Landelijke en omstreken viert 65-jarig bestaan Zomeractiviteiten van start Spetterend waterfestijn in Ypestein -asssf--* 57e JAARGANG NO. 31 E UWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 29 JULI 1992 CUAPUMAM^ DAKDEKKER - LOODGIETER nMV/rllVIMNU Holleweg 19 072-335085 SCHOOLBOEKEN BESTELLEN? DAT DOE JE NATUURLIJK BIJ: Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 4 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. De bestelkosten nemen wij voor onze rekening Nationale Bloembollendag 700 Donateurs Heiloo, houden zo! Nationale collecte epilepsiebestrijding Diervriendelijke winkelgids Vakantieweek voor ouderen Geslaagd machineschrijven Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 vk. .vIvXv BERGEN HEILOO HOORN ifill A I \/AC Makelaar Taxateur o.g. iTo^T50'M 8(51 A.J. VUO Postbus95.1850AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN W ^0^0 Kantoor Zeeweg20.1852CR Heiloo TAXATIES I SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking - kwaliteit en vakmanschap - eerlijk advies en kosteloze offerte In 1927 was de Landelijke Rijvereniging al paraat bij de opening van het nieuwe gemeentehuis van Heiloo. EGMOND - Op zaterdag 1 augustus bent u van harte welkom op een aantal bloembollenbedrijven in de regio Ken- nemerland. De tuinders zullen u uitge breid laten zien wat er op hun bedrijf gebeurt. Rooi- en plantmachines, schof felmachines, ziek-zoek-wagens, maar ook komplete bollenverwerkingslijnen zijn opgesteld. U ziet wat er allemaal moet gebeuren om van die prachtige tul pen of andere bolbloemen op tafel of in de tuin te krijgen. In de bollensektor zijn o.a. de volgende bedrijven werkzaam: 4000 teeltbedrij- ven, 600 handelsbedrijven, waar 18.000 mensen en meer dan 1 miljard gulden export van afhankelijk is. Tevens vin den in deze sektor enorme veranderin gen plaats. Zoals in alle andere Neder landse sektoren wordt zeer hard ge werkt om de milieubelasting (met name gewasbeschermingsmiddel en minera len) te verminderen. Dit is een heel fun damenteel proces, dat veel onzekerheid geeft bij de ondernemers, maar waar van de sektor toch vindt, dat zij de uit daging aan moet gaan. De bedrijven die zijn opengesteld kunt u herkennen aan een grote gele vlag met rode letters, die het opschrift vormen 'Holland Bulbs'. In de regio Kennemer- land zijn de volgende bedrijven geopend tussen 10.00 en 16.00 uur. N. van Scha- gen, Bergerweg 82 te Bergen. Gebr. Pepping, Tijdverdrijfslaan 4 te Egmond a/d Hoef. C.J. de Waard, Nieuwe Eg- monderstraatweg 23 te Egmond a/d Hoef. Gebr. van der Pol, Herenweg 273 te Egmond a/d Hoef. Fa. Th. Apel doorn, Herenweg 13b te Egmond- Binnen. HEILOO - Ondanks de vakantieperiode blijft de Stichting 'Heiloo, houden zo!' groeien. Met de inschrijving van de 700e donateur heeft de Stichting 'Heiloo, houden zo!' een nieuwe mijlpaal be reikt. Dat de groei ook in deze vakantie- tijd gewoon is doorgegaan bewijst volgens het bestuur van de Stichting dat de ambitieuze plannen van het college van B W van Heilóo bij een groot deel van de bevolking in slechte aarde is ge vallen. De leden van de,Landelijke Rijvereniging geven nog steeds regelmatig ac te de présènce bij bijzondere activiteiten. HEILOO - De collecte voor het Natio naal Epilepsie Fonds-De Macht van het Kleine, die van 29 juni tot en met 4 juli gehouden werd, heeft in de gemeente Heiloo 10.196,70 opgebracht. Dank zij deze collecte kan veel gedaan worden aan wetenschappelijk onderzoek, voor lichting en activiteiten voor mensen met epilepsie. HEILOO - De zomeractiviteiten voor de kinderen zijn weer van start gegaan. Het begon maandag 27 juli met de crea tieve dag in het Brunogebouw. Kinde ren van groep 3 tot en met 8 van de basisscholen in Heiloo konden hun creativiteit tonen. Aan verschillende tafels werd geconcen treerd gewerkt, want als het kunstwerk af was, mochten de kinderen naar een nieuwe tafel. Het resultaat gaf ze steeds veel voldoening. Er werd naar hartelust geknipt, geplakt, geverfd en gekleid met als doel het maken van marionetten, maskers, trekpoppen en kandelaars. Er mocht in oude kleren lekker gekliederd worden. Bij elke tafel stond een begeleider, die de kinderen hielp met aanwijzingen. Volgens de organisatie was er - 'net als voorgaande jaren' - een grote aanmel ding: 90 kinderen waren aanwezig. Voor de andere activiteiten is ook veel belangstelling, Op vrijdag 31 augustus begint om 10.00 uur de voorbereiding voor een toneelstuk, dat 's avonds om 19.00 uur wordt opgevoerd. Het is in het Brunogebouw en de kosten voor deelname zijn 2,50. Alle belangstel lenden zijn welkom om 's avonds naar de uitvoering te komen kijken. Maandag 3 augustus is er een speur tocht. De tocht voert langs de mooiste stukjes van Heiloo. Start en eindpunt vind je bij het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg en de kosten zijn 1,00. Woensdag 5 augustus komt eerst een schilderes iets over schilderen vertellen, waarna de kinderen het zelf mogen pro beren. De kosten zijn 2,50 en ook de ze activiteit is in het Brunogebouw. De aanvang op 3 en 5 augustus is om 13.00 uur. Opperste concentratie bij deze deelnemers aan de vakantie-activiteiten. HEILOO - Op zondag 2 augustus wordt met een uniek concours hippique het 65 jarig jubileum van de L.R. Heiloo e.o. gevierd. De gemeente Heiloo heeft voor dit bijzondere concours enkele sportter reinen nabij het centrum (Maalwater en Dors) beschikbaar gesteld. ,We zijn zo blij dat we dit jubileum in Heiloo kunnen vieren, vaak zijn wij aangewezen op terreinen in Egmond', zegt de voorzitter de heer M.J. van Veen. Het wordt een uniek concours hippique, naast de klassieke dressuur en springrubrieken zijn bijzondere rubrie ken opgenomen als mennen en best- gaand rijpaard. Zeer attraktief is de tweespan dressuur, een zwaar onder deel, maar de moeite waard. Dit begint om 13.30 uur. In de pauze, want het concours begint al om 9.00 uur, laten een 16 tal ruiters in gewikkelde figuren zien die op muziek worden gelopen. 8 Ruiters in jacquet met hoge hoed en 8 dames in traditio neel kóstuum met lange rok en hoed met sjerp, gereden op een dameszadel rijden een carrousel. Jantien Koning- Frans heeft maandenlang met de groepsgetraind. In de zwaardere rubrieken zijn ook geldprijzen te verdienen. De gemeente Heiloo heeft een beker ter beschikking gesteld welke door wethouder J. Wuijs- ter-Schuddeboom wordt uitgereikt. De L.R. Heiloo e.o. oefent op het ter rein aan de Zeeweg bij de ponyclub. Tussen deze twee verenigingen bestaat een prima samenwerking. De Dors is a.s. zondag afgezet, hier worden de trailors geparkeerd. Er wordt gereden op het oude Foresterster- rein aan de Dors (honkbalterrein) en op de oude H.S.V. terreinen tegenpver Tri as ingang Maalwater. Dit is het hoofd terrein. Het begint om 9.00 uur en de toegang is gratis. Er wordt meegedaan door 25 verenigingen uit de hele provin cie. Er waren zo'n 225 inschrijvingen. Voor paardenliefhebbers belooft het een heel bijzondere dag te worden. HEILOO - Vanwege de toenemende be langstelling van consumenten voor dier vriendelijke produkten, gaat de Dierenbescherming en diervriendelijke winkelgids voor de regio Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot sa menstellen. Hierin zullen alle bedrijven, s die diervriendelijke geproduceerde pro dukten verkopen of gebruiken, zoals drogisterijen, schoonheidsspecialistes, kappers, slijterijen, supermarkten, restaurants, bakkers en slagers worden vermeld. Vermelding in deze gids is gra tis, terwijl de mogelijkheid bestaat om tegen vergoeding een advertentie te plaatsen. Het gaat om produkten waarbij duide lijk rekening is gehouden met het wel zijn van dieren: scharrelprodukten, produkten uit de ecologische en biologische-dynamische veehouderij en cosmetica die niet op dieren wordt uit getest. Daarnaast zullen ook vegetari sche, vleesvervangende produkten en restaurants, die vegetarische maaltijden op de menekaart hebben, worden ver meld. Behalve de namen en adressen van de bedrijven zal de gids ook be schrijvingen geven van de diverse soor ten diervriendelijke produkten en de controle daarop. De Dierenbescherming heeft deze week een enquêteformulier aan 200 bedrij ven in de regio toegezonden met het ver zoek dit ten behoeve van de winkelgids in te vullen. Een ieder die wil reageren of een vermelding in de gids wenst, kan schrijven naar: Dierenbescherming, p/a Postbus 154, 1900 AD Castricum. Adverteren Is naamsbekendheid De Uitbifeg: helpt daarbij HEILOO - Van 15 tot en met 22 au gustus gaan wij met een groep ouderen een week naar de Talma Hoeve in Gar- deren/Veluwe. Er zijn door omstandig heden enkele kamers vrij gekomen. Als u dus alsnog van deze mooie zomer wilt profiteren, bent u van harte welkom. Naast drie georganiseerde halve dag ex cursies, zijn er allerlei leuke activiteiten, ook 's avonds, maar er is ook alle ruim te voor eigen initiatief. Deze week kost 595,00. De (vrijwilli ge) leiding, w.o. verpleegkundigen, is berekend op wat extra hulp en aan dacht, indien nodig en gewenst. De or ganisatie gaat, evenals voorgaande jaren, uit van de Diaconieën van Castri cum, Heiloo en Limmen. Voor inlich tingen en aanmelding: mevr. J. van Dorp, Henri Dunantsingel 132, 1902 ED Castricum, tel. 2518-50471, of de heer B. T. van den Berge, Vrieswijk 34, 1852 VB Heiloo, tel. 072-331721. Het waterspektakel in Ypestein trok vorig jaar ondanks het niet optimale het groene èn natte hart van Heiloos jongste wijk. HEILOO - Voor de tweede maal in suc cessie mag waterminnend Heiloo zich weer uitleven op, om of in het water van Ypestein. Op 13 september organiseert de wijk vereniging het spannende en hoogst vermakelijke waterfestijn. Dit maal wat later in het seizoen, zodat de ongelukkige deelnemers zich kunnen verheugen op een nat pak van aangena me temperatuur. Tijdens de competitie zullen de teams elkaar bevechten op een parcours, bestaande uit 6 spelen. De ploeg die de snelste totaaltijd scoort wordt uitgeroe pen tot winnaar. Natuurlijk is ook de waterglijbaan weer van de partij. De be doeling is dat de teams zelf een 'piere- machochel' in elkaar zetten. Mocht de creativiteit je in de steek laten, dan zijn er ter plekke altijd nog bootjes ter be schikking. Om het onderlinge verschil niet te groot te laten worden, zal gestre den worden in twee klassen: zelfbouw en niet-zelfbouw. De teams moeten bestaan uit 6 personen, waarvan mini maal 2 personen van de andere sexe. Deelname kost 5,00 per persoon. Voor kinderen wordt dit jaar geen com- HEILOO - Vrijdagmiddag trouwden Ruud Klomp en Mirella Vermaanen in het gemeentehuis van Heiloo. Op zich zelf niets bijzonders maar-beiden zijn lid van de landelijke rijvereniging Hei loo e.o. en dat maakte het nu net anders dan anders. De bruid was gekleed in een negentiende eeuws rijkostuum, een lang rood jasje op een lange zwarte rok, een klein zwart plat hoedje op het hoofd met een rode shawl er omheen. Het bruidsboeket was in wit en rood. De bruidegom was in zwart jaquet met witte rijbroek en een echte „hoge zij je'. Het bruidspaar kwam te paard naar het gemeentehuis, de bruid in amazone zit, zij werden ge ëscorteerd door leden van de rijvere niging. De verrassing kwam echter toen het bruidspaar weer uit het gemeentehuis kwam. Nog maar net getrouwd zag de bruidegom dat niet zijn paard op hem wachtte maar Roos II, een gezonde Hollandse koe, een leuk hoedje op en gezadeld. Er zat dus niets anders op dan op de koe te gaan zitten. Aan de zweep hing een wortel in de hoop dat zij zou gaan lopen, dat gebeurde niet maar het was een leuke vertoning. Toen kreeg de bruidegom weer z'n eigen paard terug en met zijn bruid gingen ze richting Maalwater om met de vriendenkring feest te gaan vieren. Vrolijk lachend gaan Ruud Klomp en Mirella Vermaanen het gemeentehuis binnenterwijl hun paarden wor den weggeleid. Na de huwelijksvoltrekking wordt er zo mogelijk nog uitbundiger gelachenwanneer blijkt dat Roos II de functie van het paard van Ruud heeft overgenomen. weer toch vele belangstellenden naar petitie georganiseerd. Zij kunnen echter wel met een al dan niet zelfgebouwd vaartaag van de zeephelling. Degene, die de mooiste of de snelste boot heeft gebouwd krijgt een mooie prijs. Ook zal een aantal leuke speelattracties aanwe zig zijn. Ben je geïnteresseerd en wil je meedoen, schrijf dan een briefje of bel even met: Rob Kramer, De Waard 95, tel. 338367 of Jan Adrichem, De Waard 24, tel. 335173. Uiterlijke inschrijfdatum 1 sep tember. HEILOO - Op het in mei door de Asso ciatie SMK afgenomen examen slaag den voor het door de centrale overheid erkende diploma machineschrijven de dames J. Boersen (Heiloo), M. Bouman-de Wildt (Uitgeest), A. de Graaf (Egmond aan den Hoef), K. Homma (Bergen), M. Hoogervorst, D. Lapére (Heiloo), J. Lemmens (Broek op Langedijk), S. Molenaar-van Dijk (Alk maar), P. Schouten (Heiloo), N. Verver (Egmond aan den Hoef), M. Zonneveld (Heiloo) en de heren M. Olierook (Noord-Scharwoude), E. Oostrom (Heiloo), D. Roozendaal (Landsmeer), D. Smorenberg (Egmond aan den Hoef), L. Vreeker (Heiloo), A. Vriend (Alkmaar) en H. van der Zwan (Heer- hugowaard). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. In het aantal van 700, dat inmiddels al weer is overschreden, zijn alleen beta lende donateurs, inwoners van Heiloo, gerekend want aan toezeggingen zijn er nog enige tientallen. De Stichting telt al leen na overmaking op postgiro 1408045. Mede gezien de adhesie die de Stichting dagelijks krijgt, verwacht zij in het najaar zeker duizend leden donateurs. '^7 Te| 072-330550

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1