l Nieuws voor 55plussers Schoon Schip Milieutip REUMA DESfWEPIJN l L Zelfverdediging voor vrouwen Feestavond in De Loet Leer Pools Pergamano: creatief met perkament Uitstapje UW Eucharistieviering Ontspannen bewegen Cursus poppen maken Keurders kiezen mooiste tuin Bloemschikken door 55-plussers Accommodatiewensen ouderenbonden Heiloo Oude (linnen) rijbewijzen vervallen op 1 oktober 1992 Door De Kleine Aaide, postbus 151, 5280 AD Boxtel Trip-tips voor groen genieten PV Luchtpost Teenage tropical party Ponyclub Heiloo Zwemdiploma's Zwembad Loos Schaken voor beginners Straattheater De Duif Superloterij DSH REUMABESTRIJDING MÓÉT DOORGAAN Opening museum St. Willibrord A. Ten Hoope beklaagt zich bij Commissaris van Koningin UITKIJKPOST 8 JULI 1992 HEILOO - Veel vrouwen hebben te maken met (angst voor) geweld van mannen: op straat, op hun werk, op school en dergelijke en in hun privésituatie. Het doel van zelfverdediging is een realistisch inzicht te krijgen in gevaarlijke si tuaties. Hierbij is het van belang op een zo vroeg mogelijk tijdstip te bemerken dat je aangevallen kunt worden en daarbij het ver mogen te ontwikkelen om effec tieve verdedigingsmiddelen te gebruiken, zowel psychies als fysiek. We trainen in het vergroten van consentratievermogen, wilskracht observatie en beoordelingsver mogen, alertheid en beweeglijk heid. De cursus wordt gehouden in Dojo 't Loo op maandag van 13.30-15.30 uur en start half sep tember. De kosten bedragen 80,00 per cursus en omvat 12 bijeenkomsten. Voor inlichtingen en opgave: Stichting Ouderen werk, dagelijks tijdens de kantoo ruren tussen 9.00-12.00 uur, tel. 331297. HEILOO - Op 23 juni heft het duo Sol-e-Luna een optreden ver zorgd voor. de bewoners van ver zorgingshuis De Loet en de bewoners van de aanleunwonin gen. Het duo, bestaande uit de ly rische tenor Kees Smit en de pianiste Anke Buzing-Dijkgraaf, bracht een programma ten gehore van vrolijke Italiaanse liedjes, af gewisseld met pianostukken. Deze plaatsgenoten wisten de 100 toehoorders te boeien op een fan tastische wijze. De Loet kan te rugzien op een mooi seizoen waarin maandelijks een muziek- en/of zangavond werd georgani seerd. Zo konden de ouderen o.a. genieten van een prachtig piano concert van Regina Albrink en van de geweldige zangprestaties van Robert Valter, die een rol ve- tolkte in de musical Les Misera bles. Ook de Heilooër Operette Vereniging heeft het afgelopen seizoen in De Loet opgetreden, hetgeen een waar spektakel ge noemd mag worden. Het komende seizoen zal in de maand september worden geo pend met een optreden van een deel van het personeel van De Loet, dat daarbij begeleid zal worden door Bert Waal. HEILOO - Heiloo onderhoudt goe de contacten met Polen. Er is een stedenband met Swietochlowice. Ook gaan er steeds meer mensen een kijkje nemen in dit mooie land. De taal vormt een belemmering. Met handen en voeten en met geba ren moeten westelijke bezoekers vaak duidelijk maken, wat ze wil len. Soms kan met men Duits, En gels of Frans terecht. Veel beter is het, indien men iets van de Poolse taal af weet om een eenvoudig gesprek met de Polen te voeten. Het enigszins beheersen van het Pools biedt ook veel meer mogelijkheden bij het lezen van opschriften in Poolse steden en musea. Onder leiding van mevr. Ewa Brief- jes-Cudowska organiseert Stichting Ouderenwerk vanaf donderdag 24 september tot en met 13 mei 's mid dags van half vier tot kwart voor vijf in Het Trefpunt een Poolse cur sus voor beginners. De totale kosten voor de lessen zijn 165,00, die men in twee termijnen kan voldoen. Opgaven en inlichtingen bij Stich ting Ouderenwerk, Westerweg 294 en telefonisch 's morgens tijdens kantooruren onder nummer 331297. HEILOO - Vanuit het Zuid- Amerikaanse Columbia is Perga mano naar ons toegekomen. Het is een kunstnijverheid, die het best omschreven kan worden als creatief werken met perkament. Met ver schillende technieken, zoals schilde ren, perforeren en ciseleren worden tekeningen gemaakt op perkament papier. De resultaat zijn uitstekend te gebruiken voor wenskaarten. Vaak ziet men, dat daarbij ook van kalligrafie gebruik wordt gemaakt. Op dinsdag 6 oktober organiseert de Stichting Ouderenwerk de eerste van 4 lessen, die eenmaal per veer tien dagen gegeven worden door mevr. M. Teitsma in Heiloo, van 14.15 tot 16.15 uur. De kosten met inbegrip van een uitgebreid materi aalpakket bedragen 66,00. Inlich tingen en opgaven bij de Stichting Ouderenwerk, Westerweg 294 en te lefonisch 's morgens tijdens kan tooruren onder nummer 331297. HEILOO - Het is zo langzamer hand traditie gewbrden, dat deel nemers en vrijwilligers van de zwemgroepen (watergymnastiek) van de Unie Van Vrijwilligers (UW) afdeling Heiloo zo vlak voor de vakantiesluiting van zwembad Loos een ochtend met elkaar op stap gaan. Dit keer brachten we een bezoekje aan het Bakkerijmuseum in Me- demblik. Het kwam heel goed uit, dat het donderdag 2 juli niet zo warm was als de voorgaande da gen. Met een schoolreisje's gevoel stapten wij die ochtend in de bus. Eenmaal bij het museum aange komen, werden we verwelkomend met koffie en paleisbanket. Tij dens de rondleiding zagen wij hoe de bakker gevulde koeken, truf fels en marsepeinen figuren maak te. Verder waren er o.a. klutsma- chines te bewonderen, de eerste speculaasmachines met verschil lende mallen, een 100 jaar oude bakkerskar waarmee alleen rogge brood werd bezorgd, oude bak kersmanden en een winkeltje met toonbank uit 1930. Er was nog veel meer te zien, teveel om op te noemen. Daar het bezoeken van een mu seum meestal een vermoeiende aangelegenheid is, was het fijn daarna nog in een naburig restau rant even op verhaal te kunnen komen met een kopje koffie en gebak. Via de toeristische route Midwoud, Hoorn en Schermer- horn en Stompetoren ging het te rug naar Heiloo. Dit uitstapje zou niet mogelijk ge weest zijn zonder de financiële bijdragen van de volgende spon sors: Hofstede hoorapparatenspe- cialist te Alkmaar, Autobedrijf Bleeker BV, Karwei, Orthopedie- Techniek Heiloo BV, Tandpro- thetische praktijk Jan Jansen en Oefentherapie Mensendieck. Ook waren wij blij met de 4 rolstoelen, die verzorgingshuis de Loet ons ter beschikking heeft gesteld en met de aanwezigheid van de heer Spijkerman als EHBO-er. HEILOO - Ondanks de vakantietijd houdt de KBO vast aan de traditie eens per twee maanden de eucha ristie te vieren. Op dinsdag 14 juli verwacht het bestuur van de KBO zoveel mogelijk leden om 9.30 uur in 't Trefpunt. Voorganger is Pastor Steins Bisschop. Zoals gebruikelijk kunt u na de vie ring nog even nablijven en onder het genot van een kop koffie of thee wat bijpraten. Indien het moeilijk voor u is om naar 't Trefpunt te ko men, kunt u gehaald en weer thuis gebracht worden door dhr. Wijn koop, tel. 335898, of door dhr. Spaans, tel. 333551. HEILOO - Met ingang van donder dag 24 september van 14.00- 15.45 uur organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in Het Oost- honk, Oostkanter 14 te Heiloo een cursus van 12 weken: ontspannen bewegen. In deze cursus gaat het om de bewustwording van je eigen lichamelijke spanningspatronen en reactiewijzen. Centraal staat de bewustwording van datgenen waar je mee bezig bent, waarbij "goed voelen" een grote rol speelt. Daarom wordt veel met materiaal, met elkaar en met de grond gewerkt. In de cursus zijn verschillende elementen van de hap tonomie, eutonie, t'ai chi en de alexandertechniek opgenomen. De cursus alexandertechniek opgeno men. De cursus wordt gegeven door Bea Oevering, bewegingstherapeu te. De kosten zijn 50,- voor de ge hele cursus. Voor nadere informatie en/of opgave kunt u contact opne men met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. HEILOO - De cursus kunstzinnige poppen maken blijft grote be langstelling ondervinden. Daarom zal in oktober een nieuwe cursus be ginnen. Men kan zich daarvoor nu al opgeven bij de Stichting Oude renwerk, Westerweg 294 of telefo nisch 's morgens tijdens kantoor uren onder nummer 331297. De cursus, die tien weken duurt, kost 115,00, waarin het materiaal is inbegrepen. Docente Roos Margi- ono leert hoe hoofden, handen, voeten en lijf van poppen worden vervaardigd. Daarna wordt de kle ding gemaakt. De cursus is toegan kelijk, voor beginners en voor gevorderde poppenmaaksters. De eerste cursus wordt gegeven op don derdag 1 oktober van 's morgens half tien tot twaalf uur in het atelier van de docente. HEILOO - Als er mensen met pa pieren voor de deur staan, die aand achtig uw tuintje bestuderen, dan hoeven dat geen ambtenaren van de onroerend goed belasting te zijn. Het kunnen ook de 'vaste keurders' van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zijn, die in de komende weken hun jaar lijkse tocht langs de Heilooër tuinen en tuintjes maken. Veel 55-plussers zijn trots op hun tuin en ze besteden er veel tijd en moeite aan. Mevr. Kempers, de plaatselijke voorzitter van de Maatschappij ver telt, waarop bij de keuringen gelét wordt. „We keuren op drie punten: aanleg en algemene indruk, bloei en kleur en onderhoud. Voor de keu ring hebben we Heiloo in twaalf wijken verdeeld. Die worden in april en juli bezocht door onze le- kenkeurders. Zij mogen in elke wijk tien tuinen aanwijzen, die zij het mooiste vinden. De vaste keurders gaan daarna langs de 120 uitgeko zen tuinen. In september stellen we bij de derde en laatste keuring vast, welke tuinen de mooiste van ons dorp zijn". Indeling naar grootte 'Tot nu toe werd bij de keuring een indeling gemaakt van bijvoorbeeld klassieke, heide- of kruidentuinen. Dit jaar zijn de tuinen verdeeld in vijf groepen, die samenhangen met de grootte. ,,In het oude systeem maakte een middelgrote tuin meer kans op een prijs dan een kleintje. Want met wat meer meters grond heb je ook meer mogelijkheden. Dat vonden we niet rechtvaardig te genover de mensen, die erg hun best doen op een minituintje. We heb ben nu de groep heel grote tuinen en dan moet je denken aan het Block- hovepark, grote, middelgrote kleine en piepkleine tuinen". In Heiloo is men altijd zeer vereerd, als de keurders van de Koninklijke Maatschappij een tuin met een prijs belonen. „We krijgen wel eens de klacht, dat steeds dezelfde tuinen bekroond worden. Dat kan waar zijn, want een mooie tuin blijft, als ze met liefde wordt verzorgd, een mooie tuin. Maar het wordt ons ook kwalijk genomen, als men na jarenlang bekroond te zijn geweest, geen prijs meer ontvangt, omdat de lekenkeurders andere tuinen nog mooier vinden", vertelt mevr. Kempers. Onderhoud belangrijk De keurders hebben ook te maken met tuinen, die aangelegd zijn door een hovenier. Omdat er hoveniers bij zijn, zien ze al gauw of een tuin wel of niet is aangelegd door één van de collega's. Maar ze houden er bij hun keurjng alleen rekening mee, wanneer het op een bordje in de tuin vermeld wordt. Want we kunnen moeilijk bij de mensen aan bellen om te vragen of ze hun tuin zelf aangelegd hebben. Bovendien letten we bij het keuren vooral op het onderhoud. Je ziet al gauw of een tuin aandacht krijgt. Dan lopen de randjes van het grasveld mooi recht en is er op tijd gesnoeid. Als in een tuin een veldje uitgebloeide bloemen staat, dan wijst dat op wei nig onderhoud". Een tijd geleden waren de zoge naamde wilde tuinen erg populair. Ook onder de lekencontroleurs wa ren aanhangers van die tuinier methode te vinden. Mevr. Kempers vindt, dat nogal eens een wilde tuin verward wordt met een verwilderde tuin. Ze vindt die twee niet te verge lijken. Een echte wilde tuin vraagt veel zorg en onderhoud. Stimuleren Wat is het doel van die keuringen? Mevr. Kempers zegt, dat de Konin klijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde daarmee het tuinieren wil stimuleren. ,,De men sen zijn enthousiast, als we vertel len, waarom we naar hun tuin staan te turen. Ik geloof, dat we met die jaarlijkse keuringen ons doel be reiken". De Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde organiseert naast de keuringen ook lezingen. Daar ko men de leden niet alleen naar toe om iets over een onderwerp te ho ren, dat met het tuinieren in ver band staat. ,,Er wordt op zo'n bijeenkomst ook gebruik gemaakt van de mogelijkheid om met elkaar planten te ruilen. Tuinieren kan duur zijn. Met het uitwisselen van planten kun je de kosten wat in de hand houden". HEILOO - In september begint de cursus bloemschikken. In zes les sen, die eens per veertien dagen on der leiding van docente Astrid Wesselius worden gegeven, leert u zelf fraaie bloemstukken maken. De deelnemers hebben gedurende de cursus elke dag een woning vol bloemen. Dat is het direct zichtbare resultaat van deze cursus, want men gaat elke keer met twee zelf ge maakte arrangementen naar huis. Op de lessen wordt ook aandacht besteed hoe verschillende soorten bloemen en ander (planten-)materi- aal gecombineerd kunnen worden tot meer dan een mooie bos in een mooie vaas. De eerste serie lessen begint op woensdag 16 september. Om de twee weken worden van 14.00 tot 16.00 uur de fijne kneepjes van het bloemschikken bijgebracht. De kosten voor de hele cursus bedragen 42,00, waar per les ongeveer 11,00 voor het materiaal bijkomt. De deelnemers moeten zelf voor en scherp mesje zorgen. Voor deelne men kan men zich aanmelden bij de Stichting Ouderenwerk, Westerweg 294 Heiloo, en telefonisch 's mor gens tijdens kantooruren, onder nummer 331297. HEILOO - Op 2 juli werd door de voorzitters van KBO en ANBO, afdelingen Heiloo, gezamenlijk een nota aangeboden aan Wet houder A. Willemse met de ac commodatiewensen van de Oude renbonden in Heiloo. Sinds eind 1983 hebben de oude renbonden voor de uitvoering van hun activiteiten de beschikking over 't Trefpunt, een ruimte van 375 m2 in de voormalige Franci- scusschool. Dat hier dankbaar en intensief gebruik van wordt ge maakt toont het groeiend aantal bezoekers. In 1991 waren dat er 26.500. Dit aantal zou ongetwijfeld nog groter zijn geweest, als de be schikbare ruimte qua oppervlakte en indeling had kunnen meegroei en met het ledenaantal. Hadden de bonden 5 jaar geleden 1250 le den, eind dit jaar wordt verwacht dat de 1650 bereikt zal worden. Er is een gestage groei van zo'n 6°/o over de laatste jaren en het ziet er naar uit, dat deze groei de komen de jaren zal doorzetten, nu steeds meer ouderen vanaf 50 het belang inzien lid te zijn van een oude renbond. Met dat al groeien de bonden in Heiloo langzaam maar zeker uit hun jasje, waarvan ook gewag wordt gemaakt in de gemeentelij ke Nota Ouderenbeleid. Zij hopen dan ook de beschikking te krijgen over een accommodatie, die qua ruimte en inrichting efficiënter te benutten is en welke meer in over eenstemming is met de eisen van deze tijd. HEILOO - Tot I oktober dit jaar is het nog mogelijk om oude rijbewijzen te vernieuwen. Komt men na 30 september aanstaande met zo'n oud rijbewijs bij het gemeentehuis, dan moet men op nieuw examen doen. Het gaat om de uitvoeringen op linnen die te herkennen zijn aan de manier waarop de pasfoto is vastgemaakt, na melijk met twee ringetjes. Wanneer op het rijbewijs na-"'geldig tot:' een datum is ingevuld na 30 juni 1985 is het moge lijk om een nieuw rijbewijs aan te vra gen. Rijbewijzen die vóór 1 juli 1985 zijn verlopen, komen niet meer in aan merking. Er zijn indertijd ongeveer 8 miljoen van dergelijke rijbewijzen afgegeven, waar van inmiddels zo'n 90% is vernieuwd. Van de resterende 800.000 rijbewijzen hebben de houders zich om uiteenlopen de redenen (nog) niet voor vernieuwing aangemeld. Geschat wordt dat de helft van deze rijbewijshouders inmiddels is overleden. Een onbekend aantal rijbe wijshouders is geëmigreerd. Er zullen ook mensen zijn die geen prijs meer stellen op het bezit van een geldig rijbewijs, bijvoorbeeld vanwege hoge leeftijd of ziekte. Met zo'n oud rijbe wijs mag overigens in Nederland al niet meer worden gereden. Hoewel het al niet meer geldig is, kan men het oude model dus tot 1 oktober 1992 nog laten vernieuwen. Voor vragen kan men te recht bij het gemeentehuis waar men staat ingeschreven. HEILOO - Beken het gerust, u heeft va kantiekriebels. Het huis is te klein, het werk te saai. Zon en verre landen lok ken. Elk jaar persen wij ons, miljoenen sterk, in auto's, bussen, boten en vlieg tuigen op weg naar een vér weg Dro- mistan. Hoort u het milieu al mopperen? Ro kende files, ronkende motoren. De na tuur platgelopen door onoplettende toeristen. Een stijgende verkoop van vrijetijdsartikelen, waarvan de produk- tie niet zo lekker is. En maar al te vaak laten we als dank voor 't aangenaam verpozen Onbekende schoonheid Niet genieten, dus? Nee, zó erg is het niet. Even goed nadenken, dat wel. Eerst maar eens over het vervoer. Verre reizen kosten veel energie en zijn meestal vervuilend (vliegtuig en auto voorop). Dichter bij huis is veel onbe kend leuks en fraais. Wat te denken van opengestelde wandelgebieden, van lange-afstandswandelpaden, of fiets routes? Of van de meer dan honderd groene kampeerterreinen in ons land? Voor elk wat wils. Wilt u toch voorbij de horizon? Fietbus en slaaptrein zijn beter dan vliegen. En vaak nog goedkoper ook. Het NIVON biedt goedkope reizen in binnen- en bui- .tenland, met oog voor milieu. Wie in de buidel wil tasten, kan op natuurreis met organisaties als Wolftrail of SNP. Des kundige gidsen worden erbij geleverd. HEILOO - De stakende vrachtwagen chauffeurs maakten voor de postduiven geen uitzondering. De wagens met dui ven voor het lossingsstations Chateau- roux moesten bij de grens rechtsomkeer maken. De jonge duiven werden in Ka- pelle (130 km) om 9.00 uur gelost. De regenbuien waren voor de meeste jonge duiven nieuw waardoor het concours een merkwaardig verloop kende. De uitslag: Johan Pepping 1, 37. Rien Meijer 2,14,15,25,28,36. Fred Kaan dorp 3,19,20,30. Comb. Jan Ranzijn 4,6,7,12,13,23,27,39,41,42,43,44. Ed win Maat 11,26. Comb. Groenland Wittebrood 9.31.35; Comb. Oosterveer 10,16,18,21,32. Simon Leyen 17,29,33. Sjaak Bakker 22. Jan Teileman 24,34,38,45. Kees van Schooten 40. HEILOO - Helaas is het dan zover, de laatste Teenage Dance Club van het sei zoen. Speciaal daarvoor maakt jonge rencentrum Buk Buk er een extra groot feest in de sfeer van de zomer van: een rasechte Tropical Night! Deze begint om 20.00 uur, de entree bedraagt 5,00 (imclusief garderobe). Bij binnenkomst krijgt ieder een tropische verrassing. Als extraatje wordt er een Mister and Misses Lambada verkiezing gehouden. Je kunt je als paar inschrijven. Degenen die er het meest tropisch uitzien, wor den beloond met een mooie eerste, tweede of derde prijs. Bovendien zijn er lekkere cocktails (zonder alcohol) en hapjes te krijgen. Om de sfeer compleet te maken draait Galaxy lekkere zwoele lambada's en salsa's. Rijksdienst voor het Wegverkeer Het echte ecotoerisme gaat nog een stapje verder: kennismaken met be dreigde natuur en uw uitgaven komen aan de bevolking daar ten goede. Maag vol plastic Let ook eens op uw vakantie-inkopen: duurzame spullen natuurlijk, zo min mogelijk batterijen (en zonder cadnium en kwik) en o ja, die driehonderd plastic weggooizakjes, kunt u die écht niet thuislaten? Nu we het toch over weggooien hebben: wist u, dat jaarlijks tienduizenden vo gels van honger omkomen, omdat hun maag zit dichtgepropt met plasticsnip pers die ze voor voedsel aanzien? Ons afval verpest de landen waar we te gast zijn en die vaak geen middelen hebben om dat op te ruimen. Neem zeker klein chemisch afval maar weer mee naar huis: batterijen, balpennen, gasflesjes, medicijnen, spuitbussen, zonnebrando lie, kosmetica, enzo. Meer weten? Fietsroutes, fietsvakanties, fietsbussen e.d. in binnen- en buitenland: ENFB 'Fietsbellijn'03480-16250; Fietsvakan tiewinkel: 03480-21844. Stichting Lange-Afstand-Wandelpa- den: 03402-47073. Groene Boekje toeristisch kamperen: 04125-8181. NIVON (vakantiegids 1992): 020-6269661 Natuurgebieden Nederland: Handboek Natuurmonumenten aanvragen: 035-62004. Natuur- en Eco-reizen: Wolftrail: 074- 478885/478882, SNP: 080-605222. Eco- travel: 080-604040. HEILOO - Uitslagen amethyst, Wijde Wormer op 27 juni: Rijbaan 3 LI.dres suur 4e Soraya Groot 127 pnt. Rijb.6 Ml.dress. 4e Mirjam Kuys 117 pnt. Rijb.l. B.dress. 5e VAnessa v. Arkel 124 pnt. Rijb.2L2 dress. 6e Soraya Groot 121 pnt. Springen B.cat.E. Ie Janneke Peeters. Springen L.cat.C le Renske v. Vliet. HEILOO - Zaterdag 4 juli hebben de volgende kinderen, die. zwemles hebben genoten in 't Vennewater te Heiloo, af gezwommen. Voor het A-diploma: Jasper Revers, Sophie Ooyevaar, Karlein Jansen, Björn Heydenrijk, Julia Apeldoorn, Karin en Maarten Kos, Eva Feenstra, Carline Brink, Mink de Jong, Roel Hakvoort, Pascal Ent, Anne v.d. Groe- nekan, Anna Pepping, Ivo Vegter, Mar- loes Zaman, Sven Blom, Inge Meyer, Jesper Schuyt, Marieke Kaandorp, Mis- ha Beevendorp, Saskia Jansen, Bart Winder, Tilly v. Dijk, Jelle Blakborn, Charissa Jonker, Thomas Wynands, Wendy Smit, Jenny en Monique Brink man, Stefanie Molenaar, Iris Sentveld, Marloes de Jong, Lennard Nobbe en Gerry Beentjes. Voor het B-diploma: Sanneke Maste- ling, Linda Oudhoff, Annemiek Heyne, Marleen Bolten, Ate en Saskia de Vries, Björna Hoen, Martin Kroone, Inge Val- kering, Linsey de Boer, Hanneke Kuy- per, Sandra Wamelink, Marloes Groen, Amanda Meyer, Marlinda Langerak, Marleen Wessel, Astrid v.d. Matten. HEILOO - De zomer is begonnen en zwemmen is in trek. Zo ook voor de kleuters van zwembad Loos. Zij haal den afgelopen woensdag hun kleuter brevet. Gekleed zwommen zij 50 meter en lieten aan hun ouders zien, dat ze al een flink eind op weg zijn. De volgende kinderen kregen een kleuterbrevet: Daphne Laurenssen, Annemiek Izaks, Sandra Hoorn, Joris de Waard, Gijs Verdegaal, Michelle Kooijman, Hans Adriaan Sybrandi, Jennifer Zentveld, Kitty de Vries, Marije Boersma, Cees Onderwater, Dave Bos, Jens Koene koop, Michael Keeman, Leontien Waardenburg, Wendy Molenaar, Kwin ten Hammerstein, Johan Swart, Rudy Haringhuizen, Martin Brouwer, de Ko ning, Christian Verdonk, Ellen Burgman. Voor het laatst dit seizoen werd er bij Loos ook afgezwommen voor A en B. Heel blij waren de 30 kinderen met hun A-diploma, nog blijer waren de 14 kin deren met hun B-diploma, want deze kinderen mogen nu kiezen wat ze verder gaan doen. Ons advies na het behalen van het A-diploma is door te gaan voor B om nog sterker en vrijer in het water te zijn. Voor A zwommen af: Alexander Hafez, Sebastiaan Schotten, Benjamin Marshall, Niels Poelman, Vera Kroon, Marleen Kroon, Susanne Hoogland, Nils Al, Bas Nortier, Sanne Bakker, Daan Iping, Annika Lange, Marloes van Zijp, Githa Minis, Thomas Ele- mans, Danny Bakkum, Michael Hem- mer, Jasper Hendriks, Ronald Spooren, Bart v.d. Molen, Bas Boterman, Milou Laurent, Jochem Thomas, Rianne Sin- nige, Charles Sindram, Selvan Doraisa- my, Fabian Schenk, Tim Mors, Mirthe Docter, Rianne Beers. Ook volwassenen kunnen bij ons zwem men leren, deze week behaalde een aan tal van deze mensen een A diploma. Er mocht ook een B diploma uitgereikt worden: de heer Van Zaal is al 72 jaar, een grote prestatie om op deze leeftijd nog een B diploma te-halen. Voor A zwommen af: Truus Mors-Manshande en Anneke Kaandorp. Het B-diploma werd voorts behaald door: Hidde Deijlen, Maaike Rotgans, Andrea Dekker, Philip Grootjans, San- der Blokdijk, Wesley Groefsema, Jami- la van der Meij, Linsie Meyer, Jeffrey van der Velden, Kim Tenhagen, Marcel van Velzen, Paula Poorter, Tim van der Weide, Lindsay Bakker. HEILOO - Schaken is een sport, die volop in de belangstelling staat. Veel 55-plussers zouden best in de regels van dit spel ingewijd willen worden. De Stichting Ouderenwerk biedt hun daartoe de mogelijkheid. Op maandag 5 oktober zal onder leiding van de heer De Jager in Het Trefpunt aan de Westerweg een cur sus schaken voor beginners gehou den worden. De lessen zullen tot en met 26 april worden gegeven van half twee tot half vier. De kosten zijn 65,00. Opgaven en inlichtingen bij de Stichting Ouderenwerk, Westerweg 294 en telefonisch 's morgens tij dens kantooruren onder nummer 331297. HEILOO - Het slotfeest op basisschool De Duif is steeds weer een hoogtepunt in het schooljaar. Er wordt ieder jaar een ander thema gekozen en deze keer was dit: 'Straattheater'. En theater werd het vrijdagavond! Er werd toneel gespeeld en gezongen, muziek gemaakt en gedanst. Er was zelfs een voorstelling van een levend marionettentheater en de Tsjippendelers waren aanwezig om chips uit te delen. Meer dan 30 optredens werden verzorgd door artiesten van alle leeftijden: kleu ters, schoolverlaters, team en ouders. Het enthousiaste publiek was talrijk en de voorspelde regen wachtte keurig tot dit festijn was afgelopen. Kortom, het was een fijne avond, waarover nog wel even wordt nagepraat. HEILOO - Ze hangen in de etalages van middenstanders door heel Heiloo, de aanplakbiljetten van de superloterij van de honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo. Een loterij die de club no dig heeft voor de vervanging van kleed kamers en de kantine op het sportcomplex aan het Zevenhuizen. Double Stars, voortgekomen uit een fu sie tussen de honk- en softbalafdelingen van de Foresters en bsc Heiloo, is in de regio Noord-Holland een aansprekende club met 250 leden. Er is veel geld nodig om die leden ook in de nabije toekomst in staat te stellen hun sport in ons dorp te kunnen laten uitoefenen. Misschien is dat voor u aanleiding om in het bezit te komen van een lot. Voor 100,00 loot u vier trekkingen mee: contant te betalen of via de bank of postgirorekening 25,00 per maand. De loterij kent een totaal prijzen pakket van meer dan 34.000 gulden met als hoofdprijs een Suzuki Alto GL van Au tobedrijf Van der Steen uit Heiloo. Voorts zijn er drie andere hoofdprijzen: een vakantiecheque van 900,00 van de Rabobank; een dames- of herenfiets t.w. 900,00 bij Boersen en een cheque van 900,00 voor tuinartikelen bij In- tratuin. Maar ook de andere prijzen, zoals een langweekend naar keuze, sportartikelen, kisten wijn, magnetron, autobanden, kledingbonnen en een kleuren tv, zijn niet mals. De loten zijn te verkrijgen in de kantine op de velden aan het Zevenhuizen. Als u Kees Blijleven (334893) of Eric de Ruiter (338309) belt, komen ze u het lof zelfs aan huis brengen. Graag bellen na 18.00 uur. Nationaal Reumafonds, Statenlaan 128. 2582 GW Den Haag.'Banljrck.nrr:70.70.70.848. Giro: 324. REUMAFONDS (ft) HEILOO - Op 17 juni is het museum van het psychiatrisch centrum St. Willi brord geopend. De afgelopen twintig jaar is door medewerkers van St. Willi brord onregelmatig, maar met vasthou dendheid met historisch bezit van St. Willibrord veilig gesteld en op sommige momenten ook tentoongesteld. In het eerste half jaar van 1992 werd een museum- commissie opgericht, welke voortvarend de toegankelijkheid van de museumcollectie heeft vergroot. Nu was het moment aangebroken, waa rop de commissie met trots het museum kon openen. Na het openingswoord no digde algemeen direkteur De Bont de genodigden uit om het museum te be zichtigen in de kelder van het gebouw Glorieux. Met de onthulling van een delftsblauw bord was het museum offi cieel geopend. Het museum is volgens de heer De Bont een goede weerspiege ling van hoe de patiënten de afgelopen 70 jaar hebben geleefd in het 'dorp op zich'. Er is een collectie van uiteenlopende za ken te zien, de musem-commissie is met name zeer trots op de verzameling kunst, die door patiënten zelf is ver vaardigd. Prof. Vaessen (voormalig werknemer van het psychiatrisch cen trum was voorstander van een coma therapie. Patiënten 'herontwaakten' hieruit en schilderen om zich te uiten. Ook de filmcollectie over het psychia trisch centrum is interessant, maar de maker van dit alles is nog steeds ano niem. Schokkend om te zien zijn de dwangmiddelen in de vorm van bijvoor beeld spanlakens en permanente baden. Gelukkig worden deze methodes tegen woordig niet meer gehanteerd. Er zijn ook biologische behandelingen geweest, zoals de slaapkuur, castratiekuur, koortskuur en de elektroshock. Het museum ademt duidelijk de Rooms-Katholieke sfeer uit, die in de (teon nog) manneninrichting geeft ge heerst. Voor belangstellenden is het mu seum iedere eerste zaterdag van de maand tussen 14.00 en 17.00 uur toe gankelijk. Het is makkelijk te vinden met behulp van de wegwijzers, die in het psychiatrisch centrum St. Willibrord zijn geplaatst. HEILOO - Bij de uitvoerige besprekin gen over de aanschaf van nieuwe com puters, kosten tussen de 2/i en 4 millioen schoot het raadslid ten Hoope in het verkeerde keelgat. ,,Dit is demo cratische dictatuur, de arrogantie van de macht". Ten Hoope verweet het col lege zelf alle tijd te nemen voor de voor bereiding van het rapport en de Raad te weinig tijd kreeg om het informatieplan te bestuderen. Wel was er in een com missievergadering over gesproken maar Ten Hoope was toen verhinderd en ie mand anders sturen is niet toe gestaan, vandaar zijn beklag bij de Commissaris van de Koningin de heer J. van Ke- menade. Burgemeester N. P. M. Schoof legde uit dat vervanging mogelijk is maar wel door een raadslid. Bovendien hoeft u pas over 2 jaar een besluit te nemen over welke apperatuur er wordt aange schaft. Tenslotte ging de raad toch ac- coord om 60.000 uit te trekken voor de voorbereidende werkzaamheden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 8