Informatierubriek gemeente Heiloo geef zo uw Uitkijkertje9op: O HEILOO Verenigingsnieuws? Wijziging bestemmingsplan 'Buitengebied' Vertrek hoofd afdeling Groen en Landschap bij de gemeente Heiloo Vooraankondiging informatie-avond Stationsomgeving Nieuwe expositie in het gemeentehuis van Heiloo Heiloo houdt zicht op de weg Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Ingediende bouwaanvragen Nieuw bouwplan Commissie voor Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken dz Martin Schilder Autoverhuur Lees het elke week in de Uitkijkpost, hét gratis week blad voor Heiloo en omstreken! J Raadsvergadering Heiloo Flashing Heiloo Nieuws van Tintoretto H.S.V. Nieuws Peter Folkertsma snel- schaakkampioen Oppositie Peanut toernooi zeer geslaagd Extra geld voor gezins vervangend tehuis de Stolp Bridgeclub Sans Atout Als de zon niet meer schijnt en de dag is nacht geworden Leer je je vrienden kennen. Jacob en Tiny PaterHenk en Af ra, Jan en JannekeChris, Erik e.v.a. Jullie hebben van mijn huis weer een thuis gemaakt. Klantenfamilie en bekenden Bedankt voor jullie attenties! Ed (ff, 310"" 1^. J. J. hIansen tel. 072-330175 fax 072-335644 1 Vf 10,- PAGINA 4 UITKIJKPOST 13 JANUARI 1993 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 7, lid B III onder 1 a van het bestemmingsplan 'Buitengebied' een bestaand bebouwings- vlak aan de Nijenburgerweg te veranderen en te vergroten ten behoeve van de oprichting van bedrijfsbebouwing. Het bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken met ingang van 14 januari 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling VROM tussen 8.00 en 12.30 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen bedoeld voornemen van het college bezwaren indienen bij voornoemd college, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Met ingang van 1 januari 1993 heeft de heer A.T. van Turenhout, hoofd afdeling Groen en Landschap, de gemeente Heiloo verlaten De heer Van Turenhout heeft een baan geaccepteerd in het bedrijfsleven. Als u vragen heeft, die de afdeling Groen en Landschap betreffen, dan kunt u contact opnemen met de heer C. Hartland, telefoon 313 234 of mevrouw I. Plasmeyer, telefoon 313 233. Zoals u in de vorige Uitkijkpost van 6 januari al heeft kunnen lezen is het college van Heiloo bezig met de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan. Dit is nodig omdat diverse lokaties in het huidige bestemmingsplan een verandering zullen ondergaan. Denk hierbij b.v. aan de leegkomende schoolgebouwen aan de Pastoor van Muyenweg, de vernieuwde aanpak van het Stationscentrum en de omgeving van het Trefpunt. Voor deze gebieden zijn nieuwe ontwikkelingen noodzakelijk. Daartoe wordt er een nieuw bestemmingsplan voorbereid. Het gemeentebestuur wil u hierover graag informeren. Er zal een informatie-avond worden gehouden op 26 januari 1993 om 20.00 uur in het Trefpunt. Deze avond is bedoeld om u grondig te informeren. Er is ook gelegenheid vragen te stellen en/of suggesties te doen. Ook de winkeliers kunnen deze avond bezoeken. Voor hen is er echter ook een aparte bijeenkomst gepland, waarvoor zij nog een uitnodiging zullen ontvangen. Gedacht wordt aan 1 februari van 08.30 - 10.00 uur. Voor diegenen die 's avonds verhinderd zijn of liever niet de deur meer uitgaan is er 's ochtends 26 januari van 10.00 - 12.00 uur een Inloop-ochtend, eveneens in Het Trefpunt. Vanaf donderdag 14 januari a.s. is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjeerd Sterenberg en Waldemar Pohley. De heer Wim Klein Schiphorst zal de expositie op 14 januari openen om 16.00 uur. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend De Sonneveld 100, K.T. Terpstra - plaatsen tuinkast. Tulpencroftlaan 2, D.J.M. Schipper - bouw bovenwoning op winkelpand. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andé're tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Boekelermeerweg 3, M. en W. Konijn - vernieuwen warenhuis t.b.v. glascultures. De Waard 28, J. de Vries - plaatsen dakkapel. Westerweg 79, R.C.B. de Groot - vergroten woonhuis en vernieuwen garage. Westerweg 43, H.G. Vlug - plaatsen dak kapel. Westerweg 417, J.C. Bakker - aanbouw/ plaatsen serre. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan M. Hemels-Wehnes te Heiloo voor het uitbreiden van de woning op het perceel Bayershoffweg 19. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 14 januari 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken vindt plaats op donderdag 14 januari 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1Vaststellen van de notulen van de vergadering van 7 december 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. a. Brief mevrouw E.Swart-Meurs inzake lindebomen Stationsweg. b. Grondstoffen voor Noord-Holland. c. Provinciaal Waterhuishoudingsplan. d. Beplantingsplan Ypestein ll-Zuid. e. Gladheidsbestrijdingsplan 1992-1993. f. Voortgangsrapportage Sociale Zaken 1992. g. Bomendunplan. Grondgebied: 3. Beschikbaar stellen krediet voor de civiel-technische werkzaamheden ten behoeve van uitbreiding Brunogebouw. 4. Overdracht paden Heilooër Bos aan Natuurmonumenten. 5. Rondvraag. HEILOO - Wat wel en niet onder de so ciale vernieuwing valt is vaak een moei lijke zaak. Volgens de P.vd.A. en Heiloo 2000 komt dit niet altijd duide lijk naar voren. Wethouder Borsjes stel de voor dat er in een raadscommissie over de besteding van het geld gespro ken zal moeten worden. R. Bos (PvdA) vond dat het opknappen van de gevel van het Brunogebouw wel in sociale ver nieuwing past als dat in overleg met justitie gebeurt en dan wel als een alter natieve straf; ook verbetering in en rond de sportvelden komt in aanmerking. A. Pleizier van Groen Links wil in commis sieverband vaststellen wat wel en wat niet onder sociale vernieuwing valt. „Maatschappelijke achterstand is niet het enige ook sociale veiligheid valt hieronder" aldus Borsjes. Het geheel is nog in een experimenteel stadium en zal verder uitgediept moeten worden. De heer H. M. Post (VVD) is benoemd tot ambtenaar van de burgerlijkstand. Mevrouw van Gelder (Heiloo 2000) vroeg of iedereen voor deze funktie in aanmerking kan komen of dat het altijd iemand uit de raad moest zijn. „In be paalde gevallen moet dat kunnen", al dus Schoof, „mits niet geesteszwak of krankzinnig kan iemand van buiten af worden benoemd". Dit komt echter zel den voor. Het complex ouderenwoningen bij de Geestakker/Kerkakkers krijgt de naam „De Capelacker" en is afgeleid van historische namen van weilanden en gronden. De heer R. Bos vroeg of het niet gewoon de „Kapelakker" kon wor den omdat de naam veel vergissingen in de schrijfwijze op zal leveren. Burge meester Schoof wilde de historische na men niet veranderen. „We hebben toch ook de Hoghe en Laghe Weijdt". HEILOO - De beide eerste teams van basketbalvereniging Flashing Heiloo hebben, onder het toeziend oog van een goed bezette publieke tribune, de ver wachtingen niet waar kunnen maken. De Heren verloren in een spannende wedstrijd met 67-59 van Alkmaar Guar dians. Met de rüst was het nog 29-28 voor Flashing. Na een sterk begin van Heiloo, waarin Thomas de Bree een prachtige dunk maakte, kropen de Alk- maarders steeds dichterbij. Ook de schitterende driepunter van Dirk-Jan Vermeulen kon de medespelers niet in spireren. Na de rust konden de Guardi ans, die alert basketbalden, de winst grijpen. Onnodig balverlies en het slor dig om gaan met de scoringskansen wa ren de jeden voor het verlies van Heiloo. Topscorer bij Heiloo was David Wesselius met 20 punten. De dames van Heiloo moesten in een leuke wedstrijd, in de Dames van de Sea Devils uit Castricum hun meerdere er kennen. De pupillen van coach Huib van Boven werden op diverse fronten overklast. De Castricumse dames, waarvan de kern uit oud-eerste-divisie- speelsters bestaat, speelden een gedegen spelletje, waar Heiloo geen goed ant woord op had. Flashing kon niet in de wedstrijd komen. Er werden teveel op zichtige fouten gemaakt, waar het arbi trale duo natuurlijk met de nodige P's op reageerde. De leuke individuele ac ties van Esther van de Meer, met 11 punten de topscoorster, en de goede in zet van Jacqueline Schipper, de zusjes Feijen en Annet Schotborgh konden het tij niet keren. Komend weekend speelt Dames 1 uit te gen Akrides. Heren 1 heeft vrij. HEILOO - De Teken- en Schildervere niging Tintoretto kan terugzien op een geslaagde kerstexpositie. Honderden bezoekers hebben met grote aandacht de werkstukken van de leden bekeken. Bijna allen maakten ook gebruik van de gelegenheid tot het invullen van een stembiljet, waarop zij het nummer van de werken die hun voorkeur hadden, konden invullen. De stemmen zijn in tussen geteld en de uitslag is als volgt: Categorie Heiloo: 1. werkstuk 4, Hei looër Bos, Hilly Goedhart; 2. werkstuk 11, huize Nijenburg, Riet Kok-Zijp; 3. werkstuk 18, Boerderij Oosterzij, Adri aan Zoon. Categorie Bloemen: 1. werkstuk 26, Bloemenfantasie, Truus Koek-Nooy; 2. werkstuk 27, Hortensia, Leo Moscou; 3. werkstuk 29, Bloemstilleven, Tiny Baltus. Catagorie Stilleven: 1. werkstuk 38, Glaswerk, Truus Koek-Nooy; 2. werk stuk 40, Keukenstoel, Leo Moscou; 3. werkstuk 35, Stilleven, Niesje Bootsma. Categorie Landschap: 1. werkstuk 58, Eilandspolder, Bets Oudejans-Nooy; 2. werkstuk 53, Boerderij, Annie Vreeker; 3. werkstuk 55, Westert, Jannie Veenstra. Categorie Kopieën: 1. werkstuk 70, Magnoliatak, R. Runhardt; 2. werkstuk 73, Bloesem, Nelly Dijkstra; 3. werk stuk 72, Duif, Riet v.d. Berg. Categorie Portret: 1. werkstuk 77, Por tret, Hilly Goedhart; 2. werkstuk 78, Portret, Harm v. Doorn; 3. werkstuk 81, Anne Judith, Jan Hoek. De prijswinnaars ontvangen een kleine attentie in de vorm van vellen aquarel papier. Na loting werd een penseel toe gekend aan J. Dijkstra, Leo Moscou, Frans van Opstal en Cissy Bergmans. HEILOO - Het H.S.V.-senioren zaal voetbaltoernooi behoort weer tot het verleden. Maar wat was het weer gezel lig en wat is er met inzet gestreden om de punten. Dat gaf hier en daar toch wel verrassende uitslagen, zoals H.S.V.I te gen H.S.V. 5 uitslag 1-1. Ook het derde elftal snoepte het eerste een punt af, waardoor H.S.V. 1 geen aanspraak meer kon maken op de eerste plaats. De titel ging dit jaar naar de junioren Al, die al hun wedstrijden winnend wisten af te sluiten. Op de tweede plaats eindigden de leiders en trainers en op de derde plaats HSV 5. Na de prijsuitrei king begon het feest pas goed en nu kunnen we terug kijken op een zee geslaagd toernooi. Zondag 17 januari begint voor H.S.V.I de competitie weer met een inhaal wedstrijd uit tegen S.V.W.I, aanvang 14.00 uur. HEILOO - Het maakt snelschaak aan trekkelijk dat je nooit kunt voorspellen wie met de zeer fraaie beker naar huis gaat. Tot zijn eigen verbazing bleek Pe ter Folkertsma zeer goed te kunnen snelschaken. De evenementencommissie had via een poulesysteem ervoor gezorgd dat iede reen ruimschoots aan zijn portie snel schaak toekwam, en de kruisfinales brachten uiteindelijk Peter Folkertsma en Ronald Groot tegen elkaar in de fi nale, terwijl Maas en Lindenhovius om de eervolle 3e en 4e prijs mochten strij den. Nuchter stelde Peter Folkertsma vast dat je heel ontspannen moet zijn om die 2 maal 7 minuten goed te kun nen overzien. De deelname was zowel bij het snel schaak als de open rapid overweldi gend. Winnaar bij de Rapid werd Henk Reyersen van Buuren, die zijn zenuwen het langste goed in bedwang hield. De Rapidkampioen vond het toernooi zo aardig van opzet dat hij aanbood om in het vervolg zijn naam te geven aan dit toernooi met de bekerkosten daarbij. Dinsdag 12 januari begon de 2e helft van de competitie, met daarbij uite raard de promovendi en de nieuwe de gradanten. Frappant is dat 4 van de 5 degradanten net gepromoveerd zijn. Is de A-poule zo sterk of moeten de boe ken er weer bij? Mooi nieuws is de prachtige overwinnin g van het jeugdachttal van Oppositie op goede Buur Vredeburg. HEILOO - Ook dit jaar werd weer het jaarlijkse, door Double Stars Heiloo ge organiseerde, Pannekoekentoernooi verspeeld. Zes ploegen streden verwoed om de eerste prijs, de wisselbeker. Op vallend daarbij was de vaak jeugdige leeftijd van de deelnemertjes; zo speelde er bij Cromtigers uit' Krommenie niet minder dan vier kinderen van 4 jaar mee. Koedijk, dat het vorige toernooi op zijn naam bracht moest dit jaar met 1 punt achterstand de eer aan Vitesse uit Castricum laten. De eindstand na vijf wedstrijden: 1. Vitesse, 2. Koedijk 3. Flying Petrels 4. Double Stars 5. Beag les 6. Cromtigers. De door de.ouders van de peanuts van Double Stars Heiloo gebakken panne koeken vonden in de pauze gretig aftrek en Arjan Doef leidde alle wedstrijden op zijn bekende en bekwame wijze-in goede banen. Het volgend jaar staat dit zo bekende toernooi al weer op het pro gramma. HEILOO - Gedeputeerde Staten heeft onlangs ,de Stolp' een bedrag van 10.740,- toegekend voor het jaar 1993. Dit om twee plaatsen toe te voe gen aan het bestaande aantal bewoners. Het gaat hier om twee externe plaatsen. Mensen die op loopafstand van de Stolp wonen maar wel de zorg daarvan genie ten. In 1994 wordt nog eens een bedrag van 59.124.- uitgekeerd, maar dan gaat het om twee interne plaatsen. HEILOO- Uitslagen maandag 11 janua ri: A-Lijn: 1. Haafkens - v. Zomeren 61.7%, 2. Nap-v. Steeg 57.5%; B-Lijn: 1. Boekei-Groet 57.9%, 2. ds. v. Baar- Haan 55,4%; C-Lijn: 1. Kuiper-Huting 57.9%, 2. ds. Kemper-Rootjes 57.5%; D-Lijn: 1. fam. G. Toby 59.0%, Vi fam. Schreiber 57.6, ds. v. Toorenburg- De Vries 57.6%; E-Lijn: 1. fam. vd. Velden 65.0%, 2. ds. Boelhouwer-A vis 57.1%; F-Lijn: 1. ds. Post-Keesen 67.8%, 2. Tromp-Rusch 62.5%. "Vol wetenswaardigheden Heel veel kleuren UNI KLEDEN o.a. voor op de kleine tafeltjes, div. maten verkrijgbaar bij Beemster, Kadoshop, Westerweg 353, Heiloo. De aarde is het beu, want auto's wassen op straat is slecht voor het milieu. AUTOWASSALON SUPERCLEAN Ind.terrein Oosterzij Heiloo, tel. 072-336084. 2, Fa. M. STEENHOEK EN ZONEN Voor het VERNIEUWEN van uw C.V.-ketel. Holleweg 71 - Heiloo Tel.331855 b.g.g. 334972 Landelijk erkend Kennemerstraatweg 344 1851 BJ Heiloo Tel. 072-332367 Het juiste adres voor al uw Loodgieters-, gas-, water- en dak werkzaamheden. Te koop: MERANTI KO ZIJNHOUT, balkhout, vloerhout, veilinghout, rag- gels, rabathout, tuinhout, hardhouten palen, anti- slipdelen, deuren, aftim- merhout, m.d.f. plinten, vloerplaten, gipsplaten, hechthout platen, grote partij rode stenen. Fa. Metzelaar en Zn., Bo- gerdl. 13 Limmen, tel. 02205f l379, b.g.g. 2977, na 18.0öuur. JAAP LIGTHART Biljartkeu's, snookerkeu's Reparatie en biljartartikelen. Ook voor privé biljartles. Kennemerstraatweg 298a Heiloo. Tel. 334625 BOUWBEDRIJF TERLUIN Voor al uw aan-, ver-i en nieuwbouw. Ook renovatie: kozijnen, deuren, ramen. Vrijblijvend prijsopgaaf: Tel. 02205-3395. Te koop: GROTE PARTIJ BALKHOUT 6x16, IZix MVi wn 6x10 tegen zeer scherpe prijzen. Fa. Metze laar en Zn., Borgerdl. 13, Limmen, Tel. 02205-1379, b.g.g. 2977, na 18.00 uur. Voor luxe-, bestel-, en vrachtwagens tot 42 m3 Reserveringsnummer: 072-401044 Ophalen en terugbrengen in Alkmaar, Bergen, Limmen, Heiloo, Castricum of Heerhugowaard. MEDISCH KINDERHUIS ANTONIUS TE CASTRICUM ZOEKT 'PROJEKTGEZINNEN' VOOR JONGE KINDEREN Kinderhuis Antonius is een behandelingshuis. Het neemt tijdelijk kinderen op in de leeftijd van 10 tot 15 jaar, die samen met hun ouders of ver zorgers zo zijn vastgelopen dat ambulante hulp onvoldoende wordt geacht. Al enige jaren werkt Antonius met enkele aange schakelde gezinnen. In deze gezinnen worden kinderen tijdelijk opgenomen met als doel ob servatie, diagnostiek (wat is er aan de hand met dit kind) en behandeling. Daarnaast is het vaak nog onduidelijk naar welk toekomstperspectief er toe gewerkt moet worden. Zijn er nog moge lijkheden om het kind terug te plaatsen bij de ei gen ouders, of moet er toegewerkt worden naar een toekomst elders. Wij noemen ze 'aange schakelde projektgezinnen'. GEVRAAGD: - Gezinnen met een 'overschot aan ouder schap' die in samenwerking met het kin derhuis tijdelijk de zorg en opvoeding van een jong kind (leeftijd 0 tot 6 a 8 jaar) op zich willen nemen. GEBODEN: Vanuit het kinderhuis wordt naast een financiële vergoeding een intensieve begeleiding aange boden, d.w.z.: - in principle eenmaal per een of twee we ken een bezoek aan het projektgezin door de maatschappelijk werkende; - 24 uurs bereikbaarheid van de maatschap pelijk werkende of andere teamleden; - aanwezigheid van een multidisciplinair team. Werving en selectie vindt plaats in samenwer king met de Centrale voor Pleegzorg. Geïnteres seerden kunnen schrijven naar Medisch Kinderhuis Antonius, Heereweg 114, 1901 ME Castricum. Telefonische informatie bij de heer A. Tijssens of mevr. D. Rutten, tel.: 02518-59016. Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een "Uitkijkertje" u gaat kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. Stuur uw tekst en betaalcheque of postgirobetaalkaart aan de "Uitkijkpost", postbus 68, 1850 AB Heiloo of breng uw "Uitkijkertje" bij ons kantoor, Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo. 'UITKIJKERTJES" DIENEN A CONTANT TE WORDEN VOLDAAN, telefonische opgave is niet meer mogelijk. 1 reqel 2 regels 3 regels 4 regels 5 regels J 6 regels 11,- 7 regels 12,- 8 regels f 13,- 9 reqels f 14, - 10 reqels 15,- 11 regels f 16, - 12 regels f 17, - 13 regels f 18,- 14 reqels 19, - 15 regels f 20,- Voor "Brieven onder nummer" wordt 5,- extra in rekening gebracht. NAAM: ADRES: PLAATS: TELEFOON:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4