I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Leerlingen leren: Geven is Leven N Tf HEILOO nu »75o s Rijbewijzen "Het loopt gesmeerd .als je op Data Copy kopieert" O <c- Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Europees Jaar van de Ouderen 1993 kamerthermc cosmetica lampen m accrfs tl ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Kerstboominzameling!!!! De chemokar staat op 12 en 13 januari 1993 in het dorp. Aanlijngebod voor honden in Zuiderneg Vooraankondiging informatie-avond Stationsomgeving Heiloo houdt zicht op de weg 80 GRAMS WIT KOPIEERPAPIER A4 VOOR PAGINA 4 Al enige jaren trachten wij via het gemeentelijk ouderenbeleid positieve impulsen te geven aan trends en ontwikkelingen rond het ouder worden. Wij doen dit door gemeentelijke ondersteuning in de vorm van subsidies, verschaffing van accommodaties voorlichting en andere voorwaardenscheppende maatregelen. 1993 moet het hoogtepunt worden van het eerste Europese Gemeenschap-plan voor de Ouderen (1991-1993). Hoofddoel is de positieve bijdrage van ouderen aan de samenleving te belichten en internationale solidariteit tussen de generaties te bevorderen en daarnaast ook ons bewust te maken van de uitdagingen die de toename van aantal ouderen met zich meebrengt. Op 25 januari 1993 wordt het Jaar van de Ouderen in Nederland officieel geopend door minister d'Ancona. Tijdens deze opening biedt het Nationaal Comité haar een Nationale krant aan, met daarin interviews, reportages en gegevens over de viering van het Jaar in Nederland en Europa. Gezien ons beleid hechten wij er grote waarde aan dat dit Jaar ook een aktiejaar voor Heiloo wordt. Een Europees jaar: voor wie? Een Europees jaar voor de ouderen is in het bijzonder bedoeld voor: oudere werkenden, die een belangrijke bijdrage zouden kunnen leveren tot het vaststellen en inzichtelijk maken van de problemen tengevolge van de demografische veroudering. Gedacht wordt aan werkenden in de tweede helft van hun carrière, alsook aan mensen die zich rechtstreeks voorbereiden op hun pensionering; gepensioneerden; hoogbejaarden, vooral vrouwen, en degenen die ze verzorgen - hetzij vrijwilligers, die mantelzorg verrichten, hetzij familieleden van de afhankelijke persoon; jongeren en hun leerkrachten; de sociale partners; al diegenen, die een actieve rol spelen in het bewustmakingsproces ten aanzien van het ouder worden, waaronder met name: werkers in de gezondheidszorg, architecten, ontwerpers en specialisten op het gebied van stedelijke planning en vervoer, ouderenbonden gecoördineerd Ouderenwerk; opinieleiders, beleidmakers en de media. Een Europees jaar: hoe? Gedurende het Europese Jaar zullen de volgende soorten evenementen worden georganiseerd: gemeenschappelijke EG-Lidstaten conferenties; Europese evenementen (georganiseerd in en/of bedoeld voor alle Lidstaten); nationale, regionale en plaatselijke evenementen; Gemeenschappelijke EG-Lidstaten Conferenties Mogelijke thema's (voorlopige lijst, aanvulling is mogelijk): Behoud van onafhankelijkheid en autonomie van ouderen. Ouderen en minimum inkomen. Solidariteit tussen de generaties: innovatieve benaderingen. Ouderenhuisvesting. Preventieve strategieën ten aanzien van de economische en sociale gevolgen van een verouderende bevolking. Ouderen en vrijwilligerswerk. Europese evenementen Al gepland: Lancering van het Europese Jaar: conferentie en tentoonstelling. Publicatie van een Waarnemersrapport: 'Sociaal-Economisch Beleid en ouderen'. Publicatie van een Waarnemersrapport: 'Sociale Integratie van Ouderen'. Publicatie van een 'Portret van de Europese Oudere Burger'. Publicatie van een Eurobarometer onderzoek naar beeldvorming ten aanzien van ouderen. Publicatie van 'Gids voor de ouder wordende mens'. Publicatie van een speciaal themanummer van 'Social Europe' over ouderen. Slotconferentie van het Europese Jaar. Evenementen in voorbereiding: Europese intergenerationele evenementen: architectuur, design, mode. Europese Ouderen Spelen. Europese en intergenerationele bord- en andere spelen: schaak, backgammon. Kalender van het Europese Jaar. Ansichten met als thema: 'positief ouder worden' Video: 'Bijdragen van de ouderen aan de opbouw van Europa'. Reisgids voor Europa voor ouderen en 60 kaart. Europese Gepensioneerden Gids. Bewustmakingsacties met als thema 'positief ouder worden'. Bus voor het Europese Jaar. wÊmk njiucnemicaiien verf, lijm, oplosmiddel bijtende stoffen medicijnen •injectienaalden kwikthermon A Eén van de aktiviteiten van het Nationaal Comité is het uitgeven van Bericht '93, haar officiële nieuwsbulletin. Bericht '93 verschijnt maandelijks vanaf oktober '92, geeft actuele informatie en is bestemd voor iedereen, die in 1993 en daarna wil meewerken aan een nieuwe rol en betekenis van ouderen in alle landen van Europa. Het Nationaal Comité heeft aan alle gemeenten verzocht om op 25 januari as. enige uren te reserveren om samen met lokale organisaties de officiële start van het jaar een feestelijk tintje te geven. Om van dit jaar ook voor Heiloo een actief jaar te maken, lijkt het ons een aardig idee om 's middags op het gemeentehuis een informele ontvangst voor alle organisaties, die van dit jaar voor Heiloo een actief jaar kunnen maken, te beleggen. Het definitieve programma wordt nog uitgewerkt. Via de gemeentelijke voorlichtingspagina geven wij al deze organisaties graag de gelegenheid hun aktiviteiten te presenteren. Wij houden u graag op de hoogte en blijver zelf ook graag op de hoogte. Als u nieuws heeft over bijvoorbeeld projecties, activiteiten, interessante onderwerpen, geef dit dan aan de gemeentelijke voorlichter door. Zo kunnen wij een ieder over de laatste ontwikkelingen informeren. Voor het zesde jaar nu alweer wordt er in Heiloo een kerstboominzameling gehouden. Er is gelegenheid de kerstbomen in te leveren op woensdag 6 januari 1993 tussen 's morgens 11.30 uur en 's middags 17.00 uur op de volgende plaatsen: 1. PARKEERPLAATS ZWEMBAD 't BAAFJE 2. PARKEERTERREIN AAN DE LOET 3. CENTRUM YPESTEIN (ter hoogte van de Grosmarkt) Het zal dit jaar voor de vijfde achtereenvolgende keer zijn, dat de kerstbomen niet meer worden verbrand, maar zullen worden versnipperd. Dit met het oog op het voorkomen van luchtverontreiniging. De belasting voor het milieu is hierdoor minder groot. De ervaringen uit voorgaande jaren heeft geleerd, dat ondanks de kerstboominzameling, vele kerstbomen later toch nog via het huisvuil worden meegegeven. Daarom is dan ook nu gekozen voor een datum op Driekoningen, zodat alle kerstbomen via deze inzameling kunnen worden aangeboden. Wij verzoeken u dan ook dringend uw boom op genoemde datum e%n plaats aan te bieden. Voor iedere ingeleverde kerstboom wordt een bon verstrekt. Een bon geeft recht op een versnapering, 10 bonnen kunnen worden ingewisseld tegen een boekenbon ter waarde van f 5,00. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal vanaf nu met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vragen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod tussen 1 januari en 16 mei. In dit losloopgebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod voor honden om te voorkomen, dat de rust van vogels en vee - in de tijd dat zij jongen verwachten of hebben - verstoord wordt. De aanlijnperiode wordt vermeld op de borden, die bij het losloopgebied komen te staan. In tegenstelling tot eerdere berichten zullen na 1 januari 1993 oude modellen - linnen - rijbewijzen hun geldigheid ter vernieuwing tot nader order niet verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986 met zogenaamde ringetjes door de pasfoto's). Het is wel noodzakelijk, dat u zo spoedig mogelijk dat rijbewijs laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Voor het Stationscentrum en directe omgeving wordt een nieuw bestemmingsplan voorbereid. Op dinsdag 26 januari 1993 om 20.00 uur zal in 't Trefpunt, Westerweg 294 een informatie-avond worden gehouden. In de Uitkijkpost van 20 januari 1993 treft u hierover nadere informatie aan. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? i», per pak a 500 vel (incl. BTW) (Levering binnen 2 dagen) DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 UITKIJKPOST R JAMIIARI 1QCn Tijdens de achtste Nationale Donordag. op 14 oktober aan staande. zal het officiële startschot worden gegeven voor het onderwijsproject van de Stichting Donorwer ving. Met dit project wil de Stichting jongeren via de school voorlichting geven over orgaan/weefseldonatie. Er is verschillend lesmateri aal. afgestemd op de verschil lende onderwijsniveaus. Het materiaal kan gebruikt wor den in de lessen maatschap pijleer, biologie of gezond heids- en omgangskunde. In opdracht van de Stichting Donorwerving ontwikkelde het didactisch bureau van de Stichting IVIO te Lelystad les materiaal voor leerlingen van LBO/MAVO, HAVO/VWO/ MBO, HBO/WO en een strip verhaal voor leerlingen in groep 7 en 8 van het basison derwijs. Dit werd mogelijk ge maakt door een subsidie van de Stichting Fondsenwer vingsacties Volksgezondheid. De boekjes zijn niet duur: f15, voor een set van 25 leer lingenboekjes en twee docen tenhandleidingen. Er blijkt al veel belangstelling voor te zijn. In juni van dit jaar werd de eerste mailing met een infor matiefolder over het materiaal verstuurd naar 13.000 onder wijsinstellingen in heel Neder land. In augustus waren er al 700 re acties binnengekomen. Het materiaal is niet bestemd voor particulier gebruik. Dibbis komt alles te weten over orgaan/weefseldonatie RAAR IDEE Verschillende scholen hebben de sets besteld. 'Ik zal het aan mijn leerlingen aanbieden als keuze-onderwerp,' vertelt een biologielerares van het Haags Montessori Lyceum, 'Mijn leerlingen hebben er nu de goede leeftijd voor, dit onder werp interesseert ze. Veel mensen melden zich nu nog niet aan als donor omdat ze het een heel eng idee vinden. Daarom vind ik het belangrijk om over orgaan/weefseldona tie informatie te verstrekken.' MAVO/LBO De Klokkenberg in Nijmegen gaat het materiaal in de lessen Maatschappijleer gebruiken. 'Dit onderwerp is bij leerlingen heel onbekend,' legt een docent uit, 'Ik hoop dat ze met dit materiaal in gaan zien dat het om gewone mensen gaat bij orgaan/weef seldonatie. Dié mensen staan geen orga nen af voor geld, maar omdat ze anderen willen helpen. Dat is voor veel leerlingen nog een raar idee.' Minimum afname 5 pak. Betaling a contant bij afhalen. Bij grotere aantallen kwantumkorting

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4