Akershot De Cgmond Ummen Dienstee in limmen Play-back show in de Storey-club Sudden Impact in Storeyclub Voorstelling van Rossenbacker V ogeltentoonstelling Concert Crescendo BC Egmond Najaarsmarkt in de Slotkapel Egmondjesmaat Manege Groot Superloterij Adelbert Jaap van Zweden in de dorpskerk van Akersloot Expositie in bibliotheek Raad Akersloot Meervogels handbal Limmer IJsclub Burgerlijke stand gemeente Limmen Limmer IJsclub PV Gouden Wieken Collecte Jantje Beton Scholenmarkt Carnavalsopening TTV Limmen Winkelen met de Zonnebloem SV De Vrijheid Welfare Bazar Open dag bij scholen gemeenschap De Sluys Jeugd- en kerkeveiling weer groot succes Sinterklaasexpositie bij Galerie Amber Concert in Limmen Volksdansen Schaken in Limmen PAGINA 18 UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 1992 AKERSLOOT - De Playback show van vorig jaar staat ons nog fris in het ge heugen. De Storey-club was toen afge daan vól, terwijl de nieuwe Anita Meijertjes, Queentjes en Michael Jack- sontjes hun uiterste best deden om de hoofdprijzen weg te slepen. Dit jaar moge het waarschijnlijk nog leuker zijn, want de Storey-club in Akersloot heeft een nieuw podium. Vijfentwintig deelnemers hebben geste den om een plaats in de finale. De grote finale is op zondag 15 november als de finalisten strijden om de grote Storey- playback wisselbeker. Zoals gewoonlijk in de Storey is de entree-prijs naar nul gezakt en zullen kinderen en natuurlijk ook ouders getrakteerd worden op een feest. Gelukkig was de Rabobank weer bereid om financiële steun te verlenen en als hoofdsponsor te fungeren. Vlijtig Liesje en Elektro '84 zijn de materiële spon- sorsd die het prijzenarsenaal hebben vergroot, zodat een festijn van geluk en feestelijkheid moielijk uit kan blijven. AKERSLOOT - Vrijdag 13 november speelt de band Sudden Impact in de Sto reyclub te Akersloot. Het is voor het eerst sinds maanden dat er weer een band speelt met een Akerslootse in breng. Deze band speelt vooral top-40 werk. Het is een relatief nieuwe band die echter voortkomt uit andere bands zoals No Dogs Allowed, dus de podiu mervaring is aanwezig. Aangezien dit hun eerste optreden in Akersloot zal zijn, zullen zij er zeker een wervelende show van maken. AKERSLOOT - Toneelvereniging Ros senbacker te Akersloot geeft op zater dag 28 november een toneelvoorstel ling. Het stuk heet: ,,Een moordenaar in de groep" door Philip King en John Boland. Aanvangstijd: 20.30 uur. Plaats: Sport en Cultureel Centrum De Lelie, Rembrandtsingel 3 te Akersloot. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Lida Copi- ni, tel. 02513-13600, Els Mol, tel. 02513-11692, of aan de zaal. Entreeprijs 8,50 en in de voorverkoop 7,50. In de pauze is een zaalloterij en na de voor stelling kunt u genieten van gezellige muziek, onder het motto ,voor elk wat wils'. AKERSLOOT - Vogelvereniging Pracht en Praal uit Akersloot houdt ook dit jaar weer haar jaarlijkse ten toonstelling in het sport- en recreatie centrum De Lelie, Rembrandtsingel 3. Wederom is er weer een groot aantal vo gels te bekijken en aan de entourage is ook veel aandacht besteed. Ook J. Ran- zijn uit Heiloo is weer aanwezig met een voerderstand. De tentoonstelling is geopend vanaf vrijdag 13 november, 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur, en verder op zater dag 14 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 15 november van 10.00 tot 17.30 uur. De toegang is gratis, en tijdens de tentoonstelling worden er ook vogels te koop aangeboden op de afde ling Vrije verkoop. Dit jaar is ook de catalogus gratis. ^-•^.•••-.te- EGMOND - Op zaterdag 14 november zal het gemengd koor Crescendo o.l.v. dirigent Jan Stam ha^r jaarlijkse dona teursconcert verzorgen voor al haar do nateurs en belangstellenden in 't Wapen van Egmond te Egmond-Binnen, aan vang 20.15 uur. Aan de voorbereiding en de samenstelling van het programma is veel zorg besteed. Uitgevoerd zullen worden het Largo van Handel. Hirten- chor van Schubert en vele anderen. De soliste Dieuwke Aalbers, die aan dit concert haar medewerking verleent, is afgestudeerd aan het koninklijk conser vatorium in Den Haag en heeft gestu deerd in Wenen. Zij heeft in verschil lende Duitse theaters concerten gege ven. Het afgelopen jaar heeft zij twee maanden opgetreden in New-York. Koor en soliste zingen o.a. twee gedeel tes uit de Jahreszeiten. Wij zijn ver heugd dat wij een internationale zang soliste in ons midden hebben. Koor en soliste worden begeleid door onze vaste begeleider Jos Moeskops. EGMOND - Uitslagen dinsdag 3 no vember: A-lijn: 1, v.d. Heijden-Dekker 57.74 2. Bakker-Tromp 52.38 B-lijn: 1. Huiberts-Vermeeren 57.59 2. Wittebrood-Wolkers 56.25 C£lijn: 1. v.d. Riet-Kareis 59.38 2. v.d. Riet- Gravemaker 55.36. EGMOND - Op zaterdag 14 november houden wij in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef de grote najaarsmarkt met vele Sinterklaas- en kerstaanbiedin gen. Bijvoorbeeld: Wat hebben wij zoal te bieden? Eigengemaakte jams en chut- ney's, nostalgisch keukengerei, rad van avontuur, warme wijn, moscovische tulband, bramensap, boeken, kaarsen, speculaas, sieraden en nög veel meer. Binnen het doophek bent u in de gele genheid om de foto-reportage van het bezoek van H.K.H. Prinses Margriet, gemaakt door fotograaf Piet Rozing uit Alkmaar, te bekijken. Tevens ligt daar een lijst, waarop uw uw eventuele na bestellingen kunt notren. Mochten er nog mensen zijn, die zelf interessante foto's hebben gemaakt en die willen tentoonstellen, dan kan dat. Neemt u even contact op met mevrouw H. de Vries (tel. 02206-1817). Wim Bijmoer heeft een leuke kinderte kening gemaakt, die in een flinke oplaag is afgedrukt, maar nog niet is in gekleurd. Zij zijn te behalen bij de Rabo-banken (dus ook in Egmond- Binnen en Egmond aan Zee), bij kapsa lon Twisk en slagerij Gerard Scholten, beiden aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef en kunnen op 11 november (Sint Maarten) gekleurd worden ingele verd bij üe Slotkapel tussen 17.00 en 19.00 uur. Daar krijgen de kinderen een waardebon, waarmee ze op de na jaarsmarkt een tractatie kunnen komen halen. Ze mogen dan ook in de jeugd- hoek hun geluk beproeven bij het bal- lengooien. Natuurlijk hopen wij op een grote be langstelling. Het batig saldo van deze najaarsmarkt komt ten goede aan het demontabel maken van het doophek. Het doophek is een sieraad voor de ka pel; we willen het ook beslist niet mis sen. Toch zijn er momenten, dat het erg in de weg staat, b.v. bij een concert met veel publiek. Daarom willen we het zo laten maken, dat het gemakkelijk terzij de kan worden gezet. De (verwarmde) slotkapel is op 14 no vember open van 10.00 tot 19.00 uur. EGMOND - Naar aanleiding van de in formatieavond over de sociale vernieu wing, waar veel belangstelling voor bestond, zijn al een aantal ideeën naar Voren gebracht. Wethouder C. Wijn: ,,De bevolking moet dit zelf aanrei ken". Er kwamen o.a. vragen over de toegankelijkheid van het strand, het zwembad, de oprichting van buurt co- mite's, anti vandalismeprojekten en het onderhoud van de openbare plant soenen.. Een werkgroep waarin drie vertegen woordigers van de gemeente zitting heb ben samen met vertegenwoordigers uit de projekten zullen bekijken in hoeverre ideeën bruikbaar zijn. Wethouder Damstra had veel klachten binnen gekregen dat Egmond-Binnen na de laatste bus van 21.45 uur met openbaar vervoer niet meer bereikbaar was. Daar komt nu verandering in. De laatste bus (166) die om half twaalf van uit Alkmaar vertrekt stopt niet meer in Heiloo, maar rijdt rechtstreeks door naar Egmond-Binnen. Er zijn onder handelingen gaande over de trein-taxi. Konden de bewoners van Egmond aan Zee de afgelopen maanden hun bezit merken (78% deed dit), nu zijn de be woners van Egmond aan den Hoef aan de beurt. Uit de positieve reaktie van Egmond aan Zee mag worden afgeleid dat de bevolking het zinvol vindt hun waardevolle goederen te registreren. Bij het begin van de aktie had 57% geen deugdelijk hang en sluitwerk, 43% heeft wel deugdelijk hang en sluitwerk aangebacht. EGMOND - Vorige week zondag heb ben we onze eerste dressuur wedstrijd gehouden voor de jeugd. Hiermee kon den ze hun A,B,C,D, en E-diploma ha len bij een voldoende aantal punten. Hier aan hebben 60 kinderen aan deel genomen. A-diploma: 1. Christina Mathysek op Nikky 134 p. 2. Jiska Zwart op Katja 132 p. 3. Merel Smit op Raksy 131 p. In totaal 17 kinderen zijn geslaagd voor dit diploma. B-diploma: 1. Lottie Wolfs op Nikky, 135 p. 2. Sylvie van Beest op Zorro 133 p. 3. Annika Molenaar op Katina 130 p. In totaal zijn 13 kinderen geslaagd voor hun B-diploma. C-, D- en E-diploma: 1. Annemiek Duinmeyer op Zorro, 135 pnt. 2. San- der Verschoor op Fabiola 133 p. 3. Bas Mathot op Nora 124 p. Voor deze di ploma's zijn 6 kinderen geslaagd. EGMOND - Een nieuwe auto is de hoofdprijs van de Super Loterij, die ge organiseerd wordt door de voetbalvere niging Adelbert. De organisatie heeft juist voor deze tijd van het jaar gekozen omdat de ervaring heeft geleerd dat lo ten met kans op waardevolle prijzen een geliefd kado geworden zijn in de sinterklaas- en kersttijd. De opbrengst is bestemd voor uitbrei ding en modernisering van het sport complex in Egmond-Binnen. Bovendien zijn er naast de Peugeot 106 honderden andere waardevolle prijzen te winnen. Een lot kost 150 gulden en kan in tien maandelijkse termijnen betaald wor den. Elk lot biedt elf keer kans op een prijs, namelijk bij elk van de elf trek kingen die verricht worden door notaris Bos. De verkoop van loten is maandag begonnen en vindt plaats bij de Eg- mondse Rabo-banken en in Egmond- Binnen bovendien bij kapper Dick Zentveld aan de Kerklaan. AKERSLOOT - Op zondagavond 22 november zal het Candlelight-concert in de dorpskerk aan het Dielofslaantje ve- zorgd worden door Jaap van Zweden. Hij zal op de vleugel worden begeleid door Aldert Vermeulen. Het is voor on ze organisatie een bijzondere gebeurte nis om een zo bekende musicus in de dorpskerk te kunnen laten optreden. Omdat de platenmaatschappij van Jaap van Zweden in Akersloot is gevestigd is dit concert mogelijk geworden. Samen met zijn vaste begeleider Aider Vermeulen zal Jaap van Zweden werken spelen van Mozart, van Beethoven en Brahms. Het concert krijgt nog een ex tra facet doordat de musici hun honora rium beschikbaar stellen voor een goed doel. Dit doel is geworden de 'Stichting Zwerfkinderen Nederland'. Deze stich ting zet zich in voor de opvang van zwerfkinderen. Nederland telt zo'n 7000 zwerfkinderen, afkomstig uit alle lagen van de bevolking. De toegangsprijs voor dit concert be draagt 40,00 inclusief een CD of MC van Jaap van Zweden. Er is keuze uit drie compactdiscs of een muziekcasset- te. Het concert begint om 20.15 uur. De kerk gaat om 19.30 open. In verband met de te vewachten toeloop is reserve ren ten zeerste gewenst. Voor inlichtin gen en reserveringen kunt u bellen met (02513) 13221 en 12598. AKERSLOOT - In de maanden novem ber en december exposeert Mieke van Schaardenburgh-van Vliet uit Castri- cum met aquarellen in de hal van de bi bliotheek. Zij is lid van Perspectief onder begeleiding van Jaap Dekker. Zij maakt landschappen en stillevens en wil ook nog eens abstract gaan schilderen.' In de vitrine kunt u haar boetseerwerk zien. Dit doet zij al 8 jaar bij Bep v.d. Klei. Zij vindt boetseren moeilijker dan schilderen, het is zeer arbeidsintensief, maar boeiend. Tijdens de openingsuren van de biblio theek kunt u haar werk komen bekij ken: maandag 14.30-20.30 uur, woens dag 14.00-17.00 uur, vrijdag 14.30- 20.30 uur. AKERSLOOT - Donderdag 12 novem ber vergaderen de leden van de gemeen teraad van Akersloot vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Tij dens deze openbare vergadering staan ondermeer het regionaal educatief plan volwasseneneducatie en een nota van het Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland op de agenda. De volle dige stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis. AKERSLOOT - De dames hebben .ver dedigend goed werk laten zien tegen ZAP doch aanvallend werden er teveel fouten gemaakt. Aanvallen waren te kort met geforceerde en onzuivere scho ten. Ondanks aanmoedigingen van het publiek werd ZAP de winnaar (9-12). De dames junioren pakten op het laatste nippertje de volle winst tegen Hugo- girls. Jolands Kaptein en Susan Krom waren na een langdurige blessure weer van de partijen. In de korte momenten dat zij meededen kwam er meer elan in het spel. Door deze overwinning doen de dames nog mee in de top (9-10). De Zandvoort-heren startten furiues en stonden snel met 3-0 voor. De snelheid van Meervogels overrompelde ZVM en Meervorgels kon terugkomen tot 7-7. balverlies werd oorzaak van de 11-9 ruststand. Na rust nam Meervogels het initiatief en wist vijf punten voor te ko men. In de eindfase werd de wedstrijd iets te hard. Ondanks dit fysieke geweld bleef Meervogels overeind en won met 21-25. De reis naar Odijk was voor de heren junioren niet tevergeefs. Celeritas, toch geen gemakkelijke tegenstander, onder schatte Meervogels en zag virtuose red dingen van keeper Sander Verduin. Toch speelde Meervogels te tam en wist geen raad met de geringe tegenstand op het eind: de overwinning (10-13) had groter kunnen zijn. a LIMMEN - Zondagmorgen om 7.30 uur had de Limmer ijsclub een club wedstrijd op de Alkmaarse ijsbaan. Een prachtige zondagmorgen met windstil weer en een goede ijsvloer. Dat maakte dat deze morgen een ideale wedstrijd dag was. De deelnemers reden dan ook goede tijden. De uitslag is als volgt: Pupillen 100 en 300 meter, jongens: 1. Jeroen Lute 12.9-34.6 2. Sander Mors 13.8-36.4 Meisjes: 1. Manon Veldt 13.6-36.6 2. Liesbeth Thysse 14.2. Overige categorie 500 en 1000 meter. Senioren: 1. Theo Soeters 42.0-1.28.2 2. Roeljan Wierda 43.8-1.30.9. Dames: 1. Lisette Kansen 47.7-1.36.1 2. Elly Buur 54.5-1.54.5 Veteranen: 1. Dirk de Haan 46.2-1.33.2 2. Peter Hollenberg 48.5-1.36.4. Dames: 1. Vera van Zutp- hen 62.9-2.15.0 2. Lucy Stienstra 1.23.4-2.48.6 Neo sen. dames: 1. Lydia Buur 55.6-1.55.6 2. Anette Leyen 55.8-1.56.5 Jun. A 1. Richard Bloedjes 44.3-1.31.8 Dames 1. Petra Zomerdijk 68.8-2.25.6 Jun. B. 1. Jurriaan Oudhoff 47.5-1.35.6 2. Jan Bruin 45.9-1.35.7 Dames 1. Marieke Bruschke 55.9-1.57.9 Jun.C. 1Erik Zomerdijk 50.1-1.41.4 2. Frank Kaandorp 69.4-2.33.0 Meisjes 1. Leonieke Zomerdijk 55.2-2.01.3 2. Jes sica Zomerdijk 58.1-2.03.1 LIMMEN - Geboren: Annabel, dochter van Walter F.M. Mooij en Alida M. Bakker. Anne Pauline Maria, dochter van Martinus P.M. van der Steen en Paulina Vrugt. Mylene Esmee, dochter van Petrus J. van der Kleij en Karen A. van der Lei. LIMMEN - Dinsdagavond is op het Koekkoeksveld de tweede coopertest ge houden van het nieuwe seizoen. Gelo pen wordt er over 12 minuten. De uitdaging is om te kijken of de conditie vooruit gaat en of er meer meters gelo pen worden. De uitslag van dinsdagavond is als volgt: Sjaak Denneman 3350 meter, Bram de Waard 3125, Nico Zomerdijk 3125, Jurriaan Oudhoff 3100, Toon Lu- te 3096. Jeugd: Jeroen Lute 2950, Men- no Oudhoff 2950, Sander Mors 2807, Monique Ruiter 2775, Robin Koot. De volgende coopertest wordt gehouden op 1 december. LIMMEN - Op zaterda 21 en zondag 22 november houdt de postduivenvereni ging Gouden Wieken haar jaarlijkse postduivententoonstelling in het clubge bouw aan de Dampegeestlaan te Lim men. Er is ook Rad van avontuur met schitterende prijzen. Aanvang zaterdag 20.00 uur en zondag om 11.00 uur. Toe gang gratis. LIMMEN - De collecte van Jantje Be ton in Limmen leverde een opbrengst op van 2.216,20. De nationale jeugdcol- lecte voor leef- en speelruimte voor de jeugd vond plaats in de week van 1 tot 7 november. De helft van de plaatselijke opbrengst komt direct ten goede aan het jeugd werk van onze scouting in deze gemeen te. De collecterende verenigingen en groepen ontvangen namelijk de helft van de opbrengst voor het eigen jeugd werk. Met de andere helft van de op brengst financiert het Nationaal Jeugd Fonds (het fonds van Jantje Beton) waardevolle jeugdprojecten in het hele land. Zoals speelvoorzieningen, speelo- theken, kinderboerderijen, speeltuinen, jeugdcircussen, peuterspeelzalen en jeugdaccommodaties CASTRICUM - Op 14 november orga niseert de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Castricum weer een scho leninformatiemarkt voor zevende en achtste groepers van basisscholen. De leerlingen van de hoogste leerjaren kun nen zich dan laten voorlichten over de verschillende soorten van openbaar voortgezet onderwijs die er in de streek zijn. Op die zaterdag staat de openbare basisschool De Sokkerwei, Oranjelaan 2 in Castricum van 10.00 tot 13.00 uur open en kunnen belangstellenden ken nismaken met acht verschillende schooltypes. Het gaat om scholen voor secundair on derwijs en het is interessant te weten welke varianten er in deze streek zijn. In Castricum zelf staat het J.P. Thijsse College voor mavo, havo en vwo met Latijn. Van de zuidkant komt de Maar ten van heemskerck school uit Heems kerk met beroepsonderwijs (techniek, administratie, verzorging) en mavo. Zo'n honderd meter verder staat het Berlingh College met mavo, havo, en vwo (atheneum en gymnasium). Van wat verder weg, uit Haarlem, en enig in z'n soort is de Grafische school. Van de noordzijde komen uit Alkmaar vier scholen. Twee ervan zijn gefuseerd met het Jan van Scorel College, daarvan is het Kohnstammjaar als rij pingsjaar ver buiten Alkmaar bekend. Ook de af deling Handel maakt op 14 november duidelijk wat ze te bieden hebben. De school Alcmere levensmiddelentech nologie biedt de richtingen mode/kle ding, verzorging, uiterlijke verzorging en levensmiddelentechnologie als moge lijkheden. Het Murmellius Gymnasium komt omdat dat het dichtstbijzijnde zelfstandige gymnasium is. Het gemakkelijke van de scholeninfo markt is dat ouders en hun kinderen voor een eerste kennismaking met acht verschillende scholen maar naar één adres toe hoeven. Uit het overzicht van de deelnemende scholen blijkt al dat een verdeling in algemeen vormend onder wijs en beroepsonderwijs alleen, een te eenvoudige voorstelling van zaken geeft. De VOO is als oudervereniging niet aan een bepaalde school gebonden en vindt het daarom op haar weg liggen om voor alle belangstellende kinderen en hun ouders de scholeninfomarkt te organiseren, zodat de komende school keuze zo bewust mogelijk kan plaats vinden. Dat de dag voorziet in een behoefte bleek toen de eerste markt het vorige jaar gehouden werd: er kwamen toen bijna 400 bezoekers. Uw advertentie betaalt zichzelf terug LIMMEN - Zaterdag 14 november ope nen de Uylensphiegels uit Limmen het carnavalsseizoen 1992-1993 met het bij na traditionele Prinsenbal in het Paro chiehuis. Uiteraard zal deze opening weer in het teken staan van veranderin gen. De nieuwe Prins en zijn Raad van Elf zullen zich deze avond voor de eerste keer presenteren aan de bevolking van Limmen, de Gorteldonkers. Dit al les zal gaan op ludieke wijze met als motto: Carnaval in Strip(s)tyl'. Het Prinsenbal is het eerste feest in het Parochiehuis en het vangt aan om 21.00 uur en duurt tot 02.00 uur. De muziek deze avond wordt verzorgd door The Parrots. Tijdens het Prinsenbal start ook de ver koop van de kaarten voor de Beierse Middag op 13 december met medewer king van de Erica Kapel. Vanaf 16 no vember tot 20 november en van 23 november tot 29 november zijn deze kaarten ook te koop bij Jack en Tiny Kuiper, Koningsdam 21 en bij Gerrit en Tinie Baars, Burg. Nieuwenhuizen- straat 97. Daarna komen de kaarten in de vrije verkoop op bovengenoemde adressen. LIMMEN - Het herstel van de senioren van de Limmense tafeltennisclub was verwacht, maar de overwinning op Olympia 2 in Enkhuizen was van een goudkleurig kaliber. Vooral doordat Jan Twisk weer in ouderwetse vorm gaat komen en Mark Stoop daarbij niet achter wilde blijven, werd het zomaar een 9-1 overwinning. De week erop moesten ze in Oosterblokker aantreden tegen A-Merk 1, waarbij de familie Loo de gevreesde tegenstander was. Mevr. Loo was inderdaad goed voor twee winstpartijen, Mark stelde daar maar één tegenover, maar Jan toch weer twee en Giovanni Bakker bleef die avond zelfs ongeslagen. Dat het dubbelspel nu in drie games verloren ging kon de nut tige zege met 6-4 niet meer in gevaar brengen. Het tweede team begint te beseffen dat er nog wel wat puntjes moeten worden verzameld om niet in degradatie-nood te komen en speelde tweemaal 5-5. Eerst in Den Helder tegen Noordkop 6. LIMMEN - Op dinsdag 19 november tussen 19.00 en 21.00 uur, organiseert De Zonnebloem in samenwerking met V D een koopavond, speciaal voor ou deren, gehandicapten en anderen, die niet zelfstandig boodschappen kunnen doen. U bent dan in de gelegenheid om rustig uw inkopen te doen en bovendien zal u een kopje koffie worden aangeboden, hetgeen de gezellige St. Nicolaassfeer zal verhogen. U hoeft geen lid van De Zonnebloem te zijn om op deze speciale koopavond te kunnen winkelen. Heeft u in uw familie of kennissenkring iemand die u kan vergezellen, dan kunt u op eigen gelegenheid gaan. Indien no dig, staan er voldoende rolstoelen bij de ingang ter beschikking. Heeft u echter geen chauffeur en/of begeleider, belt u dan tijdig even naar De Zonnebloem, secr. N. Seignette, tel. 1324. Vrijwilli gers helpen u dan graag bij uw 'winkel avondje'. LIMMEN - Uitslagen van woensdag 4 november: klasse E: 1. K. Hooijboer 100 K. Mooy 100 A: 1J. Drenth 99, 2. R. Schaft 98 3. W. Verzijlenberg 97 B: 1. K. Admiraal 97 2. A. Engel 95 P.R. Walbeek 95 C: 1. J. van Duin 96 2. B. Meijer 92 J. Winder 92 J. Hageman 92. D: l.M. Winder 80. LIMMEN - Op maandag 16 november wordt de jaarlijkse bazar van de Welfa re gehouden van 13.30-15.30 uur in De Cameren. Zoekt u een leuk en niet zo duur kado," kom dan even kijken. Er is o.a. keuze in tafellakens, servetten, ge haakte kleedjes, schorten, poppen en beesten. Ook is er een grote sortering herensokken en kinderkousjes en - sokjes. Naast een gratis kopje koffie of thee is er ook een verloting met aantrek kelijke prijzen. ALKMAAR - Scholengemeenschap De Sluys aan de Havinghastraat 3 te Alk maar houdt op woensdag 25 november haar eerste open dag. 's Middags van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur bruist de school van de activiteiten. Ouders, leerlingen en be langstellenden kunnen door een aantal opdrachten uit te voeren, ervaren hoe leerlingen in het beroepsonderwijs wer ken. De scholengemeenschap voor Voorbereidend Beroepsonderwijs heeft zes afdelingen in huis: verzorging, ad ministratie, mode en kleding, bouw techniek, elektrotechniek en mechani sche techniek. LIMMEN - De vrijdag 6 november ge houden veiling ten bate van jeugd en Kerk te Limmen heeft een resultaat van 52.170,00. Een opmerkelijk succes. Vanaf de eerste koopjes zat de gang er direkt goed in. Emeritus pastoor Ruiter bracht een taart en een fles cognac aan de man. De koper was Limmen's nieu we pastor S. Tol. Het parochiehuis was zeer goed bezet en aan kooplust ontbrak het beslist niet. De veilingmeesters Beentjes, Kroone en Nuyens brachten ruim 400 kavels in een snel tempo, met veel gezelligheid aan de man. Absolute toppers waren een serie diners voor 2 personen, en volledig ver zorgde avonden in het Oudhollands Speelhoes te Akersloot. Deze prijzen varieerden van 325,00 tot 425,00 per 2 personen. Ook ballonvaarten tijdens de bloemen dagen '93 lagen goed in de markt. Een krat pils ging voor liefst 400,00 weg. Kazen, wijnen, taaipoppen, levende ha ve als konijnen, kippen, etc gingen voor topprijzen van de hand. Er was een fraai gevarieerd aanbod van goederen. Per 40 kavels draaide een Rad van Avontuur. Limmen heeft zich opnieuw van haar beste kant laten zien. LIMMEN - Het is traditie bij Galerie Amber rond de feestdagen een Sinter klaas- of Kersttentoonstelling te hou den. Dit jaar is dat een Sinterklaasexpo sitie, waar bijna alle kunstenaars die in 1992 bij Amber exposeerden, hun werk zullen tentoonstellen. Zo zijn er keramiek van Bjorg Aksnes, etsen van Yolanda Eveleens, en Frans Room, schilderijen en aquarellen van Petra Meskers, Dick Beentjes, Els Klaasse Bos-Smit, Jaap van der Dussen en Nico Lute. Verder zijn er waxpain- tings te zien van Af ra Kerssens en goua ches van Magda Luttikhuizen. De beelden zijn van Ab van Wijhe, de fo to's van Peter Zwitser en de gedichten boekjes van Jeannette Coppens. Heeft u het afgelopen jaar een mooi schilderij of beeld bij Amber' gezien, maar lag de prijs iets boven uw budget, dan is deze expositie de mogelijkheid om voor een passend bedrag werk van een kunstenaar te kopen. Het werk is namelijk vanwege de Sinterklaasexposi tie vriendelijk geprijsd. De tentoonstelling van deze dertien kunstenaars is te zien van 12 november tot 6 december. Galerie Amber is te vin den aan de Dusseldorperweg 18 te Lim men. De openingstijden van deze Sinterklaasexpositie zijn donderdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Op vrijdag 20 november zal in de R.K. Corneliuskerk te Limmen een uniek concert plaatsvinden. Alle reerst het optreden van De Vredebur- gers, het bekende gemengde zangkoor uit Limmen. Zij zingen voor u de meest geliefde nummers van de laatste 15 jaar, gedeeltelijk begeleid door een blazers ensemble, samengesteld uit leden van Excelsior, en schitterende nummers van o.a. Mozart, Brahms, Palestrina en We ber. Dit alles onder leiding van de beke- de dirigent Huub Bruschke. Natuurlijk zal harmonie-orkest Excelsior o.l.v. di rigent Cock v.d. Molen in zijn volledige samenstelling u ook deze keer vergasten op enkele mooie werken. Maar er is meer. Ook het mannenkoor Cantiflora uit Hillegöm treedt deze avond in Limmen op met prachtige nummers van o.a. Mozart, Wagner en Schubert, maar ook de negro-spiritual ontbreekt niet. Het o zo bekende num mer 'De twaalf rovers' met solistische medewerking van Piet de Boer wordt eveneens ten gehore gebracht. Ook dit mannenkoor staat onder leiding van Huub Bruschke. Al met al een muzikale avond om van te smullen! Tijdens de pauze is er gelegèn- heid voor een kop koffie of verfrissing. Het entree inclusief programma kost 7,50 en de aanvang is om 20.00 uur precies. Kaarten kunt u telefonisch re serveren bij het gemeentehuis, telefoon 1456 (de heer J. Adrichem), of cultureel centrum Vredeburg, telefoon 1950. LIMMEN - Op woensdag 28 oktober hébben wij ons 10-jarig bestaan gevierd op gepaste wijze in dans- en feestcen- trum Limmen. Ook de oud-leden, welke om gezondheidsredenen zijn gestopt met dansen, waren aanwezig en hebben genoten van het diner-dansant. Mevr. v. Bleisem kwam ons namens de Swol feli citeren. Zaterdag 31 oktober heeft de groep deelgenomen aan het volksdansbal in Alkmaar waar 200 personen aanwe zig waren. In het voorjaar zijn we naar Texel geweest. U ziet we doen leuke din gen met elkaar. Desondanks vraagt de groep zich af waarom er zo weinig ani mo is in Limmen voor het volksdansen. Er moeten toch véél meer personen inte resse hebben in dansen op leuke geva rieerde muziek. Kom eens langs in de Wollewei. Het is voor dames en heren op woensdagoch tend van 9.30-11.00 uur, voor ouderen en woensdagavond van 19.30-20.30 uur vanaf 30 jaar. Informatie: Meintje Guyt, tel. 2930 (sporthal) LIMMEN - Het blijft spannend in de top van de A-groep. Heroverde J. Krijt vorige week de eerste plaats, afgelopen vrijdag bezweek hij onder tijdsdruk en moest zich gewonnen geven tegen J Admiraal, de niwue lijstaanvoerder. Opvallend is het goede presteren van R. Rommel. Door zijn zege op G. Zeeman klimt de junior in de A-groep naar een verdienstelijke vijfde plaats. T. Schut nam afscheid van de laatste plaats, door zijn overwinning op B. Kerkhof. J. Zentveld kon het niet bolwerken tegen M. Limmen en is nu met de rode lan- taard opgezadeld. In de B-groep bleef F. Nijman wederom ongeslagen, nu tegen R. Morcus. B. de Waard klom door zijn zege op M. Out naar de 2de plaats. J. de Graaf mani festeerde zijn rentree in de B-groep met de ,Sint Maarten Variant', een dame offer dat onverbiddelijk tot verlies leidt. Marieke Bos wist hier goed van te profi teren en drukte J. de Graaf nog dieper in het moeras. In de C-groep werkte K. Kramer zich naar een kansrijkr winstpositie, maar vergat de dame-promotie van zijn te genstander te belemmeren, winst der halve voor P. Evenhuis, die met vijf volle punten een gedeelde 2de plaats be reikte. Overige uitslagen: A-groep: P. Vlaar - G. Hafkamp 0-1, K. Aafjes - P. Vessies 1-0, G. de Graaf - P. de Waard 1-0, E. Kerkhof - G. Pouw V2-V2. B-groep: J. Tebbens - L. v.d. Eng 0-1, B. de Wit - R. Jagtenberg 0-1, N. Admi raal - O. Kaandorp 1-0, R. Schouten - W. Koenekoop 1-0, R. Limmen - L. de Boer 1-0. C-Groep: W. Könst - H. Smit 0-1, W. Thijsse - L. Winder 1-0, W. Beentjes - K. Wokke 0-1, R. v.d. Storm sr. - C. Limmen 1-0, J. Limmen - T. Al 1-0, H. Levering - N. Hageman 0-1, H. Druiven - R. v.d. Storm jr. 1-0, R. Lammers - M. Custers 0-1, C. Out - M. Zuurbier 0-1, R. Hooijboer - A. de Waard 1-0, F. v.d. Vegte - J. Kramer 0-1, W. Pepping - K. Pepping 1-0, W. Castricum - P. Mooij 1-0, H. Smit - B. Kos 1-0. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00-19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere woensdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2951. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 18