I I ^nts Informatierubriek van de gemeente Heiloo 2 HEILOO O Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur DIE CAMERA VAN 'N MEIER KOMT JE DUUR TE STAAN! <0. Heling strenger aangepakt DE KOPER VAN DE BUIT GAAT NIET VRIJUIT! Raadsvergadering Terinzagelegging reglementen wet persoonsregistraties Verkeersaangelegenheden Vastgestelde verkeersmaatregel: Lege plastic flessen zonder statiegeld kunt u deponeren in de container bij de noordelijke ingang van winkelcentrum t Loo. Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Informatie concept- structuurvisie Heiloo Nieuwe bouwplannen Bijeenkomst Nationaal Epilepsie Fonds 4 4. Jaarvergadering Heiloo 2000 4 Promotie-concert Orpheus K Tuinkeuringen Teenage dance club: steeds groter succes 4 Sluitingsmiddag bij Vereniging van Huisvrouwen Kerkkoren uit Heiloo te beluisteren in Heemskerk Mama's Bad Boys in café Buk Buk Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. PAGINA 4 UITKIJKPOST 6 MEI 1992 Heling is aan de orde van de dag. Het lijkt alsof mensen steeds toleranter worden tegenover dit misdrijf. Daarom wil de overheid dit probleem aanpakken. Mensen maken zich schuldig aan een strafbaar feit, als ze gestolen goederen kopen. Opvallend weinig burgers realiseren zich echter dat niet alleen het vérkopen, maar óók het kopen van de buit heling is. Een zacht prijsje is voor veel mensen voldoende om een oogje dicht te knijpen. Bij de aanschaf van bijvoorbeeld die videorecorder die al zo lang op het verlanglijstje stond. Of die gloednieuwe leren jas, gekocht op de vrije markt, die door zogenaamde brandschade voor een habbekrats van de hand wordt gedaan. Forse boete Door een wetswijziging kan heling nu strenger worden aangepakt. Daders, dus verkopers én kopers van gestolen goederen, komen sneller voor de rechter en riskeren een gevangenisstraf van vier jaar. Of een boete die kan oplopen tot maar liefst honderdduizend gulden. In dat geval kan die goedkoop aangeschafte videorecorder uiteindelijk toch duur komen te staan. Zolang er een markt is voor de heler, wordt ook diefstal aangemoedigd en in stand gehouden, want: zonder steler geen heler. Om deze cirkel te doorbreken moet de aanbieder van gestolen goederen strenger worden aangepakt. Maar de koper moet ook wijzer worden. Want er is natuurlijk altijd een gedupeerde bij heling: degene bij wie de spullen gestolen werden. Publiekscampagne De wetswijziging is een goede aanleiding voor de overheid om meer aandacht te schenken aan heling. Het ministerie van Justitie ondersteunt daarom de bestrijding van heling met een publiekscampagne die bestaat uit een Postbus 51-spot op televisie en een aanvullende publieksfolder. Die folder ligt op het postkantoor en in de bibliotheek. Daarnaast stelt het ministerie voorlichtingsmateriaal beschikbaar. Op verschillende plaatsen in Nederland is hiermee ervaring opgedaan. In Nijmegen startte men een tijd geleden al met de voorlichtingscampagne tegen heling. Politie, justitie en de gemeente gebruikten het voorlichtingsmateriaal om de kennis over, heling te vergroten. Het succes van deze campagne, met de slagzin 'De Koper van de buit gaat niet vrijuit' heeft ertoe geleid dat nu ook andere gemeenten het materiaal kunnen gaan inzetten. De koper van de buit In onze gemeente start binnenkort de voorlichtingscampagne tegen heling. Op het politiebureau zijn folders met informatie verkrijgbaar. En op openbare plaatsen zoals cafés, scholen en bibliotheek hangen posters met bijvoorbeeld de slagzin 'die fiets van een geeltje, komt je duur te staan'. Gericht op iedereen, maar met name op de jeugd. Dat het kopen van gestolen goederen ook strafbaar is, blijkt vooral bij jongeren weinig bekend. De posters waarschuwen ervoor dat een goedkoop jack of een goedkope fiets gestolen kan zijn. Dat koopje is dus strafbaar, al is het nog zo verleidelijk, ledereen kan helpen heling te bestrijden. Door waardevolle spullen goed te merken en bij aangifte van diefstal een goede beschrijving te geven, zodat spullen beter kunnen worden opgespoord. Maar voorkomen van heling door niet in te gaan op een verdacht aanbod is natuurlijk de beste werkwijze. Variant voor gemeenten die heling bestrijden, of gaan bestrijden, door een geïntegreerde aanpak: Samenwerking De duizenden gevallen van heling die jaarlijks door de politie geregistreerd worden, zijn nog maar het topje van de ijsberg. Om heling echt goed te kunnen bestrijden moeten politie, justitie en het gemeentebestuur samenwerken. Strengere controles van opkopers van tweedehands goederen, goud en auto's. Maar ook 'helinggevoelige' lokaties als jeugdhonken, cafe's en koffieshops nauwlettend in de gaten houden. Het gemeentebestuur kan heling terugdringen door bijvoorbeeld op basis van de Algemene Politie Verordening (APV) tijdelijk een café te sluiten, waar veel wordt geheeld. Of die snuffelmarkt, waar al vaker helers zijn betrapt verbieden. Door een goede samenwerking is de kans op succesvolle helingbestrijding uiteindelijk het grootst. Op heling staat 'n gevangenisstraf van maximaal 4 jaar of 'n forse geldboete DAT LEREN JACK VAN 'N JOET KOMT JE DUUR TE STAAN! DE KOPER VAN DE BUrT GAAT NIET VRUUfT! Op heling staat 'n gevangenisstraf van maximaal 4 Jaar of 'n forse geldboete DIE FIETS VAN 'N GEELTJE KOMT JE DUUR TE STAAN! DE KOPER VAN DE BUIT GAAT NIET VRIJUIT! Op heling staat 'n gevangenisstraf van maximaal 4 j of 'n forse geldboete De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 7 mei om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Beëdiging nieuw benoemde raadslid R. Bos. Beëdiging loco-secretarissen. Benoeming van de heer R. Bos in diverse commissies. Vaststelling verkorte notulen van raadsvergaderingen d.d. 6 februari en 12 maart 1992 en vaststelling besluitenlijst van raadsvergadering d.d. 2 april 1992 (notulen en besluitenlijst worden nagezonden). Wijziging reglement van orde voor de raadsvergaderingen. Visie langere termijn SNK. Regionalisering budgetbeheer Besluit Woninggebonden Subsidies. Delegatie afdoen van zaken in kader van voorbereiding en indiening van bouwplannen en verstrekken van geldleningen aan toegelaten instellingen t.b.v. financiering van bouw woonruimten in 1992. Vaststelling voorbereidingsbesluit perceel Holleweg 57 t/m 63 (wordt i.v.m. ontwerptekeningen nagezonden). Vaststelling voorbereidingsbesluit Tulpencroftlaan 2. Vaststelling voorbereidingsbesluit Burenweg 13. Aankoop strookje grond achter woningen Land van Maat 16 t/m 23. Krediet t.b.v. reconstructie fietspad oostzijde Kennemerstraatweg nabij Limmen en herstel bocht in Kanaalweg nabij perceel Kanaalweg 74. Krediet t.b.v. verlaging zgn. kippebruggetje over Egmondervaart in fietspad Het Maalwater. Voorbereidingskrediet t.b.v. reconstructie/herinrichting Bayershoffweg tussen Westerweg en Arklaan. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 7 mei 1992 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis, afdeling Bestuurszaken. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluiten van hun college van 14 april 1992 voor de hieronder vermelde persoonsregistraties reglementen als bedoeld in artikel 19 van de Wet persoonsregistraties zijn vastgesteld 1. Registratie reinigingsrechten. 2. Registratie onroerend goedbelastingen. 3. Registratie grafrechten. 4. Registratie rioolafvoerrecht. 5. Registratie algemene begraafplaats. Het college van burgemeester en wethouders, p/a Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo, is houder van deze registraties. Het beheer van de registraties onder 1 t/m 4 berust bij het hoofd van de Afdeling Financiën. Het beheer van de registratie onder 5 berust bij het hoofd van de Afdeling Groen en Landschap. De reglementen onder 1 t/m 4, alsmede de aanmeldingsformulieren hiervan bij de Registratiekamer liggen ter inzage bij de Afdeling Financiën in het gemeentehuis van Heiloo. Het reglement onder 5 ligt ter inzage bij de Afdeling Groen en Landschap in het gemeentehuis van Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het vaststellen van de volgende verkeersmaatregel: het parkeren te verbieden voor de oostzijde van het gedeelte Holleweg tussen de Vinkenbaan en de Rechte Hondsbosschelaan door het aanbrengen van een gele onderbroken streep op of langs de oostelijke kant van de rijbaan, als bedoeld in artikel 24.1.e. van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990. Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld op de Kroon binnen een termijn van dertig dagen na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Het beroep dient aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht, maar ingediend bij de heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland te Haarlem. f ii i De eerstvolgende vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting vindt plaats op dinsdag 12 mei om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Tijdens het ter perse gaan van deze krant was nog geen agenda bekend. Zoals u in het vorige persbericht heeft kunnen vernemen heeft de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting kennis genomen van de reakties op de visie. Voor de verdere planvorming hecht het college groot belang aan een zorgvuldige afweging van verschillende meningen en opvattingen. Afgelopen week heeft het college een gesprek gehad met het bestuur van de Stichting Heiloo Houden zo! Hierin is een toelichting gegeven op enige achtergronden van de structuurvisie, die bij de stichting niet duidelijk waren. Over een aantal standpunten uit de visie blijft echter verschil van mening bestaan. Binnenkort zal er ook een bijeenkomst plaatsvinden met vertegenwoordigers van de landbouworganisaties. Al deze informatie zal in beschouwing worden genomen bij de bijstelling van het concept. Hierna wordt informatieronde over de visie georganiseerd. Om iedereen hier goed over te informeren zal dit na de zomervakantie, in de maand september of oktober, plaatsvinden. Hierna neemt de gemeenteraad de visie in behandeling. In deze informatierubriek houden wij u op de hoogte over de stand van zaken. Voor vragen en verdere informatie kunt u op het gemeentehuis terecht. Tel: 313 126. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Laan van Zeeman 12a, J.P. Ory - bouw woning met garage. De Ronge 8, Th.J.H. op het Veld - wijzigen en vergroten entree-partij. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 7 mei 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM (beneden), op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). - Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. ALKMAAR - In Nederland hebben on geveer 90.000 mensen in mindere of meerdere mate hinder van epilepsie. Epilepsie brengt naast medische ook vaak sociale problematiek met zich mee. Het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine - stelt zich ten doel het bevorderen van de epilepsie- bestrijding door het verwerven, beheren en verstrekken van geldmiddelen en het geven van voorlichting. De door de stichting bijeengebrachte gelden worden bestemd voor: het bevor deren van de zorg voor epilepsiepatiën- ten zowel in Nederland als elders ter wereld mits de kosten hiervan niet wor den gedekt uit andere bronnen; steun aan wetenschappelijk onderzoek op het terrein van de epilepsiebestrijding; indi viduele steun aan mensen met epilepsie mits deze steun niet elders verkregen kan worden. Deze individuele steun va rieert van bijvoorbeeld een vakantiebij- drage tot aan een vergoeding in aangepast spel- en leermateriaal voor kinderen met epilepsie; het ontwikkelen en op verzoek toezenden van voorlich tingsmateriaal. Om aan deze doelstelling te kunnen beantwoorden wordt jaarlijks de natio nale collecte gehouden. Het daadwerke lijk collecteren steunt op een grote groep vrijwilligers, dus op u. Om de band tussen u (collectant en aspirant collectant) en het Nationaal Epilepsie Fonds te verstevigen en over en weer in formatie uit te wisselen wordt op don derdag 14 mei in cultureel centrum De Vest te Alkmaar een regio-bijeenkomst gehouden van 14.00-16.00 uur. Een ie der is welkom op deze bijeenkomst. Het programma van de middag bestaat uit een inleiding door de districtleider, vertoning van de film 'Epilepsie, een elektrische storm', een voordracht door C.J. Vroon, directeur van het NEF, met als titel 'Het Fonds en de vrijwilliger', en tot slot nogmaals een film: 'Hulp is onmisbaar'. Tussendoor is telkens gele genheid tot het stellen van vragen. HEILOO - Op maandag 11 mei zal in de zaal van Bowlingcentrum Heiloo aan de Kennemerstraatweg de ledenvergade ring van Heiloo 2000 gehouden worden. Deze avond begint om 20.00 uur en is ook voor niet-leden toegankelijk. Naast het huishoudelijke deel van de vergade ring zal om circa 20.30 uur met de aan wezigen worden gediscussieerd over de in voorbereiding zijnde structuurnota. Heiloo 2000 is van mening dat gezien het belang van deze nota veel invloed moet worden toegekend aan hetgeen de burgers van deze nota vinden. Over de wenselijkheid en de omvang van een nieuw te ontwikkelen boulocatie zal via bijvoorbeeld een referendum de burger zijn invloed moeten kunnen uitoefenen. Vooralsnog is Heiloo 2000 van mening dat eerst intensief onderzocht moet worden waar binnen of aan de rand van bestaande bebouwing nieuwe bouw plannen gerealiseerd zouden kunnen worden. Met de bouwmogelijkheden in Ypestein kan dan een beeld worden gekregen van de huidige bouwmogelijkheden. Ook dient de spaarzame ruimte zo goed mo gelijk te worden gebruikt voor de op vang van de eigen woningbehoefte, hetgeen mogelijk een intensivering van woningbouw in de sociale sector met zich mee kan brengen. Over deze en andere zaken willen wij met een ieder van gedachten wisselen. Wij hopen dat vele belangstellenden van deze uitnodiging gebruik maken, zodat Heiloo 2000 voor dit belangrijke onder werp rekening kan houden met wat de burger hiervan vindt. ALKMAAR - Vrijdag 22 mei'geeft mannenkoor Orpheus een gratis promo tieconcert in de Laurentius-kerk aan het Verdronkenoord. Aanvang 20.00 uur. Dit naar aanleiding van de uitgifte van een CD Moebies-Studio uit Santpoort heeft de afgelopen maanden, eveneens in de Laurentius-kerk, van de z.g. Boja- renliederen en Byzantijnse werken in de Slavische taal opnamen gemaakt. Met deze Bojarenliederen heeft Orpheus' een Europese premiere, daar deze wer ken nog niet eerder op plaat of CD zijn vastgelegd. Het bestuur van Orpheus tracht er op vrijdag 22 mei een feestelijk tintje aan te geven en tijdens dit gratis concert zullen ook enkele werken worden gezongen die op de CD zijn vastgelegd. Voor en tij dens de pauze van het promotieconcert is er gelegenheid om deze CD a 25,00, aan uw collectie toe te voegen. HEILOO - Het was deze week weer de eerste keer in dit seizoen dat de vaste commissie voor tuinkeuringen van de KMTP de voortuinen in ons dorp heeft bekeken. Zoals ieder jaar gingen eerst de lekenkeurders op stap. Het zijn er twaalf in getal en zij krijgen ieder een deel van Heiloo toegewezen om de, naar hun oordeel, mooiste tuinen aan te wij zen. De vakkeuring gaat dan de week erop de aangewezen tuinen langs om te beoordelen. Ieder jaar krijgen de lekenkeurders weer een andere wijk aangewezen, zodat er omdat smaken nu eenmaal verschillen steeds andere tuinen aanbod komen. Het is altijd weer leuk om te zien hoe verschillend men over tuinen en tui naanleg denkt. Dit keer was het al heel opvallend. Wij zagen tuinen die nog nooit op de lijst hebben gestaan en dat is het leukste, omdat iedereen dan een kans heeft. Maar het spreekt natuurlijk vanzelf dat, hoe je er ook over denkt, prachtige tui nen blijven, welke lekenkeurder je ook in zo'n wijk zet. Wij wensen u allen nog veel tuinplezier dit seizoen en komen graag nog tweemaal naar de resultaten kijken. HEILOO - Vrijdag 17 april werd er in de Buk Buk een optreden verzorgd door The Guardians voor de tieners in Heiloo en omstreken. Deze Rap-act sloeg enorm aan bij het jonge publiek en het aantal bezoekers was ver boven het toch al hoge gemiddelde van honderd" be zoekers. De data van de volgende Teenage Dance Club avonden zijn: 8 en 29 mei, 12 en 26 juni. De laatste Teenage Dance Club avond zal zijn op 10 juli, omdat we dan de zomerstop tegemoet gaan. Op deze laatste avond willen we iets spectacu lairs voor jullie organiseren: een Tropi cal Dance Party, inclusief exotische drankjes en heerlijke hapjes. Na de zomerstop, in september, willen we met iets geheel nieuws beginnen en daarvoor willen we ook graag jullie ideeën gebruiken. Binnenkort zal er dus een enquête verschijnen en we zouden het zeer op prijs stellen als jullie deze in zouden willen vullen. We hopen jullie allemaal weer te zien op 8 mei, aanvang 19.30 uur, in Buk Buk. De entree prijs (inclusief garderobe) is 3,00. HEILOO - Op woensdag 13 mei besluit de afdeling Heiloo van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen het sei zoen 1991-1992. De middag begint met een wandeling door het Heilooër Bos onder leiding van IVN-gids Jan de Vries, aanvang 13.30 uur bij de Katten- berg. Aansluitend wordt er om 15.00 uur koffie gedronken in het Open Huis, waarna er bingo op het programma staat met leuke prijzen. De kosten be dragen 10 gulden. Opgeven tot uiterlijk 11 mei bij M. van Veen-Bleyenberg, Zeeweg 129, Heiloo, tel. 336861. A r HEEMSKERK - Vrijdag 15 mei wordt er door verschillende koren uit Noord- Kennemerland meegewerkt aan een Meerkorenconcert. Dit concert wordt georganiseerd door het gemengd oude- renkoot De Kleine Muze uit Heemskerk wegens het vijfjarig bestaan. De koren die naast de Kleine Muze voor het voetlicht treden zijn: Het kleinkoor Castricum, het interparochieel dames koor Mater Dei uit Heiloo en het paro chieel herenkoor St. Caecilia eveneens uit Heiloo. Ieder koor zal gedurende ongeveer twintig minuten iets van het ei gen repertoire laten horen. Tot besluit van deze avond zingen alle koren tezamen de canon „Freund- schaft" van L. v. Beethoven en het Chor der Landleute uit het oratorium ,,Die Jahreszeiten" van J. Haydn. De instrumentale begeleiding is toever trouwd aan Anke Buzing-Dijkgraaf. Zij verzorgt wekelijks het orgelspel in o.a. de beide kerken van de RK.parochie in Heiloo. De bindende factor tussen deze vier koren is hun dirigent Piet Vessies uit Heemskerk. Hij zal de gehele avond de leiding hebben. Wilt u dit concert meemaken dan kunt u kaarten a 7,50 aan de zaal verkrij gen, of bij de leden van-de verschillende koren. De zaal is open om 19.45 uur en het concert begint om 20.15 uur in de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan 2 te Heemskerk. j HEILOO - Speciaal voor het bluesmin- nend publiek speelt zaterdag 9 mei de band Mama's Bad Boys in het café van Buk Buk te Heiloo. De aanvang is rond 22.00 uur, de entree bedraagt 5,00. Deze uit Amsterdam komende vier mansformatie heeft al eerder in het café van De Buk gespeeld. Onder de bezie lende leiding van zanger Lamar Chase zullen de bluesritmes weer alle hoeken van het café bereiken. Zoals de naam doet vermoeden, doet de man uit Ame rika, de thuisbasis van de blues. Samen met o.a. gitarist André Duet zal hij met opzwepende gitaarloopjes de tent op z'n kop krijgen. Sinds kort hebben de bandleden besloten de naam van de band te gaan veranderen in de Lamar Chase Band, dus als je deze naam ooit tegen mocht komen, dan weet je over wie we het hebben. In tegenstelling tot eerdere publicaties zal op zondag 10 mei de Birdland goes Buk Buk-party niet doorgaan. Deze is opgeschoven naar een nog nader te be palen datum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4