 LIMMEN In 1991 heeft de gemeenteraad van Limmen een structuurv/s/e vastgesteld: iets anders dan een structuurschets. Een structuurvisie is een verhaal over de toekomstige ontwikkeling van de gehele gemeente: een ontwikkeling, die verder gaat dan het jaar 2000. De structuurvisie omvat de keuze van een nieuw bedrijventerrein, nieuwe woningbouwlocaties, de verkeers- en vervoersvoorzieningen en de recrea tieve ontwikkeling. Bij de behandeling ervan overheerste het ontwikkelen van een nieuw bedrijventerrein. Op 16 april 1992 zal de gemeenteraad, gelet op het advies van de raadscommissie, naar verwachting besluiten het bedrijventerrein in Limmen aan de noordkant van het dorp te realiseren. Met betrekking tot de toekomstige woningbouw is de eerste keuze gevallen op het gebied Kerkweg Noord. Als omstreeks 1997-1998 dit gebied is volgebouwd steken we de Rijksweg over, want de volgende woningbouwlocatie ligt ten westen van de Rijksweg. Maar zover is het nog niet. Het stedebouwkundig bureau VHP te Rotterdam heeft opdracht gekregen de locatie voor woningbouw in de structuurvisie te vertalen in een schets. Bij het maken ervan is rekening gehouden met een aantal uitgangspunten, die betrekking hebben op de ruimtelijke hoofdstructuurde ontsluiting en het milieu. De drie uitgangspunten 1 De woningbouwlocatie is beperkt van omvang. Ze is omsloten door lintbebouwing langs de bestaande wegen. Voorkomen moet worden dat het gebied een 'achterafkarakter' krijgt: het moet dus worden voorzien van een duidelijke eigen identiteit. 2 Ook de ontsluiting is een belangrijk aspect. De Middenweg en de Kerkweg worden niet aangemerkt als hoofdontsluiting. Door hun karakter en door hun profiel lenen deze wegen zich daar niet voor. Dit betekent dat er een hoofdontsluiting moet worden gemaakt. Dat gebeurt ter hoogte van de kruising Middenweg/Rijksweg. De Dusseldorperweg en de Visweg moeten een ander profiel krijgen en fungeren daarna als secundaire ontsluitingswegen. Het gebied Kerkweg Noord krijgt voetgangersverbindingen om de afstand tot het dorpshart - nabij de kerk, gebied Kerkweg/ Dusseldorperweg - zo kort mogelijk te maken. 3 Het milieu vormt het derde uitgangspunt bij het invullen van de structuurschets, omdat er rekening moet worden gehouden met milieu-eisen, vooral ten gevolge van het verkeer op de Rijksweg. In het plangebied zullen ook bedrijven worden gevestigd en er moet rekening worden gehouden met afstandsnormen. Het stedebouwkundig bureau heeft vervolgens de bestaande situatie beschreven en ook aandacht besteed aan de woningbehoefte, de voorzie ningen en de ontsluiting. Het gebied Kerkweg Noord wordt gekenmerkt door het open karakter van het binnengebied. Deels is het nog bollengebied, deels grasland. Bij die bollenterreinen behoren bedrijfswoningen en gebouwen, maar in de loop der jaren is er lintbebouwing ontstaan met woningen en niet- agrarisehe bedrijven. Er zijn ook aan de randen van het gebied belangrijke bedrijven gevestigd, zoals een garagebedrijf, een aluminiumverwerkend bedrijf, een heibedrijf en een autospuiterij. Als de woningbouw oprukt zal, op het gebied van het milieu, met name de autospuiterij problemen geven. Het gemeentebestuur is dan ook bezig met de eigenaar te komen tot verplaatsing naar het nieuwe bedrijventerrein. Langs de Kerkweg komen ook winkels voor. In verband met een en ander is ook een onderzoek verricht naar de woningbehoefte, en wel naar de 'kwantitatieve' woningbehoefte: het gaat daarbij dan om de aantallen woningen. Bekeken wordt of ook aan de 'kwalitatieve'woningbehoefte meer aandacht kan worden besteed: de juiste woning voor de juiste bewoner. Dit wordt opgenomen in een nieuw volkshuisvestingsplan. Berekend is dat er in de periode 1991 tot 2005 nog 545 woningen moeten worden gebouwd: 265 hiervan in het plan Enterij. Er blijven dan 280 woningen over, waarvan er in Kerkweg Noord omstreeks 200 kunnen worden gebouwd. Bij een tempo van 50 woningen per jaar (behoefte van de eigen inwoners) zal Kerkweg Noord tegen het jaar 2000 zijn volgebouwd. Het wonen is de belangrijkste functie van het gebied van Kerkweg Noord. De voorzieningen, zoals winkels en scholen, zijn gelegen in de directe omgeving. De afstand tot de scholen kan door het aanleggen van voetgangersroutes gemiddeld 400 meter bedragen. De winkels worden zoveel mogelijk geconcentreerd in het dorpshart: Kerkweg met gedeelten van de Dusseldorperweg. Tegenover de Lage Weide in het dorpshart en in het gebied Kerkweg Noord is ruimte gereserveerd voorde bouw van een nieuw gemeentehuis met bibliotheek: een duidelijke versterking van de voorzieningen in het dorpshart. VISWEG 1 KERK WEG te ontwikkelen woonbebouwing groenzone lokatie raadhuis buurtstraten woonstraten langzaam verkeersroute 1 De bewoners van gebied Kerkweg Noord krijgen een overzicht van de structuurschets toegezonden. 2 Er wordt een i n f o wr m atiebijeen k o m s t gehouden in Vredeburg op dinsdag 21 april a.s. om 20.00 uur Die informatiebijeenkomst kan worden bijgewoond door eenieder. U bent welkom. 3 Vragen zullen worden beantwoord. Mocht u op de voorkeursvariant A van burgemeester en wethouders willen reageren, dan kan dit ook schriftelijk. De schriftelijke reacties moeten voor I mei 1992 binnen zijn. Burgemeester en wethouders zullen de reacties betrekken bij het definitieve standpunt over de keuze uit de modellen. 4 Het definitieve standpunt van het college wordt in de raadscommissie I besproken op donderdag 14 mei 1992. 5 Daarna krijgt de stedebouwkundige van de gemeente de opdracht het ontwerp-bestemmingsplan te maken, dat daarna nog een heel traject moet afleggen. Er zal bij de start van de woningbouw in 1995 een goedgekeurd bestemmingsplan moeten zijn. Over de ontsluitingen is al gesproken onder de kop 'De drie uitgangspunten'. Voorkomen moet worden dat de hoofdontsluiting zal worden gebruikt voor sluipverkeer uit de oostelijke wijken van Limmen. Dit stelt eisen aan de ontsluitingsstructuur binnen het gebied van Kerkweg Noord. Op de Rijksweg zullen de kruispunten ter hoogte van de Middenweg en de Visweg worden aangepakt. Bij de studie over de ontsluitingen behoren ook de busroutes. In het kader van het dorpsvernieuwingsplan is de aanzet daarvoor gegeven. De behoefte bestaat om, op termijn, de busroute vanaf de Rijksweg door het oostelijke dorpsgedeelte te leiden, waardoor meer woningen binnen loopafstand van een bushalte komen te liggen. De opzet is een route te creëren via de Visweg-Dusseldorperweg-Enterij. De bebouwde kom van Limmen heeft niet veel groenvoorzieningen. Dat komt door de jarenlange ontwikkelingen verdichtingvan de lintbebouwende hoofdstructuur. Het is van belang bij de ontwikkeling van woonbuurten plaats in te ruimen voor groen. Er is bovendien een tekort aan speelvoorzieningen: daarom is het gewenst degroenelementen die functie te geven. De dorpswegen in Limmen worden van oudsher begrensd door hagen en slechts weinig bomen (schaduwwerkingen wateronttrekking). In Kerkweg Noord kunnen, evenals in Enterij, voldoende bomen worden geplaatst. Eerder is gezegd, dat in het plangebied bedrijven voorkomen, die van invloed zijn op het milieu. Enkele ervan zullen moeten worden aangekocht opgrond van milieuoverlast (en op basis van ruimtelijke oorzaken). De geluidszonering is een verhaal apart. Verschillende maatregelen komen aan bod. Uiteindelijk wordt in de structuurschets voorgesteld aan Gedeputeerde Staten te vragen een hogere geluidsbelasting vast te stellen. De structuurschets Kerkweg Noord wordt 'vertaald' in een drietal modellen. Model A Dit is het minimum-model. Kenmerkend is het in noord-zuid richting gesitueerde centrale groen, dat het woongebied een grote openheid biedt. Bij de wegenstructuur is rekening gehouden met een hiërarchie: een buurtstraatprofiel of een woonstraatprofiel als basis. Model B Ook dit is een minimum-model. Het gewenste groen bestaat uit twee elementen. Er ontstaan tegenstellingen tussen 'open' en 'gesloten' gebie den, die worden versterkt door de woonbebouwing in blokken met uitsluitend rijenhuizen. Model C Bij dit model - het maximum-model - is gestreefd naar een optimaal grondgebruik. Bij dit model zouden de achtertuinen van veel bewoners moeten worden opgekocht. Dit model heeft veel weg van model A (groen en verkaveling woningbouw) waardoor een grote openheid ontstaat. Volgens model A en B kunnen er plm. 180 tot 200 woningen worden gebouwd en volgens model C 220 woningen. Financieel haalbaar? Een belangrijke vraag is die over de financiële haalbaarheid. De grondexploitatie van een plangebied moet zich immers zelf financieel bedruipen: de kosten moeten worden opgebracht door degrondverkopen. Er mogen geen gemeentelijke middelen aan worden toegevoegd. Deze rubriek laat geen verdere uitweiding toe. Wij komen in een apart artikel (over grondexploitatie) hier nog op terug. De conclusie van het onderzoek naar de financiële haalbaarheid is positief. Er zijn geen belangrijke verschillen tussen de minimum- en maximumvariant. Bij de varianten is rekening gehouden met de kavelprijzen zoals die op dit moment in Limmen gebruikelijk zijn. Burgemeester en wethouders moeten een keuze maken. Bij alle modellen is de financiële uitvoerbaarheid verzekerd. /VI ode/B wordt niet gekozen vanwege de versnippering van de groenstructuur en de blokvorming. Model C betekent dat er een groot beslag op de achtererven van bewoners moet worden gelegd. Om die redenen hebben burgemeester en wethouders gekozen voor model A. (Bij de verdere uitwerking worden mogelijk positieve zaken uit model C gehaald en in model A verwerkt. In model C bijvoorbeeld wordt de autospuiterij gesaneerd en gesloopt. Er komt woningbouw voor in de plaats.) 16 april 1992, 20.00 uur bovenzaal cultureel centrum Vredeburg tijdstip plaats agenda 1/3 Opening, besluitenlijst vergadering 12.03.1992, ingekomen stukken 4 Delegatiebesluit regeling woninggebonden subsidies niet-budgetbeherende gemeenten 5 Door-decentralisatie budgetbeheer woninggebonden subsidies 6 Volumebesluit Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing 7 Planninglijsten nieuwbouw en woningverbetering 8 Jaarrekening Li-Ak 1990 9 Jaarstukken mozaïekenkomitee 1992 10 Wijziging overeenkomst met Multikabel I I Exploitatieprognoses 1992-1996 deelexploitatie Limmen met Multikabel 12 Wijziging aanvraag aanwijzing boerderijen tot rijksmonument 13 Grondverkoop L. van Twuijver, Kerkweg 14a Grondverkoop perceel hoek Enterij Bartigon aan firma Levendaal 14b Grondverkoop perceel ten westen van perceel Dusseldorperweg 35 15 Grondverkoop G.A.W. Pouw, Molenweg 16 Aankoop grond heer Bijl in plan Enterij 17 Verbeteringsplan Sportlaan en omgeving 18 Verbeteringsplan Kerkweg 19 Krediet uitbesteding voorbereidende werkzaamheden 20 BUGM-verslag 1991 21 Intentieverklaring vervoer-regio Noord-Holland-Noord 22 Ontwikkelingen project Hortus Bulborum 23 Jaarstukken Wl 1990 24 Intrekken voorbereidingsbesluit perceel aan de Zuidkerkenlaan 25 Toepassen exploitatieverordening 26 Krediet stedebouwkundige werkzaamheden 1992 27 Aangaan \aste geldleningen 28 Jaarrekening Technische Dienst 1990 29 Commentaar PPC inzake structuurvisie 30 Rampenplan 31 Begrotingswijzigingen. Ingaande I januari 1992 is de Subsidieverordening Welzijnswerk in werking getreden. Een folder met uitvoerige informatie wordt een de2er dagen toegezonden aan de besturen van de verenigingen en instellingen, die subsidie ontvangen van de gemeente. Bij de folder zit een begeleidende brief. Daarin wordt gevraagd een begroting voor 1993 over te leggen. Aan de hand van die begroting wordt een subsidieberekening gemaakt. Als het subsidiebedrag belangrijk afwijkt van wat nu door die vereniging aan subsidie wordt ontvangen, wordt daarover met de vereniging in de komende tijd een gesprek gevoerd. Vóór de zomervakantie worden al die gesprekken afgerond. Dat houdt in dat elke vereniging, die subsidie van de gemeente krijgt, vóór het jaar 1993 weet waarop zij kan rekenen. Zoals is afgesproken zal de SKJL in 1993 geen gemeentesubsidie meer toeken nen. Op de besturen wordt een beroep gedaan folder en brief goed te lezen en te proberen de hand te houden aan de daarin genoemde data. Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel I8A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - N.T. Groot, Zomerschoon 18 te Limmen - bouwen bijkeuken; - P.M. Kuyl, Dampegheestlaan 29 te Limmen - bouwen carport/serre/overkap- ping. Voorts is het college van burgemeester en wethouders van plan om vrijstelling te verlenen met toepassing van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, teneinde vergunning te verlenen aan: - G.W. Liefting, Oudeweg 2 te Limmen - bouw carport/berging De bouwplannen liggen met ingang van 16 april 1992 veertien dagen voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan eenieder schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen de plannen aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. (Wet AROB) Bouwvergunning is verleend aan: - C.J. Kleverlaan - vergroten bedrijfsruimte, Bloemenhof 25; - A W. Vocking - bouwen van een half dubbel woonhuis met garage, Hogeweg 77; - M.C.A. Noordermeer, bouwen van een half dubbel woonhuis, Hogeweg 75; - A.H.J. Keijzer, Burg. Nieuwenhuijsenstraat 43 - plaatsen carport; - P.F.M. Schuyt, Burg. Nieuwenhuijsenstraat 70 - bouwen dakkapel; - C.A. Kuijper, 't Kieftenland I 10 - plaatsen erfafscheiding; - J.H.M. van Veen, Het Achtkant 36 - bouwen carport en dakkapel. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen dertig dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegenen, die door verlening van de bouwvergunning rechtstreeks in zijn/haar belang getroffen wordt (art. 12 en 29 WABM) Bij burgemeester en wethouders is op 31 maart 1992 ingekomen een aanvraag - E.C. Molenaar, Rijksweg 61 te Limmen, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet tb.v. het vervaardigen van kozijnen, ramen en deuren, etc. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie ter inzage en wel t/m 15 mei 1992 elke werkdag van 09.00-12.00 uur en, na telefonische afspraak, van 14.00-16.00 uur én iedere woensdagavond van 17.00- 20.00 uur. Desgewenst kan op de gemeentesecretarie (eveneens na telefonische afspraak) een mondelinge toelichting worden verkregen. Aangezien voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte aan zal bestaan over de aanvraag adviezen uitte brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de ontwerp-beschikking tegelijk met het verzoek ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen t/m 15 mei 1992 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Eenieder kan verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren te mogen inbrengen. Dit moet plaatsvinden voor 8 mei 1992. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijk met het bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Voui <*en eventuelevafspraak: afdeling Milieu, telefoon 02205-2174. Op Goede Vrijdag 17 april a.s. zal het gemeentehuis gesloten zijn. Dit zal ook het geval zijn op Tweede Paasdag (20 april 1992). Het gemeentebestuur wenst u fijne dagen toe. 15 april 1992, Burgemeester en wethouders van Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 21