Europees jaar voor de ouderen en de solidariteit tussen de generaties d /1/lascotte z/iode ^r[^>6e,en 3 Financieel raadgevend buro Rob Jansen vestigt zich in Heiloo tij) A.J. VOS C. HACHMANG Rijbewijs, klaar terwijl u wacht ronde prijzen 25,- 50,- 75,- 100,- en hoger Nieuw bij Zonneveld Optiek Zelf zien hoe een nieuwe bril staat mantelzorg... donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. de laatste 3 dagen de laatste winterrestanten ïfl 27 JANUARI 1993 UWSBLAD 58e JAARGANG NO. Heiloo! Staat u klaar voor de opvang van Poolse kinderen? Lezingen in het trefpunt Bloemschikken Expositie van schilderijen van Iwan J.A. de Groot in het 'Open Huis' Vervolg cursus calligrafie O.B.S. de Nieuwe Hoeve 20 jaar Kleurenpracht lid Koppes, w tanaar 2e prijs wereldtentoonstelling Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 A.O.C. Alkmaar verzorgt vele nieuwe opleidingen ZONNEVELD The Cropdusters in Buk Buk Spaarlampen duurzaam en zuinig Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) HEILOO - Het kan bijna niemand ont gaan zijn dat het europese jaar voor de ouderen van start is gegaan. Echter niet alleen in europees verband maar opdat zelfde moment hebben ook vele ge meenten hun volle aandacht hierop ge richt. Dinsdag werd in aanwezigheid van het voltallige college en onder zeer grote belangstelling, het feestelijke startsein in Heiloo gegeven. De heer K. J. Kuiper, ere-voorzitter van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) sprak in zijn funktie als pen ningmeester van de Europaïschen Fede ration Für die Alteren Generation. Wethouder Willemse-v.d. Ploeg omdat ze o.a. ouderen zorg in haar portefeuille heeft en de heer Jan Pannekeet wist met Westfriese verhaaltjes de vrolijke noot er in te houden en bleek ook een zeer verdienstelijk tekenaar te zijn. De heer Kuiper zei in zijn betoog: „Het europese jaar wil geen basis leggen voor een E'.G. Ouderenbeleid. Ouderenbeleid behoort tot de bevoegdheid van de nati onale regeringen". In de 12-Iid Staten wonen 320 millioen mensen, daarvan zijn er 100 millioen 50 jaar en ouder. Ruim 42 millioen ouderen in de EG is tussen de 60 en 75 jaar, 20 millioen is ouder dan 75 jaar om met goed gevolg te vergrijzen moet een land, maar ook een gemeente, zijn beleid hieraan aan passen. Heiloo is zo'n gemeente, die sterk vergrijst. Vergrijzing vraagt om vernieuwd denken. Ouderdom omvat de ervaringen van de voorbije jaren, hoe belangrijk is daarom met de solida riteit tussen de generaties. En al ziet men de vergrijzing soms als een zware last, vergeet niet dat ouderen een zeer belangrijke bijdrage leveren aan de eco nomie, door hun gezamenlijke spaar geld, als consument en als belastingbetaler. „Werkelijke integratie is het voor elkaar open staan, het naar Bob Jansen en Landa Brandsma in het nieuwe kantoor van Pensioen Select. elkaar toe groeien op basis van gelij kwaardigheid" aldus de heer Kuiper. Wethouder Willemse, vergeleek het eu ropese jaar van de ouderen met de euro pese schaatskampioenschappen. „Daarvan weten we precies waar we over praten afstanden, snelheid, win naars en verliezers. Maar in het europe se jaar voor de ouderen, met als thema solidariteit tussen de generaties, vragen we ons af wat bedoelen we er mee, wat kunnen wij daarmee". De wethouder gaf 3 lijnen aan. 1De maatschappelijke waardering van de ouderen moet centraal staan. 2. Er moet participatie en integratie van oudren zijn in alle geledingen van de maatschappij. 3. Solidariteit tussen de generaties moet als een van de ingangspunten gereali seerd worden. Er staat in Heiloo ontzettend veel op stapel. Dit jaar op het terrein van oude renbeleid „Voor waardering, integratie, participatie en solidariteit mag het nooit te laat zijn"!! aldus wethouder Willemse. Tot slot werd de eerste krant van het na tionale comité voor het europese jaar overhandigd aan burgemeester Schoof. Deze ging vergezeld van een prachtige tekening van Jan Pannekeet die op zijn eigen wijze gestalte gaf aan mantelzorg. De heer Kuiper had voor wethouder Willemse een leuk bronzen beeldje van een bejaardpaar met daarin de tekst. Te Oud? Makelaars Taxateurs o.q. hypotheken00P[Hl Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Voor elf augustus a.s. zoe ken 24 Poolse kinderen in de leeftijd van 10 tot 13 jaar gezellige en warme gezinnen. De kinderen, afkomstig uit de Zuid Poolse stad Swietochtowice waar Heiloo een vaste band mee heeft, ko men voor 2Vi week bij ons op vakantie. Waarom? In deze stad, zwaar verontreinigd door mijnbouw en industrie is het in onze ogen slecht wonen. Arme kinderen, kin deren van onvolledige gezinnen, maar vooral kwetsbare kinderen met gezond heidsproblemen worden geselecteerd en uitgenodigd om bij ons in Heiloo een ontspannen - leerzame en vooral een ge zonde vakantie door te brengen. Gezin nen in Heiloo, de Stichting 'Een hart voor Polen Heiloo', en organisator van deze vakantie zoekt gastgezinnen, waar per gezin twee kinderen ondergebracht kunnen worden. Wat uw taak is? U neemt twee kinderen op in uw gezin, alsof het uw eigen kinderen zijn. En de taal dan? Gastgezinnen, die zich melden worden door de Stichting uitgenodigd voor een gezamenlijke kennismaking, waarna men de gelegenheid heeft - ter voorbe reiding op de komst van deze kinderen - 8 Poolse lessen te volgen. Bent u geinteresseerd, heeft u hart voor déze kinderen? Geeft u dan op, telefonisch of schriftelijk bij: J. Hartog, Kapellaan 11b, Heiloo, tel. 02205-3403, C. Klaver, Oude Hoeverweg 69, Alkmaar, tel. 072-157889, J. Rood, de Moestuin 19, Heiloo, tel. 072-335297. Wilt u ons fi nancieel steunen om deze kinderen oVer te laten komen of om het organiseren van gezamelijke activiteiten mogelijk te maken? Ons gironummer is 521266 Stichting 'Een Hart voor Polen Heiloo'. Heiloo!! U laat ons toch niet in de steek? HEILOO - De voorlichtingscommissie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, ANBO en KBO wil in 1993 elke maand een lezing houden over een onderwerp, dat de belangstelling van 50-plussers heeft. Op 4 februari staat stervensbegeleiding op het programma. Iemand die bij dit moeilijke werk betrokken is, zal daaro ver iets vertellen. In maart zal een ex cursie naar de drukkerij van het Noordhollands Dagblad, waar de Alk- maarsche Courant vandaan komt, geor ganiseerd worden. Op 22 april zal iemand van de rechtbank in Alkmaar naar Heiloo komen om met de be langstellenden te spreken over de rechtspleging. Alle lezingen beginnen om 2 uur. Ze worden gehouden in ge bouw Het Trefpunt, Westerweg 294 (tel. 331297), waar men ook terecht kan voor meer inlichtingen. De toe gangsprijs, inclusief een kopje koffie, bedraagt 2,50. HEILOO - 24 Februari start Stichting Ouderenwerk opnieuw, wegens enorm succes, een cursus bloemschikken. On der leiding van mevr. A. Wesselius leert u zelf fraaie bloemstukjes maken. Op de lessen wordt aandacht besteed hoe verschillende soorten bloemen en ander (planten)materiaal gecombineerd kun nen worden tot meer dan een mooie bos in een mooie vaas. Per les worden er twee arrangementen gemaakt. De cursus bestaat uit 6 lessen die eens per 14 dagen wordt gegeven. De eerste les is op woensdag 24 februari van 14.00-16.00 uur in het gebouw van Nrd. Kennemerland, Westerweg 294 in Hei loo. De kosten voor deze cursus bedra gen 42,00 waar per les ongeveer 12,50 voor het materiaal bijkomt. De deelnemers moeten zelf voor een scherp mesje zorgen. Voor deelname kan men zich aanmelden bij Stichting Ouderen werk, 's morgens tijdens de kantooru ren tel. 331297. HEILOO - Gedurende de maand febru ari exposeert Iwan J.A. de Groot olieverf- en acrylschilderijen, aquarel len, pastels en gewassen sepiatekenin- gen in de foyer van het 'Open Huis' te Heiloo. Iwan de Groot, geboren in 1935, schil dert nu zo'n jaar of tien. Hij is begon nen met het schilderijen van aquarellen, maar was daarnaast altijd bezig met te kenen. Wat dit laatste betreft, ontdekte hij pas in 1990 zijn sterkste kant, n.l. de 'gewassen' sepiatekening. Hij gaat daarbij uit van de pentekening in sepia- kleur (bruin) en 'wast' deze verder met water en al of niet verdunde sepia-inkt, feitelijk dus een vermenging van teken en aquareltechniek. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Veel deelnemers aan de be ginnerscursus willen zich verder bekwa men in calligrafie. Voor hen wordt een speciale vervolgcursus georganiseerd. Veel aandacht wordt besteed aan het maken van randen en kapitalen. Er zijn twee vervolgcursussen: dinsdagochtend 2 febr. van 9.45-11.45 uur in het Open Huis en Donderdagmiddag 4 febr. in het Trefpunt aan de Westerweg van 14.00-16.00 uur. De cursus omvat 7 les sen die eens per 14 dagen wordt gege ven. Op beide cursussen zijn er nog enkele plaatsen vrij. Nadere inlichtin gen de heer H. Dijkstra, tel. 331194 of Stichting Ouderenwerk, tel. 331297 's morgens tijdens de kantooruren. Uw advertentie betaalt zichzelf terug HEILOO - In de week van 26 t/m 29 april viert De Nieuwe Hoeve haar twin tigjarig bestaan. Op 29 april wordt de feestweek afgesloten met een reünie voor oud-leerlingen. Op 24 maart wordt een gezellige avond georganiseerd met een rommelmarkt en een rad van avon tuur ten bate van de feestweek. Breng daarom uw oude nog bruikbare spullen naar school! HEILOO - In het pand, waar vroeger Boonakker gevestigd was, tegenover het politieburo aan de Kennemerstraatweg heeft Rob Jansen zijn financieel raadge vend büro geopend dat hij Pensioen Se lect noemt. De naam zeg het al, een bedrijf dat zich bezig houdt met pensioenen, maar ook met hypotheken en andere financieële aangelegenheden. „Het-is de grootste uitgave in een mensen leven", zegt Rob Jansen. De financieële offers, worden vaak onderschat, deze bedraagt wel zo'n 15 procent van het jaar inkomen. Het is dan ook belangrijk dit op z'n tijd te (laten) bekijken wil men niet als het te laat is, voor verrassingen komen te staan. Want wat gebeurt er b.v. met een HEILOO - Op de onlangs gehouden 41ste wereldtentoonstelling van vogels georganiseerd door de Nederlandse Bond van vogelliefhebbers, gehouden in het Turfschip te Breda, is plaatsge noot Koppes in de prijzen gevallen. Hij wist van de door de deelnemers komen de uit alle landen, van de totaal 431 te keuren grasparkieten, de 2e prijs te be halen met zijn ingezonden kobaltblau we grasparkiet. Voorzitter W. Mulder, van de Nederlandse Bond van vogellief hebbers, noemde het de grootste we reldtentoonstelling die ooit is gehouden. Het is de vierde keer dat de tentoonstel ling in Nederland wordt gehouden. Het totaal ingezonden aantal verschillende vogels was: 21.155, die door 120 keur meester uit verschillende Europese lan den zijn gekeurd. De tentoonstelling in Het Turfschip in Breda is nog te bezich tigen tot en met 31 januari. Vogelvere niging Kleurenpracht is aangesloten bij de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers sedert de oprichting in 1970. Onno dig om vogelhobbyisten die nog geen lid van een vogelvereniging zijn aan te spo ren lid van een vogelvereniging, b.v. Kleurenpracht te worden. Inlichtingen: J. van Toorn, 07?-336038. Mevrouw Kuiper overhandigt het eerste "klaar terwijl u wacht" rijbewijs. HEILOO - Van nu af aan is het wachten op het verlengen of aanvragen van een nieuw rijbewijs verleden tijd. Op het ge meentehuis staat een apparaat dat u, terwijl u even wacht, van dit fel begeer de papiertje voorziet. De heer R. Mul der van de sector Welzijn en burgerij, rijkte als eerste een rijbewijs van dit ap paraat uit aan de heer Tromp. Mevrouw Ruiter bracht de gegevens in de compu ter en voorzag het rijbewijs van een ge plastificeerde foto en de gemeente deed er nog een bloemetje bij. Ongeveer 7 jaar geleden werden rijbe wijzen nog afgegeven via de Provincie. De aanvraag werd gedaan op het ge meentehuis, afdeling bevolking, waarna alles werd doorgestuurd naar de Griffie van de Provincie. Vanaf 1 oktober 1986 gaf de gemeente de documenten zelf af. En nu, januari 1993 klaar terwijl u wacht, mits u 2 pasfoto's en het oude rijbewijs bij u hebt. In de loop van dit jaar zal dezelfde service ook voor paspoorten van start gaan. Een goede stap van een klant gerichte afdeling Burgerzaken. - Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte echtscheiding, verandering van baan of arbeidsongeschiktheid? Ook verhoging van salaris kan voor bijstelling van pen sioen in aanmerking komen. Het is ook van groot belang uw hypotheek perio diek te laten bekijken, hoe gaat het met twee verdieners, dat us weer anders dan een gezin. Waar de kinderen de deur uit zijn kunnen fiscale voordelen behaald worden. Pensioen Select wijst u de weg in deze moeilijke materie. Jansen heeft een zeer ruime ervaring en is afkomstig uit de verzekeringsbranche. Moderne apperatuur, kennis en moderne verzeke ringstechnieken kunnen vrijblijvend en snel voor u uitrekenen wat er in de toe komst gedaan moet worden. Pensioen Select, Kennemerstraatweg 91, tel. 072-339933. p VAN DER ^nTel 072-330550 Deta^^2^00 a De Stichting Agrarisch Opleidingscen trum (A.O.C.) Alkmaar beheert scho len te Alkmaar, Castricum, Purmerend en Schagen. De stichting verzorgt on derwijs op het niveau van VBO (vroeger LBO), en MBO alsmede opleidingen in het kader van de leerlingstelsels. Voorbereidend beroepsonderwijs Op onze scholen wordt per 1 augustus a.s. de basisvorming voor 12-15 jarigen ingevoerd. Dat betekent dat onze scho len nu op drie manieren herkenbaar zijn: relatief kleine scholen, sterk in de leerlingbegeleiding en basisvorming met een groene (natuurgebonden) rand. Ideaal voor leerlingen die geïnteresseerd zijn in alles wat met de natuur (planten, dieren, enz.) te maken heeft. Ook wordt veel aandacht besteed aan onderwerpen die met milieu te maken hebben. In de basisvorming wordt op onze scholen naast de basisvormende vakken ook veel aandacht besteed aan de beroepsge richte vakken: plantenteelt, groenvoor ziening, dierenhouderij, verwerking agrarische produkten en bloembinden. Toch is het al lang niet meer zo dat alle gediplomeerden boer of tuinder wor den. Velen gaan naar andere vormen van M.B.O. of leerlingstelsels. Middelbaar beroepsonderwijs Deze school voor 16-20 jarigen verzorgt 2-, 3-, en 4 jarige opleidingen in de vee houderij en de levensmiddelentechnolo gie. De vooropleiding is VBO (vroeger LBO), Mavo of Havo (gediplomeerd of overgangsbewijs van klas 3 naar 4). De opleiding veehouderij is bestemd voor toekomstige veehouders of jongens en meisjes die gaan werken in deze bran che: veevoeders, stallenbouw, melkwin- ning, overheidsdiensten, enz. De opleiding levensmiddelentechnologie leidt jongeren op die gaan werken in de voedings- en genotsmiddelenindustrie. In deze branche bestaat een groot tekort aan geschoolde medewerkers. Ons MBO-instituut te Alkmaar is in au gustus 1992 begonnen met een totaal nieuwe onderwijsmethode: de kwalifi catiestructuur. Een systeem van modu les en certificaten waarbij de leerling veel zelfwerkzaamheid moet tonen en een jaar zitten blijven niet meer moge lijk is. De belangrijkste reden om met dit systeen te beginnen was echter de op zet om de aansluiting onderwijs - be drijfsleven zo goed mogelijk te doen zijn. Nieuw zijn de opleidingsmogelijk heden voor dierverzorging en milieu. Leerlingstelsels Het A.O.C. verzorgt tal van leer lingstelsels: 1 dag per week naar school en 4 dagen werken op een leerbedrijf. Open Dagen Op al onze scholen (zie advertentie in dit blad) worden de Open Dagen gehou den op 29 januari van 18.30-21.00 uur en op 30 januari van 10.00-13.00 uur. HEILOO - Bijna elke brildrager kent het dillemma; de meest schitterende brilmonturen passen, maar zelf niet zien hoe deze staan. De brillen zijn immers no niet voorzien van de juiste glazen. Meestal gaat u dan wat verder weg staan of u staat zo ongeveer met uw neus op de spiegel, maar goed zien en beoorde len is onmogelijk. In samenwerking met D.P.C. Nederland uit Loon op Zand, heeft opticien Zonneveld dit probleem eindelijk opgelost. Door gebruik te ma ken van de laatste nieuwe Multimedia technieken kan de brildrager nu wel zien wat hij gepast heeft. Bij opticien Zonneveld worden alle klanten gefotografeerd waarna binnen enkele seconden de foto op de monitor, in full color, bekeken en beoordeeld kan worden. Hiervoor kunt u de oude bril met correctieglazen even opzetten en als dat niet mogelijk is heeft de opti cien een pasbril met glazen voor u. Op deze manier kunt u ook eens zien hoe de bril van opzij staat. Tevens kan uw opti cien op de monitor de nodige cosmeti sche adviezen geven, waar u als klant op moet letten bij de keuze van een nieuw brilmontuur. Met de nieuwste camera is het ook mogelijk de vier mooiste bril monturen tegelijk te bekijken. Desge wenst krijgt u een kleurenfoto mee om uw keuze thuis te laten zien. Dat dit systeem een groot succes is, blijkt al uit de eerste reacties van klan ten. Zelfs mensen die zonder bril nog re delijk kunnen zien zijn enthousiast, ledereen kan nu de brilmonturen naast elkaar op het eigen gezicht beoordelen zonder deze steeds weer op en af te moe ten zetten. Een bril uitzoeken is nu nog gemakkelijker en plezieriger. „In het verleden waren er soms mensen die, wanneer ze hun bril op kwamen ha len toch niet helemaal tevreden waren. Heerenweg 151 - Heiloo Ze dachten dan dat het een andere kleur was en soms zelfs een heel ander model. Met dit systeem hoeft niemand achteraf meer spijt te hebben" aldus opticien Zonneveld. Zelfs mensen die een zonne bril kopen zien nu hoe ze door anderen bekeken worden. Wanneer u zelf in de spiegel kijkt ziet u uzelf altijd in spiegel beeld terwijl anderen u zien zoals u op de monitor verschijnt. Zeker nu brilmonturen steeds vaker ge wisseld worden en het een geaccepteerd modeartikel is geworden, maakt u nu uw keuze gemakkelijker. De laatste nieuwe brilmode kenmerkt zich door fraaie details en kleuren. Het D.P.C.- presentatiesysteem is daarom voor de brildragers dan ook de uitvinding van de eeuw. HEILOO - Na een verpletterend dub belconcert van de Raggende Manne en Beatcream vorige week, heeft jongeren centrum Buk Buk Heiloo komende za terdag, 30 januari, een grensoverschrij dend optreden op de planken staan. De Engelse band The Cropdusters zal dan de Buk uit haar voegen doen trillen. De entree is 12,50 en de zaal gaat om 21.00 uur open. Kaarten zijn reeds ver krijgbaar bij Popeye Alkmaar. Center- disc Heiloo en de Buk zelf. Tevens zijn daar alvast kaarten a 17,50 verkrijg baar voor het concert van Lois Lane op 20 februari. Vorig jaar heeft de Engelse band al een heftig en sensationeel optreden gehad in de Buk, wat zich menigeen zeker nog zal herinneren. Zo'n spectaculair optreden laat je niet rustig in je schoenen staan. Cropdusters staat dan ook voor swin gen en zweten, stevig pogoeën hoort daar natuurlijk ook bij. De zes koppen tellende band bestaat uit Roger Figgures (gitaar), Krishna Stott (drums), Marcus Stott (banjo, fluiten, drums enz.), Shaun Morris (zang), Cobert Cook (Vi ool, mandoline, akkustische gitaar) en Michael Case (bas). The Cropdusters is misschien nog een tikkeltje deftiger. Wat ze maakt is een soort rockfolk, met een aantal heel erg romantische en me- lankolieke songs er tussendoor. Maar in het algemeen liggen de onderwerpen toch iets minder gevoelig: ,jump on the tables (als er een is), stomp those DM boots and fill those flasks with good old moonshine'. Met de populariteit van de band gaat het dan ook erg goed. In '89 bracht de band de cd ,if the sober go to heaven' uit. Het was meteen een donde rend succes. Oor schreef over het succes van Cropdusters: alsof er een bom is ge vallen op de Albert Cuyp. Dus je mag ze beslist niet missen. HEILOO - Verlichting. Het vormt een essentieel onderdeel van ons leefcom- fort. Het is nu de tijd van de 'donkere dagen', waarin de lampen volop bran den. In sommige huishoudens is de ver lichting goed voor ongeveer de helft van de elektriciteitsrekening. Toch kan er op verlichtingsgebeid fiks worden bespaard, zonder dat leefcomfort aan te tasten. In het project 'Water Energie' van de gezamenlijke nutsbedrijven wordt hier uitvoerig bij stilgestaan. Op verlichtingsgebied is momenteel veel te koop. De diverse verlichtingsfabri kanten bieden een keur aan produkten. Spaar-, halogeen- en gloeilampen, ge wone TL- en spaar TL-buizen wisselen elkaar in bonte verscheidenheid af. Veel mensen zien door de bomen het bos niet meer. Wat is voor mij de beste oplossing? .Spaarlampen zijn beslist een ideale oplossing om elektriciteit te besparen,' zegt Renata van de Geer van de nv PEN. 'Spaarlampen zijn weliswaar vrij duur in aanschaf, ze gebruiken bedui dend minder energie en gaan bovendien veel langer mee. Uiteindelijk is het mi lieu en de portemonnee er bij gebaat'. Veel mensen danekn bij het woord spaarlamp aan een groot en zwaar ding dat niet overal in past. Tegenwoordig is dat niet meer zo. De techniek staat niet stil en er is nu een hele reeks nieuwe ty pen verkrijgbaar. Het geeft ook mooier licht, dat vrijwel niet meer is te onder scheiden van het licht van een gloei lamp. Ze hebben een normale schroeffitting. Dus: gewoon een kwestie van uit- en indraaien.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1