Informatierubriek gemeente Heiloo (c^NTf cx- CSt HEILOO Jeu de boules in Heiloo Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Mini-cursus voor toekomstige kopers Huren of kopen in de regio Heiloo Nieuw bouwplan Wij gaan weer naar school' Hoe doen wij dat in Heiloo? Wij gaan weer naar school. Verleende collectevergunningen Plastic zakken, flessen in gft-afval kunnen niet gecomposteerd worden Hoorzitting Holleweg Telers in Noord-Holland houden open huis Rommelmarkt bij Double Stars Heiloo Openbare bibliotheek De afdeling waar muziek in zit Ponyclub Heiloo en Omstreken T.I.O.S. damesgymnastiek Aktie Heiloo houden zo' succesvol Actie voor de opvang van Russische en Ethiopische Joden Timmerdorp '92 PAGINA 4 In de regio Heiloo wordt in 1992 een aantal gesubsidieerde koopwoningen gebouwd. Om aspirant-kopers zo goed en objectief mogelijk voor te lichten over alle haken en ogen die aan de koop van een eigen huis vastzitten, heeft de 'vereniging eigen huis' uit Amersfoort een driedelige 'cursus' ontwikkeld. Met deze cursus wil de 'vereniging eigen huis' voorkomen dat de koper zich in een ongewis avontuur stort. Goed geïnformeerd zijn en precies weten waaraan je begint zijn absolute voorwaarden om een verantwoorde koopbeslissing te kunnen nemen. Met deze cursus komt de 'vereniging eigen huis' 3 avonden naar Heiloo, en wel op maandag 21donderdag 24 en maandag 28 september 1992. De avonden beginnen om 20.00 uur en eindigen om ongeveer 22.30 uur. De cursus wordt gegeven in sporthal het Vennewater, Het Zevenhuizen 48 in Heiloo. De gemeente heeft het initiatief tot voorlichting genomen en geeft de 'vereniging eigen huis' hiervoor subsidie. Op de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren?' aan bod. Aan de hand van rekenvoorbeelden wordt getoond wanneer kopen en wanneer huren aantrekkelijker is. De tweede avond gaat over de financiële kant van de koop van een premiehuis: de ingewikkelde subsidieregeling, de hypotheek, gemeentegarantie, belastingen, enzovoorts. Tijdens de laatste avond komen juridische zaken aan bod: het contract, de garantie, de oplevering en dergelijke. Iedere deelnemer krijgt uitgebreide schriftelijke informatie. Het bijwonen van de cursus kost, inclusief de schriftelijke documentatie, f 10,-- per persoon. Wie geïnteresseerd is in de koop van een premiewoning in de regio Heiloo en de cursus van de 'vereniging eigen huis' wil bijwonen, kan zich daarvoor vóór 14 september a.s. aanmelden bij de Gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA, Heiloo, t.a.v. Mw. R.M.J. Roos, Voorlichting. Bij de aanmelding graag even vermelden met hoeveel personen men denkt te komen. Deelnemers ontvangen van de 'vereniging eigen huis' een schriftelijke bevestiging met details over de cursus en over de wijze van betaling van het cursusgeld. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft het voornemen om aan de heer C.A. Koppes te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan vergunning te verlenen voor het vergroten van de woning en de bouw van een volière op het perceel Werkendelslaan 104. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 20 augustus 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Deze hartekreet komt uit de monden van 2,5 miljoen schoolkinderen tussen 4 en 17 jaar wanneer zij op 24 augustus (basisscholen) en 31 augustus (vervolgonderwijs) na de zomervakantie weer naar school toe gaan. In deze eerste weken na de grote vakantie is het aantal ongevallen met schoolgaande kinderen het grootst. De jeugd moet weer wennen aan de dagelijkse gang van zaken en voor de 'brugklassers' zal de te fietsen route nieuw zijn. Ook de andere verkeersdeelnemers, met name de automobilisten moeten wennen aan een druk verkeersbeeld met onverwachte situaties. Daarom voert Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met gemeenten, scholen, politie ook dit jaar weer de actie: 'Wij gaan weer naar school'. Op deze manier wordt aandacht gevraagd voor deze groep weggebruikers, om zo de verkeersveiligheid van de jongeren te verhogen. - via raamposters wordt iedereen op de actie geattendeerd; - spandoeken langs de weg op vijf locaties in het dorp waarschuwen de automobilisten en - de politie houdt extra toezicht op de schoolroutes en let op het gedrag van alle verkeers deelnemers. Als we allemaal meedoen kan de actie slagen en kunnen de kinderen zeggen: 'Wij gaan weer (veilig) naar school'. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. Nederlandse Lever Darm Stichting: 23 t/m 29 augustus 1992. 2. Nederlandse Kankerbestrijding: 30 augustus t/m 5 september 1992 3. Stichting Gezamenlijke Thuisfronten: 6 t/m 12 september 1992. 4. Prinses Beatrix Fonds: 13 t/m 19 september 1992. 5. Vereniging tot Steun aan de Nierstichting Nederland: 20 t/m 26 september 1992. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Het afval wordt in onze gemeente al enige tijd gescheiden opgehaald en met succes. De praktijk wijst uit dat veel inwoners zich inspannen voor een schoner milieu. Bij het storten van het GFT-afval afgelopen vrijdag op de stortplaats, kwamen medewerkers van de Vuilverbandingsinstallatie (VVI) in de lading van die dag, opgehaald bij de verzamelplaatsen van de flats in Heiloo, opmerkelijk veel zaken tegen die niet in de groene rolemmer thuishoren. De vracht werd afgekeurd omdat de hoeveelheid 'verkeerd afval' te groot was en daardoor niet naar de VAM kon worden gezonden om te worden gecomposteerd. In dit geval stuurt de VVI alles naar de verbrandingsovens en de rekening naar de gemeente. Daarom voor iedereen nog even een geheugensteuntje. 1) Wat mag nu wel en wat niet in de groene GFT-rolemmer? Uitzonderingen: Papier, karton, kranten: let op de inzamelingsacties van de verenigingen. Glas: deponeer dit in de glascontainers. Textiel: gooi dit in de textielcontainer of lever het in bij een inzamelingsactie. vang'°ente' Wlte° *(d°PPe0^ 9ras;stt° rte open M van de KatteW* Vo"e - d en Va' i g'nSk. papie' Linetv Op de foto is duidelijk te zien dat het hier vgaat om plastic, flessen, blikjes etc. Klein chemisch afval: lever dit in bij de chemokar of bij leveranciers die herkenbaar zijn aan de sticker op de deur: Probleemstoffen retour. Plastic flacons/flessen: deponeer dit in de speciale container nabij het 't Loo. 2) Gebruik de papieren afvalzakken in uw GFT-rolemmer. Deze kunt u tegen inlevering van een bon verkrijgen bij de supermarkt. UITKIJKPOST 19 AUGUSTUS 1992 HEILOO - De hoorzitting over de be zwaarschriften, inzake de sloop van eni ge panden aan de Holleweg, was weer eens een voorbeeld van de wijze waarop het gemeentebestuur van Heiloo haar burgers met een zekere minachting weet te behandelen. De hoorzitting is name lijk een verplicht item waar B W niet omheen konden. Daarom werd e.e.a. door haar zo gearrangeerd dat zij een minimum aan opkomst mochten ver wachten. Midden in de vakantieperiode en op een tijdstip dat de meeste mensen aan het werk zijn. Een avondzitting zou blijkbaar te riskant zijn. Dat er van de 85 bezwaarschriften toch nog ruim 25 personen aanwezig waren, toont nog eens aan hoe deze kwestie onder de Hei- looër bevolking leeft. Van de zeven woordvoerders maakten de meesten er nstig bezwaar tegen de gang van zaken. Het toepassen van art. 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening dient volgens de intentie van de Wetgever namelijk vrij wel uitsluitend te worden gebruikt in noodgevallen. Het is een mogelijkheid om de tijdrovende procedure van wijzi ging van een bestemmingsplan te omzei len. In dit geval is echter geen sprake van een urgentie of noodgeval. Art. 19 wordt door de gemeente dus oneigenlijk gebruikt. Een urgentie voor de sloop is er niet. De woningen zijn niet bouwval lig, doch alleen verwaarloosd. Integen deel ze zijn bijzonder solide gebouwd. Wat een bijzonder kwalijke zaak blijkt te zijn, is dat de woningbouwvereniging bewust gedurende meer dan 25 jaar geen onderhoud heeft gepleegd. De be woners hebben zelf de panden opgek napt en onderhouden. Nu moeten ze maar vertrekken om straks tegen een veel hogere huur terug te mogen keren. Van sociaal woningbeleid gesproken! Renovatie blijkt wel degelijk mogelijk tegen redelijke prijs maar woningbouw vereniging en gemeente willen op die plaats van vier, minstens 8 woningen bouwen. Hierdoor wordt het dorpsge zicht, duidelijk aangetast en glijden we af naar een eenheidsworst", zoals een der aanwezigen treffend opmerkte. De voorzitter zat er kennelijk mee in haar maag en stelde, dat alle aanwezigen, die op de lijst hadden getekend, een verslag van deze hoorzitting zouden ontvangen. Dit verslag zou dan met de bezwaar schriften en overige stukken naar de provincie worden gezonden. Daar de notulist een ambtenaar van de gemeente Heiloo was, ontstond enige onrust om trent de juistheid van dit verslag. Im mers het bleek dat enig commentaar van de zijde van de burgers dan niet meer mogelijk bleek. Het verslag was dan reeds naar de provincie gezonden. De aanwezigen tekenden hiertegen protest aan en hielden de mogelijkheid open zelf rechtstreeks naar de provincie te schrijven. Stichting Heiloo Houden Zo In het weekend van zaterdag 29 en zon dag 30 augustus stellen tuinders in heel Noord-Holland hun groente- en fruitbe- drijven open in het kader van de natio nale open dag 'Er op uit naar groente en fruit'. Op zaterdag 29 augustus bijten de telers in de Haarlemmermeer de spits af. Op zondag volgt de rest. Op beide dagen kan het publiek tussen 12.00 en 17.00 uur terecht op de bedrijven. De deelnemers zijn herkenbaar aan vlag gen. Ook zijn borden langs de wegen aangebracht. Het publiek kan kennis maken met een grote verscheidenheid aan teeltmetho den en produkten, zoals appels, peren, bloemkool, (ijsberg)sla, radicchio ros so, prei, witlof en aardbeien. Centraal op de open dag staat het thema milieu bewust telen van groente en fruit. Voor al in de fruitteelt wordt zeer veel gebruik gemaakt van insekten en roof- mijten om de oogst te beschermen, maar ook in de vollegrondsgroenteteelt wordt onderzocht in hoeverre deze bio logische bescherming mogelijk is. Sinds begin van dit jaar zijn er in de winkels produkten te koop met een vlinderlogo. Dat zijn produkten die aan bepaalde ei sen moeten voldoen om als milieube wust geteeld produkt te mogen worden verkocht. Tijdens de open dag heeft men de gelegenheid om te zien en horen wat een teler daarvoor moet doen. Er zijn in ons land zo'n 4900 fruitteeltbe- drijven en een kleine 13.000 bedrijven waar vollegrondsgroenten worden ge teeld. Op de fruitteeltbedrijven worden behalve pitvruchten (appels, peren) ook steenvruchten (kersen, pruimen) en kleinfruit (bramen, bessen, frambozen) geproduceerd. Ook de vollegronds- groentetelers produceren een scala aan gewassen, variërend van uien, kool, wortels tot prei, witlof en asperge. Lijst van deelnemende bedrijven. P. KNip, Middenweg 98, Midden- beemster, fruitteelt*. J. Zijp, Elbaweg 24, Hem, fruitteelt*. Firma Boersen, Voetakkers 10, Lutjebroek. Volle grondsgroenten: witlof*. R.C. Leegwa ter, Kleingouw 41, Andijk. Fruitteelt*. Firma Gebr. Kuin, Dijkweg 412, An dijk. Vollegrondsgroenten, bloemkool. J. Romein, Zwaagdijk 218, Zwaag- dijk. Vollegrondsgroenten*. J. Besse- ling, Zwaagdijk 213, Zwaagdijk, Fruitteelt G. Jonker, Stationslaan 1, Heerhugowaard. Fruitteelt*. Gebr. Pa ter, Kerkstraat 79, Waarland. Volle grondsgroenten: kool, ijsbergsla, radicho.*. F. Berkhout, Appel- vinkstraat 6, Warmenhuizen, volle grondsgroenten: prei*. F. de Clercq, Lisserweg 481, Lisserbroek. Fruitteelt: appels en peren alleen open dag op zondag 30 au gustus. alleen open dag op zaterdag 29 au gustus. Op zaterdag 22 augustus wordt op het veld van Double Stars aan het Venne water een rommelmarkt georganiseerd. Veel zolderopruimers zorgen voor een gigantisch aanbod. Tweedehands arti kelen, zoals huishoudelijke apparaten, gereedschap, meubelen en vele andere zaken die alle een ding gemeen hebben, ze zijn uitermate betaalbaar. Misschien vindt u wel zaken waar u al lang naar zoekt voor een prikkie. De markt begint om 10.00 uur. Wanneer iemand je een fantastisch plan voorlegt, dat je in de verste verte niet hebt verwacht en voor jou een gouden toekomst inhoudt en ze vragen je wat je ervan vindt, dan zeg je, misschien hap pend naar adem (omdat de emoties met de snelheid van de T.G.V. door je lijf denderen), 'Ik heb er gewoon .geen woorden voor, maar het klinkt me als muziek in de oren'. Wonderlijk, dat er al eeuwenlang uitdrukkingen bestaan en nog steeds gebruikt worden, waarbij het duidelijk wordt, dat muziek uitdruk king kan geven aan die allerdieptste menselijke emoties waar geen woorden meer voor zijn. Muziek wordt in alle toonaarden en genres gecomponeerd, omdat ieder vogeltje nu eenmaal zingt zoals het gebekt is, en als zodanig ook altijd weer aftrek zal vinden. Waarom zweert de één bij popmuziek? De ander bij operette of opera; weer een ander bij uitsluitend kamer- of symphonische muziek, terwijl weer anderen zich pas gelukkig voelen bij een onvervalste smartlap? Doet het er eigenlijk wat toe? Het gaat er immers om dat de muziek weerklank vindt en er door het beluiste ren van die bepaalde muziek iets ge beurt met de luisteraar. Net zoals het geschreven woord in de vorm van het korte verhaal, een gedicht, een roman of een boekje met rijmelarijen, de mens even meeneemt in een andere wereld: de wereld van de fantasie, geuit in woor den. En bij de muziek door middel van het creatieve spel met noten. Muziek is dikwijls ook veel internationaler dan de taal. Je hoeft het natuurlijk niet mooi te vinden. Maar in het oerwoud worden de klanken, veroorzaakt door ritmisch be wegende handen op een trom, of het blazen door een rietstengel met gaatjes erin, door de reiziger herkent als mu ziek. En het zegt hem meer dan al de verhalen van de dorpelingen, die hij niet begrijpt, omdat hij de taal niet verstaat. Het zijn de klanken van de muziek die hem vertellen of hij welkom is of niet. Hoe dan ook, muziek is een cultuurui ting die in alle culturen wordt beoefend en door z'n aard grenzeloos is. De 8 no ten van de grondtoonladder beginnend bij de C kun je vergelijken met de 26 let ters van het latijnse alfabet. De grenzen in het directe contact van de mensen uit verschillende culturen worden bier gesteld door de grote verscheidenheid in talen en dialecten. De uitingen in de mu ziek zijn letterlijk grenzeloos en daar door universeler. Een dergelijke over de hele wereld voorkomende cultuuruiting, die ongeacht de ontwikkeling, over de hele wereld, voorkomt, kan een biblio theek natuurlijk niet negeren. Daarom werd ongeveer 20 jaar geleden door de landelijke bibliotheek organisatie beslo ten om tot het uitlenen van grammo foonplaten over te gaan. Achttien jaar geleden werd aan de Kennemerstraat- weg 'het Witte Huis', waar destijds de bibliotheek was gevestigd, gestart met een muziekafdeling. Destijds begonnen met plm. 600 grammofoonplaten, nu uitgegroeid tot een afdelfing die be schikt over 400 stuks bladmuziek, waar onder vele albums; 4100 cd's en een uit gebreide collectie boeken, uitsluitend over muziek, en andere materialen. De grammofoonplaten hebben nu hele maal plaats gemaakt voor de cd's. De fabrikanten maken ze helaas niet meer Ze zijn, zo zei de muziekbibliothecares- se mij, dan ook helemaal vervangen door de cd's. 'Nu kan ik me voorstellen zei ik, dat iemand zegt, ik heb nog steeds een platenspeler en geen cd spe ler. Trouwens ik vind de klank van de platen ook beter klinken. 'Geen nood', antwoordde ze, opgewekt', we hebben een uitgebreide catalogus met titels van platen- vooral veel klassiek en in allerlei genres. Wanneer dus iemand even naar de muziekafdeling wil komen, om te kijken of er iets van zijn of haar gading in die catalogus staat, kunnen we de ge wenste plaat zo per fax aanvragen. En hebben ze de plaat daar in huis, dan kunnen wij binnen een paar dagen aan de vraag voldoen. Ook wanneer de pla- tenhandel in de regio de gewenste plaat niet meer kan leveren, is het prettig te weten, dat we in de muziekafdeling van de bibliotheek in Heiloo, de adressen kennen, waardoor de plaat toch nog ge leend kan worden'. Zo'n muziekafde ling met cd's is ook ideaal als je een cd collectie wilt aanschaffen of uitbreiden. Wanneer je eerst de cd thuis beluistert, dan weet je zeker of je deze wel of niet wilt. Een cd is niet zo goedkoop en zo voorkom je een miskleun', voegde de muziekbibliothecaresse er zakelijk aan toe. En natuurlijk, evenmin als ieder ge wenst boek in de bibliotheek aanwezig kan zijn, zo is het ook met de collectie cd's. Ze komen tegemoet aan de alge mene smaak van onze muziekliefheb bers. Een complete opera van Wagner hebben we niet in huis, te weinig vraag naar, maar deze kan evenals andere mu ziekuitgaven voor u worden aange vraagd. Want ook met een abonnement alleen voor de muziekafdeling bent u aangesloten op al de bibliotheken en de muziekafdelingen daarvan in heel Ne derland. Want nogmaals ze kunnen niet alles in huis hebben, maar wel alles voor u aanvragen. Carla van de bibliotheek Jeu de boule spelen kan nu ook in Heiloo. HEILOO - Sinds kort is er een jeu de boules-club in Heiloo en wel de Pétan- que Vereniging Heiloo (P.V.H.) De club is gevestigd in de hoek van het ter rein van Double Stars. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat er in Heiloo 'gejeudebould' kon wor den. De voorzitter van P.V.H., de heer R. van DomburgnScipiovindt het jam mer dat er uiteindelijk geen openbare banen zijn gekomen in Heiloo (het doel waar hij al in 1984 voor heeft gestre den). Toch is hij blij met de pas opge richte club. De heer van Domburg-Scipio ontdekte in het buitenland de spelsport jeu de boules, of ook wel pétanque genoemd (pétanque is een verbasterd woord van de franse uitdrukking 'pieds-tanqués', hetgeen 'voeten bij elkaar' betekent). Hij zag hierin niet alleen het bezig zijn op zich, maar ook het bevorderen van de gemeenschapszin in de gemeente. Het bracht hem op het idee, dit ook in Heiloo te organiseren. In 1984 werden zijn twee brieven afgewezen, waarin de vraag stond, of er in de omgeving van 't Loo jeu de boules-banen gerealiseerd konden worden. In zijn brieven bena drukte van Domburg-Spipio de hierbo ven genoemde sociale bevordering van het leven in Heiloo. Maar de gemeente was van mening dat er hier niet zoveel belangstelling Voor de sport zou zijn, zoals in het buitenland. Teleurgesteld dat er geen banen voor de hele gemeenschap zijn gekomen, heeft van Domburg-SCipio zelf het initiatief genomen, om de jeu de boules-banen zelf aan te leggen. Met ongeveer zes an dere pétanque-fanaten is hij april van dit jaar begonnen, de baan is nu klaar. De gemeente heeft wel benodigdheden, zoals gravel en trottoirbanden beschik baar gesteld. Sponsor R. van Haneg- hem, van het gelijknamig tuintechnisch adviesburo, heeft voor de beplanting gezorgd. Er liggen nu vier banen, die uitgebreid kunnen worden tot acht, waarop maximaal 48 mensen actief kunnen zijn. Momenteel is donderdag de vaste speelavond van P.V.H. De sport is geschikt voor alle leeftijden. Voorlopig worden er geen wedstrijden gespeeld, het hoofddoel van de oprich ting van P.V.H. is dat het een recreatie ve club is. Bent u geïnteresseerd in pétanque, bezoek dan (bij goed weer) op donderdagavond P.V.H. op het ter rein van Double Stars in het Vennewa ter, of bel mevr. van Domburg-Scipio, tel. 333586. Bij de marine moet je wezen Siepie, geef ze van katoenSandraMonicaSuzan ne, Br eg en Monique Uitslagen Provinciale kampioenschap pen te Spaarnewoude op 15 augustus. B. dress. 2e Paul v. 't Veer 124 pnt. LI. dress. Carla de Graaf 120 pnt. L2. dress. 2e Soraya Groot 127 pnt. M. dress, reserve kampioen Chantal Hoe- be. B. springen: le Mirjam Kuys. In het nieuwe seizoen nieuwe uren en weer nieuwe kansen om weer iets aan de conditie te gaan doen. T.I.O.S. biedt voor iedere dame boven de f6 jaar (met of zonder muziek) verschillende vormen van grondgymnastiek, jazz en aerobic. De eerste 2 lessen zijn gratis. De uren zijn als volgt: Maandag - Enterij 9-10 uur op muziek. Maandag - Enterij 14.00-15.00 uur, zonder muziek. Maan dag - Hoogeweg, 19.00 - 20.00 uur op muziek. Dinsdag - Hoogeweg, 19.00-20.00 uur op muziek. Woensdag - Hoogeweg, 20.00-21.00 uur, Jazz. Neem sportkleren mee, als u over de be treffende uren inlichtingen wilt hebben. Aanmelden kan alleen aan de zaal. Wees sportief en doe mee!!!! HEILOO - De aktiegroep Heiloo hou den zo" timmert flink aan de weg en niet zonder resultaat. Het doel is op constructieve wijze tegengas te geven aan de plannen van B. en W. en Heiloo haar rustieke dorpskarakter te laten be houden. Begonnen werd met een hand- tekeningenaktie. Eerder dan verwacht had met 700 aanmeldingen binnen. Nu was er een huis aan huis aktie waarin de bevolking werd opgeroepen voor 10,- donateur van de Stichting te worden. Dit leverde, tot nu toe al 200 nieuwe le den op. Men heeft massaal gereageerd, uit alle hoeken kwamen de reacties ook vanuit de middenstand, aldus John Bol- ten. De Stichting heeft veel werk verzet en wil naar de politiek een signaal zijn. ,Tot nu toe zijn de uitbreidingsplannen in de gemeenteraad geweest, aldus de heer Klamer. Op de vraag waarom niet zelf een politieke partij te worden was het antwoord: ,er zijn al zes politieke partijen, wij hebben geen behoefte aan een zevende'. Het aantal rapporten die de raadsleden krijgen is volgens Heiloo houden zo, niet meer om doorheen te komen. De mensen hebben een dag taak, die ook steeds drukker wordt en dan blijft er maar weinig tijd over deze nota's goed te bestuderen. Maar ze moeten wel hun mening geven. Zij zien het als hun taak uit de rapporten een korte schets te maken, zodat de raadsle den een oordeel kunnen vormen. ,Uit de vele reakties is gebleken dat dit zeer op prijs wordt gesteld', aldus Bolten. ,Wij willen een middenkoers varen en allert zijn op de excessen die er iedere keer weer insluipen. We gaan met dubbele energie verder!'. Geen land ter wereld groeit zo snel als Israël. In de afgelopen drie jaar hebben maar liefst 450.000 mensen er hun toe vlucht .gezocht. Aan die vluchtelin genstroom lijkt vooralsnog geen einde te komen. Maandelijks arriveren dui zenden Russische ,en honderden Ethipi- sche Joden op het vliegveld Ben Goerion. Letterlijk en figuurlijk op zoek naar een dak boven het hoofd. Om die stroom vluchtelingen op te kunnen vangen verrijzen, op meerdere plaatsen in het land, vooral bij grote steden, complete wijken van prefab-woonunits. Een zo'n wijk, die in Jeruzalem wordt gebouwd onder auspiciën van Teddy Kollek's Jerusalem Foundation, is gea dopteerd door de Nederlandse Stichting 'Christenen voor Israël'. Doelstelling is om van elke drie 'woningen', die in dit 'Holland-dorp' worden gebouwd, er één door Nederlandse geldgevers te la ten bekostigen. De Nederlandse bevol king heeft inmiddels geld voor ruim honderd woningen bijeen gebracht. Geld in de vorm van contanten maar ook postzegelcollecties, erfenissen, le gaten en muntenverzamelingen. Ook de mogelijkheid om door de aankoop van 'cheques' een bepaald onderdeel van de unit, een deur, wand, dak of vloer te be kostigen, spreekt aan. Maar ook uw hulp is onmisbaar. Niet alleen in finan cieel maar ook in materieel opzicht. Voor meer informatie over in uw regio te organiseren activiteiten kunt u bellen met de projectleider van het Holland dorp Peter Hovestadt (tel. 03494-58824). Een gift kunt u overma ken op giro 3223, t.n.v. de Stichting Christenen voor Israël onder vermel ding van Holland-dorp. Koordinatrice in Heiloo e.o. Mw. J. Verbeek, 072-333625. HEILOO - Deze week is het jaarlijks te rugkerende timmerdorp weer van start gegaan. Dinsdagochtend 18 augustus konden de kinderen hutten bouwen, woensdag worden deze geschilderd en donderdag mogen er spulletjes verkocht worden. Vrijdag wordt er op het terrein aan de Omloop (in het park) een video film van Timmerdorp '92 vertoond, daarna is op dezelfde plaats een talen tenjacht. Voor dit laatste kunnen de kinderen zich nog aanmelden. De film begint om 18.45 uur. De talentenjacht om 19.15 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4