I I Tf Informatierubriek van de gemeente Heiloo 1 SPORT BOWLlieiHOLM G> <c- HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Wintertijd - Planttijd. 5 Ontwerp beschikkingen Hinderwet. Expositie I ALARM ALS ELKE SECONDE TELT 'Contacten met de gemeente' Stoplichten op hoek Zeeweg-Holleweg tijdelijk buiten werking Rijbewijzen Heiloo houdt zicht op de weg Burgerlijke stand gemeente Heiloo v7l I 1 PAGINA 6 UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 1992 Een bericht van de afdeling Groen en Landschap. De herfst is weer begonnen. Koning Winter heeft zich nog niet laten zien, maar toch is men op de afdeling Groen en Landschap alweer druk bezig met voorbereidingen voor de lente. In de winterperiode wordt er namelijk hard gewerkt om het openbaar groen weer in orde te krijgen voor de nieuwe lente. Dit gebeurt ondermeer door beplantingen in te boeten. Inboeten betekent, dat op plaatsen waar bomen of struiken zijn doodgegaan, weggevallen of vernield, nieuwe exemplaren worden ingeplant. Soms komt het voor, dat er zoveel beplanting is afgestorven, dat een heel vak of een gedeelte vernieuwd moet worden. Dit houdt in, dat de komende maanden op diverse plaatsen in de gemeente inboetactiviteiten te zien zullen zijn. De ene keer betekent dit het weghalen van de al dan niet afgestorven beplanting, het doorspitten van de grond of het aanplanten van nieuwe beplanting. Binnenkort starten de rooiwerkzaamheden, waarna begin december wordt begonnen met het inboeten. Daarnaast zullen de nodige beplantingen gesnoeid worden. Dit kan om verschillende redenen worden gedaan. Overlast van overhangende takken of beperkte zichthoeken kan reden zijn om tot snoeien over te gaan. De meest voorkomende reden voor snoeien is echter een goed gevormde beplanting te realiseren. Dit kan worden bereikt door: - struiken te dunnen (in een bepaald stramien individuele struiken bij de grond afzagen); - af te zetten (struiken bij de grond afzagen en niet meer uit laten lopen, waardoor andere struiken meer ruimte krijgen); - te verjongen (hele of gedeelten van beplantingsvakken bij de grond afzagen). Het net bij de grond afzagen van struiken noemt men terugzetten. De struiken kunnen dan opnieuw uitlopen. Overlast Het zal helaas niet in alle gevallen mogelijk zijn de werkzaamheden uit te voeren zonder enige overlast te veroorzaken. Soms zal de straat zelfs gedeeltelijk afgezet moeten worden. We hopen dat U begrip zult hebben voor de veroorzaakte overlast. Informatie over deze werkzaamheden zijn te verkrijgen bij de afdeling Groen en Landschap, de heer C. Hartland, telefoon 313 234. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn op de hieronder vermelde aanvragen ingevolge de Hinderwet positief te beschikken onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. 1. Nidrac B.V. voor het in werking hebben van een metaal- en plastificeer- bedrijf (zgn. revisievergunning) op het Industrieterrein Oosterzij-zuid 9-13. 2. Bakkers Zaadteelt en Zaadhandel B.V. voor het in werking hebben van een handel in zaden en aanverwante artikelen op het perceel Westerweg 354. 3. H.A.B. Opel B.V. voor het in werking hebben van een verkoop- en herstelinrichting voor motorvoertuigen op het perceel Kennemerstraatweg 524-526. 4. Hoebe Bronbemaling B.V. voor het in werking hebben van een aannemersbedrijf voor bronbemaling op het perceel Kennemerstraatweg 347. 5. F.A. Bakker-Buitenverlichting voor het in werking hebben van een mon- tagebedrijf voor buitenlampen op het perceel Handelsweg 26. De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 19 november tot en met donderdag 3 december 1992, iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur, alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden 20 en 27 november van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De aanvragers, alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. In het gemeentehuis hangen werken (schilderijen, aquarellen en naaldwerk) van Vrouwkje de Wit en in de vitrines vindt u keramiek van Nella van Os. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling duurt tot eind december 1992. Een enquête Vanaf 20 november tot aan de kerstdagen wordt er iedere maandag- en vrijdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur in de hal van het gemeentehuis onder de bezoekers van het gemeentehuis een enquête gehouden. Deze enquête heet 'Contacten met de gemeente' en heeft vragen over het werken van de gemeente en de medewerkers en hoe u als bezoeker deze contacten vindt. Vragen als: Hoe wordt u geholpen? Moest u lang wachten? Kende u de openingstijden van het gemeentehuis? en nog meer. Het beantwoorden van de vragen kost u slechts een paar minuten van uw tijd. Waarom deze enquête? De gemeente wil graag uit de antwoorden kunnen lezen hoe u de gemeente vindt werken, en waar misschien in uw ogen de knelpunten zitten. In januari zal de enquête worden uitgewerkt. Dan zal er worden gekeken naar wat de bezoekers bijvoorbeeld vervelend, storend en/of lastig vinden. Voor deze knelpunten zal dan door de gemeente worden geprobeerd een oplossing te vinden om zo de klantvriendelijkheid te bevorderen. Mocht u de komende weken dus op maandag- of vrijdagmorgen in het gemeentehuis komen, dan hoopt de gemeente dat u graag mee zult willen werken aan deze enquête. Rosemarie Roos, gemeentelijke voorlichter, zal u de vragen stellen. Vanaf vandaag, 18 november 1992, zullen gedurende een proefperiode van ongeveer zes maanden de stoplichten op de hoek Zeeweg-Holleweg buiten werking worden gesteld. De Nederlandse Spoorwegen heeft een wijziging voorgesteld met betrekking tot het toepassen van ontruimingslichten bij de spoorwegovergangen in Heiloo. Doel van een ontruimingslicht is om opstoppingen op de spoorwegovergang te voorkomen. Het stoplicht op de hoek Zeeweg-Holleweg lijkt daarom overbodig, want deze opstoppingen worden hier niet verwacht. Daarom stelt de Nederlandse Spoorwegen voor deze stoplichten te verwijderen. Voordat deze lichten definitief zullen worden verwijderd zal de installatie vanaf vandaag buiten werking worden gesteld. In de proefperiode kan worden bekeken hoe de verkeerssituatie zich daar ter plaatse ontwikkelt. In tegenstelling tot eerdere berichten zullen per 1 januari 1993 oude modellen - linnen - rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986 met zogenaamde ringetjes door de pasfoto's). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 januari 1993 dat rijbewijs laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Deze datum is onverbiddelijk. Wie later komt, dient opnieuw rij-examen te doen. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Informatie tot en met 12 november 1992 Geboorten Merel I., dochter van Haverman, Arsène J.H. en Van Stigt, Maria B.J. Lisanne, dochter van De Jong, Leendert G.A. en Zonneveld, Anna U.C. Elders geboren Jeroen, zoon van Korver, Eldert en Nowee, Sylvia. Florian R., zoon van Blom, René M. en Luberti, Tanja. Tijmen, zoon van Slikker, Gerardus J. en Van Wingerden, Huibertje. Kevin, zoon van Roos Van Raadshoven, Douglas en Groefsema, Catharina A.G. Remco S., zoon van Baker, Wilhelmus M. en Van lersel, Johanna C. Bastiaan, zoon van Van de Kamer, Hendrik J. en Buijsman, Marijke. Jelle, zoon van Sentveld, Roelof M. en Wittebrood, Carola C.A.M. Eva A., dochter van Cohen, Luc Th. en Bier, Ciska. Manon, C., dochter van Haverman, Bartholomeus J. en Hoek, Petronella. Huwelijksaangiften Damman, Frederik W. en Dijkshoorn, Wilhelmina J. Kruit, Jan en Vosterman van Oijen, Mary. Huwelijken Sinnige, Wilhelmus H. H. en De Zeeuw, Af ra C. Pronk, Adrianus C.J. en Admiraal, Claudia J. Singeling, Johannes en Van Marie, Annette. Burgering, Stephan P. en De Moor, Edith J. Overlijden Stark, Jan. Kieft, Huibert. Wuijster, Willem A. Wittebrood, Adriana G., echtgenoot van Goosens. Dijkstra, George. Stoop, Albertus. Nijntjes, Jan P. John Moen Opticien presenteert nieuwe lens Spellenavond in de Ypsalon Wp-spreekuur s èi T" T Heiloo houdt zich staande in groots bowlingtoernooi De drie in Heiloo best bowlende dames. Surprise-concert Lamoraal van Egmont Kienavond ten bate van het Hervormde Kerkje Joeb bestaat 25 jaar Sprankelende Spaanse muziek in Open Huis CDA Informatie-uur Meervogels handbal HEILOO - Opticien John Moen te Hei loo introduceert een revolutionaire nieuwe harde contactlens. Deze super lens biedt contactlensdragers optimaal comfort, gemak en veiligheid. De nieu we lens, Quantum 2, heeft een extreem hoge zuurstofdoorlaatbaarheid die we reldwijd uniek is. De lens is ontwikkeld door Bausch Lomb, 's werelds meest toonaangevende producent van (onder meer) contactlenzen en vloeistoffen. De hoge zuurstofdoorlaatbaarheid van Quantum 2 zorgt voor buitengewoon draagcomfort en vermindert de kans op irritaties aan het oog aanzienlijk. Dank zij die eigenschappen kan de lens ook flexibel' worden gedragen, bijvoor beeld gedurende een dag en nacht, een heel weekend of - als het professionele oordeel van onze contactlensspecialist dat toelaat - een hele week of zelfs langer. Bausch Lomb is erin geslaagd de voordelen van de harde lens (stabiele ge zichtsscherpte, gemakkelijk schoon te houden) te koppelen aan die van de zachte lens flexibiliteit in dragen, com fort). ,Voor velen zal Quantum 2 daar om de uitkomst zijn', meent John Moen. Met Quantum 2 biedt John Moen het summum op het gebied van contactlen zen. Niet alleen de hoge zuurstofdoor laatbaarheid, ook het ontwerp maken de lens zeer comfortabel. Quantum 2 is gemakkelijk in te zetten en went erg snel. Dit komt mede doordat de lens ge lijkmatig op het oog rust en door z'n vorm een goede doorstroming van het traanvocht mogelijk maakt. Bovenstaande eigenschappen en voor delen maken Quantum 2 tot een aan trekkelijk alternatief voor grote groepen (potentiële) contactlensdragers. Niet alleen doordat het een zeer comfor tabele en veilige lens is, maar ook door de relatief lage aanschafprijs. John Moen neemt Quantum 2 daarom ook direct op in zijn vervangingsprogram ma. Contactlensdragers krijgen dan per jaar een compleet service-pakket met twee Quantum 2 lenzen, volledige oog- zorg, begeleiding en voldoende verzor gingsvloeistoffen. ,,In dit service-pro gramma zitten uiteraard ook de regel matige controles van ogen en lenzen. Op die manier kunnen we volledige en veilige oogzorg garanderen", aldus John Moen. HEILOO - Oude spellen, nieuwe spel len, moeilijke spellen, leuke spellen, gekke spellen, gezelschapsspellen het maakt niet uit. Het blijft een feest om ze te spelen. Zie alleen maar eens een paar slachtoffers of gelijkgestemde geesten te vinden om ze te spelen! Dat probleem is dus nu opgelost. Iedere derde vrijdag van de maand kan elke spelletjesliefhebber aan zijn of haar trekken komen in de Ypsalon. Een hele reeks van bekende en onbekende spellen zijn aanwezig. Dus als je eens een ander spel wilt uitproberen of zelf een spel wilt meenemen om met anderen te spelen kom dan gezellig langs. Ook tafeltennis tafel, (baby)poolbiljart en darts zijn aanwezig. Vrijdag 20 oktober, aanvang 20.30 uur. HEILOO - Op donderdag 3 december beslist de gemeenteraad over de Struc tuurvisie Heiloo. Onmiddellijk nadat B en W het concept Structuurvisie aan de burgerij had aangeboden, heeft de VVD-Heiloo uit haar leden een Werk groep samengesteld, die zich in een ge degen onderbouwd rapport kritisch over dat concept heeft uitgesproken. In augustus schaarde de VVD-Heiloo zich unaniem achter dit rapport. In het thans voorliggende voorstel van B en W wordt in verschillende opzichten aan de libera le visie op de toekomst van Heiloo tege moet gekomen, zij het niet in alle! Er blijven punten van kritiek. De onafhankelijke VVD-fractie heeft zich zo breed mogelijk georiënteerd over wat er onder de burgerij t.a.v. de Structuurvisie leeft en blijft die doen. Immers het gaat om de toekomst van uw dorp! Daarom houdt zij morgen (donderdag)avond om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang) een speci aal spreekuur over de Structuurvisie Heiloo. Iedereen is van harte welkom! De winnaars bij de heren in de A/B-klasse. HEILOO - Vorige week en afgelopen weekeinde werd in bowlingcentrum Heiloo de 'Single Scratch-week' gespeeld, met als hoofdsponsor Bow ling Service Noord-Holland. Een groots bowlingtoernooi, dat voor de tiende keer in Heiloo heeft plaatsgevonden. Het toernooi had een prijzengeld van totaal 16.270 gulden. Er werd gespeeld in vier klassen: heren A/B en C/D en dames A/B en C/D. De eerste plaats bij de heren werd be haald door Martin Spoelstra uit Schie dam. Heiloo heeft zich goed staande gehouden in een gezelschap prominen te, uit heel Nederland afkomstige bow lers. Bij de heren A/B heeft plaatsge noot Erwin Huijzer tot zijn eigen verba zing de vijfde plaats bereikt. In de klasse C/D eindigde Cor Mossel op de vierde plaats. Bianca de Bie won bij de dames een bowlingbal, vanwege het behalen van de hoogste game. Zij werd met enige on vrede achtste in het toernooi van de da mes A/B. Bij de klasse C/D v/erd de tweede plaats ingenomen door Trudy van Diesen. De sfeer zat er zondag 15 november tij dens de halve finales en de finales zeer goed in. Het bowlingcentrum is zeer druk bezocht, ondanks dat het moeilijk was, toch nog iets van het spannende toernooi te zien. Helaas is de langver wachte 300 game niet gegooid, waar voor de beloning een bedrag van 25.000 gulden zou zijn geweest. EGMOND - Een zeer bijzonder koffie concert vindt plaats op zondag 22 no vember in het dorpshuis te Egmond aan den Hoef. Daar zullen gezamenlijk La moraal van Egmont en Koninklijke Beemsters Fanfare een surprise-concert verzorgen. Omdat dit concert midden in de St. Ni- colaas periode valt is voor de vorm van een surprise-concert gekozen. Op de eerste plaats is het natuurlijk al een sur prise, omdat twee fanfare-orkesten samen een concert verzorgen. Het pro gramma is dan ook grotendeels een ver rassing. Wat wel verklapt mag worden is dat Lamor^l van Egmont de humo ristische 'Kapoen variaties' zal uitvoe ren. Dit werk is geschreven door dirigent Frans Alleman. Verder zullen bij Lamoraal drie jonge schuiftrombo- nisten soleren in 'Funny Slides'. Ook het programma van Beemsters Fanfare o.l.v. Agaath Schouten zal geheel in het teken staan van verrassingen. De grote zaal van het dorpshuis zal ge zellig ingericht worden voor dit concert wat een ongedwongen sfeer zal krijgen. Het gaat hier duidelijk om een infor meel familie-concert, doch de luiste raars kunnen rekenen op goede muziek. De aanvang is om 12.00 uur en de toe gang is gratis. EÖMOND - Op zaterdag 21 november wordt er weer een gezellige Kienavond gehouden in Café Tervoort aan de Ab dijlaan te Egmond-Binnen, aanvang 20.00 uur. De opbrengst komt geheel ten goede aan de restauratie van het Hervormde Kerkje van Egmond-Bin nen. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Het rad van avontuur zal er weer lustig op los draaien en er is ook een speciale verloting. EGMOND - Het is dit jaar precies 25 jaar geleden dat Jongeren Organisatie Egmond-Binnen is opgericht. Daarom wordt het komend weekend feest in ons pand aan de Herenweg. We beginnen vrijdagavond met een denderend optre den van de Whizzquy's. Voor de vaste stamgasten is dit natuurlijk geen onbe kende band. Met hun uitbundig enthou siasme brengen zij Rock 'n Roll van een zeer hoog kaliber. Dit wordt een avond heerlijk swingen. Zaterdagavond hebben we een fan tastisch optreden van de Egmondse Monkees. Deze veertigers hebben van zelfsprekend geen verdere aankondiging nodig, omdat hun muziek uit de jaren zestig bij ieder bekend is. Als deze 'oud jes' zijn geweest dan begint het klapstuk van de avond, namelijk de Howling Hurricane. Ook zij hebben hun reputa tie in de loop der jaren verdiend. Speciaal voor deze avond is de prijs voor een consumptie aangepast aan 25 jaar geleden, namelijk 1 gulden. De toe gang tot beide avonden is uiteraard gratis. HEILOO - Op zondag 22 november is de gitariste Lydia Gitana te horen tij dens een koffieconcert in het Open Huis. Zij zal daar een gevarieerd pro gramma brengen van Spaanse klanken. Lydia Gitana neemt de toehoorder mee op reis door Spanje. Zo zal men het ene moment deelhebben aan vurige Spaanse dansen, terwijl men zich het andere mo ment naar Córdoba begeeft, waar in de oude binnenstad de Oosterse sfeer te proeven is. In het lied van de mijnwer ker, ,,Cante Minero" wordt het harde leven van de Andalusische mijnwerkers belicht. Een geheel ander, kleurig, tafe reel bieden de Spaanse boerenfeesten met hun volksdansen. Een lust om naar te luisteren en mee te beleven. Zo speelt Lydia Gitana nog veel meer muziekwerkjes, waaronder Color dë la Vida (de kleur van het leven), Fantasti- co, Gitano Mio, Pasadoble Flamenco, enzovoort. Bovendien zal zij ,het kunststuk volbrengen een flamenco groep in één persoon weer te geven. De verschillende composities worden door Lydia toegelicht, zodat de toehoorder zich in kan leven in de muziek. Aan vang: 11.30 uur. Toegangsprijs 8,50 (incl. kop koffie). HEILOO - Na de openbare ledenverga dering vanavond (18/11 in de Geref. Kerk) waar we met elkaar het ver keersplan Heiloo bespreken, is er mor genavond (19/11) het CDA-informatie- uur, om 19.30 uur in het Open Huis. Omdat door een groepering al is af gesproken direct om half acht te ko men, verzoeken wij belangstellenden, na 20.15 uur ons te bezoeken. Vele on derwerpen kunnen door u worden aan gedragen en met u besproken worden, waarmee wij als raadsleden aan het werk kunnen. Laat het CDA voor u een vraagbaak zijn. U bent dus welkom in het Open Huis. AKERSLOOT - Na enige nipte nederla gen werden de trouwe supporters be loond en zagen de Meervogels-dames na een prima gespeelde wedstrijd in een lastige uitwedstrijd de volle winst pak ken. Een geringe achterstand met de rust, 5-6. Na de rust een gedegen spe lend Meervogels, attent in de verdedi ging en de aanvallen produktief afmakend. Een verdiende zege (10-13). Meervogels heren had de pech een S en K-keeper te treffen, die in weergaloze vorm was en daardoor ook de match winnaar. De eerste goal was voor S en K, die door Theo Krom met een hattrick werd beantwoord. Een 4-1 voorsprong werd door een prima spelend S en K te niet gedaan. Na rust liet Meervogels het initiatief teveel aan S en K. Halverwege de tweede helft kon Meervogels weer ge lijk komen, 11-11. Daarna liep Meervo gels achter de feiten aan mede door de S en K-keeper. Uitslag 15-18. In het begin van de wedstrijd hadden de junioren heren door nervositeit geen schijn van kans tegen Risdam. Toen kwam de score door Jacco Kerssens op gang. Ruststand 12-11. Na rust bleef Risdam lange tijd gelijk met Meervo gels. In de eindfase bleek Meervogels toch de sterkste ploeg en pakte de volle (26-19) winst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6