OPROEP 'HEILOO HOUDEN ZO' Dit is de ruimte in e en legbatterij... Evenementenagendrt Dierenbescherming roept op tot boycot legbatterij-eieren Aan alle medestanders van de Stichting ALLEEN SAMEN KUNNEN WIJ HET TIJ KEREN EN HEILOO HOUDEN ZO!!! A i/nni pon I/in VUUI cell l\l JJ Uitgangspunten: 1Behoud van het dorpskarakter - leefbaarheid en milieu - geen verstedelijking. 2. Reële bouw voor uitsluitend de eigen bedoeling. 3. Afwijzing van de onheilsplannen omschreven in de structuurvisie. Indien u met ons symphatiseerd wordt dan zo snel mogelijk donateur van de Stichting Heiloo Houden Zo, want de komende weken zijn voor het behoud van ons dorp van crusiaal belang. Voor f 10,00 per jaar nemen wij u op in ons donateursbestand en houden u dan periodiek op de hoogte over de stand van zaken. Wij zijn niet op de bedeltoer maar uw bijdrage als donateur heeft een enorme symbo lische waarde. Met veel donateurs kunnen we een enorme invloed uitoefenen. Stichting 'Heiloo houden zo' is de enige instelling welke de gemeentelijke on heilsplannen met kracht kan afwijzen. Zij kan echter niet zonder uw hulp of steun. Stort daarom NU uw bijdrage op giro 1408045 t.n.v. Stichting Heiloo houden zo o.v.v. donatie. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot ons secretariaat, postbus 194, 1850 AD Heiloo, tel. 072-332846, faxnr. 334105. Will Week van de Winkel Expositie Oud Heiloo Archeologische werkgroep Spreekuur VVD Themabijeenkomst Federatieve Vrouwenraad Middeleeuws Paasspel Informatie-uur CDA PAGINA 6 UITKIJKPOST 15 APRIL 1992 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Openbare bibliotheek Gewijzigde openingstijden i.v.m. Pa sen: donderdag 16 april 10.00-20.30 uur; vrijdag 17 en zaterdag 18 april gesloten. De uitleenposten De Loet en Overkerck zijn op vrijdag 17 april gesloten. Op de thematoren (voor in de biblio theek) staan boeken, tijdschriften en andere materialen over 'Antiek'. Deze materialen kunnen cfirect worden geleend. Sporthal Het Vennewater - Heiloo Donderdag 16 april: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 17 april: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Zaterdag 18 april: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-15.30 Basketbal Flashing Heiloo 15.45-19.45 Zondag 19 april: Geen sportprogramma. Maandag 20 april: Geen sportprogramma. Dinsdag 21 april: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 uur Woensdag 22 april: Zaalvoetbal KNVB 18.00-23.15 Galerie Nu Tot en met 26 april: Expositie van Cor Duizendstraal (stillevens) in Galerie Nu, N. van de Veenstraat 48 te Castricum. Openingstijden: donderdag tot en met zondag 13.00-17.00 uur. Regio-avond CDA-vrouwenberaad Woensdag 22 april, aanvang 19.45 uur in de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a te Alkmaar: regionale bijeenkomst van het CDA-vrouwenberaad met een inlei ding door drs. Hilly van de Streek over 'De vrouw en haar geschiedenis'. Voor inlichtingen: 02294-2039 of 02207- 10934. Klaverjassen bij Foresters Vrijdag 17 april: Paas-klaverjasdrive in de voetbalkantine van SV De Foresters. Katholiek Vrouwengilde Limmen Woensdag 15 april: Paas-avond; o.l.v. mw. Groot en mw. Bakker uit Heiloo paasstukjes maken, aanvang 20.00 uur in het Parochiehuis. Bond van Plattelandsvrouwen Heiloo Donderdag 16 april: lezing door mw. drs. G. Speelman over 'Vrouw en Islam', aanvang 20.00 uur in de gerefor meerde kerk, Noordergeeststraat. En tree niet-leden 2,50. Inlichtingen: 331250. KVG St. Monica Heiloo Woensdag 15 april: gezellige slotavond, aanvang 20.00 uur, Trefpunt aan de Westerweg. Introducées zijn welkom. Donderdag 20 mei: bustocht naar de Floriade in Zoetermeer. Opgeven tot 7 mei bij Corrie de Vries, tel. 333019. Kosten 65,00 per persoon. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 17 april: bridgedrive in 't Oost- honk, aanvang 19.45 uur. Verplicht op geven op woensdag 15 april via tel. 337947 of 336702. TC Hogedijk Vrijdag 17 april: racketavond voor be ginners en gevorderden vanaf 19.00 uur. Klaverjasdrive Effect Donderdag 16 april: paasklaverjasdrive in het gebouw van de postduivenvereni ging naast de sporthal, aanvang 20.00 uur. Er zijn mooie prijzen, de Effect Klaverjas Bokaal en een verloting. Zaterdag 16 mei: Caribean Night Party voor de leden van Effect in het gebouw van de postduivenvereniging. Openbare Bibliotheek Limmen De openbare bibliotheek in Limmen is gesloten op Goede Vrijdag en op Twee de Paasdag. In verband hiermee mogen er extra boeken meegenomen worden. Expositie bij Silhouet Tot en met 5 mei is bij Silhouet Binnen huisarchitectuur aan de Kenne- merstraatweg te Heiloo een expositie van aquarellen te zien gemaakt door Di- ny Dijkman-Mulder uit Castricum. Sil houet is dagelijks open van 9.00-12.30 en van 13.30-18.00 uur (niet op zondag en maandag). WAO/AAW Belangenvereniging Zaterdag 27 juni: grote rommelmarkt in het gebouw aan de Pastoor van Muijen- weg 14, aanvang 9.00 uur. De opbrengst is bedoeld voor de aanschaf van een computer. Heeft u overtollige huisraad en andere spulletjes, dan kunt u deze beschikbaar stellen via tel. 331840, 334861 of 02206-3525. Iedere maandag houdt de WAÖ/AAW Belangenvereniging Heiloo en omstre ken een soosochtend in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo vanaf 9.00- 12.00 uur met gelegenheid tot biljarten, kaarten tn rummycup spelen. Koffiecontact Elke zondag van 14.00-16.00 uur en el ke dinsdag van 10.00-11.30 uur koffie contact in het ontmoetingscentrum aan de Maas Geesteranusweg 2 te Heiloo. Geboden worden sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. In lichtingen: 331668, 331536 of 332364. Stedelijk Museum Alkmaar Zaterdag 25 en zondag 26 april: natio naal museum weekeinde met: museum- markt voor kinderen en optredens door clowns en akrobaten (zaterdag) en gra tis toegang voor iedereen op zaterdag ffTTI (10.00-16.00 uur) en zondag (13.00- 17.00 uur). Tot en met 3 mei is in het stedelijk mu seum te Alkmaar een overzichtsten toonstelling van Anna Mes (gemengde technieken) te zien tijdens de openings uren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. Doelenstraat 5 te Alkmaar. Galerie Dijk 1 Tot en met 26 april: expositie van etsen van Elvyra Katalina Kriauciunaite uit Litouwen in Galerie Dijk 1, Dijk 1 te Alkmaar; openingstijden donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Galerie Artique In de maand april exposeert Thea Kout- de Geus (aquarellen) in Galerie Artique, Karei de Grootelaan 4, Bergen; ope ningstijden maandag 13.00-18.00 uur, dinsdag-vrijdag 10.00-18.00 uur en za terdag 10.00-17.00 uur. Poppentheater Dibbes In de komende maand zijn er poppen- voorstellingen op 18 en 22 april, aan vang telkens om 14.30 uur. Zaterdag 25 april: jeugdfilm 'Als zes vingers aan één hand' voor kinderen vanaf 7 jaar. Aan vang 19.00 uur. Entree 5,00 p.p. Poppentheater Dibbes, Wilhelmina- plein 3, Akersloot, tel. 02513-13447 (ook voor reserveringen). Galerie Wimmenum Tot en met 26 april is werk van Hans Boomsma/Jan Kroeze (kolkorns) en Dineke van Doorn (keramische vormen) te zien in Galerie Wimmenum, Heren weg 270, Egmond aan den Hoef. Ope ningstijden: vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. CNV-spreekuur uitkeringsgerechtigden Woensdag 22 april: CNV-spreekuur voor uitkeringsgerechtigden van 14.00- 15.00 uur in de Kapelkerk, Laat 80 te Alkmaar. Inlichtingen: 023-255724 of 02510-31399. Foto-expositie Volksuniversiteit Tot 2 mei is er in de centrale biblio theek, Koorstraat, Alkmaar, tijdens de openingsuren een expositie te zien van de cursisten van de fotocursus 'Fotogra fie voor beginners' van de volksuniver siteit Alkmaar e.o.. Ontmoetingsdag Maandag 20 april: ontmoetingsdag evangelische gemeenten Noord- HEILOO - Vorige week werd de landelijke week van de winkel ge houden. Naast de tijdelijke mede werkers (raadsleden en wethouders) hadden de winkeliers in Heiloo ook extra aandacht voor hun vaste per soneel. In 7 Loo werden zij verrast met bloemen. In 7 Stationscentrum werden de tientallen medewerkers en medewerksters op de dag van het winkelpersoneel (woensdag 8 april) getrakteerd op bloemen en taart. De fotograaf van de Uitkijkpost maak te de bijgaande foto. HEILOO - Op zaterdag 18 april zal bij de vereniging Oud Heiloo een expositie worden geopend over het werk van Jan Dekker (1908-1986). De expositie is een postume hulde aan deze plaatselijke kunstenaar en omvat, als een chronolo gisch overzicht, ongeveer 80 olieverf schilderijen, aquarellen en tekeningen, waaronder een ontwerp voor behangpa pier. De expositie in de Oude Pastorij wordt aanstaande zaterdag om 14.30 uur geopend door de bekende kunste naar Jaap Dekker, zoon van Jan Dek ker. Een ieder is welkom bij deze expositie, die op zaterdagmidag en dins dagavond te bezichtigen is. Holland, aanvang 10.00 en 12.45 uur in Sjaloom, Deimoslaan 19 te Heerhugo- waard. Thema 'De geest maakt levend'. Inlichtingen: 02207-13833. Vogelvereniging Kleurenpracht Dinsdag 21 april: contactavond van vo gelvereniging Kleurenpracht Heiloo, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw van de postduivenvereniging naast spor thal 't Vennewater. Bondskeurmeester Harry van Doorn houdt een dia-lezing over grote parkieten, grasparkieten, agaporniden en forpussen. Leden en be langstellenden zijn welkom. Vereniging Handreiking Donderdag 16 april: maandelijkse ont moetingsmiddag van Handreiking ('hulp bij rouwverwerking'), aanvang 14.00 uut in de Stulp, Bart van der Leckstraat te Alkmaar, HEILOO - De wintermaanden zijn voor de archeologische werkgroep Heiloo al tijd een periode om de vondsten van de jaren voordien uit te zoeken, te determi neren, te registreren enzovoort. Dit jaar hebben wij het grootste deel van de tijd besteed om ons onderkomen op de zolder in het gebouw van de vere niging Oud-Heiloo de oude Pastorij op te knappen, tafels en verlichting aan te brengen, kortom een huisvesting te rea liseren, waar het voor ons nog beter en nog aangenamer werken is, niet alleen voor het plezier van ons dorp. Geme moreerd mag worden, dat wij hierbij veel ondersteuning hebben gevonden van de zijde van de gemeente. Op zaterdag 25 april van 14.00 tot 17.00 uur houden wij een open huis om aan belangstellenden te tonen wat wij in de ze wintermaanden hebben gerealiseerd, waarbij wij natuurlijk graag vertellen wat we tot dusver gedaan hebben en wat wij in de afgelopen jaren van ons bestaan in Heiloo hebben aangetroffen. HEILOO - Niet alleen tijdens de verkie zingscampagne vraagt de VVD-Heiloo de aandacht van de burgerij. Ook nadat de stemmen zijn geteld en de raadszetels zijn ingenomen, heeft en houdt zijn een aandachtig oor voor wat in ons dorp leeft. De politiek dichter bij de burger brengen, voortdurend een nauw contact onderhouden, ook in de vier jaren tus sen gemeenteraadsverkiezingen, staan hoog in het liberale vaandel. Het maan delijkse spreekuur is daartoe één van de middelen. Morgenavond om 19.30 uur houdt de VVD-fractie weer zitting in het Ge meentehuis (oude ingang aan de Raad huis weg). Iedereen is dan weer welkom om welk onderwerp het gemeentelijk beleid betreffende dan ook met de frac tie te bespreken. Opgave van het te be handelen onderwerp vooraf aan fractiesecretaris E.M.I. ten Hacken (tel. 330316) heeft het voordeel, dat een snel le en complete beantwoording van vra gen is verzekerd. Kunt u het VVD- spreekuur niet bezoeken, dan kunt u na tuurlijk altijd één van de fractieleden benaderen. Zij staan open voor uw op en aanmerkingen. HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo organiseert op dinsdag 28 april een extra thema-bijeenkomst geti teld ,,De Blauwbaard-figuur in de lite ratuur door de eeuwen heen". Blauw baard was een vrouwenmoordenaar, waarover vele verhalen in vele versies zijn geschreven: aan het oorspronkelij ke verhaal werden elementen toege voegd of weggelaten. Op deze bijeenkomst zal vanuit een historisch-emancipatorische invalshoek naar de bestaande versies van het Blauwbaard-verhaal worden gekeken, naar welke interpretaties mogelijk zijn en welke accenten zijn te leggen. Cen traal staan daarbij de vrouwelijk perso nages en hoe wij worden geportretteerd. Gastspreekster zal zijn mw. Marjan Willems, die al zeer lang actief werk zaam is als trainster en vormingsleidster ten behoeve van vrouwenorganisaties in Noord-Holland. Ook in Heiloo is zij in middels geen onbekende. De bijeenkomst vindt plaats in Het Open Huis boven Winkelhof 't Loo en duurt van 9.30-11.30 uur. De toegang is gratis. Alle geïnteresseerde vrouwen zijn van harte welkom bij deze interes sante bijeenkomst. HEILOO - De Dierenbescherming start in de week voor pasen met een boycot tegen het legbatterij-ei. De Vereniging roept haar 125.000 leden en het Neder landse publiek op actief aan de boycot actie mee te doen. In het hele land on dersteunen afdelingen van de dierenbe scherming de boycot-actie met lokale activiteiten. Zo zullen wij winkelacties houden: vrij willigers van de Dierenbescherming zul len bij de ingang van supermarkten en strooifolder uitreiken, met de titel 'Koop nooit een ei uit de legbatterij - Kies voor het scharreiei!'. Het formaat van de folder - 20 x 22,5 cm - is gelijk aan de ruimte voor één kip in een leg batterij. In de folder staat kort en bon dig, hoe de batterijkip erbij zit. De dierenbescherming verwacht dat met deze actie wederom een groot aantal mensen, voor slechts een paar centen meer, het scharreiei koopt. In Nederland zitten ruim 30 miljoen kippen in legbatterijen. Zij kunnen nau welijks bewegen, er is geen strooisel om in te scharrelen of een stofbad te ne men. Er zijn geen legnesten en er is geen daglicht. De Eerste Kamer spreekt zich binnen kort uit over een verbod op de legbatte rij per 1 juli 1994; de Tweede Kamer heeft een uitstel van zo'n verbod tot een nader te bepalen datum bepleit. De Die renbescherming is van mening dat ver der uitstel onacceptabel is, gezien het omvangrijke dierenleed voor de leghen nen in de batterijen. Bovendien is de afzet van scharreleieren verzekerd, want uit marktonderzoek blijkt dat ruim driekwart van de Neder landse bevolking de bio-industrie af wijst en 86% bereid is meer te betalen voor diervriendelijker produkten. De toenemende, kritische houding van de consument ten aanzien van dieronvrien delijke veehouderij systemen beperkt zich niet uitsluitend tot Nederland: ook andere EG-landen willen van de legbat terijen af. Albert Heijn heeft inmiddels op deze trend ingespeeld door géén batterij-eieren meer te verkopen. Tip voor de consument 1. Koop nooit legbatterij-eieren. 2. Gebruik in restaurants alléén gerech ten waarin scharreleieren zijn verwerkt. Vraag ernaar. 3. Vraag uw bakker of hij in het vervolg uitsluitend scharreleieren wil gebruiken. Dat verhoogt zijn goodwill bij het publiek. 4. Schrijf een ingezonden brief aan de landelijke of plaatselijke krant met de oproep aan de lezer uitsluitend scharre leieren te kopen. 5. Schrijf op korte termijn een brief of kaart naar de Eerste Kamer met het ver zoek niet akkoord te gaan met het uit stellen van een verbod op de legbatterij Het adres is: Vaste Commissie voor Landbouw, Natuurbeheer en Visserij van de Eerste Kamer, Postbus 20017, 2500 EA Den Haag. 6. Informeer uw familie, vrienden en kennissen over de intentie van de die renbescherming: een wettelijk verbod op de legbatterij per 1 juli 1994 en vraag hen de actie te ondersteunen. 7. Wordt voor slechts 28,- lid van de dierenbescherming. Inlichtingen: die renbescherming, tel. 072-337280. Waarom scharrelkippen het beter hebben: - Ze mogen zich vrij bewegen in een schuur. - Ze lopen op strooisel waarin ze kun nen scharrelen en hun voer van de grond oppikken. - Ze krijgen normaal daglicht. - Ze hebben legnesten en zitstokken. EGMOND - Op Paaszondag 19 april zal in de abdijkerk te Egmond-Binnen in aansluiting op de Nederlandse Vesper dienst van de Benedictijner monniken (aanvang 17.00 uur) het Middeleeuwse 'Paasspel Van Egmond' worden uitge voerd. Het spel, waarvan de taal Latijn is en de muziek gregoriaans, zal worden gezongen en gespeeld door de Schola Cantorum Quem Quaeritis o.l.v. Drs. A.M.J. Zijlstra. In het Egmonds Paasspel wordt op bek nopte wijze een aantal gebeurtenissen van de eerste Paasdag gedramatiseerd. In twintig minuten tijds ziet de toe schouwer hoe de drie vrouwen het heili ge graf leeg aantreffen en hoe Maria Magdalena en, later, de Emmaüsgan gers hun verrezen heer herkennen. Het spel is gevonden in een 15de eeuws handschrift dat afkomstig is uit de Mid deleeuwse Abdij van Egmond. Naar alle waarschijnlijkheid is het een bewerking van een ouder spel, dat alleen in een twaalfde-eeuws manuscript uit Maas tricht is overgeleverd. De Egmondse schrijver heeft dit oudere spel uitgebreid en aangepast aan de eisen van zijn tijd. Het resultaat is een compact geheel, waarin de paasboodschap op overtui gende en ontroerende wijze wordt ge dramatiseerd. De regie van het spel is in handen van Prof. Dr. Dunbar H. Ogden. Deze Amerikaanse regisseur en hoogleraar dramatische kunsten deed uitgebreid onderzoek naar het gebruik van de ker kruimte in deze spelen. Op uitnodiging van de Koninklijke Nederlandse Acade mie van Wetenschappen verblijft Prof. Ogden momenteel in ons land om de re sultaten van zijn onderzoek in boek vorm vast te leggen. De uitvoering van dit Paasspel geeft hem de gelegenheid zijn ideeën ook in een bestaande ker kruimte op historische grond te rea liseren. De ingang tot de abdijkerk bevindt zich aan de Abdijlaan 26 te Egmond- Binnen. De toegang tot Vespers en Paasspel is gratis. Tekstboekjes Latijn- Nederlands zijn tegen vergoeding ver krijgbaar. Er is voldoende parkeer ruimte. HEILOO - Donderdag 16 april houden het bestuur en fractie van het CDA Hei loo weer hun maandelijkse spreekuur in het Open Huis, aanvang 19.30 uur. Op dinsdag 14 april werd de ontwerp struc tuurvisie behandeld in de commissie ruimtelijke ordening. Wellicht is dit een reden voor de inwoners om met het CDA van gedachten te wisselen. Hier voor kan men terecht tijdens het spree kuur. Ook schriftelijk ingezonden reacties worden behandeld. Deze kun nen gestuurd worden naar: CDA- fractiesecretariaat, J.H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6