I Informatierubriek van de gemeente Heiloo voor het nieuwe seizoen Met dvo op vakantie Volksuniversiteit klaar i G| HEILOO ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Schoon Schip Milieutip O Raadsvergadering Huisartsengroep Heiloo telefonisch beter bereikbaar Verleende bouwvergunningen Vergadering Commis sie Algemene Zaken *yc Avondopenstelling afdeling Burgerzaken Verleende collectevergunning Interne verbouwing gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST 24 JUNI 1992 ^HTF Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 2 juli 1992 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Beleids- en beheersinformatieplan. - Vaststelling aanvraag NMP-plus-gelden. - Evaluatie bijstellen verkeersplan. - Verhoging tarieven Het Open Huis en De Beun. - Begroting Volksmuziekschool 1992-1993 alsmede vasstelling lesgelden cursusjaar 1992-1993. - Vaststelling voorbereidingsbesluit Pastoor van Muijenweg 12 (Bruno). - Krediet ontwikkeling bestemmingsplan Station en omgeving. - Krediet vervangen verkeersinstallatie Ewisweg/Ringweg/Zeeweg, Zeeweg/Het Malevoort/De Omloop en Kennemer- straatweg/Kerkelaan - Krediet onderzoek riolering Zuid. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 2 juli 1992 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis, afdeling Bestuurszaken. De huisartsengroep Heiloo is per 15 juni a.s. telefonisch beter bereikbaar: Er is met ingang van die datum een vast nummer voor avond- en weekenddienst 339 669. U wordt dan automatisch doorgeschakeld naar de dienstdoende huisarts. Alleen indien u bij spoedgevallen niemand kunt bereiken, kunt u bellen met de noodlijn 339 596. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Rector Frederiklaan 4, J.C. Leijdër Havenstroom - vergroten woning. De Kloosterhof 92, T.v.d. Stad - bouw dakkapel. Oosterzijweg 42, J.P. Hoedjes - bouw woonhuis met garage/berging. Op de Wieken 3, J. van Nes - uitbreiden woning. Pauwweijdt 5, C. Kraakman - uitbreiden woning. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats op donderdag 25 juni 1992 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: 1. Vaststelling verslagen van de vergaderingen van de commissie van 26 maart en van 8 april 1992. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Beleids- en beheersinformatieplan. 4. Herziening wet openbaarheid van bestuur. 5. Benoeming ambtenaar van de burgelijke stand. 6. Onkostenvergoeding wethouders en gemeentesecretaris. 7. Rondvraag. Op vrijdag 26 juni en vrijdag 3 juJi a.s. zal genoemde afdeling 's-avonds geopend zijn van 18.30 uur tot 19.30 uur voor het aanvragen en afhalen van reisdocumenten. U kunt deze afdeling op genoemde avonden slechts bereiken via de ingang van het oude gemeentehuis aan de Raadhuisweg. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde periode: Nationaal Epilepsie Fonds: 28 juni tot en met 4 juli 1992. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Als gevolg van de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat dient er een kleine interne verbouwing van het gemeentehuis plaats te vinden. Er dient ergens een wand te worden weggehaald en weer ergens anders dient een wand te wordt geplaatst, dit als gevolg van het wijzigen van afdelingen. Er is op 9 juni gestart met de eerste werkzaamheden. De verbouwing zal voor het eind van deze maand zijn afgerond. Gedurende deze periode zult u als bezoeker van het gemeentehuis wat overlast kunnen ondervinden. Bij voorbaat bieden wij u hiervoor onze excuses aan. Vanwege de verbouwing is ook de expositie tijdelijk niet te bezichtigen. De schilderijen worden van de wand gehaald om beschadiging te voorkomen. In de eerste week van juli hopen wij alles weer op de goede plaats te hebben gehangen en kunt u ook weer terecht voor de expositie. Door De Kleine Aarde, postbus 1515280 AD Boxtel Schoon Schip Milieutip Door De Kleine Aarde, Postbus 151, 5280 AD Boxtel (met steun van de Nati onale Postcode Loterij en het Ministerie van VROM) Open Dag voor nieuwe wegen Juni 1992: de maand van de grote kon- ferentie over milieu en duurzame ont wikkeling in Rio de Janeiro. Precies twintig jaar na de vorige VN-milieu- konferentie in Stockholm. Twintig jaar knokken voor een leefbare aarde. Soms met succes. De Rijn is schoner dan toen, de walvissen zijn nog in ons midden en de Zuidpool blijft voorlopig min of meer ongerept. Op andere punten ziet het er minder fraai uit, of hebben we de problemen pas later in de gaten,gekregen. Zure re gen, Tsjernobyl, ozonlaag, broeikas- effekt, afvaltoerisme, tropische regen wouden. Treurnis troef, lijkt het wel. Geen wonder, dat het woordje milieu heel wat mensen zoetjesaan stevig de keel uithangt. De UNCED-bijeenkomst in Rio moet nieuwe wegen openen. Dat lukt ook wel, zelfs als de politici er een potje van zouden maken. Want hoe dan ook, or ganisaties van achtergestelde groepen in de Derde Wereld en milieugroepen heb ben bij het voor-overleg voor Rio veel geleerd. Groeperingen uit "Noord" en "Zuid" denken nu voor het eerst eens samen na over een leefbare wereld voor iedereen. Hoe voorkom je bijvoorbeeld, dat wij nog meer afval dumpen in ontwikkelings-landen? Of dat zij hun natuur verpesten om ónze industrie van grondstoffen te voorzien? En hoe kun nen we het beste van eikaars kennis pro fiteren? Open Dag Ook twintig jaar geleden is de oprich ting van De Kleine Aarde. Dat moet na tuurlijk gevierd worden. De Open Dag die dit jaar op 21 juni gehouden wordt zal dan ook een feestelijke zijn. De Kleine Aarde heeft altijd al bena drukt, dat onze welvaart niet ten koste van anderen en het milieu mag gaan. Daarom doet de organisatie ook ijverig mee aan de landelijke kampagne Werk Samen aan een Schone Wereld van een groot aantal milieugroeperingen. Nu de Noord-Zuid verhouding ineens aktueel is, staat de Open Dag eveneens in dat te ken. Tientallen milieu-, ontwikkelings- en mensenrechten-organisaties zullen u op De Kleine Aarde verwelkomen. Er zijn presentaties van groten als Amnesty International, de Wereldwinkel, Em- maus en het Centrum voor Ontwikke- lings-samenwerking. Maar ook van ver schillende kleinere intitiatieven, elk met hun eigen invalshoek. De Groene Pluim, de kwartaal-milieu- prijs van De Kleine Aarde gaat voor de ze gelegenheid naar koffiebrander Si mon Levelt. Levelt importeert biologi sche koffie van kleine producenten in de Derde Wereld. Een schoolvoorbeeld van gezonde ontwikkelingssamen werking. Amusement is er volop, voor jong en oud. Onder meer zal er een Boliviaanse muziekgroep optreden. Inlichtingen Open Dag: bij De Kleine Aarde: 04116-84921. Informatie over de kampagne Werk Sa men aan een Schone Wereld: Postbus 19199, 1000 GD Amsterdam. Recept van de Week Normandische aardappelschotel Een pittige, Frans gekruide, schotel voor vier personen. De aardappel is een van oorsprong Amerikaans gewas dat veel werd gegeten door Indiaanse vol ken. Maar intussen is hij helemaal inge burgerd in Europa. Biologische aardappels blijken kwalitatief vaak de beste. Rassen als Santé en Texla zijn ook nog redelijk goedkoop. Ingrediënten: 750 g. aardappels 2 stengels prei 1 grote ui 2 teentjes knoflook 4 eetlepels olie 1 Vi dl. water of bouillon zout, peper, marjolein. 150 gram belegen kaas. Boen de aardappels schoon (bij nieuwe aardappels) of schil ze een snijd ze in vrij dikke plakken. Was de prei en snijd hem in ringen. Maak de ui schoon en snijd deze in halve ringen. Snij de kno flook fijn. Verwarm in een pan met dikke bodem de olie en bak hierin de aardappel, prei, ui en knoflook vijf minuten aan. Voeg het water toe, doe de deksel op de pan en laat de aardappels nog 15 tot 20 minuten stoven. Maak het gerecht op smaak met zout, peper en marjolein. Rasp de kaas, strooi die over de aardap pels en laat hem smelten in een gesloten pan. KéNMEM A4RPE OPtH (Th PAG OP P£ X KLEINE Beginselen met betrek king tot de ouderen (resolutie van de V.N.) HEILOO - Onafhankelijkheid: 1Ouderen dienen de beschikking te hebben over voldoende voedsel, wa ter, onderdak, kleding en gezond heidszorg met behulp van inkomen, ondersteuning door familie en ge meenschap en zelfwerkzaamheid. 2. Ouderen dienen de mogelijkheid hebben te werken dan wel toegang te hebben tot andere inkomenver- schaffende activiteiten. 3. Ouderen dienen in staat te wor den gesteld zelf mee te beslissen over het tijdstip en het tempo van beëindiging van hun deelname aan het arbeidsproces. 4. Ouderen dienen toegang te heb ben tot geschikte educatieve en opleidings- programma's. 5. Ouderen dienen te kunnen leven in een veilige omgeving, die kan worden aangepast aan hun persoon lijke voorkeur en verdere omstan digheden. Participatie 7. Ouderen dienen geïntegreerd te blijven in de samenleving, deel te nemen aan de opstelling en de uit voering van gedragslijnen, die rechtstreeks van invloed zijn op hun welzijn, en hun kennis en vaardig heden te kunnen delen met jongere generaties. 8. Ouderen dienen in staat te zijn mogelijkheden te zoeken en te ont wikkelen tot dienstverlening aan de gemeenschap en vrijwilligerswerk te doen op geschikte posities en in overeenstemming met hun interesse en capaciteiten. 9. Ouderen dienen bewegingen en organisaties van ouderen te kunnen oprichten. Zorg 10. Ouderen moeten kunnen reke nen op zorg en bescherming van fa milie en de gemeenschap, overeenkomstig de culturele waar den van hun samenleving. 11Ouderen dienen toegang te heb ben tot hulp van de gezondheids zorg, nodig voor het onderhouden of terugkrijgen van een optimaal ni veau van lichamelijk, geestelijk en, emotioneel welzijn en het voorko men of vertragen van de ontwikke ling van ziektes. 12. Ouderen dienen toegang te heb ben tot sociale en juridische diensten ter versterking van hun zelfstandigheid, bescherming en verzorging. 13. Ouderen dienen in staat te zijn gebruik te maken van institutionele hulp op maat, welke zorgdraagt voor bescherming, rehabilitatie en sociale en mentale stimulansen in een humane en veilige omgeving. 14. Ouderen dienen ten volle te be schikken over hun mensenrechten en hun fundamentele vrijheden, waar ze ook ondergebracht zijn, in elke zorg- of behandelingsintstel- ling, met inbegrip van het volledig respect voor hun waardigheid, ge loof, behoeften en privacy en het recht te beslissen over zaken hun zorg of de kwaliteit van hun leven aangaande. Zelfverwezenlijking 15. Ouderen dienen in de gelegen heid gesteld te worden tot volledige ontwikkeling van hun mogelijkhe den. 16. Ouderen dienen toegang te heb ben tot de educatieve, culturele, geestelijke en recreatieve hulpbron nen van de samenleving. Respect 17. Ouderen dienen veilig te kunnen leven met behoud van hun waardig heid en gevrijwaard van uitbuiting en lichamelijk of geestelijkheid mis handeling. .18. Ouderen dienen rechtvaardig behandeld te worden, onafhanke lijk van leeftijd, geslacht, ras of af komst, handicap of andere status, en gewaardeerd te worden onafhan kelijk van economische bijdrage. Vergeetachtig of dement? HEILOO - Veel mensen, met name ouderen, hebben klachten over ver geetachtigheid. Men ervaart dit als hinderlijk voor zichzelf en voor de naaste omgeving. Vaak wordt ge dacht, dat vergeetachtigheid een te ken is van beginnende dementie. Deze opvatting is vaak onjuist en kan leiden tot grote ongerustheid. De Alzheimer Stichting heeft nu een brochure samengesteld 'Vergeet achtig of dement?', bestemd voor ouderen, die zich zorgen maken over het geheugen van zichzelf of van anderen. Het doel is om de ver schillen duidelijk te maken tussen normale vergeetachtigheid en de mentie en dit zelf na te gaan. In sa menwerking met de Rijksuniversiteit Limburg is de bro chure voorgelegd aan 700 ouderen in Zuid-Limburg. Alle mensen heb ben voor en na het lezen ervan een vragenlijst ingevuld. Hiermee werd nagegaan of de doelstellingen daad werkelijk werden bereikt. Van de mensen, die zich vooraf veel zorgen maakten over mogelijke de mentie is na het lezen van de bro chure 75% in meer of mindere mate, of zelfs helemaal, gerust gesteld. Ook zijn verschillende vra gen gesteld aan de lezers, die hebben geleid tot een verbetering van de inhoud. De brochure 'Vergeetachtig of de ment?' is voor 5,- (incl. porto) te bestellen bij: De Alzheimer Stich ting, Postbus 100, 3980 CC Bunnik (Tel. 03405-96285). Activiteiten Overkerck HEILOO - Maandag 15 juni maak ten de bewoners van verzorgingste huis Overkerck een uitstapje. De bedoeling daarvan was, leuke plek jes te zien in Heiloo, Alkmaar en Akersloot. Het waren de straten waar veel van ons fijne herinnerin gen aan hebben. De belangstelling hiervoor was dan ook groot. Veel buitenpoorters namen deel aan de tocht. Reisburo Schilder B.V. met chauffeur Mark stonden voor ons klaar met de rolstoelbus. Het ver trek was om half twae.„Het .weer was schitterend. We vertrokken njet een volle bus. Er waren voldoende begeleidsters om het iedereen naar de zin te maken. Eerst ging de tocht door de straten van Heiloo. Dwars door Heiloo bracht de bus ons tenslotte naar Alkmaar. Via de Kennemerstraatweg gingen we naar de Heilooër tolweg, richting de Ma re in Alkmaar. Vandaar reden we door naar Motel Akersloot, voor koffie en gebak. We werden door onze chauffeur weer veilig thuis ge bracht. Veel van ons zagen hun ou de vertrouwde omgeving weer terug en genoten daarvan! DRINGEND VERZOEK De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. HEILOO - Voor 1992 zijn door de Stichting vakantie door en voor ouderen' (D.v.O.) wederom 3 va kantie reizen georganiseerd. Als eerste vertrokken, op 6 juni, 48 per sonen voor een 7-daagse reis naar het Franse Lisieux, een plaatsje ge legen in het oostelijk deel van het, tot het hart van Normandië gere kende departement Calvados. Gedurende de vakantie werden 2 hele- en 3 halve dagtochten gemaakt en wel: één dagtocht naar de stad Caen. Na de middag ging het via Bayeux naar de kust van Calvados met haar invasie-stranden van ,D- day' In Arromanches waren op het strand nog de restanten van de kunstmatige invasie-haven te zien, terwijl met een bezoek aan het op de invasie betreikking hebbende mu seum de tocht werd besloten. Bij een tweede dagtocht ,werd de vrese- lijk drukke stad Rouen bereikt mid dels een rit door het voor de stad gelegen 20 km lange industriege bied. Een rondrit door de stad en vervolgens wandelen door de Rue du Gros Horloge. Met de halve dag tochten werden bezoeken gebracht aan de mondaine (en dus dure) Cöte Fleurie met statige badhotels en plaatsjes zoals Deauville, Trouville en het havenstadje Honfleur, waar bij de enorme verschillende in hoog ten van het water door het tij, opvallen. Voorts werd nog een be zoek gebracht aan een stokerij waar van cider van appels de zeer smaak volle calvados, een drank als likeur (17%) of als sterk drank (35%) wordt gebrouwen. Het mooie weer, de vakbekwaam heid van onze chauffeur Piet en de onderlinge verstandhouding van het gezelschap hebben er toe bijgedra gen dat kan worden teruggezien op een prettige en bijzonder geslaagde vakantie. De als reisleider optreden de heer W. Otte, heeft het gezel schap op uiterst prettige manier, deelgenoten gemaakt van de door hem verzamelde kennis van steden, streken, personen en bezienswaar digheden. Gezelligheid en muziek in Het Kruispunt HEILOO - Tijdens de inloopmiddag in 'Het Kruispunt' concerteerde zondag middag een muziekgroep bestaande uit de heer en mevr. Smith met hun zoon Bert, mevr. v.d. Idsert en mevr. Bras. Voor een aandachtig gehoor werden o.a. licht klassieke werken ten gehore gebracht van G.F. Handel, J.A. Hasse, W.A. Mozart, J. Haydn en C.F. Witt. De muziek werd uitgevoerd met o.a. dwarsfluit, piano, altfluit en sopraan- fluit. Deze muziekgroep mag met trots terugzien op deze uitvoering, getuige het spontane, waarderende applaus. In de pauzes ontstonden er, onder het ge not van koffie en thee, geanimeerde gesprekken en was men enthousiast over de uitvoering. In het dankwoord door de organisatie van de inloopmiddagen werd gezegd dat men op deze muziekgroep in de toe komst zeker weer een beroep zal doen. Verder werd de hoop uitgesproken dat ook deze middag voor velen weer een aansporing zal zijn de inloopmiddagen te bezoeken. Zondag a.s. is de laatste van het seizoen en in september zal met nieuw élan weer gestart worden. Daar toe heeft deze middag van muziek ge paard aan gezelligheid en onderling contact zeker bijgedragen. ALKMAAR - Het nieuwe seizoen staat voor de deur en de Volksuniversiteit Alkmaar en omstreken, kortweg g&- noemd de VUA, is er klaar voor. Zojuist is het programmaboekje voor het seizoen 1992/1993 uitgekomen en het VU A-team werkt vanuit de fonkel nieuwe en goed herkenbare behuizing op Kennemerstraatweg 88, Alkmaar, aan een start die, naar men hoopt, het succes van de vorige jaren nog zal over treffen. Het moderne bureau, dat op 19 juni of ficieel geopend wordt door Drs. J. Boehmer, Inspecteur van het voortgezet onderwijs, symboliseert de stijgende lijn die het werk van de Volksuniversiteit sinds enkele jaren laat zien. In het afge lopen seizoen hadden zich zo'n 1.700 cursisten aangemeld en daarmee is de Volksuniversiteit uitgegroeid tot een in stelling die niet meer uit de educatieve secfor van Alkmaar is weg te denken. Het nieuwe programma omvat niet min der dan 140 cursussen, verdeeld over 16 talen en 25 overige vakken. Daarnaast organiseert men 24 lezingen in het tijd vak oktober 1992 tot en met april 1993. In een aantal gevallen is daar ook een excursie aan verbonden, maar het is geenszins een verplichting daaraan deel te nemen. De lezingen en excursies trok ken in het vorige seizoen ruim 1.000 be langstellenden, wat voor de speciale werkgroep binnen de Volksuniversiteit een groot succes genoemd mag worden. De prijzen van zowel de cursussen als de lezingen zijn ook voor de kleinere beurs betaalbaar, ondanks het feit dat de VUA van géén enkele zijde enigerlei subsidie ontvangt. Dat de prijzen toch zo aantrekkelijk kunnen zijn is mogelijk doordat de Volksuniversiteit geheel be langeloos door vrijwilligers wordt geor ganiseerd. Bovendien moet er bij de Volksuniversiteit niets, maar het pro gramma is zó rijk aan mogelijkheden, dat iedereen die wil, er ook in een pretti ge sfeer zijn horizon kan verruimen en daar dus weer zijn voordeel mee kan doen. Bij aanmelding vóór 1 augustus 1992 geldt voor elke cursus van 125,- en meer een korting van 15,- Het nieuwe programma Het programmaboekje is door de oranje-rode kleur van de omslag vrij opvallend. Het is in de afgelopen dagen bij 56 verspreidingspunten in de regio bezorgd, waar het gratis verkrijgbaar is. Zo kunt u voor een exemplaar terecht bij alle bibliotheken en tal van boekwin kels in Alkmaar en wijde omgeving, van Uitgeest tot Schagen. Maar ook kunt u b.v. een boekje afhalen bij de Info winkel en het Cultureel Centrum 'De Vest', in Alkmaar, of bij de Gemeente- Info en de Stichting Ouderenwerk Hei loo ('t Trefpunt) in Heiloo. Dit jaar is Tsjechisch opnieuw in het ta lenpakket opgenomen omdat de ont wikkelingen van de laatste paar jaren in Tsjecho-Slowakije weer tot een favoriet vakantieland hebben gemaakt. Daar naast staan nog een aantal nieuwe cur sussen in het programma, zoals: antiek herkennen, archeologie, bridge, com municatie, Indonesisch koken, klimaat verandering en het milieu, de verfijnde keuken, wijn leren kennen en zelf kle ding maken. Dit is slechts een greep uit het aanbod dat een breed terrein beslaat en daarom ook voor zoveel mensen een keuze mogelijk maakt. Op welk niveau kunt u 'instappen'? Het programmaboekje bevat veel infor matie over de cursussen en lezingen met en zonder excursies van de VUA. Toch kunnen er altijd wel vragen zijn waarop een boekje geen antwoord geeft. Stel dat u niet precies weet welk niveau van b.v. een talencursus u het beste kunt kiezen. Zeker in zo'n geval, maar ook in andere, is het raadzaam een bezoek te brengen aan de Open Dag op zaterdag 29 augustus a.s. in het Cultureel Cen trum 'De Vest'. Bent u die dag verhin derd? Geen probleem want u kunt dan nog even langs komen bij de Informa tiestand van de Volksuniversiteit op za terdag 5 september tijdens de onderwijsmarkt in het winkelhof 't Loo' in Heiloo. Beide dagen van 10-16 uur en tijdens de Open Dag in De Vest is zelfs voor een kinderhoek met oppas gezorgd. Maar natuurlijk kunt u ook altijd het bureau Kennemerstraatweg 88, Alk maar, bellen (072-152069) of op een dinsdag of donderdag tussen 14.00 en 16.00 uur even langs komen. In de perh ode van 31 augustus tot en met 18 sep tember a.s. is er zelfs elke werkdag iemand van 10-16 uur aanwezig om u té woord te staan. Het idee dat de Volksu niversiteit alleen voor ouderen zou zijn; is een totaal verkeerde veronderstelling^ De leeftijd van de cursisten varieert van jong tot oud en de VUA huldigt het principe dat men ouderen niet moet iso leren, maar samen met de jongeren moet laten studeren. Dat houdt hun geest jong! De VUA viert haar derde lustrum. In het komende seizoen bestaat de Volksuniversiteit 15 jaar en het ligt in de bedoeling dat derde lustrum op 20 februari 1993 met alle medewerkers, docenten en cursisten op feestelijke wijze te vieren. ANBO Heiloo HEILOO - Het behartigen van be langen van Ouderen is niet langer alleen een zaak van eigen land. We reldwijd wordt hier aandacht aan geschonken. De Verenigde Naties hebben 1 oktober 1992 tot dag van de Ouderen uitgeroepen. Dit in ver volg op een resolutie, welke eind 1991 door de Algemene Vergade ring van de V.N. is aangenomen en waarin aan de leden wordt aanbevo len de daarin uitgesproken principes over te nemen in hun nationale pro gramma's. Nu het 'Europa zonder grenzen' steeds meer vorm begint te krijgen is het hard nodig, dat de ouderenor- ganisaties hun stem laten horen in Europees verband. Dat gebeurt on der andere door de EURAG, de fe deratie voor de oudere generatie in Europa. Er zijn binnen de E.E.G. zo'n 100 miljoen inwoners, die ou der dan 50 jaar zijn op een totaal van 320 miljoen. 1993 is door de Europese Gemeenschap uitgeroe pen tot 'Het Jaar van de Ouderen en de Solidariteit tussen de Genera ties'. E.e.a. zal aanleiding zijn tot een groot aantal evenementen, ma nifestaties en activiteiten. Wij stel len ons voor u hierover in deze rubriek op de hoogte te houden en u wat nader te informeren over de activiteiten van de Nederlandse ou derenbonden, ook in internationaal verband.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4