t ■Hl Zorgen over uw kind? Erover praten helpt! Tennisclub Hogedijk Mis bij KBO Zuiniger met water Reiki-cursussen Vakantie-taalcursus bij De Wester Vijf vrouwen exposeren in De Zevensprong Verandering bij AVVL Hoever Dorpsfeest Meervogels handbal Open avond D66 Vrijwilligers gezocht voor poldergemaal Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. PAGINA 14 UITKIJKPOST 6 MEI 1992 KONINGINNEDAG HEI 1992 HEILOO-LIMMEN - Vorige week werd in diverse wijken van Heiloo en in Limmen van alles en nog wat georganiseerd ter gelegenheid van Koninginnedag. Ondanks de harde wind, maar met een nu en dan aan stekelijk zonnetje, genoten vooral de jongste plaatsgenoten van alle festiviteiten. Nieuw in Heiloo was de grote vrij markt bij het gemeentehuis. Vroe ger vond deze plaats op het plein bij de Vondel- en Radboudschool. Het was er een drukte van belang en de organisatoren zullen volgend jaar zeker meer ruimte moeten vrijma ken om de jeugd èn de kopende ou deren voldoende plaats te bieden. De handelsgeest, gezelligheid en muzikale inbreng heerste ruim drie uur op het Raadhuisplein. Dezelfde elementen waren overi gens ook van de partij in Plan Oost, waar TKH en Caecilia optredens verzorgden. Na de vrijmarkt en het spelletjesfeest trad de formatie Sky line op, wat uitliep tot een uur of drie. Ook in andere wijken werd feest ge vierd, zoals in Termijen, Boe- kenstein en Baetenburg. De grootste publieke belangstelling trok het Oranjebal in de nieuwe wijk Ypestein, dat om kwart over vijf 's middags door het echtpaar Schoof al dansend geopend werd. De formatie The Porcupines ver zorgde in een grote tent een uitste kend optreden tot tien uur 's avonds. Belangrijk moment voor de Ypesteiners was de presentatie van het spelRondje Heiloo Een uniek spel, dat vanaf heden te koop is bij diverse winkels, en waarvan de op brengst bestemd is voor de inrich ting van het wijkgebouw. Burge meester Schoof mocht het eerste spel kopen van de voorzitter van de wijkvereniging, een daad die in tweeën geschiedde: in de tent en la ter nogmaals met het in aanbouw zijnde wijkgebouw op de ach tergrond. In Limmen waren er verschillende activiteiten voor jong en oud, on dermeer bij het ontmeotingscen- trum Conquista. r i 5 ALKMAAR - Begin mei starten zowel de telefonische-hulpdienst als de Riagg Noord-Kennemerland een initiatief voor ouders. Ouders wordt een moge lijkheid geboden om telefonisch vragen te stellen of over hun moeilijkheden te praten. Hef omgaan met en het opvoe den van kinderen kan vragen oproepen. Een gesprek kan opluchting geven en een advies of informatie kan antwoord geven op een vraag. Zq kan worden voorkomen dat kleine problemen groter worden. De opvoedtelefoon, een nieuwe aktivi- teit van de Riagg Noord-Kennemerland, richt zich op ouders van opgroeiende jeugd tot 18 jaar. Ouders kunnen bellen over opvoedingsproblemen en vragen om advies en informatie. Bij de opvoed telefoon wordt u te woord gestaan door deskundigen van de jeugdafdeling van de Riagg Noord-Kennemerland. Vanaf 11 mei kan men op maandag en donder dag tussen 10.00 uur en 12.00 uur bellen naar de Opvoedtelefoon. Het telefoon nummer is 072-270330. Daarnaast start de telefonische hulp dienst begin mei een campagne gericht op ouders die zich zorgen maken over hun kind(eren). De telefonische hulp dienst richt zich op iedereen die kinde ren heeft, hoe jong of volwassen deze ook zijn. Veel mensen zullen met hun partner of een vriend(in) over hun zorgen praten. Maar niet iedereen heeft in de eigen om geving iemand die goed kan luisteren. En soms is het juist prettig om dingen met een buitenstaande te bespreken. In zo'n geval kan men bellen met de telefo nische hulpdienst. Een telefoongesprek zal niet direkt de oplossing voor proble men zijn, maar het kan al heel veel hel pen om je hart eens te luchten. Behalve over het hier genoemde onder werp kan men over allerlei andere on derwerpen praten met de vrijwilligers van de telefonische hulpdienst. De dienst is dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer: 072-613614. EGMOND - Uitslagen van het 3e com petitieweekend, zaterdag 2 mei: Heren Hogedijk 1 - L.T.V.Z. 1 0-6; HH. Waard 5 - Hogedijk 2 0-6; Gemengd: Hogedijk 1 - Westerkogge 1 4-1; Ano nymus 1 - Hogedijk 2 2-3; Vet. Ge mengd Forbo 1 - Hogedijk 1 3-1; Hogedijk 2 - Medemblik 1 1-3; Vet. he ren Hogedijk 1 - Heiloo 2 2-2; Wester hout 3 - Hogedijk 2 0-4; Jeugd gem. t/m 14 jr. Hogedijk 1 - Limmen 1 4-2; Jeugd gem. t/m 18 jr. Ursem 1 - Hoge dijk 1 2-4; Ms. 12 t/m 15 jr. Hogedijk 1 - Niedorp 1 4-2; Pancras 1 - Hogedijk - 2 4-2. Zondag 3 mei: Gemengd Hogedijk 1 - Spatter 3 8-0, De Maaier - Hogedijk 2 0-8; Heren Hogedijk 1 - Langedijk 3 5-1, Bergen 2 - Hogedijk 2 1-5, Heren 35 -F Juliana 4 - Hogedijk 1 2-4, Hoge dijk 2 - Alkmaar 1 2-4, Gemengd 35 Hoog Op 2 - Hogedijk 1 3-2, Hogedijk 2 -Zeswielen 2 3-2, Jun. Hogedijk 1 - Zaandam 1 2-6. HEILOO - Dinsdag 12 mei om half tien is er voor alle leden van de Katholieke Bond van Ouderen afdeling Heiloo een Eucharistieviering op Kapel. Zoals alle jaren komen zij ook dit jaar in deze Ma riamaand bij elkaar. Pastor Steins- Bisschop gaat in deze viering voor en mevr. Kotterman bespeelt het orgel. Naast de gebruikelijke zang komt een selectie van het herenkoor St. Cecilia het Gregoriaans verzorgen. Onder deze viering wordt een bijdrage gevraagd voor het hekwerk rond Kapel. Het bos en de paden hebben een grondi ge beurt gehad, nu als sluitwerk nog het hek. Na afloop wordt ieder een kopje koffie aangeboden in café het Putje. Mocht u niet op eigen wijze naar O.L. Vrouw ter Nood kunnen komen dan wordt voor vervoer gezorgd. In dit ge val moet u wel contact opnemen met het bestuur onder nummer 332892 of 332528. ALKMAAR - Radio Energie heeft deze maand als thema 'zuinig met water en energie'. Tijens de zomer stijgt het ver bruik van water. De tuin wordt ge sproeid en zwembaden worden ruim ge vuld. Omdat het Waterleidingbedrijf steeds meer moet doen om goed drink water te maken, is van belang dat we zuinig zijn met water. NV PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland en Gasbedrijf Kop Noord- Holland geven de luisteraars adviezen en tips. Radio Energie is een program ma waar luisteraars direkt in de uitzen ding kunnen reageren. Vragen over het onderwerp worden door een deskundig panel beantwoord. Tijdens het pro gramma wordt ook ingegaan op de mo gelijkheden van energiebesparing in de zomer. Het gasverbruik in de zomer maanden is laag. Toch kan ook in deze periode het verbruik in sommige geval len omlaag. Radio Energie vertelt meer over watér- en energieverbruik in de zomer. Van elke uitzending van Radio Energie is een gratis nieuwsbrief af te halen bij het Gasbedrijf. Voor de energiebewuste luisteraar is dit een handig naslagwerk met extra informatie over het thema van de uitzending. Ook van de voorgaande uitzendingen zijn- de nieuwsbrieven nog verkrijgbaar. Het Gasbedrijf helpt u graag een eindje op weg. Radio Energie wordt uitgezonden op dinsdag 12 mei van 12.05 tot 12.30 uur bij Radio Noord-Holland via de ether op de FM 93.9 en de kabel. ALKMAAR - In mei en juni zijn er weer Reiki-cursussen in Alkmaar en Heerhugowaard. Reiki is een liefdevol le, genezende energie, die werkt door middel van handoplegging en afkomstig is uit Japan. Een Reiki-cursus bestaat uit vier op elkaar volgende avonden. Voor inlichtingen en/of opgave: Alice Lodder, tel. 02207-15006. ALKMAAR - Gaat u met vakantie en wilt u nog snel even weten hoe u daar de weg kunt vragen, geld opnemen, iets bestellen op een terrasje of in een restaurant? Instituut De Wester organi seert korte vakantiecursussen Spaans, Duits, Frans en Engels. In acht lessen leert en oefent u de belangrijkste begrip pen. Beginners beperken zich hiertoe, meer gevorderden halen oude kennis op en breiden die uit. Omdat de groepen klein zijn, is er voldoende persoonlijke aandacht voor ieder afzonderlijk. De lessen starten op 11, 12 en 14 mei. Voor meer informatie kunt u bellen: Instituut De Wester, tel. 072-128709. HEILOO - De driedaagse tentoonstel ling '5 na 11', een expositie van werk van vijf vrouwen, vindt vanaf vrijdag 8 mei plaats in De Zevensprong te Heiloo. Elf jaar geleden exposeerden zij ook ge zamenlijk in deze ruimte en vanuit dat oogpunt leek het hun een leuk initiatief om dit te herhalen. De vijf exposanten, Emy Breedveld, Jo ke Buisman, Marjon Ketelaar, Wil Masselink-Veldman en Ina Verdonk, waren vroeger lid van de schildersvere niging Doorwerken uit Alkmaar. De af gelopen elf jaar hebben zij allen hun eigen ontwikkeling doorgemaakt, varië rend van kunstacademie en lerarenop leiding tot autodidactische vorming. De vijf exposanten bleven contact houden door regelmatig werkexcursies met el kaar te organiseren. De tentoonstelling wordt op vrijdag 8 mei om 17.30 uur geopend en zal zater dag 9 mei en zondag 10 mei van 11.00 tot 17.00 uur te bezichtigen zijn in de Zevensprong te Heiloo. De toegang is gratis. CASTRICUM - Eén van Nederlands grootste natura-uitvaartverzekeraars, de AVVL in Diemen, staat aan de voor avond van een ingrijpende verandering. De AVVL oude stijl, een vereniging waarvan de leden zich verzekerd weten van een volledig verzorgde en betaalde uitvaart, zal het zakelijke en het ideële op een gezonde wijze van elkaar schei den. In een bijzondere Algemene Verga dering zullen de 375.000 leden van de AVVL zich middels hun gekozen verte genwoordigers uitspreken over het bij behorende voorstel. Voorafgaande aan die vergadering, die op 13 juni in Utrecht wordt gehouden, kunnen de AVVL-leden in de bijna 90 plaatselijke afdelingen zich uitspreken over de voorgestelde structuurwijziging. Zo zijn de leden van de afdelingen Alk maar, Beverwijk en Castricum welkom op hun gezamenlijke afdelingsvergade ring; niet alleen om mee te praten over die toekomst, maar ook om te bepalen wie hun afdeling zal vertegenwoordigen in Utrecht. Tevens zal worden gespro ken over de fusie tussen de drie genoem de afdelingen. Deze afdelingsvergadering wordt ge houden op donderdag 14 mei in Hotel Koornman, tegenover het NS-station in Castricum, de aanvang is 20.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 020-6991616. EGMOND - Het comité Hoever dorps feest en de stichting Slotkapel organise-» ren op zondag 14 juni, in samenwerking met Radio Noordzee, een groots dorps feest met vrijmarkt in het centrum van Egmond aan de Hoef. De feestelijkhe den spelen zich af in het dorpshuis, op het Hanswijk, in de Schoolstraat, Julia- naweg en op de Slotweg. In het Dorpshuis o.a. bridgedemonstra- ties van bridgeclub de Egmonden en een fotopresentatie van oude ansichten. Op het overdekte podium bij het dorpshuis optredens van diverse Egmondse vereni gingen waaronder muziekvereniging Lamoraal van Egmont, Jongerenkoor Egmond aan den Hoef, de vermaarde Kleine kapel uit Egmond, Evangelische gemeente Egmond met gospelsongs, modehows van Patricia Mode en Radio Noordzee met het radiospel woord fratsen. Op het Hanswijk gezellig terras met barbecues, rad van avontuur met prach tige prijzen, gratis schmincken en springkussen voor de kinderen, kinder vrijmarkt, autoscooters voor de kleint jes en gezellige markt met Egmondse middenstanders, verenigingen en stich tingen. En vanaf 10.00 uur: Radio Noordzee life vanaf lokatie Hanswijk! In het centrum van Egmond aan den Hoef groots opgezette vrijmarkt voor particulieren! Voor slechts vier tientjes kunt u een kraam huren om uw overtol lige spulletjes aan de man te brengen, heeft u nog niet gereserveerd? Doet dit dan nu! Reserveren/aanmelden vrij markt: mevr. Genet, Julianaweg 27, Eg mond aan den Hoef, tel. 02206-2291, Algemene informatie: G. Scholten, tel. 02206-1468, J. Buys, tel. 02206-3426. AKERSLOOT - Het Amsterdamse Kwiek leek in het begin van de wedstrijd een makkelijke tegenstander te worden voor de Meervogels-dames. Dat makke lijke tegenstanders niet bestaan bewees Kwiek door een 7-2 achterstand in te lo pen tot een 8-7 ruststand. Strafworpen en het missen van kansen werden Meer vogels bijna fataal, maar in de laatste minuten bleef Meervogels toch overeind en won met 12-10. Nam Kombij door een paar gelukkige ballen de leiding, de Meervogels junio ren (dames) bleven rustig spelen, waar door er steeds meer lijn in het spel kwam. Na rust (3-4) gaf Kombij zich niet gemakkelijk gewonnen, maar kon toch geen stand houden. Meervogels won met 13-10 en nadert door deze zege de bovenste plaats op de ranglijst. De verre reis naar BHC is voor de heren waardevol geweest. BHC werd vooral in de tweede helft door een technisch beter spelend Meervogels verrast. De ploeg was collectief goed bezig. Een goed re sultaat, uitslag 24-19. AKERSLOOT -'Dinsdag 12 mei komt Doeke Eisma, lid van de tweede kamer fractie van D66, op uitnodiging van de afdeling Castricum/Akersloot u nader informeren over o.a. slibproblemen, milieu, rekreatie en landschapbeheer, en regiobeleid industrie. Geïntresseer- den worden uiteraard in de gelegenheid gesteld om andere plaatselijke of regio nale onderwerpen aan de orde te stellen. Verder kunt u zowel schriftelijke als mondelinge informatie krijgen over D66 en haar landelijke of plaatselijke politiek. U bent van harte welkom op dinsdag 12 mei vanaf 20.00 uur in het Achterom aan de Kerklaan 20 te Akersloot. Voor eventuele nadere infor matie kunt u bellen met Jan van den Berg, tel. 02513-13147, of Pieter An- dringa, tel. 02513-14966. AKERSLOOT - Het poldergemaal aan de Fielkerweg in de gemeente Akersloot is ondergebracht in een gebouw uit 1879. De installatie bestaat uit een met riemen en randwielen aangedreven vij- zelpomp. Wij zoeken mensen, ongeacht hun leeftijd, die tijd en belangstelling hebben voor aktiviteiten die samenhan gen met openstelling en onderhoud van dit gemaal. De buitenkant van het ge bouw is inmiddels gerestaureerd. Vanaf 9 mei is het gemaal in de wee kends geopend voor publiek. Kom eens langs of bel één van de volgende perso nen: Mv. G. Blokker, tel. 02513-11209; Mv. M. Hoekstra, tel. 02513-11705; Hr. N. Beentjes, tel. 02513-13253.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 14