I ttNTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo Gr Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Woningmarkt over koopwoningen in plan Ypestein Nieuw bouwplan Huis aan huis inzameling oude schoenen Heiloo werkt aan de weg Minder afval heb je zelf in de hand Ingediende bouwaanvragen Expositie Raadsvergadering ALARM ALS ELKE SECONDE TELT PAGINA 4 ,,-p, UITKIJKPOST 21 OKTORFR iqqp 6 Op zaterdag 24 oktober 1992 wordt in De Kring, het nieuwe buurtcentrum en scholencomplex aan De Hucht in Ypestein een woningmarkt gehouden. Op deze markt wordt ruime informatie verstrekt over woningen die binnenkort gebouwd worden in plan Ypestein. Op deze woningmarkt wordt informatie verstrekt over de volgende objecten. I Premie koopwoningen (voorheen premie A) In opdracht van de Stichting Eigen Woningbezit te Alkmaar (tel.nr. 613111) worden begin volgend jaar in aanbouw genomen: 23 woningen in de prijsklasse van maximaal f 147.000,- vrij op naam. Rijksbijdrage De kopers van de woningen kunnen in aanmerking komen voor een rijksbijdrage. De hoogte is afhankelijk van het belastbaar inkomen 1991. Voor rijksbijdrage komen in aanmerking gegadigden tot 65 jaar, welke een gezamenlijk belastbaar inkomen hebben liggend tussen de f 45.000,- en f 61.500,-. Het subsidie is sterk afhankelijk van de rentestand en het belastbaar inkomen. Op 24 oktober zullen wij u hierover met rekenvoorbeelden informeren. Gegadigden met een belastbaar inkomen tussen de f 58.500,- en f 61.500,- komen in aanmerking voor een éénmalige subsidie van f 5.000,- belastingvrij. Het subsidie wordt uitbetaald in jaarlijkse bedragen over een periode van maximaal 30 jaar. Toewijzing Voor het kopen van de woningen komen achtereenvolgens in aanmerking: 1Zij die in deze gemeente een goedkope huurwoning vrijmaken die weer aan een andere woningzoekende in deze gemeente kan worden toegewezen. 2. Zij die als woningzoekende in deze gemeente staan ingeschreven. 3. Overigen, indien na toewijzing aan de beide bovengenoemde categorieën nog woningen beschikbaar zouden zijn. Nadere informatie en toelichting Informatie over de te bouwen premiewoningen en mogelijkheden van financiering krijgt u op de woningmarkt op zaterdag 24 oktober 1992 vanaf 10.00 uur in De Kring, het nieuwe buurtcentrum en scholencomplex aan De Hucht in Ypestein. Door de grote belangstelling voor deze woningen moet u zich, als u deze woningmarkt wilt bezoeken, vóóraf (uiterlijk 23 oktober 1992) telefonisch melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar (613111). U ontvangt dan persoonlijk een schriftelijke uitnodiging voor een bepaald tijdstip op die zaterdag. II Koopwoningen met eenmalige rijksbijdrage (Vrije sector eenmalige bijdrage (V.S.E.B.)) Eveneens in opdracht van de Stichting Eigen Woningbezit te Alkmaar (tel. 613111) worden begin 1992 in aanbouw genomen 4 koopwoningen waarop een éénmalige rijksbijdrage wordt ontvangen van f 5.000, De prijzen voor deze woningen zullen variëren, doch bedragen maximaal f 190.000,-V.O.N. Op deze woningen is ten aanzien van de toewijzing en de nadere informatie en toelichting het zelfde van kracht als bij de premie koopwoningen genoemd onder I. Ill Vrije sectorwoningen In opdracht van Heijmans Project ontwikkeling B.V., gevestigd te Rosmalen worden begin 1992 eveneens in aanbouw genomen: 22 woningen type 2/1 kap, middels de garages geschakeld; 14 zogenaamde vide-woningen. De prijsklasse van deze woningen is alsvolgt: 9 2/1 kap woningen voor gemiddeld f 205.000,- V.O.N. 1 2/1 kap woning voor f 233,000,- V.O.N. 12 2/1 kap woningen voor gemiddeld f 269.000,- V.O.N. 14 vide-woningen voor gemiddeld f 305.000,- V.O.N. Toewijzing Voor de toewijzing van de woningen komen achtereenvolgens in aanmerking: 1. zij die in deze gemeente een huurwoning vrijmaken die weer aan een andere woningzoekende in deze gemeente kan worden toegewezen; 2. zij die als woningzoekende in deze gemeente staan ingeschreven; 3. inwoners van Heiloo die bij de intekening op deze woningen op voorhand verklaren dat de door hen te verkopen woning weer verkocht wordt aan een andere inwoner/geregistreerde woningzoekende van de gemeente Heiloo; 4. inwoners van de gemeente Heiloo, niet vallend onder 1,2 en 3; 5. overigen, indien na toewijzing aan de bovengenoemde categorieën nog woningen beschikbaar zijn. Nadere informatie en toelichting Nadere informatie over de woningen zoals indeling, juiste prijzen, opties voor wijzigingen èn de informatiemap krijgt u op de woningmarkt op zaterdag 24 oktober 1992 vanaf 10.00 uur in De Kring, het nieuwe buurtcentrum en scholencomplex aan De Hucht in Ypestein. Door de grote belangstelling voor deze woningen moet u zich, als u deze woningmarkt wilt bezoeken, vóóraf (uiterlijk 23 oktober 1992) telefonisch melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar (613111). U ontvangt dan persoonlijk een schriftelijke uitnodiging voor een bepaald tijdstip op die zaterdag. IV Bouwgrond voor particuliere bouw De gemeente heeft in de verkoop enkele bouwkavels gelegen langs de Oosterzijweg voor vrijstaande en/of half vrijstaande woningen. De grondprijs varieert van f 260,- tot f 275,50 per m2 exclusief 171/2% B.T.W. Kavelgrootte De kavels zijn groot +410 m2, 715 m2 en 810 m2. Toewijzing Voor toewijzing komen in aanmerking inwoners van Heiloo in volgorde als aangegeven onder I. Informatie Nadere informatie over deze bouwkavels is beschikbaar op bovengenoemde woningmarkt en vanaf 26 oktober 1992 op de sector grondgebied van hét gemeentehuis (tel. 313 151). Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij op 29 september 1992 besloten hebben gebruik te maken van de hen door de raad toegekende wijzigingsbevoegdheid ex. artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening om de bouw van een loods annex kantoor- en laboratoriumruimte mogelijk te maken voor de fa. Sprenkeling, Westerweq 411 te Heiloo. Hiervoor is de splitsing noodzakelijk van het bouwvlak, zoals weergegeven in het vigerende bestemmingsplan 'Buitengebied'. Dit besluit behoeft goedkeuring door het college vap Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Het besluit van burgemeester en wethouders ligt gedurende 14 dagen ter inzage met ingang van 22 oktober 1992 bij de afdeling VROM. Belanghebbenden kunnen bezwaren gedurende deze periode schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders. vrijdag 23 oktober 1992 Een verzoek van de firma Smit en Smit uit Alkmaar om als proefproject oude schoenen in onze gemeente in te zamelen voor export naar Ghana heeft de volledige instemming van het gemeentebestuur. In een brief welke door het bedrijf huis aan huis wordt verspreid staan nadere bijzonderheden. Wanneer u mee wilt werken, zet de schoenen dan gereed vóór 10 uur 's morgens aan de deur of op de stoep. Uw medewerking om het project te laten slagen wordt zeer op prijs gesteld, immersminder afval heb je zelf in de hand! Kennemerstraatweg tussen Stationsweg en Zevenhuizerlaan Het fiets- en voetpad aan de westzijde van de Kennemerstraatweg tussen de Stationsweg en Zevenhuizerlaan wordt gereconstrueerd. De verharding wordt hersteld en gedeeltelijk vernieuwd. Tevens worden fiets- en voetpad enigszins verlegd. De uitvoering van deze werkzaamheden zal wat ongerief met zich meebrengen voor de bewoners en het langzame verkeer. Het fietsverkeer wordt tijdens de werkzaamheden over korte gedeeltes over het voetpad geleid. De werkzaamheden starten op 26 oktober en zullen naar verwachting circa 8 weken in beslag nemen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de toezichthouder de heer B. de Groot van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 334 008 Hergebruik oude kleding en schoenen Vroeger kwam de 'voddeman' of 'lompenboer' regelmatig door de straat. Deze persoon is nu uit het straatbeeld verdwenen. Daarna zijn oude kleding, gordijnen, schoenen en beddegoed veelal in de afvalzak terecht gekomen. Verbranding of storten op een stortplaats was het gevolg. Gelukkig hebben diverse instellingen en verenigingen zich de laatste jaren op de inzameling van deze afvalstroom gestort. In onze gemeente zijn hierbij actief: 1) Een tiental instellingen welke bij toerbeurt de 3 huis aan huis acties, die jaarlijks door de gemeente worden toegestaan, organiseren. 2) Heilooër verenigingen die oud papier inzamelen: a) Fanfare Showband Heiloo. b) Scouting, Victoriegroep. c) Benedictusschool. d) De Nieuwe Hoeve. e) Paulusschool. 3) Stichting K.I.C.I uit Den Haag, die twee kleding containers in onze gemeente heeft staan: a) Winkelcentrum 'Ypestein'.* b) Winkelcentrum 'Het Hoekstuk'. 4) Firma Smit en Smit uit Alkmaar, die momenteel bezig is met een proefproject voor inzameling van oude schoenen. Al deze acties hebben tot doel om de inkomsten van de inzamelaar te verhogen, het hergebruik van grondstoffen en verkleining van de afvalberg. Het is ook goed voor de portemonnee van de gemeente Heiloo, want afvoer via de grijze emmer kost in 1993 nog altijd f 197,50 per ton. Hergebruik Het ingezamelde materiaal gaat na sortering de volgende weg: 1) Nederlandse 2e hands kledingmarkt. 2) Projecten in Derde Wereld landen. 3) Projecten in het Oost-Europa. 4) Industrie (isolatie, dekens, vullingen). 5) Poetslappen/katoenfabricage. 6) Verbranding van onbruikbare restanten. Alle reden om de kleding e.d. niet in de grijze rolemmer te gooien, maar mee te geven aan de verenigingen die acties organiseren. Aanbieding - Probeer de kleding e.d. schoon en in zakken verpakt aan te bieden. - Schoenen aan elkaar binden. - Zeer smerige kleding e.d. niet mee geven. - Kijk naar de 'Oud Papier Acties' in de Uitkijkpost voor verenigingen, die ook oude kleding inzamelen. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Vrieswijk 107, H.J. Loggen - bouw dakkapel. Oesdommerveen 40a, G.T.C. Min - veranderen appartement. De Kuilenaar 36, C. Bakker - vergroten garage. In het gemeentehuis hangen werken van de Italiaanse schilder Raffaele Nigita. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling duurt tot eind oktober 1992. De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 29 oktober 1992 om 20.00 uur en op maandag 2 november 1992 om 14.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang oude Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. - Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Algemene beschouwingen in verband met de begrotingen van de algemene dienst en het grondbedrijf voor het dienstjaar 1993 alsmede het meerjarenbeleidsplan Heiloo 1993-1996. - Beantwoording door burgemeester en wethouders van de algemene beschouwingen. - Vaststelling van de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1993. - Vaststelling van de begroting van de algemene dienst der gemeente voor het dienstjaar 1993. - Bestemming subsidie budget voor nieuw beleid 1993. - Afhandeling inspraakreacties naar aanleiding van subsidievoorstellen 1993. - Vaststelling van het meerjarenbeleidsplan Heiloo 1993 tot en met 1996. - Ombuigingsvoorstellen voor 1993. - Wijziging belastingverordeningen en privaatrechtelijke tarieven 1993. - Vaststelling staat van wijzigingen begroting 1993. - Machtiging aangaan/uitzetten kasgeldleningen voor 1993; rekening courant overeenkomsten voor 1993. - Sluiten van geldleningen gedurende het jaar 1993. - Wijziging vergoedingsregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. - Wijziging bezoldigingsregeling gemeentepersoneel 1981. - Wijziging gemeenschappelijke regeling IZA in verband met invoering landelijke IZA-regeling. - Buiten gebruik stellen Maria Lidwinaschool voor onderwijsdoeleinden. Vaststelling regionaal educatief plan Volwasseneneducatie 1993. - Verkoop grond in plan Ypestein ten behoeve van bouw gezondheidscentrum. - Krediet aanleg woonwagencentrum Oosterzijweg 28a. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 29 oktober 1992 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis, afdeling Bestuurszaken. Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Nederl. Christen Vrouwenbond afd. Heiloo Grote zangavond met Majoor Boshardt Grote inruil- en verzamelbeurs Cantina architectura literatuur en muziek Workshop en concert Yuri Hiranuma Witte gebieden voorzien van aardgas Herfsttentoonstelling Eensgezindheid Egmond HEILOO - Maandag 26 oktober is er weer een contactavond van vogelvereni ging Kleurenpracht Heiloo. Aanvang 20.00 uur in het clubgebouw van de postduivenvereniging naast sporthal 't Vennewater. Dierenarts Duyser uit Ber gen houdt een lezing, over ziekte en preventie bij vogels". Leden worden in de gelegenheid gesteld om vragen te stel len over hoe hun vogels te behandelen bij ziekte. Tijdens de pauze is er een lo terij ten bate van de vereniging. Leden en belangstellenden zijn welkom. HEILOO - Dinsdag 27 oktober a.s. om 20.00 uur hebben we weer een bijeen komst in de Grote Zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeeststraat 8. Mevrouw G. Hageman (een boeiende spreekster) houdt een lezing over het zeer interessante onderwerp:Verleden - heden - en toekomst van de vrouw'. Wij rekenen op een grote opkomst! Be langstellenden zijn van harte welkom! Graag tot ziens op 27 oktber a.s. ALKMAAR - Deze week wordt er een prachtige avond gehouden in de vrij- heidskerk. Op vrijdag 23 oktober komt Majoor Bosshardt naar Alkmaar! Aan vang 20.00 uur. De Majoor is een natio nale bekendheid geworden door haar vele televisie-optredens en door haar le venswerk in de Amsterdamse bin nenstad. Verder werken mee: True Choice en het Alkmaars Chr. Mannen koor o.l.v. Bert Rootmensen. Het pro gramma wordt geleid door de bekende televisie-presentator Sipke van der Land. Deze zangavond is belegd door de Inter kerkelijke Stichting 'Vervolgd Christen dom'. Deze stichting werkt reeds 20 jaar in Oost Europa. Het hulpverlenings- werk en zendingswerk gevestigd in Al- mere. Deze zomer brandden de kantoren en opslagloodsen geheel af. Maar een week later begon het werk op nieuw in een tijdelijk onderkomen. En de hulptransporten zijn reeds hervat. Majoor Bosshardt zal in het program ma een korte meditatie houden, en na afloop van dit bijzondere programma bestaat de gelegenheid om een boek van de Majoor te kopen, door haar gesig neerd. De opbrengst is voor het werk van de stichting. De toegang is vrij en iedereen is wel kom, jong en oud, kerkelijk of niet ker kelijk. Een interessante bijzonderheid is dat de stichting 'Vervolgd Christen dom' vorige week haar naam verander de in 'Zending zonder Grenzen' vanwege de veranderde situatie in Oost Europa. HAARLEM - De Nederlandse Vereni ging ,De Verzamelaar', Afd. Kenne- merland organiseert op zondag 25 oktober een grote ruil- en verzamel beurs in de Beyneshal, Stationsplein te Haarlem (Centrum). De beurs wordt ge houden van 9.30 - 16.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt voor niet-leden 3,00 en voor leden en 65-plussers te vens de kinderen betalen 1,50. Op de ze happening vindt U postzegels, munten, oude ansichtkaarten, briefstukken, muziekdoosjes, telefoon kaarten, oude kranten vanaf 1640, oude boeken ook van Anton Pieck, eierdop jes, vingerhoedjes, sigarenbanden en lu cifersmerken, aardewerk, plateel, curiosa, oude blikken en wat verder ter tafel wordt gebracht. Zoals u ziet, kan op deze dag de verzamelaar zijn hart weer ophalen. Dus verzamelaars, komt u allen kijken, u zult er geen spijt van hebben. Inlichtingen, de heer J. J. Cor- nelissen, tel. 02520-17552. ALKMAAR - Zondag 25 oktober tus sen 2 en 4 uur vindt de eerste bijeen komst van poëzie, verhalen en muziek in Cantina Architectura, plaats. De mu ziek wordt verzorgd door Ton Oude- jans, Klassiek gitaar en licht folk muziek gitaar. T en T Theater (Tilly van Etten Robin en Ton Verplanke) brengt de Metamorfose. Verhalen komen van Hans Beerends en Erik Koch. De poëzie wordt deze middag gebracht door Mar tha Raike en door Aaltje van Wierin- gen. Presentatie Ton Verplanke, toegang gratis. Plaats: Cantina Archi tectura, Geestersingel 11 Alkmaar naast het Gerechtsgebouw. Informatie Maria van Latum, 072-113265. ALKMAAR - Dinsdag 27 oktober a.s. is de Japanse organiste Yuri Hiranuma gastdocente aan het conservatorium te Alkmaar, 's Middags geeft zij van 15.00-17.30 uur een workshop instru menteren/arrangeren over de 'Pavane pour une infante défunte' - M. Ravel. Op dinsdagavond is er een concert in de zaal (115) van het conservatorium met werken van Hiranuma, Noda, Nishimu- ra, Ravel en anderen. Tijdens dit con cert zal zij spelen op Yamaha - HX1 en EL.90. De toegang is gratis. Kaarten zijn te re serveren bij het conservatorium Alk maar. Dagelijks van 9.00-16.30 uur, tel.: 072-183555. Aanvang concert: 20.00 uur (tot ongeveer 21.00 uur). Plaats: Nassauplein 11 te Alkmaar. AKERSLOOT - In februari 1992 is door de Raad van Commissarissen het besluit genomen ook in de laatste delen van het voorzieningsgebied, de zoge naamde Witte gebieden', aardgaslei dingen te laten leggen. Ook de laatste percelen konden daardoor op gunstige voorwaarden aangesloten worden op het aardgasnet. Door Gasbedrijf Mid den Kennemerland is met enthousiasme uitvoering gegeven aan dit besluit en zijn alle onrendabele' percelen in de af gelopen periode van gas voorzien. De afronding van het project vond plaats op dinsdag 20 oktober. De heer drs. J. F. N. Cornelisse, burgemeester van Akersloot en lid van de Raad van Com missarissen sloot het project symbolisch af-/ SCHOORL - In en rond bezoekerscen trum Het Zandspoor te Schoorl (Noord-Holland) is ^anaf 17 tot en met 25 oktober een herfsttentoonstelling te bezichtigen. In de omgeving van het be zoekerscentrum worden rondleidingen gehouden. Voor 25 gulden is een boek te koop over de natuur in de Schoorlse duinen, geschreven door de boswachter. Verkrijgbaar aan de balie van het be zoekerscentrum. Er kan ook worden ge beld met tel. 02209-3352. Het bos is nu volop in zijn herfsttooi. De bladeren aan de bomen veranderen van kleur en beginnen langzaam te val len. Het zal niet lang meer duren voor dat de bomen geheel kaal zijn en. de bodem bedekt is met een rood-, geel- en goudkleurig tapijt van bladeren. Uit diezelfde bodem komen allerlei pad destoelen op. Eekhoorns zijn druk bezig een wintervoorraad aan te leggen van ei kels, noten en vruchtepitten om de win ter door te kunnen komen. Egels eten hun buikje rond voor de winterslaap. In de lucht vliegen grote zwermen spreeuwn die zich klaar maken voor de trek naar het zuiden. Over al die voor bereidingen die de natuur neemt voor de komende winter, vertelt de boswachter van Staatsbosbeheer tijdens de excursie. Er kunnen ook vragen aan hem worden gesteld, hij beantwoordt ze graag. Na tuurlijk kan ook op eigen houtje het bos worden verkend door een puzzeltocht te lopen, waarbij op speelse wijze allerlei vragen moeten worden beantwoord en opdrachten vervuld. EGMOND - Een Tiroler-avond wordt georganiseerd door de Egmonder Muzi kanten in samenwerking met de ,Kenne- mer Blaaskapel'. De groep ,Boravanka' uit Tsjechoslowakije komt op uitnodi ging van de beide Noord-Hollandse ka pellen naar Nederland en verzorgt op zaterdag 24 oktober a.s. een optreden in Egmond-Binnen. De Tsjechische kapel bestaat uit een dertigtal musici van kwaliteit en kan moeiteloos een avondvullend program ma verzorgen. Tijdens het ,Tiroler Festival', zullen behalve de Tsjechen ook de Kennemer Blaaskapel en de Eg monder Muzikanten een optreden ver zorgen. Vanwege de te verwachten toeloop raden de liefhebbers aan om zo snel mogelijk in het bezit te komen van toegangskaarten. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij: kapsalon Dick Zent- veld 02206-1741, modehuis Desiree 02206-1980, Joop Zonneveld 02206-1753 en assurantie kantoor Kees Baltus 072-330143. In de voorverkoop geldt een reductie van 2,50 gulden per persoon. Nadere inlichtingen zijn even tueel te verkrijgen bij Joop Zonneveld tel. 02206-1753.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4