w li Verkoop kinderpostzegels in het postkantoor van Heiloo ftj A.J. VOS T. Gerlach voltooit kunstwerk in 't groene hart van Ypestein C. HACHMANG Haarlems Toneel in Beun met 'Gesprekken na een begrafenis' Een weekendje Frahkrijk in de Pauwenhof aan de Kanaalweg i Heilooër Schilders Collectief exposeert in de Zevensprong HEILOO - Vijf jaar geleden troffen Ger Luijt, Magda Bakker, Adrie Egbers en Aline Kaandorp elkaar op een schilder cursus bij het Nivon. Ze bleven in groepsverband schilderen en zo ont stond het Heilooër Schilders Collectief. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan is het plan opgevat om in Heiloo geza menlijk te exposeren. Op de ten toonstelling hangen vriendelijke landschappen van Ger Luyt. Magda Bakker schildert aquarellen met bloe men, Adrie Egbers maakt landschappen en bloemschilderijen en van Aline Kaandorp zijn er prachtige bloemstil- levens. De tentoonstelling wordt gehouden in de Zevensprong aan het Zevenhuizen, hoek Ewisweg 5 te Heiloo. De feestelij ke opening is op vrijdagavond 13 no vember om acht uur. U bent van harte welkom op de expositie op zaterdag 14 en zondag 15 november van elf tot vijf uur in de Zevensprong. Gerard Schoon Kunstenaar Gerlach aan het werk in het hart van Ypestein. Verkoop Unicef HEILOO - De prachtige collectie Uni cef kaarten, agenda's etcetera zijn in Heiloo verkrijgbaar bij: mw. De Vries, Kruysakker 13, tel. 332471; mw. Ram bler, Spoorlaan 13, tel. 338625 en Am- robank in het Hoekstuk, tel. 334424. Op 12, 17 en 27 november staan wij te vens met een Unicef-stand in het Me disch Centrum Alkmaar van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Na de geit van Bert Jonk bij de Kring in Ypestein, wordt er, momen teel aan de andere kant van dit complex de laatste hand gelegd aan een kunst werk, geschonken door de Grosmarkt in Ypestein. De kunstenaar, de heer Gerlach uit Ven huizen, werd gevraagd om de gift van de Grosmarkt te zetten in een object. Dit zou in het parkje voor de scholen een plaats krijgen. Gerlach, beeldhou wer van beroep had thuis een ontwerp gemaakt. Volgens hem werkte dit niet en is hij eigenlijk in Ypestein bezig met ontwerpen, dus beeldhouwen in het groot. Op de vraag wat zijn kunstwerk voor stelt, blijft hij het antwoord schuldig. „Het stelt niets voor, het doet mij den ken aan een ruïne. Het was de bedoeling dat het aardig is om te zien, er door kin deren op gespeeld kan worden en de fantasie van ieder prikkelt". Helaas heeft de bouw wat vertraging opgelopen, dit als gevolg van cursussen, lessen en rugklachten van Gerlach. Maar binnenkort denkt hij met het kunstwerk of kinderspeelplaats, hoe men het noemen wil, klaar te zijn. HEILOO - Na de strubbelingen vorig jaar is thans definitief een einde geko men aan de medewerking van 't Loo aan de kinderpostzegelaktie. Sinds het bestaan van het winkelcentrum was het de gewoonte, dat er twee middagen voor kerstmis kinderpostzegels en wens kaarten voor het goede doel door vrij willigers werden verkocht. Enkele middenstanders die ook kaarten in hun verkooppakket hebben voelen zich be nadeeld, met als gevolg dat aan een ja renlange traditie een einde is gekomen. Het kinderpostzegelcomité Heiloo vraagt daarom aan de mensen die ge wend waren hun kaarten in 't Loo te ko pen dit nu te doen in het postkantoor waar van 11 november t/m 23 decem ber, tussen 9.30 en 16.30 uur het beken de stalletje aanwezig zal zijn. De opbrengst van de kinderpostzegelaktie is bestemd voor kinderen in Nederland, Oost-Europa en de ontwikkelingslan den. Op het postkantoor zijn niet alleen het velletje postzegels en de serie te koop, maar ook de eerstedag-envelop en het postzegelmapje. Het thema van de ze gels is dit jaar 'Kind en Muziek'. De Stichting Kinderpostzegels Neder land maakt zich al meer dan 65 jaar sterk voor kinderen overal ter wereld. Met de opbrengst van de aktie (jaarlijks rond de 14 miljoen) steunt zij projekten voor kinderen, die om één of andere re den geen kans krijgen een normaal le ven te leiden. Speelvoorzieningen voor kinderen in Nederland krijgen onver deelde aandacht, waarbij de integratie van gehandicapte en allochtone kinde ren een belangrijke rol speelt. De Stich ting Kinderpostzegels Nederland beoogt met haar steun aan ruim 1400 projekten per jaar het welzijn van kinderen te ver beteren. Voor nu en in de toekomst. VERENIGING VOOR VOLKSHUISVESTING "HEILOO" ,,0ëf RIJKSWEG 35-37 1906 BD LIMMEN TEL.: 02205-3838 FAX: 02205-3839 ZOMERDIJK KEUKENS Jeugdsoos in de Ypsalon Memphis in 't Akertje Rotary-voorzitter H. Vos (links) overhandigt symbolisch het bedrag aan J. Rood van de Stichting Hart voor Polen. Rotary Benefietconcert brengt rond de 13.500 gulden op HEILOO - Een bomvolle Moeder Gods Kerk genoot opnieuw van een uitste kend en bijzonder geslaagd benefietcon cert dat door de Dutch Swing College Band (DSC) in samenwerking met Pia Beek werd gegeven. De baten waren de ze keer bestemd voor een Zorghuis in het Poolse Swietochlowice, een plaats in de zogeheten 'kolenpot' van het meest belangrijke kolengebied in Polen, een plaats ook waarmee Heiloo een uitwis- selingverband is aangegaan. Met de opbrengst van het concert, dat op initiatief van de Rotary Club Heiloo werd georganiseerd en waaraan ook nu weer de Rotoract Club Alkmaar e.o. hartstochtelijk medewerking verleende, was de heer Rood van de Stichting Hart vodr Polen enorm verheugd. Hij mocht aan het einde van een heerlijk avondje jazz, dixieland en zang van fenomene Pia Beek, een cheque van 11.000 gulden Jubilaris Herenkoor HEILOO - Zondag 29 november viert het herenkoor van beide parochies in Heiloo het patroonsfeest van St. Caeci- lia. Op die dag herdenkt tevens de heer C. Tromp zijn 40-jarig jubileum als koorzanger. Bij de eerste tenoren, dus al 40 jaar een zeer gewaardeerde steun in die partij. Dit betekent 40 jaar lang iedere zondagmorgen en iedere donder dagavond present zijn. Dit verdient wel een woord van dank baarheid. Hieraan zullen de collega koorzangers uiting geven in de hoogmis van 29 november om 9.15 uur in de Moeder Godskerk met steun van het da meskoor. Uitgevoerd zal worden de Missa Hugonis van C. v.d. Peet. Na de viering volgt nog een gezellig samenzijn in de koffiekamer van de Moeder Godskerk. in ontvangst nemen uit handen van de plaatselijke Rotary-voorzitter Hans Vos en tevens werd hem door Sandra Groot van de Rotoract Club een sok vol geld overhandigd, zijnde de opbrengst van de verteringen tijdens het gezellige avondje swing, ofwel een bedrag van rond de 2500 gulden. Dit bedrag is beschikbaar gesteld om de komst van een groep Poolse kinderen naar Heiloo -in de zomer van 1993 mede mogelijk te maken. Maar de avond was niet alleen door de opbrengst geslaagd. Naast de voortref felijke organisatie, het warme gastheer schap van pastor Herman Helsloot en diens medewerker, koster Peter Bolten, was het vooral de muziek die bond. Bandleider Bob Kaper had een lekker repertoire uitgezocht dat vol afwisseling zat. 'Squeeze me', gespeeld in een heer lijk rustig tempo, het wereldbekende 'Kansas City Man Blues' op arrange ment van Klaas Wit, 'Cherokee' (drums), 'I have found a new baby' en het zelfs door Bob Kaper gedurfd ge zongen 'Mable's dream' waren gave voltreffers, alhoewel Bob Kapers' stem wel wat meer doorrookt had mogen zijn. Maar dit terzijde, want het niveau van de gehele avond was absoluut van internationale allure die alleen maar vergroot werd toen good old Pia Beck na de pauze haar opwachting kwam ma ken. En meteen de hele zaal plat kreeg, want dat is deze Grand Old Lady van de Jazz wel toevertrouwd. Aan haar was niet af te zien dat ze al 52 jaar in het artiestenvak zit, zó enthousi ast kreeg ze de mensen snel 'op de ban ken' met haar 'Is it true what they say about Dixie'. En vanzelfsprekend mochten ook haar andere nummers als 'You turned the tables om me' en 'Let it swing and let it rock and roll' er zijn. Met Beck in Dixie mocht de Rotary, Rotoract en de Stichting Hart voor Po len terugzien op een even verrassende als verrukkelijke muzikale avond die de rond de 750 aanwezigen, in de met prachtige door Heieen Groot en Magda Bakker gemaakte bloemstukken versier de Moeder Gods Kerk, nog lang zal heugen. Informatiekraam Natuurmonumenten HEILOO - Leden van de Vereniging Natuurmonumenten staan vrijdag 13 november de hele dag met een informa tiekraam in winkelhof 't Loo in Heiloo. Zij willen, ook bij de nieuwe leden, ex tra aandacht vestigen op het belang van de natuurbescherming. Het afgelopen jaar is Natuurmonumenten gegroeid van 300.000 naar 650.000 leden. Hier van wonen 158.000 leden in Noord- Holland, waarvan bijna 2000 in Heiloo. Dit aantal is zo hoog vanwege het na tuurmonument Nijenburg, dat voor veel mensen naast de deur ligt. De informatiekraam biedt verschillende artikelen uit de Groene Winkel van Na tuurmonumenten. Dit zijn boeken over landschap en natuur, maar ook be schrijvingen van wandel-, fiets- en kanoroutes door terreinen van Natuur monumenten. Brochures over de dui nen, natuurlijk bos, landgoederen, bezoekerscentra etc. zijn gratis verkrijg baar. Leden ontvangen viermaal per jaar het tijdschrift Natuurbehoud en het Handboek van alle natuurgebieden en wandelterreinen in Nederland. De kosten zijn 35,00 per jaar (ouderen en studenten 17,50). De leden in de in formatiekraam kunnen u verder infor meren. Ook kunt u contact opnemen met het hoofdkantoor van Natuurmo numenten in 's-Graveland tel. 035- 62004. Wereld Natuur Fonds HEILOO - Zaterdag 14 november is de Panda-winkel van het Wereld Natuur Fonds aanwezig in winkelhof 't Loo. Een welkome hulp bij het kiezen van uw kado's voor de Sint en de kerst. Met uw aankoop steunt u tevens natuur en milieu. Psychometrie HEILOO - Op uitnodiging van de Stich ting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae verzorgt Toni Marchese uit Wormer op maandag 16 november in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo een avond over psychometrie. De aanvang is 20.00 uur en de entree bedraagt 10,00. Psychometrie is een onderdeel van hel derziende waarnemingen, te weten het 'zien' van gebeurtenissen met behulp van een voorwerp. De aanwezigen wordt verzocht een kettinkje, ring, hor loge, foto of iets dergelijks mee te bren gen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Arbor Vitae, tel. 072- 624909 of 619574. HEILOO - Velen zaten er al op te wach ten en eindelijk is htl dan zo ver. Vrij dag 13 november zal er weer een jeugd soos georganiseerd worden door en voor jongeren van 12 tot 14 jaar in de Ypsalon. De vorige keer was het een groot succes en iedereen was laaiend enthousiast. Ook dit keer hopen we er op dat het weer een te gekke avond zal gaan wor den. Onze discjockey staat garant voor swingende house, hip hop of andere muziek. Heb je misschien een eigen mix, neem die dan gerust mee. Wil je dansen, praten of een spelletje doen, dat kan. De avond is van jullie. Heb je zelf ideeën, laat het ons dan weten. Er wordt alleen frisdrank geschonken en de prijs per consumptie is 1,00. We beginnen om 20.00 uur en om 22.00 uur trekken we de stekkers er weer uit. De entree bedraagt 2,50. HEILOO - Zondag 15 november valt er weer levende muziek op Kapel te be luisteren, wanneer, wat betreft de win termaanden, Memphis de spits sifbijt. Memphis, een oer-Alkmaarse band, welke haar sporen ruimschoots ver diend heeft en reeds vanaf de jaren '60 terecht de naam draagt van Noord- Hollands Stones'. 't Is echter beslist niet alleen Stones, wat de klok slaat; zij welke de Egmond- Binner-kermis onlangs bezochten of 't Alkmaarse jazz-weekend, kunnen dat beamen! Stukken van Brian Adams, Joe Cocker, Herman Brood, Golden Earring etc. zullen de revue passeren. Al met al een zeer uitgebreid repertoire van lekkere heavy nummers. Plaats van handeling is 't Akertje en Memphis geeft om 18.00 uur acte de présènee aan de ditmaal tot route '66 omgedoopte Kapellaan. De spelersgroep van 'Gesprekken na een begrafenis'. (Foto Jaap Pieper) HEILOO - Midden in het herfstige Noordhollandse landschap ligt de sfeer volle stolpboerderij de Pauwenhof. Het komend weekeinde, 14 en 15 november, kunt u hier gaan kijken en u zult onder decharme komen van de Franse wijnen, de meubels, en de expositie van Marjo lein de Bruijn. Met elkaar maken zij er een weekendje Frankrijk van. U kunt kennis maken met een mooie selektie uit het aanbod van wijnkoperij Haack en Helder uit Heiloo. Kwalitatief hoogstaande wijnen die hoofdzakelijk van particuliere wijn boeren worden betrokken. Haack en Helder levert de wijnen direkt aan de wijnliefhebbers. Elly en Sjaak Dalenberg staan garant voor een mooie collectie meubelen waaronder een gedeelte afkomstig uit Frankrijk. De boerderij is een unieke plek om de meubels te tonen. Echt een zaak voor fijnproevers. We zagen o.a. een prachtig eikenhouten kastje met daarin Romeins glaswerk met de hand vervaardigd naar een replica van een bestaand origineel. Een commode met daarboven een spiegel en een schitte rend kabinet burootje, maar ook heer lijke fauteuils en mooie tafels. Specialiteit van de Pauwenhof is het zelf maken van koven boven de gordijnen zodat ze in het dessin van de gordijnen gemaakt kunnen worden. Marjolein de Bruijn zal met haar beel den en decoraties het geheel compleet maken. Bij binnenkomst kan iedereen kennis maken met de heerlijke wijnen van Haack en Helder, loop vervolgens rond, en laat de sfeer die een boerderij nu eenmaal heeft op u inwerken en be kijk de meubels die hier prachtig tot hun recht komen en maak eens een praatje met Elly of Sjaak Dalenberg of met Marjolein de Bruijn over haar beelden. De Pauwenhof is zowel zaterdag 14 als zondag 15 november van 14.00-19.00 uur geopend. Van 14 tot 29 november besteedt de Pauwenhof in Heiloo extra aandacht aan zijn vernieuwde collectie internationale meubelen, tapijten en stoffen. U vindt de Pauwenhof komende van uit Heiloo aan de Kanaaldijk, de brug over de A9, dan een paar honderd meter ver derop aan de rechterkant, u ziet een bord staan. De Pauwenhof is elke week open van dinsdag t/m zaterdag. HEILOO - Zaterdag 21 november treedt het Haarlems Toneel op in De Beun met 'Gesprekken na een begrafe nis', een toneelstuk vol humor en wee moed van Yasmina Reza. In 1987 ontving de Franse schrijfster Yasmina Reza de Prix Molière voor dit nieuwe toneelstuk. Het stuk werd met groot succes in Parijs, Berlijn en Düs- seldorf opgevoerd. Door de critici werd Yasmina Reza uitgeroepen tot de nieu we Tsjechov, het publiek was razend enthousiast. 'Gesprekken na een begra fenis' is een verrassend toneelstuk vol emotionele spanning en subtiele humor. Een familie komt bij elkaar voor de be grafenis van de vader. Drie kinderen, de veertig gepasseerd, de zwager van de overledene, zijn echtgenote en de ex- geliefde van een van de zonen brengen samen een weekend door. Ze praten sa men, eten samen, proberen af te reke nen met het verleden en zijn op zoek naar een nieuwe toekomst. Het beeld dat Yasmina Reza schetst van deze familiereünie is herkenbaar en ver tederend. Deze begrafenis is geen treurspel: de verborgen komische kan ten van een dergelijke familiebijeen komst komen in dit stuk voortdurend aan bod. Toch zijn de personages niet lachwekkend maar menselijk, herken baar en soms tragisch. Ze praten om hun echte gevoelens te verbergen en zwijgen als er iets gezegd zou moeten worden. 'Gesprekken na een begrafenis' is een ontroerend en aangrijpend stuk waarin tragische en komische momenten elkaar op geraffineerde wijze afwisselen. Spe ler? in dit stuk zijn: Jim Berghout, Jules Croiset, Marlous Fluitsma, Hidde Maas, Elsje Scherjon en Marianne Vloetgraven. De voorstelling begint om 20.15 uur. De kaarten kosten 22,50; CJP/65 20,00. Kaartverkoop bij de bekende adressen en vanaf een uur voor aanvang aan de kassa van het theater. Grote welfareverkoop HEILOO - Op donderdag 12 en vrijdag 13 november stelt de afdeling welfare van het Nederlandse Rode Kruis in Hei loo u in de gelegenheid om de bij haar vervaardigde artikelen te kopen. Deze verkoop vindt plaats in winkelhof 't Loo. Er is een ruime keuze in baby- en kindertruien, sokken, speelgoed, schor ten, tafelkleden, o.a. met kerstmotie ven, etcetera. Met het oog op de komende feestdagen zou u misschien eens kunnen denken aan een ander soort kadootjes: de door de over het algemeen oudere Heilooër deelnemers handvervaardigde artikelen. De opbrengst van deze verkoop komf in z'n geheel ten goede aan de deelnemers aan het welfarewerk in Heiloo. Met het toenemende aantal langer thuis wonende ouderen is er bij de welfare steeds meer behoefte aan vrijwilligers (zowel mannen als vrouwen), die deze mensen bezoeken. Tijdens dit bezoek kan er een handvaardigheidsactiviteit worden gedaan, maar er kan ook ge wandeld worden, of een spel gespeeld. Er wordt altijd uitgegaan van de wensen van deelnemer. Daarom doet de welfare een beroep op al diegenen die wat tijd over hebben om af en toe een bezoekje af te leggen. Leeftijd speelt geen rol, net zo min als aanleg voor handvaardigheid of creati viteit, wel wordt een positieve instelling verwacht. Voor meer inlichtingen kunt u contact opnemen met Nel Coolegem, tel. 335427. De internationale meubelcollectie komt zeer goed tot z'n recht wenhof aan de Kanaalweg. in De Pau- Grote Kerstmarkt bij Intratuin HEILOO - Intratuin aan de Vennewa- tersweg l5 te Heiloo-West is al helemaal in de ban van de kerst. Het groene wa renhuis is één grote kerstmarkt. Met zo veel feestelijke dagen in het vooruitzicht is gezelligheid immers troef in huis. Bij Intratuin vindt u net die artikelen die uw interieur dat extra feestelijke vleugje geven in de donkere wintermaanden. Zoals u gewend bent bij Intratuin intro duceren zij ieder jaar weer een aantal nieuwe kerstlijnen. Zo treft u dit jaar weer verschillende thema's aan die inha ken op de mode- en interieurtrend van dit moment, zoals terug naar de natuur en romantiek. Maar ook voor speelgoed en kerst- en kado-artikelen uit de muziek- en circuslijn bent u bij Intra tuin aan het juiste adres. Dat u ook voor een kerstboom bij Intra tuin moet zijn, is natuurlijk van zelfsprekend. Met name de kunstbo men, die nauwelijks van echt te onder scheiden zijn, zijn sterk in opkomst de laatste jaren. Hiervan treft u bij Intra tuin dan ook een schitterende kollektie aan. Vanaf 1 december kunt u bij Intra tuin terecht voor de 'echte' bomen, klein of groot, met of zonder kluit. U vindt ze op de Intratuin kerstmarkt. Bo vendien worden ze gratis verpakt voor een schoon transport. Bent u op zoek naar een kadootje voor uzelf of iemand anders, dan heeft u keus te over. Mocht u uw kerstdecora ties en kadootjes liever zelf maken, dan vindt u ook hiervoor een grote verzame ling doe-het-zelf-artikelen bij Intratuin. Voor het aanleren van de benodigde technieken bent u iedere zaterdag van harte welkom. Er zal o.a. gedemon streerd worden hoe u aparte schikkin gen kunt maken met kruiden en andere geurende natuurlijke materialen, hoe u zelf decoraties maakt in de byzantium- stijl, hoe u uw kersttafel eens op een an dere wijze aankleedt en hoe u zelf kerst en/of menukaarten kunt maken. Makelaar Taxateur o.g. SÏpothe^n °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES AUDIO*VIDEO HOLLEWEG 55, 1851 KD, HEILOO 072-33 97 74 "De Vereniging voor Volkshuisvesting "Heiloo" realiseert 41 driekamerappartementen in Ypestein. Zie elders in dit blad. OPGERICHT 1,4 NOVEMBER 1919 AANGESLOTEN BIJ DE NATIONALE WONINGRAAD K.V.K. ALKMAAR NR. 30879 DAKDEKKER Holleweg 19 LOODGIETER 072-335085 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1