o I I ^Nïf Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Raadhuisplein! Postbus! 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Stand van zaken plannen Centrum Heiloo I ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Bedrijventerrein De Oude Werf Nieuw bouwplan lepziekte vraagt ook dit jaar weer aandacht Verleende bouwvergunningen RECTIFICATIE Nieuw bouwplan Sluiting GFT-infolijn Botulisme, hou het in de gaten! Burgerlijke stand gemeente Heiloo Commissie Financiën en Personeelszaken Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting UITKIJKPOST 8 JULI 1992 PAGINA 4 Op 16 juni jl. heeft de gemeente een informatie-avond gehouden over de plannen voor een herziening van het centrumgebied van onze gemeente. Het gaat hier niet om de gemeentelijke struktuurvisie die is be doeld als beleidskader voor de hele ge meente, maar om een apart plan ten aanzien van winkelhof 't Loo en omgeving. Een groot aantal belangstellenden heeft op genoemde avond kennis kunnen nemen van deze plannen en de redenen die er aan ten grondslag liggen. Ook vond er een levendi ge discussie plaats over verschillende on derdelen van het plan, met name de vraag hoe de verkeersafwikkeling het beste kan worden geregeld en de vraag of een uitbrei ding van het winkeloppervlak nu wel nodig eri wenselijk is. Wij kunnen ons voorstellen d,at bij een aan tal betrokkenen of belangstellenden nog be hoefte bestaat aan een nadere toelichting op het plan of specifieke onderdelen daar van. Het plan met toelichting ligt daarom va naf heden voor een ieder op het gemeentehuis ter inzage ('s morgens van 8.00 - 12.30 uur en 's middags van 13.30 - 15.00 uur). Ook willen wij degenen die met een lid van ons college of één van onze medewerkers nog eens nader over het plan van gedachten willen wisselen daartoe de gelegenheid geven. Dit kan plaatsvinden op donderdag 9 juli 1992 van 9.00-12.00 uur in het gemeentehuis. Om wachttijden te voorkomen, verzoeken wij u vooraf een afspraak te maken voor de ze ochtend (mevr. I. Hoeksema, tel. 313288) Wij benadrukken hierbij nog eens dat gedu rende een periode van twee maanden de gelegenheid bestaat opmerkingen over het plan schriftelijk aan ons college kenbaar te maken. Deze periode loopt van 15 juni tot en met 15 augustus 1992. De reakties zul len wij laten meewegen bij de verdere besluitvorming over het plan. Deze besluit vorming (achtereenvolgens college, raad scommissies en raad) is in de loop van het najaar gepland. Het plan is reeds gepubliceerd in de Uitkijk post van 17 juni jl. Burgemeester en wethouders van Heiloo Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat met ingang van 9 juli 1992 gedurende een termijn van 14 dagen op de afdeling VROM tussen 8.00 en 12.30 uur ter inzage ligt het ontwerp van de 2e partiële herziening van de uitwerking Bedrij venterrein van het bestemmingsplan 'Zuid- Oost I'. De herziening heeft betrekking op het mo gelijk maken van een extra bluswatervoor ziening voor het bedrijventerrein door het verlengen van de bestaande waterpartij aan de oostzijde in noordelijke richting. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen het ontwerp schrif telijk bij het college bezwaren indienen. Het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo heeft het voornemen om aan E.W. Schelhaas te Heiloo met toepas sing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan, ver gunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning De Blinkenlaan 4. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 9 ju li 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefo nische afspraak nr. 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Heiloo kenmerkt zich door een omvangrijk en fraai bomenbestand. Een niet onbelang rijk deel, ca. 25 daarvan bestaat uit lep; een zeker in de kuststreken zeer waardevol le, fraaie en op oudere leeftijd monumentale boom. Helaas is deze boomsoort bevattelijk voor de 'Dutch Elm Disease' ofwel de lepziekte. Deze schimmelziekte kan sterk om zich heen grijpen en hele lepenbestanden ver nietigen. Door het aanhoudende droge en warme weer van de afgelopen maanden steekt deze ziekte ook in Heiloo weer zijn kop op. De ziekte wordt verspreid door de lepespintkever die de sporen van de schim mel overbrengt. De schimmel ontwikkelt zich in de boom en sluit de vaatbundels af, waardoor er geen transport van vocht en voedingsstoffen meer mogelijk is. Hierdoor verdroogt de boom en sterft af. Dit is het eerst waarneembaar bovenin de boom waar enkele topblaadjes geel worden en afster ven; vrij snel daarna sterven hele takken af en uiteindelijk sterft de gehele boom af. Hoewel de ziekte aan het begin van deze eeuw zich het eerst manifesteerde in de hollandse iep, vandaar de naam Dutch Elm Disease, heeft met name in de laatste tien tallen jaren 'de ziekte desastreus om zich heen gegrepen. Als antwoord op de ziekte zijn een aantal min of meer resistente soor ten Iepen ontwikkeld, welke steeds meer worden toegepast. Een afdoende bestrijding van de lepziekte is tot dusverre niet gevonden. Door injecteren van monumentale iepen met bestrij dingsmiddelen of schimmels is het mogelijk gezonde iepen gezond te houden, maar de ze behandeling is erg kostbaar, moet soms meerdere malen per jaar worden herhaald en biedt geen afdoende zekerheid. De eni ge bestrijding van de lepziekte is door zoge naamde sanitaire maatregelen, d.w.z. zieke bomen zo snel als mogelijk verwijderen en vernietigen. Hierdoor wordt de verdere ver spreiding tegengegaan. Ook opslag van ie pehout is uit den boze, omdat hierin de iepespintkever haar eieren legt en over wintert. Het moge duidelijk zijn dat voor de instand houding van het lepenbestand in Heiloo het van groot belang is de infectiehaarden op te sporen en te verwijderen. Bij constatering van lepziekte bij particuliere bomen, zal de eigenaar gevraagd worden een afstandsver klaring te ondertekenen. Door de gemeente zal dan zorg worden gedragen voor een zo snel mogelijke verwijdering en vernietiging van de zieke bomen. Wij vragen u dan ook met nadruk alert te zijn op het voorkomen van lepziekte, geen iepehout op te slaan of als open haard hout te gebruiken en eventueel uw medewerking te verlenen bij het verwijderen van aange taste bomen. Informatie over deze werkzaamheden zijn te verkrijgen bij de afdeling Groen en Land schap, tel.nr. 313 234. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen verleend: De Wagenmaker 10, D. Heijne: bouw be drijfsruimte. De Wagenmaker 8 en 8a, R. Min B.V.: bouw bedrijfsruimte. Westerweg 17, J.A. Janken: bouw dakkapel. De Blinkenlaan 24, H. van Kuijk: bouw dakkapel. Vredenoord 179, P.A. Hoebe: bouw dakkapel Kennemerstraatweg 97, ABN-AMRObank: veranderen bankgebouw. Kennemerstraatweg 316, S. Jovanovic: ver groten werkplaats. Het Zandstuk 78, R. Nanne: plaatsen uitbouw. Pijlemeeth 5, F.J. Koenis: vergroten woning. De Wagenmaker 12, R.G.J. Kaandorp: bouw bedrijfsruimte. Deze bouwvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefo nische afspraak). Degene, die de bouwvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden be gonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo voor de bouw van 10 sociale huurwoningen, na sloop van de 4 huurwoningen aan de Holleweg 57 tot en met 63. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 9 juli gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (bij voorkeur na telefonische af spraak). Op andere tijden uitsluitend na te lefonische afspraak, tel.nr. 313121. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De GFT-infolijn (313 133) zal per heden af gesloten worden. Dit geldt tevens voor het doorkiesnummer 313 209. Informatie over reinigingsactiviteiten kunt u vanaf heden verkrijgen via het volgende telefoonnummer: 313 203. Botulisme is een vorm van voedselvergifti ging, waaraan vooral watervogels en vissen doodgaan. De vergiftiging wordt veroorzaakt door de bacterie Clostridium botulinum. De ze bacterie produceert onder 'gunstige om standigheden' een gif dat bij besmette dieren verlammingsverschijnselen veroor zaakt. Uiteindelijk worden de ademha lingsspieren aangetast, waarna het dier door verstikking sterft. Botulisme verspreidt zich snel via besmette dode dieren. Vooral kadavers van vogels of vissen in ondiep stilstaand water, dat bij warm weer snel wordt opgewarmd, zijn een besmettingsbron. De dieren krijgen botu lisme door het eten van weefseldiertjes van, of vliegenlarven afkomstig uit, dode besmet te dieren. Het gif wordt ook wel rechtstreeks uit de bodem opgenomen samen met voed- seldeeltjes. Zieke (water)vogels herkent men aan ver lammingsverschijnselen aan kop, nek, vleu gels en poten. Typen botulisme Er zijn verschillende soorten botulisme. Een aantal typen is gevaarlijk voor mensen, maar komen tegenwoordig gelukkig zelden voor. Het type dat in nederland het meest voorkomt treft in hoofdzaak vogels en vis sen. Het laten liggen van besmette dode dieren verhoogt het risico op het ontstaan van ook voor de mens gevaarlijke typen bo tulisme. Hoewel de in Noord-Holland meest voorkomende vorm van botulisme voor men sen in principe ongevaarlijk is, is het om hy giënische redenen toch aan te raden voorzichtig te zijn met zwemmen en surfen in water waarin dode dieren liggen. Elke dode watervogel of vis kan een bron van besmetting worden en moet daarom snel en hygiënisch worden opgeruimd, ledereen kan daarbij helpen. Dit kunt u als volgt doen: - waarschuw als u dode dieren ziet (of dieren met verlammingsverschijnselen) in ieder geval zo snel mogelijk de gemeente, tel.nr. 313 234. Deze zorgt dan voor een snelle verwijdering; - geef de dode dieren nooit met de vuilnis man mee en begraaf ze ook niet; - zieke dieren kunt u ook naar een dierenarts brengen; - 'pak de dieren niet met blote handen op, maar doe bijvoorbeeld een plastic zak om uw handen; - voeder in voorjaar en zomer de water vogels niet. Hierdoor wordt het ontstaan van concentraties van vogels voorkomen. De natuur zal u dankbaar zijn voor uw me dewerking. Informatie tot en met 2 juli 1992 Geboorten Martijn T.B., zoon van Mol, Cornelis G.H. en Van Schagen, M.C. Tiemen L., zoon van De By, Marcus H. en Neuhuijs, Genoveva, M.M. Geeske, dochter van Jeltsema, Johannes H. en Coebergh, Brigitte C.H.M. Vincent, zoon van Admiraal, Willem J. en Sengers, Yvonne J.M. Wilhelmus, J.M., zoon van Van Schooten, Wilhelmus J. en Molenaar, Alida. Romy E., dochter van Schouten, Nicolaas G. en De Boer, Cornelia M. Seh, zoon van Groefsema, Cornelis J.A. en Verwer, Esther W.G. Martijn H.J., zoon van Slok, Michiel J.A. en Uittenbogaard, Dorine W. Jurjen B., zoon van Van der Bijl, Martinus P. en Bakker, Saskia C. Merel, dochter van Laagland, Popke J. en Van Eijkeren, Marijke E. Rody L., zoon van Koopman, Klaas en Smit, Jeanette. Saskia, dochter van Liefting, Theodorus J. en Udo, Christine. Ralph M., zoon van Walsarie, Huib A. en Morsch, Elisabeth M.C. Elders geboren Suzanne, dochter van Breed, Antonius F.C. en De Vfies, Margriet. Benthe J., dochter van Stam, Cornelis W. en Moolhuijsen, An na C. Bianca M., dochter van Meijering, Marcelinus J. en Van Schalkwijk, Jacoba C.M. Daisy, dochter van Mooij, Nicolaas A.M. en Ooijevaar, Jacoba M. Timo F., zoon van Lesterhuis, Menno en Hoefmans, Ingrid P.C. Huwelijksaangiften Zoon, Johannes C. en Van den Nouwland, Alexandra J. Manshande, Eduard A.M. en Groeneveld, Alida C.C. Westerbos, Leonardus A. en Knikman, Judith. De Wit, Menno F.N. en Garbers, Bettina. Hiemstra, Hessel en Boxman, Janna N. Haker, Ronaldus A.M. en Zwitselaar, Pa tricia. Van Tussenbroek, Bartus en Van der Star re, Saskia E. Baars, Marcellinus G.J. en Valkering, Maria J. Hekkema, Jan G. en Prins, Margriet H. Wessels, Freerk en Hopman, Wilhelmina J. Van der Mark, Ronald M. en De Sain, Maria J. Roozing, Gerardus P. en Van Diepen, Elisa beth C.L. Overlijden Haartman, Franciscus. Boon, Jan. Nuijens, Agatha, weduwe van Liefting. Elders overleden Kompier, Ferdinand F. Denneman, Hermanus C. Boerma, Annegien A. weduwe van De Waal Malefijt. Schutte, Carolina E.M. echtgenote van Groenveld. Kuijt, Ermpje K. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelsza ken vindt plaats op donderdag 11 juni om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeen tehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Notulen van de vergadering van 11 juni 1992. 2. Ingekomen stukken en mededelingen: a. stand van zaken reorganisatie; b. tussentijdse rapportage over stand van zaken jaarschijf 1992 van het meerjarenbeleidsplan; c. informatie over veiligheidsvoorschriften voor groenvoorzieners; d. verslag financieel toezicht provincie op gemeentebesturen en gemeenschap pelijke regelingen; e. bepalen datum behandeling gemeente rekening 1991 (voorstel is 27-8-1992); f. staat f (liquiditeitspositie) juli 1992. 3. Regiozaken: a. mededelingen over besluiten van het dagelijks bestuur van het Samenwer kingsverband N-Kennemerland (SNK); b. jaarverslag/jaarrekeningen 1991 van Werkvoorzieningsschap Noord- Kennemerland. 4. Al of niet terugbetalen omzetbelasting op bouwterrein (onder voorbehoud i.v.m. colle gebehandeling op 7-7-1992). 5. Krediet onderkomens groen en land schap. 6. Krediet aanpassing brandweerkazerne aan eisen wet ARBO. 7. Begrotingswijzigingen: a. krediet aanschaf meubilair Benedictus- school ad f 39.640,- t.l.v. reserves; b. krediet herstellen schade 1991 aan RK-basisscholen ad f 7.894,43 t.l.v. reserves. 8. Grondprijsberekening uitwerkingsplan Zuid-Oost II (onder voorbehoud i.v.m. colle gebehandeling op 7-7-1992). 9. Wijziging verordening verlenen gemeen tegarantie op woninghypotheken. 10.Rondvraag. De eerstvolgende vergadering van de com missie voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting vindt plaats op dinsdag 14 juli 1992 om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan o.a. de volgende pun ten - voorbereidingsbesluit Stationsomgeving; - uitbreiding kinderdagverblijf De Vijfhoek aan het Vierkant. Schuine Hondbosschelaan

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4