£venementmtagenda Prinses Margriet onthult gevelsteen van Slotkapel Week van het landschap Fietstrip naar Indonesië zeer geslaagd TV Het Vennewater Damclub Heiloo P.V. Luchtpost Het Felle Stootje Mah-jongg in Oosthonk Geslaagden bij Instituut Dompvloet gsggji*» - s 0 8 Bridgeclub Sans Atout Concert in Slotkapel Vredesweek 1992 Tennisclub Hogedijk HSV jeugdtitels PAGINA 12 UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 1992 Sporthal Het Vennewater Donderdag 24 september: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Volleybal Effect 16.30-17.45 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 25 september: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Zaterdag 26 september: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-15.30 Basketbal Flashing 15.45-20.00 Zaalvoetbal div. clubs 20.15-21.15 Zondag 27 september: Volleybal Nevobo 10.00-12.00 Maandag 28 september: Effect Volleybal 18.00-23.00 Dinsdag 29 september: Nevobo volleybal 18.30-23.00 Woensdag 30 september: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 uur Galerie Amber Tot en met 11 oktober kan men in Gale rie Amber, Dusseldorperweg 18 te Lim- men aquarellen van Els Klaasse Bos- Smit bekijken op donderdag, vrijdag en zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 27 september exposeren de Egmondse kunstenaars Max Hofer, Kees Oosterbaan en Frans Rol (afzon derlijk werk) in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef; openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Openbare Bibliotheek Akersloot In de maanden september en oktober exposeert de Fotoclub Akersloot onder de titel 'Structuren' in de openbare bi bliotheek, Rembrandtsingel 1 te Aker sloot; openingsuren: maandag 14.30- 20.30 uur, woensdag 14.00-17.00 uur en vrijdag 14.30-20.30 uur. Bijzondere kunstveiling Vrijdag 25 september: bijzondere kunstveiling t.b.v. een project in Zam bia in Concordia, Dorpsstraat 578 te Noord-Scharwoude. De kunstvoorwer pen zijn gemaakt door verstandelijk ge handicapten. Bezichtiging 19.00-20.00 uur, veiling vanaf 20.00 uur. Galerie Sol y Sombra Tot en met 11 oktober kan men aquarel len en pastels van Rob Komala bekijken in Galerie Sol y Sombra, Verdronke- noord 94 te Alkmaar; openingstijden zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. Jeugdfilmhuis Akersloot Zaterdag 26 september: 'The Witches' een jeugdfilm voor kinderen vanaf 9 jaar in het Jeugdfilmhuis te Akersloot, aanvang 19.00 uur in Theater Dibbes, Wilhelminaplein 3, entree 5,00; in lichtingen/reserveringen: tel. 02513- 13447. Vereniging Handreiking Zondag 27 september: inloopmiddag van de jongerengroep van de vereniging Handreiking (hulp bij rouwverwerking) in De Stolp, B. van der Leckstraat 1 te Alkmaar (Hoefplan), aanvang 14.00 uur. Inlichtingen: tel. 02208-94839. Lezing astrologie Woensdag 23 september: lezing over astrologie onder de titel 'Astrologie met nuchtere Noordhollandse ogen' door Anne Boekei in wijkcentrum De Ypsa- lon in Ypestein, Heiloo; aanvang 20.15 uur, entree 5,00. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Openbare bibliotheek Vrijdag 25 september: verkoop van af geschreven materialen in de hal van de bibliotheek; 15.00-17.30 uur: jeugdboe ken a 1,50; 18.00-20.30 uur: boeken voor volwassen a 3,00 en cd's a 5,00. Woensdag 30 september: lezing over be kroonde kinderboeken door mw. M. van Nes, aanvang 10.00 uur; belangstel lenden zijn van harte welkom. Rommelmarkt muziekverenigingen Bel 334955 (dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur) of 331783 (alle werkda gen na 12.30 uur). De goederen worden de eerstvolgende zaterdag bij u opge haald. De organiserende verenigingen zijn FSH, Nijenburg en Caecilia. Koffiecontact Ontmoetingscentrum, Maas Geestera- nusweg. Elke zondag van 14.00-16.00 uur en elke dinsdag 10.00-11.30 uur. Biedt sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. Informatie: tel. 331668, 331536 of 332364. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 5 oktober: dia-lezing over Oud-Heiloo; aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Katholiek Vrouwengilde Limmen Woensdag 23 september: 19.00 uur H. Mis in de Corneliuskprk; aansluitend een lezing door notaris Kuyper in het parochiehuis over het familierecht. Galerie Artique In de maand september exposeren Hei- ga Spier (aquarellen) en Irene Maas (katten in keramiek) in Galerie Artique, Karei de Grootelaan 4 te Bergen; ope ningstijden maandag 13.00-18.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur en zaterdag 10.00-17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 25 oktober: Expositie 'Uit de Alkmaarse bodem; archeologische vondsten 1986-1992' in het Stedelijk museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar; openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. Vier exposities Onder de titel 'Vier exposities, vier we relden' zijn tot en met 3 oktober op drie locaties vier tentoonstellingen te zien. Galerie Dijk 1 te Alkmaar: Hannah Kockx (donderdag t/m zaterdag 12.00- 17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur); cultureel centrum De Vest te Alkmaar: ASTA en Neely Schaap (maandag t/m zaterdag 11.00-17.00 uur en tijdens voorstellingen); Gemeentehuis te Ber gen: Ineke Blik (maandag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.30-17.00 uur). HEILOO - Dit jaar is voor de zesde keer een fietstrip over de Indonesische eilan den Java en Bali georganiseerd door de stichting Sportevenementen Le Cham pion. Ook dit jaar was de belangstelling weer erg groot. Op 13 augustus is de vierde groep teruggekomen, waar acht Heilooërs in zaten. De vierde groep was het grootst van alle groepen: 28 mensen van alle leeftijden. De trip duurde vier weken en bevatte in totaal 1368 ki lometer. Twee deelnemers uit Heiloo waren me neer en mevrouw Roest. Zij hadden de reis niet alleen goed voorbereid met reis gidsen, maar er is ook een goede fietstraining in Limburg aan vooraf ge gaan. Dit had fietsclub Le Champion ook geadviseerd. Donderdag 16 juli stapte de ploeg in het vliegtuig naar Ja karta. De bus zorgde voor vervoer naar Bandung, waar de start van de fietstrip De deelnemers en deelneemsters aan de fietstocht op Java en Bali. was. Veel mensen liepen de straat op, om te zien wat er aan de hand was. De tocht ging van Bandung via Djokjakar ta naar Oost-Java. Daar stak men met een grote veerpont de Straat van Bali over. Oost Bali was erg bergachtig (vulkanen) en vergde een grote inspanning van de wielergroep. Per dag werd er gemiddels 80 kilometer gereden (in eigen tempo). De routes ver schilden wat betreft de steilheid van het land. Maar vantevoren is er een reis schema verstrekt met de routebeschrij ving van de dag, zodat men wist wat men kon verwachten, 's Middags was er genoeg tijd om in de dorpjes te kijken, een duik in het zwembad te nemen, na tuurparken te bezoeken en dergelijke. Wat meneer en mevrouw Roest opviel, was dat de kinderen in Indonesië zeer kansarm zijn. Vele kinderen volgen geen school omdat er geen geld voor is. Zij belanden dan met hun koopwaar op straat. En daardoor lijkt het alsof de be volking alleen maar uit kinderen bestaat. Aan het einde van de trip ontving elk van de groep nog een oorkonde van de fietsclub van Java. De club organiseer de samen met Le Champion de fiets tocht. Op de oorkonde staat dat de deel nemer de hoogste klim in Java en Bali heeft getrotseerd, die tevens de steilste klim in het land is (60 graden). De familie Roest is zeer tevreden over de organisatie van de fietstrip. Er was een vriendschappelijke sfeer met als voorbeeld dat het wachten op elkaar heel normaal was. Op de vraag wat het mooieste van deze aktieve vakantie was, moesten meneer en mevrouw Roest het antwoord schuldig blijven. Maar het speciale van een fietsvakantie is, dat je op plekken komt waar een bus of auto moeilijk kan komen. Daardoor bekijk je het land op een andere wijze. HEILOO - Paul Duijvestijn bij de man nen en Petra Donkersloot bij de vrou wen zijn de nieuwe clubkampioenen van tennisvereniging Het Vennewater. Twee weken lang werden op de twaalf grasba- nen van het tennispark sportieve, span nende en soms ook kwalitatief goede partijen gespeeld. De manier waarop Paul Duijvestijn clubkampioen werd, zal hem ook zelf weinig bevrediging hebben gegeven. Finale-tegenstander Jascha de Goede bleek ook aan een toernooi in Alkmaar mee te doen en ook daar in de finale te moeten spelen. Bij de stand 3-3 vertrok hij uit Heiloo, verloor dus hier en ver volgens ook in Alkmaar. Bij de vrouwen versloeg Petra Don kersloot in de finale Inge van Soest. Sa men met Jascha de Goede won Petra het gemengd dubbel van Esther d'Haens en Ruud van Toornburg. Het herendubbel was voor het duo De Goe de/Wardenburg, bij de dames wonnen Petra Donkersloot en Marscha de Goede. Met het clubkampioenschap werd het Vennewater-seizoen in feite afgesloten. Op de grasbanen kan evenwel bij goed weer gewoon worden,doorgespeeld. En dat heeft geleid tot een ongekend grote deelname aan de zogenoemde koppel- competitie, die nu van start gaat. De uitslagen van het clubkampioen schap waren: Heren Enkel: HE 35+ II: 1. Jan Rijn beek, 2. Ron van Zomeren; HE 35+ I: 1. Frans de Waard, 2. Jaap v.d. Hoo naard; HE D: 1. Pieter Cortie, 2. Peter v.d. Haagen; HE C: 1. Ron Schoenma ker, 2. Gerard Tool; HE B: 1. Olaf Roodbol, 2. Bas de Boer; HE A: 1. Paul Duijvestijn, 2. Jascha de Goede. Dames Enkel: DE 35+ II: 1. Fraucita Brinkman, 2. Vroni de Boer; DE 35 I: 1Diane Engelsman, 2. Coco Schagen; DE D: 1. Danielle Pardoen, 2. Lia Duijn; DE C: 1Ada de Graaf, 2. Lioba de Geus; DE B: 1Gré van Beek, 2. Ans Zuurbier; DEA: 1. Petra Donkerslooot, 2. Inge v. Soest. Heren Dubbel: HD 35+ II: 1. Verstap- pen/v. Schagen; 2. Brinkman/Sonnen- schein; HD 35+ I: 1. Over/v.d. Hoonaard, 2. de Waard/Bechthold; HD D: 1. Walraven/Bakker, 2. Schol- ten/Ciliacus; HD C: 1. de Boer/v. Dijk, 2. Kersten/v.d. Berg; HD B: 1. Koop- man/Roodbol, 2. de Boer/Meij; HD A: 1. de Goede/Wardenburg, 2. Derk- sen/de Waard. Dames Dubbel: DD 35+ II: 1. Cahn/Bleeker, 2. Fenger/Luster; DD 35+ I: 1. Coco Schagen/Lucy Tour nier, 2. Simone Bechthold/Trudy Ter voort; DD D: 1. Musscher/van Elk, 2. Albers/Borst; DD C: 1. Sleifer/de Graaf, 2. Swüste/Wesseling; DD B: 1. Antoinette Groenewegen/Bep v. Dort- mondt, 2. van Beek/Zuurbier; DD A: 1. Donkersloot/de Goede, 2, van Soest/Langedijk. Gemengd Dubbel: GD 35+ I: Willeke Wardenburg/Willem Hackenitz, 2. Ja- comine Meij/Hans Bechthold; GD 35 II: 1Vreni en Eric de Boer, 2. Francita en Aad Brinkman; GD D: 1. Daniëlle Pardoen/Peter v.d. Haagen, 2. Elly en John Kooijman; GD C: 1. Joke God- waldt/Paul de Haan; 2. Brenda Son- nenschein/Robert Wijker; GD B: 1. Julia en Arne Leffring, 2. Janke en Re- né Knippenberg; GD A: 1. Petra Don- kersloot/Jascha de Goede, 2. Esther D'Haens/Ruud v. Toornburg. HEILOO - Vol goede moed zijn ook de dammers van het D.C.H. weer aan een nieuw seizoen begonnen. De strijd om het felbegeerde kampioenschap belooft nu nog spannender te worden, doordat de sterke Nico Ligthart, jarenlang niet- spelend donateur, weer actief achter het bord plaatsneemt. Deze Limmenaar, in een grijs verleden veelvuldig titelhouder, zat in de ope ningspartij tegenover de zeer gemoti veerde Robert Koch. Na een mooie en evenwichtige partij kwam laatstge noemde na enige minder sterke voor tzettingen in het eindspel toch in de problemen en moest zich even later ge wonnen geven. Ook regerend kampioen Marc Out startte voortvarend. Opponent Martin Houtenbos bleek niet opgewassen tegen het positioneel sterke spel van zijn te genstander. De uitslagen waren: C. Bijwaard-M. Ursem 1-1, P. Heijne-F. Schouten 1-1, M. Houtenbos-M. Out 0-2, R. Koch-N. Ligthart 0-2, L. Koersen-A. Valkering 2-0, J. Kraakman-A. Kroon 2-0. HEILOO - De laatste wedvlucht vanaf de plaats St. Ghislain Hornu (240 km) leverde de duiven niet veel moeite op. De stevige zuidwesten wind er toe bij dat er snelheden van 85 km per uur wer den behaald. Het vliegseizoen is weer afgelopen, omdat de duiven in de rui zijn en hun verenpak rustig moeten kunnen vernieuwen om volgend jaar weer met succes deel te nemen aan de wedvluchten. De uitslag: Comb. Oosterveer (7 mee) 1,9,13,17. Kees van Schooten (10) 2,12 Johan Pepping (6) 3,4 Henk Lases (10) 5,24 Comb. Jan Ranzijn (21) 6,8,10, 16,20,26. Comb. Groenland Witte brood (30) 7,1,4,19,21,22,23,25 Jan Telleman (7) 15,27 Henk Houtenbosch (20) 18.. Kampioenschappen navluchten: 1. comb. Jan Ranzijn 2. Johan Pepping, 3. Comb. Oosterveer Kqppelwedstrij- den 1. Comb. Jan Ranzijn/Henk Lases 2. Johan Pepping/Jan Telleman 3. Comb. Groenland Wittebrood/Rien Meijer. Eindstand over alle vluchten vliegseizoen 1992: 1. Comb. Jan Ran zijn 2. Comb. Groenland Wittebrood 3. Fred Kaandorp. HEILOO - De damesbiljartclub HFS is gestart met al weer het 13de seizoen. In september 1980 speelden wij de eerste competitiewedstrijden. Het aantal leden is jammer genoeg gehalveerd, van 20 naar 10, maar de gezelligheid is er niet minder op geworden. Uiteraard zien we het aantal leden graag verhogen, dus heb je zin om te biljarten in clubverband dan bén je bij ons van harte welkom op maandagavond vanaf 20.15 uur bij café La Strada. Leeftijd is niet belangrijk, op dit moment varieert dit van 31 tot en met 56, en of je wel of niet kunt biljarten is ook niet van be lang, er is altijd iemand aanwezig om je deze sport bij te brengen. Voor infor matie: Hanka Koedijk, tel. 336555. De uitslagen van maandag 14 septem ber: T. Modder-M. Kraakman 0-3, H. Koedijk-E. Hoetjes 3-0, T. Admiraal- M. Kraakman 2-0, T. Admiraal-T. v. Willigen. HEILOO - Al jaren lang is het mah- jonggspel in ons land erg populair en nog steeds neemt de belangstelling voor dit spel toe. Wat ook begrijpelijk is, want wanneer je eenmaal ingewijd bent in de geheimen van het mah-jonggspel weet dit je zodanig te boeien, dat men in sommige gevallen met recht over versla ving kan spreken. Het is dan ook een spel, dat door de eeuwen heen, steeds meer verrijkt is, met aspecten uit de cul tuur van China. Wanneer u dit spel in competitiever band wilt spelen of wilt leren spelen neemt u dan contact niet ons op. Dit kunt u doen, door een telefoontje te ple gen op woensdag 23 september, waar mee u zich dan kan opgeven voor de eerste competitieavond van vrijdag 25 september in het Oosthonk aan de Oost- kanter 14a. Wilt u meer weten dan kan dat ook: Paul Pesser, tel. 335179 of Paul de Vries, tel. 334234. HEILOO - Op het in juni afgenomen examen door de Associatie SMK slaag den voor het door de centrale overheid erkende diploma Steno Nederlands, de dames W. Beentjes (Alkmaar), L. Nor der (Alkmaar), S. Stroet (Heiloo). Voor het examen Steno Engels slaagde me vrouw D. de Boer ('t Veld). Voor de praktijkexamens steno Nederlands en Engels slaagden de dames M. Bakkum (Broek op Langedijk), I van Wijngaar den (Avenhorn), L. Bosman (Alkmaar). Op het in juni afgenomen examen door het Bureau Stichting Middenstandsexa men slaagden voor het Rijkserkende di ploma basiskennis boekhouden (BA voor het MKB) de dames P.C.M. Kerssens-Berger (Akersloot), A.C.G. Kaandorp (Warmenhuizen), J. M. Ka bel (Limmen), M.M. Poulino (Egmond- Binnen) M. de Bont-del Prado (Heiloo) E.G. Rühl (Bergen) E. Zwart (Egmond aan Zee) en Y.E. Bisschop-Zwart (Heerhugowaard). Tevens geslaagd voor het middenstand sexamen is mw. N. van der Heiden uit Alkmaar. Op de in juni afgenomen examens door de Stichting Nederlandse Associatie voor praktijkexamens slaagden voor het Rijkserkende diploma Nederlandse be- drijfscorrespondentie de dames E. Alp- henaar (Heiloo, D. Deinum (Alkmaar), C v.d. Meulenhoff (Heiloo), E. Prinsen-Wempe (Den Helder), K. Bruins (Egmond a/d Hoef). Voor het examen Algemene Correspondentie Ne derlands slaagde mevrouw F. Werkman (Alkmaar). Op het in juni afgenomen examen door het Bureau Stichting Middenstandsexa mens slaagden voor het Rijkserkende diploma middenstand de dames A. Hofstee (Alkmaar), M. Metselaar (Hei loo), B. de Graaff (Alkmaar) en de he ren P. de Groot (Alkmaar), W. Hageman (Alkmaar), J. de Moei (Stom- petoren), R. de Nijs (Egmond Binnen), J. Koster (Alkmaar), terwijl twee kandi daten nog wachten op de uitslag van hun herexamen. Op de in juni in Haarlem en Heiloo af genomen secretaresseexamens door de Associatie SMK slaagden voor het door de centrale overheid erkende diploma Mangement-secretaresse de dames I. van Wijngaarden (Avenhorn), L. Bos man (Alkmaar) en E. Brouwer (Hei loo). Voor het examen secretaresse slaagden de dames M. Bakkum (Broek op Langedijk) en M. Baltus ('t Zand), terwijl drie kandidaten nog twee exame nonderdelen moeten doen om voor het secretaresse-diploma in aanmerking gekomen. Op 1 juni werden door de ETI (Stich ting examens in toegepaste informatica) examen afgenomen. Voor het Rijkser kende diploma MS DOS (BSG) slaag den de dames J. Barwegen (Alkmaar), M.W. Wijnker (Heiloo) en de heer A.A.J. de Waard (Egmond-Binnen). Voor het deelcertificaat praktijk MS DOS slaagde mevrouw J.E. Wijker (Eg mond aan Zee). Het diploma LOtus 1-2-3 (BSP) werd behaald door de heren H. Hoogenberg (SChagen), J.F.M. Kramer (Nrd-Scharwoude) en P.W.M. Lensen (Heemskerk). Het diploma DBsase IV (BDB) werd behaald door de heren A. Egmond (Alkmaar) en R. Spierings (Amsterdam). Alle genoemde cursisten werden opge leid door Instituut Dompvloet te Hei loo. Inlichtingen: 330936. -S-SS - 'V- j - M - lip» Vlak voor de onthulling van de gevelsteen overlegt prinses Margriet onder andere met burgemeester Brommet. EGMOND - Ter gelegenheid van de vol tooiing van de tweede fase van de restauratie onthulde Prinses Margriet een uit 1430 daterende gevelsteen. Deze steen is in het verleden geplaatst door Jan met de Bellen (Jan van Egmond). De Prinses werd met klokgelui verwel komd. Boven de prachtig, versierde deuren van de Slotkapel was de ge velsteen geplaatst. De oude steen is dui delijk door de tand des tijds aangetast maar door behandeling met acrylaat is dit proces nu gestopt. Witsenkamer Nadat het gezelschap zich even had te ruggetrokken in de Witsenkamer betrad het de Slotkapel onder orgelmuziek van het Friese orgel uit 1898, dat daar, sinds kort, een vaste plaats heeft gevonden. Burgemeester E. Brommet vertelde dat er plannen zijn om, vlak bij de Slotka pel, een museum onder te brengen. Toen men enige tijd geleden plannen had (die weer verworpen werden) om het kasteel te herbouwen, kwam er veel materiaal los, dat voor een museum ge schikt zou zijn. ,,Als we samen met het bestaande museum in Egmond aan Zee iets opzetten zal dit uit oogpunt van toe risme en recreatie, zeker een gunstige ontwikkeling zijn. Ik hoop ooit nog eens een lid van het Koninklijkhuis in de Oranjekamer" te mogen ontvangen". Het geslacht van de Egmonden is nauw verbonden met het huis van Oranje. Als herinnering aan deze dag kreeg Prinses Margriet een stamboom welke door de historicus Jan Lute was opgesteld en door iemand van de Abdij met de hand, in prachtige letters was uitgewerkt (met recht monnikenwerk). Ramen Ook werd de aandacht van de prinses gevraagd voor de gebrandschilderde ra men, welke door de heer drs. U. Hylke- ma, direkteur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg bestempeld wer den als glazen van topklasse". Hylke- ma merkte nog op: Restauraties vol gen elkaar steeds sneller op (1913-1960- 1980-1990). Boktor en knaagkever doen zich te goed aan ons erfgoed en vergeet Prinses Margriet neemt de stam boom in ontvangst. de zure regen niet. Ons land is rijk aan cultuurmonumenten, wel 60.000, even veel als Frankrijk, laten we er zuinig op zijn". Hylkema waarschuwde nog dat een al te intensief gebruik van de Slotkapel het gebouw geen goed doet. Ook werd een beroep gedaan het plan van Oostelijke randweg nog eens te herzien. ,,Laat het cultuur-historisch belang eens zwaarder wegen dan de mobiliteit. Het historisch dorpsgezicht van Egmond wordt daar door te veel aangetast". Vrijwilligers Ing. J. van Rooyen, voorzitter van de Stichting Restauratie Slotkapel zei: ,,Voor de derde fase van de restauratie staan de zerkenvloer en de Vladeracken- bank op het programma". De huwelij ken, concerten en tentoonstellingen welke mogelijk worden gemaakt door de grote inzet van de vrijwilligers noem de van Rooyen ,,een schot in de roos". HEILOO - Het landschap van 1900, dat was mooi, vinden veel mensen. De land bouw was nog kleinschalig, de steden nog niet reusachtig gegroeid, de heide was nog niet vergrast en de sloten nog schoon. Iedereen weet dat het sindsdien bergafwaarts is gegaan met natuur en landschap. Toch is nu de tijd gekomen om niet langer stil te staan bij het verle den. Er zijn nieuwe kansen voor de na tuur! Natuurontwikkeling is het tover woord. Het Noordhollands Landschap besteed in de Week van het Landschap, van 19 t/m 27 september, aandacht aan deze belangrijke ommezwaai in het den ken over natuur. De Grafelijkheidsdui nen staan daarbij in Noord-Holland centraal. Tijdens de week van het landschap wordt tijdens tal van excursies duidelijk gemaakt waarom natuurontwikkeling nodig is. Natuurbouw of natuurontwik keling zorgt voor een goede uitgangspo sitie. Na de ingreep moet de natuur het verder zelf doen. In Noord-Holland«zijn verschillende natuurontwikkelingspro jecten uitgevoerd. Soms heel klein - het graven van een amfibiënpoel - soms heel groot zoals bijvoorbeeld het veelbelo vende vooroeverproject bij Andijk. Ook in de Grafelijkheidsduinen, waar de Week van het Landschap plaats vindt, staat een natuurontwikke lingsplan op stapel. Daar is het werk vooral gericht op de terugkeer van vochtige duinvalleien. Parnassia, een plantje dat vroeger volop in de duinen groeide, zal dan weer terugkeren. Het gebied wordt gevarieerder en de overle vingskansen voor planten en dieren ne men toe. Voor de Week van het Landschap in Noord-Holland is onderdak gevonden in het zeer fraai gelegen Ford Kijkduin te Huisduinen bij Den Helder. Daar is een tentoonstelling pn worden dia's ver toond. Het fort is ook de uitvalsbasis voor de gratis excursies. Iedereen is wel kom om het door Het Noordhollands Landschap nieuw verworven gebied te komen bekijken. Bovendien is er een fraaie wandeling rondom het gebied uit gezet, een beschrijving is kosteloos ver krijgbaar. Het fort is van 19 t/m 27 september open op zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur en maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. Er zijn excursies op zaterdag en zondag om 10.00, 12.00 en 14.00 uur e,n van maan dag t/m donderdag om 14.00 uur. Een rondleiding in Fort Kijkduin is mogelijk op beide zaterdagen om 13.30 uur. Geeft u zich voor de excursies van te vo ren op? Schoolklassen zijn ook welkom. U komt in Huisduinen door in Den Hel der borden met 'Huisduinen' te volgen. In Huisduinen tot de dijk rijden en daar linksaf slaan. Bus lijn 4 rijdt van station Den Helder tot voor de deur. Vraag bij Het Noordhollands Landschap de fol der aan met alle informatie over de Week van het Landschap! Informatie en aanmelden voor excursies: Noord hollands Landschap, telefoonnummer 02518-59750. HEILOO - Uitslagen van maandag 21 september: A-lijn 1/2 Fam. v. Diepen 54,17 1/2 Ds. Bakker-de Waard 54,17 B-lijn: 1. Fam. Slob 55,8% 2. Mw. Middelbeek-Bolweg 54,2& C-lijn: 1 Fam. H. Toby 59,9% 2. Mw. Dekker-v. Twuyver 55,7% D-lijn: 1 Fam. v.d. Wulp 61,5% 2. Fam. Maas 56,3% E- lijn: 1. ds. v. Toornbus de Vries 62,1% 2. Ds. Haafkens-Hoeksema 57,9% F- lijn: 1 Ds. Lei van Schooten/Visser 73,5% 2. ds. de Jong/de Winter 63,0%. EGMOND - Zondag 27 september wordt in de slotkapel van Egmond aan den Hoef het concertseizoen geopend met een optreden van Peter Eggenhui- zen (klarinet) en Lodewijk Collette (pia no). Op het programma staat vermeld van Johannes Brahms, Igor Strawinsky, Miquel del Aquila, Claude Debussy en Robert Schumann. Peter Eggenhuizen studeerde aan het Amsterdams conservatorium bij Bram de Wilde en Piet Honingh. Hij is lid van diverse ensembles en treedt regelmatig solistisch op. Met Lodewijk Collette werkt hij regelmatig samen en zij treden op als duo of in grotere formaties. Lo dewijk Collette studeerde aan het Utrechts Conservatorium bij Herman Uhlhorn, waarna hij zijn studies voor tzette in Parijs bij Noël Lee en France Clidat. Hij maakt deel uit van het Ne derlands Pianistenkwartet en het Jo hannes Brahms-pianokwartet. Aanvang van het concert is 15.00 uur; de entree bedraagt 10,00 In de pauze wordt koffie met koek aangeboden, hetgeen bij de prijs is inbegrepen. EGMOND - In de Vredesweek (tot en met 27 september) zullen er oecumeni sche vieringen worden gehouden in de drie Egmonden. Iii Bgmond aan Zee is een viering op woensdag 23 september om 19.15 uur in de Ned. Hervormde Kerk. Vrijdag 25 september is er om 19.00 uur een viering in het Ned. Her vormde kerkje in Egmond-Binnen. In de parochiekerk van Egmond aan den Hoef is er tenslotte een viering op zater dag 26 september om 19.00 uur. EGMOND - Hoewel het park nog ruim een maand open blijft, zit het seizoen er eigenlijk reeds op. De finaledag van de clubkampioenschappen vormt officieus de afsluiting van het zomerseizoen. De finales van de T.C. Hogedijk-clubkam- pioenschappen zouden vorige week zon dag worden gehouden, maar de regen weigerde rekening te houden met de planning. Dus moest het programma een week verschoven worden. Voor de clubkampioenen bij zowel de dames als heren was door Adviesgroep Spuybroek en De Boer een fraaie wissel beker beschikbaar gesteld. Clubkampi oen bij de dames werd wederom Judith Heddes. Hoewel Nelleke Pieterse goed tegenspel bood, was Judith toch een maatje te groot. Bij de heren werd Ri chard Spit de eerste winnaar van de nieuwe wisselbeker. Hij versloeg in een kwalitatief goede finale coming-man Bastiaan Pos in twee sets. Voor de le prijswinnaars in alle katgo- rieën was er naast de gebruikelijke tro feeën een waardebon; de 2e prijswinnaars ontvingen een blik ballen. De bij een prijsuitreiking behorende bloemen waren vorige week al uit gedeeld. De prijswinnaars: Speelsterkte Al HE 1. Richard Spit; 2. Bastiaan Pos DE 1. Judith Heddes; 2. Nelleke Pieterse HD 1. Richard Spit/Leo Tervoort 2. John van der Mo- len/Edzo Struif 1. Jasmijn Apel* doorn/Inez Heeremans 2. Judith Heddes/Janny Liefting. GD 1. Eric Kingma/Judith Heddes 2. Leon Ter- voort/Nelleke Pieterse. Speelsterkte A 2 HE 1. Kees Slop; 2. Piet Pieterse DE 1. Agathe Fris; 2. Agaath Verweel HD 1. Cor Duinmey- er/Louise de Lie 2. Mark van der Poel/Jorg Liefting DD 1. Ina Lap/Els Geugies 2. Margriet Schoorl/Trudy Blank GD 1. Piet Pieterse/José Beent jes 2. Henny en Margo Liefting. Speelsterkte B HE 1. Peter Admiraal 2. Chris Vergeer 1. Gré de Boer; 2. Anne- marie SpuybroekHD Ï.Rick Kranen burg/Peter Admiraal 2. Chris Vergeer/Jan van Gorkum DD 1. Gerda Bommer/Jet Groot 2. Annemarie en Ti neke Spuybroek GD 1Sjaak en Marian Belleman 2. Kees Holman/Hanny Wamper. Speelsterkte C HE 1. Cees Noort 2. Frank Koper DE 1. Bep Brink 2. Rineke Houtenbos HD 1. Ab van Duin/Jan v.d. Riet 2. Rob Rienstra/Leo Bekema DD 1. Ina en Rina de Boer 2. Gerda Dekker/Sjaan Swart GD 1. Mark Scholten/Annemarie Spuybroek 2. Joop Kemna/Isa Baard. Veteranen HE 1. Jan Spaans 2. John van Kempen DE 1. Joke Beentjes 2. Marie-José Ronde. HEILOO - Na een week met mooi weer, kregen we op de finaledag het slechte weer waar iedereen voor had gevreesd. Ondanks deze tegenvaller kunnen we dit toernooi, dat begon met een dagje naar de Efteling, als een succes beschouwen. Nog nooit was de deelname zo groot. Zowel Rienk Barendsma, als Eva Zijl mans prolongeerden hun titel bij het en kelspel. De uitslagen: JE A 1. Rienk Barendsma 2. Rob Zoon JE B 1. Lars v.d. Steen 2. Steven Ursem, JE C 1. Sander Kaan dorp 2. Bas Walraven, JE D 1. Bart Bakker 2. Bonne Broersen, JE E 1An- dré Lambert 2. Gijsbert v. Beurden ME A 1. Eva Zijlmans 2. Mischa v. Raam ME B 1. Marjolein Out 2. Manon v. Beek ME C 1. Kim Kaandorp 2. Maris- ka Zoon. JD A 1Rienk Barendsma/Rob Zoon 2. Ralph Heyboer/Sander v. Rijnsoever JE B. 1. Sander Kaandorp/Ramon Va der 2. Bas Walraven/Joost de Haan, JE C 1. Martijn Pronk/Bonne Broersen 2. Harro en Mark v/d Plas, JD D 1. Je roen Bakker/Boy Broersen 2. André Lambert/Bas Jansen. MD A. Vanessa de Boer/Eva Zijlmans 2. Kim v. Rijnsoever/Mischa v. Raam MD B 1. Susanne Mooy/Manon v. Beek 2. Tineke Peek/Marjolein Out, MD C 1Mariska Zoon/Kim Kaandorp 2. Yvonne Bartman/Annemarie Blackborn. GD A 1. Sander en Kim v. Rijnsoever 2. Rob Zoon/Diana Portegies, GD B 1. Joost de Haan/Manon van Beek 2. Bas Walraven/Nivja Nobbe GD C 1Jeroen Bakker/Kim Kaandorp 2. Bas Jan sen/Annemarié Blackborn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 12