Sponsor voor Double Stars HEIl,":^Ü Met de fiets erop uit SCHOON WATER BROODNODIG SIMAVI 300100 giro DVW Jeugd De damesploeg van Double Stars o.l.v. coaches Ciska Hemmekam (staand rechts) en Bert Kostense (staand links). Ponyclub Heiloo Ingezonden Ingezonden Ingezonden TV Het Vennewater De Boscrossers Ingezonden Geslaagden Agrarische school Noord Kennemerland Geslaagden De Sluys Forbo Parade Tannes belooft veel goeds Bodemsanering Hanswijk Solistenavond NHJO Egmonders tegen hoog bouw aan boulevard Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Verdubbeling provinciale weg S16 gereed PAGINA 6 UITKIJKPOST 24 JUNI 1992 *v* v' s, HEILOO - Andermaal was de belang stelling voor de jeugdviswedstrijd over weldigend. Maar liefst 74 kinderen, in leeftijd variërend van enkele tot vijftien jaren, hadden de weg naar de parkeer plaats bij ,De Loet' weten te vinden. Hun fietsen zwaar beladen met viskof- fer of vistas, hengel en schepnet, hun hoofden rood van, spanning. Begrijpe lijk, maar toch jammergenoeg werkten de vissen niet erg mee. Er werd matig gevangen, in totaal kwamen er nog geen 400 visjes boven water (bij de vorige wedstrijd bijna 600). Ook bleven er iets meer vissers zonder vangst dan de afge lopen keer. Uiteindelijk werd in de leef tijdsgroep van 0 tot 10 jaar Bennar Fatta de trotse winnaar met 14 visjes. In de groep van 11-15 jaar won Jan de Wit met maar liefst 57 visjes. Maar ook als je nu nog niets ving, zet je natuurlijk door. De volgende wedstrijd en kans op een revanche is op zaterdag 4 juli. Nader bericht volgt nog! O ja, hier alvast een tip voor die volgende wedstrijd. Wij zien nog teveel kinderen zonder een goed schepnet langs de wa terkant. Toch is zo'n schepnet heel be langrijk, voor als je bijv. een grote brasem vangt. Die kan je aan de dunne lijn maar niet zo uit het water tillen. En al zou dat wel lukken, dan is het voor die vis toch niet zo prettig. Veel kinde ren hebben wel zo'n schepnet thuis. Dus luidt het advies: ,,neem je schepnet mee, je kunt nooit weten!" Uitslagen AKC Heiloo op 19 le Annemarie Apel- 2e Vanessa de Boer Het eerste honkbalteam van Double Stars: tot dusver zeer succesvol. HEILOO juni. Rijb. 1 B. dress, doorn 124 pnt. 123+ pnt. Rijb. 2 LI. dress, le Soraya Groot 125 pnt. Ml. dress, le Renske v. Vliet 125 pnt. Zl. dress. l*e Nicoletta Kanakis 166 pnt. HEILOO - De honk- en softbalselekties van Double Stars Heiloo hebben de steun gekregen van een sponsor. De Stichting Werkgelegenheid Ar beidsmarkt (SWA) heeft beide selekties van nieuwe kleding en tassen voorzien en zal dit en komend seizoen de vereni ging ondersteunen. SWA, een samen werkingsverband van de Industriebon den FNV en CNV en industriële onder nemingen, tracht de werkgelegenheid te bevorderen en heeft inmiddels een vier tal vestigingen in Noord-Holland en Utrecht. Double Stars Heiloo mag zich gelukkig prijzen in de ondersteuning van deze stichting. De honkballers sloe gen het afgelopen weekend een goede slag. Door winst op de Blokes uit Veen- dam wisten zij zich te plaatsen voor de promotiepoule. Centrumgebied HEILOO - De expansiedrang van B&W kent nauwelijks grenzen. Heiloo moet een centrum voor de regio worden, wanneer we de rapporten en informatie van de gemeente goed lezen. Onze win kelcentra zijn te klein, industrieterrei nen moeten er hoog nodig bijkomen en een aantal beschikbare woningen is ont stellend laag. Winkelhof 't Loo vol- doent niet meer aan de eisen en moet drastisch worden uitgebreid onder het mom van Heiloo moet mooier wor den". Dat deze uitbreiding voor de Hei- looër bevolking beslist niet noodzake lijk, laat staan gewenst is, deert onze bestuurders niet. De uitbreiding gaat minstens 50 parkeerplaatsen kosten en vereist een drastische verandering van het wegenplan. Wie mag voor de kosten opdraaien? Als e.e.a. nu noodzakelijk is, dan kan men er wel achter staan. Maar die noodzaak heeft B&W niet aangetoond. Het is bij holle frasen ge bleven. De levensmiddelendetailhandel zou ruimte te kort komen. Maar in Hei loo is de winkelruimte voor dagelijkse levensbehoeften nu reeds groter dan in vergelijkbare plaatsen en ligt al ver bo ven het landelijk gemiddelde. Misschien dat een supermarkt er wat ruimte bij wil hebben, doch dat mag dan niet ten koste van andere winkels in die branche gaan. Dat de winkeliersverenigingen de uit breiding voor de regio wel zien zitten is te begrijpen, maar dat rechtvaardigt nog niet dat het gehele centrum van Heiloo overhoop moet worden gehaald. Is ons centrum nu werkelijk zo aantrek kelijk aan het worden, dat het nodig uit gebreid en vernieuwd moet worden. B&W knopen zich vast aan de uit komsten van wat „gespecialiseerde bu reaus" schrijven en wat „specialisten" van buiten gaan zeggen. Pleit het er niet voor dat ze eerst hun eigen nuchtere ver stand gaan gebruiken alvorens hoge kosten te maken voor experts van bui ten, die in Heiloo alleen maar een klant zien waaraan zij aardig kunnen ver dienen? Het hart van Heiloo moet aantrekkelij ker worden gemaakt. Is het nu nog niet aantrekkelijk genoeg met een kwart van de bezoekers van buiten? Er moeten klaarblijkelijk nog meer mensen van buiten komen, waar laten die hun auto? Welke verkeersoverlast staat ons daar mee niet te wachten? Welke prijzige ver- keersvoorzieningen zullen gemaakt moeten worden? Moeten de gemeente lijke belastingen nog verder worden op geschroefd? Heeft u uw onroerendgoed belastingaanslag al vergeleken met die van het vorige jaar? Maar het gemeente bestuur gaat rustig door. Welke belan gen spelen er nog meer? Akersloot en Limmen zitten al aan de financiële grond, moet dat ook in Heiloo gebeu ren? Nu maar hopen dat de raadsleden hun verstand bijelkaar houden en een streep zetten door die geldverslindende plannen. Stichting Heiloo Houden Zo Onbegrijpelijk HEILOO - Met stijgende verbazing las ik in de Uitkijkpost over de uitbrei dingsplannen van 't Loo. Na de Struk- tuurvisie is dit opnieuw een bewijs, dat óók in Heiloo de projectontwikkelaar en de middenstand in wezen de dienst (gaan) uitmaken. Het is toch overduide lijk, dat vrijwel de gehele bevolking van Heiloo volmaakt tevreden is met de hui dige situatie en geen enkele behoefte heeft aan deze uitbreidingen, die na tuurlijk gepaard zullen gaan met een er nstige toename van de verkeers- en stankoverlast. Op de hoorzitting werd aan dit aspect nauwelijks aandacht besteed, want prognoses wijzen uit, dat de verkeersdrukte op bijv. de Kerkelaan slechts in zeer geringe mate zal toene men'. Gelooft het gemeentebestuur dat echt zelf? Is het grootheidswaanzin of de arrogan tie van de macht om op geen enkele wij ze rekening te houden met de wensen van de bevolking, die graag zo rustig mogelijk van dorp en omgeving wil ge nieten? En wordt het milieu-aspect ver waarloosd? „Stilstand is achteruit gang" was op de hoorzitting de kreet van achter de tafel. Een m.i. zinloze op merking, want er zijn vele situaties denkbaar, waarbij „stilstand" grote voordelen kan hebben. Naam en adres bekend bij de redaktie Heiloo, houden zo HEILOO - Uit de berichtgeving van de Stichting Heiloo houden zo' over de dagelijkse stijging van haar donateurs, kunnen we gelukkig op maken dat heel wat Heilooërs hun hart aan Heiloo heb ben verpand. Het was te wensen dat bij gemeenteraad verkiezingen deze belan grijke gedachten ook zo sterk aanwezig zouden zijn. Het gros van de kiezers brengt haar stem uit zoals zij ook ge wend zijn bij de landelijke verkiezingen omdat nou eenmaal rood, rood is en dat geldt ook voor christelijk of andere par tijen. Het is echter van het allergrootste belang bij gemeenteraad verkiezingen na te gaan wie zich nou echt heeft inge zet voor zaken als het behoud van het dorpsaanzicht van Heiloo. Je kan als partij wel in de krant zetten dat je daar naar streeft maar als je dan bij de eerste raadsvergadering knikt t.a.v. veranderingen zoals de hoek Recht-Schuine Hondsbosschelaan, dan lijkt dat op bedrog. Jammer dat echte gemeente partijen die los van landelijke politieke het gehele jaar op de bres staan voor gemeente belangen zo weinig aandacht krijgen ofwijst de aktie van Heiloo, houden zo, toch op veran deringen. Naam en adres bij redaktie bekend Het eerste damesteam van Het Vennewater, dat zo succesvol was in de kringcompetitie. HEILOO - De kampioenswedstrijden van de Dames Kring werden gehouden op 16 juni jl. in Akersloot. Onder aan voering van Dina Leeuwerke is het le dameskringteam van T.V. Het Venne water, bestaande uit Ria Hoogeslag, Coco Schagen, Els Rijnbeek, Els Tim mens en Lucy Tournier, er in geslaagd voor de 3e keer in successie de titel bin nen te halen. HEILOO - Vanwege het minder goede weer in het zuiden werd de lossing ver plaats van St. Ghislain Hornu naar Minderhout. De laatste vitesse vlucht verliep ondanks de stevige noord oosten wind zeer voorspoedig. Fred Kaandorp en de comb. Molenaar blonken op deze vlucht weer uit. Vitesse kampioen werd de comb. Molenaar. De fondvlucht va naf Bourges werd uitgesteld naar maandag. De uitslag: Fred Kaandorp 1,3, 15, 16, 18. Comb. Molenaar 2, 4,5,6,11,12,13, 14,17,23,29,34. Comb. Oosterveer 7,9,30. Jan Teileman 8,25,26. Rien Meijer 10,35. Sjaak Bakker 19,20,21, 24, 32. Comb. Jan Ranzijn 22. Comb. Groenland Wittebrood 27, 33. Kees van Schooten 28. Henk Lases 31. Vrijdag inkorven jonge duiven, ring- nummers loterijduiven opgeven. De jonge doffers worden apart ingekorfd. HEILOO - Afgelopen zaterdagmiddag 20 juni is er bij F.C.C. 'De Boscrossers' de derde wedstrijd verreden om de recreanten-trophy 1992. Om 14.00 uur kwamen de jongens en meisjes weer aanzetten om zich voor deze wedstrijd in te schrijven. Iedereen had zich goed voorbereid op de komende wedstrijd, ja de jeugd had er zin in. Er waren ruim 20 kinderen aanwezig om tegen elkaar te fietsen, ieder in zijn eigen leeftijd ingedeeld. De spanning was weer volop aanwezig. Het was een prachtig gezicht om deze onervaren crossertjes over de crossbaan te zien fietsen, vele met een fanatieke blik in hun ogen. Deze dag waren er helemaal geen valpartijen en dat betekent dat het vele oefenen op de crossbaan zeker goed te zien was. Iedereen moest weer drie manches rij den en daarna kon de jury de punten weer optellen en werd de einduitslag be kend gemaakt. Elk kind kreeg weer een stukje voor zijn 'opbouwbeker'. De volgende onderde len kunnen zij winnen door weer aan de andere wedstrijdjes mee te doen. Deze zijn op 29 augustus en 17 oktober. De uitslagen van de 3de ronde zijn als volgt: Girls (meisjes) 6 jaar; 1ste Alexandra Wesker. Bij de 7 jarigen; lste Alette Bot, 2de Tanja Houtenbos. Boys (jongens) 5 jaar: lste Walter v. Kuilenburg. Bij de 6 jarigen: lste Sjoerd Bot. Bij de 7 jarigen; lste Tim Blank, 2de Rick Wesker, 2de John Entrop. Bij de 8 jarigen: lste Frank Bakker, 2de Je roen Stuifbergen, 3de Jos Kerssens. Bij de 9 jarigen: lste Menno Mors, 2de Dolf Bot, 3de Cees Hachman. Bij de 10 jarigen: lste Fons Bot. Bij de 11 jari gen: lste Jacco Mors, 2de Martijn Pronk, 3de Alexander v.d. Zee. Voor diegene die het aandurven om met een grotere wedstrijd mee te doen, zij kunnen zich meten met fietscrossers uit héél Noord-Holland op zondag 28 juni, ook bij De Boscrossers op de crossbaan. De inschrijving hiervoor kost 5,- en nog 2,50 voor verzekering K.N.W.U. Aanvang wedstrijd 10.30-11.00 uur. Be schermende kleding en helm verplicht. Informatie bij mevr. E. de Groot, tel. 334661. Toegang gratis. Kippebruggetje HEILOO - Donderdag, 18 juni 1992. Half zes, 's middags. Het is echt Hol lands weer. Stevige wind. Mooie wol kenpartijen. Ik fiets van Egmond aan Zee naar Heiloo, over het fietspad door de polder ,Het Maalwater'. Zwaluwen en grutto's zweven langs mijn oren. Vlak voordat ik de Hoevervaart wil oversteken, kan ik niet verder. De weg is afgezet, omdat het Kippebruggetje is gesloopt. Het hoge Kippebruggetje, dat een uitdaging vormde, om er fietsend overheen te komen. Dat in de winter één van de weinige bruggetjes was, waar je met rechte rug onderdoor kon schaat sen. Was, want het Kippebruggetje is gesloopt, om plaats te maken voor een lagere brug. Senioren uit Heiloo kunnen dan voortaan ook via dit fietspad naar Egmond fietsen. Mopperend keer ik, en fiets ik via de Zeeweg naar Heiloo. Al leen, geen andere fietser te bekennen. En de senioren zoeven voorbij in hun auto's. Dan vraag je je af, waar doe je dit voor? Martin Goossens, 21 jaar, Heiloo. CASTRICUM - Aan onze school zijn dit jaar de volgende kandidaten geslaagd: Limmen: Wouter Bruin, Ma- riska Hageman, Gabriëlla Kaandorp, Kitty Meijer, Aron Mooij, Niels Terluin. Heiloo: Manisha van Dommelen, Tessa Kaandorp, Anne Molenkamp, Cindy v.d. Peet, Jolanda Tehupeiory en Kristel Tournier. Egmond: Femke Klous, Tamara Leve ring, Sander Tromp. De volgende leer lingen hebben hun diploma machinaal melken behaald: Patrick Groen en Den nis Kooijman. ALKMAAR - Afdeling verzorging, H4A: Debby Molenaar te Heiloo. E4C afdeling electrotechniek: Ronnie Peters, Heiloo. M4C afdeling mechanische techniek: Robin Bolten, Heiloo, Eric Hoetjes, Heiloo. HEILOO - Onder formidabele weer somstandigheden is het vierde Forbo Parade Tannes toernooi van start ge gaan. Op het tennispark van TV het Vennewater zijn het afgelopen weekein de onder grote publieke belangstelling weer vele interessante partijen afge werkt. Het eerste weekend van het toer nooi is bewezen dat de nieuwe kunst- grasbanen volledig aan de verwachtin gen van de vele deelnemers voldoen. In de HE-B won de sterke Ron Peters van Douglas Roos van Raadshoven (vo rig jaar finalist HE-C1) met de cijfers 6-2, 6-4. Rutger Derksen zegevierde over Barro Donker. Later in de week worden de overige partijen uit de druk bezette B-schema's afgespeeld. De verwachting is dat de winnaar bij het herenenkelspel in de B van het afgelo pen jaar, Lex Zandbergen, ook dit jaar weer zijn faam zal gaan waarmaken. In de herendubbel is het het illustere duo Mark Limmen en Erik Tuis die het moe ten gaan waarmaken. In het damesen kelspel is Karin Swidde de grote favoriet. In de C2 kategorie verloor Henk Moen verrassend van Dimitri Kuitenbrouwer. Moen, die vorig jaar nog de halve finales in deze categorie bereikte, kwam met de Nederlandse kampioenschappen Mountain-biken nog in de benen net iets te kort. De uit slag was 6-4, 6-1. Rob Tervoort, kon het niet bolwerken tegen de altijd taaie Piet Kaandorp. Na drie uur strijden was de uitslag 4-6, 6-4, 6-1 voor Piet Kaandorp. Dankzij de ondersteuning van een aan tal co-sponsors zoals Makelaardij Vos, van der Meer Oppervlaktetechniek, Jumbo, Simon Levelt en Casio, is de wedstrijdscommissie er tevens is geslaagd een demonstratie A-partij te organiseren. Op zaterdag 27 juni om 16.00 uur zullen de twee top veertigspe lers, Michel van der Sanden en Sander van Gelder het beste van hun kunnen la ten zien. De firma Rucanor zal vanaf vandaag op het park van tennisvereniging het Ven newater een 'service-snelheidsmeter' neerzetten zodat men zich kan meten met de servicesnelheid van Richard Kraijcek. EGMOND - De gevolgen van het feit dat er een bodemverontreiniging is aan getroffen in het plan Hanswijk onder het voormalig schoolgebouw worden hieronder in hoofdlijnen aangegeven. Het was de bedoeling om in dit school gebouw 7 woningen te-realiseren en er vlak naast nog eens twee woningen; in totaal dus 9 woningen. De overe 11 wo ningen kunnen gebouwd worden omdat daar geen bodemverontreiniging is aan getroffen. Het gevolg is dat het schoolgebouw gesloopt moet worden teneinde de ver vuilde grond te kunnen afvoeren. Het is uit stedebouwkundig oogpunt niet lo gisch dit gebouw opnieuw op te bou wen. Er moet derhalve een nieuw stedebouwkundig plan voor dit deel van het plan Hanswijk ontworpen worden. Het gevolg is dat ook de bouw van de dubbele woning niet gestart kan worden o.m. om het te saneren terrein ook van de kant van Hanswijk bereikbaar te houden. Inmiddels heeft het college aan de Raad voorgesteld een voorbereidingsbesluit te nemen voor het te saneren gebied en de woning Herenweg 194. Op 25 juni zal het ontwerp besproken worden. Er zal gestreefd worden om op zo'n kort mo gelijke termijn via een art. 19 procedure het bouwplan te realiseren. Er zal op korte termijn (wanneer duide lijk is over de inpasbaarheid van de wo ning contingenten in het plan) overleg gevoerd moeten worden met Min. van Volkshuisvesting in samenspraak met de WBV over deze contingenten en de verlenging van de termijnen. De financiële gevolgen zijn op dit mo ment nog niet te bepalen. Er zullen eerst kosten gemaakt worden om uit te zoe ken wat er precies aan de hand is en wat de oplossing gaat kosten. ALKMAAR - Vanwege de enthousiaste reacties van vorig jaar, verzorgen leden van het Noordhollands Jeugdorkest weer een solistenavond. Op deze avond laten jonge musici zich van hun solisti sche kant horen. In een ontspannen sfeer worden werken van bekende en onbekende componisten, waaronder le den van het orkest, ten gehore gebracht. Gespeeld worden o.a. werken van Bar- tok, Shostakovich en Woerdeman. De solistenavond vindt plaats op 4 juli in de Remonstrantse kerk, Fnidsen 37 te Alk maar. Aanvang 20.00 uur, entree 2,50. EMOND - De hoorzitting over het ont- werpbestemmingsplan heeft de gemoe deren aardig in beweging gebracht. De stedebouwkundigen mevrouw Zeven bergen en de heer Dielemans kregen dan ook het nodig over zich heen. Het uitgangspunt was het brokkelige beeld dat de boulevard nu heeft een vi sueel ruimtelijk beeld te geven, hierin moet de sterflat een centrale plaats inne men omdat deze er nu eenmaal staat. Men wil het gedeelte tussen Noord en Zuid attraktief maken die een wande ling mogelijk maken. Voor de sterflat denkt men aan een strand afgang door het creëeren van paviljoens e.d. wil men hier een attraktieve ruimte van maken. Waar de toerist zich kan vermaken. Een boekensteun effekt moet het begin en het einde van de boulevard duidelijk af bakenen. De heer Dielemans vindt dat de hoogte van de gebouwen tussen ster flat en vuurtoren passend zijn en zou zo iets aan de noordkant ook graag zien. Goothoogten van vijftien meter en bouwhoogten van 19 meter, voor 50% van de gevel mag het college vrijstelling geven om het beeld wat te verle vendigen. En juist om deze hoogten maakten de Egmonders zich kwaad. Mevrouw Ka- ger (een bewoner) vroeg zich af voor wie deze massale planning eigenlijk bedoeld is, zij vindt het een onzalig plan. Ver volgens droeg zij de boulevardblues voor en besloot met de woorden: ,Dit bestemmingsplan is een ontstem mingsplan'. Mevrouw Margriet Boeker sprak namens de Stichting Hart voor Egmond: ,Wij missen de historische di mensie, een cultuur historische analyse ontbreekt'. Mevrouw Boeker wees op de lelijke achterkanten van de gebou wen, brandtrappen, blinde muren enz. Ook het gebied rond de vuurtoren mag wegens Hart voor Egmond niet be bouwd worden. Zij willen aflopende bouwhoogten vanaf de ster flat, die zij een planologische misser van het eerste plan noemen. Mevrouw Pelser, bewoonster van het op de monumentenlijst geplaatste pand „de gevederde kikker", een huis dat men wil verplaatsen, merkte op dat zij zoveel complimenten over haar huis kreeg, „Over de sterflat heb ik zoiets nog nooit gehoord". Mevrouw Boden- staff wees er op dat de bewoners van de Prinses Marijkestraat door de hoge be bouwing worden afgesloten van licht en lucht en men last zal krijgen van tre- kwinden. „Wij zien niets in zo'n groot se aanpak". De eigenaar van Zeezicht, een pand van het begin van deze eeuw zei: „Laten we gezelligheid creëeren aan de boulevard". De heer Dieleman pro beerde zijn gehoor duidelijk te maken dat het allemaal wel meevalt. „Het wordt niet zo hoog als de ster flat. Denk aan een huis met drie verdiepingen en tel daar maar twee verdiepingen bij". HEILOO - De spectaculaire groei van het Nederlandse fietsenpark, tot op het ogenblik circa vijftien miljoen stuks, en het steeds intensiever wordende gebruik van de fiets is voor een belangrijk deel te danken aan de rol die dit vervoermid del in de vrije tijd is gaan spelen. Re creatief of toeristisch fietsen is 'in' en het aantal mensen dat er op de fiets op uittrekt neemt nog steeds toe. Dat is niet verwonderlijk, want fietsen is sportief en ontspannend en dan ook nog milieu vriendelijk. Dat laatste blijkt steeds meer gewicht in de schaal te leggen. Men wil ook in de vrije tijd actief zijn, en dat wordt vaak in verband gebracht met de behoefte aan beweging. De fiets is daarvoor een voor de hand liggend hulpmiddel: bezig zijn en inspanning le veren. Fietsen is gezond en goed voor je conditie. Daar is iedere arts het over eens. Om te fietsen, verkeren de Neder landers in een gunstige positie. Neder land is een echt fietsland met weinig hoogteverschillen, een gevarieerd land schap en een zeer uitgebreid net van fietspaden. Ook de kleinschaligheid werkt het fietsgebruik in de hand. De afstanden zijn relatief klein en je komt snel van de ene plaats naar de andere. Een ommetje of een lange tocht Voor recreatief fietsen zijn de mogelijk heden legio, of het nu gaat om een om metje -een uurtje fietsen- of een lange tocht waar je een of meer dagen voor moet uittrekken. Een jaar of tien gele den was de gemiddelde lengte van een recreatieve' fietstocht zo'n kilometer of vijfentwintig. Op het ogenblik ligt dat gemiddelde op veertig kilometer. Dat is vooral veroorzaakt door de fiets zelf, die lichter in gewicht is geworden en steeds meer is voorzien van versnellin gen. Dat maakt dat je veel sneller voor uit komt en dan betekent vijfentwintig kilometer een goed uurtje fietsen. Op merkelijk is -en dat wordt vaak onvol doende onderkend- dat ook in de buurt van de grote steden en grote bevolking sconcentraties heel vaak zeer aantrekke lijke fietsgebieden liggen, die snel zijn te bereiken. Je bent dan meteen uit de drukte en de dagelijkse beslommerin gen. Echt iets voor een mooie zomera vond. Je bent er dan helemaal uit. Er zijn natuurlijk ook heel specifieke fiets gebieden die ook landelijk zeer in trek zijn. Drenthe afficheert zich graag als de fietsprovincie van Nederland, maar ook Noord-Brabant en Gelderland (en dan vooral de Veluwe) gooien hoge ogen. Ook de Waddeneilanden zijn wat dit betreft mooie en rustige fietsgebie den. Eigenlijk heeft iedere provincie wel zijn aantrekkelijke fietsgebieden, die de moeite waard zijn. In al deze gebieden zijn fietsroutes uitgezet. In totaal kent ons land ruim duizend uitgezette, in kaart gebrachte en beschreven fietsrou tes. Een deel van deze routes zijn ook bewegwijzerd en dit aantal neemt ieder jaar toe. Bij de V.V.V.-kantoren kan over de fietsroutes in de omgeving in formatie worden verkregen. Heel veel fietsroutes zijn ook te vinden in de serie 'Fietsen indie door de ANWB en stichting: fiets! wordt uitgegeven. In ie der deeltje twintig fietsroutes voor een bepaald gebied. Heel Nederland komt in deze serie aan bod. Lange afstandsfietsroute. Omdat het fietsen tegenwoordig zo comfortabel gaat, is ook de behoefte aan lange fietstochten toegenomen. Een aantal dagen achter elkaar Nederland doorkruisen. Zo is er een lange af standsroute langs de Noordzeekust van Den Helder tot aan de Franse grens en ook een tocht dwars door Nederland van Den Haag naar Enschede. Geheel Nederland en een deel van Vlaanderen is opgenomen in een lange afstandsfiets- róute van ruim vijfduizend kilometer. Je kunt op iedere gewenste plaats op de ze route 'instappen' en dan fietsen zo lang als je wilt. Deze route wordt uitvoerig beschreven in een tweedelige uitgave 'Lange Afstand Fietsroutes' met afzonderlijke kaarten, waarop de route is ingetekend. Verkrijgbaar bij de boekhandel. Dicht bij de natuur Nederland is rijk aan grote en kleine na tuurgebieden, die voor een belangrijk deel verboden zijn voor gemotoriseerd vervoer. Op de fiets mag je je daar wel verplaatsen en je komt dan sneller voor uit dan lopend. Je bent in die gebieden dicht bij de natuur en je kunt genieten van rust en stilte. Er is ook veel te zien aan landschappelijke variatie, flora en fauna. Overal vind je dit soort gebie den, waaronder veel bekende trek pleisters zoals het natuurpark De Hoge Veluwe, waar voor bezoekers een groot aantal witte fietsen gratis ter beschik king staat. In Noord-Holland vind je zo het Noordhollands Duinreservaat en de Kennemerduinen, in Noord-Brabant de Loonse en Drunense duinen, in Drenthe het Dwingelderveld en ga zo maar door. Ook minder bekende natuurgebieden zoals De Weerribben in de kop van Overijssel of de Meinweg in Limburg zijn per fiets te doen. Het is misschien vreemd, maar heel veel Nederlanders weten niet dat in eigen land zoveel boei ende natuurgebieden te vinden zijn. Goed voor verrassings- en ontdekkings tochten op de fiets. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 4 juli: Kook-verkoop in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar van 10.00-14.00 uur. De opbrengst gaat naar projecten in Indonesië en Brazilië. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, 'te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Openbare bibliotheek Vanaf 24 juni staan er op de thematoren (voor in de bibliotheek) materialen over 'Middeleeuwen en renaissance'. De ge toonde materialen kunnen direct wor den geleend. Poppentheater Dibbes Tot en met zaterdag 4 juli is er iedere woensdag en zaterdag een poppen- voorstelling. Aanvang telkens om 14.30 uur, entree 5,00. Poppentheater Dib bes, Wilhelminaplein 3, Akersloot. In lichtingen/reserveringen 02513-13447 Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 5 juli: expositie 'Het stadspark; van pleziertuin naar ecolo gisch groen', in het Stedelijk Museum Alkmaar, Doelenstraat 5; openingstij den: dinsdag tot en met vrijdag 10.00- 17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. WAO/AAW Belangenvereniging Zaterdag 27 juni: grote rommelmarkt in het gebouw aan de Pastoor van Muijen- weg-14, aanvang 9.00 uur. De opbrengst is bedoeld voor de aanschaf van een computer. Heeft u overtollige huisraad en andere spulletjes, dan kunt u deze beschikbaar stellen via tel. 331840, 334861 of 02206-3525. Iedere maandag houdt de WAO/AAW Belangenvereniging Heiloo en omstre ken een soosochtend in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo vanaf 9.00- 12.00 uur met gelegenheid tot biljarten, kaarten en rummycup spelen. Koffiecontact Elke zondag van 14.00-16.00 uur en el ke dinsdag van 10.00-11.30 uur koffie contact in het ontmoetingscentrum aan de Maas Geesteranusweg 2 te Heiloo. Geboden worden sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. In lichtingen: 331668, 331536 of 332364. Rommelmarkt muziekverenigingen In oktober houden de muziekverenigin gen FSH, Caecilia en Nijenburg weer hun jaarlijkse rommelmarkt. De inza meling van goederen hiervoor is van start gegaan. Bel 334955 (dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur) of 331783 (werkdagen na 12.30 uur) en de goede ren worden de eerst volgende zaterdag bij u opgehaald. Galerie Artique In de maand juni is er in Galerie Arti que, Karei de Grootelaan 4 te Bergen, een expositie van moderne aquarellen van Arno van Leeuwen te zien tijdens de openingstijden: maandag 13.00- 18.00, dinsdag-vrijdag 10.00-18.00 en zaterdag 10.00-17.00 uur. Expositie Jaap Hillenius Tot en met 23 augustus is een over zichtstentoonstelling van het werk van Jaap Hillenius te zien in de Oude Ursu- lakerk te Warmenhuizen, dagelijks tus sen 13.00-17.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 5 juli is in Galerie Dijk 1, Dijk 1 te Alkmaar werk te zien van Aaf- ke Kelly (olieverf op papier). Ope ningstijden: donderdag-zaterdag 12.00- 17.00 uur; zondag 14.00-17.00 uur. Oud papier actie Limmen Zaterdag 27 juni: basisscholen De Dus- selhoek en de Corneliusschool zamelen papier in aan de oostkant van Limmen. Gebedsdag voor de vrede Zaterdag 27 juni: gebedsdag voor de vrede, georganiseerd door het comité Medjugorje in kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood, speciaal voor de vrede in Joe goslavië. Programma: 11.00 uur rozen krans; 12.30-14.00 uur pauze; 14.00 uur kruiswegoefening en -verering; 15.00 uur mis. Inlichtingen: 072-114092 of 02205-3101. Consert leerlingen conservatorium Woensdag 24 juni: concert door ein dexamenkandidaten van het conserva torium Alkmaar in de grote zaal van De Vest, aanvang 20.15 uur, toegang gratis. Toerclub Le Champion Zondag 28 juni: toertocht de 100 van Zaanstad: rit zonder stoplichten. Ver trek tussen 9.00-13.00 uur vanuit club huis Mozamo (achter NS-station Koog aan de Zaan). Inlichtingen: 02510- 35910. UITGEEST - Eind juni 1992 zal de ver dubbeling van provinciale weg S16 in de gemeente Uitgeest opgeleverd worden. Hiermee is de weg vanaf Wormerveer tot rijksweg A9 in Uitgeest geheel twee- baans uitgevoerd. Tot de verdubbeling van de SI6 tussen de aansluiting met provincialeweg S12 in Wormerveer en Rijksweg A9 in Uitgeest is destijds besloten om de relatie tussen de Zaanstreek en de IJmond te verbeteren. SIMAVI heeft uw steun nodig, voor medische projekten in ontwikkelings landen. Dit jaar staat de drinkwater-voorziening centraal. Uw hulp is onmisbaar. Het is "uw geld voor hun leven". VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Spruitenbosstraat 6, 2012 LK Haarlem

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6