IIP Dirk Bakkerhof, een historische plek Gevarieerde expositie van leerlingen Mary Koekenbier MoGoJoKo helpt De Vijfhoek ft) A.J. vos Henk Pepping in de Ypsalon mzm oobdE** I - Zondag halve finale Karaoke in Oud-Inn Gerard Schoon Kinderpostzegels HEILOO - Wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg kocht vori ge week woensdag als eerste een aantal kinderpostzegels bij de speci ale stand in het postkantoor. Tot vlak voor de kerstdagen kan een ie der hier terecht voor de aankoop van deze zegels en kerstkaarten waarmee vele projecten in Neder land mogelijk gemaakt worden. Inloopochtend Freinetschool Bijbellezing Open dagen van Hogeschool Alkmaar RIJKSWEG 35-37 1906 BD LIMMEN TEL.: 02205-3838 FAX: 02205-3839 ZOMERDIJK KEUKENS Gepromoveerd Theateravond Amnesty Mogojoko overhandigde symbolisch een bedrag van 6.000 gulden aan de Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Leerlingen St. Jan Mavo op radio Noord-Holland Vleermuizen SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte CUArUMAMl^ DAKDEKKER - LOODGIETER a n AwniVlMINVJI Holleweg 19 072-335085 Tweede plaats De Deel HEILOO - Daar moet op gedron ken worden! Burgemeester Schoof en zijn echtgenote kwamen de heer en mevrouw Boerlage met een bloe metje feliciteren. In een landelijke actie is De Deel in winkelhof 't Loo tweede geworden en dat is een hele prestatie. Een glas Freixenet cham pagne ging er bij de aanwezigen goed in. De ongekroonde boogie-woogie-koningHenk Pepping. Een olieverfschilderij van één van de leerlingen van Mary Koekenbier. Verslavingszorg houdt open dag Expositie over katholieke kerken in Oudheidskamer Cantina Architecture Dia-informatie Indonesië Gratis banden- en verlichtingscontrole 57e JAARGANG NO. 47 NIEUWSBLAD VOO R HEILOO EM OMSTRE K E 18 NOVEMBER 1992 taxateur van AtKmaar. V'v HEILOO - De karaoke-competitie in café-bar De Oud Inn is tot dusver een enorm succes. Twee opeenvolgende zondagavonden was het stampvol in de uitspanning aan de Heerenweg in Hei- loo. Zo vol, dat men buiten moest wachten om nog binnen te komen: één eruit, dan pas weer één erin! Die drukte gold natuurlijk de toeschouwers. Zij wilden geen moment missen van de op tredens door de aanvankelijk 30 deelne mers aan de voorronden voor de Karaoke Cup 1992. Beoordeeld door een deskundige jury zijn er op dit mo ment nog zestien kandidaten over voor de halve finale, die aanstaande zondag (22 november) op het programma staat. Het zal opnieuw niet makkelijk zijn voor de jury om een selectie te maken. Want niet alleen door hun zangkwalitei ten, maar vooral ook door hun uitdos sing of act zijn de dingers naar de schitterende prijzen aan elkaar ge waagd. Van de volgende zestién halve- finalisten zullen er op 29 november acht in de finale uitkomen: Rick Koppes, Breg de Graaf, Robert van Schoten, Sjaak van Kessel, Jeanette van Mus- scha, Marjette Baltus, Karin Schut, Lo renzo, Paul Las van Bennekom, Natalie Koomen, Paul van de Graaf, Raymond Berger, Michel Nieuwenhuis, Hortense Assink, Miriam Winder en Erick Nanne. AUDIO'VIDEO HOLLEWEG 55. 1 851 KD, HEILOO 072-33 97 74 HEILOO - Het zal niemand ontgaan zijn dat de flats aan de Dirk Bakkerhof bijna alle bewoond zijn. „We hebben er nog twee niet verkocht en dat zijn heus niet de minste" zegt Rob Kee van de Best Makelaardij. De straatnamen ma ken duidelijk dat we in de hoek van de verzetstrijders zitten, na Matthijs Zon derhuis, nu Dirk Bakker. Op de foto ziet u het huis waar de fami lie Bakker heeft gewoond en gewerkt, velen zullen zich dat nog herinneren. Toen mevrouw Bakker naar Huize Overkerck verhuisde, de zoon van de familie Bakker had al eerdef de zaak overgenomen en er een transportbedrijf gevestigd, besloot me:, het huis té slo pen en ook het transportbedrijf uit de kern van het durp weg te halen. Alles wat nu nog aan het verleden herinnert is de grofc boom, die is gespaard ge bleven. Bouwbedrijf P. Meijer kocht de grond en bouwde er een dertigtal appartemen- HEILOO - Op woensdag 25 november zal er op de Freinetschool van 9.00 tot 10.30 uur een inloopochtend gehouden worden. Het adres is het Malevoort 9. Om negen uur wordt men ontvangen met een kopje koffie en een inleidend praatje van één van de teamleden. Ver volgens kan men de kinderen in de ver schillende groepen aan het werk zien. Gedurende deze ochtend zijn er ook ou ders aanwezig voor het beantwoorden van eventuele vragen. Belangstellenden die deze ochtend ver hinderd zijn, kunnen altijd een afspraak maken voor een informatief gesprek. Deze ochtend is in principe bedoeld voor ouders; andere belangstellenden kunnen een afspraak maken voor een andere dag. Bovendien kan er op ver zoek een brochure worden toegezon den. Informatie kan verkregen worden bij de directeur van de school: de heer W. Blom, tel.: 072-332122. HEILOO - Op zaterdag 21 en zondag 22 november laten de leerlingen van Mary Koekenbier weer zien wat zij het afgelo pen seizoen gemaakt hebben. Hun werk is te bewonderen in De Zevensprong, Ewisweg 5. Mary heeft haar leerlingen elk op hun eigen wijze, laten werken en alleen waar nodig advies gegeven of wijzigingen aangebracht. Het gevolg is dat de expo sitie zeer gevarieerd werk laat zien. Er zijn zowel olieverfschilderijen als aqua rellen te zien. De openingstijden zijn za terdag van 15.00-17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. ten. Daar er nogal wat bezwaren waren duurde het nog een jaar voordat met de bouw kon worden begonnen. In okto ber 1991 werd de eerste paal geslagen. De verkoop van de flats werd in handen gegeven van de Best Makelaardij B.V. en de verkoop verliep vlot. Veel mensen uit Heiloo die de tuin niet meer zo zagen zitten voelden wel wat voor deze cen traal gelegen woningen, hoewel Rob Kee zegt: „We hebben veel gepraat met sommige mensen, het is ook moeilijk je oude vertrouwde huis opgeven en naar een appartement verhuizen waar je nie mand kent. Het aardige is nu, dat nu men gesetteld is, iedereen heel enthousi ast is". Rob Kee en Jos de Best doen al jaren sa men de Makelaardij aan de Kennemer- straatweg 111. Jos de Best trad in de voetsporen van zijn vader Jan de Best. Het kantoor aan de Straatweg heeft een snelle inontwikkeling ondergaan in de 10 jaar van zijn bestaan. Menige wo ning werd verkocht. ,,De begeleiding van de mensen is erg belangrijk", zegt de Best. Binnenkort ontvangen alle be woners van de Bakkerhof een boek waarin ze documenten, veranderingen en de hele geschiedenis van hun woning, overzichtelijk kunnen bij houden. ALKMAAR - Hogeschool Alkmaar verwacht vrijdag 20 en zaterdag 21 no- yember honderden bezoekers tijdens de jaarlijkse open dagen. Alle opleidingen zijn tijdens de open dagen voor iedereen gratis toegankelijk. Het betreft hier opleidingen in de sectoren Economie, Gezondheidszorg, Leraren Basisonder wijs, Conservatorium en Techniek in Alkmaar en Chemie in Beverwijk. Jaarlijks komen meer dan duizend be zoekers naar de open dagen van Hoge school Alkmaar. Veelal zijn het leerlingen uit het voortgezet onderwijs die informatie willen over hun verdere studiemogelijkheden na het eindexamen HAVO of VWO. Ook studenten uit het Noordzeekanaal. Aan de hogeschool studeren ruim 4700 studenten die voor meer dan 90% uit de eigen regio komen. Dat geldt ook voor de ruim 500 mede werkers. Tevens onderhoudt de hoge school als beroepsopleiding intensieve contacten met het beroepenveld in de vorm van afstemming van de inhoud MBO tonen ieder jaar grote belangstel- van het onderwijs en aansluiting bij de ling. Veel ouders benutten deze moge- beroepspraktijk, stages en onderzoek. lijkheid om eens kennis te maken met de hogeschool en alles te zien en mee te maken. Studenten en medewerkers staan klaar om alle voorkomende vra gen met betrekking tot de opleiding en' studie te beantwoorden. Hogeschool Alkmaar profileert zich als dé hogechool van de regio boven het Er zijn, in deze regio, dus maar weinig mensen die niet op de een of andere ma nier met de hogeschool te maken heb ben. Al deze mensen zijn van harte welkom op vrijdag 21 november van 15.00-21.00 uur en zaterdag 21 novem ber van 10.00-15.00 uur. Voor meer in formatie tel. 072-183456. HEILOO - Wat houdt het begrip we dergeboren worden' nu precies in? Met een voorbeeld kan veel duidelijk wor den. 70 Jaar communistisch bewind in Oost-Europa trachtte de kerk daar uit te roeien. Nu zien we daar een wederge boorte van de kerk, bij duizenden ko men mensen tot werkelijk geloof. Wilt u meer weten kom naar onze bijbe lavond op 20 november om 20.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk, Noorder geeststraat te Heiloo. De evangelist J. Roest zal dit onderwerp behandelen. Inl. M. Oppenhuizen, 02518-54596, of H. R. Smit, 072-337151. HEILOO - Op vrijdag 13 november is onze oud-plaatsgenoot Gerard Bruin gepromoveerd tot Doctor in de Analyti sche scheikunde aan de Universiteit van Amsterdam. HEILOO - De theatergroep Purmerend geeft op donderdagavond 19 november in Heiloo een voorstelling op uitnodi ging van de Heilooër Amnesty Interna tional werkgroep. De voorstelling is getiteld 'Hoe dichtbij moet het komen?' en heeft in het hele land lovende kritie ken gekregen. HEILOO - Zeven leerlingen van de St. Jan Mavo uit Heiloo zullen hun school vertegenwoordigen bij ,Het Bibliospel' van Radio Noord-Holland. Met 35 an dere scholen uit de provincie dingen ze mee naar de hoofdprijs, die bestaat uit een popconcert dat wordt uitgevoerd op het schoolplein van de winnende school. ,Het Bibliospel' is een onderdeel van het wekelijkse programma ,De Blauwbil- gorgel' dat elke zaterdag wordt uitge zonden tussen 10.00-12.00 uur. Het programma gaat over lezen en schrijven en wordt gepresenteerd door Jan Meng. ,De Blauwbilgorgel' komt tot stand in samenwerking met de Provinciale Bibli otheek Centrale. In ,Het Bibliospel' moeten in totaal 42 vragen beantwoord worden. De ant woorden op 30 van de vragen kunnen worden opgezocht in de bibliotheek. In dit geval in de Openbare Bibliotheek in Heiloo. De andere twaalf vragen wor den gesteld n.a.v. boeken die de leerlin gen hebben gelezen. In totaal kunnen ze met de 42 vragen 66 punten verdienen. De opnamen voor het programma zijn op woensdag 18 november tussen 16.30 en 18.30 uur in de Bibliotheek Heiloo. Het programma wordt uitgezonden op zaterdag 21 november tussen 10.00 en 12.00 uur. ALKMAAR - Grootoorvleermuis, laat- vlieger en ruige dwergvleermuis. Dit zijn drie van de acht soorten vleermui zen. dit zijn drie van de acht soorten vleermuizen die Kees Kapteyn heeft aangetroffen op kerkzolders, holle bo men en spouwmuren in Noord-Holland Dinsdag 24 november geeft de onder zoeker op uitnodiging van Natuurmo numenten een lezing over zijn nachte lijke belevenissen. De lezing is in de Alkmaarse Vest aan het Canadaplein en begint om 20.00 uur. Mak.la.r Taxateur o.g. OgHSSTVf Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN InvmI Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES l"~J De avond is speciaal bedoeld voor alle briefschrijvers van de A.I. schrijfkring; andere geïnteresseerden zijn eveneens van harte welkom! U bent welkom op donderdag 19 november om 20.00 uur in: het Kruispunt, Frederica'shof 3. Na 'n kop koffie of thee begint de voorstel ling, die duurt tot ca. 21.30 uur. Na af loop is er gelegenheid om na te praten en iets te drinken. HEILOO - Op zaterdag 28 november aanvang 21.30 uur heeft in de Ypsalon een spetterend optreden plaats van de in Noord-Holland ongekroonde koning van rock and roll, boogie woogie en blues, Henk Pepping and the Attacks. Swingend is het juiste woord, want reeds vanaf zijn 14e jaar speelt Henk de boogie woogie, blues en ragtime. Hij liet zich inspireren door grootheden als Albert Ammons, Meade Lux Lewis en Pete Johnson, van wie nog steeds ju weeltjes van nummers zijn repertoire sieren. Van de latere sterren die Henk op het stijlpad hebben gezet, kunnen worden genoemd Rob Hoeke, met wie hij regelmatig heeft opgetreden op de diverse jazzpodia in de regio, John Mayall en Harry Muskee. De laatste jaren is onmiskenbaar de in vloed van Jerry Lee Lewis een steeds zwaarder stempel gaan drukken op de sound van Henk's band. Jerry Lee's muziek heeft reeds jaren bewezen een ieder mee te kunnen sleuren in een swin gend ritme. De sublieme wijze waarop Henk de muziek vertolkt, bewijst zijn enorme klasse! Steeds vaker trekt de band over de grenzen om ook daar de mensen mee te voeren in het ritme van de muziek. Veel van het werk is vastge legd op diverse LP's en een cd met Rob Hoeke en André Valkering. Het optreden op zaterdag 28 november in de Ypsalon is de tweede van een serie maandelijkse jazz- en swingavonden. De eerste avond op 10 oktober vormde met de heerlijke klanken van de Binne Jazz Band een goede start. Deze jazz/swingavonden zijn niet alleen toe gankelijk voor de bewoners van Ypestein, maar voor alle jazzliefhebbers in Heiloo. De Ypsalon bevindt zich aan de Hucht 4 in Ypestein en de toegang is gratis! HEILOO - Op zaterdag 14 november is tijdens een kerkviering in de Moeder Godskerk een cheque overhandigd van 6.000,00 aan de Stichting 'Vrienden van de Vijfhoek'. Het geldbedrag is bij eengebracht door de leden van het Moe der Gods Jongeren Koor (Mogojoko). Tijdens een benefiet optreden van Mo gojoko in de Vest eerder dit jaar heeft dit koor toegezegd dat zij op ludieke wijze geld bijeen zou brengen. Hiertoe organiseerde zij een grote fietstocht op 13 september dit jaar. Ieder lid moest zelf voor sponsors zorgen, die per kilo meter of per afstand een bedrag gaven. Bij elkaar is er meer dan 3.000 km ge fietst die dag. De gemiddelde kilomete ropbrengst ligt dan ook bijzonder hoog: bijna 2,00. Stichting vrienden van de Vijfhoek is een initiatief van o.a. ouders van ver standelijk en meervoudig gehandicap ten die gebruik maken van dagverblijf de Vijfhoek. Deze stichting wil met be hulp van sponsors een snoezelruimte creëren/Zoals het er nu voorstaat zal eerdaags met de bouw van deze ruimte begonnen worden. Aangezien het eerste streefbedrag van twee honderd duizend gulden is gehaald. ALKMAAR - Zou u nu wel eens willen weten wat precies het verschil is tussen soft en hard drugs? En of verslaving aan alocohol niet minstens even erg is? Of vraagt u zich af wat methadon voor een spul is en waar de letters XTC voor staan? Zegt uw buurman dat het onzin is, dat je verslaafd kunt raken aan gok ken en weet u niet zeker of hij gelijk heeft? Of zou u het aardig vinden om geïnformeerd te worden over wat een instelling voor verslavingszorg eigenlijk precies doet? Op zaterdag 21 november kunt u ant woord krijgen op deze en allerlei andere vragen, die u over verslaving en de hulp verlening heeft. Dan zetten namelijk al le vestigingen van de Brijder Stichting hun deur wagenwijd open voor het pu bliek. Iedereen is van 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom op het consulta tiebureau voor alcohol en drugs in Alk maar, Emmastraat 109-111. Bovendien is ook het maatschappelijk herstelpro ject van Stadia, Baansingel 139, voor het publiek open. HEILOO - Op zaterdag 21 november om 14.00 uur zal in de Oudheidskamer De Oude Pastory officieel geopend wor den een tentoonstelling over de beide rooms-katholieke parochiekerken van Heiloo. Dit geschiedt naar aanleiding van het feit, dat de Willibrorduskerk dit jaar haar 65-jarig bestaan viert, terwijl de Moeder Godskerk 25 jaar bestaat. De tentoonstelling geeft een beeld van de geschiedenis van de parochies van globaal de laatste twee eeuwen, en wel door het tonen van gebruiksvoorwer pen, foto's, archiefstukken en boeken. Na de opening is de tentoonstelling te zien tot einde januari 1993 gedurende de gebruikelijke openingstijden: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. ALKMAAR - Zondagmiddag 22 no vember tussen 14.00 en 16.00 uur vindt er weer een bijeenkomst met muziek, poëzie en verhalen plaats in Cantina Ar- chitectura. De muziek wordt verzorgd door Arjan Huigsloot, klarinet en Em my de Paus, piano. Ze brengen blues, tango en klassieke muziek. Frans Mar- chini zit weer achter de piano om dè middag in en uit te luiden. De verhalen komen van Rozanne Kraak (12 jaar) en Ton Verplanke. Voor de poëzie zorgen Agatha Bekker, Ton Oudejans en Felix Hoogenboom. Toegang gratis in de Cantina Architectura, Geestersingel 11, Alkmaar, informatie: Maria van La tum, tel. 072-113265. HEILOO - Voor de informatieavonden van de Stichting Het schone streven op vrijdag 20 en 27 november zijn nog en kele toegangskaarten verkrijgbaar bij disco Heiloo in het winkelcentrum 't Loo a 2 gulden. Ook voor de informa tieavonden op 11 en 18 december zijn nu reeds de toegangskaarten in de voor verkoop aldaar verkrijgbaar. Alle avon den worden gehouden in het Open Huis, aanvang 19.45 uur. HEILOO - Veilig Verkeer Nederland houdt op zaterdag 21 november in sa menwerking met garage Barten een gra tis banden- en verlichtingscontrole. Deze controle wordt gehouden tussen 10.00 en 15.00 uur. U hoeft geen af spraak te maken. Het profiel van de banden wordt opge meten, zodat u weet of de banden nog voldoende grip op de weg hebben. Ook wordt de verlichting nagekeken en in dien nodig opnieuw afgesteld. Informa tie over de V.V.N.-controle kunt u krijgen via tel.: 072-126297. De medewerkers van V.V.N. en de monteur van deze garage zetten zich de ze dag in voor uw veiligheid. Veel onge lukken gebeuren door slecht onderhoud van de auto en dat moet veranderen. Maar we komen er niet met alleen goed onderhoud van de auto. In het verkeer is ook een goede verkeersmentaliteit no dig. De V.V.N.-medewerkers zijn elke dag in de weer om de verkeersdeelne mers daarbij te helpen. Van kleuter tot senior, van voetganger tot vrachtwagen chauffeur. V.V.N. is er voor elke weg gebruiker en voor deze weggebruikers geeft V.V.N. een verkeersblad uit. Het blad ,,Weg Wijs" staat vol met ver- keerstips voor deze weggebruikers. In formatie: 072-126297. V.V.N. heeft een aantal medewerkers. Deze mensen willen u helpen bij het oplossen van gevaarlijke verkeerssitua ties in uw omgeving, zij geven voorlich tingsbijeenkomsten voor oud en jong en organiseren fiets-, auto- en caravancon troles. Indien u ook mee wilt werken aan de verbetering van de verkeersvei ligheid in uw omgeving, dan kunt u zich bij V.V.N. opgeven. U kunt haast niet blijven toekijken, de verkeersveiligheid is iets dat ons allen aangaat. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: i^5S^5iSÖS':':i van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1