OPRUIMING HALVE PRIJZEN /Mascotte /i/iode S UITVERKOOP 10 tot 50% korting /4ttefMutJKodaMUt A.J. VOS C. HACHMANG Heilooër Amateurfotoclub exposeert in het Open Huis Cursus 'Lief voor lijf en leven' Nieuwjaarsconcert Caecilia met Marika Lansen en Dirk-Jan Ranzijn ://«ÉSl |58e JAARGANG NO. 1 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AAST RE KEN JANUARI Omdat wij mooie kleren verkopen van exklusieve merken, begint bij ons de uitverkoop njet in oktober, njet in november of december. De restanten van onze winterkollektie zijn vanaf NU te koop met flinke KORTINGEN P. VAN DER BORDEN WENST U EEN VOORSPOEDIG 1993 Lezing van helderziende Ijsbaan in trek Flashing Heiloo December-activiteiten in huize Overkerck Between in Buk BUk V.A.C. doet woongerief- onderzoek Ypehove Spaar(lamp)actie bij ABN-AMRO Stationsweg 61, Heiloo (Levens)verhalen schrijven Geslaagd Nieuwjaarsreceptie Ben Sierhuis geslaagd Teenage Dance Club Halve Marathon Conditietraining volgens Mensendieck-methode Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Stationsweg 85 - 1851 U Heiloo 072-335465 HEILOO - 'Lief voor lijf en leven' is de titel van de cursus die op initiatief van de Federatieve Vrouwenraad Heiloo (FVR) op donderdag 21 januari van start gaat. Het is een cursus voor vrou wen die op zoek willen gaan naar de sterke en positieve eigenschappen in zichzelf. Eigenschappen die misschien in de loop der jaren een beetje in de ver drukking zijn geraakt. In vijf bijeenkomsten van elk twee-en- een-half uur stelt cursusleidster Eeva Kriek-Tuovinen onder meer de volgen de onderwerpen aan de orde: de ge schiedenis van mijn lijf, socialisatie processen, wat betekenen ziek-zijn en gezondheid voor mij, relaties, eet- en drinkgewoonten en de verschillende le vensfasen van de vrouw. De thema's worden niet alleen in de vorm van inlei dingen en gespreksronden behandeld, maar er is ook ruimte voor ontspan ningsoefeningen, rollenspel en teken- en schrijfoefeningen. De cursus is toegankelijk voor alle vrou wen. De bijeenkomsten vinden plaats op vijf achtereenvolgende donderdag ochtenden van 9.15 tot 11.45 uur. Dankzij subsidie van de gemeente be dragen de totale kosten 25,00. Plaats van samenkomst is wijkgebouw De Yp- salon in Ypestein. Voor opgave en in lichtingen kunt u bellen met mevrouw C. K. Overwater, tel. 335212, of Marij ke van Overeem, tel. 333776. De Federatieve Vrouwenraad is een sa menwerkingsverband, waarin alle vrou wenorganisaties van Heiloo vertegen woordigd zijn. Doelstelling is het bevor deren van de deelname van vrouwen aan de maatschappij. Daartoe organi seert de FVR onder meer themabijeen komsten en cursussen. De eerstvolgende cursus gaat eind maart van start en is gewijd aan Communicatie. Cursusleid ster dan is Catharina de Haas. Makelaar Taxateur o.g. SypÓtheVken 00PË Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIFN Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES F B O U BERGEN HEILOO HOORN MAKELAAR IN- en TAXATEUR VAN ONROERENDE GOEDEREN DE LAGHE WEIJDT 2. HEILOO TELEFOON: 072 - 330 550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1800 AG ALKMAAR HEILOO - Op uitnodiging van de Stich ting voor natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae verzorgt Piet van Diepen uit Ursem op maandag 11 januari in de Gerefor meerde Kerk (Noordergeeststraat 8) in Heiloo een avond over ziekte en ge zondheid, met als motto: „Wie van zijn natuur afwijkt, komt in problemen". Hij zal het deze keer vooral over liefde en sexualiteit hebben. De aanvang is om 20.00 uur en de entree bedraagt 10,00. Voor informatie kunt u bellen met Arbor Vitea, tel. 072-624909/ 619574. n i Ml, Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia in haar nieuwe kostuums. HEILOO - Zondag 10 januari geeft het Heilooër Harmonieorkest Caecilia haar traditionele nieuwjaarsconcert. Plaats van handeling is theater De Beun te Hei loo. Voor de vereniging is dit opnieuw een belangrijk hoogtepunt in het sei zoen. Immers niet alleen het Heilooër Harmonieorkest Caecilia treedt voor het voetlicht, ook vocaliste Marika Lan sen en organist Dirk Jan Ranzijn zal Caecilia tijdens dit optreden bijstaan. Het is voor de tiende keer dat er kort na de jaarwisseling een concert wordt gegeven. De organisatie van zo'n concert heeft nog aardig wat werk om handen, aldus organisatoren Renate van der Steen en Peter Posthuma. „Wij hebben als eerste een aantal bedrijven uit de Heilooër middenstand aangeschreven met het verzoek dit concert te sponsoren om de begroting rond te krijgen. Hierop werd enthousiast gereageerd. Dankzij hen zijn wij in staat dit concert te organise ren. Als gasten op dit nieuwjaarsconcert zijn de vocaliste Marika Lansen en or ganist Dirk Jan Ranzijn uitgenodigd. Zij hebben ons vergezeld op onze uit- wisselingsreis in september '92 naar Po len. Daar ontstond het idee om samen een concert te verzorgen". Het 'samen' is heel letterlijk toegepast want een aantal stukken, t.w. 'Jesus Christ Superstar', 'Hair', en delen uit de musical 'Les Miserables' zullen door Marika worden gezongen terwijl Caeci lia haar zal begeleiden. Deze samenwer king is nog niet eerder vertoond en de verwachtingen zijn dan ook hoog. Het harmonieorkest zal natuurlijk zelf ook een aantal muziekstukken ten geho- ren brengen: Nabucco, Verdi, Marching Blues. In het tweede deel van het optre den is het hoornconcert 'Romanza' van Mozart opgenomen, hoornist Alex Thijssen, leerling aan het conservatori um van Amsterdam, zal de solopartij blazen. „Wat wij altijd zo jammer vinden is dat er na zo'n concert eigenlijk meteen een leegte valt," aldus Renate en Peter. „We zijn er dit jaar in geslaagd om de Boerenkapel o.l.v. G. v/d Brink na af loop van het concert in de foyer nog een vrolijke toon te laten spelen. Deze groep Heilooër muzikanten met internationale faam heeft al meerdere malen tijdens concerten van Caecilia in het buitenland hele volksstammen uit de stoel gekre gen". De aanvang van het concert op 10 janu ari is 14.00 uur in de Beun te Heiloo. Toegangsprijs, inclusief programma, 7,50. Donateurs en kinderen tot 16 jaar 4,00. HEILOO - Zaterdag spelen de beide eerste teams van Flashing Heiloo weer thuis. Na de winterstop waarin ze een hoop geleerd hebben o.a. tijdens de Haarlemse basketbal-week gaan ze er weer tegen aan. De heren krijgen koplo per Alkmaar op bezoek. In deze bijna derby zullen de Heilooërs het de Kaas koppen moeilijk gaan maken. De dames krijgen Sea Devils te gast, de pupillen van coach Huib van Boven zullen in de ze wedstrijd tegen de dames uit Castri- cum tot het uiterste gaan, om kans te blijven maken op het kampioenschap. Aanvang van beide wedstrijden is 16.30 uur in sporthal Het Vennewater. HEILOO - Allereerst was daar het Sinterklaasfeest. Voor bewoners en buitenpoorters trad op het duo 'De doorgedraaide aap'. Deze mensen bespeelden een piepklein buikorgel en viool. Tijdens de overbekende liedjes werd enthousiast meegezon gen. Ook kon een aantal bewoners zelf muziek maken d.m.v. ritme instrumenten. De vier zwarte pieten maakten er een zeer dolle boel van, er werd zelfs een polonaise gelopen. Voor alle bewoners waren er uite raard ook een kado en rijm. Op 20 december trad voor de bewo ners op muziekvereniging Eensge zindheid. Dit was een zeer geslaagd kerstkoffieconcert. Op 26 december was er de kerstbrunch. Bijna alle bewoners zaten gezamenlijk aan feestelijk gedekte tafels. Tijdens de brunch trad op Overkercks ge mengd koor 'Toontje Lager', onder leiding van Joke Cortie. Door enke le bewoo'nsters werd er ook instru mentaal een steentje aan bijgedra gen. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Between zal zaterdag 9 janu ari een bezoek aan jongerencentrum Buk Buk Heiloo brengen. De van oor sprong Heiloose band is zeker geen on bekende. Toen in 1986 haar apparatuur onverhoopt verwoest werd, bood de Buk spontaan aan een benefietconcert te organiseren ten behoeve van nieuwe spullen. Between is een veel gevraagde band die meerdere keren per week door heel Ne derland optreedt en volle zalen trekt. Gelukkig heeft ze in de volle agenda nog een gaatje gevonden om Heiloo aan te doen. De groep heeft de laatste zes jaar flink aan de weg getimmerd wat tot re sultaat had dat ze in de voorprogram ma's van o.a. Meatloaf en Golden Earring heeft gestaan. Ook was ze afge lopen zomer te bewonderen op Ypestock, het Heiloose popfestival. Between staat garant voor een avond stevige rock met covers van o.a. R.E.M., Guns and Roses en U2. Kaar ten zijn te verkrijgen bij de Buk, Popey en Centerdisc a 10,00. De zaal gaat om 21.00 uur open. HEILOO - De Vrouwen Advies Com missie heeft met een groot aantal bewo ners van het appartementencomplex Ypehove gesproken over hun bevindin gen met betrekking tot de nieuwe wo ningen. Ook via vragenlijsten werd informatie ingewonnen. De woningen zijn multifunctioneel dat wil zeggen geschikt voor jongeren maar ook voor ouderen. Zo is er een alarm systeem. Op advies van de VAC heeft de Stichting Gereformeerde Bouwcor poratie voor Bejaarden de woningen makkelijk toegankelijk gemaakt voor rolstoelen. Er zijn dan ook geen drem pels. Een nadeel van dit laatste is dat het nogal eens tocht. Maar volgens de VAC kan tochtstrip hier de oplossing geven. In dit project bevinden de toiletten zich in de badkamer, meer dan de helft van de bewoners is hier niet blij mee en voor een rolstoelgebruiker is het bijna ontoe gankelijk. De open keuken geeft nogal wat problemen met de ventilatie, ook de afzuiging is niet voldoende zodat onge wenste luchtjes in de woonkamer blij ven hangen. Ook over het ontbreken van voldoende kastruimte is men niet tevreden. Jam mer is ook dat de enige toegang tot het balkon zich in de slaapkamer bevindt. De bewoners zouden het prettig vinden zelf hun ramen te lappen. Bij de meeste woningen is dat onmogelijk. Deuren sluiten slecht. Er is een huismeester als contactpersoon aangesteld, maar is wei nig beschikbaar. Dit is met name van belang bij alarmsituaties. Nu een groot deel van het ongerief zo op een rijtje staat zou het de indruk kunnen wekken dat de bewoners erg on tevreden zijn, dit is niet waar. De kwali teit van de woning wordt algemeen erkend. HEILOO - Natuurlijk werd er ook in en om Heiloo de afgelopen week volop geschaatst. Bijvoorbeeld de Ijsbaan in het Heilooër Bos verwel komde vele liefhebbers van de glad de ijzers. De jongsten schuifelden voorzichtig over het ijs om de slag te pakken te krijgen, terwijl ande ren met veel gelach en bravour het zitvlak lieten afkoelen. Op de ruime baan was plaats voor iedereen; een maal staand op de schaatsen was de drukte van de opstapplaats snel vergeten. HEILOO - Onder het motto 'Gaat er bij u ai een spaariarnpje bruiden?" lanceert ABN-AMRO in januari een speciale ac tie met als doel het automatisch sparen te bevorderen. De actie loopt tot en met februari van dit jaar. Wie tijdens de ac tieperiode begint met automatisch spa ren dan wel het reeds automatisch te sparen maandbedrag verhoogt met mi nimaal 25,00 krijgt van ABN AMRO een uniek aanbod: 12,50 korting op een Philips elektronische spaarlamp (type PLC en PLT). Volgens de bank spaart men dan niet alleen op de spaar rekening maar (be)spaart men ook au tomatisch op de energierekening. In plaats van de korting op de Philips spaarlamp kan men ook kiezen voor een beschrijving van 7,50 op de spaarre kening. HEILOO - Veel mensen schrijven graag. Brieven, dagboeken, gedichten en soms zelfs verhalen. Alle mensen ver tellen en schrijven. Gebeurtenissen, anekdotes, ansichtkaarten, boodschap penlijstjes. Voor wie zich in de kunst van het schrijven wil bekwamen start-22_ januari een cursus (levens)verhalen schrijven. In deze cursus wordt uitge gaan van dagelijkse ervaringen, gebeur tenissen en herinneringen. De cursus is bedoeld voor mensen van alle leeftijden die van taal, vertellen en woorden houden, maar vooral voor hen die graag schrijven en interesse hebben delen van hun levenservaring te gebrui ken voor teksten en verhalen. De cursus wordt gegeven op twaalf vrijdagmidda gen van 13.30 tot 15.30 uur. De begelei ding is in handen van Margreet Schou- wenaar, docente en schrijfster. Voor opgave en/of inlichtingen kunnen be langstellenden tussen 18.00 en 20.00 uur bellen, telefoon (072) 332418. HEILOO - Onze oud plaatsgenoot Ste fan van Bergen is op 17 december aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam geslaagd voor he# doctoraal examen Beleid en Management in de Gezond heidszorg. HEILOO - Voor de tweede keer heeft Ben Sierhuis Entertainment B.V. een geslaagde nieuwjaarsreceptie georgani seerd. Een groots opgezet feest, dat zondag 3 januari plaatsvond in restau rant Klein Varnebroek te Heiloo. Nadat gastheer Ben Sierhuis toostte op het nieuwe jaar, deelde hij mee dat het een gemoedelijke middag zou worden met slechts één officiële gebeurtenis. Dat was de overhandiging van een prijs voor de slechtst verkochte CD van 1992 aan zanger Max Teawhistle, waarna de ze live liet horen hoe dit kwam (vervol gens werd met een collectebus rond gegaan). Verder waren er muzikale optredens van Allround trio Broadway, zanger Ri chard Ilario en Karoke Cup 1992 Heiloo-winnaar Rick Koppes, die 'bloednerveus' was, maar de sterren van de hemel zong. In verschillende hoeken van de feestzaal vonden andere verrassingen plaats. O.a. portretknippen door knipster Elly Stroucken, een blackjack tafel, mime- animaties door Jan Altena en table - magic door illusionist Flip. Dit alles ging vergezeld met drankjes en hapjes. Kortom, Ben Sierhuis Entertainment B.V. heeft bewezen dat aan zijn feesten een goede organisatie vooraf gaat. Eén van de fraaie foto's, welke door de leden van de HAF worden geëxposeerd in het Open Huis. HEILOO - De wanden van de foyer van het Open Huis zijn in deze maand janu ari getooid met foto's van een aantal le den van de H.A.F. en ieder, die dit leest, wordt uitgenodigd deze gevarieer de collectie van zwart/wit en kleurenfo to's te komen aanschouwen. De H.A.F. is een actieve fotoclub, die zich ten doel stelt om in gezellige en zo deskundig mogelijke sfeer het peil van de door haar leden beoefende hobby te verhogen. Dit gebeurt door het organi seren van lezingen, foto- en dia avonden, uitwisselingsbijeenkomsten met andere fotoclubs, onderlinge des kundig gejureerde foto- en dia-presen taties, deelname aan tentoonstellingen, clubtochten en in principe alle andere activiteiten, 'die dit streven kunnen be vorderen. Iedere amateurfotograaf, die er naar streeft zijn resultaten qua techniek en visie wat op te vijzelen, is welkom als lid, maar alvorens hiertoe te besluiten, ook als gast op een of meer clubavon den. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot de secretaris H. Gi- haux, tel. 072-331207. HEILOO - Er gaat in 1993 heel wat gebeuren met de TDC (Teenager Dan ce Club). Zoals velen inmiddels wel weten wordt het tienerwerk in Heiloo zelfstandig, krijgt het een eigen naam en wordt het losgekoppeld van Buk Buk (Jongerenwerk). Meer hierover in een volgend bericht. De TDC is op vrijdag 8 januari weer open vanaf 19.30 uur in het Brunoge- bouw aan de Pastoor van Muijenweg 12. Alcoholvrij swingen op de muziek van de drive-in show van Galaxy voor de tieners van 12 t/m 16 jaar. Entree (inclusief garderobe) 3,00. EGMOND - De 21ste editie van de hal ve marathon van Egmond op zondag 10 januari zal in de top ongekend sterk be zet zijn. Grote trekpleister is de Portu gees Manuel Matias. Daarnaast is het over de hele lijn opvallend hoe groot de diversiteit in nationaliteiten van het top- deelnemersveld is. Het zal de strijd in Egmond er des te attractiever om maken. Inschrijving voor de prestatieloop over 21 km is mogelijk op de dag zelf. Vanaf 9.00 uur kunnen de deelnemers zich in schrijven in de sporthal, bij voetbalve reniging Egmondia en voor de sterflat aan de Noord-boulevard. Het inschrijf geld op de dag zelf bedraagt ,20,00; een uitslagenblad kost 5,00 extra. De start van de trimlopen vindt plaats ter hoogte van de sterflat op de Noor derboulevard. Deze lopen vertrekken gelijk met de halve marathon om 12.00 uur. Inschrijven kan op de dag zelf (zie hiervoor); het inschrijfgeld bedraagt 5,00. De trimlopen over 3,5 en 8 km zullen dezelfde zijn als bij de editie in 1992. Een deel van het strand zal dan ook in het parkoers zijn opgenomen. Voor wie per auto naar Egmond komt is er aanzienlijk meer parkeerruimte be schikbaar gekomen in Egmond-Zuid. Men wordt verzocht zo goed mogelijk de aanwijzingen van de politie te volgen. De medische verzorging bij de halve marathon is in handen van het Rode Kruis Korps en de Rode Kruis Verbin dingsdienst, terwijl tevens uitgebreide medewerking verkregen wordt van de reddingsbrigades uit diverse kust plaatsen. HEILOO - Op woensdag 6, en donder dag 7 januari begint de conditietraining weer. Deze is gebaseerd op Mensen- dieck-principes, zoals o.a. opbouw van een goede lichaamshouding, spier- versterkend werken, spierbeheersing aanleren en aandacht voor ademhaling en ontspanning. De training wordt ge geven door een oefentherapeut-Mensen- dieck. Locatie: gymnastiekzaal van de Streekschool de Groene Sector, Drech- terwaard 16 te Alkmaar. Voor inlichtin gen: praktijk voor Oefentherapie-Men- sendieck te Heiloo, tel. 072-338114.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1