«t Muziekweekend bij 'La Strada' Jeugdtheater Heiloo speelt jeugdmusical in de Beun 'Senioren Info' Secretariaat ANBO Heiloo Coopertest Vergeetachtig of dement? Waterschap Het Lange Rond wegbeheerder af Plattelandsvrouwen 'Washline' in Storey Club Akersloot Jeugdfilmhuis Akersloot Cycles Guillaume organiseert voor derde maal het Circuit des Alpes Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Figurella viert haar 10e verjaardag! Europese jaar van de ouderen Belastingdienst helpt in Heiloo Winterbloeiers, zijn ze ook te vinden in uw tuin? Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mo gelijk volgende week opnemen. Tekstverwerkingscursus WordPerfect 5.1 nieuwe stijl PAGINA 12 UITKIJKPOST 27 JANUARI 1993 HEILOO - Zaterdag 30 januari en zon dag 31 januari. Dit wordt een gezellig weekend aan de Kennemerstraatweg. Zaterdagavond opent de Heilooër for matie .Peckerhead' dit.swingend festijn en zondagmiddag 31 januari vanaf 17.00 uur is het wederom een Heilooër groep N. L. .Sinsemilla'. Na een lange periode van rust, staat Sin semilla weer op de bühne. Met zoals van ouds het fantastische stemgeluid van Linda Verweel, scheurende solo's van Bart, de pompende bas van Thom, de soepele fender van Kees en natuurlijk de strakke snair van Bob, zullen zij nog éénmaal het oude genre ten gehore brengen. Daarnaast zullen zij ook nieuwe stevige nummers spelen. Na het optreden in ,La Strada' zullen de jongens de instrumen ten weer oppakken en intensief gaan werken aan een nieuw genre, met daarin akoestische nummers, eigen nummers en stevige songs! V.l.n.r.: Bart Klaasse - (solo) gitaar /zang; Kees Heynis - slaggitaar; Linda Verweel - zang (en goéééd!); Thom Klaasse - basgitaar; Bob Mooij - drums. HEILOO - Op 6 en 7 februari a.s. speelt Stichting Jeugdtheater Heiloo de musi cal ,Erik of het klein insectenboek', naar het gelijknamige boek van God fried Bomans in Theater De Beun in Heiloo. Iedereen kent wel het verhaal van Erik Pinksterblom die, uitgenodigd door de portretten van zijn grootou ders, het schilderij Wollewei instapt en daar tussen de insecten belandt. De musical-bewerking werd gemaakt door Martin Affourtit, die tevens de regie in handen heeft. Cas Himmelreich compo neerde de muziek en Caroline van Rhijn verzorgde de choreografie. Ook dit jaar is er weer maandenlang keihard gerepe teerd om met een zo mogelijk nog bete re produktie als voorgaande jaren op de planken te komen. Het resultaat is een spannende, swingende theatervoorstel ling, die voor zowel jong als oud zeer de moeite waard is. Om dit alles te zien en te horen moet je op 6 en 7 februari a.s. zijn in theater de Beun in Heiloo. De tijden van de voor stellingen zijn: zaterdag 6 februari om 15.00 en 20.15 uur; zondag 7 februari om 12.00 en 15.15 uur. De kaarten kosten 7,50 per persoon en zijn ver krijgbaar bij: Rookshop Braam in 't Loo, Boekhandel Deutekom, Boekhan del Avis Stationscentrum, Ria Giesbertz 't Hoekstuk en Bloemboutique Sandy in de Grosmarkt Ypenstein. Voor meer informatie en reserveringen kun je bellen tussen 17.00 en 21.00 uur naar: tel. 334206 of tel. 335534. HEILOO - Ouderenbonden zijn organi saties van en voor ouderen. Zij stellen zich ten doel, dat ouderen te allen tijde als volwaardige burgers kunnen blijven deelnemen aan de samenleving en be vorderen de integratie van ouderen bin nen alle geledingen van die samenleving. De besturen worden op democratische wijze gekozen uit en door de leden. De belangenbehartiging spitst zich in de praktijk toe op enkele belangrijke ter reinen zoals huisvesting, gezondheids zorg, inkomen, welzijn, veiligheid, openbare voorzieningen en specifieke vrouwenbelangen. Zij verzorgen voor lichting en publiciteit en kennen een ju ridische ledenservice. De plaatselijke afdelingen verzorgen de belangenbehar tiging op plaatselijk en regionaal ter rein. Zij bieden hun leden tevens activiteiten voor service en ont spanning. In Heiloo zijn twee Afdelingen van Ou derenbonden gevestigd: de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (AN BO) en de Katholieke Bond voor Oude ren (KBO). Deze Bonden werken op velerlei gebied hecht samen. Dit betreft niet alleen de belangenbehartiging, v maar ook de exploitatie van 't Trefpunt en de organisatie van activiteiten op ge bied van recreatie, culturele activiteiten, voorlichting en vorming, veelal gericht op het onderhouden en versterken van sociale contacten. Ze maken beiden deel uit van diverse commissies en zijn vaak via een gezamenlijke afgevaardigde ver tegenwoordigd bij andere instanties en instellingen. In en buiten 't Trefpunt worden regelmatig activiteiten georga niseerd zoals: soos met scrabble, sjoe len, bingo en rummykub, biljarten, koersbal, bowling en dansen, bridgen, klaverjassen en pandoer, toneel, dia voorstellingen, tentoonstellingen en modeshows, museumbezoeken, fiets en bustochten. In volgende afleveringen vindt u speficieke gegevens over de af delingen Heiloo en beide ouderen bonden. HEILOO - Atletiekvereniging Trias Heiloo organiseert vrijdag 29 januari weer een coopertest. Regelmatig heeft de AV Trias cooper- testen op haar programma staan voor een ieder die wil weten hoe het met haar of zijn conditie gesteld is. De coopertest is een loop over 12 minu ten. Aan de hand van het aantal afge legde meters wordt bepaald hoe de conditie er voor staat. De test wordt gehouden op de kunststo fatletiekbaan aan het Maalwater in Hei loo. De start van de coopertest is om 19.30 uur, inschrijven vanaf een half uur voor de start. Kleed en douchegele genheid is aanwezig en het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Voor inlichtingen, Nick van Baar, tel. 072-126254. HEILOO - Mensen die zich zorgen ma ken over hun geheugen, zijn soms bang dat er sprake is van dementie of een an dere ernstige ziekte. Bij het ouder wor den merken we dat het geheugen ons af en toe parten speelt. Onze hersens zou den echter niet goed werken als we zo maar alles zouden kunnen onthouden van geboorte tot het graf. Als iemand niet op een woord kan komen, de deur vergeet te sluiten, twee keer hetzelfde vertelt of een naam van een bekende van vroeger is vergeten, kan dit natuur lijk wel heel hinderlijk zijn. Maar dit is nog geen reden om in paniek te raken. In het Senioren Info Centrum hebben wij dokumentatie over Dementie. Er liggen op de folderplank 3 folders van de Alzheimer Stichting met de titel De ment wat nu? Dementie hopeloos afbraakproces of Dementie - er over praten helpt. Verder beschikken wij over leesmateriaal in een map die u hier in het Info-centrum door kunt nemen. Met ingang van 1 februari zult u meer informatie kunnen vinden op de folder plank over patiëntenverenigingen en de informatie die zij over een ziekte heb ben. Het Senioren Informatie Centrum is geopend op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdagoch tend van 9.00 tot 12.00 uur. U kunt vra gen naar mevrouw I. Peitsman-van Deijk, tel. 331297. Waterschap Het Lange Rond is per 1 ja nuari wegbeheerder af. Het beheer en eigendom van de 180 kilometer platte landswegen en wegen op en langs dijken in het zorggebied tussen Zaan en Hondsbossche is overgegaan naar of de gemeente, of naar het hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Alleen in de gemeente Zaanstad onder houdt. Het Lange Rond op basis van overeenkomst nog 10 kilometer weg op en langs boezemwaterkeringen, terwijl het beheer van die wegen is overgedra gen aan de gemeente. In het zorggebied van Het Lange Rond is het wegbeheer per 1-1-1993 als volgt herverdeeld. De gemeenten Akersloot, Limmen, Schermer, Graft-de Rijp, Uit geest, Egmond, Schoorl en Wester- Koggenland hebben het beheer van de plattelandswegen buiten de bebouwde kommen overgedragen aan het hoog heemraadschap Noordhollands Noor derkwartier te Alkmaar. De gemeenten Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Waterschap Het Lange Rond wegbeheerder af Heiloo, Alkmaar, Bergen, Wormerland en Zaanstad hebben het beheer van de zelfde categorie wegen zelf ter hand ge nomen. Hiermee is waterschap Het Lange Rond vanaf januari zijn wegen- taak kwijt. Voor de ingelanden van het waterschap betekent dit dat zij voor ontheffingen, vergunningen, (tijdelijke) verkeersmaatregelengladheidsbestrij- ding en vragen of klachten over het we gonderhoud zich tot de nieuwe wegbeheerders moeten wenden. Alleen in de gemeente Zaanstad blijft 10 kilo meter weg op en langs boezemkaden om waterkeringstechnische reden in onder houd bij Het Lange Rond. De boezem waterkeringen liggen in hoofdzaak langs de Nauernasche Vaart en gedeel ten van de Zaan. HEILOO - Op de bijeenkomst van 19 januari jl. mocht de Voorzitter een flink aantal leden en introducees verwelko men. Na het openingwoord van de voorzitter, bedankte deze, mevr. Wy- brich <ïe Man, die haar taak van 6 jaar als bestuurslid erop heeft zitten. Ze kreeg een paar mooie cadeaus overhan digd. Daarna werd het nieuwe bestuurslid mevr. Marrie Bleeker, voor gesteld. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan de heer van Tiel, die aan de hand van dia's, ons het een en ander van 'Oud Heiloo', wilde laten zien. De mooie groene weilanden die nu vol ge bouwd zijn. De tram van het traject Haarlem/Alkmaar. De prachtige land huizen. Het oude station met het perso neel wat daar toenmaals dienst deed. De aanvoer van aardbeien bij het station, voor transport naar Duitsland. De 'Rustende Jager', waar velen van ons toch de gezellige uitvoeringen van de di verse verenigingen hebben bezocht. En zo zagen we nog vele mooie plekjes van het 'Oude Heiloo'. Er waren onder de aanwezigen, die bepaalde dingen en mensen herkenden en zo de heer van Tiel nog enige gegevens konden ver strekken. De Voorzitter besloot deze avond, door nog vier nieuwe leden voor te stellen en de heer van Tiel hartelijk te bedanken voor deze interessante avond. AKERSLOOT - Op vrijdag 29 januari zal de band 'Washline' optreden in de Storey. Een band die sinds 1991 bezig is met de was buiten te hangen. Oorspron kelijk was het een vijfmansformatie, bestaande uit personen die actief waren in bands als: The New Morticians en Sorcery. Vanaf november 1992 is Wash line een viermansformatie en heeft zan ger Robert v.d. Eng de basgitaar voor zijn rekening genomen. De andere bandleden zijn: Ron Beudeker op toet sen, Vincent Dudink op gitaar en Ro nald Woerden op drums. Washline houdt zich bezig met het spelen van Rock muziek, hierbij kan men denken aan nummers van o.a. Toto, The Rol ling Stones, Red Hot Chillipeppers, U2 etc. Centraal staat de sfeer in de band, welke vrijwel direct door het publiek wordt opgepakt. De Storey Club is va naf 21.00 uur gratis toegankelijk. AKERSLOOT - Jeugdfilmhuis Akersloot presenteert: het zakmes, va naf 7 jaar. Regie: Ben Sombogaart. Korte inhoud: Mees woont met zijn ou ders in een groot huis. Zijn vader werkt thuis en zorgt voor Mees. De moeder van Mees is een beroemde operazange res en daarom vaak op reis. In de klas bij Mees zit zijn vriend Tim en samen hebben ze een geheimtaal. Tim heeft een groot zakmes en per ongeluk komt dat in de broekzak van Mees terecht. Wanneer Tim plotseling verhuisd is, weet Mees niet hoe hij het zakmes terug moet geven. Sjoerd Kuyper, de schrijver van het scenario van de film en het ge lijknamige boek 'Het Zakmes' zal op deze avond aanwezig zijn om iets te ver tellen over het maken van de film en eventuele vragen beantwoorden. Datum: 30 januari, theater Dibbes, Wil- helminaplein 3, 19.00 uur, 5,00 inl.re serveren: 02513-13447 m$7 V: L AR RA Li Attnvde '1585 n A>s Het organisatiebureau Cycles Guillau me uit Castricum, organiseert voor de derde maal in haar bestaan het fameuze Circuit des Alpes in de franse alpen. Het Circuit des Alpes werd in '86 voor de eerste maal door Cycles Guillaume georganiseerd, wat toen nog in de kin derschoenen stond wat betreft dit soort ondernemingen. Het circuit telt zeven etappes, allemaal pittige bergetappes over zeer bekende en minder bekende maar daarom geen makkelijkere cols. Voor vele deelnemers is de beklimming tijdens de voorlaatste etappe van de ,hollandse berg' Alpe d'Huez het abso lute hoogtepunt. Voor anderen zijn de beklimmingen van de reuzen Galibier, Iséran en Mont-Cénis, allemaal hoger dan 2600 meter, de sensatie van de week. De deelnemers vertrekken op donderdag 19 augustus a.s. en zijn op zondag 29 augustus weer thuis. De bezielende leiders van Cycles Cuil- laume zijn voorzitter Joop Steeman, en secretaris-penningmeester Wil Lam mens. Heeft u vragen over Cycles Guil laume of over het Circuit des Alpes, bel een van hen dan op onder de respectie velijke nummers: 072-157875 of 2518-52849. De stichting is gevestigd in Castricum op het adres Pinksterbloem 2, postcode 1902 SP. Het bankreke ningnummer is 5896 22919, het giro nummer van de bank is 4000 ten name van ABN-Amro te Haarlem. ALKMAAR - Figurella, het instituut voor figuurverbetering en schoonheids bevordering bestaat 10 jaar en dat laat ze niet onopgemerkt voorbij gaan. Deze maand wordt het startsein gegeven voor de viering van dit heugelijke feit. Onder het motto .Figurella is jarig en geeft u graag een cadeautje' zullen alle vrou wen die de afgelopen 10 jaar dit jubi leum mogelijk hebben gemaakt, op originele wijze worden bedankt. Figurella heeft de afgelopen 10 jaar enorme resultaten behaald met de Ther mo Fysische Methode (T.F.M.). Deze Zwitserse methode is speciaal ontwik keld voor plaatselijke slankheid en cor rectie van het figuur van vrouwen. 10 Jaar geleden begon Jacqueline Ham met deze wetenschappelijk bewezen me thode van figuurverbetering in Alk maar. Inmiddels is Figurella uitgegroeid tot een gerenommeerd in instituut met vestigingen in Den Haag, Haarlem en Purmerend. Iemand die jarig is, trak teert. Daarom stuurt Figurella alle T.F.M. cliënten een cadeau-cheque. Al le vrouwen, die in de loop der tijd zijn verhuisd, kunnen hun nieuwe adres op geven. Zij krijgen dan uiteraard de cadeau-cheque alsnog thuisgestuurd. Jacqueline Ham: „Wij hopen dat iede reen van de gelegenheid gebruik zal ma ken, om dit feestje met ons te vieren". HEILOO - Het jaar 1993 is door de Eu ropese Gemeenschap uitgeroepen tot het jaar van de ouderen, met het motto: „Solidariteit tussen de generaties". Na tionaal, regionaal en plaatselijk zullen er allerlei evenementen worden georga niseerd. Ook in Heiloo zal dat het geval zijn want de Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft reeds een aantal aktivitei- ten op het oog die de komende maanden worden gepresenteerd. Wij verwachten dat ook andere organi- saties aandacht gaan besteden aan het jaar van de ouderen. Voor een goed ver loop en juiste afstemming van de aktivi- teiten is coördinatie onontbeerlijk. De Stichting Ouderenwerk is bereid het ini tiatief te nemen en de coördinatie te ver zorgen. Een van de doelstellingen is een goede verstandhouding tussen ouderen en jongeren, met respect en begrip voor elkaar. Vandaar dat wij, naast de in breng van de ouderenbonden, ook reac ties verwachten van jongeren organisaties, sportverenigingen of clubs die een bijdrage kunnen en willen leve ren om het ouderenjaar 1993 voor Hei loo tot een succes te maken. Als u suggesties of voorstellen heeft, geef ze door aan ons kantoor Westerweg 294, tel.: 331297 in Heiloo. Voor nadere in formatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Stichting Ouderen werk, de heer W. Koek, tel. 334242. HEILOO - Voor een ieder, die enige moeite heeft met het zelf invullen van het aangifte-formulier en daarbij gehol pen wil worden, organiseert de Rijksbe lastingdienst op de maandagen 1 en 15 maart van 13.00 - 16.00 uur een spree kuur in het gebouw van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo. Om langdurig wachten te voorkomen dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken bij de belastingdienst tel. (072-271108 onder vermelding van uw sofinummer. Dit sofinummer is te vin den op het uitgereikte aangiftebiljet. Het spreekuur is met name bedoeld voor mensen, die minder goed in staat zijn naar het hoofdkantoor der be lastingdienst te komen. Overigens kan iedereen elke dag terecht voor informa tie en advies op het Hoofdkantoor van de Belastingdienst, Robonsbosweg 1 te Alkmaar, tel. 271111. Ook bestaat er de gratis belastingtelefoon: 06 - 0543. Steeds meer mensen weten dat ze er wel dégelijk zijn. De winterbloeiende plan ten krijgen dan ook steeds meer bekend heid. Als we op een mooie winterdag een wandeling door stad op dorp maken ontdekken we heel veel. De bloemen die 's winters verschijnen hebben een tere schoonheid. De kleuren zijn licht, vaak zachtgroen en de geur verklapt ze soms. De kerstroos (Helleboris) is een vaste plant die grote witte bloemen draagt. Ook het bladhoudende struikje met de latijnse naam Viburnum tinus heeft op vallende witte bloemen en bloeit de hele winter door. In diezelfde familie zijn veel broertjes en zusjes, allemaal met hun eigen bijzonderheid. Een opvallen de is de Viburnum farreri, deze drie me ter hoog wordende struik pleziert ons in nov/dec en mrt/apr met zijn prachtige roze bloempjes. Winterjasmijn (Jasmi- num), Mahonia en de sleutelblome (Pri mula) geven aan de winter wat zonnigs met heldere gele kleuren. Wilt u graag meer weten over tuinieren? Groen Ad vies Jeanine Jonker verzorgt in de regio cursussen in tuinieren. Begin februari start er een cursus snoeien. Voor infor matie en inschrijvingen kunt u bellen 072-338243. HEILOO - Binnenkort start in Heiloo de cursus Wordperfect 5.1 vanuit een geheel nieuwe visie. Niet alleen worden alle basishandelingen aangeleerd om adequaat met dit tekstverwerkingspak ket om te gaan, maar tevens wordt op 9 avonden anderhalf uur gereserveerd om onder begeleiding te oefenen. Deze stu diebegeleiding houdt een verdubbeling van de lestijd in. Om het studieresultaat op een zo hoog mogelijk niveau te brengen, wordt slechts aan groepjes van 10 cursisten les gegeven. Dit, gevoegd bij de verdub beling van de lestijd, zal borg staan voor een zeer goede en intensieve trai ning. Er wordt tevens gebruik gemaakt van speciaal ontwikkeld cursusmateri aal dat in begrijpelijke taal de cursist wegwijs maakt in Wordperfect 5.1 Uiteraard zal dit voor hen die het diplo ma tekstverwerken willen behalen, de kans op slagen voor het examen ver groten. De cursus wordt georganiseerd door Stichting Innoverend volwassenen On derwijs, een organisatie die op 6 plaat sen in nederland computercursussen verzorgt voor particulieren en onderne mingen, tegen een voor ieder betaalbare prijs. Voor informatie, een brochure of een inschrijfformulier kunt u bellen: Hoofdkantoor INVO computeroplei dingen telefoon: 075-217343. T

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 12