Lintjesregen in Heiloo, Limmen en Egmond m A.J. VOS Vrouwen-aan-bod': nieuwe tentoonstelling in het gemeentehuis Net wat meerMode l C. HACHMANG Open Hockey zaterdag op 16 mei 'mm m ïMmm. 57e JAARGANG NO. 19 WXWm-i I I NIEUWSBLAD VOOR HEILOO OMSTREKEN 6 MEI 1992 wmmmm IVN organiseert twee vogelexcursies Dans- en feestcentrum LIMMEN 10 mei: BEETHOVEN en CONSORTE Stevige rock and roll Aanvang 20.00 uur. BLoemschikevenement in winkelhof 't Loo Concert muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo Restauratie orgel doel van grote veiling bij de Terriërs over 2 weken Sportcomplex 't Vennewater Het Zevenhuizen Foresters nieuws Positief denken Metamorfose in De Schrijverij Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 V.W.V-*- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De heer N. Blank ontving van Oranje Nassau. de eremedaille in zilververbonden aan de orde HEILOO - In het gemeentehuis van Heiloo zijn op 29 april zeven Koninklij ke onderscheidingen uitgereikt. De ere medailles in zilver verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau waren voor de heer N. Blank en de heer A. Ekkes, de heer M. Groefsema en mevrouw A. C. Roos-Cornelisse. De heer P. F. de Rui ter werd ridder in de orde van Oranje Nassau evenals mevrouw J. H. G. van der Woude-Wiggers. De heer F. Twisk kreeg de ere medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In Limmen reikte burgemeester Huis man de ere medaille in zilver uit aan de heer A. Baars. De heer Baars is al 43 jaar lid van de harmonie Excelsior en beheerst even lang het muziekarchief van de harmonie. Al 25 jaar verzorgt de heer Baars de muziekopleiding in de ei gen harmonie. De heer G. A. Belleman uit Egmond kreeg de ere medaille in goud. Gerard Belleman verzorgt o.a. het weekblad „Contact met de Egmonden". 's Mor gens was het dan ook druk met de krant want er werden heel wat lintjes uitge deeld. Toch moest Belleman om 11.30 uur weer op de Drukkerij zijn omdat hij daar een „afspraak" had. Collega's Marius Hofhuijs van de Duinstreek en Gwen Bos-Fiolet van de Uitkijkpost wa ren echter wel op de hoogte en verrasten hun collega met hun aanwezigheid. Een totaal verraste Belleman ontving van burgemeester Brommet de gouden me daille. Niet uit Egmond, maar daar zeer zeker nog bekend, is mgr. Teunis Horstman. Hij was vele jaren pastoor van de Oud- Katholieke parochie. Op het ministerie van justitie te Den Haag ontving de Oud-Katholiek bisschop van Haarlem de versierselen horend bij zijn benoe ming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw J. van der Woude-Wiggers werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. f- OJSP Burgemeester Schoof spelde de heer M. Groefsema de eremedaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op. De Limmer burgemeester Huisman decoreerde de heer A. Baars met de eremedaille in zilver. Een eremedaille in goud was er voor de heer G. Belleman uit Egmond (midden), uitgereikt door burgemeester Brommet. Makelaar Taxateur o.g. heken'°°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Op dinsdagavond 12 mei en op donderdagavond 21 mei de week daarop, organiseert het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN), af deling Noordkennemerland twee specia le vogelexcursies. Plaats van handeling is het kleine Ter Coulsterbos in Heiloo- oost (nabij boerderij Betsy's Hof'); verzameld wordt aan de hoofdingang van het bosje, aan de Kennemerstraat- weg. De tijd van vertrek is 19.00 uur, u wordt vriendelijk verzocht iets van tevo ren aanwezig te zijn. Beide wandelingen zijn gratis, worden geleid door enthou siaste natuurgidsen en duren ongeveer anderhalf uur. Vogelen' is helemaal in. Velen willen de vogels die zij horen zingen beter leren kennen. Zij willen weten, hoe deze zan gers er uit zien, wat zij eten, wat voor leefgebied (biotoop) zij nodig hebben en waar en hoe zij hun nest bouwen. Tij dens beide vogelexcursies in het Ter Coulsterbos wordt op deze aspekten van het vogelleven ingegaan. Met name wordt de wandelaar getraind in het her kennen van de vogels naar hun roep en/of hun zang. De hulp van een goede verrekijker is hierbij uiteraard on misbaar. De excursies zijn speciaal gericht op vo gels, maar ook andere aspekten van de ontluikende natuur krijgen aandacht: de plantengroei bijv., maar ook een haas die zich misschien in het weiland laat bespieden tijdens zijn maaltijd. Het kleine Ter Coulsterbos is veel minder bekend dan zijn beroemde grote broer' het Heilooër Bos. Toch is het een zeer waardevol bosje, waar u op een verba zend kleine oppervlakte kennis kunt maken met de meeste vogelsoorten van Heiloo. Het is overigens een goed teken, dat het IVN in Heiloo nog zoveel keuzemoge lijkheden heeft voor het geven van rondleidingen. Al de bezochte gebiedjes onderhouden immers relaties met el kaar. Samen hebben zij flora en fauna meer te bieden dan ieder gebiedje op zich kan doen. Deze samenhang te be houden is onze gezamenlijke opdracht voor de toekomst van de natuur. Ho- pénlijk zullen de vogelexcursies in het Ter Coulsterbos bijdragen dit besef te versterken. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot: 072-331588. HEILOO - Wie een beetje de gang van zaken bij het gemeentehuis volgt weet dat er regelmatig exposities te bekijken zijn die ook (op werkuren) voor het pu bliek openstaan. 'Vrouwen-aan-bod' wordt donderdagmiddag om 16.00 uur door wethouder A. A. M. Willemse-van der Ploeg officieel geopend. De expo santen zijn: Nfetty van der Laan, Marij ke Sloff, Rie Leek, Sabrine Brejwo, Jenny Bikker-Breugem en Gwen Bos- Fiolet. Netty van der Laan behaalde in 1983 haar L.O. tekenen en heeft les gegeven aan de Zeskant, als taakverlichtster maar ze gaf ook tekenlessen. Met grote inzet weet ze haar enthousiasme op de kinderen over te brengen. In het van Goghjaar is er van de kindertekeningen zelfs een kalender gemaakt. Ook „de kleine parade" leerde de kinderen veel over de schilderkunst. Tijdens haar opleiding begon ze te schilderen met plakkaat verf (lekker gauw klaar) en kreeg les van Margreet Bouman, Jac ques de Vries en Frits de Nooijer. Deze laatste maakte haar enthousiast om met kinderen te gaan werken. „Ze zijn on bevangen en open" aldus Netty. Nu werkt Netty van der Laan bij de Vrije Kunst in Bergen en werkt weke lijks met Gwen Bos aan olieverf schilde rijen waar Mary Koekenbier beiden enthousiast voor wist te maken. Marijke Sloff. Zij is autodidact schilde res, houdt van stillevens, portretten en landschappen en schildert fotografisch gedetaileerd. Zij begon in 1988 met schilderen na eerst alleen met potlood- krijt en pen getekend te hebben. Zij is een groot bewonderaar van de Spaanse schilder Velasquez en heeft daar heel veel van geleerd door het schilderen van een van zijn werken, welke ook op de expositie te zien zal zijn. „Daar ontdek te ik hoe belangrijk de onderschildering is, ik tracht die invloed door te zetten", aldus Marijke Sloff. Zij noemt zichzelf dan ook klassiek-realistisch. Rie Leek. Haar beroep was lerares naaldvakken, na een cursus wandkleden maken raadde Ineke Watzema haar aan te gaan schilderen, dat doet ze nu al weer zo'n 10 jaar nog steeds bij Ineke. Rie Leek bezocht ook een paar keer de zomerakademie van Scarabee. Sabrine Brejwo. Komt oorspronkelijk uit Polen maar woont al 18 jaar in Ne derland. In 1984 begon zij bij Tintoret to met schilderen. Daarna volgde zij een 3-jarige opleiding „Cocheuille' een kunstzinnige therapie en psychosynthe- se. Het was daar dat zij kennis maakte met een aantal schilderstechnieken, in tuïtief tekenen en schilderen, kleuren leer en kleuren beleving, interpretatie van tekeningen als uitingsvorm van het onbewuste. De kleur is haar grootste liefde. Sabine werkt ook met gesmolten wasco. Dit is haar eerste expositie. Jenny Bikker-Breugem. Tekende en schilderde al van kind af aan. Later kwamen de lessen in Nieuwkoop aan de plassen, in Dordrecht langs de havens en nu werkt ze al zo'n 20 jaar in Heiloo. Met de meeste technieken heeft zij ken nis gemaakt maar quarelleren werd de grote liefde. Onder de stimulerende lei ding van Ineke Watzema heeft zij de laatste 15 jaar de mogelijkheden en on mogelijkheden daarvan leren kennen. Indrukken worden opgedaan al wande lend en fietsend in de natuur, in de win ter ook schaatsend. De ontwerpen wis selen dan ook sterk van ingespannen schaatsers tot klaprozen aan de spoorbaan. Gwen Fiolet: „Tekenen heb ik altijd leuk gevonden, maar door Mary Koeke- bier ben ik gaan olieverven" zegt ze. Veel tijd heeft zij voor deze hobby niet. Maar om even bij te komen is het een oase van rust. De laatste tijd werkt zij samen met Netty van der Laan: „Wij stimuleren elkaar en dat werkt heel ple zierig". Wmwmm. Netty van der Laan. Marijke Sloff. HEILOO - Traditiegetrouw organiseert de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde (KMTP) ook dit voorjaar weer een bloemschikevene ment in 't Loo. Op woensdagmiddag 13 mei om 15.00 uur breekt het gebeuren los, wanneer beginnende, gevorderde en vérgevorderde bloemschik(st)ers hun beste kunnen tonen in een zogenaamd verplicht stuk en in een vrij arrange ment. Voor het verplichte stuk ontvan gen alle bloemschik(st)ers dezelfde bloemen, vaas, blad en bijmateriaal. Voor het vrije stuk moeten zij onder grond en materialen naar eigen keuze meenemen. Op woensdagavond vindt vanaf 19.00 uur de prijsuitreiking plaats, waarna op donderdag en vrijdag de bloemstukken worden tentoongesteld op het pleintje bij de Hema. Natuurlijk zal daar dan ook de bekende informatiestand van de KMTP staan, waar u kunt genieten van een doorlopende demonstratie bloem schikken. Aan de stand kunt u elke ge wenste inlichting krijgen, zoals bijv. omtrent het werk van de KMTP, tuin- perikelen, etc. U kunt er exemplaren in zien van ons lijfblad Groei en Bloei. Ook is er een loterij ten bate van de ver eniging met een opmerkelijke kans op een groene prijs. Voor het bloemschikevenement kunnen nog enkele deelnemers worden ge plaatst. Geeft u zich zo spoedig als mo gelijk op bij mevr. Groot, Heerenweg 153, tel. 333530, of bij de heer C. Ka mer, Heerenweg 108, tel. 333523. Adverteren is naamsbekendheid De Uitkijkpost helpt daarbij HEILOO - De Heilooër muziekvereni ging Eensgezindheid is een enthousiaste muziekvereniging van nog maar 94 jaar jong. In het orkest spelen vooral men sen die van gezellige en onder goede lei ding staande repetities houden. Haar repertoire is gevarieerd en voor veel mensen aantrekkelijk. Vooral jonge mensen krijgen steeds meer interesse in de vereniging, en het orkest staat dan ook onder leiding van de jonge, gemoti veerde dirigent Jeroen Drenth. Op zaterdag 9 mei om 20.00 uur zal Eensgezindheid een muzikale avond voor u organiseren in de Volksmuziek school 't Veld 1 in Heiloo, waarin zij zelf, maar ook de fantastische Alk- maarse Big Band een optreden voor u zullen verzorgen. De toegang is mede dankzij sponsor Ko Hartog Beveili gingstechniek Alkmaar gratis. U kunt die avond o.a. genieten van de zwoele trompetklanken van het bekende stuk Summertime', maar ook zal u worden teruggebracht naar de tijden van de ridders van de rond tafel met het stuk King Arthur. De ALkmaarse Big Band, ook onder leiding van Jeroen Drenth, zal voor u een geheel eigen pro gramma verzorgen. Mocht u na deze muzikale ontmoeting interesse hebben gekregen in de vereni ging, dan moet u vooral even contact opnemen met D. Beemster, tel. 072- 331970, of met de voorzitter G. Ootes, tel. 072-115643. HEILOO - Zaterdag 16 mei is de Noor dergeeststraat (nabij 't Loo), inclusief de kerk en het kerkplein, één groot aktiviteiten- en handelscentrum. De werkgroep WORF (Werkgroep Orgel Restauratie Fonds) organiseert dan een groots opgezette veiling-verkoping en aktiviteitendag. Wat is er zoal te doen? Allerhande goe deren, antiek, curiosa en kunstvoorwer pen worden geveild, via een markt aan de man gebracht, of als prijs beschik baar gesteld in een Rad van Avontuur of grabbelton. Een heus restaurant met Franse specialiteiten is opgezet. Er komt een textiel-shop, een gebakkraam en bloemenstand. In work-shops kan de bezoeker zelf iets presenteren (wat denkt u van zijde beschilderen) en zo een eigen exclusieve shawl maken! Te vens worden een fietsenrally en allerlei evenementen georganiseerd. Met deze aktiviteiten beoogt de com missie van beheer van de gereformeerde kerk te Heiloo geld bijeen te brengen voor twee doelen: het orgel is aan een grondige opknapbeurt toe; en de kerk verleent directe hulp aan het Hamlin hospitaal in Libanon, dankzij die hulp kan het ziekenhuis van warmte en elec- triciteit voorzien worden. Het is wellicht overbodig te melden: maar „wie het eerst komt, het eerst maalt.Het hele gebeuren start op zaterdag 16 mei om 10.00 uur. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19. 072-335085 Stationsweg 85,1851 Lj Heiloo yjeijdt 2 dend' Heiloo W, 072-330550 De Lagbe Alkmaar HEILOO - Na de eerste spontane feestelijkheden rond het kampioen schap van het eerste elftal thans weer over tot de orde van de dag. Bij het sa menstelling van dit verslag was er helaas nog geen programma bekend met be trekking tot de te spelen na-competitie wedstrijden van het eerste zater dagteam. Wel is er natuurlijk nieuws van het jeugdfront. Nadat woesndag 22 april de voorronden zijn gehouden, richten alle blikken zich natuurlijk op de grote finale-avond op woensdag 13 mei. En inmiddels is het grote geheim onthuld, niemand minder dan Joop Hiele zal de ze avond aanwezig zijn om te trachten de penalties te stoppen. Mede door sponsoring van de Verenig de Spaarbanken is het mogelijk deze tot voor kort vast reserve-doelman van het Nederlands elftal naa de Egelshoek in Heiloo te halen. De aanvang van deze finale is gesteld op 19.00 uur, de prijsui treiking vindt plaats om 20.00 uur. Overigens, aan alles is gedacht, want voor diegenen die de belangrijke wedstrijd Ajax - Torino willen zien, bestaat gelegenheid deze wedstrijd op tv in de kantine te volgen. BEVERWIJK - Op vrijdag 8 mei gaat een groep positief denken van start op het adres Raamsveld 59 te Beverwijk tussen 20.00-21.45 uur. In deze cursus houden de deelnemers zich bezig met in zicht verkrijgen in het eigen gedachten- proces: hoe ga je bewuster met je gedachten om en hoe laat je negatieve gedachten eerder los. Inlichtingen: Carli Jimmink, tel. 02510-22591 (9.00-10.00 en 17.00-18.00 uur). "MMWM De Schrijverij heeft zich nog meer als kantoorvakhnadel geprofileerd. HEILOO - Alweer zes jaar bestaat de Schrijverij aan de Heerenweg 140 in het Stationscentrum. Door een interne ver bouwing is een duidelijke profilering als kantoorvakhandel gerealiseerd. Voor in de winkel staan nu de artikelen voor de dagelijkse kantoorbehoeften, papier'voor de schrijfmachine, de prin ter en de kopieermachine, cassettes voor systeemkaarten en diskettes, de disket tes en de ordners en ringbanden. Ook zijn de bureaustoelen, de reken- en schrijfmachines, waaronder de tekstver werkers, voor in de winkel geplaatst. De pennenpresentatie is op dezelfde plaats gebleven en zal binnenkort ook nog uitgebreid worden, daar het exclu sieve merk Waterman aan de collectie is toegevoegd. Achterin de winkel staan nu de wenskaarten. Dit is een ideale plaats. U kunt hier ongestoord uit het grote aanbod uw keuze maken. De foto albums vallen op door hun mooie des sins en staan evenals het fraaie postpapier overzichtelijk in de wand- stelling. Ook de schilder- en hobbyartikelen zijn uitgebreid en hebben een nieuwe plaats gekregen. Op 9 mei is er een demonstra tie Sandy Art", dat is zandschilderen, een techniek, die evenals pergamano, wat in de Schrijverij ruim vertegen woordigd is, door iedereen te doen is. Aan de schildersartikelen zijn o.a. de extra fijne tubes plakkaatverf toege voegd en diverse soorten medium. Als u een cadeau zoekt, kunt u best ook eens bij de Schrijverij te kijken. U zult versteld staan van de keuze. Deze meta morfose van de Schrijverij gaat in de m aand mei gepaard met diverse aanbidin gen. U kunt daar in de advertenties in de Uitkijkpost over lezen. Kortom, een bezoek aan deze intern zo veranderde kantoorvakhandel is zeer de moeite waard.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1